Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Korupcija

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Korupcija

    U istrazivanju cije rezultate objavljuje CEMI imamo interesantne rezultate.
    Veliki procenat crnogorskih građana, njih 72,2 odsto smatra da je korupcija u državi uglavnom i veoma rasprostranjena, pokazalo je istraživanje Centra za monitoring i istraživanje CEMI, prema kom je zdravstvo najsklonije toj pojavi.
    Istraživanje o percepciji građana o korupciji u Crnoj Gori vjerovatno iziskuje specijalnu metodologiju jer mnoge stvari koje se svuda smatraju korupcijom kod nas su normalne, a sa druge strane imamo vrlo cudne rezultate:
    Čak 95,6 odsto ispitanika kazalo je da od njih ili članova njihove porodice u posljednjih 12 mjeseci niko protivpravno nije tražio novac.
    - na osnovu cega je onda receno da je korupcija u tolikom obliku i otkud percepcija sa kojom se licno nije srelo?
    Drugi primjer je jos cudniji kad citamo:
    građani značajnije više percipiraju korupciju u visokoobrazovnim institucijama, u odnosu na osnovne i srednje škole
    Sumnjam da je iko vidio ili dozivio da neki student za 8 mart nosi cvijeće i poklone dekanu, kad se zavrsi semestar kupuje nekom poklon.... a sve je to "normalna stvar" u osnovnim i srednjim školama.
    Prośecni gradjanin uz duzno postovanje ima znatno vise dodira sa institucijama osnovnog obrazovanja nego sa visokoobrazovnim i dilema je otkud tako misljenje i da li smo posteni kad su ovakva ispitivanja u pitanju. Da li je prisutna logika "ja se zaposlih posteno, svi ostali platili", "ja ne znam ali moja tetka zna..." boca rakije cvijeće uciteljici je nista i to je normalno, ali na fakultetima se cuda desavaju... iako nikad tamo bio i nista nijesam vidio....

  2. #2
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesantna bi bila ,,politicka,, analiza tih 72,2 posto tj za koju partiju glasaju...siguran sam da je vladajuca partija dominantna i u tom uzorku mada to nista ne znaci jer i velika vecina koja glasa za druge partije ima isti ,,poriv,, tjglasa za drugu partiju jer u njoj vidi bolju sansu za svoje licne interese.Tako gradjani CG broj normalnih ljudi u ovoj zemlji obraza je troliko nevjerovatno mali da .......bice jako interesantno...

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cinjenica je , da mi je u DKoj, za 25 godina jednom dosla PORESKA INSPEKCIJA,
    u firmi sa prometom od par stotina hiljada,
    a skoro sve privatne troskove provucem kroz kreativno knjigovostvo ,
    radi PORESKIH OLAKSICA, ali POREZNICI gledaju kroz PRSTE,
    da bi STIMULISALI REALNI SEKTOR,
    kod nas DRZAVA KOLJE REALNI SEKTOR SANKCIJAMA,
    samo cuva MILOVE MILJENIKE OD PDVa i POREZA
    PUCA BIROKRATIJA SAMA SEBI U ZDRAVU NOGU
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po mom iskustvu,đe sam ulećeo sa parama:
    -Mađarski carinik 50 €
    -Španske emigracijske vlasti 100 €
    -Francuske lučke vlasti,ako znam.. mislilm 200 €
    Doduše podavno to bijaše
    U amekerikama(latinskim) i afrikama bež šljoke,sapuna,kesicama supe i $ nemaš što odit.
    Skandinavija su gospoda,valjda od nedostatka Sunca nije im do ciganluka od žicanja .
    Ovi naši mi se neusuđuju tu igranku radit od mita.
    Last edited by minjo; 01-02-15 at 13:57.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  5. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gadno,pun si životnog iskustva,ušta meni život prođe topeći se po svijetu.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa evo ne znam minjo mora da si dosta stariji od mene i da si isao po ovim zemljama sto si naveo prije 30-40 godina. Posto se za pokusaj mita ide u zatvor i u Francuskoj i u Spaniji i vrlo malo ljudi to pokusava. Sluzbenik gubi pravo na penziju, pozdrav sledecem zaposlenju + ide u zatvor. Dok je kod nas preduslov da budes dobra lopina da bi se probio po drzavnim sluzbama. Volio bih znati ima li vozaca u CG da vozi preko 5godina a da nije "castio" policajca bar 5eur da ga pusti
    Last edited by Gandalf_White; 01-02-15 at 16:29.
    One Ring to Rule them all...

  7. #7
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Situacija je toliko zaebata da su kapetani i agenti kompanija počeli dobijati "povećanu reprezentaciju na brodu" da se namire horde revnosnih službenika u EU portovima.No i to je dobro pored stresova u Brazilu,Kongu i ostalim zapizdinama đe ti ni glava nije sigurna od istih tih vlasti.
    Na kratkom sam fitilju po pitanju podmićivanja u CG ,nijesu me ticali,evo im stranaca pa nek ih deru
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Volio bih znati ima li vozaca u CG da vozi preko 5godina a da nije "castio" policajca bar 5eur da ga pusti
    Nikad ne ponudih mito nikom zivom, ni doktoru, ni profesoru, a ponajmanje policajcu.
    Imao sam par puta nagon za tim( Kad sam mladji bio) kako bih se izvukao iz situacije, ali nije mi se dalo, reko postajem isti onda kao ostatak drzave i spustam se na nivo na koji sebe ne vidim. Odavno ni ne pomislim da dam mito, mada i ne upadam u situacije u koje bi mi to moglo pomoci.

    Mislim da onaj sto daje mito je jednako kriv kao i onaj sto ga prima. Kod nas je to dio DNK ljudi, sto je moralni kancer, zato i jesmo dje jesmo. Tesko da ce se to ikad iskorijenit, prosto Balkan je oduvijek bio stjeciste primitivnih naroda, i tako ce vjerovatno vazda i ostati.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Sto se tice ovih nasih doktora kad vec neko spomenu imao sam jedno iskustvo dje ti ni pare ne pomazu jer nemaju znanje da ti pomognu pa im ti sto si procitao na internet pricas o toj bolesti. Pa te posalju na VMA dje te drze kao u zatvor dje su im prozori zatvoreni resetkama jer im se pacijenti bacaju dje sestre bjeze sa odeljenja subotom i dje ti zaborave braunilu kako li se vec zove da zatvore pa srecom se zacepi i krv ti ne proseta.
    Last edited by Sceko; 01-02-15 at 17:39.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nikad ne ponudih mito nikom zivom, ni doktoru, ni profesoru, a ponajmanje policajcu.
    ......
    Mislim da onaj sto daje mito je jednako kriv kao i onaj sto ga prima. Kod nas je to dio DNK ljudi, sto je moralni kancer, zato i jesmo dje jesmo. .....
    Nijesam ni ja nikad ponudio a prosto je cudno kako nasi ljudi dorade teoriju za podmićivanje. Moja majka trebala da operise i diskusija je ne da li treba davati već kolika je "tarifa". Kad sam ih pitao da li će doktor operisati losije, tupim skalpelom ili... ako se ne plati odgovor je bio "o'kle znas da neće" pa sve do niskih udaraca "ako ti zao para...". Posto je sve proslo ispostavilo se da niko nije vjerovao da je to bilo bez "podmazivanja".
    Meni je licno cudno kako se sluzbenici, ljekari... ne boje primati mito i ne zbog togada ce im zakom nesto uraditi već sto sad svak ima mobilni i lako moze sve to snimiti i dostaviti novinarima. Po*** se sam na seba kad mu se pojavi da ga neko kupio za 10,50 ili 100 eura.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dok je narod plasljiv i dok ceka da neko drugi rijesi njihov problem, nadje vakcinu i svi budu pelcovani za posten rad.... to će se samo pogorsavati. Narod se zadovoljava da odreaguje pricom "...svi su lopovi, mora se.." imamo situaciju da oni najpokvareniji nameću pravila igre.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ne poznajem nijednu osobu koja mi nije pričala da je nekome njegovome ili lično njemu jedino podmićivanje pomoglo da oposle što su trebali...e sad...ili ja nijesam dosad imala nekih takvih situacija (prosto mi se posrećilo) ili je neko drugo čudo u pitanju, ne znam, ali zbilja nijesam još došla u situaciju da podmićujem, tj da moram podmititi...da li mi se dešavalo da mi je bilo hitno, jesste, ali je UVIJEK (namjerno naglašavam) lijepa riječ, ljudski zahtjev i normalan razgovor i dogovor završio posao, takodje je tačno da skoro nijednom niejsu neki životni lomovi i situacije bile te zbog kojih sam zamolila ili zatražila nešto preko reda.

    Nikad mi se nije desilo da policajcu nudim mito, niti da ja skontam da ga očekuje, a jesu me nekoliko puta zaustavili i jesu me par puta opomenuli jer sam neki prekršajčić napravila, ali se samo na uljudnom razgovoru i upozorenju završilo....čak i kad su mi paukom dizali auto, bez ikakve tenzije se sve završavalo, oni su me posavjetovali da napišem žalbu i NIKAD mi recimo to nije došlo na naplatu....Kod doktora nikad nijesam ponijela banku žutu čak ni nakon porodjaja, ali bukvalno, osim voća, soka i sl za sestre koje su i bez obzira na to što NIKOGA (opet naglašavam jer ni babicu nijesam častila) nijesam mitila, bile izuzetno ljubazne i vrlo predusretljive...ista je stvar sa mojom izabranom i njenom sestrom, vrlo, vrlo ljubazne i uvijek predusretljive da pomognu..a vala ni ja ne tražim sad i odmah no sam vrlo strpljiva i JEDINO tražim ljudsko, korektno i uljudno ponašanje...čak iako ne mogu ali samo lijepo reci, obrazloži pa ćemo nać riješenje!

    Mislim da smo mi krivi za svaku banku mita koju je neko za neku uslugu uzeo jer nemamo mjere! A kako nemamo mjere.....recimo, dešava se da ti doktor zakaže neobaveznu kontrolu za 5 mjeseci i najnormalnije je da odeš, zakažeš, obaviš, ali ne, mi prvo idemo da vidimo imamo li koga da nam to "završi"....isto tako svi oće samo i jedino kod najboljega hirurga, kod najboljega kardiologa, kod najboljega ginekologa, ne znam časti mi zašto onda zapošljaaju ove druge?! Trebalo bi da samo taj najbolji radi, koji će matrak ovi drugi kad niko neće kod njih! Pa e onda pravi gužva kod jednoga a mi volimo samo tamo dje je gužva jer tamo je najbolje! I kafana je najbolaj s gužvom i doktor kod kojega ne možeš godinui doć na red! To mu je prva preporuka "aaa, kod njega po godinu čekaju na red! " e, onda i ja oću kod njega....možda ja zato i nijesam imala problema jer je moj tata u martu prvi put pošao u Risan da kuk pregleda, i u aprilu je operisan....ali nijesmo htjeli kod dr LISOVA (tako se nekako zove) jer tamo je lista čekanja i nemaš pojma kad ćeš doć na red, osim što se šuška da možeš zaobići listu zna se kako, no smo pošli kod dr Zgradića i moj tata je operisan potpuno regularno i vrlo lijepo i bez ikakvih komplikacija, pacijent sa pacemaker-om i još nekim kontraindikovanim stanjima...
    Takodje, ja sam nokat urasli operisala kod hirurga za kojega niko nikad čuo nije i nijesam dana čekala, danas pošla, sjutra oposlila...ljudi, i o je nekakvu školu zavšio, nije sa autolimarskoga zanata pošao u operacionu sau da rabota! E
    Recimo, čula sam jednom prilikom moga kolegu koji treba HORMONE najobičnije da izvadi u bolnicu (dje dodješ u 7:30 i izadješ oko 8:30 ako je strašna gužva) da zove nekoga da mu zvne sestru od zajedničkoga druga jer njena kuma radi tamo i vadi krv da mu reče kad će doć da mu uzme uzorak?! ZAŠTO???? zbog pola sata čekanja? I onda je naravno ponio neki poklončić...eto takvi smo mi i zato i imamo i gužve i mito i korupciju i nepotizam i što reče Mojsije svaka mu je sveta zato ga citirah....uh baš ga odužih, čitajte ako oćete ako nećete-kako oćete
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nikad ne ponudih mito nikom zivom, ni doktoru, ni profesoru, a ponajmanje policajcu.
    Imao sam par puta nagon za tim( Kad sam mladji bio) kako bih se izvukao iz situacije, ali nije mi se dalo, reko postajem isti onda kao ostatak drzave i spustam se na nivo na koji sebe ne vidim. Odavno ni ne pomislim da dam mito, mada i ne upadam u situacije u koje bi mi to moglo pomoci.

    Mislim da onaj sto daje mito je jednako kriv kao i onaj sto ga prima. Kod nas je to dio DNK ljudi, sto je moralni kancer, zato i jesmo dje jesmo. Tesko da ce se to ikad iskorijenit, prosto Balkan je oduvijek bio stjeciste primitivnih naroda, i tako ce vjerovatno vazda i ostati.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Ali sto se tice iskustva licnog u CG samo policajce ne podmazujem ostalo sve moze. Policajac kad mi kaze ovo ti je 70 ali se mozemo dogovoriti samo mu kazem pisi zakon se mora postovati.

    Zdravstvo - Zna i ptica na grani da se za bilo sta ozbiljnije bez ljubicaste i boce viskija ne ide kod doktora. Slucajevi iz familije su da sam platio 2500eur u sred KBC-a da bi mi ocu spasili zivot i da ne ceka 4nedjelje operaciju. Na ocno na cetinje 700eur doktoru da bi babi makao onu mrenu kataraktu kako li se zove.

    Skolstvo - U osnovnoj skoli mi profesorica nije davala preko 3 bez obzira sta sam znao i kako sam znao. Ali "provali" stari foru tj. ona mu kaze da bi valjalo odrzati po koji cas privatni. Svake sam nedelje isao na privatni cas kao i vecina drugara koji su zeljeli preko 3.

    Na fakultetu smo imali par profesora koji bi rekli da se kupuje njihova knjiga iako ta knjiga blage veze nema sa tim sto mi ucimo. Profesor potpise knjigu i upise tvoje ime i prezime. Na kolokvijum dobijes 6 izadjes na usmeni za vecu profesor pita dje je knjiga ako nemas nema ocjene. Ove su knjige bile po 15-20eur. Isto tako dok sam studirao bio je popularno upisivanje ocjena koleginicama u separe puba 111 ili kako se zvao a kolegama na parking pravnog dje se u index stavljalo od 200-500eur.

    Inspekcije - Prosle godine sam "castio" jednu inspektorku i nijesu me dirali, ako bi bilo problema ostavila mi je broj kao da sam joj rodjak. Medjutim ove godine dodje gospodja nova i posle ponudjene "casti" koju sam isplacivao staroj inspektorki lupi mi kaznu od 400eur jer nijesam imao akreditaciju zakacenu na sako Kasnije sam saznao da je njena cijena skoro 2 puta veca i posao sa kovertom da se izvinem.
    Dobrog mi je druga stari inspektor. On drzavnu platu, zena drzavnu platu. Auto od 10 000 auto od 8000 2 stana u centru i kuca na periferiji. Jos se moj drug ne stidi da kaze kako je poceo da donosi prshute a sad donosi audije...
    Ode ti ovo na TV.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo i ja bivah po tim Afrikama dosta pa mi se jos nije desilo da podmitim policajca ili carinika. Prvenstveno ne vidim zbog cega bi ikoga bar sto se tice granicne kontrole morao da podmitis. Imas vizu, prijavljeno sve i furaj.
    Po EU bih se samo u Bugarskoj i Rumuniji usudio podmititi nekog.

    Ali sto se tice iskustva licnog u CG samo policajce ne podmazujem ostalo sve moze. Policajac kad mi kaze ovo ti je 70 ali se mozemo dogovoriti samo mu kazem pisi zakon se mora postovati.

    Zdravstvo - Zna i ptica na grani da se za bilo sta ozbiljnije bez ljubicaste i boce viskija ne ide kod doktora. Slucajevi iz familije su da sam platio 2500eur u sred KBC-a da bi mi ocu spasili zivot i da ne ceka 4nedjelje operaciju. Na ocno na cetinje 700eur doktoru da bi babi makao onu mrenu kataraktu kako li se zove.

    Skolstvo - U osnovnoj skoli mi profesorica nije davala preko 3 bez obzira sta sam znao i kako sam znao. Ali "provali" stari foru tj. ona mu kaze da bi valjalo odrzati po koji cas privatni. Svake sam nedelje isao na privatni cas kao i vecina drugara koji su zeljeli preko 3.

    Na fakultetu smo imali par profesora koji bi rekli da se kupuje njihova knjiga iako ta knjiga blage veze nema sa tim sto mi ucimo. Profesor potpise knjigu i upise tvoje ime i prezime. Na kolokvijum dobijes 6 izadjes na usmeni za vecu profesor pita dje je knjiga ako nemas nema ocjene. Ove su knjige bile po 15-20eur. Isto tako dok sam studirao bio je popularno upisivanje ocjena koleginicama u separe puba 111 ili kako se zvao a kolegama na parking pravnog dje se u index stavljalo od 200-500eur.

    Inspekcije - Prosle godine sam "castio" jednu inspektorku i nijesu me dirali, ako bi bilo problema ostavila mi je broj kao da sam joj rodjak. Medjutim ove godine dodje gospodja nova i posle ponudjene "casti" koju sam isplacivao staroj inspektorki lupi mi kaznu od 400eur jer nijesam imao akreditaciju zakacenu na sako Kasnije sam saznao da je njena cijena skoro 2 puta veca i posao sa kovertom da se izvinem.
    Dobrog mi je druga stari inspektor. On drzavnu platu, zena drzavnu platu. Auto od 10 000 auto od 8000 2 stana u centru i kuca na periferiji. Jos se moj drug ne stidi da kaze kako je poceo da donosi prshute a sad donosi audije...
    Sva opoziciona prica koju plasiras na forumu pada u vodu jer nijesi dio rjesenja vec dio problema ocigledno.

    Daj ne zajebavaj covjece, pljujes na sve i svakoga u drzavu nista ti ne valja pod ovu kapu nebesku a prvi koristis mehanizme trulog DPS-a radi LICNE KORISTI.

    Dok ljudi razmisljaju kao ti ovdje nema srece i realno trebas da se stidis samoga sebe i sve pisanije do sad.

    Evo ja ti sad kazem da si ti DPS-ovac. Znas kako? Jer igras po njihovim pravilima. Ako ti podmicujes sve i svakoga u drzavu, ONDA TI KOJE PODMICUJES DOBRO PROLAZE I NJIMA NIJE U INTERESU DA SE SMIJENI VLAST. STO ONDA RADE? GLASAJU DPS NA SVAKE IZBORE. Da niko ne daje mito, imali bi gora primanja i vjerovatno bi se i oni pobunili protiv drzave koja paralise postene ljude, radnike i preduzetnike.

    Stvarno je cinicno i licemjerno da ijednu rijec napises na temu politike, drzave i obraza, ikad vise.

    Posto smo svi do sad ukapirali da si ugostitelj i da ti odlicno ide, da si ozenio strankinju (ne bi me cudilo radi kesa kakva ti je prica ova) ne bi bilo vece pravde do da te posjete inspekcije, zatvore objekte, odrape sa 30.000 € kazne i odes u zatvor miko moj. Pa bi Vndoju pricao o afrikama i azijama..

    Kako podmazujes svakoga (licno mislim da lazes dosta i da previse gledas Goodfellas i American Gangster)...Ali ajde da recemo da je istina sve, ti sigurno izbjegavas, umanjujes ili uopste ne places realni porez i samim tim krades mene i sve odavde.
    Last edited by Black; 02-02-15 at 00:49.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  15. #15
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od 50 nocenja Gando prijavi 5 i dobro je to. Zna da se inspekcija rijetko vere po Zabljaku.

    Ima ovamo kod mene jedan poreski inspektor koji vozi novi audi a6, sa full opremom.
    Dodje u uniformi, jede, pije, ustane i ode.
    X puta se desavalo kada je lik u lokalu dje i ja.

    10 put sam radio prijave na Budi Odgovoran, ali samo lokale od bitnijih igraca, jer nikada ne bih prijavio nekoga kome je taj kafic/prodavnica/piljara/sta god, primarni izvor prihoda; svaka je ostala U PROCEDURI. Iako nadlezna inspekcija ima rok od 1 mjesec da odgovori na prijavu.

    Zbog toga ne osudjujem ni jednoga kome je to primarni izvor prihoda. Jer on zavrce da bi imao da kupi majonez mozda, jer mu je dosadilo da jede parizer i hljeb vec sesti dan.

    Da se 3 velike firme uvedu da posluju po PS-u, odmah bi se vidio rezultat.
    Nego se statistika doradjuje i pumpa na malim privrednicima. Bljuc.

  16. #16
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Rigorozan sam po pitanju bakšiša (dajem samo kad je izuzetna usluga - što je jako rijetko) i redovno čekam kusur u prodavnici od 2-5 centi (ako nemaju nađem tačan iznos), a kamoli da se spuštam na taj nivo da podmićujem neku bagru koja je plaćena za svoj posao i kojoj je dužnost i obaveza da me adekvatno primi, kazni ..itd. Sa zadovoljstvom ću platiti svaku kaznu, al' taj gubitak se nikad neće zvati mito.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Ima ovamo kod mene jedan poreski inspektor koji vozi novi audi a6, sa full opremom.
    Dodje u uniformi, jede, pije, ustane i ode.
    X puta se desavalo kada je lik u lokalu dje i ja.

    10 put sam radio prijave na Budi Odgovoran, ali samo lokale od bitnijih igraca, jer nikada ne bih prijavio nekoga kome je taj kafic/prodavnica/piljara/sta god, primarni izvor prihoda; svaka je ostala U PROCEDURI. Iako nadlezna inspekcija ima rok od 1 mjesec da odgovori na prijavu.

    Zbog toga ne osudjujem ni jednoga kome je to primarni izvor prihoda. Jer on zavrce da bi imao da kupi majonez mozda, jer mu je dosadilo da jede parizer i hljeb vec sesti dan.

    Da se 3 velike firme uvedu da posluju po PS-u, odmah bi se vidio rezultat.
    Nego se statistika doradjuje i pumpa na malim privrednicima. Bljuc.
    Poreski inspektori ne nose uniformu, da si mi ti zdravo samo...

    I velis vozi novi a6, sigurno ga od mita dobio,a ? Jede, pije i ode ? E haos...

    Zbog posla kojim se bavim upoznao sam inspektore svih inspekcija i mogu da ti kazem da su svi do jednoga bili susta suprotnost od ovoga sto ti pricas...Bilo zene, bilo muskarci...Zatvori mi bastu ljetos jedna inspektorka iz turisticke, bila je maksimalno korektna i profesionalna...nikakve veze nisu pomagale...Ide pjeske, nosi torbu sa lap topom, stampacem, fasciklama...u to je bilo sigurno 15-ak kila...Meni bi bilo tesko da nosim a ne krhkoj zeni...I sa takvim prtljagom kao tovarno magare ide na teren da naplacuje porez za drzavu da bi imao leba da jede narod CG....I onda se nadje neki kao ti da pljuje na pamet i da mlati bzv po tastaturi...

  18. #18
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Poreski inspektori ne nose uniformu, da si mi ti zdravo samo...

    I velis vozi novi a6, sigurno ga od mita dobio,a ? Jede, pije i ode ? E haos...

    Zbog posla kojim se bavim upoznao sam inspektore svih inspekcija i mogu da ti kazem da su svi do jednoga bili susta suprotnost od ovoga sto ti pricas...Bilo zene, bilo muskarci...Zatvori mi bastu ljetos jedna inspektorka iz turisticke, bila je maksimalno korektna i profesionalna...nikakve veze nisu pomagale...Ide pjeske, nosi torbu sa lap topom, stampacem, fasciklama...u to je bilo sigurno 15-ak kila...Meni bi bilo tesko da nosim a ne krhkoj zeni...I sa takvim prtljagom kao tovarno magare ide na teren da naplacuje porez za drzavu da bi imao leba da jede narod CG....I onda se nadje neki kao ti da pljuje na pamet i da mlati bzv po tastaturi...
    Ne mlati jadan ne bio. Jesi ti ikada imao susret sa inspekcijom?
    Jesi li vidio kosulju, bijelu, ili plavu, sa natpisom PORESKA INSPEKCIJA?
    Jok izgleda.

    Da si mi ti zdravo i tvoja basta i tvoj biznis...

    A tek rezon recenice "jede, pije i ode..."

    Ne nego je audija od 50 000 e ogrebao na GREBAMA.

    Ali je najbitnije da si u istoj recenici ubacio
    "Nikakve veze mi nisu pomogle..."
    A onda briga i sazaljenje sa
    "Ide...vuce torbu...lap top... naplacuje porez da bi mi imali hljeba..."

    Je li i himnu pjevala dok ti je pisala kaznu?

    Pricas li o Ruzi?

    Makseeeeee.
    Last edited by 11/11/11; 02-02-15 at 01:48.

  19. #19
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam vidio jer poreski inspektori ne nose uniformu...Zovi ujutru poresku upravu da provjeris, da uhvatis sebe u laz

    Naravno da mi je bilo zao zenu, to je necija sestra, majka...A jos ljeto...Ovo sam opisao sa ciljem da shvatis da taj posao nije debela ladovina kako ga ti predstavljas, vec je tezak kako fizicki tako i psihicki ...
    Last edited by Nino_pg; 02-02-15 at 02:22.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Nisam vidio jer poreski inspektori ne nose uniformu...Zovi ujutru poresku upravu da provjeris, da uhvatis sebe u laz
    Hahah. Eto ja ne znam koga sam gledao svojim ocima i ko mi je cak i ulijecao na radno mjesto.

    Ima i onih koji su normalno obuceni i koji samo znacku isucu.

    Ali nemoj da mi pricas ove price. Smijace ti se neko.

    Cim se dokopam CG za par dana slikam ti da vidis.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ulijecao ti na radno mjesto, uuu jbm ti...Koga ces da slikas, poreskog inspektora jel ? Neki foto sesn da odradis hahaha

    Posto si ti u dijaspori, evo neka bilo koji forumas prodje pored poreske i ako primjeti inspektore u uniformama ja cu se tebi javno izvinit

  22. #22
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    111111 samo lupa, svestran itekako od politickih insajd informacija, sektora bezbjednosti, inspekcija, sporta, kocke, nocnog zivota, kompjutera..Ma sve zna covjek. Ka u prkno.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  23. #23
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro ste se vas dvojica udružili, dva samoprozvana šarmera od čijih iznenađenja đevojke padaju na goozu.

    ''B'ate, kaćemo opet u BG, da ponovimo ono?'' :lolblue: Jeste li im vi ono izlijepili auto sa ''Volim te'' papirićima? Liči mi na to.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Heheheh e kakav si, sirotinjski Gandalfe...
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  25. #25
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Mislim da miješate poresku i komunalnu inspekciju.Komunalna nosi uniforme kao sto ih 111111 opisa a za poresku nijesam siguran.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korupcija....
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 66
    Last Post: 29-09-11, 08:54
  2. Korupcija bez granica
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-03-11, 03:38
  3. Korupcija A klase - Mi i Mercedesi
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 108
    Last Post: 14-04-10, 23:44
  4. CG korupcija
    By Durmitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-07-09, 12:28
  5. Korupcija - godinu dana kasnije
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 06-11-07, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •