Page 8 of 13 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 314

Thread: Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

  1. #176
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Nema sta da se izvinjavas. Moguce je. Ja nisam Islamski alim i ucenjak, samo prosjecan musliman koji mozda zna 1% od mora znanja Islama. Ako u necemu grijesim slobodno me ispravite (ko zna o tome bolje od mene), reci mi ti tvoje tumacenje mozda si u pravu.
    znači li to da ćeš da se vodiš svojim uvjerenjima sve dok te neko "ne ispravi" ?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  2. #177
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ti se rugaj a ja cu moliti Allaha da te uputi na pravi put, da budes poput drugog halife Omera radijallahu anhum koji je krenuo da ubije poslanika (zar ima vece mrznje od te) pa je na kraju kada je dosao kod poslanika sallallahu alejhi ve sellem primio islam, i bio zestok (ali pravedan) musliman kao sto je bio zestok u protivljenju protiv islama
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  3. #178
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

    Archi sta je sa crnim mackama? Jel isto vazi pravilo. I oprosti, ako je pas crn potpuno bez dvije bijele tacke jel to isto.
    Hvala unaprijed.

    Ja sam ovamo u naselje pg pa bih da porokao sve sto je crno ako Kuran dozvoljava.


    Tapatalk.

  4. #179
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    neka sad zafrkancije. Ja da znam nema hadisa da je crna macka sejtan, kao sto to ima za crnog psa. Ako je pas potpuno crn bez ove dvije bijele tacke na glavi onda ne odgovara opisu psa kojeg je poslanik dozvolio da se ubija. Kuran ( i njegovi ajeti) su jedno a hadisi su drugo, treba znati razlikovati jedno od drugog iako jedno drugo objasnjavaju i dopunjuju.
    Npr u Kuranu je spomenuto o molitvi, ali nisu spomenuti detalji tog obreda koji se prenose hadisima. Jer je poslanik sallallahu alejhi ve sellem rekao Klanjajte onako kako vidite mene da klanjam.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  5. #180
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta Archi bi sa onim slikama koje ste vi suniti slikali ?


    I kad već ponovo poče sa hadisima, da i ja bačim par provjerenih

    "Ja Muhamed sam je pokrio svojom košuljom da bi bila odjevena na nebu i vodio ljubav da joj olakšam pritisak groba jer je poslije Abu Talib-a bila najljepše Allahovo stvorenje" (Nekrofil)


    "Muhamed je zadigao svoje haljine da bi ga čovjek ljubio" (Homoseksualac )


    "otkrovljenja mi nikad nisu došla kada nosim žensku odjeću osim Aišine" (Transvestit )
    AHAHAHA

    Znači ipak nije nosio trofrtaljke!

    A nisi ni spomenuo kanibalizam...



    Na meniju Izraelci iz Ramale...


    Šta nam to nudi šerijat pride...



    ...nije rijetkost i postoji određena tolerancije prema kanibalizmu.

    Jedan od segmenata obuke alahove vojske jeste upravo da se jede meso neprijatelja, eksokanibalizam znači tu zastupljen.
    Takođe postoji i endokanibalizam, gdje se malo kuša ljudovine iz samilosti, iz odavanje počasti, dokazi ljubavi.

    Vidimo iz hadisa da je iz samilosti Muhamed obljubio mrtvu ženu, da joj lakše pane sama smrt.

    Treba ipa imati u vidu da su ovdje posrijedi debele kultorloške razlike između orijenta i evropejskog mentaliteta. Ovaj slučaj je totalno neprihvatljiv za našu civlizaciju dok postoji određena tolerancija na orijentu.

    Upravo te razlike jesu uslovile da se sam Islam establira na prostorima gdje se establirao, međutim i uzrok sve ove histerije. Sa ovakvim elementima on je za evropejsca totalno neprihvatljiv, osim ako se on sam ne prilagodi skrivajući i proglašavajući kao ''nepostojeće'' ili ''nepodesne''...

    Da naravno da jesu nepodesni za evropejca i zbog toga se lagano brišu i kriju, vrše se promjene.

    Što je veoma interesantno...neko se prilagođava
    Last edited by gaul; 27-01-15 at 12:49.

  6. #181
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    @gaule, kad bi samo ispostovao ovih par stranica i procitao odgovor na taj post.

    Posto vidim da ima ljudi koji su se zainteresovali za svijet dzina sejtana veceras ima odlicno predavanje u Tuzima, domu kulture. Ulaz je slobodan. Moze doci ko god pozeli i postaviti pitanja kakva god pozeli (eto prilike da dodju Gandalf white Rakun Gaul i ostala druzina da nesto nauce i postave pitanja sa kojima "prosipaju" nas muslimane hehe)
    Tema predavanja je SIHR (sta je sihr, simptomi, oboljenja, preventiva i zastita od sihra). Predavac mr. Zijad Ljakic.
    Vrijeme pocetka predavanja 19h.
    Jos jednom, svi su dobrodosli ulaz je slobodan.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  7. #182
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oće li ko sa mnom. Hvala na info

  8. #183
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Evo ga citav taj hadis iz Muslima:
    ‘Ubijajte samo potpuno crne pse sa dvjema bijelim tačkama na glavi – to je šejtan!’” (Muslim, br. 4103)
    Prvo ja nemam sa cim da ga ubijem, ni vakcinu ni pistolj ni nista slicno. Drugo vjerovatno bi zavrsio u zatvor zbog takvog djela u nasoj zemlji a to je vece zlo od onoga kojeg bih pokusao da uklonim sa ubijanjem takvog psa. A u Islamu postoji jedno zlatno pravilo da uvijek biramo manje zlo od veceg, dakle ja da vidim takvog psa upozorio bih njegovog vlasnika da nije lijepo da drzi takvog psa i naveo bih mu ovaj hadis, ukoliko me ne poslusa ja sam skinuo obavezu sa sebe sa tim upozorenjem a ja bih se klonio takvog psa i takvog vlasnika ukoliko me ne poslusa. Ovo je veoma detaljan opis, da je pas potpuno crn i da ima dvije bijele tacke na glavi. Koliko takvih pasa ima u Cg, taj postotak je sigurno veoma mali, ako ih uopste ima.

    Trece ja sam veoma human, gledam da mrava ne zgazim. Ali jedno su propisi za koje znas da su istina a drugo su ljudska osjecanja i tumacenja. Kada nam dodje jasan vjerski dokaz ni vjerniku ni vjernici nije dozvoljeno da postupaju na neki drugi nacin shodno Allahovom ajetu u Suri Al-Ahzab, ajet 36:
    "Kada Allah i Poslanik Njegov nesto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo po svom nahodjenju postupiti. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne poslusa, taj je sigurno skrenuo s Pravoga puta"

    Ako moze iskren odg. Da li ti stvarno vjerujes da su takvi psi sejtani?

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crni pas sa jednom bijelom tackom je pola sejtana i sta se sa njima radi??? Sto prije odgovoriti jer će Roki porokati svu pascad u naselju.

  10. #185
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    on se mora ubiti na pola!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #186
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    @gaule, kad bi samo ispostovao ovih par stranica i procitao odgovor na taj post.

    Posto vidim da ima ljudi koji su se zainteresovali za svijet dzina sejtana veceras ima odlicno predavanje u Tuzima, domu kulture. Ulaz je slobodan. Moze doci ko god pozeli i postaviti pitanja kakva god pozeli (eto prilike da dodju Gandalf white Rakun Gaul i ostala druzina da nesto nauce i postave pitanja sa kojima "prosipaju" nas muslimane hehe)
    Tema predavanja je SIHR (sta je sihr, simptomi, oboljenja, preventiva i zastita od sihra). Predavac mr. Zijad Ljakic.
    Vrijeme pocetka predavanja 19h.
    Jos jednom, svi su dobrodosli ulaz je slobodan.
    Niko ne prosipa vas muslimane, mogu govoriti u svoje ime...već tebe.

    Popričasmo već o toj kolektivnoj i individualnoj odgovornosti.

    Ovo što pokušavaš se zove licemjerstvo.

    Udica za mediokritete.


    Inače hvala na pozivu, cijenim.

    Ovjde ti je predočena boleština za koju pokušavaš da lobiraš. Što je tragično nisi ni svjestan toga. U sopstvenoj potrazi za indetifikacijom, ko zna čime, potrebom da budeš dio konglomerata da valjaš ogromne riječi...

    Nisi ti Islam, već ono mnoštvo običnih ljudi koje svako od nas jako cijeni i svakako ne može zamisliti ovo društvo bez njih.

    Zajedno sa svima drugima oni swe gnušaju ovih stvari koje u ime njihovo, a pošto živimo u građanskom društvu, pa i u ime svih nas prave. Valjda treba tako da se kapiramo međusobno.

    Ljudski je reć ponešto o tome.

    A ovo oko paščadi... (doduše nije zezancija ...ima kretena koji zaista i ubijaju te jadne životinje iz vjerskih razloga)



    ...misliš ozbiljno ! - e to je za nevjerovat da postoji.

  12. #187
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Neko je od vas upotrijebio taj izraz pa sam zato to napisao. A sad ozbiljno, bujrum te na predavanje nocas, volio bih da vas upoznam uzivo da vidim jeste li ovako rjeciti i uzivo nemojte me pogresno shvatit ne pozivam na dvoboj il slicno nego bih stvarno volio da i uzivo prodiskutujemo malo.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prodiskutovati uzivo o tome kako ubiti paščad sa dvije bijele fleke, da li je sejtan usao i u pasce sa jednom flekom i u koju se polovinu sklonio, da li pod rep ili pod desno uvo.... po mom uvjerenju bila bi diskusija koja bi iziskivala hitno pozivanje odgovarajuće medicinske sluzbe. Politicka popravnost nalaza da sa odredjenom distance postujemo svacije ubjedjenje ali ponekad su ubjedjenja zbilja za sprdnju ili za ozbiljnije analize. Zalosan je dom kulture koji organizuje takva predavanja ili predavanja o tome i to "kulture" treba pod hitno izbaciti iz imena. Javi nam koliko je bilo prisutnih na tom predavanju i kakvi su zakljucci.
    Ja sam vazda tvrdio da ne postoji ateista koji moze natjerati ljude da budu ateisti kao sto to urade oni turbo vjernici sa svojim objasnjenjima. .

  14. #189
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hari jesi li se ikad zapitao da ti ne vidis dalje od svog ateistickog prsta?
    Da iskopiram opet ovaj dio koji sam vec pisao:
    Znas li za ajet o muhi?
    26. Allah se ne ustručava da za primjer navede mušicu ili nešto sićušnje od nje; oni koji vjeruju - ta oni znaju da je to Istina od Gospodara njihova; a oni koji ne vjeruju - govore: "Šta to Allah hoće sa ovim primjerom?" Time On mnoge u zabludi ostavlja, a mnogima na Pravi put ukazuje; ali, u zabludi ostavlja samo velike grješnike, (El Bekara)

    Ovdje je odgovor na tvoje pitanje ali evo nadovezacu se jos malo:
    Ebu Hurejre, r.a., prenosi da je Resulullah, s.a.w.s., rekao: "Kada nekom od vas upadne muha u njegovu posudu pa neka je svu zagnjuri a zatim neka je izbaci. Jer zaista je u jednom njenom krilu bolest a u drugom lijek". (Hadis biljeze Buhari, Ebu Dawud, Al-Nesa’i, Ibn Madze, Ahmed i Ad-Darimi).
    Dakle ovo tada nauka nije mogla nikako da dokaze, tek je nedavno dokazano, ali su ashabi svi postupali i radili po naredbama jer su znali da je to istina, da Poslanik sallallahu alejhi ve sellem ne govori po svome hiru i zato nisu njegove rijeci nikada ni dovodili u sumnju, zato su i bili najuspjesnija generacija muslimana.
    Nama muslimanima danasnjice kad se kaze neki ajet ili hadis mi cemo postavit 300 pitanja a sto tako a sto ovako a to je bilo za Saudisku Arabiju ne moze se to primijenit u Crnu Goru itd itd. A ne znamo da je to vjera za sva vremena i vjera za citav svijet. U svemu sto nam je Allah preko svog Poslanika s.a.v.s. preporucio da se radi sto preko ajeta sto preko hadisa je hajr (dobro) a sve sto nam je naredjeno da se klonimo je šer (zlo) po nas i vjernik nikada nece imati ni najmanju sumnju u to. Sto se evo stoljecima i dokazuje da nema tu nikakvih gresaka.

    Dakle sto se tice crnog psa sa dvije bijele tacke mozete se vi ismijavati koliko zelite ja znam da je takav pas sejtan shodno hadisu. I poslanicima su govorili da su ludi pa gdje su danas ti ljudi sto su to govorili, a gdje je spomen na casne poslanike koji su daleko od toga sto su im nevjernici pripisivali. Tako da samo uzivajte sa svojim logickim razmisljanjima da je ovakav pas kao i svaki drugi pas. A to sto niko od vas turbo nevjernika nema hrabrosti da dodje i uzivo popricamo kao ljudi i upoznamo se je prica za sebe pa nebitno o kojim temama bi pricali jer ja sam drustveno bice znam i za druge stvari osim za crnog psa sa dvije bijele tacke na glavi. Pozdrav za vas
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  15. #190
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Prodiskutovati uzivo o tome kako ubiti paščad sa dvije bijele fleke, da li je sejtan usao i u pasce sa jednom flekom i u koju se polovinu sklonio, da li pod rep ili pod desno uvo.... po mom uvjerenju bila bi diskusija koja bi iziskivala hitno pozivanje odgovarajuće medicinske sluzbe. Politicka popravnost nalaza da sa odredjenom distance postujemo svacije ubjedjenje ali ponekad su ubjedjenja zbilja za sprdnju ili za ozbiljnije analize. Zalosan je dom kulture koji organizuje takva predavanja ili predavanja o tome i to "kulture" treba pod hitno izbaciti iz imena. Javi nam koliko je bilo prisutnih na tom predavanju i kakvi su zakljucci.
    Ja sam vazda tvrdio da ne postoji ateista koji moze natjerati ljude da budu ateisti kao sto to urade oni turbo vjernici sa svojim objasnjenjima. .
    Da zdrav razum postoji, ove teme mi se brisale. Ovo nije diskutovanje već vrbovanje ljudi da prihvate islam.
    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Posto vidim da ima ljudi koji su se zainteresovali za svijet dzina sejtana veceras ima odlicno predavanje u Tuzima, domu kulture. Ulaz je slobodan. Moze doci ko god pozeli i postaviti pitanja kakva god pozeli (eto prilike da dodju Gandalf white Rakun Gaul i ostala druzina da nesto nauce i postave pitanja sa kojima "prosipaju" nas muslimane hehe)
    Tema predavanja je SIHR (sta je sihr, simptomi, oboljenja, preventiva i zastita od sihra). Predavac mr. Zijad Ljakic.
    Vrijeme pocetka predavanja 19h.
    Jos jednom, svi su dobrodosli ulaz je slobodan.
    KLASIČNO VRBOVANJE !!!


    Štaviše, par strana Archi i johannes maltene chatuju, što je po pravilu foruma zabranjeno.

    Iskreno mislim da se iza ovolikog obožavanja vjere kriju neki ozbiljni psihički poremećaji, vjerovati u današnje vrijeme da je pas sa dvije fleke đavo je tolika boleština da nemam riječi. Još ubiti nevinu životinju zbog te svoje bolesti? Pa idiotizam.

    Znači bukvalno molim da se ili gase ove teme ili da se nekako omogući ignore na temu pa da je više ne gledam u novim postovima.
    Last edited by γνῶθι σεαυτόν; 27-01-15 at 16:42.

  16. #191
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post

    Dakle sto se tice crnog psa sa dvije bijele tacke mozete se vi ismijavati koliko zelite ja znam da je takav pas sejtan shodno hadisu. I poslanicima su govorili da su ludi pa gdje su danas ti ljudi sto su to govorili, a gdje je spomen na casne poslanike koji su daleko od toga sto su im nevjernici pripisivali. Tako da samo uzivajte sa svojim logickim razmisljanjima da je ovakav pas kao i svaki drugi pas. A to sto niko od vas turbo nevjernika nema hrabrosti da dodje i uzivo popricamo kao ljudi i upoznamo se je prica za sebe pa nebitno o kojim temama bi pricali jer ja sam drustveno bice znam i za druge stvari osim za crnog psa sa dvije bijele tacke na glavi. Pozdrav za vas
    Kako moze da se vodi normalan razgovor sa nekim ko vjeruje da je pas sa dvije bijele tacke DJAVO. ALOOOOOO CUJES LI TI SEBE ???

    Pozivas ljude na predavanje o crnoj magiji. O babskim pricama da je neko bacio magiju na tebe i da je neko zato zaljubljen/nezaljubljen/nesretan/narkoman i tako dalje. A da neko dodje i da postavi normalno pitanja koje bi moglo da bude i "Sprdate li se vi ovo ljudi" taj glave ne bi iznosio.

    Ja bas mislim da ti trolujes i da nas kolektivno zaebavas, jer ne mogu da vjerujem da bi ubio pasche jer ti kuran kaze da je djavo, ali i dalje postujes Muhameda iako :
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta Archi bi sa onim slikama koje ste vi suniti slikali ?


    I kad već ponovo poče sa hadisima, da i ja bačim par provjerenih

    "Ja Muhamed sam je pokrio svojom košuljom da bi bila odjevena na nebu i vodio ljubav da joj olakšam pritisak groba jer je poslije Abu Talib-a bila najljepše Allahovo stvorenje" (Nekrofil)


    "Muhamed je zadigao svoje haljine da bi ga čovjek ljubio" (Homoseksualac )


    "otkrovljenja mi nikad nisu došla kada nosim žensku odjeću osim Aišine" (Transvestit )
    One Ring to Rule them all...

  17. #192
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Gandalfe na taj post imate svi odgovor tako da ne znam sta se pozivate na to.
    Naveo sam vam hadis sa muvom za koji su se tada vjerovatno svi ismijavali a sada se pokazao da je istina. Gledam harija tog doba kako govori aaaa muhu da zaronis aaaahaha kakva smejurija od vjere. A danas tog harija vise nema. A ima istine koja se dokazala. A inshaAllah ce se dokazat i za ovog djavola, ako dozivimo
    Samo se nemojte nervirat, kao sto rekoh nije zdravo toliko $ekirancije
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #193
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Trebalo bi geneticki da modifikujemo neku psinu da budu svi kao sto ih Archi opisa, pa da ih pustimo po svijetu da ovi manijaci ispamete totalno
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #194
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolje da ne spominjah psa...
    Aham, znaci vremenom ce se dokazati da je ipak djavo u takvom psu? Realno.
    Jos mi nisi objasnio ono za voznju. Je li to hadis ili ajet iz Kurana?

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Gandalfe na taj post imate svi odgovor tako da ne znam sta se pozivate na to.

    Pozivam se zato sto vjerujes da je pas koji ima 2 bijele tacke djavo jer tako pise u hadisima ali ne vjerujes da ti je vjerski vodja/figura pedofil, nekrofil, peeder i transvestit iako to pise u istim tim hadisima i to niko od nas nije izmislio.

    To je klasicno licimjerje i bolest...
    One Ring to Rule them all...

  21. #196
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ‘Ubijajte samo potpuno crne pse sa dvjema bijelim tačkama na glavi – to je šejtan!’”
    Meni nije jedino jasno odakle ovakva komanda. Ako je dati pas šejtan, kako ga je moguće ubiti. Šejtan nije biće koje možete tek tako ukokati pištoljem. Nigdje se ne pominje da je pas opsjednut šejtanom da možeš napraviti egzorcizam. Piše da je pas, šejtan. Znači on je fizički prisutan, sa svim svojim moćima i neranjivosti.

    Mislim da ako pronađete takvog psa i uspijete ga ubiti da se trebate sami prijaviti policiji zbog zlostavljanja životinja jer taj pas očigledno nije šejtan čim ste živi i uspijeli ubiti jadno pašče. Da je taj pas šejtan, vjerovatno bi vaš zapalio svojim demonskim moćima prije nego li mu se približite i onda pao na leđa od psećeg demonskog smijeha dok izgarate u eldričkim vatrama.

    Last edited by funestis; 27-01-15 at 17:03.

  22. #197
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa ispranim mozgovima se ne može diskutovati. "Đavo" nije u psima nego neđe drugo.


  23. #198
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Gandalfe na taj post imate svi odgovor tako da ne znam sta se pozivate na to.
    Štovani Archi, šejtan mi je stavio neku mrenu na oči pa ne vidim odgovor tako da bih te molio da mi pomogneš u potrazi za tim postom u kojem si objasnio postojanje slika Muhameda kod vas Suna i bolesne opise Muhameda. Najiskrenije me interesuje


    PS.
    Krajnje je licemjerno nazivati Šiije krivovjernicima i negirati njihovu vjeru, a u isto vrijeme pripisivati hrišćanima ono šta jedna frakcija radi
    Last edited by Rakun; 27-01-15 at 17:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #199
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Hari jesi li se ikad zapitao da ti ne vidis dalje od svog ateistickog prsta?
    Da iskopiram opet ovaj dio koji sam vec pisao:
    Znas li za ajet o muhi?
    26. Allah se ne ustručava da za primjer navede mušicu ili nešto sićušnje od nje; oni koji vjeruju - ta oni znaju da je to Istina od Gospodara njihova; a oni koji ne vjeruju - govore: "Šta to Allah hoće sa ovim primjerom?" Time On mnoge u zabludi ostavlja, a mnogima na Pravi put ukazuje; ali, u zabludi ostavlja samo velike grješnike, (El Bekara)

    Ovdje je odgovor na tvoje pitanje ali evo nadovezacu se jos malo:
    Ebu Hurejre, r.a., prenosi da je Resulullah, s.a.w.s., rekao: "Kada nekom od vas upadne muha u njegovu posudu pa neka je svu zagnjuri a zatim neka je izbaci. Jer zaista je u jednom njenom krilu bolest a u drugom lijek". (Hadis biljeze Buhari, Ebu Dawud, Al-Nesa’i, Ibn Madze, Ahmed i Ad-Darimi).
    Dakle ovo tada nauka nije mogla nikako da dokaze, tek je nedavno dokazano, ali su ashabi svi postupali i radili po naredbama jer su znali da je to istina, da Poslanik sallallahu alejhi ve sellem ne govori po svome hiru i zato nisu njegove rijeci nikada ni dovodili u sumnju, zato su i bili najuspjesnija generacija muslimana.
    Nama muslimanima danasnjice kad se kaze neki ajet ili hadis mi cemo postavit 300 pitanja a sto tako a sto ovako a to je bilo za Saudisku Arabiju ne moze se to primijenit u Crnu Goru itd itd. A ne znamo da je to vjera za sva vremena i vjera za citav svijet. U svemu sto nam je Allah preko svog Poslanika s.a.v.s. preporucio da se radi sto preko ajeta sto preko hadisa je hajr (dobro) a sve sto nam je naredjeno da se klonimo je šer (zlo) po nas i vjernik nikada nece imati ni najmanju sumnju u to. Sto se evo stoljecima i dokazuje da nema tu nikakvih gresaka.

    Dakle sto se tice crnog psa sa dvije bijele tacke mozete se vi ismijavati koliko zelite ja znam da je takav pas sejtan shodno hadisu. I poslanicima su govorili da su ludi pa gdje su danas ti ljudi sto su to govorili, a gdje je spomen na casne poslanike koji su daleko od toga sto su im nevjernici pripisivali. Tako da samo uzivajte sa svojim logickim razmisljanjima da je ovakav pas kao i svaki drugi pas. A to sto niko od vas turbo nevjernika nema hrabrosti da dodje i uzivo popricamo kao ljudi i upoznamo se je prica za sebe pa nebitno o kojim temama bi pricali jer ja sam drustveno bice znam i za druge stvari osim za crnog psa sa dvije bijele tacke na glavi. Pozdrav za vas
    Reci nam samo koliko ima sejtana u one dalmatince jer ni sam sejtan ne zna koliko ima tackica Upotpuni nase znanje iz medicine i kazi koja je to bolest u desnom krilu muve, a koju bolest lijeci lijevo krilo jer kazes nauka dokazala. Znam da je prpblem kako da se lijecimo jer na ovu zimoću nema muve ni iz puske da je gadjas, a cim proljeće bane ima da vatamo muve i ljekove skupljamo. Zimi pascad tamanimo, a na proljeće se muvama lijecimo i sve tako dok do Dobrote ne dodjemo

  25. #200
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da nas Archi trolluje sa svim ovim. Nije moguće da neko može vjerovati u sve ovo, čak ni oni u srednjem vjeku nisu bili ovoliko praznovjerni. Mislim da trolluje i da se zeza.


Page 8 of 13 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šams ad-Din Muhamed Hafiz, (1320-1389)
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 08-02-12, 01:05
  2. P: Boxerske rukavice EVERSLAST Muhamed Ali
    By Majx in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 31-12-11, 14:02
  3. Poslanik HGI Božo Nikolić izjavljuje !
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-07, 10:42
  4. Bivši poslanik SRS prešao u PSS. Karić ušao u Skupštinu
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-05, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •