Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 133

Thread: Raspad Demokratskog fronta

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default Raspad Demokratskog fronta

    http://www.vijesti.me/vijesti/lekic-...-fronta-823544

    Lekić saopštio da odlazi iz Demokratskog fronta

    “Lekić je ponovio razloge zbog kojih napušta Front, a koje je iznio u medijima.

    Je li ovo pocetak raspada najjaceg opozicionog bloka?

    KOliko ce sada biti opozicionih partija poslije ove fragmentacije? 21412412 partija?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Najaci opozicioni blok u CG je bila Narodna Sloga, kojoj je novembra '96 godine pokradena izborna pobjeda.

    Front, nije ni stvoren da donese dobro nikom sem svojim osnivacima, tako da niko nece biti pogodjen njegovim raspadom, pitanje je koliko ce od tih 21412412 partija ubuduce vidjeti skupstinu iznutra, opet njihov problem.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Jasno je da ne postoje osnovni uslovi da se vlast promijeni i Lekic kao pametan covjek to vidi,nije slijep.
    Ako je i bilo pojedinih zapadnih sila koje su dozvoljavale mogucnost da se Milo obezvlasti danas u svjetlu krize u Ukrajini njegova je pozicija zabetonirana i njegovu smjenu niko ne podrzava iz zemalja NATo alijanse.
    Kad je tako do smjene rezima ne moze doci pa taman da 90% glasaca mu okrene ledja na izborima.
    Ipak je Lekic previse dugo u politici da to ne vidi te prema tome potpuno logican potez.

  4. #4
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćaki osniva svoju partiju,show s njima i anđeli božji
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  5. #5
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Nema opozicije dok je tu vojvoda i trtljavi Medojevic. Ovo se rascjepka potpuno, jer ustvari niciji interes nije isti... Ili ja vjerujem da nije licna dobit jedino sto interesuje opoziciju necistu.

    Ne zna cojek sta je gore, glasati ili ne glasati kad dodju izbori.
    Tu es mon héro!

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Kad se formirao DF i na njegovo čelo stao Lekić, prvo asocijacija mi je bila na izreku "posljednji pokušaj brice da od g*z*ce napravi lice". Lice je ostalo lice, g***ca je ostala g***ca. Preveliki je Lekić gospodin za njih takve.
    DPS dobija sve izbore zahvaljujući tim desničarskim klovnovima i dako više odu nazad u svoje jazbine i nikad se ne pojave u javnosti, kako bi se opozicija konačno uljudila i kako bi DPS-u skliznula ta lažna maska "branitelja države". Isto se odnosi i na Milića i njegovu tužnu skupinu.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Kad se formirao DF i na njegovo čelo stao Lekić, prvo asocijacija mi je bila na izreku "posljednji pokušaj brice da od g*z*ce napravi lice". Lice je ostalo lice, g***ca je ostala g***ca. Preveliki je Lekić gospodin za njih takve.
    DPS dobija sve izbore zahvaljujući tim desničarskim klovnovima i dako više odu nazad u svoje jazbine i nikad se ne pojave u javnosti, kako bi se opozicija konačno uljudila i kako bi DPS-u skliznula ta lažna maska "branitelja države". Isto se odnosi i na Milića i njegovu tužnu skupinu.
    Nebitno je to desnica ili ljevica,nema toga u nasoj politici.Evo na vlasti su deklarirani ultra ljevicari.Nebitno je i to Srbi,Crnogorci,Albanci jer to je isti narod.Ne mozemo reci,ovi su urbani a oni ruralni.Svi smo mi vaspitani,odrastali i zivimo u istom drustvu.Bilo za koga da glasamo i kako se god nacionalno izjasnjavamo ovo je isti narod.

    Problem je sto se mi kao narod ne mozemo izdici i napredovati u svakom smislu.U nasem mentalitetu je prenaglasen licni interes a kolektivni zanemarujemo.Ne igramo timski.Jos je problem sto smo robovi proslih vremena,stalno se vracamo u istoriju.Progutao nas je kapitalizam jer jos nismo bili spremni za njega.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    generalno, ovoliki broj partija u opoziciji i ovolika fragmentacija donijece nam izuzetno vesele izbore dje ce DPS uzet pjeske 60% poslanickih mjesta... ne glasova, nego poslanickih mjesta.... pametnom dosta.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kratkorocno ovo odgovara DPS-u, ali dugorocno nikako.Vrsi se ozbiljno pretumbavanje i ciscenje opozicije gdje na cistac izlaze pravi opozocionari dok ovim laznim kuca sudnji cas, morace da se vrate u svoje jazbine uskoro.
    Narod ako ovo sad ne prepozna ne znam kad ce i sta ce.Konacno dobijaju stranke i ljude za koje mogu glasati a da se ne pokaju ili zazale.
    Ad astra.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sve experti iz 50 CG partija koji na kraju zavrse sa grimasama "ne znam ja, nisam odavLe, moze bit a ne mora, moguce, odlicna sugestija, o tome nismo razmisljali, stranci biznismeni prva stvar uz jutarnju kaficu ide uz Ekonomija - Pobjedu, zadovoljena procedura, zakoni ko ukrojeni za Zenja/ZOnjo odelce politickih aktera, ima pomaka itd." hahahaaaaaaaaaaaaa..sve vidjeno na ovom famoznom snimku RTCG "obecana zemlja" tj. po mom "drzava obecanja - sarenih laza'...
    Sto ne podijele te plate, gratis stanove, daju automobile, gratis telefone za taste i sire pleme, odmah nacionalne penzije i da se sklone "strucnjaci", jer ovih mEleardi, nove pola melearde u najavi, garancija itd - dosta brate i folder sestre.. Mogu to i sa tesko stecenih hacijendi na "djedovini" ljubi ih djedo uspjesne, posmatrati i cudit se "sHoo je ovo"...Nista sem clonirani Shojici..
    Da, i podijelite im te dr titule ko posleratnim "zasluznim zemljoradnicima" i nek pecatiraju kaziprstom bez potpisa - dovoljno je.


    p.s. Za zabavljanje nacije, redovno, minimum tri puta dnevno pustati u etar snimke smijanja cg politicara na pitanje novinara - A Drzavni interes?" Cisto da se kolektivno popravi nivo serotonina.. Greota je..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-03-15 at 16:20.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Stvarno imam utisak da je u najavi prosirenje Tuskog buvljaka.. Kakva ponuda na CG politickoj sceni... 50tak standova sve koristeno, a ima i markirane robe... Strasno...

    Hvala Lepo

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa na racun privatnika, da se ne trosi onoliki novac iz buudzeta na narod.. Jos Bre na racun naroda da se lecite? Pa sta ste vi samo umislili nije mi jasno... Razbole vas pa vas privatnici finansiraju dok masinerija zaposlenih na budzetu ne uhvati koji krug ko na "cekove bez pokrica" do..... Iha, previse vam...
    Ne rekoh ja bzvze da pustaju snimke CG politicara kako se lepo smeju na pitanja tipa "a drzavni interes"... Ce vas izlece i bez novca privatnika.. C/p Serbija bre.. BG smisli, CG separatisti stancaju ko blesavi..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 13-03-15 at 16:25.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa na racun privatnika, da se ne trosi onoliki novac iz buudzeta na narod.. Jos Bre na racun naroda da se lecite? Pa sta ste vi samo umislili nije mi jasno... Razbole vas pa vas privatnici finansiraju dok masinerija zaposlenih na budzetu ne uhvati koji krug ko na "cekove bez pokrica" do..... Iha, previse vam...

    Hvala Lepo
    To sam shvatio još od prije, ali mene zanima koji su to 'Mi' tj. 'Oni' koji su to obezbjedili...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Oni su tkz. "nefili", tj. visoki ili u prevodu kad ih poredjate sve, a to je kao da se drze svi za rukice (50 partija ihaaaa), kao od Rogama do Mateseva.. Zivi zid.. Pogledate ih, i onda vam je to sa budvanskog univerziteta politicke filosofie jedan veliki pogled u prazno... I sve vam bude odmaH jasno..

    Hvala Lepo

  15. #15
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,925
    Thanked in
    1,741 Posts

    Default

    Опозиција у ЦГ је дуго година конципирана као опозиција Црној Гори, а не као опозиција Црне Горе.
    Такав концепт је превазиђен и опозиција се мора мијењати или ће ДПС и даље владати.

    У ЦГ опозицији, иако наизглед растуреној, тренутно препознајем три правца:

    Први су ови којима тренутни положај јако добро одговара, као што су Маднић и Медојевић са својим кретаурама, који својим радикализмом учвршћују ДПС на власти.Спремни су чак да иду и на протесте (који би још више учврстили ДПС што на унутрашњем што и на спољашњем плану), само да би очували рејтинг.

    Други су они који су најжешћа стварна опозиција ДПС-у, а то су УРА (Вијести), Бечић, придружиће им се и Лекић, а имају симпатије и у СДП-у.

    Трећа група су Позитивна, Милићев СНП који би и под неким условима сарађивали са ДПС-ом, но их ДПС за сад неће.

    Ко зна што ће даље бити.
    Last edited by BAR; 13-03-15 at 18:34.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Mislim da bolje nije moglo ispasti za opoziciju CG, nego sto je Lekic otisao u ovom trenutku. Da se prociste malo.

    Formiraju se 3 strasne partije, vecinom od ljudi bez mrlje u biografiji, a on ce se prikljuciti ovom bloku i ostaviti Medojevica(koji bi sada imao glasova koliko ce imati pozitivna na sledecim izborima = 520), Mandica i ostale ultra srbove koji sve ovo vrijeme potenciraju anti-crnogorsku pricu. Milic je potpuno razbijen, tako da je DPS izgubio glavnog saveznika u opoziciji.

    Da DPS raspise vanredne izbore na ljeto nagrdio bi opoziciju, sami bi uzeli 45 poslanika. Vec ako im daju vremena da puste pipke i ako se budu cekali redovni izbori to je to. Iskreno mislim da ce vrh DPS-a kao i do sada biti licimjeran i egoistican i da ce potcijeniti sta se dogadja, pa nece raspisati vanredne.

    P.S.

    Lekic je cekao da vidi za finansiranje kako ce, prema nekim saznanjima dobio je top investitore.
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    protivprirodna koalicija je bila osuđena na raspad onog trenutka kad je osnovana.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Sve experti iz 50 CG partija koji na kraju zavrse sa grimasama "ne znam ja, nisam odavLe, moze bit a ne mora, moguce, odlicna sugestija, o tome nismo razmisljali, stranci biznismeni prva stvar uz jutarnju kaficu ide uz Ekonomija - Pobjedu, zadovoljena procedura, zakoni ko ukrojeni za Zenja/ZOnjo odelce politickih aktera, ima pomaka itd." hahahaaaaaaaaaaaaa..sve vidjeno na ovom famoznom snimku RTCG "obecana zemlja" tj. po mom "drzava obecanja - sarenih laza'...
    Sto ne podijele te plate, gratis stanove, daju automobile, gratis telefone za taste i sire pleme, odmah nacionalne penzije i da se sklone "strucnjaci", jer ovih mEleardi, nove pola melearde u najavi, garancija itd - dosta brate i folder sestre.. Mogu to i sa tesko stecenih hacijendi na "djedovini" ljubi ih djedo uspjesne, posmatrati i cudit se "sHoo je ovo"...Nista sem clonirani Shojici..
    Da, i podijelite im te dr titule ko posleratnim "zasluznim zemljoradnicima" i nek pecatiraju kaziprstom bez potpisa - dovoljno je.


    p.s. Za zabavljanje nacije, redovno, minimum tri puta dnevno pustati u etar snimke smijanja cg politicara na pitanje novinara - A Drzavni interes?" Cisto da se kolektivno popravi nivo serotonina.. Greota je..

    Hvala Lepo
    http://www.vijesti.me/vijesti/gradan...na-eura-823779
    Prijatno...

    Hvala Lepo

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Svake godine sve veći dug. Takvo ministarstvo bih i ja vodio bez dana na ekonomskom fakultetu

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Imam utisak da su pametni odavno zacutali i pustili sve niz vodu...

    Hvala Lepo

  21. #21
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Ako biraci u glavnom gradu drzave u kome bi po definiciji trebali boraviti naprogresivniji clanovi drustvene zajednice izaberu polupismenog Miga Stijepovica za svog gradonacelnika i to u situaciji kad su imali 3 vrlo kvalitetna protivkandidata za tu funkciju Lekic/Bogojevic/Becic onda je smijesno pricati o opoziciji i promjenama,
    Vecina ne zeli nikakve promjene i to je to.
    Kao sto sam renije napisao veliki dio biraca zeli promjenu svog mjesta i uloge u drustvu,samim tim i svog materijalnog stanja ali drustvene promjene ne zeli vecina i tu talasanja nema.
    Dakle zapad nece promjene,biraci ne zele promjene-nema promjena sem mozda na filmu ili u nekom postu ovdje na forumu.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Moliću lijepo tema je raspad DFa, ne idi u off topic, to je mnogo bitnije nego što smo dužni do glave, što nemamo puteve i normalne bolnice, što se ne smije izać uveče u grad a da ne misliš oće li te koja bagra strefit metkom...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  23. #23
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,389
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Cuh danas od nekih ljudi da ce on ili formirat` novu partiju sa lekicem kao njegov podpresjednik ili ce se sa lekicem pridruziti gradjanskom pokretu.... nesto mi nelogicno da on NOVU napusti, ali nikad se ne zna...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  25. #25
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamislite scenario da se i DPS podijeli na dva dijela, sto ne bi bilo prvi put...

    Dobro je sto se desava nesto pa bilo to i u opozicionom krugu...


    i5s JB 8.1 slimgray, 64gb Tapatalk

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Holbruk: Raspad SCG
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 16-04-15, 17:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •