Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 241

Thread: Đe ide ova drava?

  1. #26
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sa srednjom skolom je nemoguce naci posao, od studenata koji bi da rade bjezi svaki poslodavac znam iz iskustva. Jednostavno je nemoguce bilo sto osim taksiranja i konobarisanja sa SSS. Jer se sad na svaki oglas prijavi 50 ljudi sa diplomom da ne bi doma sjedjeli i tu si odma u zaostatku. A tek kad kazes da imas 2 ispita dio kraja..Kao da ces po citav dan na fax bit a ne 6 puta po 2 sata za po godine. Pi
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  2. #27
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pa sta rade u studentskoj sluzbi? Da li postoji uopste u CG?
    Studenti su uvijek radili honorarno preko njih..i tako je i vani danas.. predavanje ne bi trebalo da se zakazuje van radnog vremena a od tada bi svi kojima je potreban novac za svoj budzet i da bi se skolovali imali sate rada preko studentske sluzbe..
    Hvala Lepo

  3. #28
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Studentske" sluzbe kod nas na vecini fakulteta su nazalost samo prazno ime.Odavno se oni ne bave pravim studentskim pitanjima a kamoli rjesavanju istih.
    Ad astra.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa sta rade u studentskoj sluzbi? Da li postoji uopste u CG?
    Studenti su uvijek radili honorarno preko njih..i tako je i vani danas.. predavanje ne bi trebalo da se zakazuje van radnog vremena a od tada bi svi kojima je potreban novac za svoj budzet i da bi se skolovali imali sate rada preko studentske sluzbe..
    Hvala Lepo

    Znam tacno na sta mislis Majo. Raije je bilo da kome zafali para ode do studenstke a oni ga posalju negdje da istovara dzakove ili nesto da fizikalise da ima za sebe.

    Vidim Bitrate kaze da je kod njega na faxu moglo da se radi i studira. Ja sam studirao na FPN 06-10 i meni potvrda da sam zaposlen nije znacila nista. Nijesu htjeli da mi daju bodove za predavanja, kad bih se pozalio da ne mogu da dodjem vikendom na fax jer radim nije ih zanimalo i tako dalje.
    One Ring to Rule them all...

  5. #30
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    pa bilo je ponudjenih opcija za rad u firmama...to mi imamo u nekim drzavama.. kad je potrebno uraditi i poslati puno materijala postom, kovertiranje, kurirstvo itd... za galerije, kancelarije.. vanredne situacije, sajmovi itd.. tad posaljemo podatke studentskim sluzbama, i zainteresovani studenti se jave satnica se zna,.. siroke su tu potrebe od privatnika itd...
    no sve vise kapiram da u cg zaposljavaju ljude na pozicije gdje i ne znaju sta im je obaveza... zasto studenti ne reaguju i zahtijevaju da ovi rade svoj posao, ako vec ministarstvo ne djeluje kako treba ... ne znam..
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-01-15 at 17:04.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa sta rade u studentskoj sluzbi? Da li postoji uopste u CG?
    Studenti su uvijek radili honorarno preko njih..i tako je i vani danas.. predavanje ne bi trebalo da se zakazuje van radnog vremena a od tada bi svi kojima je potreban novac za svoj budzet i da bi se skolovali imali sate rada preko studentske sluzbe..
    Hvala Lepo
    Na UDG imas Studentski biznis klub, lagano nasi studenti odu tamo i prijave se, oni uvijek imaju na raspolaganju neke lagane poslove dje se za par sati laganog posla moze uzet po 10-20 eura... pravi studentski poslovi... mnogo kolega i koleginica mojih je islo tamo.... znam da je najvise za cure bilo posla da dijele flajere, a za muske da rade ankete za razne firme... mada bilo je jos mnogo drugih laganih poslova dje se moze zaradit dovoljno za studentski dzep... posto sam aktivno radio dok sam studirao nisam imao potrebu da idem tamo i da trazim posao, ali znam ko god je tamo isao uvijek je imalo posla i bili su zadovoljni..
    Last edited by lucke91; 28-01-15 at 17:17.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #32
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne znam živimo li mi u istoj državi. Radim u državnoj firmi i angažujemo studente za svaki fizički posao samo što je većini studenata u CG ispod nivoa da to rade.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    E pa to je to.. na to sam mislila.. znaci ima.
    Hvala Lepo

  9. #34
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pa sta rade u studentskoj sluzbi? Da li postoji uopste u CG?
    Studenti su uvijek radili honorarno preko njih..i tako je i vani danas.. predavanje ne bi trebalo da se zakazuje van radnog vremena a od tada bi svi kojima je potreban novac za svoj budzet i da bi se skolovali imali sate rada preko studentske sluzbe..
    Hvala Lepo
    to bi studentske slube brinule, ako savez studenata zanima isključivo ovo...

    #fakenews

  10. #35
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Uvijek smo smatrali da su "pravnici" najperverzniji pa vjerujem da je neko sa pravnog sredio dizajn plakata sve sa sampanjcem od 500e komad.. "studentski" bas da bi im i LV oprostio plagijat a vlasnik sampanjca oprostio par flasa da im se nadje.....
    Bolje da se bave kako da pomognu studentima oko finansija i posla... a oko ovog ce se sami snaci...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-01-15 at 17:41.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo sto je medo postavio je sustina i prava slika studentskog "aktivizma" u CG.
    Ad astra.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Ja ne znam živimo li mi u istoj državi. Radim u državnoj firmi i angažujemo studente za svaki fizički posao samo što je većini studenata u CG ispod nivoa da to rade.
    Hoces biti ljubazna pa reci kako ih angazujete ? Jel preko studentske sluzbe ?
    One Ring to Rule them all...

  13. #38
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hoces biti ljubazna pa reci kako ih angazujete ? Jel preko studentske sluzbe ?
    Angažuje ih služba koja se, izeđu ostalog, time bavi. Kod nas se to komunistički zove "studentska zadruga"
    Ako si zainteresovan za tu vrstu posla rado ću se raspitati i javiti detalje.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Angažuje ih služba koja se, izeđu ostalog, time bavi. Kod nas se to komunistički zove "studentska zadruga"
    Ako si zainteresovan za tu vrstu posla rado ću se raspitati i javiti detalje.

    Davno sam ja zavrsio sa fakultetom Nego prije nekih 10ak godina kad sam ja studirao toga nije bilo tj niko nas nije informisao
    One Ring to Rule them all...

  15. #40
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taxista i konobarisanje, jedino to moze. Problem je sto kao taxista nisi nimalo siguran, bas gledam neko vece vidim rotaciona svijetla, masu svijetla tu u moje naselje rekoh neko je izletio van asfalta, kad se priblizim vidim sve normalno samo prozor od sofera slomljeno skroz dok taksista prosao sa sitnim krvarnjem.

    Ovo drugo, jednom mjesecno prosjecno biva neko gasenje po lokala pa ako se nekome rizikuje zivot da bi stigao do plate...

    Dakle trenutno u CG ne postoji posao koji se moze nac.

    GASI CG

  16. #41
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja u moju studentsku kada bih god pošao, ispod 5e se ništa nije moglo...

    Treba mi potvrda o studi..............idi uplati 5e i donesi uplatnicu....ranju.

    Treba mi potvr.......idi uplati 5e i donesi uplatnicu...da o položenim ispitima.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako je i na UDG bilo, od mene barem tu nikad centa nisu uzeli. Bas sam skoro uzeo neke potvrde za internet i ambasadu i nikome nista. Sve je kul

  18. #43
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Ja u moju studentsku kada bih god pošao, ispod 5e se ništa nije moglo...

    Treba mi potvrda o studi..............idi uplati 5e i donesi uplatnicu....ranju.

    Treba mi potvr.......idi uplati 5e i donesi uplatnicu...da o položenim ispitima.
    koji je to bio fax?

    kod nas nisu uzimali centa za te stvari... posaljes im dan ranije spisak potvrda koje ti trebaju i sjutra dan ih podignes u periodu od 11 do 12h.... to je pravilo bilo...
    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Tako je i na UDG bilo, od mene barem tu nikad centa nisu uzeli. Bas sam skoro uzeo neke potvrde za internet i ambasadu i nikome nista. Sve je kul
    upravo to.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    A okle im obraza da vam uzmu kad vas oderu prije toga Dvije i kusur za skolarinu, pa za onu narandzastu uniformu gejashku... Dje jos da vam uzimaju 5eur za izdavanje potvrde
    One Ring to Rule them all...

  20. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A okle im obraza da vam uzmu kad vas oderu prije toga Dvije i kusur za skolarinu, pa za onu narandzastu uniformu gejashku... Dje jos da vam uzimaju 5eur za izdavanje potvrde
    ja sam ``na budzet`` centa vidjeli nisu od mene skolarina nije 2 i nesto kako ti kazes nego 1500 jura.... mada skolarina od 1500 i nije toliko visoka... pogledaj u srbiju na drzavne kolika je skolarina za samofinansiranje... kod nas na ekonomiju drzavnu na neke smjerove je tolika skolarina....
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  21. #46
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U vezi naslova teme "Dje ide ova drzava" u politickom smislu....da se ja pitam,ova drzava bi bila uredjenja slicno kao BiH. Postojao bi dvodomni parlament da ne bi dolazili u situaciju da odredjeni narodi preglasavaju druge narode u drzavi.

    Mi sad imamo situaciju da Muslimani i ostale manjine zajedno sa malim dijelom crnogorskog i srpskog naroda preglasavaju sve ostale i upravljaju svim institucijama.Ne postoji ni najmanja sansa da se politicki nesto promijeni s obzirom na trenutni sastav stanovnistva.

    Crna Gora je na prekretnici.Ili ce fakat biti gradjanska drzava ili cemo uvesti dvodomni parlament i po nacionalnom kljucu dijeliti funkcije.

  22. #47
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    U vezi naslova teme "Dje ide ova drzava" u politickom smislu....da se ja pitam,ova drzava bi bila uredjenja slicno kao BiH. Postojao bi dvodomni parlament da ne bi dolazili u situaciju da odredjeni narodi preglasavaju druge narode u drzavi.

    Mi sad imamo situaciju da Muslimani i ostale manjine zajedno sa malim dijelom crnogorskog i srpskog naroda preglasavaju sve ostale i upravljaju svim institucijama.Ne postoji ni najmanja sansa da se politicki nesto promijeni s obzirom na trenutni sastav stanovnistva.

    Crna Gora je na prekretnici.Ili ce fakat biti gradjanska drzava ili cemo uvesti dvodomni parlament i po nacionalnom kljucu dijeliti funkcije.
    Vidiš, u pincipu to i jeste demokratija i građanska država. Imamo Crnogorce, Srbe, Bošnjake, Muslimane, Hrvate, Albance... Svi su u vlasti! Svi se negdje nalaze, na nekim pozicijama, kako je ko šta zakučio.

    Druga je stvar što su svi ti narodi kao kamikaze, pa glasaju neke što ne rade u njihovom interesu.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 11/11/11 View Post
    Vidiš, u pincipu to i jeste demokratija i građanska država. Imamo Crnogorce, Srbe, Bošnjake, Muslimane, Hrvate, Albance... Svi su u vlasti! Svi se negdje nalaze, na nekim pozicijama, kako je ko šta zakučio.

    Druga je stvar što su svi ti narodi kao kamikaze, pa glasaju neke što ne rade u njihovom interesu.

    Po tvojoj procjeni,koliko procenata Bosnjaka,Albanaca i Hrvata je trenutno u opoziciji? Je li 5% od ukupnog broja?

  24. #49
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Kako može bit građanska bilo kakva podjela po nacionalnosti...
    #fakenews

  25. #50
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na pitanje kud ide ovi brod jedna ipo strana. Pola strane vec ulijecu zbiri i hajkasi sa podjelama. A necemo nidje kad smo ovakvi no u rikverc!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska država
    By Stradivari in forum Politika generalno
    Replies: 1424
    Last Post: 25-01-18, 14:01
  2. Mit nacije i to je u stvari drava (lični stav)
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 30
    Last Post: 09-07-14, 09:29
  3. Drava, to je to, MUP-ovo crno na bijelo
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-13, 12:14
  4. Drava okrenula leđa navijačima
    By MimiR in forum Politika generalno
    Replies: 86
    Last Post: 21-10-08, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •