Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 372

Thread: Moderne crkve

  1. #76
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,426
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    SpongeBob iskuliraj rakuna, ne doticu me njegove uvrede, vise to govori o njemu kao osobi, zato se ne osvrci na njega kao provjerenog torlla prve klase samo ga iskuliraj... malo je nervozan, smirice se kad nocas pred spavanje popije terapiju bensedina i dijazepama nije vrijedan da se sa njim ulazi u diskusiju, trol klasicni, jos njuz kao izvor koristi HAHAHAHAH
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #77
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Dobro... religija je šta? Crkva je šta? Uopšteno...

    Pazi da neko ne nasluti bilo kakav odgovor.

    Nema modernije crkve od interneta...
    Zaista i nema...

  3. #78
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    SpongeBob iskuliraj rakuna, ne doticu me njegove uvrede, vise to govori o njemu kao osobi, zato se ne osvrci na njega kao provjerenog torlla prve klase samo ga iskuliraj... malo je nervozan, smirice se kad nocas pred spavanje popije terapiju bensedina i dijazepama nije vrijedan da se sa njim ulazi u diskusiju, trol klasicni, jos njuz kao izvor koristi HAHAHAHAH
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #79
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pazi da neko ne nasluti bilo kakav odgovor.
    Upravo tako, a do sada sam se i uvjerio da pojedinci sigurno znaju da se rijetko kada većini obraćam.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #80
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Odgovor si dobio potpunim ignorisanjem
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Funstis, ovo oko cijena sto je covjek napisao, je realno i tacno, ako ne vjerujes, mozes uvjek provjeriti i otici u Podgoricu do Hrama i zatraziti da jedes, dobices besplatan obrok, kao i gomila beskucnika i siromaha koja se tu vec neko vrijeme hrani u upravo za to namijenjenoj kuhinji.
    Pazi, to im piše u pravilniku, da moraju održavati neki vid dobročinstva. Zamisli kada bi i to prestali.

    Međutim danas to više nije ništa posebno, sve veće organizacije imaju neki odjelj koji se bavi dobročinstvom, vlade mnogih država imaju čitava ministarstva koji se se bave socijalnim problemima, a mnoge kompanije imaju svoje dobrotvorne ustanove za koje odvajaju dio svog budžeta (iako iskreno to većinom rade zbog poreskih olakšica). Mnogi privatnici odvajaju velike sume svog bogatstva za dobrotvorne svrhe (poput Bill i Melinda Gates). Pomoć koju pruža crkva je zasjenjena ovim ulaganjima. Jedino možda katolički Karitas donekle drži korak sa modernim dobrotvornim ustanovama poput Gatesove fondacije, Doktora Bez Granica, Unicefa ili Crvenog Krsta.

    Međutim sve te organizacije trpe kritiku, pogotovu državna socijalna ministarstva (i to sa razlogom) ali nekako je crkva oslobođena od toga jer je nekako "božanski" oslobođena od kritike iako danas rade manje za dobrobit svojih sunarodnjaka nego ikada. Jedno ili dva mjesta za beskućnika da pojede štogod nije ni približno dovoljno da nekome opere obraz ako taj ima dovoljno kapitala da uradi puno više. Zašto recimo ne naprave konak u Podgorici za sve beskućnike i omoguće im da mimo zavoda za zapošljavanje nađu neki posao ili obezbjede besplatne kurseve za najugroženije i tako im omoguće da stani ponovo na svoje noge?

    Da crkva radi takve poduhvate ne bih ništa reko, čak bih i pohvalio takve pokušaje, pijat tople juhe naprosto nije dovoljan kada znamo koliko kapitala se baca u nova crkovna zdanja i za svečanosti.

    Ali ne crkva jedino zna da kudi i kritikuje i najugroženije podmiti obećanjima na drugom svjetu uz kratkoročni mito jednim obrokom dnevno.

  7. #82
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Da crkva radi takve poduhvate ne bih ništa reko, čak bih i pohvalio takve pokušaje, pijat tople juhe naprosto nije dovoljan kada znamo koliko kapitala se baca u nova crkovna zdanja i za svečanosti.

    Ali ne crkva jedino zna da kudi i kritikuje i najugroženije podmiti obećanjima na drugom svjetu uz kratkoročni mito jednim obrokom dnevno.

    Da Crkva radi ne znam kakve poduhvate ti bi joj nasao manu.Dokaz su tvoji postovi u kojima si napadao Crkvu za sve i svasta,pocevsi od "besmislenih" liturgija pa do "besmisla" krstenja.Danas si se okomio na humanitarnu ulogu Crkve.

    Sto se tice pomoci ugrozenima i priloga,najvise priloga daje nizi srednji i siromasni stalez.Dok bogatasi ne daju priloge i ne idu u Crkvu.Ima nekih izuzetaka, ali u principu bogatih nema u Crkvi.

    Ako jedan gladni covjek zakuca na vrata socijalnog koje kontrolise drzava i zatrazi jelo,zaposleni u socijalnom mu nece servirati obrok ili ga uputiti u neki restoran.U najboljem slucaju ce mu predloziti da izvadi hrpu papira pomocu kojih ce navodno nesto ostvariti.Ali tog dana ce biti gladan.Medjutim,ako ta osoba ode do hrama dobice obrok na licu mjesta za 5 minuta.
    Taj obrok se finansira od dobrovoljnih priloga vjernika.Takvi kao ti ga sigurno ne finansiraju,mogu glavu staviti na panj.

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Da Crkva radi ne znam kakve poduhvate ti bi joj nasao manu.Dokaz su tvoji postovi u kojima si napadao Crkvu za sve i svasta,pocevsi od "besmislenih" liturgija pa do "besmisla" krstenja.Danas si se okomio na humanitarnu ulogu Crkve.

    Sto se tice pomoci ugrozenima i priloga,najvise priloga daje nizi srednji i siromasni stalez.Dok bogatasi ne daju priloge i ne idu u Crkvu.Ima nekih izuzetaka, ali u principu bogatih nema u Crkvi.

    Ako jedan gladni covjek zakuca na vrata socijalnog koje kontrolise drzava i zatrazi jelo,zaposleni u socijalnom mu nece servirati obrok ili ga uputiti u neki restoran.U najboljem slucaju ce mu predloziti da izvadi hrpu papira pomocu kojih ce navodno nesto ostvariti.Ali tog dana ce biti gladan.Medjutim,ako ta osoba ode do hrama dobice obrok na licu mjesta za 5 minuta.
    Taj obrok se finansira od dobrovoljnih priloga vjernika.Takvi kao ti ga sigurno ne finansiraju,mogu glavu staviti na panj.

    Naravno da bih uvijek našao nešto da kritikujem. To je bit kritike. Od tapšanja po ramenima i busanja nema koristi osim izgranje nezdravog ega. Kritika ukazuje na mane i mogućnost popravke.

    Nećemo hvaliti ono što se podrazumjeva, a kuditi ćemo kada rasipaju na bespotrebno. Davanje obroka hrane beskućnicima se podrazumjeva od crkve i ne zaslužuje hvalu već je moranje poput disanja živih. To ne da se očekuje nego se podrazumjeva.

  9. #84
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Davanje obroka hrane beskućnicima se podrazumjeva od crkve i ne zaslužuje hvalu već je moranje poput disanja živih. To ne da se očekuje nego se podrazumjeva.
    Crkva kao institucija nema siguran i garantovan izvor prihoda.
    Ako bi vjernici prestali davati donacija onda Crkva ne bi mogla finansirati tu pomoc i hranu.Razumijes li sad?

    Isto je u duhovnom smislu.Crkva je samo posrednik sa Bogom i ona ne odlucuje ko ce otici u raj ili pakao.
    Last edited by e-rotic; 11-03-15 at 08:20.

  10. #85
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Crkva kao institucija nema siguran i garantovan izvor prihoda.
    Ako bi vjernici prestali davati donacija onda Crkva ne bi mogla finansirati tu pomoc i hranu.Razumijes li sad?

    Isto je u duhovnom smislu.Crkva je samo posrednik sa Bogom i ona ne odlucuje ko ce otici u raj ili pakao.
    Hmm! Što će mi posrednik sa bogom? Onda mi crkva baš ništa ne treba. Posredovanje je nepotrebno s obzirom da ako bog postoji onda su svi u konstantnom dodiru sa njim. Crkva kao prevodilac je nepotrebna.

  11. #86
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ali ne crkva jedino zna da kudi i kritikuje i najugroženije podmiti obećanjima na drugom svjetu uz kratkoročni mito jednim obrokom dnevno.
    Da mi je znat đe to pravoslavna crkva kod nas po tebi troši tolike pare? Hramovi se moraju obnavljati posle komunističkog zuluma, ali nešto mi se ne čini da su bogati kao neke crkve. Nemoj pričati napamet.

  12. #87
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Hmm! Što će mi posrednik sa bogom? Onda mi crkva baš ništa ne treba. Posredovanje je nepotrebno s obzirom da ako bog postoji onda su svi u konstantnom dodiru sa njim. Crkva kao prevodilac je nepotrebna.
    Posrednik u tehnickom smislu.Zamisli da izadjes na ispit a nisi ga prijavio u studenskoj sluzbi? Profesor bi rekao,ko si ti momak,otkud ti ovdje ako te nema na spisku? Izadji napolje i ne ometaj ispitivanje. Ti mozes reci profesoru da si najbolje spremio ispit od svih,ali on te nece ispitati.Ispitna prijava mora otici u arhiv kao krunski dokaz da si prijavio ispit,da si uopste ta osoba koja je student.Da bi prijavio ispit moras i ovjeriti semestar i ici redovno na predavanja.

    Na stranu sve ovo,tebi mozes dekan napisati diplomu jer eventualno imas znanje,ali to onda nije sustinski zavrsen fakultet vec je u pitanju mesetarenje.

    Kazes da ti ne treba posrednik s Bogom,a da bi se platio obicni racun za struju potrebno je nekoliko posrednika koji ucestvuju u tom procesu.Da bi se rodio potrebna su u startu 2 posrednika.Da bi se ulogovao na najprostiji forum moras ostaviti podatke.Inace ne prihvataju registraciju.
    A smeker poput tebe bi drito kod Boga bez kucanja? Smjelo sa tvoje strane.

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Posrednik u tehnickom smislu.Zamisli da izadjes na ispit a nisi ga prijavio u studenskoj sluzbi? Profesor bi rekao,ko si ti momak,otkud ti ovdje ako te nema na spisku? Izadji napolje i ne ometaj ispitivanje. Ti mozes reci profesoru da si najbolje spremio ispit od svih,ali on te nece ispitati.Ispitna prijava mora otici u arhiv kao krunski dokaz da si prijavio ispit,da si uopste ta osoba koja je student.Da bi prijavio ispit moras i ovjeriti semestar i ici redovno na predavanja.

    Na stranu sve ovo,tebi mozes dekan napisati diplomu jer eventualno imas znanje,ali to onda nije sustinski zavrsen fakultet vec je u pitanju mesetarenje.

    Kazes da ti ne treba posrednik s Bogom,a da bi se platio obicni racun za struju potrebno je nekoliko posrednika koji ucestvuju u tom procesu.Da bi se rodio potrebna su u startu 2 posrednika.Da bi se ulogovao na najprostiji forum moras ostaviti podatke.Inace ne prihvataju registraciju.
    A smeker poput tebe bi drito kod Boga bez kucanja? Smjelo sa tvoje strane.

    Samo svi ti koji upravljaju mojim računom za struju imaju nečiju dozvolu da to rade, ugovor koji svjedoči da su zaposleni i ovlašteni da to rade a koje su oped dobili od drugih ljudi koje smo opet mi isti izabrali ili postavili. Gdje je crkvi to ovlaštenje, ko je njima dao taj autoritet?

  14. #89
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trendsetter1 View Post
    Da mi je znat đe to pravoslavna crkva kod nas po tebi troši tolike pare? Hramovi se moraju obnavljati posle komunističkog zuluma, ali nešto mi se ne čini da su bogati kao neke crkve. Nemoj pričati napamet.
    Za vrijeme "komunističkog zuluma" je obnovljeno i rekonstruisano na desetine crkava i manastira u Crnoj Gori od strane države.

  15. #90
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Samo svi ti koji upravljaju mojim računom za struju imaju nečiju dozvolu da to rade, ugovor koji svjedoči da su zaposleni i ovlašteni da to rade a koje su oped dobili od drugih ljudi koje smo opet mi isti izabrali ili postavili. Gdje je crkvi to ovlaštenje, ko je njima dao taj autoritet?
    Pitas najprostija moguca pitanja a kometarises danonocno Crkvu u negativnom smislu? Zamisli da neko non-stop komentarise fudbal a ne zna pravila igre,koliko mec traje minuta,koliko ima igraca na terenu i druge proste stvari.
    Ko je Crkvi dao ovlastenja? Pa direktno su je osnovali Apostoli preko Isusa Hrista.Isus je rekao: "Sazidacu Crkvu Svoju,i vrata pakla nece je nadvladati" (Mt.16,18)


    Recimo,tvoju Katolicku Crkvu je osnovao Sveti Petar,jedan od Apostola.Ubijen je u Rimu od strane rimskih vlasti tako sto je razapet naopacke na krst.
    Moja Pravoslavna Crkva potpada pod Carigradsku patrijarhiju koju je osnovao Apostol Andrija,rodjeni brat Svetog Petra.

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Pitas najprostija moguca pitanja a kometarises danonocno Crkvu u negativnom smislu? Zamisli da neko non-stop komentarise fudbal a ne zna pravila igre,koliko mec traje minuta,koliko ima igraca na terenu i druge proste stvari.
    Ko je Crkvi dao ovlastenja? Pa direktno su je osnovali Apostoli preko Isusa Hrista.Isus je rekao: "Sazidacu Crkvu Svoju,i vrata pakla nece je nadvladati" (Mt.16,18)


    Recimo,tvoju Katolicku Crkvu je osnovao Sveti Petar,jedan od Apostola.Ubijen je u Rimu od strane rimskih vlasti tako sto je razapet naopacke na krst.
    Moja Pravoslavna Crkva potpada pod Carigradsku patrijarhiju koju je osnovao Apostol Andrija,rodjeni brat Svetog Petra.


    Znači u suštini su sami sebi dali za pravo i ja sad treba da im vjerujem na rječ. LOL.

  17. #92
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Znači u suštini su sami sebi dali za pravo i ja sad treba da im vjerujem na rječ. LOL.
    Da,Apostoli su dali sebi za pravo da iskorijene paganizam,koji je citava Evropa do tad fanaticno slijedila.
    Danas je u Evropi 12 pagana i skoro milijardu Hriscana.

    Ko bi se takvim brojkama nadao neke 51.godine nove ere,u tadasnjem Rimu?
    Hriscane ni tiransko Rimsko Castvo nije moglo suzbiti,a kamoli vas nekolicina ateista koji se koprcate po forumu.

    Ne vjerujes Apostolima na rijec,ali zato vjerujes u toliko drugih besmislica koje takodje nisi vidio.
    Zasto onda vjerujes u postojanje struje ako je nisi vidio? Budi onda principijelan pa reci da na priznajes postojanje struje.Nabavi mikroskop,mozda ti podje za rukom da je vidis.
    Last edited by e-rotic; 11-03-15 at 10:50.

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Da,Apostoli su dali sebi za pravo da iskorijene paganizam,koji je citava Evropa do tad fanaticno slijedila.
    Danas je u Evropi 12 pagana i skoro milijardu Hriscana.

    Ko bi se takvim brojkama nadao neke 51.godine nove ere,u tadasnjem Rimu?
    Hriscane ni tiransko Rimsko Castvo nije moglo suzbiti,a kamoli vas nekolicina ateista sa koji se koprcate po forumu.
    Hrišćanska religija je stara 2000 godina, Izrael 5000 godina koliko otprilike i Budizam, Hinduizam je stariji od svijeta prema bibliji (Više od 7000 godina), ko Hrišćanima daje za pravo da su u pravu kada su tek jedna od mlađih religija.

    Peživjeli su rimsko carstvo samo zato što je jedan od careva prepoznao kako je Hrišćanstvo odlično oruđe za kontrolu neukih masa ljudi. Ali to ne mjenja stvar da se radi o izmišljenim bajkama. Bajka je bajka, a bajku ne čini istinitom broj ljudi koji vjeruje u nju.

  19. #94
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Za vrijeme "komunističkog zuluma" je obnovljeno i rekonstruisano na desetine crkava i manastira u Crnoj Gori od strane države.
    док је манастир Светог Марка (Дрпе), везан по предању за личност Светог Саве, српског архиепископа, порушен (последњу капију су му срушили комунисти 1958. године
    http://www.hramvaskrsenja.me/srp/O_hramu.asp

    Možda su kasnije i obnavljali, ne znam.

  20. #95
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Manastir na lokaciji Drpe Mandića, ako je tu ikada i bio ne postoji već vjekovima.
    Kapija koja je tu bila do 1958. (bilo da je vezana za manastir ili ne) je porušena jer nije postojala svijest da se radi o značajnom objektu.

    http://www.vijesti.me/vijesti/tragom...mandica-133978

    Kao što rekoh, desetine crkava i manastira su rekonstruisane i obnavljane.
    Primjer brige o kulturnoj baštini je i Manastir Piva za koji je operacija prenošenja na drugu lokaciju zbog izgradnje hidroelektrane trajala 13 godina.

    Možda su kasnije i obnavljali, ne znam.
    Nećeš ni znat ako se budeš informisao iz Amfilohijevih besjeda.

  21. #96
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Našim komunjarama mora se priznati taj rad na "unapređivanju telesnog, duhovnog i moralnog narodnog obrazovanja". U poređenju sa trenutnom "kulturnom ponudom" sa komunističkog zapada ovi naši su imali stila, izuzeci nek se stide.
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Naravno da bih uvijek našao nešto da kritikujem. To je bit kritike. Od tapšanja po ramenima i busanja nema koristi osim izgranje nezdravog ega. Kritika ukazuje na mane i mogućnost popravke.
    Svakako, ali treba krenuti od samog sebe. Antiteista ili ateista ne kritikuje crkvu da bi se poboljšala, nemoguća je tolika naivnost, kod logici okrenutog čovjeka, da njegova kritika može na nešto da utiče. Uostalom, kad bi sebe poboljšao počeo bi da vjeruje. To je svakako vrlina.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  22. #97
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odgovor si dobio potpunim ignorisanjem
    Pa i nije da rasprava sa nekima na taj način nema smisla, ali ti jednostavno nemaš čime da raspravljaš!

    Iznova i iznova - neosnovano kontriranje i provociranje niskih strasti - prosto i jednostavno u ogromnom broju slučajeva nije dovoljno... pa ako ne ide, ne ide ni rasprava?!

    I deder, nemoj se toliko "žestiti"
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #98
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Manastir na lokaciji Drpe Mandića, ako je tu ikada i bio ne postoji već vjekovima.
    Kapija koja je tu bila do 1958. (bilo da je vezana za manastir ili ne) je porušena jer nije postojala svijest da se radi o značajnom objektu.
    O cemu pricas ti,pa svi komunisticki funkcioneri su bili deklarisani ateisti? Ako su izgradili neki potporni zid na nekoj Crkvi,izgradili su ga zbog ocuvanja kulturne bastine a ne praktikovanja vjere.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    I evoooo 49 postova jos jedan i moci ces da prodas poluosovinu od lade ili sta vec prodajes. I prestaces da se samoponizavas prosipajuci neznanje i primitivnost. Ja sam ti rekao sta god prodajes kupicu ...
    One Ring to Rule them all...

  25. #100
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    ko Hrišćanima daje za pravo da su u pravu kada su tek jedna od mlađih religija.

    Evidentno je da trazis naucne dokaze o postojanju Boga.Boga vidjeti je nemoguce i Isus Hrist kaze: "Bog je duh".
    Dao sam ti primjer sa strujom koja postoji a nevidljiva je ljudskim ocima.Ne moze se vidjeti internet,vazduh,zaljubljenost...a ipak postoje.

    Tako da jedino sto preostaje ljudima jeste da vjeruju u Boga ili da ne vjeruju.

Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moderne basne
    By igor2011 in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-12, 12:57
  2. P: Moderne pamucne pelene
    By anajrim in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-12, 17:30
  3. Ujedinjenje Pravoslavne crkve i Katolicke crkve
    By Old Bone in forum Religija i filozofija
    Replies: 94
    Last Post: 03-12-07, 00:08
  4. Put Katolicke Crkve
    By Predator2 in forum Religija i filozofija
    Replies: 27
    Last Post: 19-11-07, 20:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •