Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast
Results 251 to 275 of 372

Thread: Moderne crkve

  1. #251
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Stavi li ovo covjek obrazovanje - perspektiva i vrh u istu recenicu sa UDG.
    Nemoj zezat. Ipak je on na 15755-tom mjestu na rang listi

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ajnstajn je rekao - svemir i ljudska glupost nemaju granica...
    Kako glupa izjava !! Vidi se da nije išao na UDG
    Last edited by Rakun; 28-03-15 at 23:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Rakune oli me upucati? Ili to ili da postanem religiozan i da se uz to bacim na neki heroin da mi za sve puca i da oguglam kad citam nebuloze. UDG i obrazovanje u istoj recenici... O djevo Marijo...
    One Ring to Rule them all...

  3. #253
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Gandalf
    Vidiš kako se sve može, malo šok terapija, malo lijevo-desno i lagano ti postade religiozan. Jesi vidio? Čudo? Ajd kad razradiš tehniku, pomogni Rakunu.

    @Rakun
    Čekaj, sad mi nije jasno, jesam studirao UDG ili nisam? Pomagaj! Prvo reče da sam završio UDG, a sad sam na listi. Šta je tačno, daj malo preciznije.
    Last edited by SpongeBob; 29-03-15 at 00:01.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  4. #254
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Popeo bih se na katedralu u Notrdamu

    da provjerim da li se tako krije

    jer su moderna zdanja NJEMU ispod nivoa
    Last edited by Rakun; 29-03-15 at 00:22.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #255
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne moraš ići, kad sam bio, nisam ga vidio (u organizaciji udg-a)
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  6. #256
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kao što je bacanje para na vama hrišćanima omaražene institucije koje lažu djecu da im prađed nije držao brontosaurusa već koze. Ali pojedinci kao SpongeBob se uvjek mogu uzdignuti svojom inteligencijom i sami zaključiti kako mu je prađed držao triceratopa kao kućnog ljubimca.
    Doduše možda su ga tako na UDG naučili i rekli mi da je bolje kupit Amfilohiju novu zlatnu kapu (sa glavom je skida') nego opremiti laboratoriju na neznaveni državni fakultet
    Nisi baš pogodio koje su to meni hrišćaninu "omražene" institucije nego dobro. Šteta što ne postoje institucije đe bi se unapređivala opća naobrazba, tj. opšta kultura i vaspitanje. Predlogom budžeta za 2015. godinu za transfere vjerskim organizacijama predviđeno je cipan cijelih 200000 eura. Od toga po pedesetak hiljada eura ide CPC-u, Islamskoj zajednici i SPC-u (ovim redom, razlika je nekolike hiljade). U Crnoj Gori, po zadnjem popisu, nešto preko 70 procenata stanovništva čine pravoslavni hrišćani i od poreza koji plaća toliki procenat stanovništva mislim da smo zaslužili tih 100000 eura za gradnju tebi omraženih objekata. Ne znam koliko košta Amfilohijeva kapa, ako imaš podatak iz budžeta Crne Gore slobodan si da napišeš.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. #257
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Nisi baš pogodio koje su to meni hrišćaninu "omražene" institucije nego dobro. Šteta što ne postoje institucije đe bi se unapređivala opća naobrazba, tj. opšta kultura i vaspitanje. Predlogom budžeta za 2015. godinu za transfere vjerskim organizacijama predviđeno je cipan cijelih 200000 eura. Od toga po pedesetak hiljada eura ide CPC-u, Islamskoj zajednici i SPC-u (ovim redom, razlika je nekolike hiljade). U Crnoj Gori, po zadnjem popisu, nešto preko 70 procenata stanovništva čine pravoslavni hrišćani i od poreza koji plaća toliki procenat stanovništva mislim da smo zaslužili tih 100000 eura za gradnju tebi omraženih objekata. Ne znam koliko košta Amfilohijeva kapa, ako imaš podatak iz budžeta Crne Gore slobodan si da napišeš.
    Crkva nigdje na planeti ne dobija ništa od države(sem u Vatikanu i eventualno Malti) već su strogo odvojeni od iste, a i zbog čega bi najbogatija organizacija dobijala nešto od države. U normalnim zemljama poput Njemačke, Austrije, Danske, Finske, Islanda, Švedske, Švajcarske, Hrvatske pa čak i Italije i Crkva plaća porez
    Last edited by Rakun; 29-03-15 at 04:16.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #258
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    ne moraš ići, kad sam bio, nisam ga vidio (u organizaciji udg-a)
    I baš su ti dali da se popneš na krov ? Možda, ako su te pomiješali sa Kvazimodom
    Last edited by Rakun; 29-03-15 at 04:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #259
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sad kad već insinuiraš, da pričamo tako.

    Mogao bih ti recimo reći da je bio i Kvazimodo tamo, turisti i đjeca su mu se rugali i slikali su se sa njim, međutim, kad bi ti otišao tamo kojim slučajem, moguće da bi svi zaboravili na njega, jer bi ti bio "atraktivnija i zanimljivija" kreatura. Ipak, neću ti tako nešto reći jer to ne priliči "lijepo vaspitanim" akademskim građanima, studentu jednog i jedinstvenog UDG-a.

    Može se (nadam se pogrešno) nametnuti zaključak da si poželjno sugestivna i manipulaciji vrlo podložna i totalno površna osoba, vidi se sve to iz tvog teksta 1 u 1.
    Đe ja napisah, pomenuh krov ili da sam bio na krov?
    Bruka je šta danas televizija, crtani, reklame pa i državni dnevnik, znaju da urade od mladih ljudi. Dokaz - crtani lik čiju si sliku postavio. Možda ti niko nije rekao, život nije samo ono što vidiš na tv.
    I da zaključim i da ti rečem, Deda Mraz je zakon! Nema preko njega!

    Dobro, dosta je šale, sad ozbiljno!

    Ajd poslušaj šta ti čovjek kaže i prelistaj npr. prijedlog budžeta CG recimo za 2013., 2014.g, i eto 2015.g pa vidi dal ima ili nema novca religiozne organizacije pa da nastavimo priču, recimo o tome koliki su ti iznosi, dal su dovoljni, dal ih treba povećati? Moderne crkve kako u arhitektonskom tako i u finansijskom smislu idu u korak sa vremenom!

    http://www.cdm.me/sport/ostali-sport...ja-milion-eura

    Dal ovi biciklisti stignu da plate porez vozeći po Crnoj Gori?
    Eto, recimo da je meni ova namjena u ovolikom iznosu, pomalo apsurdna, ali moguće, ako Vlast tako kaže, ja im vjerujem. Makar nas tako uče na UDG.

    Priznaj, žuljaju te tuđe pare.
    Last edited by SpongeBob; 29-03-15 at 10:26.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sponge idemo od kraja ka naprijed.

    Ako su iz budzeta nijesu tudje pare, nego su nase pare. Jedna trecina CG nije pravoslavno stanovnistvo, a ta jedna trecina placa porez isto kao i ove dvije trecine. Ali niko ne pita ovu jednu trecinu ili preko 200 000 ljudi u CG svidja li se njima da se od para koje se plate od raznih poreza prave ili renoviraju Crkve? Sta boli briga mene, ili jednog muslimana, ili jednog jevreja sto crkvi treba novi krov? Postoji toliko skola kojim trebaju novi krovovi i grijanja, novi vrtici, bolnice, porodilista. Zbog cega da se ulaze u religiozne objekte kada je crkva samoodrziva? Sto se tice predloga kapitalnog budzeta, odvajanje za religiju je par miliona, ali ono sto se ne kaze da svaka opstina ima izbor da uplati koliko hoce novca (pod uslovom da se izglasa) pa tako je opstina Podgorica ucestvovala u izgradnji hrama, nego se to kasnije knjizi kao sponzorstva, pokloni ili donacije.
    Crkva ne placa nikakav porez, a uzima od drzave. Znaci fizicki ne doprinosi nista a uzima sve sto joj se da. Cini mi se da sam procitao podatak da je jedna petina teritorije CG crkvena ili nesto tako, ne placaju cak ni porez na nepokretnosti. Za ostrog se zna da je fabrika para i da godisnje zaradi preko 40 miliona eura, da se uredno naplati porez na dobit 9% to bi bilo nekih 4 miliona eura, sto je recimo jedna trecina budzeta opstine Niksic. Da ne pricamo da iako kao instititucija ne doprinosi nista, itekako se mijesa u politiku i svakodnevni zivot u CG.



    Sto se tice Djira ulaganjem od milion eura, stavljamo CG na turisticku i biciklisticku mapu svijeta, da privuce turiste. I da ne privuce turiste hiljade ljudi su ukljuceni u organizaciju koja prolazi kroz CG, a te hiljade ljudi moraju negdje da spavaju, jedu, kupe sok u prodavnici, natoce gorivo. A posle se kesh vraca u budzet kroz porez na dobit, PDV, doprinose za radnike i tako dalje.

    Ulaganje u nesto sto se moze (i ne mora vratiti) bolje je nego ulaganje u prodavce magle, koji parazitaju nad ljudima i drzavom i nista ne daju za uzvrat.
    One Ring to Rule them all...

  11. #261
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gandalfe,Bog s tobom,kakva jedna trecina nepravoslavna? Od ukupnog stanovnistva,pravoslavaca nema vise od 20%.

    Ubjedljivo najbrojnija religijska grupa kod nas su ateisti,kojih je preko 50%.Znam,sad ces iznijeti podatke sa popisa ali pitanje o vjeroispovjesti na listicu je sugestivno i ljudi su se po "defaultu" pisali kao pravoslavci.

    Tacno je da Crkva ne placa porez.Ali ona ne proizvodi gubitke i nema dugove.Kao sto imaju opstine i drzava.Ko ce vracati drzavne dugove?
    Last edited by bike1; 29-03-15 at 10:48.

  12. #262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja baratam samo sa oficijelnim podacima i nista rekla kazala. Na popisu se 70% ljudi prijavilo kao pravoslavni. Praktikuju li religiju ili ne mene ne zanima. I nije na meni da dijelim ko je vjerujuci a ko se samo popisao.

    A kako ne proizvodi crkva gubitke ako joj drzava daje pare iz drzavnog budzeta ? Znaci imamo recimo 5 miliona koji ulaze i nista da izlazi tj. da se vraca u budzet. To je druze cisti gubitak.

    A kad si cuo da je propala crkva? Snadju se oni uvijek, otmu od naroda i daju sebi. O izvinjavam se ne sebi nego Bogu, jer Bogu trebaju hramovi, palate, dzipovi i pare.
    One Ring to Rule them all...

  13. #263
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Gandalf
    Statistiku si fino počeo, međutim zaboravljaš da građani plaćaju (ili kasne sa uplatom) porez upravo državi na osnovu njenih zakona. To više nisu ni moje ni tvoje pare nego državne, na njima ne piše ni moje ni tvoje ime. Država dalje raspoređuje ta sredstva prema nekom planu i nekim prioritetima i uvjek su izdvajanja za škole na koje se pozivaš i sl. veća od izdvajanja za religiozne institucije, bez obzira koliko ih ima i koliko su zastupljene (religiozne...).
    Stvarno ne znam dal škola ima više od crkava, ali moguće je, nisam brojao niti smatram da je bitno. Ideja o kojoj ja govorim, a malo si je i ti dotakao, jeste oduzeti taj dio novca koji sleduje religiozne institucije, jer to tamo neko ko plaća porez hoće ili neće.

    pogledaj ovaj link, možda ti bude jasnija ideja:
    http://www.telegraf.rs/vesti/1304262...nog-blaga-foto
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  14. #264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne razumijem nista iz linka....


    Mi smo poreski obveznici. Pare iz budzeta su pare poreskih obveznika a ne drzavne. Drzava je narod, a pare koje se plate od poreza su narodne. Isto tako imas narodne poslanike koje bira taj narod i koji glasaju za predloge tih budzeta. Ali npr. evo ti kazem gore da statisticki 30% CG uopste ne zeli ulaganje u crkve, za ulaganje u dzamije bi bilo 70% protiv. Poenta moje price je bila - zasto davati i jedan jedini cent crkvenjacima koji su samoodrzivi? Zbog cega iz drzavnog budzeta davati u religijske svrhe, pa cak i jedan jedini euro? Crkva je odvojena od drzave i u slucaju finansijskih problema(kojih ne moze biti) neka pocnu da rasprodaju vozni park. Ja jos svestenika nijesam vidio u autu jeftinijem od 5000eur. To su neki grand ciroki, land kruzeri, pasati, mercedesi.

    A uzmi sad ovako, u CG ne znam koliko ima crkvi, ali ima 32 manastira koja su operativna. E sad svaki od ovih manastira ima makar po 2 vozila to je 64 vozila.

    Uzmimo onda da na svaki manastir dodje minimum po 5 operativnih crkvi to je 150 vjerskih objekata. Neke crkve nemaju vozilo neke imaju 2 neke 3 neke 5, ali hajde da uzmemo da svaka ima samo po 1 vozilo. To je 150 vozila.

    Znaci 214 vozila i da budemo dobri uzecemo da je prosjecna cijena 4000 to je skoro milion eura samo u vozilima, uzmimo da je registracija u prosjeku 300eur to je dodatnih 60 000 eur godisnje na registraciju, + odrzavanja itd. Znaci da bukvalno novci koji se daju iz drzavnog budzeta CG idu na vozni park SPC.

    Zasto ? Eto zato jer im moze biti.

    E sad zamisli ovaj milion eura koji drzava da da se popovi udobno voze, kao donaciju domu za nezbrinutu djecu u Bijeloj, ili renoviranje komanskog mosta, ili kupovinu knjiga za djecu ciji roditelji to ne mogu da priuste.

    Dodatna poenta je - zasto uzimati od siromasnih i davati bogatima?
    One Ring to Rule them all...

  15. #265
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Roditelji su to mogli da priuste i devedesetih, u vrijeme najvece krize i sankcija. Ako za dvaes i kusur godina nismo uspjeli da pokrenemo privredu i ako nam je jedini spas oporezovanje crkve, mrka kapa. Mnogi bi na pricu od ove drzave stvorili Monako, malcice je drukcije u praksi. A evo, ja licno, nisam u tih 70% protiv ulaganja u dzamije. I cekaj, ako drzava daje milion za automobile "popovima" kako bi crkva rijesila finansijske probleme prodajom voznog parka, cija su auta, drzavna ili crkvena? Da ne govorimo o tome da ako bi se drzava dokopala Ostroga, brzo bi od "fabrike novca" nastao novi Radoje Dakic ili Zeljezara ili...Nego, pretpostavljam da je partiji to i cilj.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #266
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drzava duzna 2 milijarde eura a ljudi pricaju o nametanju poreza crkvi.

    Problem je 100 000 eura koje drzava godisnje uplati crkvi.A nijesu problem stotine biznismena i drzavnika koji su preko noci zaradili milione.To je ta nasa crnogorska logika i pravda,nadaleko poznata.Samo kod jednog patriote i veeelikog Crnogorca je nadjeno 3,5 miliona na samo jednom racunu.

  17. #267
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Crkvena su auta. To meleon i vise sto daju za njih mogu uloziti nedje drugo. A ovo za roditelje. Siromasnih ima svuda i uvijek, bojim se cak da je vise siromasnih sada nego 90ih. Uvijek ima kome da se pomogne. Samo sto se SPC u Cg nesto nije predrla...
    One Ring to Rule them all...

  18. #268
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Crkvena su auta. To meleon i vise sto daju za njih mogu uloziti nedje drugo. A ovo za roditelje. Siromasnih ima svuda i uvijek, bojim se cak da je vise siromasnih sada nego 90ih. Uvijek ima kome da se pomogne. Samo sto se SPC u Cg nesto nije predrla...
    Nije tacno da su auta crkvena,iako nemam namjeru trositi vrijeme na demant tvojih postova.Auta su u licnom vlasnistvu popova a ne crkve.Popovi su zaposleni,ide im radni staz,primaju platu.Od svoje plate kupe automobil.

    Crkva u svojem vlasnistvu nema preko 5 automobila.A istina jeste da su zaista skupi.Vrijednost im je oko 10 000 eura.

  19. #269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bike mogu li da te zamolim da ne seres. Samo Ostrog ima preko 30 auta registrovano na SPC od toga 3 kombija koja su zajedno preko 100 000. Ae troluj nedje drugo
    One Ring to Rule them all...

  20. #270
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bike mogu li da te zamolim da ne seres. Samo Ostrog ima preko 30 auta registrovano na SPC od toga 3 kombija koja su zajedno preko 100 000. Ae troluj nedje drugo

    Sta ti znas koliko Ostrog ima auta,ti covjece nijesi krsten? Ne ides u Crkvu,nemas pojma sta je liturgija,pricest,ispovjest. Klevetas bez ikakvih moralnih skrupula govoreci da je prihod Ostroga 40 miliona,a prihod je 2-3 miliona.

    Eto ti Svetozara Marovica pa njemu zaplijeni imovinu.I ekipi iz Splendida.Njih ne smijete krivo pogledati na ulici no saginjete glavu kao djevojcice.

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ajmo gas sa teme trolu
    One Ring to Rule them all...

  22. #272
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ajmo gas sa teme trolu
    Kad se krstis javi se da komentarises na ovim temama.Samorani gospodine.
    Last edited by bike1; 29-03-15 at 12:31.

  23. #273
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Đe ja napisah, pomenuh krov ili da sam bio na krov?
    Samo primjenjujem "logiku" vjernika
    Tvrdio si da Golijat ne spava na Notrdamskoj katedrali. Da bi to ZNAO moraš se popeti na krov, a i ako ga ne nađeš otišao je na odmor. Zaključak Gargoil znan kao Golijat - POSTOJI
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Bruka je šta danas televizija, crtani, reklame pa i državni dnevnik, znaju da urade od mladih ljudi. Dokaz - crtani lik čiju si sliku postavio.
    Da je njegov život opisan u nekoj staroj knjizi bio bi kredibilan ?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    I da zaključim i da ti rečem, Deda Mraz je zakon! Nema preko njega!
    Naravno da I Đed Mraz postoji(Golijat je dobijao poklone svake godine kada se ispilio). I nemaš ama baš ni jedan jedini dokaz da ne postoji

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #274
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Polako ljudi, malo se zagovorih pa ne ispratih diskusiju do tek sad. Nema potrebe za ružnim riječima niti ćeranjem ikoga sa teme, foruma itd. Ja se sa Rakunom sprdam i on sa mnom, ali ipak u granicama normale. Što mora svaka priča u CG da se završava ljutnom i nervozom, nema potrebe. Dišite duboko, ljudi su različiti, zato i postoje ovakva mjesta đje se razmijene mišljenja i sl., a ne trebamo od njih pravit mjesta đe se pljuje jedan po drugome.

    Raulio je dobrim dijelom u pravu.

    Nego da se vratim na prvi tekst na koji ne odgovorih, pare od poreza nemaju dodatnu listicu na kojima građani pišu: "ovim platite za školu" ili "ovim platite za crkvu". Kad si platio porez, pozdravio si se sa tim parama, jer više nisu kod tebe i ti njima teško možeš platit istovremeno nešto drugo. Država stvarno kroz organizovane sisteme vlasti kako Gandalf reče planira potrošnju tog novca, ali vrlo slabo možemo pojedinačno uticat na to ni je ni vi. Možemo jedino kroz predstavnike, kako opisa Gandalf, glasanjem, ali sve je džaba ako nijesmo u većini jer to je "demokratija". Nijesmo mi ništa novo izmisili u odnosu na ostatak svijeta.

    Kod nas država daje novac svim religioznim organizacijama, i neka daje i treba da daje i vazda davala i imala da daje! Ja svoju državu volim. Dobro je dok ima šta da se daje. Dal je neka crkva ili religiozna organizacija više ili manje zastupljena, ne igra veću ulogu, problem nastaje kada su neki lagano, ne znam drugu riječ, bez ljubomorni (ođe ne želim da vrijeđam nikog), jer realno situacija tako izgleda. Ako je neka organizacija održiva, neka je održiva i bila još održivija, bila ona pravoslavna, rimokatolička, islamska ili jevrejska ili bilo koja druga. Koliko su one održivije ne zavisi od moje ili bilo čije "ljubomore" već valjda od tih samih organizacija i ljudi koji njima rukovode, upravljaju i sl. istina zastupljenost vjernog naroda igra bitnu ulogu, ali uslovi su jednaki za sve.
    Što, ako dođe neki Rabin ili Šeik i donira jevrejima ili musimanima u CG gomilu novca, meni treba da je krivo. Meni neće bit krivo, i sve im cvjetalo i svaku sreću imali što se mene tiče.

    Postoje vozila na kojima piše "Manastir Ostrog", ko su vlasnici neznam, nisam lično svojim novcem plaćao registraciju niti za jedno ovakvo vozilo, ali valjda to neko zna i koga zanima može se rasptati i provjeriti detalje, meni to nije bitno.

    Nema potrebe da nas žulja, srdi, nervira i čini nesrećnim, sreća komšije, to nije niti lijepo, niti hrišćanski niti islamski niti jevrejski, vjerujem nije zavist ni ateistička, već zna se dobro čija.

    Link Gandalf koji sam postavio je bio očigledan opis ljidi koji u potrazi za novcem, blagom ili šta sve ne prezaju od ničega pa čak i da ruše crkve dinamitom. Sjetimo se onih muslimanskih radnika koji su onomad kad se rušila kapela na Lovćenu radi izgradnje mauzoleja odbili bili da rade kad su ih doveli i kad su viđeli šta treba da rade. Sjetimo se i slučajeva iz Mostara i sl. dje su muslimani pomagali oko izgradnje crkava, ima dosta sličnih primjera i kod nas i u okolini.
    Divan je ovaj narod na ovim prostorima, nego se bojim da će ga ovo ludo vrijeme trke za novcem pokvariti.

    Valjda se razumijemo?

    Pozdrav Rakun, nemam kad sad, čujemo se večeras.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  25. #275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Link Gandalf koji sam postavio je bio očigledan opis ljidi koji u potrazi za novcem, blagom ili šta sve ne prezaju od ničega pa čak i da ruše crkve dinamitom. Sjetimo se onih muslimanskih radnika koji su onomad kad se rušila kapela na Lovćenu radi izgradnje mauzoleja odbili bili da rade kad su ih doveli i kad su viđeli šta treba da rade. Sjetimo se i slučajeva iz Mostara i sl. dje su muslimani pomagali oko izgradnje crkava, ima dosta sličnih primjera i kod nas i u okolini.
    Divan je ovaj narod na ovim prostorima, nego se bojim da će ga ovo ludo vrijeme trke za novcem pokvariti.

    Prosle godine na Zabljaku provale u crkvu i ukradu pozlazceni krst. U Niksicu se desila ista stvar prije 2-3 godine, u istom tom Niksicu su sa crkvi a cak i sa Manastira u gradu pokusali da skidaju oluke. Uvijek cu biti medju prvima to da osudim.

    Moj konkretan problem na ovom forumu u teoloskim raspravama je sto ljudi ne razumiju sta ja hocu da kazem, a mozda sam i pregrub u svojim izlaganjima.

    Pokusacu u sto manje recenica da objasnim sta je moj problem i cega se ja gnusam.

    Crkva kao institucija(nije bitno koje religije) na balkanu je primitivna i zatucana. Crkva kao institucija je pohlepna. Zasto ovo pricam? Pravoslavci se busaju u prsa da su oni jedini pravi hriscani i da je to jedina prava vjera jer je to - pravo - slavlje - . A konkretno u CG, crkva ne radi ono sto joj je posao. Posao crkve kao institucije i crkvenjaka kao posrednika sa Bogom je da kroz dobra djela, umjerenost, skromnost i molitvu daju dobar primjer ostalim vjernicima. A ako je primjer ostalim vjernicima osudjivanje drugih vjera ili nacionalnosti, pjevanje cetnickih pjesama, neumjerenost u hrani i picu, vozenje dzipova, pohlepa, pohota, pedofilija onda ja mislim da crkva kao institucija tu gubi pravu ulogu. Imao sam tu cast da ne budem suspregnut od strane familije u izboru religije, pa sam tako posjecivao razna teoloska predavanja, pravce i crkve. Najvise me je odusevila evandjelisticka crkva. Ljudi pjevaju, otvoreno pricaju, vole se, doniraju novac i onda svi zajedno odu i hrane beskucnike u prihvatilistima, prave kuce za siromasne, posjecuju sirotista. To bi trebala biti uloga crkve kao institucije.

    Na Balkanu crkva jos nije izasla iz mracnog srednjeg doba, gdje je besomucno gomilanje crkvenog kapitala bio jedini cilj. I onda dodjete da mi kazete kako treba drzava da sipa jos para u crkvu.

    Gdje su prihvatilista za beskucnike, gdje su pomoci sirotistima, gdje su konstruktivne radionice, gdje je izgradnja kuca za uboge, pomoc djeci sa jednim roditeljem itd ? NEMA

    A zasto nema? Pa zato sto je milije popovima da se voze u Land rovera nego u daciu logan.

    Ja ne sporim niciju vjeru, sve dok neko ne postane bukvalan kao kolega Archi npr., pa stihove Kurana ili Biblije doslovno shvata i prevodi (nikad necu zaboraviti Archija i crne pse sa bijelim biljegom koje treba ubiti po vidjenju jer su shejtani), ali sporim crkvu kao demonsku instituciju pljacke i razvrata.
    One Ring to Rule them all...

Page 11 of 15 FirstFirst ... 789101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moderne basne
    By igor2011 in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 29-10-12, 12:57
  2. P: Moderne pamucne pelene
    By anajrim in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 29-02-12, 17:30
  3. Ujedinjenje Pravoslavne crkve i Katolicke crkve
    By Old Bone in forum Religija i filozofija
    Replies: 94
    Last Post: 03-12-07, 00:08
  4. Put Katolicke Crkve
    By Predator2 in forum Religija i filozofija
    Replies: 27
    Last Post: 19-11-07, 20:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •