View Poll Results: Da li treba prodati ili iznajmiti Kraljičinu plažu?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Izajmiti Kraljičinu plažu

    21 87.50%
  • Prodati Kraljičinu plažu

    3 12.50%
Results 1 to 22 of 22

Thread: Kraljičina plaža - zašto ne prodaja

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Question Kraljičina plaža - zašto ne prodaja

    E sad o ovoj temi se dosta slušalo i od strane vlasti i opozicije, ali niko nije predložio sledeće:
    Zašto prodavati nešto što možemo iznajmiti - pogotovu jer ne možemo napraviti više Crne Gore nego što imamo, i onda sam mišljenja da bi trebalo ovo riješavati iznajmljlivanjem. Ako stvarno investitori misle da će se investicija isplatiti za 5...10...godina, a znajući razmišljanja svjetskih kompanija mišljenja sam da će se ovo isplatiti sigurno u prvih 5 godina. Zatim ide nekoliko godina zarade, a poslije toga da nam se vrati naše. Ne možemo napravit Crne Gore više nego što imamo, i zbog toga sam mišljenja da treba da se ova plaža iznajmi a ne proda. Neka se ide i sa manjim parama, neka je naš profit ne goliko veći kao što bi bio sa prodajom. Prodaja je trenutna zarada i investicija, ali iznajmljivanje je pravo riješenje. Malo sam iznenađen da se niko ovoga nije sjetio, ili ako se sjetio ide pitanje Zašto Nije To Naglas Izgovorio. Bolje je ići sa manjom zaradom, ako neće ovi investitori, pa tražićemo još, ne vjerujem da se na ovolikoj planeti neće naći investitor kojem će odgovarati iznajmljivanje. Dakle ja glasam za iznamljivanje.

    p.s. Hong Kong je iznajmljen englezima.....pa vraćen Kini

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    5...10....15 godina je veoma mali period u životu države, i crnogorsko ostaje crnogorsko, a dobijamo renome objekte, tako da sam radije za opciju iznajmljivanja

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,801
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Iznajmiti nekome ko ce to uredit i otvorit za javnost, a ne ka ovi nasi bilmezi sto je drze 15 godina eo ka Areu 51.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Boljeziveca koaliciona vlada se ne bavi zastupanjem interesima crnogorskih gradjana, tako da nece nista izdavati, vec iskljucivo prodavati za malo novca u drzavnu kasu, ali puno u privatne dzepove. Tako da ne lomimo glavu oko bilo koje plaze, preostalog preduzeca ili resursa narod ce biti oslobodjen toga tereta, uostalom i sto ce mu kada ima grb, zastavu, himnu i naravno demokratski izabranu vlast.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,782
    Thanks Thanks Given 
    668
    Thanks Thanks Received 
    2,994
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Некога је заобишла провизија....
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Некога је заобишла провизија....
    Da, ogromnu vecinu partijskih aparatcika zbog njih mi je posebno drago. Mogu zamisliti njihov unezvijereni izraz kad kukavci shvate da su godinama zvijer hranili sopstvenom i buducnoscu svoje djece. Posebno ce biti dirljivo kad zarad produzetka takvog aranzmana budu primorani da traze novog gospodara.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ma neka je provizija manja, ali neka to ostane našoj djeci, unucima..... zašto prodavati, prodali smo i Telekom pa smo vidjeli kako je to ispalo...

  8. #8
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba prodati jer Crnoj Gori trebaju pare i radna mjesta, a privatizacija Telekoma je jedna od rijetkih koja je dobro ispala. Nije problem privatizacija sama po sebi nego ugradnje i smijeshno mali porezi na bogatstvo. Socijalna zashtita se danas u normalnim zemljama finansira porezima a ne drzhanjem firmi objekata i kapitala u drzhavnom vlasnishtvu. Uvedi progresivno oporezivanje i shto je josh bitnije striktnu kontrolu i oshtre kazne za prestupnike pa ces da vidish kako ce da se isplati vecina prodaja bez obzira ko je investitor. Nego ovo je sve naravno snila baba shto joj milo bilo jer se nece desiti dok god imamo izbor izmedju lopova sa jedne strane i srpskih nacionalshovinista sa druge.
    Last edited by Separatista; 24-02-15 at 23:39.
    Ridin' on the black train

  9. #9
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    privatizacija Telekoma je jedna od rijetkih koja je dobro ispala.
    Доживио сам фрас.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Доживио сам фрас.
    Ne pricham o korupciji nego o tome da su radnici koji su otishli dobili solidne otpremnine oni koji su ostali primaju dobre plate i firma posluje dobro. U tom smislu privatizacija je uspjela a zato i napisah gore da nijesu problem privatizacije same po sebi nego ugradnje u njih shto je naravno u sluchaju Telekoma dobro dokumentovano. Ne mozhesh ti sprijechiti korupciju i kradju time shto cesh ostaviti firme u vlasnishtvu drzhave samo ce je biti josh vishe. Primjer KAP devedesetih. Ako iko ne podnosi "neoliberale" to sam ja ali moramo prihvatiti da je model drzhavnog vlasnishtva nad kapitalom posebno onim u sektoru usluga odavno svuda prevazidjen i kao shto rekoh do socijalne pravde se dolazi dobrom poreskom politikom.
    Last edited by Separatista; 25-02-15 at 09:27.
    Ridin' on the black train

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kraljičina plaža se ne prodaje,nego se daje u zakup.
    Komad zemlje u zaleđu plaže,vlasništvo SO Budva i SO Bar je bio na javnom tenderu na prodaju ,Royal grupa je pobjedila na istom.
    http://www.rtcg.me/vijesti/ekonomija...skupstine.html
    Moja je informacija da Royal grupa ide na pregovore sa Vladom Hrvatske koja im nudi dio obale na 99 godina i 0 kuna.
    Royal grupa neće odustati od lokacije "Dubovica-Kraljičina plaža" i dok se ne rješe politikantski razlozi,zakupiće kraljičinu plažu od Jp Morsko dobro.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Zakup - može,sve samo ne prodaja. Treba voditi računa o našoj zemlji. ZAKUP je u redu, bez obzira na koliko se godina radi - i 50 godina u životu jedne države je ništa. Ne slažem se sa privatizaciojm Telekoma - mi nijesmo toliko veliki da bi smo živjeli samo od poreza. Ako je vjerovati Separatisti - trebalo je prodati ovu zlatnu koku - izjava sa kojom se ne slažem i imam obrazloženje upravo kod nas u Crnoj Gori a to je Telenor. Telenor je elem državna Norveška firma za mobilne telekomunikacije. Zaključak.....zašto prodavati nešto što je profitabilno samo po sebi. Nije samo pitanje usluga - pa zar se državna administracija ne bavi uslugama: kad treba izvod, lična, vozačka.....sve je to pružanje usluga.
    Prodaja mobilnog operatera ajde da se i išlo sa tim, ali mi smo prodali i infrastrukturu koja je razvijana decenijama prije toga (prodat je cieli sistem fiksne telefonije, i omogućen na duži period monopol nad ovim sistemima .... )
    Zašto država ne bi bila vlasnik firme koja će praviti profit, srećom još su Plantaže državne i nadam se da će tako i ostati. Ako u državnim aparatima ima ljudi koji su sposobni da vode narod u budućnost ne vidim razlog zbog kojeg ne bi mogli da vode i državne firme ....zar ne?

  13. #13
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dokaz da država može da vodi firme je staro Građevinsko preduzeće, naše građevinsko je radilo poslove svuda u svijetu....pa onda taj novac koji ostane kao zarada ulagati u domaće projekte - i ne bi bilo potrebe da zovemo strane investitore osim da dođu kao gosti i potroše svoj cienjeni novac kod nas Kada mi jurimo investitore oni postavljaju uslove....kada jure oni nas...pa situacija je definitivno drugačija.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sto se mene tice svejedno mi je. Isto kao i SV. Stefan, iznajmljen je, na milion godina, i za mog zivota ne mogu uci u njega osim ako ne udjem preko agencije koja organizuje obilazak Sv. Stefana. Ispadoh turista u svojoj zemlji. Isto tako i sa kraljicinom plazom. Ali glasah za iznajmljivanje cisto da ne prodajemo parce svoje zemlje nekom strancu...
    Last edited by Sh0ne; 04-03-15 at 21:15.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ovo sto oni pokusavaju da urade nece niko smjet pric tamo vise ikad. I to je prodaju po smijesnoj cijeni, pa sami gradjani ce se skupit i dat te pare da je otkupe jer ovo je sramota sto se radi.
    Last edited by Sceko; 04-03-15 at 08:50.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    E Shone zlatne riječi...gosti u svojoj zemlji definitivno ne treba davati parče zemlje nikome sa strane. A treba dobro kontrolisati i naše mutljaše koji je kupuju za ništa pare. U svakom slučaju, telekom telenor aluminijski (dok je bio pod rusima) i svaka strana investicija je odlazaka para na stranu, odlazak zarade u inostranstvo. Lijepo je čuti, pa oni plaćaju porez, daju dažbine ali prava zarada ide vani....puf u neke druge investicije a nama ostaje taj jednom naplaćeni porez i trt aj da tražimo negdje drugo gdje ćemo da naplatimo porez.... ali sobizorm kako napreduju investicije, sve će ih manje biti, a samim tim i manje poreza. Treba da se okrenemo svojoj pameti, da budemo domaćini u svojoj zemlji - da ne završimo kao Grčka.
    Ipak je smiješno da u Crnoj Gori ima djelova gdje ne može da kroči bilo koja crnogorska stopa.... onako malo tužno.
    Još jednom ponavljam, nije sramota pogriješiti,mislim da je sramota misliti da naš čovjek, naša pamet ne može napraviti ništa pametno, ne može učiti i napraviti nešto za dobro Crne Gore

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Ima zemalja sa kojima se treba uporediti, ali dobar život svih nije prioritet naše trenutne vlasti...

    Uzmite primjer Irske ili Islanda. Zna se kako se plovi krizom, a zna se i kako se izlazi iz krize... Mi plovimo

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja bih sve dao sposobnim investitorima dzabe na 30-40 godina.

    Mozemo mi mlatiti do $utra ali je malo koji Crnogorac cuo za Kraljicinu plazu, a jos manje ih je i poslo dok nije pocela ova prica da ce da je daju arapima posto zasto. Da ce ti arapi da odlucuju koliko ce poreza da plate, i sta ce da rade.

    Npr. najveci problem je sto umjesto da se potpise neki ugovor dje se obavezuju da ce 90% radne snage biti iz CG, isti ti Arapi ce da dovedu Filipince, Indonezane i ostale robove da rade za kikiriki. Kao npr. u Porto sav menadzment je sa strane, a nasi se pate za 400eur...
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    gandalfe the gray slažem se sa tobom, 40 god, bez poreza i išta drugo, i naravno ovo što ti kažeš je apsolutno zdravorazumno mišljenje. Nažalost, ti....dobar dio naroda koji ovako razmišlja je u manjini. Ipak čak i ako ima crnogoraca koji nijesu čuli za kraljičinu plažu ipak je omalovažavajuće da postoji dio stope crnogorske na koju ne može da dođe crnogorac. Nažalost narod ne shvata da ekonomija rukovodi ali da do sada nijesmo uspjeli ništa da uradimo. Živimo u sistemu u kojem se moramo boriti za pojedinačne stvari a ne za izgradnju principa i osnova čuvanja naše ekonomije. Davanje aprapima, tja pa to je davanje u očekivanju da će oni da privuku nove goste, ali ..... ostatak trt. Većina profita ide vani, i to ne samo od ove firme nego i od telekoma, telenora, elektroprivrede.....malo je tužno što gledamo naše pare kako odlaze....a narod nikad lošije ne živi. Urušavanje ekonomije je neizbježno, i iskreno se nadam se moja prognoza lošeg ekonomskog stanja u CG neće ostvariti. Imamo samo jednu mogućnost (pronalazak nafte - ali da se uključi domaća pamet a ne da se opet daje koncesija i ko zna šta....definitivno ne vidim ekonomski napredak...u najboljem slučaju tavorenje. Kraljičina plaža je samo još jedan primjer da ne znamo da vodimo ekonomiju.....nego ona vodi nas

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    p.s. filipinaca i indonežana ima i kod nas, priča se da u nikšićkoj željezari narod radi sa 300 radnih sati mjesečno za 400 eura..... welcome to indonesia....china...filipnesssss and naravno kikiriki

  21. #21
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Evo javljaju da su odustali od Kraljičine plaže i da izražavaju žaljenje zbog neprepoznavanja kvaliteta royal grupe....pa uredu je to, možda ćemo naći nekog kvalitetnije, iskreno zašto ovo ne bi smod ali nekom našem poslovnom čovjeku. Pa da sigurno bude uposleno dosta crnogoraca od prvog koraka do krajnjeg zavšavanja posla.....a da ne govorimo o tome da će zarada da ostane u Crnoj Gori

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Možda da otvorim blog , ali eto se nadam da će barem još neko pročitati ovo i reći neku riječ, ili barem prenijeti nekome ko još malo misli da je očuvanje naše zemlje istovremeno i očuvanje nas samih i našeg potomstva. Elem u javnosti se diže velike galama i javno glasilo je puno ljudi koji kažu da je ovo loše za našu zemlju, da neke zemlje daju džabe zemlju damo da dođu investitori toga tipa. Nadam se da nijesmo došli do te tačke da dajemo džabe zemlju. Odlazak investitora nije kraj svijeta, valjda smo dovoljno sposobni da nađemo sledećeg, možda da bacimo neki pogled i potražimo među našim narodom nekog ko je u stanju da dovede dobre goste, nekog ko će taj kapital da zadrži i uloži u Crnu Goru, a ne da profit proslijedi dalje. Mišljenja sam da u Crnoj Gori ima dovoljno sposobnih ljudi koji mogu da naprave ovaj kompleks, da dovedu platežne goste i da se zarada zadrži u CG. Otišao investitor, ništa strašno, dobrodošao drugi.
    Ukoliko se bude trčalo za investitorima, pomisliće se da imamo toliku nuždu, hitnost, nevolju koju treba riješiti i naravno kao i svi pametni ljudi oni će početi postavljati uslove......treba da se držimo pozicije u kojoj mi postavljamo uslove.
    Otišao investitor, dobrodošao drugi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kraljičina stolica na Amanski način
    By bantu-crnac in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 01-07-10, 15:35
  2. Replies: 0
    Last Post: 06-08-09, 15:53
  3. Be Good @ La Capitale | plaža Kamenovo
    By SyNdRo0m in forum Muzika
    Replies: 6
    Last Post: 27-07-09, 16:45
  4. plaža u Bar-u
    By Jin in forum Primorski
    Replies: 9
    Last Post: 15-04-07, 20:33
  5. Azzuro beach - Slovenska plaža
    By photostudent in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 15-07-05, 11:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •