Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 35 of 35

Thread: Korupcija

  1. #26
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podžapasmo se offom oko jbnih uniformi.

    Regularno inspektori ne nose. Ali makar 4 sam vidio u košuljama na kojim piše PORESKA INSPEKCIJA. Bijele košulje, a u drugom slučaju svijetlo plave, taman kao one što nose KOMUNALNI.

    Nego to nije bitno za ovu temu.

    A uvjeriću vas da postoji. Nadam se da sam brzih dana dolje, pa ću obratiti pažnju i uslikati ako đe sretnem nekoga od pomenutih.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ao kolko postenja ovdje, kao i uvjek.
    Mito davao carinicima, stotinama puta, policajcima, inspektorima...
    Nekima nudio, neki sami tražili (zahtjevali čak).
    Vi ste previse pošteni pa ne vidite da veliki dio toga sto razne službe naplate ode na privatne prohtjeve politicke elite, i njihovim bliznjih, pa sam proces nema neku svrhu po pozitivno stanje budzeta ove zemlje. Inace i nebismo bili u ovolikom deficitu.
    I onda je naravno bolje da date nekome 50 €, umjesto sto bi platili kaznu 300,500...i od tih 500 bi se pojelo i polilo u skupstinu 480. Ovako ovaj podmićeni ide pud kuće s +50€, svrati u Paradiso(il bilo dje) kupi švalerki maicu, radnica iz butika dobije procenat od prodaje, gazda uzme zaradu - kupi sinu telefon i auto i td.
    A ovi iz vlade dignu pare i slazu ih na kajmanska, kipar il djevicanska...
    Prvo skratite ovu aždaju (korupciju na najvisem nivou) za glavu, pa dodjite da moralisete po forumu.
    Last edited by Tom; 02-02-15 at 12:21.

  3. #28
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Vozač sam 8 godina i do sad sam platio tačno jednu kaznu i to vrlo glupo napravljenu. Nikad nijesam više ni došao u situaciju da mi pišu kazne ili da podmićujem da mi ne bi napisali, jer sam odgovoran vozač.

    Ali zato prvi put kad mi doktor bude tražio pare za mene ili bilo kog člana porodice, samo zato da bi uradio nešto što bi morao da uradi, za šta već prima platu i za šta je položio zakletvu... Pa mantil će samo u Spuž moći da nosi, ako uopšte to budem mogao da istjeram do kraja. Ljudi se što neko reče plaše nečega, nekog jačeg od sebe, a ja se plašim da živim u zemlji u kojoj moram da doktoru dam pare da ne bih umro. Dakle, plaćam već operaciju npr., troškove daljeg liječenja i moram da i njemu dam pare? Pa važi, neka probaju.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  4. #29
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Vozač sam 8 godina i do sad sam platio tačno jednu kaznu i to vrlo glupo napravljenu. Nikad nijesam više ni došao u situaciju da mi pišu kazne ili da podmićujem da mi ne bi napisali, jer sam odgovoran vozač.

    Ali zato prvi put kad mi doktor bude tražio pare za mene ili bilo kog člana porodice, samo zato da bi uradio nešto što bi morao da uradi, za šta već prima platu i za šta je položio zakletvu... Pa mantil će samo u Spuž moći da nosi, ako uopšte to budem mogao da istjeram do kraja. Ljudi se što neko reče plaše nečega, nekog jačeg od sebe, a ja se plašim da živim u zemlji u kojoj moram da doktoru dam pare da ne bih umro. Dakle, plaćam već operaciju npr., troškove daljeg liječenja i moram da i njemu dam pare? Pa važi, neka probaju.
    Strah od doktora me uvijek fascinirao, ljudi nikako da shvate da i oni imaju vrat i grkljan koji se može stisnut u slučaju da traže pare.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    @Black Postoji opoziciono zalaganje i postoji egzistencija. Sta mislis zbog cega sam uvijek toliko uporan i opoziciono nastrojen? Zbog toga sto je svaki segment zivota korumpiran. Jesam li pokusao da ne dajem pare? Jesam. Jesam li se o jadu zabavio. Jesam. Jednostavno te ugase kaznama. Inspektori su kao nastavnici u skolama uvijek ti mogu naci nesto da ne znas. Jedina sam avetinja koja prijavi svakoga gosta, plati full porez, doprinose i ostalo. Knjige 1/1 a onda ti dodje inspektor i kaze zbog cega nemate aparat za gasenje pozara na svakom spratu bam 400eur, ne nosis akreditaciju bam 400eur, plafon ti je nizi 7cm nego sto je to propisano zakonom o zastiti na radu bam 400eur, ne valja ti ova reklama ima ti kod moga brata bolja da se napravi, ne napravis bam 400eur.

    Lakse ti je fino jednom godisnje nekome dati 500eur i kad god ti neko krene praviti problem okrenes ga.
    Ja se sam ne mogu boriti protiv cijelog sistema, jedino ako cu da se ugasim od kazni. Isto tako politicki sam nepodoban i nijesam nikad dje sam god radio bio mjestanin pa prvo kod mene dodju.
    Ali mene nije ni strah ni sramota da priznam, jednostavno tako stvari idu u CG.

    Otac mi je umirao, imao je 2 srcana udara vezana. I dolazi medicinska sestra i mrtva ladna govori meni i stricu, on nece docekati jutro ako ne ga nocas ne operisu. Ovim rijecima. Nasli smo doktora i dali mu pare odmah ga je sredio. Da nijesmo imali pare umro bi. Jesam li trebao biti dobar opozicionar i pustit oca da mi na ruke umre?

    Kako je lako osudit, auuu.

    Korupcija nije samo dati pare, nego zaposliti necije dijete, sponorisati, ponijeti kesu kave i sok. Sve je to korupcija.

    A ovo za moj privatni zivot i te price ne znam sta ti leba jede da mlatis.Necu se spustiti tako nisko pa komentarisati. Ne odgovorih ranije jer eo treci dan bez struje...

    P.S. Ja vjerujem da si ti toliko opozociono nastrojen da bi dozvolio ds ti ugase sve sto si stvarao da dokazes poentu. Skidam kapu 0.o
    I kakva ti je ovo prica o zatvorima i cudima?
    Ne znam kako medicinska sestra bolje zna od doktora, ili kako smije da se usudi da daje prognoze i savjete sto nije njeno ni na kraj pameti ... ali.. Moze bit' svasta u CG...

    Hvala Lepo

  6. #31
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je metak vazda u cijevi da im živ ne padnem u ruke
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Indeks percepcije korupcije Transparency Internationala najopsežnije je svjetsko ispitivanje percepcije korupcije, a ispitivanja se vrse od 1995. g. Najbolje rangirana zemlja po indeksu percepcije korupcije 2011. bio je Novi Zeland s ocjenom 9,5, a slijedile ga Danska, Finska, Švedska, Singapur, Norveška ..... dok je Njemačka zauzela 14. mjesto. Od komsija Hrvatska se našla na 66. mjestu s Crnom Gorom i Slovačkom, a od zemalja u regiji najbolje je plasirana Slovenija na 35. mjestu. Makedonija je na 69. mjestu, Srbija na 86., a BiH na 91. mjestu....
    Kako je izgledalo za 2014 moze se pogledati na.... a u "prevodu znaci Crna Gora zauzima 76.mjesto, što je nazadovanje za devet mjesta u odnosu na 2013.godinu, kada je bila na 67.mjestu.a 2012 sa indexom 41 nasa drzava je bila na 75 mjestu.
    U sustini umjesto popravljanja stalno smo "tu nedje".
    Posto je metodologija racunanja znatno drugacija od ispitivanje javnog mnijenja Gallup provodi istraživanje o rasprostranjenosti korupcije u politici i javnoj upravi u zemljama diljem svijeta pa te podatke mozemo porediti sa ovim oko kojih diskutujemo. Tu je link


  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ambijent nam odredjuje ponasanje,
    zena mi nosi u Dkoj kutiju od cigareta do prve kante za smece,
    kad smo na odmor na Zlatici, smece na sve strane, a do kante za smece kilometar
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Licno sam gledala carinika na prelazu Mehov Krs kako maltretira momka zbog novcanika kojeg nije prijavio. Decko nije ni znao da treba. Posto ga je izmaltretirao uveo ga je da u carinarnicu da napise izjavu kao. Pittah decka sta bi, kaze uze mi 20 dolara.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Mislim da sam nedje ranije pisao kako je jedan ljekar (hirurg) sa Cetinja poceo da histerise kad su mu donijeli flasu viskija...
    Nije covjek htio to da uzme za zivu glavu... tako da vam ta prica kako su svi ljekari isti pada u vodu...
    Umjesto toga je izasao u hodnik i poceo da se dere
    -pare, pare mi dajte, sto ce mi viski...

    E sad, istina da taj slucaj zvuci malo nerealno, ali to sam cuo od nekoliko razlicitih ljudi... a da ta jhirurg prima mito to zna svako...

    Inace, nikad nijesam dao mito niti mi je trazen... osim ako nije mito to sto sam ponio flasu civasa kad sam diplomirao...
    a ovo za poreske inspektore- drug mi drzi kafic, kaze kako dodje lik u trik majicu, sjedne i popije pice... jednom nije izdao racun, covjek vadi nekakvu legitimaciju i pise kaznu... molio, kumio, nije nista mogao da ucini, i kaze da su manje vise svi takvi (!!!!), kao, ako im se samo prospe prica da primaju mito, ugasili su sa poslom...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korupcija....
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 66
    Last Post: 29-09-11, 08:54
  2. Korupcija bez granica
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-03-11, 03:38
  3. Korupcija A klase - Mi i Mercedesi
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 14-04-10, 23:44
  4. CG korupcija
    By Durmitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-07-09, 12:28
  5. Korupcija - godinu dana kasnije
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 06-11-07, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •