Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 241

Thread: Đe ide ova drava?

  1. #76
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Ne ide ova drzava nidje. Tu i jeste problem.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidi li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #77
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sjeca li se neko onih letaca po cg, mislim oni yoga letaci, cak su i stranku neku imali, e, mislim da nam oni upravo sad fale, s njima bi svi mogli da "letimo" ko u onom filmu
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  3. #78
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trendsetter1 View Post
    Danas me zaustavlja momak na ulicu, kae kako neko vrijeme nije jeo i treba mu za hranu, dadosmo mu par Eura sitno to smo imali, lik se najljubaznije zahvali i poče da se izvinjava. Ja mu rekoh da nema potrebe, da nije on kriv to nema. Prole godine mi se ovo već jednom desilo, to znači da je sve vie ovih ljudi.

    Sad ja vas pitam, đe smo krenuli kao drutvo i kako institucije mogu bit ravnodune kad znaju da je ovakvih ljudi sve vie.
    Umjesto to kuka i trai po euro od ljudi (koji su ga zaradili) to ne gilja na građevini ka' to Srbi i Makedonci rade ?

    Svi idu na fakultete i troe gomilu para na njih sa razmiljanjem "biću direktor kad izađem", izađe i pita se kako to da za njega svrenog studenta XY "fakulteta" nema posla i usput mu ne padne na pamet da apsolutno svaka ua u CG ide na neki od "fakulteta" da postane Menader Uzaludnosti.
    Naravno nikome i ne padne na pamet da ide na neki zanat i pored toga to su sad oni ti koji mlate pare, jer **** ga... treba zavrnut rukave.


    PS.
    primjetio sam jednu interesantnu stvar. Na građevinama po Crnoj Gori je teko ubosti Crnogorca dok su u BG na 30m od moje zgrade na građevini uglavnom Pljevljaci.
    Bottom line, sramota je raditi na građevini u Crnoj Gori ali nije sramota radit to isto na strani. to je nevjerovatno rade za nekog NJ investitora koji ih sigurno manje plaća nego to bi ih plaćala npr. ZetaGradnja na kojoj rade Makedonci i Srbi.



    Jedini koje zbilja alim u Crnoj Gori su oni koji su postali Tehnoloki Viak, a koji su 1000x veći stručnjaci nego ovi danas samom tim to su zavrili fakultet kada je on bio respektabilan u Evropi

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Najlakse je okrivit drzavu. Ali drzavu ne cini par politicara nego mi kao narod. Sto se tice konkretnog slucaja najvjerovatnije da se radi o nekom narkomanu sto neko rece. Ali na kraju krajeva nije ni bitno.
    Bitno je to da mi kao narod necemo da se pokrenemo, niko ni ne pokusava da nesto sam nauci da pocne necim da se bavi, svi cekaju kancelariski posao, platu 1000eura i kafenisanje.

    Koliko primjera znam da nemaju posao, a da im dan u apsolutno nista korisno ne prodje. Koliko treba da se npr nauci napraviti sajt u joomli, za nedelju dana bi dooosta dobro savladao taj posao uz tutorijale i slicno. Kad to savladas onda probas nesto sam napravis, nudis firmama, fizickim licima itd itd. Dakle mora da se ulozi malo truda nece pare same da padaju sa neba.
    Druga stvar koju svi zapostavljamo a kojoj bih se ja licno najradije vratio i makao se od stresnog posla jeste poljoprivreda. Kakvi smo po tom pitanju? Auh a tu me ne diraj, e takve odgovore dobijamo.

    Drzava je jednostavno ogledalo naroda koji zivi u njoj. Naravno ne poricem uticajnost politicara na mnoge stvari, ali ne mozemo za sve krivit Mila and Company, pokusajmo malo uperiti taj prst u sebe i zapitajmo se koliko smo se zaista potrudili da zaradimo tu koru hljeba.
    Nemoj gubiti vrijeme na PDF-u "Religija i Filosofija". Vidi kako si razborit i inteligentan u pitanjima koje ivot znače

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    I da dodam da nama bolje nikada biti nece, sve ce vise da bude siromasnih a jos vise gladnih, nas narod vise nema dusu, uzeli su je politicari u zadnjih 30 godina, samo cekamo istrebljenje
    Misli političari koje su doveli isti oni koji ih danas pljuju

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    I onda sa diplomom u ruci shvati da bi daaaleko bolje bilo da si postao serviser klima uređaja ili moler.
    Parketar, Keramičar, Automehaničar, Autolimar, Vodoinstalater, Moler i mlati pare dok ti ininjeri trae euro na ulici
    Quote Originally Posted by Black View Post
    Sa srednjom skolom je nemoguce naci posao, od studenata koji bi da rade bjezi svaki poslodavac znam iz iskustva. Jednostavno je nemoguce bilo sto osim taksiranja i konobarisanja sa SSS. Jer se sad na svaki oglas prijavi 50 ljudi sa diplomom da ne bi doma sjedjeli i tu si odma u zaostatku. A tek kad kazes da imas 2 ispita dio kraja..Kao da ces po citav dan na fax bit a ne 6 puta po 2 sata za po godine. Pi
    Srednjom očigledno računa samo gimnaziju ? Sa svakom drugom srednjom kolom si NETO, a sa gimnazijom jedno veliko NITA.
    Takođe zanati su (u moje vrijeme) bili pri srednjim tehničkim kolama
    Last edited by zvoncica; 14-02-15 at 18:22.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #79
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crne Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Gandalfe ti imas decko ozbiljnih problema... to kod tebe polako prerasta u paranoju... samo da si zdravo, toliko od mene nemam ni vremena ni zivaca da se prepirem odje o pitanjima na koje sam odgovorio milion puta... itekako su budalastine to sto ti pricas...
    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ovo sto je gandalf rekao je apsolutno tacno, to sto je tebi zabranjeno da mislis svojom glavom i da gledas svojim ocima nego glavom i ocima svog politickog i zivotnog gospodara je totalno druga stvar
    Momak je lijepo i opširno pojasnio (doduše samo dio) situacije u CG a ti odgovaraš tako jadno i poltronski?
    Nema šta da se ide do delte i da se vidi 'raskoš' i do Nikšića ili sjevernije da se vidi sirotinja i jad.
    U bilo kojem gradu pođete na mjesta gdje se okuplja 'običan narod', opštine, marketi, pijace, male stare kafane, javni prevoz, industrijski dijelovi gradova itd... Kada prođete kroz centre gradova najlakše je doći do zaključka da se ovdje ne živi loše. Priroda mog hobija mi je omogućila da vidim dosta toga a u to spada i ova 'on loan elita' koju Gandalf spominje. Nevjerovatno je kojim se sve metodama služe ljudi kod nas samo da ne bi ostavili utisak da nemaju novca, da budu viđeni, da obuku nešto dobro, da voze nešto dobro itd...
    Mnogo opširna i zamorna ali podjednako važna priča je vezana za kriminalce, gastarbajtere, pomorce, ljude koji su pod kreditima, i kada se sve sabere i oduzme ostaje pitanje koliko ljudi ima u CG koji dobro žive od poštenog rada a da im je prihod 'naš novac'
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #80
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jedno je Rakun u pravu, a eto volio bi da mi objasne neki ovdje kako to da ba nema posla nidje a čini mi se da imamo preko 10 000 stranaca koji rade ovdje.
    Mogu reci konkretno za primorje, ne moe se naći na gradjevinu bez bosanac ili srbijanac. Ne pamtim konobaricu a da nije uz istih zemalja.
    Ja radim za privatnika , ok mi je. ena kad joj nisu produili ugovor odmah je nala drugi posao. Nikad nije čekala preko 20 dana za drugi posao. sli nije sjedala kući i kukala kako nema posla nego ga je traila.
    Dodje mi njen brat sa djevojkom uz Nikića da bi radio gore nema posla. Poslije 20 tak dana on naao kod nekog lakirera za min 600e platu a ona u butik za 350.
    Nisu sjedali kući i kukali nego upalili auto, ilo po buticima i traili.
    Ne kaem da je sve to tako i sjevernije, ali sjedat i kukat i pljuvat po dravi to ti ne donese na kućnu adresu pare je glupo.
    Problem je to bi svi mi htjeli da smo direktori
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio crn mu obraz bio

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,265
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Potpis.
    Ljudi su previe inertni.
    Ja radim evo 19 godina, a sada imam 30.
    Naravno do 18 sam radio samo preko ljeta (sladoled, krofne...) i nisam bio prijavljen.
    Zavrio sam i fakultet radeći.
    Ne kaem da sam neto posebno za sebe, samo kaem da ako mogu ja, moe vala i neko drugi.

    Da ne pomisli neko neto loe, otac mi je nezaposlen od 91, majka radi svo ovo vrijeme za platu od 400e,nijesu članovi partije i iveli smo do 99 kao podstanari. Znači treba sebi da odredi prioritete, odredi ciljeve. Ja i sada kao magarica od 30 godina imam prioritete.

    A ta su prioriteti onih koji sjede kući i pljuju sve okolo...?

    Poslato sa pisaće maine Note 3 dual sim
    Last edited by Bugi; 12-02-15 at 07:30.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  7. #82
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Najlakse je okrivit drzavu. Ali drzavu ne cini par politicara nego mi kao narod. Sto se tice konkretnog slucaja najvjerovatnije da se radi o nekom narkomanu sto neko rece. Ali na kraju krajeva nije ni bitno.
    Bitno je to da mi kao narod necemo da se pokrenemo, niko ni ne pokusava da nesto sam nauci da pocne necim da se bavi, svi cekaju kancelariski posao, platu 1000eura i kafenisanje.

    Koliko primjera znam da nemaju posao, a da im dan u apsolutno nista korisno ne prodje. Koliko treba da se npr nauci napraviti sajt u joomli, za nedelju dana bi dooosta dobro savladao taj posao uz tutorijale i slicno. Kad to savladas onda probas nesto sam napravis, nudis firmama, fizickim licima itd itd. Dakle mora da se ulozi malo truda nece pare same da padaju sa neba.
    Druga stvar koju svi zapostavljamo a kojoj bih se ja licno najradije vratio i makao se od stresnog posla jeste poljoprivreda. Kakvi smo po tom pitanju? Auh a tu me ne diraj, e takve odgovore dobijamo.

    Drzava je jednostavno ogledalo naroda koji zivi u njoj. Naravno ne poricem uticajnost politicara na mnoge stvari, ali ne mozemo za sve krivit Mila and Company, pokusajmo malo uperiti taj prst u sebe i zapitajmo se koliko smo se zaista potrudili da zaradimo tu koru hljeba.
    Bravo,eto o tome se radi...
    Prica iz jednog PG kafica,sjede 2 cure za stolom i sad se ispred kafica(naravno) parikira bmw neki ludilo od 10+k i njih 2 odmah komentar kako je lijep(a gradjen ko lizalica),fin,zgodan,kulturan...i prica ide dalje,sto do njih sjedi lik i u tom momentu dolazi drugi sa traktorom(multifunctionalnim) i odmah pocinju komentari tipa vidi ovoga seljaka,itd...u medjuvremenu njih dvoje pocinju pricu izmedju ostalog i o cijeni traktora,pa kad su cule da je placen 200+k odmah se okrenuse prema njemu i onda im se od jednom svidio isti taj seljak...nevjerovatno kakvo smo drustvo...
    Dok se zivjelo ko bubreg u loju(titovo doba) i najmanje greske vlasti odmah svi na noge,a sad kad se zivi ispod granica siromastva svima dobro i niko nista ne radi da bude bolje....



    Sent from my Kauč using Daljinski

  8. #83
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default Đe ide ova drava?

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Evo ti sjajan primjer da 30% gradjana odlicno zivi,prakticno imaju norveski standard.......Prihod od 2000 po nasem domacinstu je ekvivalent prihodu od 12 000eura u norveskom domacinstvu.

    Kod nas su mali porezi na nekretnine,kafici su znacajno jeftiniji(kapucino u danskoj 8 eura kod nas 1,5 euro),usuluge su kod nas mnogo jeftinije,Gandolf je napisao mnogo dobar post.Sjajno je primijetio kako je u Albaniji sve mnogo jeftino.Obicno musko sisanje u Danskoj je 30 eura kod nas 1,5 euro.Majstori za automobile,kucni majstori...sve je kod nas deset puta jeftinije.
    Ove cijene navodim da bih pokazao kakav je Crna Gora raj na zemlji za one koji imaju iole pristojniju platu.A znacajan broj ljudi ima pristojnu platu,neka primanja od 1500 pa navise eura kod supruznika.Medjutim imamo i one o kojima je pricao Gandolf,to su ljudi koji zive na ivici gladi sa primanjima od 300 eura po domacinstvu.Nezaposlenost je velika.

    Ljudi,vjerujte mi da je CG najjeftinija ili jedna od jeftinijih drzava svijeta.Pizza je 1,5euro,burek euro,full rucak u restoranu 5 eura,cigarete 1euro,kava 0,70-1.00e,pivo 1,5e,hljeb 0,50e......Moja tetka sa porodicom iz Danske kad ovamo stigne ne moze vjerovati da je sve toliko jeftino.
    A ne pricas drugu stranu price za Dansku,Luxemburg,njemacku,svajcarsku... gdje npr ako si socijalni slucaj(oko 1000) mjsecno da ti drzava placa stan,struju,vodu,zdravstvo,prevoz i slicno,ili npr placas minimalac,oko 15%....gdje je cg u svemu tome??



    Sent from my Kauč using Daljinski

  9. #84
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crne Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jedno je Rakun u pravu, a eto volio bi da mi objasne neki ovdje kako to da baš nema posla nidje a čini mi se da imamo preko 10 000 stranaca koji rade ovdje.
    Mogu reci konkretno za primorje, ne može se naći na gradjevinu bez bosanac ili srbijanac. Ne pamtim konobaricu a da nije uz istih zemalja.
    Ja radim za privatnika , ok mi je. Žena kad joj nisu produžili ugovor odmah je našla drugi posao. Nikad nije čekala preko 20 dana za drugi posao. sli nije sjedala kući i kukala kako nema posla nego ga je tražila.
    Dodje mi njen brat sa djevojkom uz Nikšića da bi radio gore nema posla. Poslije 20 tak dana on našao kod nekog lakirera za min 600e platu a ona u butik za 350.
    Nisu sjedali kući i kukali nego upalili auto, išlo po buticima i tražili.
    Ne kažem da je sve to tako i sjevernije, ali sjedat i kukat i pljuvat po državi što ti ne donese na kućnu adresu pare je glupo.
    Problem je što bi svi mi htjeli da smo direktori
    Generalno, posla i nema i ima. Nema zato što je stalno zaposlenje san, nema jakih preduzeća kao nekada, osiguranje je novotarija za mlade, to je tek počelo poslije godina pritiska inspektora, taman misliš imaš super posao, firma ti se zatvori jer ti je gazda dužan do zuba, pobjegao je, objesio se, zatvorila inspekcija, nema posla - žao mi je moram ti dat otkaz, itd...
    Sa druge strane uvijek se može negdje upasti kao konobar, šanker/pomoćni, taksi, raznošenje, kasir, fizikalije ko je snažniji i sl, ali to sve ide sa ovim gore, sve je to na koncu, nemoguće je uštedjeti, isplanirati, podići kredit itd...

    Usput, niko ovdje ne pljuje po državi nego po sistemu, velika je razlika
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  10. #85
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Postoji velika razlika između posla i karijere. Posla ima, uvijek se moe ubosti da se odradi neka sezona, dnevnica, ali ono to Crnoj Gori fali je prilika za karijeru. Osim, ako ne smatrate da je karijera rad u butiku, kladionici, taksi firmi, na građ. skeli i sl.
    In vino veritas

  11. #86
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Generalno, posla i nema i ima. Nema zato to je stalno zaposlenje san, nema jakih preduzeća kao nekada, osiguranje je novotarija za mlade, to je tek počelo poslije godina pritiska inspektora, taman misli ima super posao, firma ti se zatvori jer ti je gazda duan do zuba, pobjegao je, objesio se, zatvorila inspekcija, nema posla - ao mi je moram ti dat otkaz, itd...
    Sa druge strane uvijek se moe negdje upasti kao konobar, anker/pomoćni, taksi, raznoenje, kasir, fizikalije ko je snaniji i sl, ali to sve ide sa ovim gore, sve je to na koncu, nemoguće je utedjeti, isplanirati, podići kredit itd...

    Usput, niko ovdje ne pljuje po dravi nego po sistemu, velika je razlika
    Da ovo sa kraja prvo razjasnimo, nisam nidje rekao da se ovdje pljuje po dravi. Nego ne moe se sjedati kući, čekati pare i kukati i pljuvati po svemu. Većinom to pljuvanje se svodi na dravu, niko neće po sebi i sebe vidjeti kad je neko inertan.
    A generalno i nema posla, fabrike loe ili nikakve. Mogućnost rada u struci je veoma mala, ljudi sa fakultetom rade po prodavnica i buticima (moja ena npr).
    Da ne pričam o osiguranju, trudnickom itd.
    Opet primjer iz kuće, ena mi na trudnicko i prima 200e duplo manje nego kad radi.
    Znači da je bajno nije, čak nije ni blizu toga. Ali da mi momak od 20 godina kae da nema da jede, da nema posla a 10 000 stranaca radi u cg,e ide.
    Ja sam sa 15 godina čistio sofersajbne na trajekt jer nisam samohranoj majci mogao traiti da mi daje za izlaske u grad. Sa 18 počeo raditi, sve sam i sa svojim rukama.
    Ne cvjetaju nam rue odje i upoređivati jednu zemlju na balkanu sa vajcarskom, Danskom je smjesno , meni bar.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio crn mu obraz bio

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Postoji velika razlika između posla i karijere. Posla ima, uvijek se može ubosti da se odradi neka sezona, dnevnica, ali ono što Crnoj Gori fali je prilika za karijeru. Osim, ako ne smatrate da je karijera rad u butiku, kladionici, taksi firmi, na građ. skeli i sl.
    U potpunosti si u pravu. Karijere nema, ili je ima vrlo malo. Ljudi koji se "uvale" uvalili su se i ostaju tu, uglavnom su to stariji nesposobnjakovici zbog kojih je drzava dje jeste. Pogledajte samo bordove direktora kompanija. Ako je tu neko mlad onda je neciji, vrlo je malo ljudi zaposleno zbog sposobnosti. A ako si kojim slucajem sposoban i radan onda te sklone jer cinis da neradnici izgledaju lose.

    Ali kad nema, onda nema i onda covjek mora da bude fleksibilan i da ne bira sta ce da radi. Hajde da se pozabavimo omladinom od 20 - 30 godina koji sjede u kuci ili po lokalima i kukaju kako se nema posla, umjesto da uzme tacnu ili mistriju pa premosti i pomogne familiji.

    E sad nevezano za tvoj post, nego vidim gore Bugi ima potpuno pravo.

    Da je vise ljudi kao sto si ti, i da je vise ljudi vaspitano kao ti na nacin mora da se radi, vuci itd. Sigurno bi danas zivjeli u drugacijoj zemlji. Tako da ti svaka cast.

    Crnoj Gori ne fali posla, fali nam radnika. Ponavljam se previse ali bio sam u poziciji da zaposljavam ljude, radim razgovore za posao, ma radio sam sa ljudima. I dodje ti lik u sred smjene, u sred najveceg posla i zapali cigaru. I ja pridjem i pitam ga "Sta radis to?", a on mi odgovara "Pa ovo firma dobija za 350eur". Dosta je tesko naci dobre radnike. Vrijedne ljude koji hoce da nauce, a jos teze je naci dobrog poslodavca.
    Ja se svaki put odusevim kad vidim sta onaj Cakan radi za svoje radnike. Te auto, te stan, te ih salje na kruzere. Pa covjece takav radnik ce da ostane svaki dan po 5 sati, nece da se buni kad plata kasni 3 dana, nece na pamet da mu padne da te ukrade, vec ce tako motivisan i bolje da radi.

    Dosta smo bacali hejt na neradnike, sad malo na familiju. Roditelji su razmazili djecu. Majke po 20 puta zovu konje od 30 godina, a kako ti je, jel vruce, jesi li jeo, jel ti tesko, nemoj da se umaras previse. Cimera moga majka je zvala tacno 5 puta dnevno, sat si mogao da navijas. Na kraju se cimeru nije vise radilo, oplakao je majci na telefon i onda "Nemoj ti majkino da se mucis, dodji kuci pusti te budale". Roditelj treba da bude strog po pitanju rada, mora aktivirati dijete da radi od malih nogu, da nauci da cijeni posao i da bude vrijedan. Nema tesko, nema ne mogu i necu. Cuti i radi. Mozda sam malo strog, i mozda meni nije moglo biti posto sam imao stroge roditelje jer je bilo : Vozacki? - Zaradi, Ljetovanje? - Zaradi, Djevojka u grad? - Zaradi, Cigari - Zaradi? Ali znam da cu i ja moju djecu sjutra vaspitati na isti nacin. Ne moze sve da ti bude servirano, gubis ambiciju za zivotom, gubis snagu...


    Ljudi ne zele da uce. Sjedi se kuci i kuka se kako se nema, ali nece da se podje na kurs engleskog ili racunara na biro rada, nece da se prekvalifikuje pa da se dobije posao u fabrici namjestaja, nece da se procita knjiga o ovome ili onome. Nego majko daj Pe'''s centi fali mi za kavu i u fis u grad. Najduze sto sam bio bez stalnog posla je 8 mjeseci, i to je sigurno najtezih 8 mjeseci u mom zivotu, ne zbog para nego nijesam znao sta cu sa sobom, osjecao sam se beskorisno. Dnevnicilo se, pjanilo se svaku noc i svasta nesto, ali se zato i citalo i citalo i citalo.

    Prastajte sto kad god pisem sve poistovjecujem sa sobom, ja stalno pisem iz moje prizme vidjenja stvari, jednostavno ne umijem durgacije i onda stalno ispada JA JA JA...
    Last edited by Gandalf_White; 12-02-15 at 10:37.
    One Ring to Rule them all...

  13. #88
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Da drzava je kriva za mnogo toga,to stoji.
    A nikad se ne zapitamo koliko smo mi krivi za ovo stanje.

    Svi zivimo u nekim oblacima i mislimo da ce posao sam doci.Ni u razvijenijim zemljama posso ti sam na vrata nece doci.

    Pa kod nas mlade je blam da rade odredjenu vrstu posla da ih ne bio vidio prijatelj kum ili drugarica.
    Koliko samo ljeti dodje radnika da radi na primorju dok nasi mladi muda lade.

    Kako jednom Srbinu ili Makedoncu se isplati na more da radi a nama ne.

    Ali dobro vazno je imati za kaficu koja ce se ispijati svako jutro jedno tri sata i raspredati sta drugi rade.

    Naravno da ne zaboravim sto roditelji izdrzavaju djecu do 40-te.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  14. #89
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trendsetter1 View Post
    Danas me zaustavlja momak na ulicu, kaže kako neko vrijeme nije jeo i treba mu za hranu, dadosmo mu par Eura sitno što smo imali, lik se najljubaznije zahvali i poče da se izvinjava. Ja mu rekoh da nema potrebe, da nije on kriv što nema. Prošle godine mi se ovo već jednom desilo, što znači da je sve više ovih ljudi.

    Sad ja vas pitam, đe smo krenuli kao društvo i kako institucije mogu bit ravnodušne kad znaju da je ovakvih ljudi sve više.
    Ne planiram da se uvlačim u priču I komentarisanje puta I prosperiteta Crne Gore, jer je to već decenijama jedan začarni krug unutar kojeg gmižemo, ako ko I malo promoli nos van njega, odma ga isprepadaju I od toga nema vajde. Međutim, htio sam samo da ti kažem da sljedeći put kad ti se desi nešto ovako, a odlučiš da učiniš dobro djelo (svaka cast na tome), povedi osobu koja ti prosi pare I ponudi joj da joj kupis hamburger/pizzu/burek na obliznjem kiosku.

    Bices zapanjen koliko njih ce to odbiti, iako te navlace s pricom da su gladni. Ciganima nikad ne dajem pare, ako imam kod sebe, povedem ih za neki kiosk I kupim im sendvic. Te pare im na kraju neko otme, a oni opet gladni, goli I bosi. Ovako makar znam da je pojeo nesto. Ista stvar I sa ovakvim ''normalnim ljudima''. Znam da 99% njih krizira I prosi pare za drog.u jer su ih se bliznji odrekli, a posla nemaju I ne pada im na pamet da rade bilo sta... medvedju uslugu si mu napravio ako mu das pare.

  15. #90
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Bravo Vlado
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio crn mu obraz bio

  16. #91
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B A R
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Ne planiram da se uvlačim u priču I komentarisanje puta I prosperiteta Crne Gore, jer je to već decenijama jedan začarni krug unutar kojeg gmiemo, ako ko I malo promoli nos van njega, odma ga isprepadaju I od toga nema vajde. Međutim, htio sam samo da ti kaem da sljedeći put kad ti se desi neto ovako, a odluči da učini dobro djelo (svaka cast na tome), povedi osobu koja ti prosi pare I ponudi joj da joj kupis hamburger/pizzu/burek na obliznjem kiosku.

    Bices zapanjen koliko njih ce to odbiti, iako te navlace s pricom da su gladni. Ciganima nikad ne dajem pare, ako imam kod sebe, povedem ih za neki kiosk I kupim im sendvic. Te pare im na kraju neko otme, a oni opet gladni, goli I bosi. Ovako makar znam da je pojeo nesto. Ista stvar I sa ovakvim ''normalnim ljudima''. Znam da 99% njih krizira I prosi pare za drog.u jer su ih se bliznji odrekli, a posla nemaju I ne pada im na pamet da rade bilo sta... medvedju uslugu si mu napravio ako mu das pare.
    Grijesis i to je problem takvih kao tijer svi su vam narkomani alkoholicari a jednostavno je narod je gladan.
    Stojim ja napolje. cekam zenu preko puta vektre dok je bio simpo.nailazi lik zamakao preko 50 godina fino obucen cist trijezanstidljivo me pita izvini imas 2 eura,ja zbunjen onako inace ne volim da dajem pare po ulici.odma vadim dva eura ka zacaran.hvala kaze,nisam jeo tri dana nista.e sad budi mi se neka sumnja i pratim ga pogledom udje on u carine i izlazi posle 5 munuta nosi sendvic u ruke i ide prema meni.kunem se u sve zivo dok je dosao do mene nije proslo 2 minuta,polako je isao pojeo je sve...mislim se koja smo mi bijeda od naroda, kod nas narod da gladuje.
    dje mi idemo ?
    idemo u l< urac lijepi eto dje idemo
    -Ba uLe-

  17. #92
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Upravo tako, mi smo kolonija, mi se prosto, i jednostavno - ni najmanje ne pitamo đe idemo. Iako postoji nekolicina izuzetno iritantnih pojedinaca koji i dalje svakodnevno lupetaju da nam se ovako glumački nastrojen narod (glumi da ne gladuje, da ima za zubara...) nešto pita... okrivljujući one sa margina, i granica egzistencije (što pameti, što materijalno)
    ...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #93
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BoRkO View Post
    Grijesis i to je problem takvih kao ”ti”jer svi su vam narkomani alkoholicari a jednostavno je narod je gladan.
    Stojim ja napolje. cekam zenu preko puta vektre dok je bio simpo.nailazi lik zamakao preko 50 godina fino obucen cist “trijezan“stidljivo me pita izvini imas 2 eura,ja zbunjen onako inace ne volim da dajem pare po ulici.odma vadim dva eura ka zacaran.hvala kaze,nisam jeo tri dana nista.e sad budi mi se neka sumnja i pratim ga pogledom udje on u carine i izlazi posle 5 munuta nosi sendvic u ruke i ide prema meni.kunem se u sve zivo dok je dosao do mene nije proslo 2 minuta,polako je isao pojeo je sve...mislim se koja smo mi bijeda od naroda, kod nas narod da gladuje.
    dje mi idemo ?
    idemo u l< urac lijepi eto dje idemo
    Normalno da nisu svi narkomani, ima gladnog naroda. Ja samo velim da jesu, njih 98%. Zato velim da je vazda bolje, kad već čovjek odluči I kad može da pomogne, da ciganinu ili nekom tako prolazniku pođe I kupi da jede, jer će na taj način bit siguran da te pare neće na drogue ili rakiju potrošit. U tome je suština. Cigani obično prose ispred Mimija, ili pekare.. ako imam para vazda ga uvedem da mu kupim da pojede nešto. Nema smisla da im daješ pare jer ih oni na kraj predaju nekome kad odu naveče doma.. ne prose sami za sebe posebno đeca. Đeci jedino I dajem, za ove starij cigane nema opravdanja što prose jer su Plantaže dosta široke (vazda ima da se bere), Gradsko zelenilo, Komunalno itd... mogu da rade I tačka.

    Jednom sam sjedio u onu Formu u popločanu Njegoševu. Dođe cigančić mali da prosi, nije ima možda 5 godina. Taman je plata bila I ima sam para kod sebe, rekoh konobaru da mu spremi onaj jedan sendvič I zapakuje. Dadoh mu ga, on ga ponese, I 30 metara niže na one klupe đe se Njegoševa siječe s Vučedolskom zovnu jednu malu (pretpostavljam sestra) da s njom to podijeli. Eto, bukvalno dijete a već ima neke osobine velikog čovjeka. Isprva sam gledao da mu neće to otet I on opet ostat gladan, ali sjedoše to da pojedu zajedno I mogu ti reć da mi je srce puno bilo.

    Da sam mu dao pare nikad ne bi jeli...
    Last edited by Vlado; 12-02-15 at 14:10.

  19. #94
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Dje ide ova drzava ... ?

    Nidje i neka sto ne ide nego i nece, noge su joj okinuli mladi, lijepi i pametni.

    Ona samo moze da puzi, a i to sve teze i teze, neka operacija, neki veliki rez je neophodan ako misli ikada vise hodati.

  20. #95
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ova drzava ide u onom pravcu koliko je i njen narod zasluzio. jedna stara marksova " svaki narod ima onakvu vlast kakvu i zasluzuje. " nema nikakve polemike vise..

  21. #96
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Imas sisanje dje ices u Nk za 1,5-2e... Ali mi nenormalno da je u Danskoj 30
    Onda mi razbijamo

    Od prosječne plate u CG (486 € ) se možeš ošišati oko 240x, a od prosječne plate u Danskoj (3163) se možeš ošišati oko 100x. Gre'ote od Danaca :witless:
    Last edited by Rakun; 13-02-15 at 17:58.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #97
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Nama bi ovce sa Novog Zelanda pozavidjele kako ne sisaju

  23. #98
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MarkoGoku View Post
    ova drzava ide u onom pravcu koliko je i njen narod zasluzio. jedna stara marksova " svaki narod ima onakvu vlast kakvu i zasluzuje. " nema nikakve polemike vise..
    Sa Crnom Gorom je posebno interesantno to što su oni koji su doveli ovu vlast sad najveći pljuvači, a veliki dio onih koji su je mrzjeli su sad na njenoj strani
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #99
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,771
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    450
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Sto ce ista menjati,njima je dobro


    Sent from my Kauč using Daljinski

  25. #100
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Danas na kratko bjese prica o nekim lokalnim mocnicima i kako kradu i ''snalaze'' se sa funkcijama i preduzecima... i jedan momak u svojim ranim dvdesetim veli ''sto brate, da mogu i ja bi isto''. Ovo je slika i prilika naseg naroda. Ovo sam do sad cuo nekoliko desetina puta od nasih ljudi. I onda shvatis kakav je nas narod, i zasto su na vlasti ovi koji jesu. Kuda ide drzava? Sa ovakvom omladinom? Ne znam, u afriku.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska država
    By Stradivari in forum Politika generalno
    Replies: 1424
    Last Post: 25-01-18, 15:01
  2. Mit nacije i to je u stvari drava (lični stav)
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 30
    Last Post: 09-07-14, 10:29
  3. Drava, to je to, MUP-ovo crno na bijelo
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-13, 13:14
  4. Drava okrenula leđa navijačima
    By MimiR in forum Politika generalno
    Replies: 86
    Last Post: 21-10-08, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •