Results 1 to 6 of 6

Thread: Neko od nasih na Kipru?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Neko od nasih na Kipru?

    Od 5-19 aprila evo mene ponovo na Kipru.
    Ako ima neko od nasih nek se javi pa da se malo druzimo?
    Ja cu odsjesti u Limassol-hotel Mediteranian beach ali posto imam i auto muvacu se naokolo: Larnaka,Ayia Napa,Protaras,Paphos...Kipar je ipak mali tako da nije problem pola sata lijevo ili desno od Limasola.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci od "nasih" na Kipru nista?
    Nema veze siguran sam da se necu ubijati od dosade ali rekoh da probam za svaki slucaj ono nekada "local knowledge helps"?:-)
    Vidim ja lijepo da ce biti da se mucim sam?:-) Nista kad se vratim bit ce koja fotografija mozda i koji zapis sa putovanja ako me ne bude mrzjelo a do tada pozdrav svima...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i mene nazad kuci pa rekoh da samiram malo utiske sa Kipra.
    Da pocnem prvo sa vremenom koje je zbilja bilo iznad ocekivanja za ovo doba godine tako da se ziva vrtjela izmedju 24-28c sto je bilo dovoljno za kupanje po hotelskim bazenima ali sa temperaturom mora od 12c ipak su samo malo hrabriji ili kao u mom slucaju ludji ulazili u more?:-)
    Limasol kao i uvijek u ovo doba godine najvise frekventno mjesto mada nisu bas ucinjeli mnogo na nocnom zivotu ako izuzmemo par novih klubova u odnosu na ranije godine.Sto se tice tkz toples klubova tu su jako napredovali i hvale se da ih ima preko 100 samo u Limasolu tako da im ovih istocnoevropskih djevojaka a ima i nasih prilicno izgleda ne hvali?:-)
    Od recimo pozitivnih stvari jako su napredovali u putnoj infrakstrukturi tako da vas novi autoput vodi u skoro sve djelove ostrva naravno na juznoj strani jer je sjever i dalje pod Turskom okupacijom ili oslobodjenjem u zavisnosti sa kime pricate o tome?
    Za nekih 40 min zapadno od Limasola stize se u Paphos,nekada idilicno ribarsko mjesto a sada grad skoro velicine Podgorice tako da mi je trebalo malo vremena da pronadjem neke ulice i mjesta.Ipak za provod i zabavu cuvena BAR Stret je ipak ostala glavno mjesto za one koji pored sunca i mora traze malo ili malo vise ludovanja posebno u sitnim urama.
    Istocno od Limasola opet za nekih 40 min stize se u Larnaki a dalje istocno u Aya Napi koja uz Protharas dalje istocno ima daleko najljepse plaze na Kipru.
    Larnaka je i dalje da kazem najmanje komercijalizovana sa turistima i lijepo je vidjet i prosetati starim ulicama odmah iza prvog reda kuca na glavnoj promenadi a za ljubitelje ribe i morskih plodova nekoliko zbilja lijepih i kvalitetnih ribljih taverni na samoj oboli ispred starog dijela grada.
    Aya Napa je mjesto nesto kao Budva prije nekoliko godina gje muzika i barovi rade kako treba tek od ponoci pa nadalje,sta da vam kazem jako veselo a svedjanke i ostale curice iz zapadne evrope se trude da i ne bude dosadno?:-)
    U centru ostva i dalje stoji glavni grad Nikozija nazalos jos uvijek podijeljen.Pored dobrih restorana i par ulica za shoping samo gubljenje vremena a posebno ljeti kad temperature dostizu i do 50c ali eto treba vidjet sve ako se moze ali ako i ne podjete necete mnogo propustiti?
    Nazalost mnogo od istorije Kipra je unisteno od raznih osvajaca i vremena tako da je malo toga ostalo za vidjet tako da vam ostaje uglavno da slusate legende o nekim stijenama iz mora koje kazu da su bile mjesto gdje se boginja Aphrodite kupala i tome slicno?
    Kiprani misle da je Kipar naljepse mjesto na svijetu,svako naravno hvali svoga konja ali ako ikada dodju u nasu Crnu Goru shvatice u kakvoj su zabludi zivjeli naravno ako je nasi Crnogorci do tada totalno ne zatruju hemikalijama i ne zatrpaju otpadima i smecem!
    Do novog putovanja puno pozdrava od Kapa.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nisi upoznao Nika Cucu?
    Samsung Galaxy S7

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Da nisi upoznao Nika Cucu?
    Brate odrasti malo ili comentarisi na teenland forumu mozda ispadnes mangup na tom uzrastu?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto ti sad ovo znaci? Lijepo sam te pitao pitanje, i prema tome lijepo treba da odgovoris. Niko Cuca zivi u Limasolu na Kipru, ako ti treba neko specijalno pojasnjenje, drzi neko prestavnistvo petrohemije, a rodom je iz Grblja.

    Eto "mangupe", i hvala ti na lijepim rijecima kojima si odmah pokazao ko treba da odraste!
    Samsung Galaxy S7

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li neko može?
    By Thalasoma in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 19-04-05, 07:28
  2. oce li neko ?
    By zok in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-05, 18:39
  3. Zna li neko...
    By Anit@ in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 22-11-04, 11:33
  4. Fantasy pricha sa nasih prostora...
    By Igi in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 3
    Last Post: 18-04-04, 10:23
  5. Oce li mi neko pomoci oko ovog filma.pleez
    By Koma[MFHN] in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 18-02-04, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •