Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213
Results 301 to 314 of 314

Thread: Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

  1. #301
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Archi, moram ovo pitat pošto stvarno ovo što pišeš je jako čudno.

    Naime ako ovo pišeš da bi promovirao Islam stvaraš kontra efekat jer sve što si napisao odiše ukočenošću i tvrdom dogmom što odbija svakoga. Pitam se koji su tvoji motivi jer očigledno da sve što si napisao ima potpuno kontra efekat od poželjnog (barem po meni percepiranog, da želiš približiti svoju vjeru nama koji pripadamo drugim vjeroispovijestima ili nemamo vjeru).

    Po svemu što si napisao počinjem sumljati da je tvoj cilj približavanje Islama drugima već da se radi o nekoj suprotnoj namjeri, da pokušavaš svijesno i namjerno odbijati ostale od Islama na sve moguće načine.

    Ja nemam ništa protiv toga, da se razumijemo, čak što više i sam se bavim sa time ukazujući na nedostatke svih religija i ukazujući direktno na štetu koju te religije proizvode.

    Ono što mi smeta je odsustvo iskrenosti u namjeri. Smeta mi da se lažno predstavljaš kao vjernik iako očigledno podrivaš tu vjeru.

    Kažem ti ne smeta mi namjera ali mi smeta način na koji to radiš.

    Ukoliko si stvarno iskreni vjernik i ovo je tvoje stvarno mišljenje onda stvarno radiš veoma loš posao u približavanju Islama nevjernicima odbijajući čak i one koji se dvoume a možda čak i mnoge službene pripadnike te vijere.

    S druge strane možda je tvoj cilj očistiti vjeru od neiskrenih pripadnika tako da ostanu samo najdogmatskiji sljedbenici Kurana koji u opće ne postavljaju ikakva pitanja i prate sljepo svaki hir Islamskih službenika. U tom slučaju ok, i to je pohvalno jer nema previše ljudi koji su u potpunosti sposobni isključiti svoju inteligenciju tako da će na kraju ostati tek samo vrlo mali broj hipnotisanih umova koji u biti neće moći praviti pretjeranu štetu.

  2. #302
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne vjerujem da na svijetu ima ijedan jedini vjernik koji se pridrzava tih knjiga u potpunosti već te knjige prilagodjava svojim potrebama i onako kako mu odgovara u datom trenutku.
    Naravno. Bukvalno.Svaki.Vjernik.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #303
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dizajner View Post
    Archi,sta znaci ova sura?

    "Oni bi jedva cekali da i vi budete nevjernici kao sto su i oni nevjernici,pa da budete jednaki.Zato ih ne prihvacajte za prijatelje dok se radi Alaha ne isele.A ako okrenu ledja,onda ih hvatajte i ubijajte gdje god ih nadjete,i nijednog od njih kao prijatelja i pomagaca ne prihvacajte.Osim onih koji se sklone kod nekog plemena sa kojim vi imate ugovor o nenapadanju,ili vam dodju,a tesko im je da se bore protiv vas ili plemena svog.A da Alah hoce,okrenuo bi ih protiv vas i oni bi se,uistinu,protiv vas borili.Ako vas takvi ostave na miru i ne nenapadaju vas,i ako vam ponude mir,onda vam Alah ne daje nikakva prava na njih".(4:89-90-Kuran na bosanskom)
    Tefsir Ibn Kesir strana 303 i 304: http://www.n-um.com/files/Ibn%20Kesir%20tefsir.pdf


    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Archi, moram ovo pitat pošto stvarno ovo što pišeš je jako čudno.

    Naime ako ovo pišeš da bi promovirao Islam stvaraš kontra efekat jer sve što si napisao odiše ukočenošću i tvrdom dogmom što odbija svakoga. Pitam se koji su tvoji motivi jer očigledno da sve što si napisao ima potpuno kontra efekat od poželjnog (barem po meni percepiranog, da želiš približiti svoju vjeru nama koji pripadamo drugim vjeroispovijestima ili nemamo vjeru).

    Po svemu što si napisao počinjem sumljati da je tvoj cilj približavanje Islama drugima već da se radi o nekoj suprotnoj namjeri, da pokušavaš svijesno i namjerno odbijati ostale od Islama na sve moguće načine.

    Ja nemam ništa protiv toga, da se razumijemo, čak što više i sam se bavim sa time ukazujući na nedostatke svih religija i ukazujući direktno na štetu koju te religije proizvode.

    Ono što mi smeta je odsustvo iskrenosti u namjeri. Smeta mi da se lažno predstavljaš kao vjernik iako očigledno podrivaš tu vjeru.

    Kažem ti ne smeta mi namjera ali mi smeta način na koji to radiš.

    Ukoliko si stvarno iskreni vjernik i ovo je tvoje stvarno mišljenje onda stvarno radiš veoma loš posao u približavanju Islama nevjernicima odbijajući čak i one koji se dvoume a možda čak i mnoge službene pripadnike te vijere.

    S druge strane možda je tvoj cilj očistiti vjeru od neiskrenih pripadnika tako da ostanu samo najdogmatskiji sljedbenici Kurana koji u opće ne postavljaju ikakva pitanja i prate sljepo svaki hir Islamskih službenika. U tom slučaju ok, i to je pohvalno jer nema previše ljudi koji su u potpunosti sposobni isključiti svoju inteligenciju tako da će na kraju ostati tek samo vrlo mali broj hipnotisanih umova koji u biti neće moći praviti pretjeranu štetu.
    Ja nisam musliman koji ce reci npr: brate lijepo je to da se zena pokrije, sve je to u redu sve to pise u Kuranu, ali to je po meni pretjerivanje, nema to potrebe u Cg i slicno. Dakle mozda zato smeta moja iskrenost, sto se ja cvrsto drzim stavova za koje znam da su ispravni, ako Kuran i hadis nesto kazu ja se tome pokorim i nema dalje raspravke pa makar i ne bilo milo drugima. Istina se mora reci onakva kakva jeste bez dodvoravanja.
    Mislim da nije problem u mom pristupu koliko u tome kako vi (druga strana) reagujete. Da pitate o milosti poslanika, da pitate kakav je on bio muz, vladar, otac, drug itd onda bi i odgovori bili takvi da bi se vasa srca istopila. Ali vi pitate o stvarima o kojima unaprijed imate negativno misljenje unaprijed ste spremni da pokazete zube, i onda kada ja odgovorim nesto sto nije plod moje maste nego stav nekog ucenjaka vama to onda ne odgovara.

    Ja nisam otvorio ovu temu sa namjerom da bilo koga prevedem u islam, niti mislim da je to moguce preko foruma. Otvorio sam temu sa namjerom da koliko toliko vidimo kako je zivio poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem, da vecinu stvari kakvim ga danas predstavljaju nisu istina. To je razlog otvaranja ove teme.

    Interesantno je da su svi narodi svojim poslanicima kada bi im dolazili trazili kao dokaz njihovog poslanstva da ih stigne kazna kojom im se prijeti. To je stvarno tema za sebe i moglo bi se istrazivati na tu temu. Umjesto da kazu ako si stvarno Bozji poslanik podari nam nevidjeno blagostanje, novac, znanje itd itd oni traze kao dokaz da im dodje kazna. Eto to me podsjeca i na ovaj forum, ja sa svojim malim znanjem islama pokusavam da vam priblizim poslanika onoliko koliko je to u mojoj mogucnosti a vi pitate o stvarima koja ce vas udaljiti od islama i poslanika. Te koji je propis otpadnika od vjere, te kome se sjece ruka, ko se kamenuje, ko ima koliko zena. Gdje su pitanja kako je poslanik vodio drzavu, kako se ophodio prema svojoj djeci, kakav je bio otac, kakav je bio djed, kakav je bio prema svojim komsijama, kakav je bio prema ljudima koji su ga izgnali iz Meke, kakav je bio prema ratnim zarobljenicima itd itd more oblasti u kojima se vidi kakva je to licnost bio. Ni sa ovim pitanjima koje vi postavljate se ne moze umanjiti njegova vrijednost jer se na sve ima odgovor ali takvi odgovori kada vam se kazu onda vama to ne odgovara i odvraca vas od islama.

    Sigurno si u pravu, mozda i ja za dosta stvari grijesim, molim Allaha da mi oprosti za svako slovo koje sam otkucao a koje ce biti dokaz protiv mene na sudnjem danu, za svako slovo koje je nekog odvratilo od islama i od poslanika. Mnogo puta sam govorio a nije s`goreg da opet pomenem, islam ne treba gledati ni kroz mene, ni kroz Fejzica ni kroz druge narode jer svi mi imamo gresaka i za mnoge stvari grijesimo, ljudi su skloni greskama. Pravo znanje iz islama treba uzimati iz Kurana, iz vjerodostojnih hadiskih zbirki, iz tumacenja priznatih ucenjaka (kao sto je Tynna navela jednog od njih a ima ih mnogo) a ne od Archija ili Rookija ili bilo koga drugog. Nas nivo vjerovanja i razumijevanja vjere naspram takvih ucenjaka je ravan nuli (ako nismo cak i u minus otisli ).

    Jos jedna bitna stvar na kraju, nikad svi ljudi na planeti zemlji ne mogu biti vjernici, cak i kada su im poslanici dolazili i bili medju njima bilo je ljudi koji nisu htjeli da povjeruju i koji su govorili za njih da su ludaci, lazovi i razne stvari. Pa tako se nikad nece citav forum sloziti samnom i mojim pisanjima, kao sto se ja necu sloziti sa necijim drugim pisanjima, u svemu tome je najbitnije da odrzimo jedan ljudski nivo gdje necemo vrijedjati jedne druge nego gdje cemo se uvazavati kao ljudi i drzati diskusiju na jednom nivou koji je dostojan ljudi kao intelektualnih bica.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  4. #304
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Istina, ovakve se teme redovno okrenu protiv onoga ko ih je otvorio. Dobro je sto se i otvaraju vise, uprkos tome.

    Nivo, nivo...
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #305
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Da pitate o milosti poslanika, da pitate kakav je on bio muz, vladar, otac, drug itd onda bi i odgovori bili takvi da bi se vasa srca istopila.
    Archi, uvjek je važnije znati negativnu stranu nečega

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ali vi pitate o stvarima o kojima unaprijed imate negativno misljenje unaprijed ste spremni da pokazete zube, i onda kada ja odgovorim nesto sto nije plod moje maste nego stav nekog ucenjaka vama to onda ne odgovara.
    Tvoji "učenjaci" su učenjaci koji prodaju bijele bubrege za bubrege. Poput onih (ima ih dosta) koji pišu da se neka riječ sa arapskog prevodi kao ĆEBE, a u stvari se na svakom jeziku prevodi kao HALJINA. Što je najtužnije od svega onaj ko čita te blogove će ih prihvatiti zdravo za gotovo BEZ IKAKVE PROVJERE, a tako je jednostavno provjeriti navode i gre'ota je ne potruditi se.
    Veliki broj ateista su postali jeretici tako što su pročitali-proskitali

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ja nisam otvorio ovu temu sa namjerom da bilo koga prevedem u islam, niti mislim da je to moguce preko foruma.
    Ne vidim zašto ne bi bilo moguće preobratiti nekog u neku vjeru preko foruma. Na kraju krajeva internet je alat preko kojega se informišemo i učimo
    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Otvorio sam temu sa namjerom da koliko toliko vidimo kako je zivio poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem, da vecinu stvari kakvim ga danas predstavljaju nisu istina.
    I ispade da većina stvari po kojima ga ti znaš (koje su ti drugi prepričali) nije istina.
    Rekli su ti da je blasfemija crtati Muhameda eto ih umjetničke slike sa njegovim likom (i kod Šiija i kod Sunita ) na svakom koraku. Neke su dolazile i uz hadise
    Rekli su ti da je dobar i blažen i ispade da on u dosta slučajeva to nije


    Da se razumijemo u većinu hadisa koje sam citirao tokom vremena ne vjerujem ali to je vaša (Sunitska) potvrđena biografija Muhameda.
    Da li ja kao ateista vjerujem da je Muhamed to radio ili ne je potpuno nevažno, ali ti nisi pravi muslianski suni vjernik ako ne vjeruješ u sve iz Kurana i provjerenih hadisa, a tvoja praksa je da vjeruješ u ono šta tebi odgovara

    To je najveći problem većine vjernika (nebitno koje religije) uzimate zdravo za gotovo ono čime su vas kljukali u djetinjstvu i ne napravite nikakav napor da to provjerite, a to je tako jednostavno da je gre'ota ne potruditi se

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    To je razlog otvaranja ove teme.
    Ako ti je cilj bio da se priča o dobrim stranama Muhameda trebao si tako nasloviti topic. Ovako je uopšteno o Muhamedu i ja sam jedini učesnik koji se držao teme pisanja o Muhamedu
    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Interesantno je da su svi narodi svojim poslanicima kada bi im dolazili trazili kao dokaz njihovog poslanstva da ih stigne kazna kojom im se prijeti.
    Ne nego će prihvatiti svaku šušu koja tvrdi da je Poslanik. Pisa li ti dosta puta o tome da će se pojaviti naki lažni poslanik (piše i u Bibliji) i sad spočitavaš ljudima koji "traže dokaz poslanstva"
    Quote Originally Posted by Archi View Post
    cak i kada su im poslanici dolazili i bili medju njima bilo je ljudi koji nisu htjeli da povjeruju i koji su govorili za njih da su ludaci, lazovi i razne stvari.
    Što bi i ti rekao da se sjutra pojavi neki . Jer danas znaš ono što neki beduin nije znao
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #306
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    @Rakune, slazem se da si se ti drzao teme, ali nazalost ja ne mogu da nadjem nista od onoga sto si ti pisao zato ti ne odgovaram na postove. Kada sam ti odgovorio na onaj hadis koji je meni bio poznat ti vise nisi odgvarao da li se radi o tom hadisu ili si ti navodio neki drugi hadis. Evo ovdje imamo citavu online buharijinu zbirku na nasem jeziku:
    http://www.buharijevazbirka.com/
    Ti si napisao dio 2 hadis 911. Ides dolje u desnom uglu odaberes Tom1, i II. DIO to je od hadisa 876 do hadisa 1772. TU kliknes i otvorice ti se taj dio i listaj do hadisa 911.
    Hadis govori o tome da ne treba da dizemo svog brata muslimana sa mjesta na koje je on vec sjeo, da bi mi sjeli na to mjesto. Ne razumijem odakle ovaj tvoj dio dolje:

    "otkrovljenja mi (Muhamedu) nikad nisu došla kada nosim žensku odjeću osim Aišine" (Sahih Bukhari 2/911 ).


    Dakle jos jednom se postavlja upitnik nad ovim tvojim izvorima i referencama.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  7. #307
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda si do sad naučio do sad da je SVE ŠTO NAPIŠEM u vezi neke religije(u ovom slučaju Islam) potkrijepljeno dokazima
    Ne ja i ovo me je još uvjerilo,...
    Tražiš link ka hadisu koju opisuje kako je Muhamed zatvorio Aišu u kovčeg
    Evo ti Sahih Muslim 4:2127
    I dalje ga nema, pročitaj šta tamo piše, ja ne znam kako možeš tako da nas lažeš, staviš link i tvrdiš da tamo nešto piše a toga nema...





    Možda je prokleo muškarce, ali kako već znamo ono što je drugima zabranjeno njemu je dozvoljeno (kao što je slučaj sa brojem žena). Osim toga to nisam ja izmislio već VAŠ VJERODOSTOJNI HADIS KAŽE.
    Pa prokleo bi sa time i samog sebe,a za hadis je dato objašnjenje.
    to što je oženio više od 4 žene je doprinijelo mnogo u širenju Islama i već sam citirao sa stranice rijaseta BiH o ulozi njegovih žena...
    Evo ti ovdje pročitaj, čak je i naveden hadis đe jasno piše da je bio ispod Aišinog ćebeta
    http://islamiat101.blogspot.com/2012...osdresser.html

    oni za raazliku od vas Suna uvažavaju samo Kuran
    Pogrešnu informaciju imaš al nije o tome tema...

    [/QUOTE]
    Last edited by Israphel; 29-01-15 at 12:52.

  8. #308
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    @Rakune, slazem se da si se ti drzao teme, ali nazalost ja ne mogu da nadjem nista od onoga sto si ti pisao zato ti ne odgovaram na postove. Kada sam ti odgovorio na onaj hadis koji je meni bio poznat ti vise nisi odgvarao da li se radi o tom hadisu ili si ti navodio neki drugi hadis. Evo ovdje imamo citavu online buharijinu zbirku na nasem jeziku:
    http://www.buharijevazbirka.com/
    Ti si napisao dio 2 hadis 911. Ides dolje u desnom uglu odaberes Tom1, i II. DIO to je od hadisa 876 do hadisa 1772. TU kliknes i otvorice ti se taj dio i listaj do hadisa 911.
    Hadis govori o tome da ne treba da dizemo svog brata muslimana sa mjesta na koje je on vec sjeo, da bi mi sjeli na to mjesto. Ne razumijem odakle ovaj tvoj dio dolje:

    "otkrovljenja mi (Muhamedu) nikad nisu došla kada nosim žensku odjeću osim Aišine" (Sahih Bukhari 2/911 ).


    Dakle jos jednom se postavlja upitnik nad ovim tvojim izvorima i referencama.
    Sve što sam napisao sam pružio i reference, a to što si ti našao jedino mjesto na kom se ne pominje taj hadis je druga stvar.

    Samo kucaj u Google-u Sahih Bukhari 2/911 i svaki link na prvih 10 strana će ti izbaciti taj hadis. Čak sam ti ga i Copy/Paste-ovao originalnog na Arapskom
    Last edited by Rakun; 29-01-15 at 14:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #309
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    I dalje ga nema, pročitaj šta tamo piše, ja ne znam kako možeš tako da nas lažeš, staviš link i tvrdiš da tamo nešto piše a toga nema...
    Ti si jedna teška trolina lažava.
    Ja NIKADA ne lažem, niti sam IKADA U ŽIVOTU LAGAO
    Nabavi naočare.
    Hadis jeste na Engleskom ali baci pogled
    "I said: Yes. He struck me on the chest which caused me pain, and then said: Did you think that Allah and His Apostle would deal unjustly with you? She said: Whatsoever the people conceal, Allah will know it."
    Da taj Hadis ne postoji Archi koji je izmislio mozak za tebe bi to rekao

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Pa prokleo bi sa time i samog sebe,a za hadis je dato objašnjenje.
    Za Hadis je na nekom blogu dato objašnjenje da je loše preveden sa arapskog. Interesantno je to što se na svakom jeziku prevodi kao Haljina, a ne kao Ćebe
    ا تُؤْذِينِي فِي عَائِشَةَ فَإِنَّ الْوَحْيَ لَمْ يَأْتِنِي وَأَنَا فِي ثَوْبِ امْرَأَةٍ إِلَّا عَائِشَةَ(to crveno je Haljina )

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    to što je oženio više od 4 žene je doprinijelo mnogo u širenju Islama i već sam citirao sa stranice rijaseta BiH o ulozi njegovih žena...
    Ali to je protiv onoga što je pričao da mu je Allah rekao (da su dozvoljene 4 žene )
    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Evo ti ovdje pročitaj, čak je i naveden hadis đe jasno piše da je bio ispod Aišinog ćebeta
    http://islamiat101.blogspot.com/2012...osdresser.html
    Evo tebi originalni hadis pa ga prevedi na svoj bošnjački
    لَا تُؤْذِينِي فِي عَائِشَةَ فَإِنَّ الْوَحْيَ لَمْ يَأْتِنِي وَأَنَا فِي ثَوْبِ امْرَأَةٍ إِلَّا عَائِشَةَ
    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Pogrešnu informaciju imaš al nije o tome tema...
    Tačnu informaciju imam, a da je pogrešna jedva bi dočekao da pljuješ. Nego ako ne poštuješ "provjerene" hadise ti si Šiija
    Last edited by Rakun; 29-01-15 at 15:06.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #310
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti si jedna teška trolina lažava.
    Ja NIKADA ne lažem, niti sam IKADA U ŽIVOTU LAGAO
    Nabavi naočare.
    Hadis jeste na Engleskom ali baci pogled
    "I said: Yes. He struck me on the chest which caused me pain, and then said: Did you think that Allah and His Apostle would deal unjustly with you? She said: Whatsoever the people conceal, Allah will know it."
    Da taj Hadis ne postoji Archi koji je izmislio mozak za tebe bi to rekao
    Aj ga sad prevedi? Pa vidi dje se tu pominju kovčezi?


    A evo i odgovor za taj hadis http://discover-the-truth.com/2013/1...isha-and-more/



    Za Hadis je na nekom blogu dato objašnjenje da je loše preveden sa arapskog. Interesantno je to što se na svakom jeziku prevodi kao Haljina, a ne kao Ćebe
    ا تُؤْذِينِي فِي عَائِشَةَ فَإِنَّ الْوَحْيَ لَمْ يَأْتِنِي وَأَنَا فِي ثَوْبِ امْرَأَةٍ إِلَّا عَائِشَةَ(to crveno je Haljina )
    Pročitaj objašnjenje na onom sajtu, čak postoji i druga predaja đe je jasno rečeno ćebe.

    Ali to je protiv onoga što je pričao da mu je Allah rekao (da su dozvoljene 4 žene )
    Uzvišeni je u Kur'anu rekao da nam je Muhamed s.a.v.s divan uzor, njemu su neke stvari bile dozvoljene, neke naređene dok su nama opcionalne...
    http://islamqa.info/en/127066

    Evo tebi originalni hadis pa ga prevedi na svoj bošnjački
    لَا تُؤْذِينِي فِي عَائِشَةَ فَإِنَّ الْوَحْيَ لَمْ يَأْتِنِي وَأَنَا فِي ثَوْبِ امْرَأَةٍ إِلَّا عَائِشَةَ
    Pročitaj link što sam dao pa ga ti prevodi kako oćeš pošto vidim da se ne možeš odvojiti od Islama...
    Tačnu informaciju imam, a da je pogrešna jedva bi dočekao da pljuješ. Nego ako ne poštuješ "provjerene" hadise ti si Šiija
    Šije imaju neke svoje hadise..
    Takođe oni vrijeđaju ashabe Muhameda s.a.v.s i njegovu ženu Aišu...
    Last edited by Israphel; 29-01-15 at 15:33.

  11. #311
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    Aj ga sad prevedi? Pa vidi dje se tu pominju kovčezi?
    Ne znam više ni šta ti odgovaram u tvojim ljigavim pokušajima da što prije prođe strana

    He stuck me in the chest.

    Na Engleskom Chest znači kovčeg(sanduk) ili grudi.
    Šta znači "stuck" ? ZAGLAVITI

    Tako da je ili
    on me je zaglavio u sanduk/kovčeg
    ili
    On me je zaglavio u grudi

    Znači ili je Aišu zatvorio u sanduk ili je Aiša Alien
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #312
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne znam više ni šta ti odgovaram u tvojim ljigavim pokušajima da što prije prođe strana

    He stuck me in the chest.

    Na Engleskom Chest znači kovčeg(sanduk) ili grudi.
    Šta znači "stuck" ? ZAGLAVITI

    Tako da je ili
    on me je zaglavio u sanduk/kovčeg
    ili
    On me je zaglavio u grudi

    Znači ili je Aišu zatvorio u sanduk ili je Aiša Alien
    Sprdaš li se ti samnom? Pa nisam ćorav i glup...

    He struck me on the chest which caused me pain,
    Sad ga gore citiraš i onda druge riječi sad napišeš?
    Znači nije stuck no struck, što znači udariti, mada to nije tačan prevod sa arapskog no bi trebalo stajati da ju je odgurnuo ili odbio, pogledaj onaj link što sam postavio tamo je fino objašnjeno ...

  13. #313
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    JaVNO SE IZVINJAVAM Poslaniku i dajem Israphelu rep+ zbog uvida u moju fatalnu grešku.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #314
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sve što sam napisao sam pružio i reference, a to što si ti našao jedino mjesto na kom se ne pominje taj hadis je druga stvar.

    Samo kucaj u Google-u Sahih Bukhari 2/911 i svaki link na prvih 10 strana će ti izbaciti taj hadis. Čak sam ti ga i Copy/Paste-ovao originalnog na Arapskom
    Vjerovatno se ne koriste iste reference ali ga mora imati i u ovoj online zbirci koju sam ja postavio samo vjerovatno pod drugim brojem. Zato mi je bilo interesantno da ga nadjem sa nasim prevodom da vidim kako je bilo prevedeno kod nas, sa obzirom da kada se ukuca ovo na google ima onih diskusija kao da se radi o losem prevodu.
    U svakom slucaju cak i da nije los prevod u pitanju, ako je nosenje Aisine odjece (u svojoj privatnoj kuci) dokaz da je poslanik sallallahu alejhi ve sellem bio transvestit pored svih ostalih ajeta i hadisa da to nikako nije dozvoljeno onda ne znam stvarno Covjek kome se preko 20godina pratio i zapisivao svaki korak i postupak, i ako je to sve sto mu zamjerate za 20 i vise godina poslanstva onda neka bude

    Sto se tice ove dalje diskusije za drugi hadis gdje ste zakljucili ti i Israphel da se stvarno radi o pogresnom prevodu nema potrebe da se izvinjavas bilo kome jer svako moze da pogrijesi ljudi smo, ali u svakom slucaju od mene imas veliku pohvalu i respect za iskrenost!

    Posto je danas petak evo jednog podsjetnika:
    Lijepo je petkom mnogo donositi salavat na Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, Evs b. Evs, r.a., prenosi od Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem:
    ''Petak spada u vaše najbolje dane. U njemu je stvoren Adem, a u njemu je i umro. U njemu će se desiti puhanje u sur, i u njemu će se desiti uništenje svega. Zato petkom mnogo donosite salavat na mene, jer se vaš salavat meni predočava.'' Prisutni upitaše: ''Allahov Poslaniče, kako će ti se predočiti naš salavat kada tvoje tijelo istruhne?!'' On reče: ''Uzvišeni Allah zabranio je zemlji da jede tijela vjerovjesnika.'' Hadis bilježe Ebu Davud, En-Nesai i Ibn Madže, a šejh Albani ga svrstava u sahih hadise
    Last edited by Archi; 30-01-15 at 08:22.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3910111213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šams ad-Din Muhamed Hafiz, (1320-1389)
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 08-02-12, 01:05
  2. P: Boxerske rukavice EVERSLAST Muhamed Ali
    By Majx in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 31-12-11, 14:02
  3. Poslanik HGI Božo Nikolić izjavljuje !
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-07, 10:42
  4. Bivši poslanik SRS prešao u PSS. Karić ušao u Skupštinu
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-05, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •