Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 241

Thread: Đe ide ova drava?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    ja sam ``na budzet`` centa vidjeli nisu od mene skolarina nije 2 i nesto kako ti kazes nego 1500 jura.... mada skolarina od 1500 i nije toliko visoka... pogledaj u srbiju na drzavne kolika je skolarina za samofinansiranje... kod nas na ekonomiju drzavnu na neke smjerove je tolika skolarina....

    Ako se ide na rate cini mi se da je taman oko 2000.

    Kad sam ja upisivao nije bilo udg-a nego samo ovi ostali privatni atlas itd dje je bilo po 2500, na ekonomiji je tada godina bila 500eur kao i svuda ostalo, ali posto se privatni univerziteti sa otvaranjem UDG-a tretiraju kao drzavni pa si ti mogao biti na budzet, tako su se podigle cijene obrazovanja.

    Ne moram u Srbiju nista da gledam posto tamo postoji univerzitet kao UDG zadnje 10ak godina, zove se Megatrend i kao sto se ljudi sprdaju sa UDGem tako se sprdaju i sa Megatrendom. E to sto su puleni sa oba kvazi univerziteta na vlasti to je druga stvar. U Srbiji se to polako mijenja a brzo ce i kod nas.

    A ti ne budi lijen pa provjeri ovo sto ti pricam sada. U Austriji se placa 18eur skolarina po semestru i kod njih nema budzeta i samofinansirajucih. U francuskoj od 180 - 300eur po godini, Njemacka 500eur semestar, Svedska, Norveska, Danska ne placaju kao i dosta EU zemalja, na drzavnim univerzitetima uopste.

    E sad uporedi Austriju i njihovo obrazovanje gdje je standard jedno 10 puta bolji a skolarina 100 puta niza i nase. Ili bilo koju od ovih zemalja. Meni je drago sto sam ja uhvatio da oposlim dok je jos bilo 500eur godina i to im je dosta
    One Ring to Rule them all...

  2. #52
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Đe, paša moj, nije skupo 1500e godina... + prijava ispita, + prijava semestra, + ovjera semestra, + potvrde, + putovanje... + treba makar povremeno poći na kafu sa kolegama... I sve to ako studiraš u svom gradu.

    A samo za ovo prvo, tj. 1500e, ti svaki drugi mjesec opuvaju 250e, za ratu.

    Aj sad izguraj, sve i da radiš, majčin sine. Ne zajebavajte se ljudi.

  3. #53
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    I onda sa diplomom u ruci shvatiš da bi daaaleko bolje bilo da si postao serviser klima uređaja ili moler.
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,335
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	albert-einstein-quote-imagination-is-more-important-than-knowledge-for-knowledge-is-limited-to.jpg 
Views:	109 
Size:	9.8 KB 
ID:	129335
    MEMENTO MORI

  5. #55
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako se ide na rate cini mi se da je taman oko 2000.

    Kad sam ja upisivao nije bilo udg-a nego samo ovi ostali privatni atlas itd dje je bilo po 2500, na ekonomiji je tada godina bila 500eur kao i svuda ostalo, ali posto se privatni univerziteti sa otvaranjem UDG-a tretiraju kao drzavni pa si ti mogao biti na budzet, tako su se podigle cijene obrazovanja.

    Ne moram u Srbiju nista da gledam posto tamo postoji univerzitet kao UDG zadnje 10ak godina, zove se Megatrend i kao sto se ljudi sprdaju sa UDGem tako se sprdaju i sa Megatrendom. E to sto su puleni sa oba kvazi univerziteta na vlasti to je druga stvar. U Srbiji se to polako mijenja a brzo ce i kod nas.

    A ti ne budi lijen pa provjeri ovo sto ti pricam sada. U Austriji se placa 18eur skolarina po semestru i kod njih nema budzeta i samofinansirajucih. U francuskoj od 180 - 300eur po godini, Njemacka 500eur semestar, Svedska, Norveska, Danska ne placaju kao i dosta EU zemalja, na drzavnim univerzitetima uopste.

    E sad uporedi Austriju i njihovo obrazovanje gdje je standard jedno 10 puta bolji a skolarina 100 puta niza i nase. Ili bilo koju od ovih zemalja. Meni je drago sto sam ja uhvatio da oposlim dok je jos bilo 500eur godina i to im je dosta
    nisam ja na drzavni budzet bio, nego je besplatno na udg studiranje ako imas lucu u srednju.. na kraj osnovnih studija sam bio student generacije pa sam dobio dzabe i postdiplomske i magistarske... to veze nema sa drzavnim parama... ko god ima lucu moze za dz da studira...
    I kad sam ti rekao da poglesas u srbiju mislio sam za drzavne faklutete pa ces se iznenadit' skolarinama na pojedinim fakultetima...
    za sve ove tvoje ostale budalastine nemam komentar jer je to tvoje misljenje naravno konstruisano iz politickih frustracija


    11/11/11 ovamo nema tih troskova van skolarine koje si naveo jer se to ne placa kod nas... eto taj prevoz i kafa jedino se trebaju platit nekako
    Last edited by lucke91; 29-01-15 at 06:18.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Koje budalastine? Oficijelni podaci da 90% drzavnih univerziteta u EU i evropi zahtjevaju manju skolarinu od nasih privatnih drzavnih gdje se dobija obrazo anje neuporedivo nekvalitetnije nego tamo?

    Sto se tice UDG-a i tvoje stipendije i kvaliteta ne znam da li znas ali najveci dio "budzet" studenata placa drzava isto kao na drzavnim univerzitetima. Kada je o tome donesen zakon kako bi se privukla sirotinja lucasi ds idu na privatne posraali su se u obrazovanje.

    Nemoj sta zamjeriti ali koliko je tesko biti najbolji u generaciji univerziteta koji je 90% DPS mamini i tatini sinovi cije je osnovno pitanje "Jel tesko" i koji se pustaju da prodju. Sprotisti i turbo mafijascici koji boluju od visine i uce iz skripti od 5 strana. Politicki ili ne sve sto izlazem na ovom forumu moze se lagano izguglati.
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ajde malo da se vratimo na temu.
    Naravno ima primjera dje ljudi lose zive nemaju za leb i sl. Medjutim ima i potpuno suprotnih primjera.
    Vi koji zivite u PG, ne vjerujem, posebno ako ste mladji da ne podjete makar jednom nedeljno do Delte.
    Vidite li vi pojedine kako trguju po onih butika, sjede po lokala, nalickani, sredjeni moderni...ponekad pomislim da sam u Pariz ili London.
    Nadalje, vidite li kakva se auta voze po ulica. Vidite li da zgrade stalno nicu, a stanovi sobzirom da dobro drze cijenu se i prodaju.
    Mozda nije to kao u razvijenim zemljama ali molim vas treba priznati da jedan dio stanovnistva u CG, po meni znatan, zivi itekako dobro.

  8. #58
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ajde malo da se vratimo na temu.
    Naravno ima primjera dje ljudi lose zive nemaju za leb i sl. Medjutim ima i potpuno suprotnih primjera.
    Vi koji zivite u PG, ne vjerujem, posebno ako ste mladji da ne podjete makar jednom nedeljno do Delte.
    Vidite li vi pojedine kako trguju po onih butika, sjede po lokala, nalickani, sredjeni moderni...ponekad pomislim da sam u Pariz ili London.
    Nadalje, vidite li kakva se auta voze po ulica. Vidite li da zgrade stalno nicu, a stanovi sobzirom da dobro drze cijenu se i prodaju.
    Mozda nije to kao u razvijenim zemljama ali molim vas treba priznati da jedan dio stanovnistva u CG, po meni znatan, zivi itekako dobro.

    Nemas sta pitati nas kad si u pravu sve sto si rekao.Oko 30% stanovnistva zivi vrhunski. Imaju velike zarade a mnoge usluge i cijene su jeftine u nasoj zemlji.Zbog toga zive dobro.Crna Gora je najbolja zemlja na svijetu za zivot za osobe koje imaju iole pristojniju platu.

    Mi smo zemlja ogromnih klasnih razlika.Imamo 30% bogatih i 70% ultra siromasnih gradjana.To je neko moje misljenje.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa slozio bih se da ima blizu 30% ako ne bogatih onda prilicno dobro situiranih sa mjesecnim prilivima novca po domacinstvu vise od 2000eura.
    Takodje smatram da ima vise od 50% domacinstava cija mjesecna primanja ne mogu potkrpit famoznu minimalnu potrosacku korpu od 800eura.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ajde malo da se vratimo na temu.
    Naravno ima primjera dje ljudi lose zive nemaju za leb i sl. Medjutim ima i potpuno suprotnih primjera.
    Vi koji zivite u PG, ne vjerujem, posebno ako ste mladji da ne podjete makar jednom nedeljno do Delte.
    Vidite li vi pojedine kako trguju po onih butika, sjede po lokala, nalickani, sredjeni moderni...ponekad pomislim da sam u Pariz ili London.
    Nadalje, vidite li kakva se auta voze po ulica. Vidite li da zgrade stalno nicu, a stanovi sobzirom da dobro drze cijenu se i prodaju.
    Mozda nije to kao u razvijenim zemljama ali molim vas treba priznati da jedan dio stanovnistva u CG, po meni znatan, zivi itekako dobro.

    Ne moze biti vise na temu nego prica o obrazovanju. Ali evo da ti odgovorim.


    Dok sam zivio u Albaniji uvijek mi je cudno bilo kako je sve jeftino a kako ljudi na sebi imaju po 3000eur robe, kako voze auta od 50 000, zlato, satovi itd. A onda sam izasao iz Tirane i posao me je vodio po manjim mjestima i mjestima dje nema turizma(Leskovik, Korche, Kavaje, Elbasan i nebrojeno sela i varosica) i vidio da u tim selima ljudi zive kao zadnja sirotinja, to sta sam vidio u pojedinim djelovima albanije ne vidjeh nidje drugo OSIM u CG a smatram da sam prosao i vidio dosta.

    Ne mozemo porediti nasu zemlju sa Afrikom ipak je ovo Evropa. Ali vjerujte ljudi mi smo Afrika Evrope.

    To sto vidis po Delti, vidjeces svuda u svijetu, svaka zemlja ima svoju elitu koja ima dovoljno novaca da trosi. Imas ljude koji rade po brodovima, ljude ciji tajo/majka drze uspjesan biznis, ljude koji drze biznis, ljude koji su se "snasli", krimose i kvazi krimose, sponzorke, politicare, ljude koji su direktno profitirali od politike, razne partijski rukopolozene direktore i menadjere i da ti ne nabrajam. Bicu surov pa cu reci da njih ima jedno 10% u CG (65 000) sto je dovoljno da se naseli grad velicine Niksica. Ali nemoj zaboraviti da ima tu dosta eye-candy, licno poznajem ljude koji PRESKACU OBROK, da bi skupili da kupe Timerland cizme, ili koji puse 15 godina (30+ godina ljudi) a ne kupuju cigare nego se grebu da bi imali za kafu, ali iste te ljude vidjeces da nose jedno 1000eur robe u svakom trenutku... Kako Bog te sami pita. Koliko ljudi i sam poznajes da voze auto 10+ hiljada koje su uzeli ili na kredit ili iz duga, a u kucu im ne mozes uci jer se raspada...

    A posto si uzeo Deltu kao primjer, Deltu koja je dozivljaj svakom crnogorcu, da podje u trzni centar od 50 butika, uzmi da ljudi iz cijele CG koji imaju novac na raspologanju dolaze tu da se oblace. Pozivam i tebe i sve ostale da naprave mali projekat i da posjete Niksic ili bilo koji grad sjeverno od Niksica, da podju u njihove trzne centre. Nevezano za tebe autodijagnostika, pozivam sve DPS-ove vojnike i placenike da podju u jedan od gradova i popiju kafu, da vide kako se to razlikuje od PG ili primorja. Skoro sam bio u Pljevljima, kuvana kafa u centru grada 40c, espreso 60c, caj 30c, jos se u tim Pljevljima radi u rudniku i firmama koje ga podrzavaju.

    Svake nedjelje prodjem kroz Savnik (koji istina ima 500ljudi) i izgleda kao rudarski grad duhova iz Misurija koji je napusten 1892. O Niksicu ne mogu nista da kazem vise jer sam napricao. To je moj grad i srce mi se cijepa da u mom gradu ljudi ne mogu da zive, nego komsija se bije sa komsijom radi duga od 100eur, saznah da pola mog naselja nema struju jer su dosli iz EPCG-a u decembru i pogasili, sve vise kockara i narkomana a sve manje posla. Taksista koliko hoces a ti isti momci (svaka im cast) nekih mjeseca prime ispod 100eur. Nego da ne duzim pricu


    Posto me lucke optuzi da pricam budalastine radi politicke frustracije, pozivam vas sve da nam se prikljucite na stranici https://www.facebook.com/lice.crnegore gdje sam jedan od admina,pa da vidite kako izmedju ostalih izgleda i moje izlaganje o nekoj drugoj sferi bivstvovanja u CG, bez spominjanja DPS-a ili DPS-ovih sluga. Kako izgleda CG od onih koji od onoga sto je ucinjeno da se ova zemlja unisti nemaju intresa.. Da se vidi prava CG, a ne delta
    Last edited by Gandalf_White; 29-01-15 at 10:20.
    One Ring to Rule them all...

  11. #61
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Gandalf, slozio bih se sa vecim dijelom tvog posta i inace generalno odobravam tvoje vidjenje. PG nije citava CG ali jeste dobar dio nje. I svi oce u PG i ne cudi me sto su sjeverni gradovi takvi.
    Sto se tice 10% dobro situiranih, isto mislim da ih je vise.
    Prokomentarisi ovo
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...noj-Gori/page3

  12. #62
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Najlakse je okrivit drzavu. Ali drzavu ne cini par politicara nego mi kao narod. Sto se tice konkretnog slucaja najvjerovatnije da se radi o nekom narkomanu sto neko rece. Ali na kraju krajeva nije ni bitno.
    Bitno je to da mi kao narod necemo da se pokrenemo, niko ni ne pokusava da nesto sam nauci da pocne necim da se bavi, svi cekaju kancelariski posao, platu 1000eura i kafenisanje.

    Koliko primjera znam da nemaju posao, a da im dan u apsolutno nista korisno ne prodje. Koliko treba da se npr nauci napraviti sajt u joomli, za nedelju dana bi dooosta dobro savladao taj posao uz tutorijale i slicno. Kad to savladas onda probas nesto sam napravis, nudis firmama, fizickim licima itd itd. Dakle mora da se ulozi malo truda nece pare same da padaju sa neba.
    Druga stvar koju svi zapostavljamo a kojoj bih se ja licno najradije vratio i makao se od stresnog posla jeste poljoprivreda. Kakvi smo po tom pitanju? Auh a tu me ne diraj, e takve odgovore dobijamo.

    Drzava je jednostavno ogledalo naroda koji zivi u njoj. Naravno ne poricem uticajnost politicara na mnoge stvari, ali ne mozemo za sve krivit Mila and Company, pokusajmo malo uperiti taj prst u sebe i zapitajmo se koliko smo se zaista potrudili da zaradimo tu koru hljeba.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne moe probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Gandalfe ti imas decko ozbiljnih problema... to kod tebe polako prerasta u paranoju... samo da si zdravo, toliko od mene nemam ni vremena ni zivaca da se prepirem odje o pitanjima na koje sam odgovorio milion puta... itekako su budalastine to sto ti pricas...

  14. #64
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Archi tvoj post ima smisla itekako, crnogorci su stoka, nije Slobo kriv mi smo *ovna stoji to apsolutno. Ogledalo drzave narod, apsolutno. Crnogorci zasluzuju SVE NAJGORE DA IH ZADESI, APSOLUTNO.

    Ali ne smijemo zbog toga, dio nas svjesnih, zaboraviti da Djukanovic, Micunovic, Marovic i sva banda oko njih iz politike iz biznisa treba da odgovara.

    Mozda dozive sudbinu Nikolaja i Gadafija. Licno bih platio da to gledam..
    Last edited by Black; 29-01-15 at 12:22.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  15. #65
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Gandalfe ti imas decko ozbiljnih problema... to kod tebe polako prerasta u paranoju... samo da si zdravo, toliko od mene nemam ni vremena ni zivaca da se prepirem odje o pitanjima na koje sam odgovorio milion puta... itekako su budalastine to sto ti pricas...
    Ovo sto je gandalf rekao je apsolutno tacno, to sto je tebi zabranjeno da mislis svojom glavom i da gledas svojim ocima nego glavom i ocima svog politickog i zivotnog gospodara je totalno druga stvar

  16. #66
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda neko prima platu ovdje. Samo kazem.


    Tapatalk.

  17. #67
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    I da dodam da nama bolje nikada biti nece, sve ce vise da bude siromasnih a jos vise gladnih, nas narod vise nema dusu, uzeli su je politicari u zadnjih 30 godina, samo cekamo istrebljenje

  18. #68
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    I da dodam da nama bolje nikada biti nece, sve ce vise da bude siromasnih a jos vise gladnih, nas narod vise nema dusu, uzeli su je politicari u zadnjih 30 godina, samo cekamo istrebljenje
    ima narod dušu ali je malo kukavička - svi bi da se dese promjene a da oni ne moraju da učestvuju. a mislim da čak i za postojeću vlast nije dobro da imaju ovoliko uvlakača i ulizica, jer se onda gubi prava perspektiva stvari. Iako svima godi da su uvijek u pravu, mislim lično da će nesagledavanje pravog stanja stvari da se vrati kao bumerang postojećoj vlasti.....tik tak tik tak plate nijesu povećane ima nekoliko godina ... tik tak tik tak a cijena nijedna nije ista kao prije - malo se ovo gorivo cinculira ali .... vidjećemo dokle će...tik tak tik tak...narod je narod je...kako njegoš reče..Pucina je stoka jedna grdna- dobre duse, kad joj rebra pucu....e sad ja prognoziram da je nama dobro, idemo ka boljitu, divno nam je..jer da nije valjda bi se našao neko pametan da nešto kaže.. neko pametniji od mene
    p.s. nemojte da mislite da podržavam opoziciju, to je stoka svoje vrste koju treba ukunuti - da su šta valjali bilo bi od njih nešto da valja za svo ovo vrijeme

  19. #69
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa slozio bih se da ima blizu 30% ako ne bogatih onda prilicno dobro situiranih sa mjesecnim prilivima novca po domacinstvu vise od 2000eura.
    Takodje smatram da ima vise od 50% domacinstava cija mjesecna primanja ne mogu potkrpit famoznu minimalnu potrosacku korpu od 800eura.
    Evo ti sjajan primjer da 30% gradjana odlicno zivi,prakticno imaju norveski standard.......Prihod od 2000 po nasem domacinstu je ekvivalent prihodu od 12 000eura u norveskom domacinstvu.

    Kod nas su mali porezi na nekretnine,kafici su znacajno jeftiniji(kapucino u danskoj 8 eura kod nas 1,5 euro),usuluge su kod nas mnogo jeftinije,Gandolf je napisao mnogo dobar post.Sjajno je primijetio kako je u Albaniji sve mnogo jeftino.Obicno musko sisanje u Danskoj je 30 eura kod nas 1,5 euro.Majstori za automobile,kucni majstori...sve je kod nas deset puta jeftinije.
    Ove cijene navodim da bih pokazao kakav je Crna Gora raj na zemlji za one koji imaju iole pristojniju platu.A znacajan broj ljudi ima pristojnu platu,neka primanja od 1500 pa navise eura kod supruznika.Medjutim imamo i one o kojima je pricao Gandolf,to su ljudi koji zive na ivici gladi sa primanjima od 300 eura po domacinstvu.Nezaposlenost je velika.

    Ljudi,vjerujte mi da je CG najjeftinija ili jedna od jeftinijih drzava svijeta.Pizza je 1,5euro,burek euro,full rucak u restoranu 5 eura,cigarete 1euro,kava 0,70-1.00e,pivo 1,5e,hljeb 0,50e......Moja tetka sa porodicom iz Danske kad ovamo stigne ne moze vjerovati da je sve toliko jeftino.
    Last edited by dizajner; 29-01-15 at 13:18.

  20. #70
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    ...Moja tetka sa porodicom iz Danske kad ovamo stigne ne moze vjerovati da je sve toliko jeftino...
    Dogovori se ti sa tvojom tetkom da samo jedan mjesec ona tebi posalje pola njene plate, a ti njoj dvije svoje, pa da vidimo ko će bit na gubitku tj. na dobitku.

    Od tog njenog pola ti ćeš joj lako poslat tvoje dvije i još ima tebi dobro da ostane!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  21. #71
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Dogovori se ti sa tvojom tetkom da samo jedan mjesec ona tebi posalje pola njene plate, a ti njoj dvije svoje, pa da vidimo ko će bit na gubitku tj. na dobitku.

    Od tog njenog pola ti ćeš joj lako poslat tvoje dvije i još ima tebi dobro da ostane!
    Posalje mi cesto po 100 eura preko w.uniona hehe. Ne zivi ona dobro tamo za njihove uslove.Plata joj je 3000 ali su cijene nestvarne.Ona je emigrantkinja pa se snasla dok rodjeni Danci zive jos bolje.Imaju naslijedjene nekretnine i bolje kontakte.

    Ono sto sam rekao u predhodnom postu....supruznici koji u cg primaju 1500 eura zajedno zive deset puta bolje od moje tetke i njenog supruga koji tamo imaju 6000 eura.

  22. #72
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dizajner ne slažem se sa tobom da treba ovako razmišljati - ti lijepo pođu neku afričku državu gdje se živi mjesec dana sa 30 eura pa ćeš moći od 300 eura da guraš 10 mjeseci tamo. Treba gledati koliko je kupovna moć plate ovdje a kolika tamo i ne gledati švedsku gdje je hamburger 25 eura. prosječna plata podijeljena sa cijenom litra goriva.... kod nas a koliko je kod drugih - životni standard je smiješan.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Gandalfe ti imas decko ozbiljnih problema... to kod tebe polako prerasta u paranoju... samo da si zdravo, toliko od mene nemam ni vremena ni zivaca da se prepirem odje o pitanjima na koje sam odgovorio milion puta... itekako su budalastine to sto ti pricas...

    Sve sto ja napisem je istina lako provjerljiva. Sve sto ti napises je post ovoga tipa kojim nemas argumenata Nego sto bi ti rekao bez nervoze, samo se opusti.
    One Ring to Rule them all...

  24. #74
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    Dizajner ne slažem se sa tobom da treba ovako razmišljati - ti lijepo pođu neku afričku državu gdje se živi mjesec dana sa 30 eura pa ćeš moći od 300 eura da guraš 10 mjeseci tamo. Treba gledati koliko je kupovna moć plate ovdje a kolika tamo i ne gledati švedsku gdje je hamburger 25 eura. prosječna plata podijeljena sa cijenom litra goriva.... kod nas a koliko je kod drugih - životni standard je smiješan.

    Ne shvatas sta sam rekao.Naravno da Crna Gora generalno nema bolji standard od Danske.Ali supruznici koji odje imaju 1500 i vise eura mjesecno,deset puta bolje zive od Danaca sa njihovim prosjecnim primanjem.To zelim reci,pokusaj da me razumijes.

    Kod nas svega 25-30% ima tolike plate i oni zive fenomenalno.O tome je pricao forumas autodijagnostika.Problem je preostalih 70% koji zive u granici apsolutnog siromastva,cega u Danskoj prakticno nema.Crna Gora je zemlja ogromnih klasnih razlika i zemlja raja za ljude sa iole vecim platama.Ljude koje je "autodijagnostika" vidjao po Delti i pitao nas....to su zaposleni u drzavnim firmama sa platama oko 800eura,zaposleni u elektroprivredi,plantazama,drzavnim agencijama,Vladi,zatim privatnici koji imaju partijski monopol....
    Ucitelji i radnici iz prodavnica ne dolaze u Deltu da rucavaju,to budi siguran.

  25. #75
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Uh bilo bi lijepo da 25-30% ljudi ima takve plate, ali mislim da je taj broj ipak manji...barem za sada. ja radim u državnoj firmi i u dosadašnjem radnom vijeku nijesam primio 800 eura sad već skoro 10 godina -a i tada sam primio jer sam imao veliki broj prekovremenih sati (što se desilo kao što ispada jednom u 10 godina) mali broj firmi koji rade za državu ima tu platu. Elektroprivreda...čak ni telekom nije tako sjajan kao što izgleda sa strane i telekom ima ljude koji rade za ispod 800 heroja iako to izgleda nemoguće. A ovo po delti i nije sjajno kao što izgleda, kad nema para a u dobrom si društvu naručiš kafu i rastežeš je dva sata eto ti pune delte. Ipak je ovo kod nas više šminka nego pravi luksuz. P.s. ovi drugi koje si pomenuo uglavnom su u Gintašu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Islamska država
    By Stradivari in forum Politika generalno
    Replies: 1424
    Last Post: 25-01-18, 14:01
  2. Mit nacije i to je u stvari drava (lični stav)
    By funestis in forum Istorija
    Replies: 30
    Last Post: 09-07-14, 09:29
  3. Drava, to je to, MUP-ovo crno na bijelo
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 06-02-13, 12:14
  4. Drava okrenula leđa navijačima
    By MimiR in forum Politika generalno
    Replies: 86
    Last Post: 21-10-08, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •