Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 326 to 350 of 372

Thread: Moderne crkve

  1. #326
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    To je njihov stil, nama može izgledati kičasto ali tako se tamo radi. S druge strane cjeli hram je dizajnirao njihov priznati umjetnik religijskih motiva Chalermchai Kositpipat.

    Nije kič sve što naizgled jeftino svjetluca.
    Ovo teško može imati veze sa monoteističkim idejama vjerovatnije sa radi o nekim poli ili multi teističkim religijama (hindu ili tako nešto).
    Nasuprot tebi, meni je ođe žao, ne para, nego truda!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  2. #327
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta misliš od kakvih se sve materijala pravio taj hram ?
    Da li je sve 100% mermer ili ima po malo slonovače ?


    PS.
    to u stvari nije hram već umjetničko dijelo i kao takvo ne podliježe temi

    Skulptura na prilazu je Predator
    To je tačno, međutim u njihovoj kulturi i religiji (Thai Budizam odnosno subgrupa Teravade) pojam umjetničkog djela i hrama je veoma rastegljiv. Njima Predator nije ništa drugo nego manifestacija Mare.

  3. #328
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovo teško može imati veze sa monoteističkim idejama vjerovatnije sa radi o nekim poli ili multi teističkim religijama (hindu ili tako nešto).
    Nasuprot tebi, meni je ođe žao, ne para, nego truda!
    HAHAHAHA, sudiš tuđe, svoje ne vidiš.

  4. #329
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ako laže koza ne laže rog, evo možeš se odje informisati detaljnije: http://listverse.com/2010/06/05/10-p...sm-a-bad-name/ (živio vaš internet!)

    Onaj prvi je svojevrsni psihopada i ima nekih izjava koje vuču (zaudaraju) na ateizam. 17 žrtava
    Drugi je navodno neki sektaš koji je, po njegovim riječima, nazovi religioznim metodama vodio ljude u ateizam. 909 žrtava
    Treći je korejski lider koji je formirao svojevrsni kult samog sebe, zbilja religiozno. 4 000 000 žrtava
    Četvrti je onaj lik iz Kambodže sa crvenim kmerima, duboko religiouni ljudi, sumnjam da znaju šta je religija itd. 2 500 000 žrtava.
    Peti je crveni kineski papa, ne treba objašnjenja, takođe duboko religiozan u svojim uvjerenjima, smiješno! 67 000 000 žrtava.
    Prvi je bio pripadnik Američke Hristove Crkve
    Drugi je imao svoju SEKTU tj. veliki vjernik
    Četvrti i peti se nikada nisu nazvali ateistima. Čak šta više njihove žrtve su bile učitelji,nastavnicie, profesori i svi koji imaju dodir sa naukom, a to (zaudara) na religiju
    Komunizam ove zadnje trojice je valjda filijala ateizma? Religije nije sigurno. Sve kad se sabere da je bilo duplo više krstaških ratova, teško da bi polovini ukupne cifre se primakli, a nismo sve vaše adute ni nabrojali. Tragedija![/QUOTE]
    Komunizam nije filijala ateizma ni po kojem osnovu
    Pol Pot za razliku od najpoznatijeg komuniste Staljina i najvoljenijeg komuniste Josipa Broza za sebe nikada nije rekao da je ateista, čak je i upražnjavao religijske običaje tj. ubijao sekularne učitelje i nastavnike
    Kim Jong jeste neki oblik komuniste ali nije ateista već je ta dinastija stvorila novi religiju koja propovjeda da su oni bogovi (nešto nalik faraonima )
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #330
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    HAHAHAHA, sudiš tuđe, svoje ne vidiš.
    Jel, osudih, a đe? Ajd me citiraj, ja rekoh da su vjerovatno neke hindu verzije sa gomilom "bogova" i da mi žao truda.
    Jel ti znaš da čitaš?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #331
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Prvi je bio pripadnik Američke Hristove Crkve
    Drugi je imao svoju SEKTU tj. veliki vjernik
    Četvrti i peti se nikada nisu nazvali ateistima. Čak šta više njihove žrtve su bile učitelji,nastavnicie, profesori i svi koji imaju dodir sa naukom, a to (zaudara) na religiju

    Komunizam nije filijala ateizma ni po kojem osnovu
    Pol Pot za razliku od najpoznatijeg komuniste Staljina i najvoljenijeg komuniste Josipa Broza za sebe nikada nije rekao da je ateista, čak je i upražnjavao religijske običaje tj. ubijao sekularne učitelje i nastavnike
    Kim Jong jeste neki oblik komuniste ali nije ateista već je ta dinastija stvorila novi religiju koja propovjeda da su oni bogovi (nešto nalik faraonima )
    Konsultuj, makar wikipediju, oko ove liste, pa ćemo nastaviti. Pogledaj malo detaljnije biografije likova.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  7. #332
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Konsultuj, makar wikipediju, oko ove liste, pa ćemo nastaviti. Pogledaj malo detaljnije biografije likova.
    Nema šta da konsultujem wikipediju, dovoljno je da kako ti kažeš pogledam detaljnije biografije tih ljudi
    Jeffrey Dahmer je tražio da mu dolazi svještenik Hristove Crkve koji ga je u zatvoru krstio po drugi put (u kadi)
    Hrišćani se čak pitaju da li je Jeffrey Dahmer završio u Paklu jer je bio vjernik
    Izvor THE CHRISTIAN CHRONICLE (An international newspaper for Churches of Christ)


    Jim Jones je imao svoj KULT, što nam dovoljno govori o njegovom ateizmu. Definicija KULT-a kad već smatraš wikipediju autoritetom

    Kim Jong ima svoju religiju " Juche " koja se vrti oko obožavanja Kim Il Sung-a kao božanstva . To je po broju vjernika peta religija na planeti(24 miliona vjernika).


    Pol Pot je bio vjernik - budista koji je svoj komunizam napravio na temeljima Theravada Budizma. Dotični je ubijao sve koji imaju veze sa naukom (čiji je to bješe običaj ? ) počevši od običnih učitelja. Za vrijeme njegove valadavine Kambodžom stanovništvo je bilo izuzetno religiozno

    O Mao Tze Dong-u (kako ga ti nazva Mao Zedong) sam već pisao. Mogao si barem napisati po naški (Mao Ce Tung) da znam o kome pišeš
    ali evo ponovo. Mao je bio posvećeni Budista koji je BRANIO VJERNIKE, A OSUĐIVAO ATEISTE

    Atheism must take the place of belief in a God.”, Mao Tze Dong

    it is wrong to tell people to be against religion.,
    Mao Tze Dong

    Dakle od svih tih osoba koje si naveo imamo vjernike i u najmanju ruku zaštitnike religija
    Last edited by Rakun; 03-04-15 at 00:37.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #333
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram da priznam Rakune, prijatno iznenađenje. Ali ipak dozvoli da objasnim. Wikipedija je kakva-takva, gomila informacija u većini slučajeva tačna, ali moja ideja je kad sam ti je predložio, da je koristiš kao polaznu tačku, pa onda i malo složenije i specijaliziranije sajtove i dokumentaciju da prelistaš, ne bi bilo na odmet. Autoritet svojevrsni ona ipak jeste, dostupna je makar i uvjek pri ruci, ako imaš interneta.

    Nego da se vratim na iznenađenje. Ima malo istine u tome što pišeš, evo i koje. Bog je rekao "u čemu te zateknem u tome ću ti suditi" u islamu ima sličnih ideja, a ovo se odnosi na kako ti napisa zahtjev onog masovnog ubice za sveštenikom tim i tim, a nakon tebe Raulio dodade slični opis za Staljina. Ovo jeste činjenica. Slučajno si ovo pogodio, pretpostavljam, eto počinjem da vjerujem da ima nade za tebe samo daj još neko prijatno iznenađenje.

    Međutim, masovna organizovana ubistva, progoni, mučenja, oduzimanja imovine itd. i bilo što što na kraju tjera suzu na očima čak i djeteta, ne mogu, niti imaju veze sa religijom niti ikakvim zdravim religijskim shvatanjima i tumačenjima.

    Komunizam i moderni faraonizam nemaju veze sa ateizmom? Bili na nekoj listi 5. mjesto to ih ipak ne vezuje za religijska shvatanja. Sjeti se priče sa biblijskim gradovima Sodoma i Gomora, dal se nadje iti jedan pravednik u njima i šta se na kraj desi sa tim gradovima? Ako ljudi nastave ovim tempom da puštaju mašti na volju, dokle ćemo stići? Ovi pomenuti gradovi su opomena!

    Bog reče "van crkve nema spasenja". Možda se upravo ovaj masovni ubica i Staljin sjetiše tih riječi neposredno pred smrt, može li bit? Bolje ikad nego nikad. U opisivanju i nabrajanju zločina i zločinaca ne možeš biti siguran, jer nikad ne znaš kako činjenice stvarno stoje, uvjek će se nać neko da kaže jeste ovako ili ne nije ja sam ga (tamo nekog) jednom vidio prošao je pored crkve okrenute glave, nije on ateista!

    Govorimo o ateističkim idejama, koje su zastupali i sprovodili likovi koje pomenuh. Zlo će uvjek naći načina da opravda samo sebe i svoja shvatanja i postupke. Ja bih volio da su se zbilja ovi likovi "opametili" da su prije smrti našli svoj mir sa Tvorcem, ali niti ja niti ti to ne možemo znati. Ovo bi ti plastično ilustrovao primjer onog faraona što je gonio vjernike, a tek u momentu kada se more nad njim i njegovom vojskom sklopilo i kad je počeo da se davi, ispovjedi vjeru u Mojsijevog Boga (pročitao neđe, mimo biblije, ne znam dal je ovo tačno, ali ipak tjera na razmišljanje). Neko pomenu Apostola Tomu ("nevjernog" Tomu) mada i ja sam ga pominjao. Vodi računa da ne kopiraš ovog faraona.

    Dal Vanja pomenu, ako se ne varam, ateizam je negacija religioznosti. Znači starija je religioznost, jer bez nje ne bi bilo ateizma. Može se ateizam i drugačije opisati, negacija postojanja Boga u shvatanju tom i tom, odsustvo Boga ovakvog, definisanje Boga onakvog itd. međutim svud je uglavnom zajedničko u ateističkim idejama - NEMA BOGA, zar to nije očigledno? A kad Njega nema ili kad bi htjeli, voljeli da njega nema, znamo čega ima, svega i svačega, samo ne reda i morala, na prvom mjestu i uvjek je prisutno "ja mogu da radim šta hoću i šta ja volim" i sl. Previše je tu JA prisutno i izraženo.

    Još jedanput prelistaj pažljivije one biografije iz različitih izvora, pa ćeš viđet da je onaj sektaš Jones zbilja kroz masku religioznosti kako je sam govorio "vodio ljude u ateizam". Šta je ovim htio reći neznam, ali činjenica je da ih je na kraju odveo u masovno samoubistvo, smrt. To je religiozno? Ili je do kraja izopačeno religiozno shvatanje? Može li se tom logikom reći da sve što nije religija jeste ateizam?

    Raulio imaš +
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #334
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    ^ P. J. Goebbels likes this.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    Standardno troluj kada te neko (u ovom slučaju ja) izazove da potkrijepiš svoje riječi bilo kakvim argumentima.
    Kažeš Hitler je pričao to i to.
    Pitam te kad je to pričao i gdje, daj CITAT
    Odgovaraš !$$&$/, mislim da je neđe to rekao
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Moram da priznam Rakune, prijatno iznenađenje. Ali ipak dozvoli da objasnim. Wikipedija je kakva-takva, gomila informacija u većini slučajeva tačna, ali moja ideja je kad sam ti je predložio, da je koristiš kao polaznu tačku, pa onda i malo složenije i specijaliziranije sajtove i dokumentaciju da prelistaš, ne bi bilo na odmet. Autoritet svojevrsni ona ipak jeste, dostupna je makar i uvjek pri ruci, ako imaš interneta.
    Wikipedija je informacija iz TREĆE RUKE na koju utiču stavovi uređivača, a svako može biti uređivač. Ja postujem informacije iz PRVE i DRUGE RUKE kao što sam npr. postovao tekst koji je kucao lično svještenik koji je krstio jednog od kako ti kažeš ateista. Takođe imam običaj da CITIRAM (što se ne može izmisliti)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #335
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rakun
    ima tamo u toj wikipediji neki kao urednici, koji ispravljaju greške brišu gluposti koje ljudi postave, a na nekim mjestima ne može svako ni da uređuje (koliko to inspirativno bilo) itd...

    A šta kažeš, ateista se krstio? Jel vidiš svoju svijetlu budućnost? Rekoh ja da me prijatno iznenađuješ, nemoj da kvariš, samo tako!

    Pozdrav sa UDG!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #336
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    A šta kažeš, ateista se krstio?
    to je tvoj oksimoron. On nije bio ATEISTA i to je ČINJENICA pa ti dubio na glavi to se neće promijeniti

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Pozdrav sa UDG!
    Pozdrav sa "univerziteta" kojeg ni nema na svjetskim rang listama je baš značajan
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #337
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ...potkrijepiš svoje riječi...
    Moje su riječi nestale :shock:
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #338
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Pošteno. Po 5-ti put smo apsolvirali da je Hitler bio hrišćanski (katolički) vjernik i da je zbog toga vršio genocid nad Ješama.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #339
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,293
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Na osnovu tri citata si izvukao nekakve "zaključke" , pokazao apsolutno nepoznavanje istorije i još pokušao mene da navedeš na to naivno i neodgovorno ponašanje. Jadno.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #340
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Na osnovu tri citata si izvukao nekakve "zaključke" , pokazao apsolutno nepoznavanje istorije i još pokušao mene da navedeš na to naivno i neodgovorno ponašanje. Jadno.
    Ima dosta citata, to što sam izvukao samo 3 je potpuno do moje lijenjosti i znanja kakve će reakcije izvući od vas tj. da ćete početi da trolujete par strana dok ne prođe. Ali ne brini se, s'vremena na vrijeme će se ponoviti (možda ću osvježiti citate)
    Ti citati su više nego što TI i bilo koji drugi vjernik imate da ponudite u vezi vaše tvrdnje da Hitler nije bio hrišćanski fanatik. Niste obezbijedili ni jedan jedini citat gdje on osporava hrišćanstvo i Isusa kao sina božijeg.

    Činjenica - Adolf Hitler je bio hrišćanski fanatik i njegovo vjerovanje je direktno uzrokovalo smrt 6 miliona da ga citiram "Ateističkih Jevreja"
    To vam nije prebacivano dovoljno puta. Kakvi crni krstaški ratovi, to je sve nula prekrižena pri vašem glavnom pravedniku - Hitleru. Ispravka, krstaški ratovi su ipak odnijeli više onih koji vjeruju u pogrešnog boga
    I muslimni su male mace za vas, da nastave još 200 godina sa ovom praksom neće dostići ni pola onoga što ste vi postigli
    Čak imate toliko debeo obraz i usuđujete se da ga opisujete kao ateistu, E TO SE ZOVE JADNO
    Last edited by Rakun; 04-04-15 at 01:49.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #341
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Najmodernija...

    Đe se daju najpovoljniji uslovi za kupovinu (mjesta) raja?
    Last edited by gaul; 04-04-15 at 09:07.

  17. #342
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Jeffrey Dahmer was an infamous serial killer. He committed some very heinous acts even after he had murdered his victims. He was also an atheist while he committed these acts. There is a video of an interview where Dahmer talks about his experience as an atheist and how he realized atheism was the reason he did what he did: Dahmer makes a good point during his interview when he said:
    “if a person doesn’t think that there is a God to be accountable to, then what’s the point of trying to modify your behavior to keep it within acceptable ranges?”


    Of course not all atheists become serial killers but some of the most brutal dictators of the last century were atheists. It seems there is a pattern there.

    Dahmer claims that since he didn't believe in God he felt he could create his own reality and rules. To some extent atheists seem to invent their own rules to live by. The atheist dictators seem to become their own "god" and define their own morality. This is a danger to mankind. When these leaders take power they inflict enormous amounts of suffering. History has shown this to be true."

    Pred ovog teksta gore, što iskopah na internetu (izvini ne nađoh citat dje ovaj lik kaže: "Ja sam okoreli ili latentni ateista!"), meni stvarno nije bitno šta je on bio koja su mu shvatanja itd. Ono što je uradio svojim žrtvama tokom i nakon njihove smrti je ... grozotna grozota.
    Jedino što bih realno volio jeste da je on, kako što i napisah neđe ranije, pred kraj života našao način kroz pokajanje i slične religiozne mehanizme da se izmiri sa Tvorcem i da zatraži oproštenje.
    Dal ti pomenu da se je dvaput krstio? I to pokazuje svojevrsnu apsurdnost, ali to su izgleda moderne tekovine ljudske gluposti i elementarnog neznanja.

    Ne shvatam zašto se nastavlja priča oko Hitlera? Jel njegova glavna kratica bila tipa "jevreji su ubili Hrista, sad ćemo mi da ubijemo njih" ili tako nešto. Sve da je ovaj svaki dan (a znamo da nije) sjedio u crkvi prateći službu, ovako nešto ga ne može svrstatiu religiozne tipove. Sjetite se njihovih kultova, običaja, vračanja i gatanja itd.
    Biti odgovoran za nacističke zločine zatim ćerati neku priču o rasnoj superiornosti, zatim zanositi se idejama o "valhali", okultizmu, magiji. To je baš osobina duboko religioznih ljudi, koji su o religiji učili iz crtanih filmova, ah jes nije ih mnogo bilo tada, tačno.

    Tvorac kaže "ne možete služiti i meni i Molohu" (ili tako nešto), tj. ne možete biti religiozni i biti odgovorni za masovna organizovana ubistva, sve i da ih pokušate maskirati u duboko religiozne oblande. Opravdavati ovakve ljude, bilo čime, dal su nosili crvene ili roze cipelice, ipak ništa ne dokazuje po pitanju njihovih zločina.

    Muslimani su mnogo strožiji i u nekim detaljima u prednosti u odnosu na ostale religije, čak se naš narod htjeli mi to da priznamo ili ne u nekim detaljima ugleda odnosno "prepisuje" od njih. Ima to i svojih kvaliteta i pozitivnih strana. Ipak konstantno brkate pojmove i kritikujete nekog zbog nečega sa čim realno niti ima veze, niti zna na šta se pozivate. Hrišćanskih religija ima više, od rimokatolika su otpali protestanti, a od njih su vremenom nastale gomile sekti i sličnih institucija. Ovo je naravno u potpunosti druga priča.

    Nebitno je šta ljudi kažu za nekog, nebitno je šta taj neko kaže za sebe, bitno je šta ljudi urade ili rade tokom svog života. Vodite računa da vaši postupci budu hvale vrijedni, a ne drugačije.

    Termin "ješe" je realno pogrdan naziv, šteta. Treba nalaziti i tražiti dobro u ljudima, bez obzira kakvi su. Treba pozitivno razmišljati.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #343
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,835
    Thanks Thanks Given 
    1,664
    Thanks Thanks Received 
    2,062
    Thanked in
    851 Posts

    Default

    Mislim da je Itler bio pristalica okultnog i da je zato konzumirao gudrovinu. Citao sam nesto o tome u knjizi Koplje sudbine. Jevreje je mrzio i istrebljivao jer su za sebe isto govorili da su izabrani sto se kosilo sa premisom da su njemci nadcovjeci. Simple as that.

    Kakve veze on ima sa modernim crkvama to ne znam

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 04-04-15 at 10:52.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #344
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  20. #345
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Termin "ješe" je realno pogrdan naziv, šteta. Treba nalaziti i tražiti dobro u ljudima, bez obzira kakvi su. Treba pozitivno razmišljati.
    Termin "Ješa" koristim kao tepanje, a i ima manje slova za kucanje. Na našim prostorima je Ćifut jedini pogrdan naziv za jevreje
    Last edited by Rakun; 05-04-15 at 23:47.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #346
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Realno, možda imate pravo, praviti ogromne građevine i trošiti gomile para, nije baš mudro, jer može se isti efekat postići sa jednostavnijim i skromnijim strukturama. Treba bit štedljiv, naravno.

    Mada ima i ona ideja da je čovjek sam po prirodi Hram Božiji.

    A ovo za tvoje brže kucanje, nemoj da se neđe izlaneš, pa se neki jevrej raspiše "kraće" po tebi, a uz to ti prikači antisemitizam, segregaciju i ove moderne koještarije itd.
    Last edited by SpongeBob; 07-04-15 at 07:44.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  22. #347
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Što se tiče planeta koje su pogodne za život ne treba ići niđe van Sunčevog sistema. U Sunčevom sistemu postoji 5 objekata koji posjeduju uslove pogodne za razvoj života. Mars, Evropa, Ganimed, Titan i Encelad.
    ....
    Tvoja tvrdnja da tamo nećemo stići prije samouništenja je oborena još 1976 godine kada se prvi Viking spustio na površinu Marsa.
    Govorili smo o nastanjivim planetama (pogodnim za život ljudi), ne o planetama pogodnim za "život", što god to značilo.


    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Međutim odakle sada tebi pojam samouništenja, taj koncept bi trebao biti neprihvatljiv jednom hrišćaninu s obzirom da to inplicira samovolju ljudi da izazovu armagedon iako u svetim spisima se izričito tvrdi da je armagedon božja volja. Da se u te nije uvalila kakva heres?
    Odkud tebi ideja da sam hrišćanin?

  23. #348
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Govorili smo o nastanjivim planetama (pogodnim za život ljudi), ne o planetama pogodnim za "život", što god to značilo.
    Mars spada u takvu kategoriju i vjerovatno će biti naseljen u idućih 50ak godina.


    Odkud tebi ideja da sam hrišćanin?
    Izvinjavam se ako nisi. S druge strane čak i da si pripadnik nekog drugog monoteističkog kulta poput Islama ili si Jevrej, primjedba jednako stoji, sve tri monoteističke religije opisuju sudnji dan kao božju odluku, a ne kao samouništenje pod ljudskim uticajem.

  24. #349
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovo teško može imati veze sa monoteističkim idejama vjerovatnije sa radi o nekim poli ili multi teističkim religijama (hindu ili tako nešto).
    Nasuprot tebi, meni je ođe žao, ne para, nego truda!
    Pa šta ako je politeizam u pitanju (ili kako ga vi sa UDG-a nazivate multi teizam ) ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #350
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Mars .. će biti naseljen u idućih 50ak godina.
    Sigurno (100x) kao i odlazak na mjesec 1969., ali ako će se, kad se to desi, tamo graditi moderne crkve, onda može!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moderne basne
    By igor2011 in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-12, 12:57
  2. P: Moderne pamucne pelene
    By anajrim in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-12, 17:30
  3. Ujedinjenje Pravoslavne crkve i Katolicke crkve
    By Old Bone in forum Religija i filozofija
    Replies: 94
    Last Post: 03-12-07, 00:08
  4. Put Katolicke Crkve
    By Predator2 in forum Religija i filozofija
    Replies: 27
    Last Post: 19-11-07, 20:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •