Page 4 of 13 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 314

Thread: Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

  1. #76
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Israphel View Post
    U nekim predajama stoji da je imala 13,14 18 i više godina....
    Po njenim riječima je skinuta sa ljuljaške


    Kad već napravi poseban topic o Muhamedu s.w.a.t. treba li ponovo da citiram one Sahih (a.k.a. provjerene) Hadise u kojima se opisuje kao nekrofil,homoseksualac i S&M praktičar ?
    Last edited by Rakun; 26-01-15 at 02:10.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #77
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne vidjeh nekog od dežurnih muslimanskih teologa sa CdM-a da je komentarisao slike Muhameda koje su muslimani crtali kroz vjekove.
    Last edited by Rakun; 26-01-15 at 02:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #78
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ni ja ne vidjeh, a voljela bih. Konacno nesto zanimljivo s druge strane.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  4. #79
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ni ja ne vidjeh, a voljela bih. Konacno nesto zanimljivo s druge strane.
    "s druge strane" ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #80
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne vidjeh nekog od dežurnih muslimanskih teologa sa CdM-a da je komentarisao slike Muhameda koje su muslimani crtali kroz vjekove.
    Zasto bi bilo ko od nas komentarisao nesto sto su šije radile..

    Da se vratimo na temu sa jednim korisnim hadisom:
    Ebu Hurejre, radijallahu anhu, prenosi da je čovjek rekao Allahovom Vjerovjesniku, sallallahu alejhi ve sellem: "Uputi mi savjet!" Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, mu reče: "Ne srdi se!" Čovjek ponovi pitanje više puta, a Poslanik, sallallahu alejhi vesellem, mu opet reče: "Ne srdi se!"Hadis su zabilježili Buhari (br. 6116) i Tirmizi (br. 2020) lancem prenosilaca preko Ebu Hasina, on od Ebu Saliha, a ovaj od Ebu Hurejre, radijallahu anhu.

    Ovaj plemeniti hadis, iako kratkog sadržaja, u sebi nosi mnogo značenja, mudrosti i koristi.● Ashab koji prenosi ovaj hadis zove se Ebu Hurejre, radijellahu 'anhu. To je poznati i uvaženi ashab Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, poznatiji po nadimku Ebu Hurejre, kojeg mu je nadio otac u džahilijjetu. Islamski učenjaci se razilaze po pitanju njegovog imena na oko trideset mišljenja. Ibn Ishak, Hakim, Nevevi, Zehebi i drugi tvrde da se zvao Abdur-Rahman b. Sahr, dok Imam Buhari smatra da se zvao Abdullah b. Amr. Prenjeo je najveći broj hadisa od Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem. Spominje se da je Bekijje b. Mahled u svome Musnedu zabilježio 5374 hadisa od Ebu Hurejre, radijallahu anhu. Niko od ashaba ne prenosi ni približno broju hadisa koje on prenosi. Kaže imam Buhari: "Od njega je prenosilo hadis 800 ljudi ili više." Umro je u Medini 59. God. po Hidžri, u 78. godini života, a ukopan je na mezarju Beki'a. Da Allah, dželle šanuh, bude njime zadovoljan.

    ● Čovjek koji je pitao Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, a čije ime nije spomenuto, zove se Džarije b. Kudame et-Temimi, radijallahu anhu, a moguće je da se radi i o Ebu Derdau, radijallahu anhu. (Vidi: Ibn Hadžer, Fethul-Bari, 10/638; Ibn Redžeb, Džami'ul-ulum vel-hikem, str. 173)

    ● Sveobuhvatnost Allahovog, dželle šanuh, šerijata, tako da nije ostavio ni najmanju stvar u međuljudskim odnosima a da nije podstakao na pohvalne a pokudio nevaljale osobine.

    ● Samilost Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, prema ashabima, tako što ih podučava onome što će im koristiti na dunjaluku i ahiretu.

    ● Dobroćudnost Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, u ophođenju sa ashabima, kada ne iskazuje negodovanje zbog ponavljanja istog pitanja više puta, suprotno većini ljudi.

    ● Ustrajnost Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, u podučavanju ashaba.

    ● Jezgrovitost govora Allahovog Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem.

    ● Dokaz istinitosti Poslanikovog, sallallahu alejhi ve sellem, poziva, jer savjetuje ashabe da se klone srdžbe, a u skorije vrijeme otkriveno je da učestala srdžba uzrokuje razne vidove fizičkih i psihičkih bolesti.

    ● Vrijednost ashaba, Allah bio njima zadovoljan, koji pitaju o onome što im koristi.

    ● Vrijednost ashaba, radijallahu anhum, koji prenose znanje Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, ummetu, kao što je u ovom slučaju Ebu Hurejre, radijallahu anhu.

    ● Vrijednost ashaba, radijallahu anhum, koji se lijepo ophode sa Allahovim Vjerovjesnikom, sallallahu alejhi ve sellem.

    ● Vrijednost ashaba, Allah bio njima zadovoljan, koji ne proturiječe Allahovom Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem.

    ● Vrijednost ashaba, radijallahu anhum, koji detaljno prate šta se dešava u prisustvu Allahovog Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem, iz ljubavi prema njegovom Sunnetu.

    ● Propisanost srdžbe prilikom prelaženja Allahovih, dželle šanuh, granica, jer bi Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, imao običaj srditi se kada bi vidio da se prelaze Allahove granice.

    ● Djelo je sastavni dio vjerovanja i ulazi u njegovo značenje.

    ● Odgovor onima koje se pravdaju Allahovom odredbom i ostavljaju djela.

    ● Hadisu je dokaz da se ostavljanje nečega smatra djelom, pa ako je ostavljanje lošeg - za sobom povlači nagradu, a ako je ostavljanje dobrog (naređenog) - za sobom povlači kaznu.

    ● Propisanost rađenja sebeba.

    ● Primjer šerijatskog pravila "zatvaranje svih puteva koji vode u haram" - tako što srdžba može čovjeka odvesti čak i do nevjerstva.

    ● Zabrana nečega za sobom povlači naredbu suprotnog, a to je dobroćudnost i smirenost.

    ● U hadisu je naznaka da se onaj koji se ne srdi smatra dobroćudnim.

    ● Srdžba je od šejtana.

    ● U hadisu je naznaka da srdžba ne donosi sa sobom osim zlo.

    ● Snažan je onaj koji se strpi od srdžbe.

    ● Vrijednost ustrajnosti na srpljenju.

    ● U hadisu je naznaka na obaveznost međusobnog savjetovanja muslimana.

    ● Traženje savjeta biva od onog ko je poznat po bogobojaznosti i znanju.

    ● Primanje ispravnog savjeta je od potpunosti imana.

    ● Nedozvoljenost skrivanja znanja od onog koji pita, osim u slučaju prioritetnije koristi.

    ● Propisanost edeba u postavljanju pitanja i traženju znanja.

    ● Propisanost ponavljanja pitanja upućenog učenjaku, radi sigurnosti u odgovor.

    ● Dozvoljenost kratkog odgovora, ako se u njemu nalazi više korisnih značenja.

    Allah, dželle šanuh, najbolje zna.

    Amir I. Smajić http://www.ehlus-sunne.ba/index.php/...isa-ne-srdi-se
    Last edited by Archi; 26-01-15 at 08:22.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  6. #81
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Archi, majka mu stara moga si napisat malo vise o ovim slikama na kojima se nalazi Muhamed.....ovako te neko pita, ti citiras i odgovaras totalno deseto.... Temu koji si otvorio, otvorio si je valjda da nemuslimanima pojasnis neka pitanja vjere, a ne radi sebe. Ti si musliman, tebi ovo ne treba ti ovo znas, a mi kad pitamo, pitamo o onome sto nas u datom momentu zanima. Sad, ovo nije nikakav odgovor, i rijetko da ce iko ovo i citati sto si napisao, jer nije odgovoreno na ono sto te pitaju Rakun i Rakel.

  7. #82
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    @johannes ja cu odgovoriti (na ona pitanja na koja budem znao odgovor) vezana za djela, postupke, hadise, itd poslanika Muhameda sallallahu alejhi ve sellem. A zasto da odgovaram na ove provokacije koje bi temu odvele u OFFTOPIC jer sad ja treba njemu (i drugima) da pojasnjavam ko su šije i sto su oni crtali neke slike tamo?
    Koga interesuje ko su šije i kakva su njihova djelovanja, zagovaranja, zablude, neka istrazuje sam o tome a ja necu da kvarim ovu temu sa tim.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    @johannes ja cu odgovoriti (na ona pitanja na koja budem znao odgovor) vezana za djela, postupke, hadise, itd poslanika Muhameda sallallahu alejhi ve sellem. A zasto da odgovaram na ove provokacije koje bi temu odvele u OFFTOPIC jer sad ja treba njemu (i drugima) da pojasnjavam ko su šije i sto su oni crtali neke slike tamo?
    Koga interesuje ko su šije i kakva su njihova djelovanja, zagovaranja, zablude, neka istrazuje sam o tome a ja necu da kvarim ovu temu sa tim.
    Archi, onda svi ovdje, ako nas interesuje, mozemo da guglamo i istrazujemo, ne samo o sijama, vec i o Muhamedu kao i kompletnom Islamu. Niko ne ocekuje da ti znas odgovor na svako pitanje, to je normalno, niko ne zna sve. Ako ne znas, ok je, kazes da ne znas i to je to. A ovako ispada da kad te neko pita nesto, pa ti u prvoj recenici das odgovor a onda posle toga 20 recenica o necemu drugom, kao da vrsis propagandu. To je zamjena teza.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jos ovo: zasto bi tema otisla u off-topic ? Pitanje je vezano za crteze Muhameda, a tema se zove : Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem


  10. #85
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne razumijemo se dobro izgleda. Tema je o Muhamedu sallallahu alejhi ve sellem. To je valjda jasno ko dan. Bilo je pitanja npr o njegovoj zenidbi sa Ajsom i to nije nikakva provokacija jer ljudi pitaju sta je stvarno bilo i sta sam se potrudio da objasnim koliko sam znao. Jer je bilo vezano za temu. Ovo sa slikanjem poslanika bi bio cisti offtopic jer bi posle presli na temu sija, sunija razilazenja itd. Dakle nije vezano za poslanika Muhameda sallallahu alejhi ve sellem nego za šije. Ali eto, ako neko drugi zeli da objasni Rakunu na njegovo pitanje neka objasni. Ja sam rekao na tu temu sto sam imao.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek, pa onda kad si odgovarao o Ajsi mogao si isto tako da pretpostavis da ce neko nastaviti da pita recimo o zivotu Ajse, pa o polazaju zene u Islamu, pa sta psihologija kaze o tome.....Svaka tema moze da ode u offtopic. Valjda se slazes da su sije povezane sa Muhamedom preko postojanja ovi crteza, i dobro bi bilo da nam objasnis koja je njihova funkcija. Mi ne znamo kakva je funkcija crteza, koliko se vrednuju u Islamu, da li ti to ne zelis da komentarises jer je to u Islamu svetogrdje ili je nesto trece u pitanju. Kad pominjes sije, da li je neko njih kritikovao zbog ovoga, da li postoji tradicija sija da crtaju muhameda, ili one imaju neku drugu funkciju a Muhameda su usput crtale. A iskreno, sve i da si kazao nesto o sijama, uopsteno, ne vidim kako bi otisao u offtopic jer nas sve ovdje zanima sta su te slike, sta to predstavlja u Islamu.
    Last edited by johannes; 26-01-15 at 09:36.

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Dobro, u pravu si. Odgovore ne znam. Neka odgovori neko ko je bolje upucen u tu tematiku.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #88
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne vidjeh nekog od dežurnih muslimanskih teologa sa CdM-a da je komentarisao slike Muhameda koje su muslimani crtali kroz vjekove.
    Zasto bi bilo ko od nas komentarisao nesto sto su šije radile..
    Ne moraš komentarisati nešto što su šije (sa kojima se vaša strana tj. suniti kolje ) radili. Komentariši to što su ti crteži bili i među sunitima, nego to su im podmetnuli šiije, masoni i razni šejtani.



    Inače strogo teološki gledano ti krivivjerni Šiiti su veći muslimani od vas Sunita. Oni otpisuju sve hadise sem onih koji su potekli od Muhamedove porodice (valjda se vode logikom da njegov sin bolje zna šta je Muhamed rekao od nikog koji je rođen decenijama poslije Muhameda). Šiije ne vjeruju da je Muhaed bio nekrofil, homoseksualac i praktikant S&M dok vi to vjerujete kad su vam to "provjereni" hadisi

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Ovo sa slikanjem poslanika bi bio cisti offtopic jer bi posle presli na temu sija, sunija razilazenja itd. Dakle nije vezano za poslanika Muhameda sallallahu alejhi ve sellem nego za šije.
    Slike Muhameda nisu vezane za njega ?!?!!
    Slika ima i kod Šiija i kod Sunita (npr. kod Turaka)
    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Dakle nije vezano za poslanika Muhameda sallallahu alejhi ve sellem nego za šije. Ali eto, ako neko drugi zeli da objasni Rakunu na njegovo pitanje neka objasni. Ja sam rekao na tu temu sto sam imao.
    standardno nisi imao ništa već si slijep na problematične postove. Sad ćeš da postuješ neki kilometarski citat da bi strana prošla što brže
    Last edited by Rakun; 26-01-15 at 19:57.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Svaki put ispise nesto sto blage veze nema samo da prodje stranica ili plache adminima da brisu, kad ne moze da odgovori.

    Samo ga cekam sad sta ce da kaze posto imam ovamo bookmarkovano jedno 20ak radova sunitskih umjetnika koji predstavljaju muhameda...
    One Ring to Rule them all...

  15. #90
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Vi momci kako ste mi imal sto novo kod vas? A nista, vidim sve po starom. Samo se nemojte sjekirat to je najbitnije, sta ce vam to u mlade dane da osijedite
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kao sto rekoh, svaki put kad te isprosipamo i dokazemo da nijesi u pravu, ili plaches i zoves moderatore, ili se pozivas na neispitane izvore, ili kao sad u nedostatku bilo kakvog argumenta okreces na zaebanciju. Kukala religija koju ti branis

    A evo sta su suniti radili. Podsjeca me na tebe ))


    Minijatura iz 1315

    Original :



    Pa onda da se makne samo lice jer zaboga nije dozvoljeno :






    Pa onda da se cijeli makne jer zaboga tako je nekome palo na pamet...




    Sve vam je ovako...
    One Ring to Rule them all...

  17. #92
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes li meni da odgovoris. Uvijek me zanimalo. Vama muskarcima su u dzennetu obecane neke silne device, sto je sa zenama? Sto je njima obecano ako odu tamo?

  18. #93
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Mozes li meni da odgovoris. Uvijek me zanimalo. Vama muskarcima su u dzennetu obecane neke silne device, sto je sa zenama? Sto je njima obecano ako odu tamo?
    Po 42 Roka Sifredija svakoj

  19. #94
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Mozes li meni da odgovoris. Uvijek me zanimalo. Vama muskarcima su u dzennetu obecane neke silne device, sto je sa zenama? Sto je njima obecano ako odu tamo?
    Vi bi trbalo da budete te djevice tamo :-)

    poslato paukom
    istrajan budi.

  20. #95
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Mozes li meni da odgovoris. Uvijek me zanimalo. Vama muskarcima su u dzennetu obecane neke silne device, sto je sa zenama? Sto je njima obecano ako odu tamo?
    Mogu naravno Zena sa ovog svijeta ce da bude kraljica tim dzennetskim hurijama. Dakle one ce da budu u njenoj nadleznosti, morace da je slusaju. A sto se tice zene ako zeli i ona neke muskarce (stvorene u dzenetu kao sto su hurije) tako pored svog muza (pretpostavimo da su oboje zavrsili u dzennetu) pa to je RAJ, sta god pozelis da imas imaces. Treba naglasiti da u dzennetu nece imati ljubomore kao sto je ima na ovom svijetu, jer kako bi se izjedali od ljubomore (ovosvjetske) citav vjecni zivot kada vidimo da neko ima puno ljepsi dvorac od naseg, radio vise dobrih djela
    P.S. nemojte sad da me hvatate za rijec i kazete kako ja licno zavidim ako neko ima bolju kucu/auto od mene i sl. Naprotiv meni je drago kada vidim da neko ima, da ga dragi Allah nije iskusao sa manjkom imetka.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  21. #96
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo, hvala na odgovoru
    Imam jos pitanja Ajde da zamislimo da ja i muz odemo u dzennet i kako se tamo vec ispunjavaju sve zelje, moja zelja je da on nema ni jednu huriju, samo mene. Sto se onda desava? Cija zelja je vaznija?
    I jos jedno pitanje, nisam sigurna je li bilo na prethodnim stranicama, zasto ne mozete da imate fotografije ljudi u kuci?

  22. #97
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zasto bI sad razmisljala o tome, vidjeces ako podjes tamo sto i kako.

    poslato paukom
    istrajan budi.

  23. #98
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tamo necu sigurno
    Samo mi je interesantna ta ravnopravnost i na ovom i na onom svijetu.

  24. #99
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izmedju muskarca i zene je jaz, muskarac je mnogo iznad zene tj. Dosta superiorniji, tako kazu neki citati.. mislim da se to samo odnosi na ovaj svijet, na onaj tamo vec ne znam.

    poslato paukom
    istrajan budi.

  25. #100
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mozda su fotografije povezane s idolopoklonstvom?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

Page 4 of 13 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šams ad-Din Muhamed Hafiz, (1320-1389)
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 08-02-12, 01:05
  2. P: Boxerske rukavice EVERSLAST Muhamed Ali
    By Majx in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 31-12-11, 14:02
  3. Poslanik HGI Božo Nikolić izjavljuje !
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-07, 10:42
  4. Bivši poslanik SRS prešao u PSS. Karić ušao u Skupštinu
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-05, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •