Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 59

Thread: Vlaga u stan

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ne mogu da vjerujem da odrasli muskarci savjetuju covjeka da prska sa nekakvim sprejem i da ce rijesiti problem vlage :lolblue: To je samo maskiranje problema.. A onda druga grupacija kaze nije to do vode nego mi dihtuje strasno pa se stvara vlaga.

    Evo i meni je bravarija perfektna, pa nema vlage u stan. Zasto? Jer provjetrim kad se probudim, provjetrim posle rucka i provjetrim prije spavanja. Svaki dan bez preskakanja.

    Ljudi zive u prostorije koje se ne otvaraju danima, i onda se cude sto je vlaga i kondenzacija.

    Samo provjetravajte i pogledajte sto Gandalf kaze dje vam je voda, jer dje je vlaga i kondenzacija nedje je i voda u 90% slucajeva
    Meni u toj sobi spava dijete i provjetravam je poprilicno ali se preko noci nakupi podosta kondenzacije na staklu od prozora, sa njega curi i skuplja se na zidu... Svakako, cim malo ugrije nece biti tih problema...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #27
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Gandalf je dobro rekao, vlaga na zidovima moze bit iz vise razloga. Ako bi autor teme mogao malo vise informacija da da, mogli bi nesto i pametno napisat na tu temu

    Svakako se preporucuje provjetravanje nekoliko puta dnevno, ako tu beba spava i grije se prostorija, prebacite je i provjetrite sobu min 3x dnevno
    Budj se moze ocistiti nekim od komercijalnih sredstava a mozete i sami napraviti rastvor od mlake vode i varikine u odnosu 3:1. Sa time cetkom ocistite budj i posle treba zid isprati vodom i osusiti, ostavite prostoriju da se provjetri. Treba samo paziti da ne ostetite boju, uzet mekanu cetku...

    Poredredovnog provjetravanja treba voditi racuna kad se kuva u stanu da su otvoreni prozori, nemojte susiti ves u sobi na radijatoru i sl. Predlozio bih Mojsiju da proba da isprati ova uputstva, ako se ne popravi situacija barem smo ove faktore eliminisali. Pozdrav
    look right through me

  3. #28
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni u toj sobi spava dijete i provjetravam je poprilicno ali se preko noci nakupi podosta kondenzacije na staklu od prozora, sa njega curi i skuplja se na zidu... Svakako, cim malo ugrije nece biti tih problema...
    Spusti roletnu uvece.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,942
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni u toj sobi spava dijete i provjetravam je poprilicno ali se preko noci nakupi podosta kondenzacije na staklu od prozora, sa njega curi i skuplja se na zidu... Svakako, cim malo ugrije nece biti tih problema...
    ista je stvar i kod mene,i to samo u tu sobu.

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Gandalf je dobro rekao, vlaga na zidovima moze bit iz vise razloga. Ako bi autor teme mogao malo vise informacija da da, mogli bi nesto i pametno napisat na tu temu

    Svakako se preporucuje provjetravanje nekoliko puta dnevno, ako tu beba spava i grije se prostorija, prebacite je i provjetrite sobu min 3x dnevno
    Budj se moze ocistiti nekim od komercijalnih sredstava a mozete i sami napraviti rastvor od mlake vode i varikine u odnosu 3:1. Sa time cetkom ocistite budj i posle treba zid isprati vodom i osusiti, ostavite prostoriju da se provjetri. Treba samo paziti da ne ostetite boju, uzet mekanu cetku...

    Poredredovnog provjetravanja treba voditi racuna kad se kuva u stanu da su otvoreni prozori, nemojte susiti ves u sobi na radijatoru i sl. Predlozio bih Mojsiju da proba da isprati ova uputstva, ako se ne popravi situacija barem smo ove faktore eliminisali. Pozdrav
    Ne susim nista unutra, ne kuvam, isparavanja su minimalna, svakodnevno provjetravam, ali je slaba izolacija ovdje problem, tj nedostatak iste. Cujem da je u tivtu generalno skoro svima vlaga problem.
    Uzeh ovaj Savo i isprskah sve i makla se budj, sve sam u sir ostavio, vidjecemo kako ce dalje teci situacija...

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Spusti roletnu uvece.
    Pokusao sam i to ali nije previse pomoglo... Ne grijemo ni malo tu sobu ali kada se ujutro probudimo, na staklu se bas puno nakupi kondenzacije... Jedva cekam da otopli, pa da se prozor drzi na kant stalno...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #32
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iako je ne grijete razlika u temperaturi sobe i vani je velika. Definitivno ce proci cim otopli, k'o sto rece, mada meni dosta pomaze kad spustim roletnu.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne susim nista unutra, ne kuvam, isparavanja su minimalna, svakodnevno provjetravam, ali je slaba izolacija ovdje problem, tj nedostatak iste. Cujem da je u tivtu generalno skoro svima vlaga problem.
    Uzeh ovaj Savo i isprskah sve i makla se budj, sve sam u sir ostavio, vidjecemo kako ce dalje teci situacija...
    Pa sto ne rece odmah da si u Tivat

    Znaci zaliv je haos po pitanju vlage. Dvije sam duge godine zivio u Kotoru u starom gradu i o jadu se crnome od vlage zabavljao. To je nevjerovatno bilo, svaka me je kost boljela, i ujutro kad se probudim osjecao sam se kao pregazen. Srecu se vlazna struja sa mora i vjetar sa planine. Izolaciju moras raditi mislis da ti to prestane
    One Ring to Rule them all...

  9. #34
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Ne mogu da vjerujem da odrasli muskarci savjetuju covjeka da prska sa nekakvim sprejem i da ce rijesiti problem vlage :lolblue: To je samo maskiranje problema.. A onda druga grupacija kaze nije to do vode nego mi dihtuje strasno pa se stvara vlaga.

    Evo i meni je bravarija perfektna, pa nema vlage u stan. Zasto? Jer provjetrim kad se probudim, provjetrim posle rucka i provjetrim prije spavanja. Svaki dan bez preskakanja.

    Ljudi zive u prostorije koje se ne otvaraju danima, i onda se cude sto je vlaga i kondenzacija.

    Samo provjetravajte i pogledajte sto Gandalf kaze dje vam je voda, jer dje je vlaga i kondenzacija nedje je i voda u 90% slucajeva


    ______________


    @Mojsije,


    Zagrijavaš li prostoriju?
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #35
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Zagrijavam, ali ne previse. Onaj Savo je kao magicno skinuo svu budj. Samo sad da vidim oce li se opet pojavljivat, tj vjerovatno oce, samo poslije koliko vremena.
    Luftiracu stan mnogo vise no sad, pa da'ko i to pomogne.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Ponovice se ali sporije nego ranije jer Savo ostane neko vrijeme u zidu sa svojim dejstvom pa nova budj ne moze bas odmah da se nakupi... Koliko sam ja razumio postoji vise vrsta pvc i alu bravarije, samo neke od njih imaju mogucnost da "disu" i mnogo su skuplje od ostalih... Tako da u slucajevima dje su stanovi u zgradama jasno je da su ugradjene ove osnovne varijante bravarije...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  12. #37
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Ako ima budji istrljaj vunenom carapom.
    Svrha stolarije i jeste da dihtuje, tako da nije problem do nje. Svakako bi zidovi trebalo da 'disu', i da propustaju neku kolicinu vlage. Gledao sam da su ljudi stavljali ljepilo za plocice po zidovima, umjesto gleta, gdje su bila veca udubljenja. Ono ne propusta vlagu, i sva para od kuvanja itd ostaje na tim mjestima, tacno se ocrta gdje je stavljeno ljepilo. Jubocid je dobro rjesenje, brzo izbijeli povrsinu, ali opet je privremeno.
    Nikako ne trljat vunenom carapom jer se makne za dva dana i treci se prospe po cijelom zidu.
    Koristio sam neki Knauf sprej pocetkom decembra, toliko je jak da iako sam nosio masku, rukavice i zastitne naocare ostavilo mi je traga i na ruke i na oci koje su me pekle nedjelju dana. Kako sam prska tako se budj micala i ostajala cista podloga. Porodicu sam bio posla kod rodbine, ja to luftira i onda krecio, sve je bilo perfektno do prije 10 dana kad je opet pocelo.
    Sad cu da probam sa tim Savom.
    Inace imam bas veliki problem u vidu budji..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  13. #38
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,944
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Savo nije prejak, samo otvoris prozore poslije da se izluftira par sati.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Samo cu vam reci jednu stvar, ako pricamo o budji. To ce se stalno pojavljivati dok ne rijesite izvor.... Nema veze sa PVC stolarijom, ima veze sa svakom stolarijom ili sudar toplog i hladnog. Uglavnom se rjesava sa izolacijom kuce/zgrade.

    Ja sam imao problem u kupatilu od kada je stavljena fasada vise se ne pojavljuje. (kada se pojavila budj nisam ni imao pvc stolariju)
    Takodje sam imao u jednoj sobi u koju sam odradio na jednom zidu izolaciju sa unutrasnje strane, budj se odmah pojavila u cosku gdje se gipsani zid sastavlja sa obicnim....


    Sve ovo je nestalo kada sam stavio fasadu.


    P.S.

    Naravno treba luftirati prostorije, ne zbog budji nego zbog sebe... Ali mi je opet precerano kao sto neko radi svaki dan po 3-5 puta....

  15. #40
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovo Bison sredstvo vrhunski skida buđ: http://dekom.co.rs/9795-thickbox_def...-budji-oto.jpg
    Košta 6e u Bordo.
    Ima i neka italijanska farba koja košta 4 litra 30e i ona sluzi za zagrijavanje zida gdje se vlaga stvara, a vlaga se stvara na mjestima gdje su "hladni mostovi" jer je na tim mjestim azid hladniji nego na ostalim mjestima pa se pravi kondenzacija. Ova farba bi trebalo da izjednači temperatutu zida. Mislim da se nanosi u 2 sloja ali nisam siguran. Nakon toga se zid prefarba po želji. Vidio sam da ima i neki Jupol Citro koji ima u sebi zaštitu protiv buđi http://www.e-merkur.rs/products/big_images/576511.jpg i možda bi bilo najbolje da se njima ofarba soba nakon nanošenja ove italijanske farbe sto podize temparaturu zida na kritičnim mjestima

  16. #41
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Napravili ste odlicnu reklamu, a Sava, nema nigdje vise da se kupi

  17. #42
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by srdjancg View Post
    Ovo Bison sredstvo vrhunski skida buđ: http://dekom.co.rs/9795-thickbox_def...-budji-oto.jpg
    Košta 6e u Bordo.
    Ima i neka italijanska farba koja košta 4 litra 30e i ona sluzi za zagrijavanje zida gdje se vlaga stvara, a vlaga se stvara na mjestima gdje su "hladni mostovi" jer je na tim mjestim azid hladniji nego na ostalim mjestima pa se pravi kondenzacija. Ova farba bi trebalo da izjednači temperatutu zida. Mislim da se nanosi u 2 sloja ali nisam siguran. Nakon toga se zid prefarba po želji. Vidio sam da ima i neki Jupol Citro koji ima u sebi zaštitu protiv buđi http://www.e-merkur.rs/products/big_images/576511.jpg i možda bi bilo najbolje da se njima ofarba soba nakon nanošenja ove italijanske farbe sto podize temparaturu zida na kritičnim mjestima
    Kako farba zagrijava zid? Mozes li napisati jos nesto o toj farbi?

  18. #43
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Ja trazio savo i nema ga u nas diskont :-)
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #44
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Nema sava ni u jedan objekat volija, kazu da im je sve prošlo

  20. #45
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zagrijavam, ali ne previse. Onaj Savo je kao magicno skinuo svu budj. Samo sad da vidim oce li se opet pojavljivat, tj vjerovatno oce, samo poslije koliko vremena.
    Pretpostavio sam.

    Imaš dvije opcije - da grijanje držiš stalno (ujednačeno zagrijana prostorija) ili da ga ne pališ uopše i pritom držiš oškrinut prozor dok spavaš (kako bi cirkulisao svježi vazduh i ne bi bilo vode na prozorima i buđi). Znam da zvući ludo, ali opcija 2 je najčešća praksa ovdje u zalivu, jer prostorije sa slabom izolaciom koje se ne mogu adekvatno zagrijati najbolje je ne grijati.


    Luftiracu stan mnogo vise no sad, pa da'ko i to pomogne.
    Pazi ovo:



    Ako ćeš svako malo luftirati i u prostoriju puštati ovoliku vlažnost na to mizerno grijanje, trebaće ti šleper Sava
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Off topic:
    Kad god vidim naslov teme "Vlaga u stan" kao da čitam "Zlo ti u dom"... Nekako mu na isto izađe

  22. #47
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jooly View Post
    Kako farba zagrijava zid? Mozes li napisati jos nesto o toj farbi?
    ne znam na kojem principu zagrijava zid jer nisam iz te branše to sam citao po netu i gledao neke klipove na ypotube a u bordo su mi rekli da imaju tu farbu koja podize temperaturu zida. Kako funkcioniše ne znam, to je nesto na ovu foru

  23. #48
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo vidjeh na tv reklamu za:

  24. #49
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Jeste.. u moje vrijeme sam prvo skinula sav okreceni sloj, dosla do cigala i pustila da se isusi, krpom cistila suvom, pa gletovala i krecila. Nije se vracalo.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #50
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Imate SAVA da kupite u kucu hemije za 2.30 eura

    Послато са GT-S7582

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kondezacija i vlaga
    By rain_wind_storm in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 21-01-14, 21:05
  2. Replies: 0
    Last Post: 04-09-11, 22:57
  3. PVC prozori i vlaga
    By ctrl+alt+delete in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 06-01-09, 22:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •