Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 74

Thread: Struja se krade mobilnim telefonom i magnetom!?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default Struja se krade mobilnim telefonom i magnetom!?

    http://www.cdm.me/ekonomija/struja-s...nom-i-magnetom
    Evo ovo je aktuelno već neko vrijeme, tvrde neki da se magnetima i mobilnim telefonima može ''zaglupiti'' brojilo i za to uzimaju pare.
    Za stara mehanička / indukciona brojila je jasno da se spoljašnjim stalnim magnetom moglo uticati na ''usporenje rada'' a time smanjenje utroška električne energije.
    Međutim ova nova brojila em su digitalna em su pametna tj stalno imaju komunikaciju sa kontrolnim centrom u EPCG.
    Nije baš najjasnije kakav je princip prevare tih pametnih brojila.
    Neki kažu da postoje uređaji koji elektromagnetnim šokovima zaglupljuju pametno brojilo.
    To je teoretski moguće ali nije striktno zagarantovano da će šok samo onesposobiti brojilo na neko vrijeme. Prije će biti da ga može trajno i oštetiti.
    Uostalom svaki prestanak slanja impulsa kroz mrežu od brojila ka centru se detektuje.

    Posebno mi nije jasan princip prevare sa aplikacijom na mobilnom telefonu.

    Ako bi pak postojali uređaji, takođe pametni, koji bi ušli u logiku pametnog brojila i mijenjali unutrašnji softver brojila to bi već bilo mnogo ozbiljnije ''hakovanje''. To nije neizvodljivo al to bi definitivno bili mnogo skupe alatke koje bi nelegalno naravno proizvodili programeri/elektroničari koji bi imali iskustvo iz fabrike gdje se inače proizvode pametna brojila.
    Čisto sumnjam da iko to prodaje.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nedji mi par musterija da im i ja prodam sigurnu aplikaciju a vrlo je jednostavna " tri puta se prekrstis ispred brojila, iskljucis bojler i brojilo se puno sporije vrti.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post

    Ako bi pak postojali uređaji, takođe pametni, koji bi ušli u logiku pametnog brojila i mijenjali unutrašnji softver brojila to bi već bilo mnogo ozbiljnije ''hakovanje''. To nije neizvodljivo al to bi definitivno bili mnogo skupe alatke koje bi nelegalno naravno proizvodili programeri/elektroničari koji bi imali iskustvo iz fabrike gdje se inače proizvode pametna brojila.
    Čisto sumnjam da iko to prodaje.
    Prodaje momak u Pg,tacnije "odradjuje"na licu mjesta
    Trajno ga i do 70% da kazem redukuje

  4. #4
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Da novi satovi imaju komunikaciju sa kontrolnim centrom EPCG onda nebi dolazili da ocitavaju stanje svaki mjesec bar ja tako mislim...

    Ovo sa kao nekom aplikacijom mislim da su gluposti nevidjene,ali ajde...

    Elektro soker to i ima neke logike ali mislim da ubija sat,to su ljudi radili valjda sto zive u zgradama pa jedan koji oce da krade struju sprzi i 10satova zbog svoga da bude manje sumljiv..to je stvarno za zatvor.

    I mislim da je Hari u pravu sto se tice bojlera on je definitivno taj koji potrosi bar u mom slucaju 25e svaki mjesec ,meni dolazi oko 80-90€ zadnjih par mjeseci,grijem se na klimu bojler se ne gasi(stvarno ne mogu familiju tempirat i spiskove pravit kad ce ko da se kupa) i nista vise frizider,tv,stedne sijalice svuda po kuci i takve gluposti,sporet na plin(ne da bi ustedio 5-10€ struje nego iz prakticnih razloga)i kad prodje zima rijetko kad mi dodje racun ispod 45e
    Last edited by METZ; 14-02-15 at 02:12.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Prodaje momak u Pg,tacnije "odradjuje"na licu mjesta
    Trajno ga i do 70% da kazem redukuje
    Ma redukuje ga 100% trajno kada ga sprži...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aj ta prica da su tel od 160-280. Neka mi ga redukuje malo pa cu mu platiti i 500

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nedji mi par musterija da im i ja prodam sigurnu aplikaciju a vrlo je jednostavna " tri puta se prekrstis ispred brojila, iskljucis bojler i brojilo se puno sporije vrti.
    Haha doista
    jedan je od najvećih potrošača, ali tu su i bojler mali u kuhinju (ko ima), električni šporet, klima, grijalice...

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Prodaje momak u Pg,tacnije "odradjuje"na licu mjesta
    Trajno ga i do 70% da kazem redukuje
    Ova nova EPCG pametna brojila italijanskog proizvođača Enel?
    Ako postoji šansa da neko principijelno objasni na koji način uspijeva to redukovanje.
    Bez toga ne vjerujem ništa.

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Da novi satovi imaju komunikaciju sa kontrolnim centrom EPCG onda nebi dolazili da ocitavaju stanje svaki mjesec bar ja tako mislim...

    Ovo sa kao nekom aplikacijom mislim da su gluposti nevidjene,ali ajde...

    Elektro soker to i ima neke logike ali mislim da ubija sat,to su ljudi radili valjda sto zive u zgradama pa jedan koji oce da krade struju sprzi i 10satova zbog svoga da bude manje sumljiv..to je stvarno za zatvor.

    I mislim da je Hari u pravu sto se tice bojlera on je definitivno taj koji potrosi bar u mom slucaju 25e svaki mjesec ,meni dolazi oko 80-90€ zadnjih par mjeseci,grijem se na klimu bojler se ne gasi(stvarno ne mogu familiju tempirat i spiskove pravit kad ce ko da se kupa) i nista vise frizider,tv,stedne sijalice svuda po kuci i takve gluposti,sporet na plin(ne da bi ustedio 5-10€ struje nego iz prakticnih razloga)i kad prodje zima rijetko kad mi dodje racun ispod 45e
    Imaju komunikaciju. mene više ne dolaze.
    Ne dolaze jedino onima đe postoji neki problem. Postoje neke smetnje u daljinskom očitavanju tehničke prirode.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Umotaj ga u foliju.Nego je to tesko izvodljivo.Pa kad dodju da vide zasto ne salje u bazu imace sta da i vide )

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Umotaj ga u foliju.Nego je to tesko izvodljivo.Pa kad dodju da vide zasto ne salje u bazu imace sta da i vide )
    I kažeš im umotao sam ga da se ne oladi...

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  12. #12
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Umotaj ga u foliju.Nego je to tesko izvodljivo.Pa kad dodju da vide zasto ne salje u bazu imace sta da i vide )
    On ne komunicira bežično već žično preko distributivnih dovodnih kablova.
    I koliko mi je poznato dvosmjerna je komunikacija u pitanju.
    Evo neke osnove
    http://www.metersandmore.com/technology/

  13. #13
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ova nova EPCG pametna brojila italijanskog proizvođača Enel?
    Ako postoji šansa da neko principijelno objasni na koji način uspijeva to redukovanje.
    Bez toga ne vjerujem ništa.
    Da ta su brojila
    Ja ti sigurno ne umijem objasniti.
    Prije par mjeseci sam bio kod jednog stolara,koji mi je radio nesto za kucu,tamo bijahu dva momka,jedan vidim cacka na lap-top a drugi oko sata....da skratim,oni su mu uradili ovo sto napisah,to im je bio drugi dolazak kod njega,jer po njihovoj preporuci nijesu isli vise od 50%,i navodno garantuju da niko iz epcg ne moze nista "vidjeti",i da u slucaju promjene sata iz ne znam kojih razloga,sledeci rad ne naplacuju,on im je dao 2 hiljade,i zadovoljan je.Pita i mene treba li mi nesto tako,ali nijesam bio zainteresovan,

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    koliko vremena treba da se nekim adekvatnim uredjajem kvalitetno sprzi brojilo em-talasima? Ako moze za pas sekundi bez otvaranja brojila, onda.. moze jedan drugi plan da uzdrma energetski sektor


  15. #15
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oliver Nedeljkovic View Post
    Da ta su brojila
    Ja ti sigurno ne umijem objasniti.
    Prije par mjeseci sam bio kod jednog stolara,koji mi je radio nesto za kucu,tamo bijahu dva momka,jedan vidim cacka na lap-top a drugi oko sata....da skratim,oni su mu uradili ovo sto napisah,to im je bio drugi dolazak kod njega,jer po njihovoj preporuci nijesu isli vise od 50%,i navodno garantuju da niko iz epcg ne moze nista "vidjeti",i da u slucaju promjene sata iz ne znam kojih razloga,sledeci rad ne naplacuju,on im je dao 2 hiljade,i zadovoljan je.Pita i mene treba li mi nesto tako,ali nijesam bio zainteresovan,
    Ovo je ključ svega. 2000 eura to je već cifra.
    Ti momci koji to rade ubijeđen sam da imaju veze ili sa EPCG ili sa privatnom firmom koja je ugrađivala brojila.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ovo je ključ svega. 2000 eura to je već cifra.
    Ti momci koji to rade ubijeđen sam da imaju veze ili sa EPCG ili sa privatnom firmom koja je ugrađivala brojila.
    Znaš kako ko će kog ako ne svoj svog da odrađuje... Onaj koji dobro zna koje su procedure i šta može da krene po zlu može samo to da radi... Za ostale je veliki rizik...

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ispitah sat sinoć, nema šanse da mu mogu prići da zakačim išta na njega..

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kako uopste prilazite satu kad je na ulici a ne u vasem dvoristu (ne znam kako ide za zgrade, pretpostavljam da su brojila u ulazu dje su i nekad bila stara )?

    I am so post-rock I shit sad birds.


  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    krisom


  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    gori vas ladno nedjeljkovic sa 8 postova. prije toga vas je gorio prco vitamincic itd itd. pa vi ste legende.

    elem, aplikacija ne postoji, niti povezivanje na lap top i ta cuda, niti kako mozete povezat brojilo sa nekim kablom od kompjutera.

    jedini nacin, je klasicni elektrosok,malo prepravljen, koji se u srbiju prodaje za 300e. prinesete,opalite i brojilo stane. iz epcg dodju, jer im se tamo prikaze da brojilo ne radi, i oni dobro znaju sto ste vi napravili ali nema sanse da vam to dokazu tako da se i ne unose da to rade. ako zelite da vas ne uhvate onda prije nego sto oni dodju samo treba da ga upalite-izgasite i brojilo opet pocne da radi. koliko dana treba njima da dodju do vas od kad prijavi brojilo da ne radi- to ostaje na vama da vidite.
    f6

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Iz EPCGa su dobro utrenirani za te stvari, jer ocitavaju stanje na trafo stanicama, i dje se stvori velika razlika izmedju tog stanja i zbirnog stanja na satovima traze sat na kojem se krade.

    Sa ovim novim satovima stvar je drugacija, jer se vidi kad je sat radio, kad nije, pa cak se moze vidjeti i sta se po kuci koristi od uredjaja, tj da li je domacin kuci, ili nije. Iz tog razloga ovi satovi nisu uvodjeni u nekim djelovima evropske unije.

    http://europa.eu/rapid/press-release....htm?locale=en

    Ne igrajte se ljudi.. Lakse je dat 2000€ za solarno, mozes za te pare 2kWh da proizvodis

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam za to da se ne igrate... Prijatelj mi je direktor u EPCG i ne igrajte se jer za magnete kad su nalazili prije kazne su od 2.000€ do 5.000€ za domaćinstva o firmama već da ne pričam. Topli savjet, to što ste mislili 2.000€ da date da vam srede to, platite dug i samo lagano... Bolje platiti racun i miran si nego da dugujete za racun i da placate zbog toga sto ste pokusali da ih zajebete...

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    ja i dalje smatram da bi najbolje bilo da covjek nekim zescim elektroshokom pogasi nekih 1000 satova za jednu noc, sve usput bz-bz-bz... Pa da se nakupi toliko stete, da, kao i obicno, sve te troskove elektroprivreda prebaci na korisnike..


  24. #24
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Koji je to zakon koji priznaje te kazne?
    Obzirom da ja i slicni placaju marifetluke EPCG, nesto mi se ne cini da ima neke razlike izmedju ovih i onih.. Ista...."sorta"".

    Hvala Lepo

  25. #25
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nedeljkovic,sada vec sa 9 postova ne gori nikoga
    Razni podgoricki privrednici su ovima dali fine pare,mislim na velike potrosace,jedan im je dao 5 hiljada,ne mogu da pisem odje,vjerovatno ima racunicu.
    I ovo nije reklama,jer im nemam broj

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 50
    Last Post: 28-10-10, 20:06
  2. I/K: Nosac za skije - za kola - sa magnetom
    By MarcoPolo in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-01-10, 18:00
  3. da li rapid krade???
    By swinger in forum Internet
    Replies: 37
    Last Post: 23-02-09, 02:07
  4. Ko krade pisma u crnu goru?
    By rapsod in forum Sve i svašta
    Replies: 46
    Last Post: 20-05-06, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •