Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast
Results 201 to 225 of 241

Thread: Đe ide ova drava?

  1. #201
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Državni dug je, zajedno sa izdatim garancijama, na kraju septembra 2014,iznosio 67,1% BDP-a bez duga lokalnih samouprava!

    Uzmite u obzir da su ovo podaci Min. finansija, koji su uvijek vidjeni iz one najoptimisticnije perspektive.

    Kad smo vec kod izdatih garancija, kada ce Vlada CG prestati da odrzava u zivot nacionalnu avio kompaniju? "Vlada će u 2015. godini preuzeti dug od Montenegro Airlines, u iznosu do3.700.000,00 eura" (izvor: http://www.mf.gov.me/ResourceManager....%20godinu.pdf ).
    Montenegro Airlines ima samo dug prema JP Aerodromi tako da je to dug Javnog Preduzeća Javnom Preduzeću što u principu znači da je to samo presipanje iz šupljeg u prazno. U zadnjih godinu dana Montenegro Airlines plaća dugove u roku dok država otplaćuje stari dug (nešto manje od 13 miliona )
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #202
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Nema kod nas oooodavno opozicije. Nikakve. Sve je ovo isto ***** okrenuto na drugu stranu...

    A nema vise ni one price "Dolje vlada, dolje Milo" sto je mozda nekad pilo vodu. Napravili su takav samoodrzivi sistem da im niko ne moze nista. Jer nije to vise vlast ili ona prica o "par ljudi sa vrha". To se provuklo kroz SVE drzavne firme i ustanove a takoi kroz sve drustvene slojeve. Toliko smo truli da bi nas sve ponovo trebalo pravit'...

    Ne mozes ti da dodjes i napravis nekakvu 'revoluciju' (koja je uspjevala samo prije 50 godina i to jednom u 20 puta) jer sad ti da porusis sve nelegalno izgradjene objekte (kako zgrade tako i lokale) ti ces vise stete n'o koristi napravit'. Dje ce da zive ti ljudi koji su bili u tim porusenim zgradama? A sto ces sa zaposljenima koji su radili po porusenim lokalima?

    Ovo je samo jedna od milion stvari koje su potpuno zatrulile kod nas... Ja mozda budalim ali nam spasa ne vidim... Korumpiranost doseze nevidjene mjere a da to vise nije ni 'lose' nego 'normalno'. Od onih sitnica da mahnes poznanici u banku i da te primi preko reda pa do dobijanja posla za koji nisi ni skolu zavrsio (a da ne idem dalje za ozbiljnije stvari)...

    A sto ces kad nemas izbora? Sto ces ako moras da das guzicu da bi preko te veze sredio lijecenje za dijete koje je bolesno? Sto ces ako ce te neko pustit' da izgradis neku baraku 'na divlje' ako im 'samo' das glas na izbore?

    I tako, mogao bi ovome do sutra i to samo iz onoga sto vidim a vjerujem vide i ostali... A onome sto se ne vidi se mnogo i ne opterecujem, dovoljno je lose (ocajno) i na prvi pogled a ne da se kopa dalje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #203
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne ide nidje, odavno jke stala samo da se pomirimo sa tom cinjenicom
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  4. #204
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ide u pravom smjeru

  5. #205
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Priča se o budućnosti, a ti si predstavio kao da smo već postigli dug 100% sad.
    Imam puno povjerenje u našu dragu vladu da će uspjeti da nas zaduže ali kad pišemo podatke pišimo činjenice
    Misliš li zaista da investitori razmišljaju kao ti ili ipak ovaj dug su već sad ukalkulisali i tako posmatraju CG odnosno već sad rade u skladu sa tim? Eto moja malenkost slučajno radi sa njima pa znam da su sve uzeli u obzir i već rade u skladu sa tim. Uvjeravam te da je ovo naša sadašnjost iako tvoja sadašnjost govori da je dug ispod 100%. Budući događaji kojima možeš dodijeliti uslovnu vjerovatnoću dešavanja moraju uticati na tvoje sadašnje stanje. U suprotnom tvoje shvatanje sadašnjosti će biti biased tj. imaćeš ljepšu sliku nego što jeste stvarno. Bayesian način razmišljanja je poželjan uvijek.

    Ako ti ovo gore nije dovoljno da ti objasnim kako se kreira vrijednost akcija i obveznica. Uzmimo obveznice jednostavnije je. Imaš periodične kupone/kamate na obveznicu plus glavnicu na kraju perioda. Recimo da se radi o petogodišnjim obveznicama. Ti kuponi se nisu desili ali imaju svoju sadašnju vrijednost. Recimo da u trećoj godini primaš 100e na ime kupona. Sadašnja vrijednost nije 100e već manja npr 97. Zbir tih sadašnjih vrijednosti kupona i glavnice daje cijenu obveznice sada. Po tvojem principu "sadašnjosti" njena cijena je 0 iz prostog razloga jer se kuponi nisu desili?

    Tvoja sadašnjost i ekonomska sadašnjost nisu isto. Trebale bi biti ali iz nekog razloga nisu.
    Last edited by Caesar; 06-03-15 at 10:58.
    "Vidi li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #206
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Misliš li zaista da investitori razmišljaju kao ti ili ipak ovaj dug su već sad ukalkulisali i tako posmatraju CG odnosno već sad rade u skladu sa tim? Eto moja malenkost slučajno radi sa njima pa znam da su sve uzeli u obzir i već rade u skladu sa tim. Uvjeravam te da je ovo naša sadašnjost iako tvoja sadašnjost govori da je dug ispod 100%. Budući događaji kojima možeš dodijeliti uslovnu vjerovatnoću dešavanja moraju uticati na tvoje sadašnje stanje. U suprotnom tvoje shvatanje sadašnjosti će biti biased tj. imaćeš ljepšu sliku nego što jeste stvarno. Bayesian način razmišljanja je poželjan uvijek.
    Kao što rekoh, nemam nikakvu sumlju da će BITI 100% BDP-a ali u ovom momentu zvanična informacija nije 100% , a volio bih da se kolege forumaši drže činjenica jer je odavde najlakše vidjeti informacije.
    Naravno da je vjerodostojniji podatak MMF-a ili Eurostat-a ali trika nema da ih mogu naći
    Last edited by Rakun; 06-03-15 at 23:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #207
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kao što rekoh, nemam nikakvu sumlju da će BITI 100% BDP-a ali u ovom momentu zvanična informacija nije 100% , a volio bih da se kolege forumaši drže činjenica jer je odavde najlakše vidjeti informacije.
    Naravno da je vjerodostojniji podatak MMF-a ili Eurostat-a ali trika nema da ih mogu naći
    Izvolite
    http://knoema.com/atlas/Montenegro/G...ent-gross-debt
    .
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  8. #208
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Jedno je sigurno, drava se trenutno kliza.

  9. #209
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Znači i ja sam pogriješio, a obično sam precizan sa brojkama.
    Nije 63-65 kao što sam pisao već 60.3% (barem po IMF-u), mada mi se čini da je 60.3 % malo s'obzirom šta sam sve čitao. I dalje je ogromno pri Makedonskih 36.3%
    Last edited by Rakun; 07-03-15 at 16:48.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #210
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Država nam je kao neki klinac - nema pojma šta želi pa samo prati starije.

  11. #211
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    "Crna Gora se ove godine ukupno može zadužiti 671 milion eura, od čega je 400 miliona za vraćanje starog duga, 206 za autoput, 30 za pokrivanje deficita i 36 miliona za dug Fonda za zdravstvo."

    Izvor: bankar.me
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #212
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sramota me je od njihove sramote...
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  13. #213
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Na vrijeme si. Kad ih nije sramota kako su na neki način uspjeli da unište ovako malu i perspektivnu zemlju(da su se trudili ne bi mogli "bolje") zbog ovo neće izgubiti ni minutu sna
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #214
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nece biti da je drzava bas za sve kriva.Mi imamo problem sa nekvalifikovanom radnom snagom.Narodski kazano,narod nam ne umije raditi dobro placene poslove.

    Ima posla za inzinjere,ljekare,fizicare,matematicare,hemicare,b iologe,programere,prevodioce,kompozitore,automehan icare,razne majstore,doktore nauka,stomatologe,agronome,frizere.Za sve poslove koje sa naveo,nasa populacija u procentu od 20% nije kvalifikovana za njih.Sta to znaci? To znaci da 80% nacije ne umije raditi navedene poslove.

    Posto vecina naroda nije kvalifikovana za trazena i placena zanimanja, preostaju samo najprostiji poslovi koji su slabo placeni.Ili trunjenje na birou rada.Ukoliko osoba nema licnog kapitala da pokrene sopstveni biznis,jelte.

    Nije drzava kriva jer nemamo firme poput NOKIE,FIAT-a,Sonija,Toshibe....to su sve privatne firme koje nisu osnivale japanska,finska ili americka drzava.Nego su ih osnivala privatna lica.

    Ono sto je drzava kriva odnosi se na partijsko zaposljavanje koje je pretjerano.Iako neko ne posjeduje nikakvu vjestinu i zanimanje zaposlen je zato sto pripada vladajucoj partiji.

  15. #215
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    SRBIJA!
    Posts
    801
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @bike1
    Ma jaaaako nekvalifikon narod smo ti mi, rodjeni. Boze svasta! Umjesto da zavrse srednju-svercersku skolu u Niksicu i svercuju cigare preko Skadarskog u ribarskim camcima oni budale! Upisuju masinsku, medicinsku itd. Ili rodjeni, ako si gadljiv na smraaaad jezerske ribe pa brate slatki zavrsi visu-dilersku u Pljevljima! I onda prodavaj djeci gudru po skolskim dvoristima kao sav normalan svijet. Hehehe... A razguli cobanine!
    Last edited by Byk-e; 25-03-15 at 12:15.
    ...ashes to ashes, dust to dust.

  16. #216
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    @bike1
    Ma jaaaako nekvalifikon narod smo ti mi, rodjeni. Boze svasta! Umjesto da zavrse srednju-svercersku skolu u Niksicu i svercuju cigare preko Skadarskog u ribarskim camcima oni budale! Upisuju masinsku, medicinsku itd. Ili rodjeni, ako si gadljiv na smraaaad jezerske ribe pa brate slatki zavrsi visu-dilersku u Pljevljima! I onda prodavaj djeci gudru po skolskim dvoristima kao sav normalan svijet. Hehehe... A razguli cobanine!

    Mene kriminalci ne interesuju.To je neki drugi svijet o kojem uopste ne razmisljam. I ne zavidim im uopste na novcu.Njihov posao ne bih radio za svo blago ovog svijeta.

  17. #217
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Byk-e View Post
    @bike1
    Ma jaaaako nekvalifikon narod smo ti mi, rodjeni. Boze svasta! Umjesto da zavrse srednju-svercersku skolu u Niksicu i svercuju cigare preko Skadarskog u ribarskim camcima oni budale! Upisuju masinsku, medicinsku itd.
    Ne upisuju mašinski i medicinski nego UDG, Mediteran i Atlas
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #218
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,236
    Thanks Thanks Given 
    921
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Mediteran i Atlas je isti fakultet.

  19. #219
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Berane
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pravda, nepravda ... svega toga nema... Lav spava 21 sat ..budan je samo 3 sata da jede (nekog slabijeg) ..i opet je najjaci ...

  20. #220
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Martin Mcfly View Post
    Mediteran i Atlas je isti fakultet.
    Izvinjavam se svim svršenim studentima tih univerziteta na mom neznanju.
    "Ja i dalje čekam da mi dokae da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #221
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije neki dan mi trazi neki momcic(nije ganci) 0.40e u ul. Slobode...ja reko sto ce ti, veli oce da kupi sendvic....Dadoh mu 1e ...vjerovatno me slagao, al eto...

  22. #222
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Đe ide ova drava?

    Skoro svi mladi prosjaci rade za nekog to se pouzdano zna.

    Ovi od 30 pa preko, vecina su foliranti a ima i sirotinje tj zalosnih slucajeva.

    Kad god imam prosjaku uvjek dam, 20-50 pa i jedan euro.

    Ipak kad ti neko pruzi ruku milostinje, ne radi to tek tako no je velika muka na njega.

  23. #223
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    prije nedelju dana(uvece) trazi jedan mom zetu 3 eura i veli donijecu ti ih ujutru,evo dacu ti licnu kartu,ono njihovo...ovaj mu daje i naravno njega nikad vise,rekoh mu jos tu noc da mu je trebao licnu uzet...

    desilo se i mene ljetos kad se vracah s
    posla da me zaustavi komsija(kojeg nisam vidio bog zna od kad) i trazi mi 15 eura za gorivo da se odveze van grada,imao neku situaciju.a inace vozi auto od 15 hiljada.rekoh komso,nije bila plata...

    ok je dati onom koji
    prosi i mnogo je postenije prositi i casnije,a ovi sto traze pa kazu da ce vratit mogu dobit samo qrrac od mene sto cu im dati,pa vi budite sazaljivi...

  24. #224
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Prije neki dan mi trazi neki momcic(nije ganci) 0.40e u ul. Slobode...ja reko sto ce ti, veli oce da kupi sendvic....Dadoh mu 1e ...vjerovatno me slagao, al eto...
    Meni ako tako kaze onda odem zajedno sa njim i kupim mu sendvic. A pare njima davat nikad vise.
    Last edited by Archi; 16-04-15 at 11:09.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne moe probiti ni brda u visinu dostići.

  25. #225
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ovo stanovnici konika bolje znaju od mene, ali se prica da postoji neki covjek kojeg zovu kralj konika (kralj cigana), za koga rade svi prosjaci u Pg a salje ih i van Pg, uglavnom on zavrsava licne karte kada trebaju DPS-u, a kada zeni nekog iz svoje familije DPS salje nekog svog na malo jacem polozaju da ga ispostuju, ne bas ministre ali bar sekretare da prisustvuju.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska država
    By Stradivari in forum Politika generalno
    Replies: 1424
    Last Post: 25-01-18, 14:01
  2. Mit nacije i to je u stvari drava (lični stav)
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 30
    Last Post: 09-07-14, 09:29
  3. Drava, to je to, MUP-ovo crno na bijelo
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-13, 12:14
  4. Drava okrenula leđa navijačima
    By MimiR in forum Politika generalno
    Replies: 86
    Last Post: 21-10-08, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •