Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Baterija i njeno trajanje

  1. #1
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Baterija i njeno trajanje

    Interesuje me misljenje iPhone korisnika o trajanju baterije za njihove uredjaje. Naglasite mrežu koju koristite, i vase iskustvo.

    Trajanje baterije je velikim dijelom uslovljeno i samim kvalitetom mrežnih podesavanja od strane operatera, a većina je ubijedjena da je problem samo do telefona ili do kvaliteta baterije.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Bijelo Polje
    Posts
    2,401
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Iphone 4/4s 5/5s meni ni dan nijesu mogli. Kad sam vise koristio 3G 2-3puta dnevno sam punio tel. Na iphone 6 je to mnogo bolje to cujem od drugih ali ga nijesam koristio.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Baterija na iphone nije baš za pohvalu, ja koristim 5s i sa 1560mAh ne možeš da očekuješ neko čudo.
    apple je uvek išo na ljepotu i da je što lakši i tanji,a kad to uradiš zna se šta dobiješ!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to ok, zanima me koju mrezu koristite. Bilo je slucajeva da su razlicita misljenja za istu mrezu ali razlicite lokacije. Dobro bi bilo da malo dublje sagledamo problem. Napomenuo sam da je trajanje baterije je velikim dijelom uslovljeno i samim kvalitetom mrežnih podesavanja od strane operatera.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slažem se sa tobom,ja koristim 67 i prilično sam zadovoljan sa njima, vidim na 69 se baš žale,mada ne mogu da tvrdim jer ne koristim 69,nego čujem od prijatelja.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Bolje baterije od 6+ jos nisam imao. AKo koristim 2G+WiFi kombinaciju, 2 dana baterija traje bez problema, oko 10h usage-a. sa 3G/4G/WiFi kombinacijom, dan i par sati. Ja prezadovoljan. 67 mreza.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    iPhone 6 ,mreza 67 , stalno upaljen wifi, lte, mogu rec da dosta koristim tel za pozive i poruke uz to i multimedia. Svako jutro u 7h ga sa punjaca skinem a uvece ga stavim na punjac oko 11-12h. Nekad na kraju dana ostane 10% a nekad 30% baterije, do sad ga nisam punio 2x na dan nijednom.

    dok npr. kad sam bio van zemlje par dana i u romingu (ugasen net i vrlo malo poziva i poruka, uglavnom sam koristio wifi po potrebi i malo kameru) bateriju nisam mogao potrosit , skoro pa 3 dana je trajala


    slicna stvar sa Galaxy S5, samo sto mislim da je na i6 blago bolja nego na galaxy
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgorica74 View Post
    Sve je to ok, zanima me koju mrezu koristite. Bilo je slucajeva da su razlicita misljenja za istu mrezu ali razlicite lokacije. Dobro bi bilo da malo dublje sagledamo problem. Napomenuo sam da je trajanje baterije je velikim dijelom uslovljeno i samim kvalitetom mrežnih podesavanja od strane operatera.

    pa ima veze npr ako koristis lte, pa je pitanje koliko telefon prebaca sa lte na 3g pa na Edge ... sve to utice. Ako imas konstantno dobar signal na 3g ili na Lte trajace bolje duze ... ali opet mislim da nije to toliko bitno i izrazeno
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #9
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bateriju treba praznit do kraja bez obzira na vrstu i velicinu. svaka je predvidjena da traje makar dan (24h) sa ful koriscenjem telefona. Ako se pravilno koristi od momenta formiranja. Ako je neko prije vas koristio tel duze vrijeme moguce da je navikao bateriju na pogresan rezim rada i svakako ce trajat krace.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    momak je vjerovatno skupljao postove ... ali nadovezacu se da Li-Ion baterije nemaju memoriski efekat i da su price za formatiranje baterije 12h za malu djecu isto tako ne moraju da se prazne skroz svaki put i pune do 100% ... sta vise stetno je cesto praznjenje baterije skroz i ne treba dozvoljavati da u bateriji nema ni kap sturuje
    Last edited by Stivi; 02-02-15 at 13:19.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #11
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    +1
    jako je loše po bateriju (li-ion, a takve su sada skoro sve, ili li-polymer), ako se tel ugasi "forsirati" paljenje.
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    momak je vjerovatno skupljao postove ... ali nadovezacu se da Li-Ion baterije nemaju memoriski efekat i da su price za formatiranje baterije 12h za malu djecu isto tako ne moraju da se prazne skroz svaki put i pune do 100% ... sta vise stetno je cesto praznjenje baterije skroz i ne treba dozvoljavati da u bateriji nema ni kap sturuje
    Slažem se u potpunosti sa tobom, kao proče kad instaliraš što više čistača i anti virus programa tel će biti brži i bolji. To veze nema ljudii... a dobro makoše ovoga više misopg show napravi...

    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misopg View Post
    Bateriju treba praznit do kraja bez obzira na vrstu i velicinu.

    svaka je predvidjena da traje makar dan (24h) sa ful koriscenjem telefona. Ako se pravilno koristi od momenta formiranja.

    Ako je neko prije vas koristio tel duze vrijeme moguce da je navikao bateriju na pogresan rezim rada i svakako ce trajat krace.
    Odavno ne pročitah 3 veće gluposti u jedan post.


    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amerone View Post
    Slažem se sa tobom,ja koristim 67 i prilično sam zadovoljan sa njima, vidim na 69 se baš žale,mada ne mogu da tvrdim jer ne koristim 69,nego čujem od prijatelja.
    Popravljeno u poslednji mjesec dana. i to prilično. Ja koristim dosta.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Odavno ne pročitah 3 veće gluposti u jedan post.


    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ima smisla, možda lik radi u kakav servis
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #16
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    pa ima veze npr ako koristis lte, pa je pitanje koliko telefon prebaca sa lte na 3g pa na Edge ... sve to utice. Ako imas konstantno dobar signal na 3g ili na Lte trajace bolje duze ... ali opet mislim da nije to toliko bitno i izrazeno
    Dosta toga je ok, ali složićemo se da je handover 3g na 4g i obrnuto spada u mrežna podesavanja koja sam pomenuo. Više od toga, uticaj čini jedan parameter koji sam nedje ranije spomenuo, a to je vrijeme za koje uredjaj prelazi iz aktivnog u inaktivno stanje ako se ne koristi. Tkz. inactivity timer. Sad, neko ga stavlja ma,lo duže, (uzrokuje brže trošenje baterije korisnika mreže) a neko ga stavlja kraće (što čini trajanje baterije uredjaja duže).

    Ali svakako slažem da razlog koji si naveo itekako ima veliki uticaj na trajanje baterije....

  17. #17
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by misopg View Post
    Bateriju treba praznit do kraja bez obzira na vrstu i velicinu. svaka je predvidjena da traje makar dan (24h) sa ful koriscenjem telefona. Ako se pravilno koristi od momenta formiranja. Ako je neko prije vas koristio tel duze vrijeme moguce da je navikao bateriju na pogresan rezim rada i svakako ce trajat krace.
    Ok, ovo je neki školski primjer koji neumitno slušamo pri svakoj kupovini novog tel. Sa novim tipovima baterija, ovo vise gubi smisao.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    iPhone 6 ,mreza 67 , stalno upaljen wifi, lte, mogu rec da dosta koristim tel za pozive i poruke uz to i multimedia. Svako jutro u 7h ga sa punjaca skinem a uvece ga stavim na punjac oko 11-12h. Nekad na kraju dana ostane 10% a nekad 30% baterije, do sad ga nisam punio 2x na dan nijednom.

    dok npr. kad sam bio van zemlje par dana i u romingu (ugasen net i vrlo malo poziva i poruka, uglavnom sam koristio wifi po potrebi i malo kameru) bateriju nisam mogao potrosit , skoro pa 3 dana je trajala

    slicna stvar sa Galaxy S5, samo sto mislim da je na i6 blago bolja nego na galaxy
    Ovo je dosta korektan rezulat. Slažem sa da Gal. S5 ima bolje trajanje baterije.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Freedom Town
    Posts
    2,048
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Šiba meni na s5 baterija ludilo ovih dana i rekoh sta je ovo u pm, što se dešava sa telefonom odjednom gori bateriju... I udjem u mobilne mreže i umjesto Automackog povezivanja LTE/WCDMA/GSM... Stavim samo GSM jer ne koristim puno net osim za viber kad nisam kuci i nema potrebe, a ovaj režim mi je gore pojeo bateriju ali kada sam ga stavio samo na sporiju a jaču varijantu GSM ne mijenja signal svaki cas i sad bateriju ne mogu potrošiti za dan ipo... evo vidite na slici sad je 10h a od jutros ga maksimalno koristim...


    " The Eyes Chico... They NEVER Lie "

  20. #20
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad je vec o baterijama rijec, da pitam...
    jel neko uzimao sa aliexpressa bateriju da mijenja, 5-10 eura je cijena nove 2650mah, dok je standardna fabricka puno manja, i ako je kako se pokazala
    AJMO CRNA GORO !!!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je vec poznato. Kada sam islio na pitanje iz topica, vise sam mislio neke stvari koje se ne diktiraju od strane korisnika, vec bukvalno od operatera.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    58
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi poznato, ali osjecam da je neka kineska u pitanju, sto je u stvari I normalno kad je ta cijena u pitanju. Original baterije , recimo za Sasmung se ne mogu naci ispod 25 do 30 EUR

  23. #23
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja koristim i6 evo 2dana i prezadovoljan sam. 8 sati usage, sve popaljeno na 4g... Sto je meni odlicno obzirom da sam samsung s4 tri puta dnevno punio


    Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

  24. #24
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni na i6 traje 2ipo dana skoro 3 sve zavisi kako ga koristim

  25. #25
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    868
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad ga ne koristiš... Ako ga ugasiš trajaće ti mjesec

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najduze trajanje baterije kod Androida
    By brojdva in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 29
    Last Post: 30-11-13, 20:20
  2. Replies: 9
    Last Post: 03-08-10, 10:44
  3. Njeno velichanstvo...
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 30
    Last Post: 17-10-05, 07:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •