Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 37 of 37

Thread: Otvaranje mini marketa

  1. #26
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Sasvim im je nebitno jel 6 ili 600 €. Puca njima za sve. Samo brani svoje mjesto, puni budžet da bi bilo odakle uzet 13-tu platu i td.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    možemo da pričamo šta hoćemo, ali...ko umije da radi, uspjeće. većina još živi u devedesetima i samo bi uzimali i ne bi ništa davali.
    svi bi da izbjegavaju obaveze. iz iskustva znam da bolje funkcionišu mala preduzeća, opet ponavljam, ko umije da radi
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Mene samo interesuju ovi "posteni" sto optuzuju ove druge "postene" sto im drzava namjesta posao i sto "posteni" iz Vlade uzimaju procenat.

    Brate ako si tako "posten" zasto meni kao tvom dobrom komsiji koji te ne prijavljuje (jer sam ja za tebe dobar komsija) naplacujes 20 % PDV-a koje ne idu u drzavnu kasu nego u tvoj dzep? Ako sam ja dobar komsija spusti mi te 20 % sto ide drzavi. A komso moj dobri i "posteni"

  4. #29
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    869
    Thanks Thanks Received 
    267
    Thanked in
    102 Posts

    Default

    ekonomija i etika ne idu zajedno, zato su tu fiskalne mjere i zakoni i ja to podrzavam.
    da li si spreman da platis kaznu od nekoliko hiljada eura ako te samo jedna musterija ili inspekcija uhvati da nijesi izdao racun po zakonu?
    da li si dovoljno sposoban da peglas knjige i zalihe i da te inspekcija ne zatvori?

    meni se cini da nijesi svjestan rizika ako oces da ides na crno. plus kad tad racunaj da ce doci veliki supermarket ako zelis da bude sve po zakonu.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  5. #30
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Mene samo interesuju ovi "posteni" sto optuzuju ove druge "postene" sto im drzava namjesta posao i sto "posteni" iz Vlade uzimaju procenat.

    Brate ako si tako "posten" zasto meni kao tvom dobrom komsiji koji te ne prijavljuje (jer sam ja za tebe dobar komsija) naplacujes 20 % PDV-a koje ne idu u drzavnu kasu nego u tvoj dzep? Ako sam ja dobar komsija spusti mi te 20 % sto ide drzavi. A komso moj dobri i "posteni"
    Ovo je valjda upuceno meni, s naglaskom na posteni jel?
    Pa da ti objasnim, posto si pogodjen, vjerovatno iz licnih interesa koji se vezu za sisanje krvi malim preduzetnicima:
    U mojim objektima se kuca sva roba koja je narucena od dobavljača, na 85% te robe imam rabat od 5%, dok dobavljači imaju i preko 30%, na veleprodajne cijene. Sa tim monopolistickim rabatima ne mogu da de odrzim, da platim dazbine (koje redovno izmirujem, platim radnike)i zaradim. Zašto? Jer je monopolistima u cilju da preuzmu objekte kako bi imali 100% tržišnog udjela. Sva roba koja je iz "lijevih" izvora je jeftinija od 15% pa na dalje u odnosu na ovu redovnu.
    Mislim da sam objasnio, mada je pitanje jesam li imao potrebe tebi "postenome" ista objasnjavat.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Vidis ja sam posten bez navodnika jer ne radim "posteno" kao neki. Ja sam samo jedan obicni radnik koji radi za platu. Ja bas nista ne mogu "posteno" da odradim kao "posteni" iz Vlade, monopolistickih mega marketa i malih radnji.

    Mene samo interesuje zasto smatras sebe postenim a sve ostale nepostene. Ili zasto pljujes po komsiji koji trazi racun, to je njegovo pravo. Razumijem zasto onog drugog smatras dobrim komsijom, jer na njega zaradjujes 20 % vise i samo je dobro tebi a ne i njemu.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Dje si ti vidio da ja pljujem po komsiji? Dje sam ja to napisao?
    Ja imam konkurenciju na 3m od mene, nikad u životu nisam iste pokusao da unistim, namjestim im kontorlu ili slično. Jer su oni privatnici kao i ja. Problem lezi u monopolostima koji uništavaju i mene i komšiju, u sprezi sa drzavnim organima koji mene terorisu, a njima ne provjeravaju ni jesu li platili porez ikada!
    O cemu ti to pričaš ovdje? Citas li ti uopste sto sam napisao ili samo onako piskaraš?
    Moje komšije ne uzimaju račune, svakako, a ja opet svu tu robu kucam.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    I kako moze biti samo meni dobro, ako je roba koja se nabalja iz sive zone od 15% pa na dalje jeftinija preka kupcu? Kako je samo prodavac dobar tu, čitaš li ti sto ja pišem?

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    "ja opet svu tu robu kucam." sto se onda ti osjeti prozvanim ?

  10. #35
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Podgorica
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da nije ni vrijeme ni mjesto za svadju,neka svako radi onako kako se njemu isplati i ne treba gurat nos u tudje,kako mi crnogorci obavezno moramo..

    Zna li ko kako funkcionise otvaranje trafike,za papirologiju i kasu je isto vjv,a prostor i to se ne placa jel?

  11. #36
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    "ja opet svu tu robu kucam." sto se onda ti osjeti prozvanim ?
    Jer si me prozvao, opet ne direktno sto me više pogađa od sve te priče!


    ________________________________________


    Niko se ne svađa, samo po neki moralisu precerano.

    Imali smo temu oko otvaranja trafike, nadji je u pdf Ekonomija, sve ti je objašnjeno.
    Pozdrav.

  12. #37
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    možemo da pričamo šta hoćemo, ali...ko umije da radi, uspjeće. većina još živi u devedesetima i samo bi uzimali i ne bi ništa davali.
    svi bi da izbjegavaju obaveze. iz iskustva znam da bolje funkcionišu mala preduzeća, opet ponavljam, ko umije da radi
    sto podrazumijevas pod tim ko umije ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. zašto ne radi server android marketa
    By nikicada in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 10
    Last Post: 24-03-12, 14:34
  2. Replies: 1
    Last Post: 24-02-12, 19:36
  3. Otvaranje Doo
    By brancela in forum Ekonomija
    Replies: 9
    Last Post: 14-06-10, 13:42
  4. Replies: 4
    Last Post: 24-04-09, 17:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •