Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 241

Thread: Đe ide ova drava?

  1. #176
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Izabrana dr za sina daje skoro recept koji je prepisao pulmolog, toga lijeka nema u drzavnim apotekama sirom CG i naravno kupujemo ga u privatnoj, 45eka, zatim nosimo opet u drzavnu da dobijemo potvrdu koju nosimo u socijalno da nam se refundira za nekih 20-30 dana. U medjuvremenu lijek se trosi i ponavlja se ista procedura osim sto dok trazimo u apotekama imaju taj lijek u jednoj apoteci ali u granulama a nemaju tablete, pa dok opet sjutradan dodjemo do pulmologa kod kojeg nismo zakazali mjesec unaprijed!!! pa ne mozemo da ga pitamo da li moze granule ili ne jer ovi iz apoteke ne znaju moze li, pa presrijecemo covjeka na hodnik kao ljudi koji zadnji napustaju bolnicu poslije 3 sata cekanja da bi nam rekao samo MOZE pa opet kod izabrane pa opet u apoteku i tamo nam kazu NEMA PROSLO JE. wtf!!! Opet zovi apoteke sirom CG pa da nalazimo nacin da dobavimo lijek jer je datum 25. i plata je davno bila pa se nema bas sad 45ojra opet a ne dodje refundacija jos. Zovem i nalazim da u DG ima jedna jedina kutija lijeka tableta, pa sad gospodja moja ide opet kod izabrane dr jer je ova kad je izdala lijek za granule, uzela i ponistila onaj za tablete, ali ne lezi vraze. NE MOGU JA TO TAKO. SAD JEDNO SAD DRUGO. PA KUPITE LIJEK PA NEK VAM REFUNDIRAJU. Kad joj je receno da ne razmislja o tome da li mi imamo da kupimo i da zaista nemamo jednostavno vaaaazi
    kako je. UZAS i sad mi je dijete bez lijeka nekoliko dana dok ne bude plata. Gospodja moja radi, radim i ja ali ovo sto nam drzava radi to je ANDISKRAJBL. Vracam se kuci sa posla, kisa pljusti, ja pod kisobranom lagano i gledam tone i tone ljudi koji kolima u kolonama prolaze kroz crveno svijetlo koji iz traka za lijevo idu pravo jer im je muka cekati u red semafor kao ostali normalni/budale ljudi koji psuju sve redom jer ih neko nekad ne zeli pustiti jer oni mogu i moraju kud i kako oni hoce a kad dodju doma legnu i daljinski u ruke i ne znaju sta dalje od zivota. A tek oni koji mi sviraju dok vozim biciklo ivicom puta kojima sam kriv za sve sto im se desava u zivotu jer VIDJI OVE BUDALE NA BICIKLO STO CE TI TO JADAN NE BIO A MAK SE SA ULICE. Bliskih susreta takve vrste tek je bilo masu i svaki se zavrsavao ili guranjem svoje glave u okovratnik od sramote ili izvinjavanjem jer kad se nacne prica/rasprava i kad vide covjeka koji ne uzmice od 2m ispred sebe onda nema grananja rukama i povisenog glasa no se u miru rastajemo uvijek. PIH. Niko se u CG ne pita ni za sta a kad dodju do rijeci ko je ko oni. Slabo ko ima pojma o tome sto radi a tek sto vecina ljudi ne radi kako treba da radi a gdje je tu nesto preko sto ce doprinjeti razvoju drustva, drzave, pameti svoje ako ne sta drugo. Aooooooooooo. Ali vazno je da brat od strica onoga sto je pobratim Janka/Marka
    Jankovica/Markovica kupio novi passat ili slupao isti, a ona curka, znas ona sto je izlazila sa ... spavala sa Tanjinim muzem a ona mu to oprostila. Kakva kraljica/budala (zavisno ima li taj para).
    I nikoga nije briga sta ce biti sjutra sa nama, sa djecom nasom, niko ne brine 1% da njima bude lakse/ljepse nego sto je nama, no ...PIH. Pocev od zagadjenja preko vaspitanja ooooo tek vaspitanje... Uh to je posebna kategorija. Kako mojoj cerki kad poraste da kazem da nije bolje zato sto u CG za njene mladosti nije bilo doktora za njenu bolest a da iz fonda nisu dali nigdje da idemo pa poslije dugo vremena stigosmo do BG ali i tamo je Amerika za ovdje. Kako to da joj objasnim no i tad nece biti doktora te vrste pa ce vjerovatno shvatiti zasto je sa godinu i mjesec morala da zna da je bolesna i da ce biti do kraja zivota a i shvatice zasto sam joj od njene trece godine govorio i ucio da ako joj se ikad ukaze prilika bjezi odavde gdje god moze. Kakva tuga majko mila.
    Nego ne moze da shvati zasto ne moze da prica sa dedom na skype koji je 30km udaljen od PG jer su mu iskljucili isti jer nije platio racun, a kad je posao u poslovnicu i pokazao da je platio sve i da redovno placa i da je platio unaprijed vec 3 mjeseca ni izvini nije dobio nego poslije 20 dana trazenja sta/kako/ko samosu mu ukljucili. Iskljucise mu mobilni prije 15 dana kazu nije platio racun, a on kada je dobio opomenu da ce mu iskljuciti dodje u PG u poslovnicu da vidi sta je u pitanju i tamo konstatuju da je sve ok i da je i tu u pretplati 2 ili 3 mjeseca i da ne brine sve je ok. Poslije par dana TRT. Zovem ga a on mi kaze da su mu iskljucili i psuje sve zivo i mrtvo. **** GA STARI KO TI JE KRIV PA NE PRIPADAS NIJEDNOJ A I MENE SI TAKO NAUCIO. No obraza imamo ako nam je za utjehu da ne saginjemo pogled i da ne gledamo iza preko ramena ko dolazi! Naravno kad je dosao opet u poslovnicu odmah se utvrdilo da nije on kriv i ukljucise mu a od poslnosti i profesionalnosti nista.
    Racun za vodovod mi je preko sto eura. Inace su mi racuni vazda na nuli(zato i nemam djeci da kupujem ljekove), jer ne mogu se nadati da ce ovi MOJI (koji god bili) plate u njihovo ime u zamjenu za glas jer ne daje mi se glas za racun kakav ako mi se posrase na sve u zivotu redom svi. Iskljucise mi vodu, podjem u vodovod i naravno tamo moram da cekam dok dodje za par dana neka koja je za to nadlezna. Naravno odem tamo a tamo jedna strasno zgodna i mlada, koja po rijecima njenih koleginica zna tako da sama napise svasta, koja kad je dosla unijela takav mir u onaj prostor gdje se placa da ne kazem kancelariju, da sam shvatio na koji nacin radi tu i zasto tako radi. Znaci mrtva tisina i pogledi koleginica spusteni u pod dok ona meni govori da ce racun biti takav dok god to vodovod ne rijesi. A kad ce se to rijesti pitam a odgovor RIJESICE SE KAD SE RIJESI.
    Znaci DJE IDE OVA DRZAVA je tema je li tako?!
    Moze se reci da je ova drzava kao par crva kojima das nesto da jedu pa oni pocnu u hranu jaja/larve da polazu ne razmisljajuci da li ce biti dovoljno i za njih i da li ce ikad vise dobiti sta jos da bi prezivjeli jer nisu sposobni nista da urade tu gdje su i inace pa se te larve razmnoze i kad dodje jedan odredjen broj crva nema nista da se jede, pa pocnu sami da se jedu sve dok ne ostane zadnji i umre od gladi.
    E tu ide CG, 300km/h po AUTOBANU u propast.

  2. #177
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pilicius View Post
    a da iz fonda nisu dali nigdje da idemo pa poslije dugo vremena stigosmo do BG ali i tamo je Amerika za ovdje
    .
    Nisam upoznat sa naprednim stvarima iz našeg zdravstva ali se dotično sastoji od najobičnijih džukela, izdvojio bih Urgentni i Hitnu Pomoć. Morali smo sami sa drugog sprata da iznosimo mog oca jer Hitna nije htjela o tome da radi.
    Komšija na sedmom je doživio moždani udar i Hitna nije htjela da se popne da bi ga odvela na Urgentni. DŽUKELE

    Što se Srbije tiče isto je stanje kada ideš preko Socijalnog, ali su zato privatnici daleko uslužniji nego naši, Kod nas ne možeš ni da platiš doktora da ti dođe na kućnu adresu dok u BG možeš ali kada imaš dijabetis pa kad je nestašica Insulina moraš da ga dobavljaš iz Bosne ili CG. Ili kada ti trebaju nekakvi antipsihotici pa dobiješ razblažene jer Galenika pravi više tableta od iste količine sirovina i diluje sa strane (ako novine lažu, lažem i ja), kada ti je operacija na VMA zakazana za 20 godina (gledao na TV), u Srbiji ti je u privatnoj praksi stanje bolje nego kod nas, a u državnoj isto.
    Last edited by Rakun; 26-02-15 at 12:07.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #178
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    100% BDP-a zaduzenost. Svi su mislili da necemo uspjeti. Ali prevarili su se. Nek crknu dusmani jer sada kad probijemo 100% samo je nebo granica nase zaduzenosti. U africkim zemljama ce pricati o nama kao primjeru da ima i gorih od njih. Oni bar imaju lavove, a mi samo miseve. Pacove. Kad pocne ova baracina da tone...

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidi li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #179
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    100% BDP-a zaduzenost. Svi su mislili da necemo uspjeti. Ali prevarili su se. Nek crknu dusmani jer sada kad probijemo 100% samo je nebo granica nase zaduzenosti. U africkim zemljama ce pricati o nama kao primjeru da ima i gorih od njih. Oni bar imaju lavove, a mi samo miseve. Pacove. Kad pocne ova baracina da tone...

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Odkud ti ta informacija ?
    Zvanično smo zaduženi nešto više od 60% BDP-a
    Last edited by Rakun; 03-03-15 at 00:48.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #180
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    ^ Odlican podatak. Za diku i cast. Da se pohvalimo svuda u svijet'. I u EU.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #181
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vele upućeni...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #182
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Vele upućeni...

    Ko su ti upućeni ?

    Zbilja, koliko je javni dug porastao zbog legendarnog Autoputa ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #183
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odkud ti ta informacija ?
    Zvanično smo zaduženi nešto više od 60% BDP-a
    Koliko je to nesto, 40%?

  9. #184
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Koliko je to nesto, 40%?
    3 do 5%
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #185
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    To su najčešće oni koji znaju.
    Ko su ti koji znaju ? Mada podatak izgleda vjerodostojno


    Kome 45.662 € na sat zvuči nevjerovatno (i jeste za normalnu zemlju )
    Glupo je mjeriti uspjeh zemlje prema dugu, npr. javni dug Slovenije je oko 80% BDP-a, a uporedite gdje se bolje živi. Japan ima najveći dug ( preko 200% BDP-a ) pa je među zemljama sa najvećim standardom
    Ali poređenje sa zemljama EX YU mi smo uz Makedoniju (40-50%) najmanje zadužena država i ujedno zemlja koja ima gori standard od pola njih


    Dug Hrvatske raste 430.000 €(3.3 miliona kuna) na sat

    Srbije 330.000 € na sat
    Last edited by Rakun; 03-03-15 at 02:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #186
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Mrtva trka...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #187
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Odkud ti ta informacija ?
    Zvanično smo zadueni neto vie od 60% BDP-a
    http://www.vijesti.me/vijesti/sta-na...olasina-821846

    Slicnu info imam i sa druge strane.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidi li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #188
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    nije problem u dugu problem je za sta se zaduzuje neko a posto se mi zaduzujemo za lopovluk onda i dug postaje problem
    Last edited by Beton; 03-03-15 at 11:25.

  14. #189
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/sta-na...olasina-821846

    Slicnu info imam i sa druge strane.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    O.K.
    Kada je takvo stanje stvari, a jeste. Onda batalite na topic-ima vezanim za saobraćaj da se žalite što CG nema autoput. Da se ja pitam ne bih gradio ništa bolje od poteza PG-BD. Tako bi se uštedio neki cent i za kvalitetnu dionicu duž čitave obale
    Last edited by Rakun; 04-03-15 at 12:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #190
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Zagoric
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleficent* View Post
    Tuga...
    Bitnije je da napravimo novo prihvatiliste za macke, pse, konje, da slucajno ne gladuju i da se ne razbole. I nemojte me napadati odmah, nemam nista protiv zivotinja, ali izgleda da vise saosjecanja imamo prema njima nego prema ljudima...
    Ovo ti je ziva istina

  16. #191
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleficent* View Post
    Tuga...
    Bitnije je da napravimo novo prihvatiliste za macke, pse, konje, da slucajno ne gladuju i da se ne razbole. I nemojte me napadati odmah, nemam nista protiv zivotinja, ali izgleda da vise saosjecanja imamo prema njima nego prema ljudima...
    Ljudi ima vie nego konja
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #192
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Pazi, nijesam napisao koliko ima zanatlija-koji se bave zanatom, vec da ima jako mnogo ljudi koji su zavrsili zanat, pogotovo medju starijim generacijama, eto cisto da bi zavrsili srednju skolu… svi su nekakvi tehnicari, te ovoga, te onoga, a bave se necim sasvim drugim…
    Jedno je tehničar, a nešto sasvim drugo zanatlija
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/sta-na...olasina-821846

    Slicnu info imam i sa druge strane.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    I gdje je tu navedeno da nam je javni dug 100% BPD ?
    Last edited by Rakun; 05-03-15 at 01:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #193
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    U redu, zvanicno je dug drzave 60% (realno sigurno i vise) ali zasto smo se zaduzili toliko? Kakve smo to fabrike otvorili? Koje smo skole i bolnice podigli?

    Mi smo samo prodali i prodali... A pare opet umjesto da dolaze u 'kesu', samo izlaze iz nje... Mozda sam ja glup ali ja to ne mogu nikako da ukapiram...

    No neka sto je drzava duzna preko 2 milijarde eura nego i gradjani duguju skoro milijardu eura bankama i ostalim 'sponzorima'...

    U odnosu na proslu godinu? Definitivno gore? Kakva ce sledeca biti? Sami zakljucite...

    I odgovor na pitanje iz same teme se samo namece...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #194
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    U redu, zvanicno je dug drzave 60% (realno sigurno i vise) ali zasto smo se zaduzili toliko?
    Zvanično je više od 60% (63-65)
    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mi smo samo prodali i prodali... A pare opet umjesto da dolaze u 'kesu', samo izlaze iz nje... Mozda sam ja glup ali ja to ne mogu nikako da ukapiram...
    Zato što smo prodali smo se na duže staze i zadužili. Prodaja je privremeno krpljenje, a šta poslije. Ništa ne proizvodimo- ništa ne izvozimo pa se penzije isplaćuju zaduživanjem države
    Last edited by Rakun; 05-03-15 at 03:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #195
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zato i treba ukinuti penzije a povećati broj državnih automobila, ukinuti skroz zdravstveno a povećati poreze, ne znam što je još ostalo da nam se ukine - ali da nam se sramota poveća - to svakako može i neko bez imalo pameti... i tako dalje, i tako dalje.

    Zato što "svi" kolektivno svojim neznanjem (pametovanjem) relativizujemo sopstvenu propast!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  21. #196
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Drzava iz tih zaduzenja placa i razne Melgonije,Top Hilove, Pejovice, kumove...Viva drzava!

  22. #197
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post

    I gdje je tu navedeno da nam je javni dug 100% BPD ?
    "Prema procjenama ekonomskih stručnjaka, Crnu Goru će parče autoputa kotati najmanje 1,2 milijarde eura, jedan kilometar će na kraju ispasti oko 28 miliona eura, javni dug će zbog tog projekta biti izjednačen sa BDP-om, to znači da se rizikuje duničko ropstvo."

    http://www.cb-mn.org/slike_i_fajlovi...v_2014/dug.pdf
    Na strani 3 ima raspodjelu duga na unutranji i spoljni kada kinez nije ukalkulisan bio. Dodaj kineza onako odokativno na postojeći spoljni dug. Onda pogledaj ta pie dolje i sve će ti jasno biti.


    Is external debt under control?

    External debt means foreign currency debt owed to foreigners by both the government and the private sector. It is perfectly sensible for countries to borrow overseas because such borrowing serves to augment domestic savings. But borrowing needs to be kept within reasonable bounds or lenders will begin to question its sustainability. The resulting reluctance to lend new money may lead to an exodus of capital as money invested in local bonds and stocks flows out.
    Analysts watch several measures of debt burden. The ratio of foreign debt to GDP is one of the best measures. Above 50 percent is dangerous territory, while 25-50 percent is the ambiguous area. Another important ratio is debt to current account receipts. A reading above 200 percent for this ratio puts the country into the danger zone, while a reading below 100 percent does not.

    Institute, CFA. 2015 CFA Level III Volume 3 Economic Analysis and Asset Allocation. Wiley Global Finance, 2014-07-14. VitalBook file.
    The citation provided is a guideline. Please check each citation for accuracy before use.
    Last edited by Caesar; 05-03-15 at 13:37.
    "Vidi li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #198
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post

    http://www.cb-mn.org/slike_i_fajlovi...v_2014/dug.pdf
    Na strani 3 ima raspodjelu duga na unutranji i spoljni kada kinez nije ukalkulisan bio. Dodaj kineza onako odokativno na postojeći spoljni dug. Onda pogledaj ta pie dolje i sve će ti jasno biti..
    Dravni dug je, zajedno sa izdatim garancijama, na kraju septembra 2014,iznosio 67,1% BDP-a bez duga lokalnih samouprava!

    Uzmite u obzir da su ovo podaci Min. finansija, koji su uvijek vidjeni iz one najoptimisticnije perspektive.

    Kad smo vec kod izdatih garancija, kada ce Vlada CG prestati da odrzava u zivot nacionalnu avio kompaniju? "Vlada će u 2015. godini preuzeti dug od Montenegro Airlines, u iznosu do3.700.000,00 eura" (izvor: http://www.mf.gov.me/ResourceManager....%20godinu.pdf ). Pogledajte, ima interesantnih podataka

    Zaduzenje do grla zbog izgradnje jedne DIONICE autoputa, koja spaja razvijeni region sa nerazvijenim regionom CG, i to u stranoj valuti; godisnja reanimacija Montenegro Airlines-a i zatvorenost trzista za low cost operatere itd., i to sve na racun poreskih obveznika!? Pa gdje je to moguce? U perspektivnoj zemlji na brdovitom Balkanu, u malom Monaku cija je strateska grana elitni turizam, Crnoj Gori. NAZALOST!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  24. #199
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    "Prema procjenama ekonomskih stručnjaka, Crnu Goru će parče autoputa koštati najmanje 1,2 milijarde eura, jedan kilometar će na kraju ispasti oko 28 miliona eura, javni dug će zbog tog projekta biti izjednačen sa BDP-om, što znači da se rizikuje dužničko ropstvo."
    Priča se o budućnosti, a ti si predstavio kao da smo već postigli dug 100% sad.
    Imam puno povjerenje u našu dragu vladu da će uspjeti da nas zaduže ali kad pišemo podatke pišimo činjenice

    Da li smo otišli u spolovilo ? Jesmo ! Da li ćemo otići još više ? Vjerovatno ! Da li ljudi pljuju to što nemamo autoput ? Da !
    Da li je u Srbiji Vučić izjavio da mu je žao što je propustio to što nije ušao u posao sa Kinezima oko infrastrukture, a oni imaju oko 75% duga ? Da !
    Last edited by Rakun; 06-03-15 at 01:29.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #200
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    dobro je rekao andrija popovic,mi bi da se yebemo a da nam ne ulazi(prica o autoputu).

    ali u svemu ovome,meni je opozicija,blago receno-cudna.

    recimo,kad je rijec o nato-u,ah ne dobismo poziv eto ih oni odma,necemo ga ni ulazit vele(a protiv su nato-a?)
    do skoro su se pitali sto ne gradimo autoput,a sad kad treba da krene izgradnja,pa dajte,bankrotiracemo... odje se ne zna ko pije,ko placa.

    najzalosnije od svega je to,sto se vlast i opozicija ne mogu(kao tobos)sloziti ni oko jednog pitanja,osim kad trebaju da im se podebljaju novcanici,e onda su slozni.blago nama s njima.
    Last edited by AdO_pG; 06-03-15 at 00:31.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska država
    By Stradivari in forum Politika generalno
    Replies: 1424
    Last Post: 25-01-18, 15:01
  2. Mit nacije i to je u stvari drava (lični stav)
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 30
    Last Post: 09-07-14, 10:29
  3. Drava, to je to, MUP-ovo crno na bijelo
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-13, 13:14
  4. Drava okrenula leđa navijačima
    By MimiR in forum Politika generalno
    Replies: 86
    Last Post: 21-10-08, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •