Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 101 to 114 of 114

Thread: Kako prepoznati psihopatu?

  1. #101
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dobro ti sad ides u kriptografiju i statistiku..
    istrajan budi.

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U prosjeku na 100 beba,5 nema empatiju.
    osobe koji nemaju razvijenu empatiju i to je nasledno i to je neizlljecivo
    Psihopata nema empatiju-
    znaci medju tih 95%
    -psihopate 4%
    -paranoici/sadisti 4%
    -mazohisti 1%
    Kao strucnjaci za matematiku izracunajte koliko jedan psihopata ima zena kad intenet naucnik ima dokaze da:
    svaka 20ta zenska osoba bila/jeste u vezi sa psihopatom

  3. #103
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,522
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tesko da se mogu prepoznati psihopate.. svi nekad imamo bolesne trenutke.
    Ja sam u 95% slucajeva lagan i bez ovih naznaka iz prvog posta ali ce mi u dosijeju zauvijek ostat da sam oteo/kidnapovao 27 starijih osoba u trznom centru u Barseloni.
    I onda da se pomirim sa tim da sam psihopata zbog par ispada.. no way.

  4. #104
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kao strucnjaci za matematiku izracunajte koliko jedan psihopata ima zena kad intenet naucnik ima dokaze da: svaka 20ta zenska osoba bila/jeste u vezi sa psihopatom
    Pa oni imaju više žena nego Vilt Čembrlen
    deuscroix

  5. #105
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 1ucid View Post
    Mene interesuje da li ako si psihopata da li si ujedno I sadista, ili matematicki receno da lI je sadista podskup skupa psihopata? Ili su to dvije razdvojene pojave?

    poslato paukom
    Prvo postoji razlika izmedju narcisoidnosti i psihopate.Sve psihopate su narcisoidni,ali svi narcisoidni nisu psihopate.

    Sadizam nije odvojen od psihopatije,to je osobina psihopata.To zavisi od monstruoznosti zlocina.Psihopata ubija ne da bi nanio bol drugom,vec da izbaci bol iz sebe.
    Npr. kod diktarora tipa(Staljina) on takodje nije ubijao da se sladi na bol zrtve(jer nema empatiju),vec da vlada strah kod naroda i tako mu je sigurnija vladavina,to su jasni primjeri na svaku stranu.

    Npr. osoba sa empatijom nikad nece ubiti(bilo kako) nekoga ukoliko taj neko nije to zasluzio.Kod psihopata, prvenstveno ljudi,zasluzuju najgore.Zasto?
    Evo opet cu to detaljnije pojasniti.


    Na primjer,ako sam okruzen ljudima koji su dobronamjerni,onda znam,svjestan sam toga,da sam siguran i osjecam se zadovoljno.Ljubav,prijateljstvo su emotivna stanja gdje ljudi nesebicno 'pruzaju' jedno drugome nesto od cega mogu imati koristi oboje.

    Psihopata je egocentrican,nema empatiju,u drustvu koje je dobronamjerno,veselo,on nije svjestan da ukoliko su oni takvi i njemu ce biti dobro,vec on rezonuje situaciju iz svog pogleda na svijet - meni moze biti dobro ukoliko se zadovoljim na nacin na koji znam,a taj nacin je uvijek na stetu drugih.Tako da takvo drustvo njemu ne predstavlja zadovoljstvo vec napetost i bol.I zato on vrsi egzekucije da bi izbacio tu bol iz sebe(paranoicno su mu svi krivi) i da bi se zadovoljio.

    Sustina je da na kraju cine sebi gore,neko ih iz osvete ubije a najcesce zavrse u zatvoru.Psihopatama je svijet normalnih nenormalan i obrnuto.

    U Islamskoj drzavi znaju da imaju ledja i nece imati kaznu i stvorili su upravo onakav svijet kakav u koji im izaziva zadovoljstvo.
    Slicno je i u destruktivnim sektama,vodje i zamjenici se kriju ili drze u strahu zrtve dok se izivljavaju a onda ubiju zrtvu ili ona to uradi sama.
    Last edited by Zaovičić; 23-02-15 at 17:42.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    P
    .Psihopata ubija ne da bi nanio bol drugom,vec da izbaci bol iz sebe.
    Npr. kod diktarora tipa(Staljina) on takodje nije ubijao da se sladi na bol zrtve(jer nema empatiju),vec da vlada strah kod naroda i tako mu je sigurnija vladavina,to su jasni primjeri na svaku stranu.
    Koliko shvatih, Staljin je osjećao jaku bol dok je vladao.

    Npr. osoba sa empatijom nikad nece ubiti(bilo kako) nekoga ukoliko taj neko nije to zasluzio.
    Zločin iz strasti? - vrlo interesantna kategorija

    Koliko je ljudi koji dođu u stanje sužene svijesti upravo zbog emocijalnog poremećaja uzrokovanim u odnosu sa osobama sa kojima su dijelili tu 'empatiju' (nekako govoriš o njoj kao da je neka aplikacija)...pa uzela sačmaru i skoknula do supermarketa.

    Možemo li povezati to stanje sužene svijesti (uslovno nazvanim) sa suspenzijom uviđajnosti prema okolini...kada se pokrene mehanizam masivne destrukcije i čovjek zaista pronalazi ekstremno zadovoljenje u nanošenju bola drugima - nešto tipa osveta -mene je svijet povrijedio , a ja sada povrijeđujem njega.

    Tako da sadizam i mazohizam itekako ima veze sa emocijalnom klimom.

  7. #107
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Koliko shvatih, Staljin je osjećao jaku bol dok je vladao.
    Losicka greska,Staljin je tako lijecio bol.

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Zločin iz strasti? - vrlo interesantna kategorija
    Iz strasti ili zadovoljstva,objasnio u porstu ranije.

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Koliko je ljudi koji dođu u stanje sužene svijesti upravo zbog emocijalnog poremećaja uzrokovanim u odnosu sa osobama sa kojima su dijelili tu 'empatiju' (nekako govoriš o njoj kao da je neka aplikacija)...pa uzela sačmaru i skoknula do supermarketa.
    Pises 'tu empatiju',znam da ti je to nesto pateticno i osjecas se neprijatno.

    Osobi sa empatijom stanje suzene svijesti je morao neko da izazove.

    *odmah mozete na primjeru @gaul-a da vidite upravo ono sto sam post ranije objasnio.
    Last edited by Zaovičić; 23-02-15 at 18:00.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Losicka greska,Staljin je tako lijecio bol.
    Bol je univerzalan pojam. Što je prouzrokovalo tu bol.
    Ja sam sa bazirao na ono što si napisao...

    Psihopata ubija ne da bi nanio bol drugom,vec da izbaci bol iz sebe.
    Npr. kod diktarora tipa(Staljina) on takodje nije ubijao da se sladi na bol zrtve(jer nema empatiju),vec da vlada strah kod naroda i tako mu je sigurnija vladavina,to su jasni primjeri na svaku stranu.
    Možeš li da nam pojasniš ?

    Pises 'tu empatiju',znam da ti je to nesto pateticno i osjecas se neprijatno.
    U pravu si, postoji blaga neprijatnost. Doduše uzrok je tome drugi

    Koliko je ljudi koji dođu u stanje sužene svijesti upravo zbog emocijalnog poremećaja uzrokovanim u odnosu sa osobama sa kojima su dijelili tu 'empatiju' (nekako govoriš o njoj kao da je neka aplikacija)...pa uzela sačmaru i skoknula do supermarketa.
    Kao što vidiš da sam je čak stavio pod navodnicima, još i pojasnio u zagradi...

    Osobi sa empatijom stanje suzene svijesti je morao neko da izazove.
    Znači ovdje otkrivamo psihopatologija je uslovljena sa odnosima. Naravno, ako se ubistvo tretira kao loš čin - teško mi je da zamislim da je neko zaslužio da bude ubijen...

    Npr. osoba sa empatijom nikad nece ubiti(bilo kako) nekoga ukoliko taj neko nije to zasluzio
    ...kao što neki tvrde.

    *odmah mozete na primjeru @gaul-a da vide upravo ono sto sam post ranije objasnio.
    Uh, puče dijagnoza - tako brzo

    Znači ja sam neempantni tip totalno.

    Može li blago pojašnjenje. Nije fer ako nemam empatiju da mi to niko ne reče.

    ***

    tek sad primjetih lapsus - hahaha

    Koliko je ljudi koji dođu u stanje sužene svijesti upravo zbog emocijalnog poremećaja uzrokovanim u odnosu sa osobama sa kojima su dijelili tu 'empatiju' (nekako govoriš o njoj kao da je neka aplikacija)...pa uzela sačmaru i skoknula do supermarketa.
    citirajući mene si podvukao -''stanje sužene svijesti''...

    a kao komentar napisao...

    Pises 'tu empatiju',znam da ti je to nesto pateticno i osjecas se neprijatno.
    uffff... hahahahha

    pa idu brzopotezne dijagnoze.
    Last edited by gaul; 23-02-15 at 18:17.

  9. #109
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve sam rekao,a ti opet ne shvatas i logicno je da to kod tebe izaziva bunt,jer po tebi ispada da te vrijedjam.

    Kako slijepi da nacrta ono sto ja vidim,e u tom pracu vodi moj i tvoj razgovor dragi @gaul-e.

  10. #110
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Sve sam rekao,a ti opet ne shvatas i logicno je da to kod tebe izaziva bunt,jer po tebi ispada da te vrijedjam.

    Kako slijepi da nacrta ono sto ja vidim,e u tom pracu vodi moj i tvoj razgovor dragi @gaul-e.
    Dragi? - jel ovo simulacija dobrih odnosa ? - misliš da si prećerao sa dijagnozom da sam psihopata.

    Sve sam rekao,a ti opet ne shvatas i logicno je da to kod tebe izaziva bunt,jer po tebi ispada da te vrijedjam.
    Interesantno kako najobičniju konverzaciju shvataš kao bunt, emocijalnu buru uslovljenu sa nekim navodnim uvredama (kompleksima)...

    Kako slijepi da nacrta ono sto ja vidim...
    Kako bilo ko da nacrta ono što ti vidiš (valjda misliš)? - ako to ne popdjeliš sa nama , ima li neki problem u vezi toga.

    Misliš da neko ko te zaista dobro poznaje jedino te može shvatiti?
    Last edited by gaul; 23-02-15 at 18:26.

  11. #111
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    misliš da si prećerao sa dijagnozom da sam psihopata.
    Nisi,samo si asocijalan.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Kako bilo ko da nacrta ono što ti vidiš (valjda misliš)?
    Ovako,
    Kako da slijepi nacrta ono sto ja vidim ocima(ne mislima),kako da nacrta nesto sa fotografije koju mu pokazujem.
    To je upravo ovo -
    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Možeš li da nam pojasniš ?
    iz prethodna dva posta.

    Zato i dajem taj primjer,objasnjenje je banalno,isto kao kad bi me slijepi pitao zasto ne moze nacrtati nesto sa fotografije?Zato sto nema vid. Ako vama (empatiju uzmemo za vid) dobijas odgovor.
    Citao sam sta su seriske ubice odgovarale kad su ih pitali zasto ste ubijali.Pored toga sto su se smijali(jer za njih to nista nije ozbiljno vec nesto sto im predstavlja zadovoljstvo) odgovarali su 'kako mislite ubio? ... 'Nikoga nisam ubio.'
    Last edited by Zaovičić; 23-02-15 at 19:02.

  12. #112
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zaovičić View Post
    Nisi,samo si asocijalan.
    Zato što sam tražio pojašnjenje? - ispadoh asocijalan.

    Doduše, jasno si udario dijagnozu da sam neempata, doduše ovo je blago blaža demncija, ali ipak jeste.

    Vrlo interesantne korekcije.

    Čemu potreba za profilisanjem? - baš se pitam. Imaš li neku ideju?


    Kako da slijepi nacrta ono sto ja vidim ocima(ne mislima),kako da nacrta nesto sa fotografije koju mu pokazujem.
    Pokazao si neku fotografiju? - mada bilo bi genijalno kad bi pokušao d apojasniš ono genijalno poređenje.

    Zašto neko ne bi bio u stanju da nacrta crtež koji mu pokazuješ? - osim ako ne smatraš da ti vidiš stvari drugačije.

    Zato i dajem taj primjer,objasnjenje je banalno,isto kao kad bi me slijepi pitao zasto ne moze nacrtati nesto sa fotografije?Zato sto nema vid. Ako vama (empatiju uzmemo za vid) dobijas odgovor.
    Zašto bi empatiju uzimali za vid?

    Imaš li predstavu šta je empatija?

    Kad bi te slijepi pitao šta je na fotografiji, valjda bi trebao da mu opišeš, onako deskriptivno. Postoji ona fraza - ''fotka vrijedi hiljadu riječi'' - znači da je ipak moguće, doduše ište malo kreativnosti i naobrazbe.

    Citao sam sta su seriske ubice odgovarale kad su ih pitali zasto ste ubijali.Pored toga sto su se smijali(jer za njih to nista nije ozbiljno vec nesto sto im predstavlja zadovoljstvo) odgovarali su 'kako mislite ubio? ... 'Nikoga nisam ubio.'
    meni ovo liči više na simptom višestruke ličnosti, gdje zaista čovjek nije svjestan da je ubio nekoga, pa samim tim i optužbe da je to uradio su mu humorne.

    Normalno da on ne osjeća krivicu jer nije svjestan da je to uradio.
    Last edited by gaul; 23-02-15 at 19:23.

  13. #113
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala svima sto ucestvujete u diskusiji ,vrlo je korisna,da nije interneta ovakve odgovore bih mogao samo da dobijem pod posebnim uslovima.

    Kako jedan rece i normalno je da bi volio da je svijet u cjelini kao Islamska drzava,razocaracu ga,ubicu mu nadu za tim zadovoljstvom.Vi niste svjesni da je ID posebna i da je ocekivana,da to nije pobjeda psihopata,vec samo jedan od poraza.
    Vi nemate pojma sta je evolucija.Nemate pojma da se zivo bice pod po njemu teskim uslovima ubrzano razvija (razvice,mutacija,jace=snaznije se bori kroz zivot).Civilizacija je TEK pocela da se razvija,18.,19. vijek je zagrijavanje,20.ti start, a slijedi nam sve veci i brzi razvoj a samim tim vasa sve veca zvjerstva.Vi ste nam korisni.Covjek prije i poslije ledenog doba nije isti,iz ledenog doba izasao je jaci,inteligentniji.Vi nam dodjete kao ledeno doba.Radicete sve veca zvjerstva,a ljudi ce sve brze prepoznavati i znati kako da se bore.Imacete sve manje mogucnosti i vremena da se zadovoljite Kakva nas sve tehnologija ceka,nemate pojma(a kako da imate kad ste egoisti i zivite od trenutnog zadovoljstva).
    Last edited by Zaovičić; 23-02-15 at 19:59.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na ovom forumu zabranjeno je:
    1. Vrijeđati, omalovažavati, uznemirivati ucesnike zbog vjerske, nacionalne, polne, stranačke ili druge pripadnosti ili zbog neslaganja u stavovima....... analizirati 'psihološki profil' nekog korisnika foruma.......
    Na forumu se moze biti ljekar, pekar, apotekar, kosmonauta, fudbaler, mesije, marsovac..... i sve sto padne na um, mogu se umisliti razne sklonosti, vidovitosti.... ali jedino pod uslovom da se postuju gore navedene zabrane.
    Na ovoj temi "saznamo" mnoge stvari "otvorise se razni kartoni", ali ni sprdnje ne moze sakriti bljutavost, uvrede sagovornika i diskusija kakva ne dolikuje ovom forumu.
    Zbog toga se na malo duzi period pozdravljamo sa izvjesnim sagovornikom, a tema zakljucava dok odgovorna ekipa ne odluci da li je za potpuno brisanje.

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Kako prepoznati org i kopiju note 3?
    By Konstatin in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 11
    Last Post: 04-03-14, 22:22
  2. Kako prepoznati mafijasa u CG?
    By obrniokreni in forum Sve i svašta
    Replies: 185
    Last Post: 09-09-11, 08:58
  3. Replies: 25
    Last Post: 09-03-09, 07:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •