Results 1 to 23 of 23

Thread: Priznavanje crnogorske vozačke dozvole u EU (Njemačkoj) ?

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Priznavanje crnogorske vozačke dozvole u EU (Njemačkoj) ?

    Vozačka dozvola urađena u Crnoj Gori se ne priznaje u Njemačkoj, tj. potrebno je polaganje i praktičnog i teorijskog dijela vozačkog ispita.

    Pošto je BiH očigledno na bržem putu ka evropskim integracijama (službenici u BiH očigledno ne dube na glavi, već rade nešto, lobiraju, pokušavaju), je Bosna uspjela da im Njemačka prizna putne isprave potpuno, tj. vozačke dozvole.
    http://nasevijesti.com/index.php/vijesti-iz-bih/item/5576-od-danas-u-primjeni-ravnopravna-zamjena-vozackih-dozvola-izmedu-njemacke-i-bih

    E sad, bio bi prioritet ministarstva saobraćaja u Crnoj Gori, kao i nekih drugih resornih ministarstava (spoljnih poslova? unutrašnjih poslova?) da dogovore sa Njemačkom ovako nešto, pa čak i prije BiH, ali to nažalost nije slučaj. Bosanci ne polažu ništa za EU vozačku u Njemačkoj, dok Crnogorci moraju da polažu i praktični i teorijski ispit nanovo. Dakle u praktičnim pitanjima kaskamo daleko iza Bosne.

    Ima li neko detaljnije informacije, pošto je CG ionako mala zemlja, da li se nešto radi po ovom pitanju ?:dejection:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Iako nijesmo daleko odmakli na putu ka EU. Ova tvoja prica nema bas oslonca u realnosti.


    Vozacke dozvole BiH su priznate zbog toga sto u Njemackoj zivi preko 200 000 ljudi iz Bosne(legalno) i sigurno jos toliko nelegalno. Dok je bio rat 90 a i do skoro Bosanci su trazili azil i masovno ga dobijali. Samim tim olaksano im je dobijanje svih dokumenata. Nesto sto se radi sa ljudima iz Sirije koji sada stizu do Njemacke.

    Sledeci na tapetu za potpisivanje ovog ugovora su Turci, Holandjani, Albanci... Isto ljudi sa velikim dijasporama.


    Sa druge strane, u Njemackoj zivi samo par hiljada ljudi porijeklom iz CG, tako da nema potrebe za potpisivanjem ovog ugovora.

    Nadam se da sam uspio da ti objasnim sta je tu na stvari...
    One Ring to Rule them all...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Iako nijesmo daleko odmakli na putu ka EU. Ova tvoja prica nema bas oslonca u realnosti.


    Vozacke dozvole BiH su priznate zbog toga sto u Njemackoj zivi preko 200 000 ljudi iz Bosne(legalno) i sigurno jos toliko nelegalno. Dok je bio rat 90 a i do skoro Bosanci su trazili azil i masovno ga dobijali. Samim tim olaksano im je dobijanje svih dokumenata. Nesto sto se radi sa ljudima iz Sirije koji sada stizu do Njemacke.




    Sledeci na tapetu za potpisivanje ovog ugovora su Turci, Holandjani, Albanci... Isto ljudi sa velikim dijasporama.


    Sa druge strane, u Njemackoj zivi samo par hiljada ljudi porijeklom iz CG, tako da nema potrebe za potpisivanjem ovog ugovora.

    Nadam se da sam uspio da ti objasnim sta je tu na stvari...

    Kakve veze ima ovo? Molim te pojasni kakve veze ima koliko clanova neke manjinske zajednice zivi u nekoj zemlji sa priznavanjem vozackih dozvola iz tih zemalja? Brazil ima najvecu talijansku dijasporu poslije SAD-a, pa opet vozacke dozvole iz Italije ne vaze.
    Davor

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad West napise da je u Crnoj Gori jutro odma pozurite kući jer će mrak brzo. Zakon o priznavanju vozackih dozvola je jednak u Njemackoj kao i Crnoj Gori i većini zemalja EU, sa jednom razlikom sto se u Njemackoj postuje a kod nas kako kome se zalomi....
    Vozacka dozvola iz Crne Gore je vazeća u Njemackoj i kao turista ne treba nista raditi. Ko se preseli i dobije boravak u Njemackoj ili ko se zaposli kao profesionalni vozac ima rok 6 mjeseci da vozacku iz Crne Gore prevede na njemacku bez ikakvih dodatnih polaganja i cirkusa osim 1 slovom i brojem jedan ispunjeni formular. Ko zakasni moze se slikati. Identican je zakon u Crnoj Gori samo sto se kod nas na strance gleda ka' na svete krave i ne primjenjuje se zakon

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Hari
    Ne znam odakle ti ta informacija, ja imam informacije direktno iz prve ruke, mene i još jedne osobe, tako da znam o čemu pričam. Crnogorske vozačke se priznaju samo privremeno (do 6 mjeseci) a onda mora da se polaže ponovo i teorija i praksa (oslobođen si obaveznih časova u njemačkoj auto-školi kao jedino olakšanje ako priložiš CG vozačku, tj. i dalje stvar ide preko njemačke auto škole gdje si formalno prijavljen ali nisi u obavezi da pohađaš časove te auto škole).

    Dakle crnogorske vozačke se NE priznaju u Njemačkoj, ljudima koji hoće duže da borave u Njemačkoj, obavezno: TEORIJA ISPIT + PRAKSA ISPIT. Koliko vidim bosanci su riješili njihov problem u međuvremenu, dok teško onom koji ima ikakav papir/dozvolu iz CG.

    Da ne pričam dalje o glupostima tipa, ko ima npr. njemačko državljanstvo, a ranije je imao vozačku dozvolu u CG urađenu kao crnogorski državljanin - e sad u tom slučaju njemu kao njemačkom državljaninu neće da produže crnogorsku vozačku iako se vrati privremeno u CG tj. prijavi i želi da obnovi dokument. Znači nit harmonizovano s Njemačkom ništa, nit s EU, gdje inače državljanstvo nema puno veze, sa izdatom vozačkom, glavno je da imaš samo privremeno prebivalište. Ali ne, u Crnoj Gori ne može da se obnovi vozačka, ako si u međuvremenu promijenio državljanstvo.

    U Njemačkoj se bez polaganja priznaju samo vozačke iz trećih zemalja tipa: Andora, Francuska Polinezija, Hrvatska, Bosna (najnovije), Japan, Izrael, Monako, Namibija, Nova Kaledonija, Novi Zeland, Koreja, San Marino, Švajcarska, Singapur i Južna-Afrika.. EU vozačke su ravnopravne s njemačkim, dok su priznate i vozačke iz većine provincija iz USA, Kanade, Australije.


    Znači radi se o tome da u ekvivalentu crnogorskog ministarstva saobraćaja (u bosni se isto zove ministarstvo komunikacija i prometa) sjede sposobni, angažovani i radni ljudi. Koji su oformili radne grupe, ušli u proces sa kolegama iz Njemačke, okončali ga i eto korist ima svaki stanovnik Bosne što je polagao u Bosni vozački ispit. Kapiram da nije do tehničkog standarda tj. da je lošiji proces polaganja vozačkog u Crnoj Gori od polaganja u Bosni, to jest da je bosanska vozačka kvalitetnija od crnogorske. Jednostavno u CG neko ne radi svoj posao kako treba.
    Last edited by West; 20-03-15 at 12:43.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad West napise da je u Crnoj Gori jutro odma pozurite kući jer će mrak brzo. Zakon o priznavanju vozackih dozvola je jednak u Njemackoj kao i Crnoj Gori i većini zemalja EU, sa jednom razlikom sto se u Njemackoj postuje a kod nas kako kome se zalomi....
    Vozacka dozvola iz Crne Gore je vazeća u Njemackoj i kao turista ne treba nista raditi. Ko se preseli i dobije boravak u Njemackoj ili ko se zaposli kao profesionalni vozac ima rok 6 mjeseci da vozacku iz Crne Gore prevede na njemacku bez ikakvih dodatnih polaganja i cirkusa osim 1 slovom i brojem jedan ispunjeni formular. Ko zakasni moze se slikati. Identican je zakon u Crnoj Gori samo sto se kod nas na strance gleda ka' na svete krave i ne primjenjuje se zakon
    Potvrđujem ovu informaciju 100% provjereno. Imam rodbinu tamo pa sam direktno od njih saznao. Ranije nijesu priznavali nikako jer je bilo dosta falsifikovanih vozačkih dozvola sa naših prostora sad ko ima biometrijsku vozačku prevede je i priznaju bez problema za B. Sad neznam za neke druge kategorije da ne postoje neka ograničenja ili dodatni uslovi tipa za vozače autobusa. A to nema veze sa našim ministarstvom već sa Njemačkim zakonima i regulativama EU.
    Last edited by The Godfather; 20-03-15 at 13:25.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by davorp View Post
    Kakve veze ima ovo? Molim te pojasni kakve veze ima koliko clanova neke manjinske zajednice zivi u nekoj zemlji sa priznavanjem vozackih dozvola iz tih zemalja? Brazil ima najvecu talijansku dijasporu poslije SAD-a, pa opet vozacke dozvole iz Italije ne vaze.

    Bolja komunikacija izmedju nadleznih. Nista ti drugo ne treba.. ..
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ide nikako priznavanje vozačke iz CG u Njemačku bez polaganja, jedino ako grešku neku ne naprave u službi.
    Evo relatvno novi dokument npr. kako je to u Minhenu propisano:
    http://www.fahrschule-rausch.de/file...hrerschein.pdf

    Priznaje se bosanska B dozvola svakako (Bosna > CG).

    I onako radi reda da pomenem, da je vozačka bivše, socijalističke federativne Jugoslavije bila priznata prije raspada zemlje, i koštalo je 50 maraka da se samo prevede u Njemačku, a sad matrak - a 2015. godina je.


    Interesantan tekst, preuzet sa konkretno.co.rs odnosi se na Srbiju (isto i u slučaju CG):

    Srpska dozvola važi šest meseci od ulaska u Nemačku. Posle toga morate imati nemačku vozačku dozvolu. A da biste je izvadili morate maltene iznova da polažete i testove i samu vožnju. Kao da nikada pre niste vozili. A to košta, obično preko 1000€.Postoje naravno zemlje čije dozvole se automatski priznaju. To su sve zemlje EU, što je i prirodno. To je i Bosna i Hercegovina. To je i Senegal. Da, Senegal... i ne pitajte me da li u Senegalu uopšte ima automobila.

    Da bi nacionalna vozačka dozvola bila priznata, potrebno je da vaša (naša) država podnese zahtev za to Nemačkoj. Pošto je format dozvole isti kao u Nemačkoj/EU i pošto je obuka praktično identična, to je jednostavna procedura. Samo što to nikoga u Srbiji ne zanima. A stvarno je tako lako. Bio sam dovoljno lud pa sam zimus pokušao da saznam radi li se na tome.Prvo sam pozvao Ministarstvo spoljnih poslova naše zemlje. Službenik koji se javio, prvo me je pitao odakle mi broj telefona. Kada sam mu rekao da sam ga našao na Internetu, po glasu se moglo zaključiti da se prijatno iznenadio.

    Nakon kraćeg neobaveznog ćaskanja, rekao mi je da u stvari nema pojma ni koga bi za to pitao, ni da li se iko bavi time u MIP-u.
    Uputio me je na AMSS.U AMSS-u su mi ponudili međunarodnu vozačku dozvolu. Objasnio sam da mi ne treba međunarodna vozačka dozvola, jer ne planiram da automobil sa srpskim tablicama vozim u Nemačkoj. Onda su mi rekli da oni nemaju pojma kako bi mi pomogli i da je najbolje da pitam ambasadu SR Nemačke ili da to pitam negde u samoj Nemačkoj. Pokušao sam da objasnim da to nije pitanje za Nemačku, ali sam po šuškanju sa druge strane linije zaključio da je moj sagovornik odlučio da nešto pojede. Nisam želeo da ga dalje zadržavam.

    Pozvao sam ipak i ambasadu. Službenica koja govori sasvim pristojan srpski, objasnila mi je da zna na šta mislim, ali da je to, prema njenim saznanjima, nešto što mora da pokrene Srbija. Ipak, uputila me je na ADAC, nemačku verziju AMSS-a, koji sticajem okolnosti ima svoju kancelariju pri AMSS-u.Pozvao sam i ADAC. Saslušali su me pažljivo i ljubazno me potom uputili na MIP i na vladu Srbije, jer je to pitanje koje državni organi Srbije treba da pokrenu.Posle toga više nisam nikoga zvao.Polagaću vozački ispit u Nemačkoj. Sve i da u međuvremenu Srbija formalno zatraži od Nemačke međusobno priznavanje vozačkih dozvola, i to bude odobreno, polagaću vozački ispit u Nemačkoj.

    Eto tako.
    Last edited by West; 20-03-15 at 17:10.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    @Hari
    Ne znam odakle ti ta informacija, ja imam informacije direktno iz prve ruke, mene i još jedne osobe, tako da znam o čemu pričam. Crnogorske vozačke se priznaju samo privremeno (do 6 mjeseci) a onda mora da se polaže ponovo i teorija i praksa (oslobođen si obaveznih časova u njemačkoj auto-školi kao jedino olakšanje ako priložiš CG vozačku, tj. i dalje stvar ide preko njemačke auto škole gdje si formalno prijavljen ali nisi u obavezi da pohađaš časove te auto škole).....
    hhahahahah zbilja ti imas informaciju iz prve ruke a onako iz druge ruke da znas da sam ja preveo crnogorsku vozacku bez ikakvog polaganja i ikakvih dopunskih casova..... Termin od 6 mjeseci vazi i u Crnoj Gori i ogromnu većinu drzava

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ti si krivotvorio tvoju i voziš na lažnu, priznaj
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Polozio za tepsiju pite pa jos i da krivotvorim

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ne pominji pitu dijetalcu djaole! Odma mi voda krenu na usta! Sanjam burek danima i noćom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet sam se raspitao i na forumu info4alien.de, gdje je isto rečeno da nema veze jesi li ispod 6 mjeseci prijavljen u njemačkoj ili ne, svakako se polaže teorija + praksa.
    Ista stvar je rečena službenim putem, tj. u lokalnu Straßenverkehrsbehörde.

    E sad, glavno je da se BiH priznaje, što se vidi i iz priloženog dokumenta, važećeg još oktobra 2014. Ako se bosanci pokažu opet vrijedni, ode i Sutorina

    @Gandalf
    a šta kao u Njemačkoj nema ljudi iz CG, samo bosanaca? Svakako je najviše iseljenika u Njemačkoj, iz bilo koje bivše SFRJ republike.
    Last edited by West; 21-03-15 at 12:29.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    hhahahahah zbilja ti imas informaciju iz prve ruke a onako iz druge ruke da znas da sam ja preveo crnogorsku vozacku bez ikakvog polaganja i ikakvih dopunskih casova..... Termin od 6 mjeseci vazi i u Crnoj Gori i ogromnu većinu drzava
    Ja ovo isto kažem ovo mi je rekla rodbina koja živi preko dugo godina tamo i kod kojih sam bio zimus.

    Послато са SM-N910C

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekla-kazala, dok ne vidim zakon ili propis da mogu na njega da se pozovem.. džabe je gatat jel nekome upalilo nekom nije.
    Koliko vidim na osnovu dosadašnjih informacija i sa neta, nemoguće je. Crnogorska vozačka dozvola se jednostavno ne priznaje.

    Da sam znao da će im u budućnosti priznat vozačku, u BiH bih se prijavio i uradio je tamo davno. Ali eto, nije se znalo, samo je Hrvatska imala odavno priznate dozvole.

    Ne bih se čudio ni da je u pitanju to da se pročulo da se u CG kupuju vozačke, pa im stoga ne daju, ali je do ne-angažovanja domaće birokratije na vlasti da riješe ovo i slična pitanja.

    Vjerovatno ni zapošljeni u CG ambasadama ili konzulatima ne znaju strane jezike, pa ih je i sramota da stupe u kontakt sa stranim vladama, pošto se srame sopstvenog neznanja (volio bih da Milovan iz Danske napiše ako je živ nešto na ovu temu tipa - stide se guzice pošto obraza nemaju).
    Last edited by West; 29-03-15 at 19:38.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto i ja da se javim, da potvrdim priču o nepriznavanju crnogorske vozačke u njemačkoj, na primjeru mene i još jednoga momka u dva različita njemačka grada tj. različite pokrajine.

    Potrebno ponovno polaganje očnog pregleda, prve pomoći, teorijskog ispita i na kraju praktičnog ispita.

    Oslobođen sam pohađanja teorijskih i praktičnih časova u njem. auto školi, ali i dalje stvari idu preko auto škole oficijelno (obaveznih časova nema).
    Auto škola ipak ima riječ da li si spreman za izlazak na ispit ili ugrozavaš saobraćaj, tako da bar desetak praktičnih časova nastave ne gine, a i preporučuje se raditi ih ako se duže nije vozilo. Praktično polaganje se onda radi na kraju, kod lokalnog TÜV, isto ko svi novajlije üto polažu normalno.

    Znači nikakve olakšice, a što je najjače čuo sam od jednog lika, da će Srbija i Njemačka ubrzo da verifikuju priznavanje srpskih vozačkih u Njemačkoj E viva!

  17. #17
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    GOnL znas li koliko se placa ponovno polaganje teorije prakse prva pomoc i to sto je potrebno? Nije valjda ista cijena kao i kad pohadjas casove voznje?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja koliko sam se informisala, to se razlikuje od pokrajine do pokrajine, pretpostavljam da je na istoku jeftinije nego u Bavarskoj?

    Prva pomoc (usput te slikaju i pregledaju ti vid) = 35EUR
    Prevod iz ADAC = 35-40 EUR (nesto izmedju ne sjecam se)
    Upis u auto skolu = zavisi od skole do skole, izmedju 100-200 EUR
    Prijava za prevod vozacke dozvole na njemacku = oko 40EUR
    Moras odnekle da ucis za ta pitanja za teoriju, to ti je isto oko 20-40EUR (zavisi od skole do skole, uzimas li USB stick ili CD, ili samo sifru na portal....)
    Prijava polaganja = teorija (20 EUR), voznja (80EUR)
    Cas voznje je oko 30-40EUR (opet u zavisnosti od skole do skole), a preporucuje se da se uzme bar 5.
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,373
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    a priznaje li B I H crnogorsku vozacku?

  20. #20
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ih priznaju samo sto moras imati MEđunarodnu vozacku dozvolu koja se moze vaditi u AMSCG. Mislim da u nekim državama u okruženju ne treba, npr srbija albanija. Za BiH ne znam.

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znal neko kolika je cijena ispisivanja iz CG državljanstva, čujem da je oko 600 eura, ako se podiže u ambasadi CG jer tako mora ?

  22. #22
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Pa pitaj njih imas telefon ili email na sajtu Ministarstva inostranih poslova.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na vrijeme se uključih
    Ja sam 4 godine vozio u Njemačku, svaki dan do na posao i nazad (oko 40km u jednom pravcu) i vikendom u šetnju po 200-300km i da me nijednom nijesu zaustavili. Imao sam čak onu papirnu staru vozačku. Samo jednom su me zaustavili oko 3 ipo ponoći jer im je sumljivo bilo a tada sam rekao da sam u posjetu kod majke koja tu živi i na nju se vodi auto. Inače, isto kao kod tebe, polagao sam ponovo vozački i jedina je olakšica bila to što nisam morao na časove. Ima i jedna "otežica" a to je da imaš pravo na svom jeziku da polažeš. Obzirom da nisu imali srpski, ja se prijavim na hrvatski i onda mi stignu knjige đe ništa ne razumijem. Trebao sam da pogodim do kojeg je mjeseca auto imalo tehnički: Srpnja, Lipnja ili Studenog Na kraju sam izabrao njemački i iz prvog puta položio jer im je polaganje mnogo lakše nego kod nas

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Produzavanje vozacke dozvole
    By NumLock in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 29-10-14, 08:35
  2. Polaganje vozačkog u Savezu Vozača
    By city lights in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-12, 09:22
  3. Podizanje vozacke dozvole
    By chelsea in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 17-07-12, 13:36
  4. RC pravila i dozvole
    By ehtelion in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-03-11, 23:47
  5. Pješaci vs. vozači vs. "vozači"
    By Tica in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 40
    Last Post: 04-11-06, 21:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •