Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: Da cujem vase misljenje?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ljudi, tripujem li se ja jedini da se ovaj momak zajebava i da skuplja postove sa pricom o novom kompjuteru i win xp??
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Bugi, mozda je bolji ovaj screen, sa pinovanim aplikacijama.




    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    Super je.
    Ovo je standard instalacija?

    Mislim da ipak nije.
    Budimo ozbiljni Windows XP je brži od windows 8/8.1
    Windows 7 je lakši za rad od windows 8/8.1

    Kolinl god ti tweek - ovao osmicu, ja mogu sednicu i xp još bolje. Da manje RAM - a zauzima, da manje prostora na disku zauzima.

    Ako ih uporedimo unnatented to je tek komedija..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #28
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Sutomore
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ja ne zajebavam nikoga ovdje kao sto doticni kaze... samo hocu da cujem misljenje. Ali ok ako je tako obrisite temu.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Bugi to je samo jedan jedna jedina modifikacija - start menija, da ti bude kao na sedmicu, što god da napraviš od modifikacija na xp i 7 napravićeš i na 8.1

  5. #30
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ću sačekati 10-tku, vjerovatno i prvi service pack. Brzo će to. Mada, načuo sam da neće biti velikih upgrade-ova, već neki sistem malo po malo, kao kod programčića za android npr. To i savjetujem otvaraču teme, bilo šta neka stavi do tada.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Win 8 je cisto ******, na obicni PC mi radio ok jedno pola god i ae reko na da instaliram na lap top, 4gb rama, nvidia 9800M, Intel Dual Core 2.16 i 2.17... Nego nije ni bitno uglavnom instaliram Win 8 i radi nekoliko dana i odjednom dodje do Lock Screana i ne reaguje nista ni testatura ni mis apsolutno nista... I onda sam ubacio 8.1 i groma nije cuo od tad, i ona pc sam ubacio 8.1 da me jad ne nadje... Ali ovaj Win10 mi se masu svidja cak razmisljam sjutra da ga instaliram...

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  7. #32
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @Bugi

    Igrao sam se nedavno sa starom masinom i instalirao joj Windows 98. Kada sam instalirao drivere za WiFi sistem je znacajno usporio. Naravoucenije: novi hardver i stari OS i softver se nekad slazu ko mis i macka. Taj XP, kolko sam cuo, pravi probleme sa SSD-om i hard diskovima vecim od 2 TB, 32-bitna verzija je jedini normalni izbor sto se XP-a tice a tu postoji ogranicenje u vidu podrske za RAM veceg kapaciteta.

    Na masini iz 2008 sa 4 GB RAM-a sam instalirao Win XP 32-bit i Windows 8.1 x64. Oba image fajla sa kojih su instalirani operativni sistemi su sa Microsoftovog sajta. Windows XP, iako trosi manje resursa (RAM memorije) se prilicno usporeno podize nakon instalacije svih drivera u odnosu na Win 8. Treba li da pomenem koliko Windows Exporer kod WinXP-a zna da bude problematican i bagovit? Srecom pa postoji Total Commander. Jos jedna mana XP-a je sto je bio prezahtjevan (memorijski najvise) kada se pojavio. Sa Win 7 i Win 8 to nije bio slucaj. Razlog - Windows Vista, no ne bih da sirim pricu ionako se moj post oduzio.

    Sto se tice iskoriscenja memorije Win7 i Win8 mogu tu da bolje odrade posao od Windowsa XP pod uslovom da imas racunar sa dovoljno memorije. Nadji na internetu sta je SuperFetch. To WinXP nema. Kada je masina sa malo memorije u pitanju onda tu nema dileme - Windows XP je jedini izbor.

    Uzgred sta podrazumijevas pod tweakovanjem? Gasenje servisa? Ja pored toga koristim autoruns program i process explorer da vidim koji proces najvise zakida.

    Sto se tice prednosti XP-a u osnosu na njegovu stariju bracu u prilog XP-u ide to sto je u pitanju sistem koji moze DOBRO da se moduje. To nije Microsoft omogucio nego jedan Hrvat. Njegov program NLite ti omogucava da sredis sistem po svojoj zelji. Ipak ovo je nesto sto zahtijeva znanje. Modovao sam ja XP i trajao mi je dvije godine ali je ta prsao dva puta na isti nacin, prijavljivao isti error koji mi nikada standardan XP nije prijavio. Razlog - pomocu NLITE sam mu nesto sam mu nesto uklonio uklonio sto mu je bilo potrebno. Dakle i to modovanje zahtijeva dobro znanje koje nekad ni iskusniji korisnici nemaju.

    Tweakovao sam Win 7 i Windows 8.1 i nisam primjetio razliku u brzini na strani Win 7. Rekao bih da je osmica za nijansu brza.
    Sto se tice RAM-a nisam stekao utisak da osmica znacajnije vise trosi od sedmice. Kao sto rekoh Win 8.1 32-bit radi sasvim ok na masini 2 GB RAM-a a isto vazi i za Win 7 32-bit.
    Pominjes vece zauzece prostor na disku i navodis da je to jedna od mana Windowsa 8.1. Po meni nije neka velika razlika uopste u odnosu na Win 7. Danas su hard diskovi dovoljno veliki tako da ta razlika ne predstavlja maltene nikakav problem.

    Govoris o Win 7 i Win 8 kao da su dva razlicita svijeta. Ja tvrdim da nisu, rijec je u sustini o slicnim operativnim sistemima. Samo sto Microsoft usere stvar sa eksperimentisanjem sa novim interfesom a interfejs nije ono sto cini operativni sistem.

    Uzgred kada se porede 64-bitne verzije operativnih sistema WinXP nema tu sta da radi. WinXP 64-bit je lose prihvacen. Na VOGONS forumu je pisao neki bivsi Microsoftov inzenjer i rekao da je WinXP 64-bit bliskiji Windowsu 2003 nego li Windowsu XP 32-bit. Kaze da to zna posto je kompajlirao oba operativna sistema. Do ovakvih informacija je jako tesko doci i idu u prilog u tome da mi povrsno poznajemo operativne sisteme, ne znamo tacno sta se krije ispod "ispod haube". E to "ispod haube" je najbitnije za OS. S obzirom na to da smatram da se Microsoft vise brine o Windows 8.1 (zele da ga forsiraju, nametnu) rekao bih da je on u prednosti u odnosu na Win 7. Daleko od toga da je Win 7 los izbor. A Windows XP je i pored svega jedan od mojih omiljenih operativnih sistema.
    Last edited by Kaz; 07-03-15 at 08:33.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Super je.
    Ovo je standard instalacija?

    Mislim da ipak nije.
    Budimo ozbiljni Windows XP je brži od windows 8/8.1
    Windows 7 je lakši za rad od windows 8/8.1

    Kolinl god ti tweek - ovao osmicu, ja mogu sednicu i xp još bolje. Da manje RAM - a zauzima, da manje prostora na disku zauzima.

    Ako ih uporedimo unnatented to je tek komedija..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Nevjerovatno. Nikad nisam imao problem sa tim da kad pogrijesim, priznam gresku i povucem se. Kako na forumima tako i live. Ja mislim sad ne znam sto da ti kazem, dzaba je jer ces ti da sviras svoju pjesmu i apsolutno te ne zanima sta ima ko drugi da kaze.

    Pomenuo si control panel i ostale opcije, rekao sam ti da se nalaze na istom mjestu ka kod Win7 (instalira se shell od jednog megabajta, to je neki problem sad jel?)

    Kad vec pominjes RAM, da se iole razumijes oko Win 8.1 znao bi da je to prvi OS koji stvarno trosi (i oslobadja) RAM memoriju onako kako treba. Tako da ta prica oko zauzimanja ram memorije ne pije vodu, jer kod 8.1 automatski zauzima i oslobadja memorije koliko mu treba. Slikovito bi to bilo ka da je RAM memorija Ferrari a Windows vozac. XP vozi RAM na po gasa, sedmica eto nesto bolje ali 8.1 izvlaci maximun iz toga Ferarija. Vazda ga buca u visoke obrtaje a kad koci koci u 20m.

    U praksi to znaci da u idle rezimu zauzece rama bude npr 3.5gb i ljudi odma pocnu da pljuju po sistemu iako racunar savrseno radi, ali im djavo ne da mira jer se $ecaju Windowsa XP koji je trosio 150mb od citava 2gb, ram im je bio popunjen samo 5%, wow, a to sto je ovih 95% waisted, nema veze to.

    Ali ajde po strani sve ovo, ja ne mogu da vjerujem da neko moze da predlozi Windows XP coeku, taj windows prvo godinu dana nema vise podrsku MS-a, drugo za godinu dana vice nista nece raditi na XP, i sad masovno programa ne podrzava XP. O performansama u igrama recimo necemo bas ni da pricamo jer je to presmijesno. A ovi sto predlazu Win7 neka probaju Win8.1 i startisback shell, pa da vidimo oce li se vratit na sedmicu.
    Last edited by BiTrAtE; 07-03-15 at 08:59.
    War. War never changes.

  9. #34
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    334
    Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Na standardnu instalaciju win 8.1 desni klik na 'start' daje ovo, tako da ne vidim problem.

    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	94 
Size:	8.4 KB 
ID:	130575

  10. #35
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Za obične kancelarijske poslove koje ja obavljam smatram da bilo koji od operativnih sistema može da posluži: Win XP, Win 7 x86/x64, Win 8.1 x86/x64. Mislim da sa svakim od nih mogu da obavim posao koji se od mene traži i ne vjerujem da bi razlika u brzini bila drastično veća u korist jednog od ovih operativnih sistema. Najveću razliku u brzini bih osjetio kada bi mi ugradili neki SSD A meni se od svih navedenih operativnih sistema nekako najviše svidio Win 8.1. Dakle prvo treba da se zapitate šta želite od računara, kakv posao obavljate. Kancelarijski, igranje?

    Što se tiče igara imao sam dual boot na svojoj konfiguraciji koja je pandan core2duo konfiguraciji i GTS 450 grafičkom. Kada sam testirao igre 2011 Win XP je bio nešto (ne drastično) brži. Vjerovatno je da će Win XP za neke starije igre biti brži ali ne vjerujem da će razlika biti drastična. A što se tiče kompatibilnosti sa starijim igrama tu je Win XP definitivno pobjednik. Doduše pitanje je koliko su stare te igre. Uzgred kada sam već kod kompatibilnosti čuo sam da postoje igre koje rade samo na Win 7 ne i na Win 8.

    Danas je skroz druga priča. Nabavio sam Assassins Creed Rogue. Igra zahtijeva 64-bitni sistem. Znači Win 7 x64 ili Win 8 x64. Birajte. Ne vjerujem da je ovo prva igra koja zahtijeva ovako nešto a ne vjerujem ni da je poslednja. Ma tako je sa svim igrama koje zahtijevaju minimum 4 GB RAM-a.

    Uzgred testirao sam u passmarku Win 7 32-bit i Win 8.1 x64. Win 7 32-bit je postigao nešto bolje rezultate. Interesantno.
    Last edited by Kaz; 07-03-15 at 09:42.

  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A što je ova muka danas pokušavam na drugov hp 550 da podesim da mi botuje cd iz menija i sve podesim i neće i hiljadu puta probam a instaliran je win 7... a sto je ova muka...

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  12. #37
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by scholar1 View Post
    A što je ova muka danas pokušavam na drugov hp 550 da podesim da mi botuje cd iz menija i sve podesim i neće i hiljadu puta probam a instaliran je win 7... a sto je ova muka...
    Nije mu ispravna optika
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  13. #38
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Evo ih netaknuti ISO fajlovi sa Microsoftovog sajta (provjerite sha1 kada ih skinete) za Windows 8.1 Update 1 Professional i enterprise (32-bitne i 64-bitne verzije). Ponavljam ovo nije warez i sve se ovo može skinuti sa Microsoftovog sajta besplatno:


    Windows 8.1 Professional 32-bit
    Code:
    File Name: en_windows_8.1_professional_vl_with_update_x86_dvd_4065201.iso
    magnet:?xt=urn:btih:3CA317B3D4C92A130B3E3521AF56D530B012319F
    SHA1: C2D6F5D06362B7CB17DFDAADFB848C760963B254

    Windows 8.1 Professional 64-bit
    Code:
    File Name: en_windows_8.1_professional_vl_with_update_x64_dvd_4065194.iso
    magnet:?xt=urn:btih:18960FBC01F4B628463941A50084AC7A96DEC7C2
    SHA1: E50A6F0F08E933F25A71FBC843827FE752ED0365


    Windows 8.1 Enterprise 32-bit
    Code:
    File Name: en_windows_8.1_enterprise_with_update_x86_dvd_4065185.iso
    magnet:?xt=urn:btih:DF660C5D74369AD88A1DD8C0EFAE06883887BA58
    SHA1: FE43558B4708B4B786BC3286924813B0AAD21106

    Windows 8.1 Enterprise 64-bit
    Code:
    File Name: en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4065178.iso
    magnet:?xt=urn:btih:94B73AA96FD1C93A47C2954266D49287341385C3
    SHA1: 8FB332A827998F807A1346BEF55969C6519668B9
    Kako skinuti fajlove? Iskopirajte ovaj red gdje piše "magnet... " u torent klijent (u uTorrentu File -> Add torrent from URL pa tu kopirate adresu). To što piše pod "magnet" je zapravo neka vrsta linka (oni koji duže koriste torente znaju o čemu je riječ).

    Updateovana verzija ne prikazuje metro screen na početku. Ukoliko imate problema sa aktivacijom recite ovdje ili se obratite meni putem privatne poruke.
    Last edited by Kaz; 08-03-15 at 10:10.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post

    Pomenuo si control panel i ostale opcije, rekao sam ti da se nalaze na istom mjestu ka kod Win7 (instalira se shell od jednog megabajta, to je neki problem sad jel?)



    Ali ajde po strani sve ovo, ja ne mogu da vjerujem da neko moze da predlozi Windows XP coeku, taj windows prvo godinu dana nema vise podrsku MS-a, drugo za godinu dana vice nista nece raditi na XP, i sad masovno programa ne podrzava XP. O performansama u igrama recimo necemo bas ni da pricamo jer je to presmijesno. A ovi sto predlazu Win7 neka probaju Win8.1 i startisback shell, pa da vidimo oce li se vratit na sedmicu.
    Zar upravo nisi ovim potvrdio da nije baš fabrički takav start meni? Nego se nešto dodatno instalira?
    Zar ja nisam upravo dao primjer laptopa modernog na kojem Windows 8/8.1 ne radi kako treba (dođe sa licencom windows 8 da ne bude zabune), a XP na njega leti...

    Zašto nekom znači podrška MS kada većina ljudi gasi update na Windows XP.

    Na kraju lagani chalenge, imaš laptop Samsung koji dođe sa licenciranim windows 8. Uradi nešto na njega da windows 8 ili 8.1 radi kako treba (da ne koči prilikom office rada i surfofanja) i poklanjam ti ga.
    Ako ne uspiješ duguješ to izvinjenje...
    Mislim da malo gubiš a možeš mnogo ga dobije, čak šta više obezbijediću ti dva takva laptopa (iste konfiguracije) da ne misliš da je problem do jednog.
    Jednostavno se treba vratiti na početak mojeg posta i na moje pitanje čovjeku koji laptop kupuje? Nije svaki za Windows 8/8.1 ma koliko ti maštao da jeste.

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #40
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Slažem se da od konfiguracije (između ostalog i starosti kompjutera) može da zavisi to da li će biti instaliran Windows XP ili neki noviji. U ovom slučaju čovjek je pomenuo da ima konfiguraciju koja podržava Win 7 32-bit i kolko sam shvatio rekao da bi želio nešto jače i bolje na čemu će i novije igre kolko tolko pristojno raditi. U tom slučaju može da bira između Win 7 64-bit i Win 8.1 64-bit, XP je van igre.
    Gašenje update-a je jedne godine bila greška koju je većina (između ostalog i ja) dobro platila (doduše s obzirom da smo bili na 56k normalno je što smo gasili update). Sjećate se čuvenog Sassera? Microsoft je izbacio zakrpu koja rješava problem i to je bio najbolji način da se zaštiti sistem od ovog virusa. Meni ni antivirus nije pomogao mada nekima jeste.
    Što se tiče podrške novih laptova i hardvera za Win XP ona je sve slabija i slabija. Za moju novu konfiguraciju uopšte ne postoje drajveri za XP.

  16. #41
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Nikšić, Montenegro
    Posts
    819
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Windows 8 (sad 8.1) koristim jos od prewiev verzije i na PC i na laptop i tesko da se mogu vratiti na windows 7 sto sam naravno probao dosad nekolika puta. Windows 8.1 je vidno brzi od 7 (folderi, pokretanje programa, manje RAM memorije trazi, nekako je "laksi" od 7 u svakom pogledu) a da ne pominjem podizanje sistema koje je "kao" sa SSD diskom brzo, start menu mi odgovara masu jer volim cist desktop tako da su mi svi programi rasporedjeni u start. Sto se podrske tice nijesam dosad nailazio na problem da neki program, driver ili igricu ne mogu pokrenuti na 8.1. Posebno mi odgovara ovaj sistem za laptop zbog brzeg podizanja sistema i fluidnijeg rada.
    Windows 7 je takodje vrhunski sistem ali po meni 8.1 je trenutno najpouzdaniji i najbrzi dok ne probam ovaj novi 10 koji necu instalirati dok ne budu konacne verzije


  17. #42
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Mnogi pominju da je Win 8.1 za klasu brzi od sedmice i ostalih Windowsa ali ja toliko ubrzanje nisam uspio da primjetim. Nesto je brzi to da, djeluje mi nekako "skladnije", imam utisak da se radi o bas sređenom sistemu, ali bas neko veliko ubrzanje... pa nikako da ga uocim. Ne znam kakva je stvar sa SSD-om kakav je dobitak na performansama u odnosu na sedmicu kada se instalira i koristi SSD.
    Danas sam podigao Win 7 x64 na konfiguraciji 4 GB RAM-a. Inicijalno zauzeće rama je nešto veće od 1 GB. Čudno, mislio sam da je nešto veće. Doduše, nema to veze dok god sistem zna da koristi memoriju koja mu je na raspolaganju - da uzme i oslobodi memoriju kada je to potrebno, da se ne dešava čuveno "swapovanje" i kočenje zbog toga što sistemu nije dosta memorije a ima je ustvari sasvim dovoljno (u ovom slučaju 4 GB).

  18. #43
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brzi jeste win 8.1 ali nije "obradjen" kao win 7. Drajveri zakrpe i sve ostalo je mnogo bolje i lakse se nadje za win 7. Win 8.1 ce ti mnogo vise problema napravit jos neko vrijeme dok se sve to ne pokrpi i obradi.

    clickprint i stampa se

  19. #44
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Takvi problemi se dešavaju kada neki operativni sistem tek izađe. Win 8 (koristi iste drajvere kao 8.1) je izašao prije nekoliko godina što je sasvim dovoljno da se situacija sa drajverima sredi. Sve novo ima podršku za Win 8.1. Mislim da na kutiji od moje matične piše da je Win 8.1 ready. Na laptopu kojeg treba da mi nabave na poslu piše da je za Win 8.1. Nikakvih problema nisam imao sa Win 8.1 za moja dva desktop računara, jedan iz 2008. godine a drugi je kupljen ove godine. Jedini problem su pravili drajveri za grafičku od mog laptopa. Pošto je laptop iz 2009. godine a proizvođač ni tada nije vodio mnogo računa o drajverima (krš laptop dobijen na poklon koji za divno čudo još dan danas radi), nisu postojali drajveri za integrisanu grafičku. Srećom sve se to dalo riještiti editovanjem konfiguracionog fajla za Win 7 drajver.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Zar upravo nisi ovim potvrdio da nije baš fabrički takav start meni? Nego se nešto dodatno instalira?
    Zar ja nisam upravo dao primjer laptopa modernog na kojem Windows 8/8.1 ne radi kako treba (dođe sa licencom windows 8 da ne bude zabune), a XP na njega leti...

    Zašto nekom znači podrška MS kada većina ljudi gasi update na Windows XP.

    Na kraju lagani chalenge, imaš laptop Samsung koji dođe sa licenciranim windows 8. Uradi nešto na njega da windows 8 ili 8.1 radi kako treba (da ne koči prilikom office rada i surfofanja) i poklanjam ti ga.
    Ako ne uspiješ duguješ to izvinjenje...
    Mislim da malo gubiš a možeš mnogo ga dobije, čak šta više obezbijediću ti dva takva laptopa (iste konfiguracije) da ne misliš da je problem do jednog.
    Jednostavno se treba vratiti na početak mojeg posta i na moje pitanje čovjeku koji laptop kupuje? Nije svaki za Windows 8/8.1 ma koliko ti maštao da jeste.

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Obzirom da si neko ko se bavi ovim stvarima, chudno kako previdjash jednu banalnu a fundamentalnu stvar, -Znash li koliko je vremena trebalo Xp-u da postane ono shto je postao?! Koliko godina i godina peglanja, patcheva, service packova, itd. Sjeti ga se u nekim ranim i srednjim fazama, tada ne da nije bio ovo sto opisujesh, nego -khhmm..
    Iako, nesporno, vjerovatno je jedan od "najpogodjenijih" OSova ikad, -Nukleus mu je (za rabote za koje je namijenjen ofc), fenomenalan.


    Problem kod brand name matraka nije u resursima (uglavnom), vec prevashodno u prdnjavama koje proizvodjachi (HP, Toshiba, Lenovo, ..) stavljaju/setuju (i software-ski i hardware-ski), da bi ih posle obavezno servisirali kod oficijelnih servisera ili omeli/sprijechili metanje kakvog drugog software-a, kao Linux or smthn, klasika.
    ><

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Slažem se za ovo. Xp je tek poslije sp3 postao to što jeste. Prije sp1 nije ličilo na ništa kolko je bagovalo. Da XP ina opciju za TRIM support ne bih ni na 7 bio. Mene ljepota interfejsa ne treba, želim samo da radi, a to radi sa sp3.

    Jedina prednost koju sam do sada vidio na paralelan rad win8/8.1 i win 7 je bolji menadžment fajlova. Napokon sve ide u jedan prozor, a ne kao do sada na sve strane. Kao neko ko stalno nešto backup uje ovo je veoma dobra opcija.. Znači ne znam što nema neki oficijelni patch za ovo za win7.


    Što se tiče brand name mašine,konfiguracija je užasna, ali da Samsung nalijepi windows 8 na takvo stanje nisam mogao da verujem. Znači win8 freško restore i SAMO office 2010 i otvara fajlove od 200kb po 15 sekundi.
    Na xp to ide za 5..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    Last edited by Bugi; 10-03-15 at 20:48.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #47
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Windows kada se updateuje postaje nešto sasvim drugo. Recimo Windows 98 SE je bez update-ova gori od First editiona. Kada se updateuje onda je to drugi operativni sistem. Uzgred bio je jako popularan, toliko da je Microsoft produžio podršku za njega do 2006. godine ukoliko se ne varam. Al kakav god da je daleko je od Windowsa 2000 i XP-a. To su dva različina svijeta.

    Onda sjećam se Windowsa ME kada je izašao. Microsoft ga je izbacio sa IE 5.5 WMP 7.1 i System restore-om i nekakvim ozloglašenim PC Healthom. Ajde što je hardverska zahtijevnost povećana, ajde što su na silu sakrili DOS, ajde što neke recimo igre nisu htjele da rade na Milleniumu ali najveći je problem što su navedeni programi izbačeni sa nedopustivim bagovima koji su značajno uticali na stabilnost sistema. Zato su korisnici ga i prozvali Mistake Edition iako je Microsoft sve to naknadno ispravio patchevima.

    Kada se priča o Windowsu XP ne smije se zaboraviti Windows 2000 koji je malo korišćen na ovim prostorima. XP se pojavio 2001. a Win2k 1999. ukoliko se ne varam. Win2k je bio 32-bitni operativni sistem (Win9x sistemi su nekakvi hibridi) na kojem su radile aplikacije koje su bile iza 9x i za NT sisteme. To je prvi omogućio Win2k a ne XP, a mnogi to pripisuju XP-u. Dakle Win2k je bio sređivan dvije godine prije pojave XP-a. A onda se pojavio XP ne kao nešto novo nego kao nešto što je nastavilo tamo gdje je Win2k stao. A u čemu je bila razlika između ta dva operativna sistema? WinXP je bio prezahtjevan kada se pojavio i to memorijski najviše. Ukoliko se ne varam po tom pitanju bio je maltene duplo zahtjevniji od Win2k i to mu je po meni bila velika mana. A šta je donio u odnosu na Win2k. Ono što odmah upada u oči - donio je neke stvari koje je posjedovao millenium. System restore, Windows Media Player, Windows Movie Maker, najnoviji IE i lol Luna Teletabis temu. Jedna od korisnijih opcija koja mi pada na pamet je driver rollback opcija koju nije imao Win2k. Zatim tu je bolja podrška za Wireless koja je implementirana ako se ne varam uz service pack 2 kojeg mnogi nisu prihvatali jer je povećavao zahtjevnost sistema.

    Sjećam se da sam WinXP, početkom dvijehiljaditih, vidio prvi put kod druga kojem je otac programer. Rekli su mi da je poslije Win2k WinXP najstabilniji i najbolji sistem koji je Microsoft izbacio. Sjećam se da ljudi koji su držali igraonice su redom instalirali XP iako je bio nov sitem jer im je donosio stabilnost u odnosu na Win98. Neki moji prijatelji iz Beograda, studenti ETF-a, su odbijali dugo da instaliraju service pack 2 jer su bili zadovoljni WinXP SP1. SP2 je nakon određenog vremena prihvaćen a SP3.... Pa SP3 je izašao 4 godine nakon SP2. Za nekog ko nije updateovao sistem 4 godine vjerujem da je to bilo ogromno a onaj ko je redovno updateovao sistem vjerujem da nije ni osjetio instalaciju SP3.

    A šta se na kraju desilo sa Win2k? Pa Microsoft ga je polako gurao u drugi plan (mislim da to sada radi sa sedmicom). Da nastavili da rade na njemu mislim da ne bi bilo velike razlike između Win2k i XP-a.

    Nego šta mislite da je Windows 7? Pa ispeglana Vista. Vidite, jedna te ista priča se godinama nastavlja. Uzgred, vjerujem da je i Vista postala pristojan sistem nakon dva service packa i silnih update-ova.

    Uzgred šta mislite kakvog je tipa ograničenje koje ima recimo Windows XP Home verzija u odnosu na Pro. Ili Win 8.1 Professional u odnosu na Enterprise?

  23. #48
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da cujem vase misljenje?

    Win 7 je najveci win u istoriji OS-a.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Za posao koji obavljaju moje kolege potreban je laptop. Laptop je nabavljen ali tu je iskrsao jedan problem - došao je sa instaliranim Windowsom 8 (valjda 8.1). Pomamili su se jer ne zna maltene niko da se snalazi osmici. Stalno je zauzet laptop pa nikako da ga se dočepam da vidim je li instalirana klasična osmica ili 8.1. Ja sam im rekao da se problem najvjerovatnije može riješiti instalacijom jednog malog programa (Classic Shell) ali sam od šefa dobio naređenje da instaliram sedmicu

    Inače većina mojih kolega koristi office 2003 jer nijedan noviji ne mogu smisliti.

    Ne daj bože da im instaliram neki linux, odmah bi izbile bune i revolucije sa parolama "dolje IT sektor"!

    P.S Među onima koji se "ne snalaze" ima magistara i doktora nauka

  25. #50
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,593
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Potpuno normalno! Ulijene se guzice kad se fotelje dočepaju.
    Servis bijele i smedje tehnike.
    069/495-559
    [email protected]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Vase misljenje?
    By jokac in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 05-01-14, 09:50
  2. Vase misljenje?
    By Mercury in forum Ljubav
    Replies: 33
    Last Post: 22-01-07, 00:00
  3. Vase Misljenje
    By Predator in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 15
    Last Post: 24-10-06, 23:59
  4. Vase misljenje!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 6
    Last Post: 29-07-06, 18:15
  5. Vase misljenje
    By Thalasoma in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 17-03-05, 10:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •