Results 1 to 9 of 9

Thread: Privatna osiguravajuća društva

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Privatna osiguravajuća društva

    šta mislite o privatnim osiguravajućim društva u crnoj gori? Kolko su sigurna za budućnost? Da li se isplati uplaćivati penzisko osiguranje u neko od njih?

  2. #2
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    koliko ja znam jedino je atlas privatno u cg,,,,,i ne bih svoju buducnost njima povjerio

  3. #3
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amerone View Post
    šta mislite o privatnim osiguravajućim društva u crnoj gori? Kolko su sigurna za budućnost? Da li se isplati uplaćivati penzisko osiguranje u neko od njih?
    A što ti misliš o ovim pitanjima? Koliko su sigurna druga rješenja za budućnost? Da li se isplati štedjeti i biti osiguran?
    I što si do sada preduzeo za svoju budućnost - za starost i za nepredvidive i neželjene životne situacije?

    Da li više priželjkuješ odgovore od onih koji smatraju da su osiguravajuća društva sigurna adresa i da se isplati uplaćivati polisu, ili od onih koji misle suprotno? Da li ćeš zbog komentara koji govore protiv osiguranja, kao što je ovaj koji ti je dao "mrgo", odlučiti da ne uzimaš polisu, pa i bez razgovora u četiri oka sa nekim ko se bavi prodajom osiguranja?

    Na "ekonomija" imaš nekoliko tema o osiguranju, pa prenesi ovo tamo. I prelistaj, naći ćeš mnoooogo mišljenja.

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    koliko ja znam jedino je atlas privatno u cg
    Sva su privatna.

    Quote Originally Posted by mrgo View Post
    ne bih svoju buducnost njima povjerio
    U kom smislu "ne bi povjerio"? Ja sam svoju budućnost povjerio svojoj odluci da imam polisu osiguranja, koju sam po preciznim uslovima kupio od osiguravajućeg društva i time sam svoju finansijsku budućnost preuzeo u svoje ruke (da ne bi ona zavisila od nečeg drugog i nekih drugih).

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Najvise sto mrzim jeste kad neko na pitanje odgovara pitanjem,Neznalice napiso si puno rijeci ali ni u jednoj nisam naso nikakav odgovor,ako nemas nikakvih iskustva po ovom pitanju molim te zaobidji temu!
    Mrgo je bio kratak i jasan,ne svidja mu se to i ostaje pri drzavnom osiguranju, sto postujem!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    319
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam zivotno osiguran u Grave osiguranje evo 8 godina,naucili su me tada da je to najbolje,da je ta osiguravajuca kuca stara vise od 100 godina,dokle ja ostaram ili umrem svasta se moze desiti pa da i isplale.. Ja mislim da ti je sve to isto,a i podrzavam svakoga ko je u mogucnosti da uplacuje,nije neka investicija uzmes ono najmanje od 300eur godisnje,i onako ih covjek svaki mjesec baci na neke gluposti,ja sad da ocu da uplatim nedje uradio bih to u UNICU,drug mi je nahvalio i valjda su bolje kamate..

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala puno milosse na odgovoru,to 300e godišnje je vrlo povoljno,imaš li kakvu orjentaciju ako čovjek 20 godina to uplaćuje kolko može penziju izvuć?
    hvala

  7. #7
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amerone View Post
    Najvise sto mrzim jeste kad neko na pitanje odgovara pitanjem,Neznalice napiso si puno rijeci ali ni u jednoj nisam naso nikakav odgovor.
    Mrgo je bio kratak i jasan,ne svidja mu se to i ostaje pri drzavnom osiguranju, sto postujem!
    I ja poštujem Mrgovu odluku da ne želi da ima polisu osiguranja. Odgovor mu baš i ne poštujem, jer nije tačan, mada se on ogradio da možda ne zna najbolje.
    A što se tiče mog posta, nekad su i pitanja odgovori - ko umije da protumači. Mislio sam da te pitanjima podstaknem da samom sebi daš odgovor. Da pomognem, a ne da odmognem. Već kad trošim svoje vrijeme da čitam i pišem, zašto bih ga trošio da bih nekome odmagao? Ne mogu ja ništa što ti u mom postu nisi našao baš nikakav odgovor. Moje subjektivno mišljenje je da ti je kroz moj post više rečeno (i pomognuto) nego u Mrgovom odgovoru, koji u kompletu glasi "ne bih svoju buducnost njima povjerio". Ali evo, mogu ti i ja umjesto povratnih pitanja dati kratak odgovor kao Mrgo (nadam se da ćeš biti zadovoljan, s obzirom da si sa Mrgovim odgovorom bio zadovoljan):

    Quote Originally Posted by amerone View Post
    1. šta mislite o privatnim osiguravajućim društva u crnoj gori?
    2. Kolko su sigurna za budućnost?
    3. Da li se isplati uplaćivati penzisko osiguranje u neko od njih?
    1. Mislim da je normalno i dobro što postoje u CG, pa ko voli nek izvoli. Kao i za sve na svijetu.
    2. Sigurna su. Dovoljno sigurna.
    3. Da.


    Ako te zanima i dopuna odgovora:


    1. Generalno o osiguravajućim društvima u CG mislim isto što i o osiguravajućim društvima u čitavom normalnom svijetu, jer u CG rade isto što i sva osiguravajuća društva na svijetu (i za što uostalom postoje) i po dobro regulisanom zakonu o osiguranju, koji je napravljen na osnovu osiguravajućih zakona evropskih zemalja.
    2. Da li znaš za neke negativne slučajeve, da je neko ostao bez novca koji ga sljeduje po polisi (da je tako u ugovoru, a ne što bi klijent volio da bude i da tumači bez osnova)? Za konkretne, dokazane slučajeve, da je sve čisto i pokazano kroz papire, a ne "čuo sam, kažu..."? Da li znaš za neke sigurnije varijante da finansijski pomogneš sebi u budućnosti - da sad nešto preduzmeš i da znaš 100% da ćeš TAJ PLANIRANI novac imati kad ostaraš?
    3. Ako ti se ne sviđa, ili ako misliš da ćeš na drugi način riješiti pitanje novca u starosti (ako si na to mislio sa ovim pitanjem), odgovori sam sebi da li znaš za neki drugi način da je siguran, relativno neosjetan, jednostavan i prije svega EFIKASAN (da sada znaš precizno na što finansijski možeš računati u starosti)... i ako znaš za drugi način, koji ti izgleda pouzdan i koji se u opštoj praksi pokazao kao ostvarljiv, da li si već preduzeo nešto po ovom pitanju?


    Quote Originally Posted by amerone View Post
    ako nemas nikakvih iskustva po ovom pitanju molim te zaobidji temu!
    Rekao bih da imam mnogo više iskustva nego svi koji su se na ovoj strani upisali, a nema nas mnogo. A rekao bih i da imam mnogo više iskustva nego praktično svi koji su na temama o osiguranju godinama pisali na ovom forumu. Nego takvi koji o nečemu dosta znaju obično su kao sagovornici manje poželjni od onih drugih, čija se mišljenja radije prihvataju i više vrednuju.

    Quote Originally Posted by amerone View Post
    300e godišnje je vrlo povoljno
    Imaš i puno povoljnije: 100 eura godišnje.
    Srećno sa odlukom.

    E, da, zašto nećeš da preneseš ovo pisanje na teme gdje se o osiguranju naveliko razglabalo, pod "ekonomija"?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prvo neznalice da ti se zahvalim na iscrpnom odgovoru i na vrijeme koje si odvojio,ovo je već nešto više.
    koju bi mi ti kuću preporučio? Jer da bi uplacivao u državnu kasu minimum je 140e i plus moram da se nedje prijavim.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko god izgleda neko osiguranje "nesigurno" sigurno je sigurnije od drzavnog PIO fonda, u koji ako ste zaposleni po našim zakonima morate da uplaćujete sredstva. Bila je priča, da će se promjenom zakona, razuman dio i dalje ići u PIO a ostali dio da, kao što bi trebalo od vazda da bude, zaposleni može da uplaćuje dje on oće.
    Baš me zanima oće li se ta promjena ikad desit.

    Inače stanje sa zakonima u ovoj oblasti odlično ilustruje sledeći primjer (sa skupštinske rasprave) :
    2 čovjeka su radila za isto preduzeće. Jedan je bio na nekoj rukovodećoj poziciji shodno školskoj spremi, a drugi je bio njegov šofer.
    Onda je prvi pošao u penziju, a malo kasnije (poslije izmjene zakona o penzijama) i drugi.
    E zahvaljujući toj lijepoj izmjeni ovaj drugi ima veću penziju....
    Odlično jel da?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Privatna bolnica CODRA
    By hamilton in forum Centralni
    Replies: 27
    Last Post: 20-05-18, 20:09
  2. Privatna biblioteka
    By zvoncica in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 08-05-13, 18:21
  3. Prodajem pčelinja društva sa košnicama
    By petarbaica in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-11, 20:39
  4. Replies: 0
    Last Post: 16-02-11, 10:58
  5. wireless privatna mreza
    By <awesome> in forum Internet
    Replies: 10
    Last Post: 05-02-07, 18:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •