Page 7 of 13 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 314

Thread: Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

  1. #151
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta Archi bi sa onim slikama koje ste vi suniti slikali ?


    I kad već ponovo poče sa hadisima, da i ja bačim par provjerenih

    "Ja Muhamed sam je pokrio svojom košuljom da bi bila odjevena na nebu i vodio ljubav da joj olakšam pritisak groba jer je poslije Abu Talib-a bila najljepše Allahovo stvorenje" (Nekrofil)


    "Muhamed je zadigao svoje haljine da bi ga čovjek ljubio" (Homoseksualac )


    "otkrovljenja mi nikad nisu došla kada nosim žensku odjeću osim Aišine" (Transvestit )
    zakljucajte i ugasite topic posle ovih citata.

  2. #152
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Hriscanstvo se raspada, postujem pravoslavlje jer se drzi posteno barem ono istocno, i mi muslimani i prema Kuranu smo mnogo blizi sa vama nego katolicima.
    Sto se onda kacite s mojim Srbima, cio zhivot?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #153
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Raquel mi cemo se u buducnosti ujediniti da bi se borili protiv izopscenosti zapada. Reci im, nista ne znaju, u Kuranu jasno pise da su nam pravoslavci najblizi narod po vjeri.

    Reci im Rejčel.


    Tapatalk.

  4. #154
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mene ne bi bilo srecnije no da vidim Srbe i Albance, bijele i crne orlove, ujedinjene u bilo cemu.
    Ne razumijem toliko krvoprolice, nikako.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #155
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Raquel mi cemo se u buducnosti ujediniti da bi se borili protiv izopscenosti zapada. Reci im, nista ne znaju, u Kuranu jasno pise da su nam pravoslavci najblizi narod po vjeri.

    Reci im Rejčel.


    Tapatalk.

    Do raskola hriscanske crkve na istocnu i zapadnu doslo je nekih 400 godina posto je Kuran prezentovan Muhamedu.. Tako da cisto sumljam da je u izvornom kuranu ista pominjano.

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Bukvalno rece da su muslimani stoka.

    U Islamu nema *****a, kurve i prostitucije kao recimo u hriscanstvu. Nema da ti dijete ubija od kur*ca propovjednik vjere kao sto cine u hriscanstvu. Za sitnu kradju ide ruka i tako dalje i tome slicno.

    Moze gasenje Rakune.


    Tapatalk.

    U Islamu i te kako ima i kurvi i prostitucije. Zakonom kaznjiva ali potoji. Sto se tice popova, ne mora se ici toliko daleko kada momci u nekim islamskim drzavama opste izmedju sebe. Npr. kada sam bio u Maroku saznao sam da su homosi zabranjeni i da ih proganjaju, ali ukoliko dva prijatelja imaju neobavezni sex i ukoliko nijesu ozenjeni to je onda potpuno normalno. Svjedocio sam da na plazi u Agadiru momcici 16-17 godina igraju fudbala i ko izgubi ddrka ovoj drugoj ekipi. Imala me je kap ubiti. A sta i ocekivati od kulture(ne religije) gdje je sex prije braka ostro zabranjen, a sex u braku dosadan i bljutav u sled nedostatka iskustva s' obje strane.

    Vjerovao ili ne imas cak i termin "privremeni brak" ili Nikah Mut'ah kojim kuran odobrava prostituciju Znaci prostitutka postaje privremena zena kako ne bi bilo grijeha u ocima Allaha Vidi kako su to fino napravili.
    Ako hocemo da pricamo o Islamu i o proroku hajde da pricamo sa strane pravog Islama, a ne ovog sjedenja na dvije stolice kao sto se kod nas radi. Hocemo da smo pravi muslimani ali necemo/ne smijemo. Ako hocete da budete pravi muslimani, onda zabradite zene, ne dajte im u skolu da idu, ne dajte im auta da voze, ukoliko izadju u grad fino pa ih ishibajte. A sto se tice momaka, nemoj slucajno koji da je popio pivo u lokal, pojeo hamburger ili bilo sta ne brzoj hrani (jer nista nije halal pa cak ni piletina koju pakuju jednu na drugu zajedno sa svinjetinom), nemoj da pusite, postitie redovno i to. Ako hocete da nas bezboznike ili nevjernike ucite pravim putevima.

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Mene ne bi bilo srecnije no da vidim Srbe i Albance, bijele i crne orlove, ujedinjene u bilo cemu.
    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ne razumijem toliko krvoprolice, nikako.



    Last edited by Gandalf_White; 27-01-15 at 01:17.
    One Ring to Rule them all...

  6. #156
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ocekujem da se Rookie prebaci u Pravoslavlje, ako misli mene da zeni (ja cu u Islam).
    Eto nove teme. Koliko je to prihvatljivo, muslimanima, da predju u drugu vjeru?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #157
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

    Gandalfe, previse si neozbiljan, samo pogledaj sta si napisao i kakve primjere uzimas... To sto si radio u Maroko i ko je koga trpao je samo kap u moru i nema nikakve veze sa religijom. A zene u islamu imaju sva normalna prava u zivotu, ne znam otkud ti toliko gluposti.

    Pa prve rijeci u Kuranu pise: uci, studiraj... Nidje ne pise da je to samo muskom rodu namjenjeno.

    Sta fali jednoj muslimanki iz rozaja ili pg a ima neka beranka ili pgcanka? Bas nista...

    Ja nisam vjernik i ne praktikujem vjerske obicaje, samo poticem iz muslimanske familije i odrastao sam u konzervativnoj sredini pa znam neke stvari..


    Tapatalk.

  8. #158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Gandalfe, previse si neozbiljan, samo pogledaj sta si napisao i kakve primjere uzimas... To sto si radio u Maroko i ko je koga trpao je samo kap u moru i nema nikakve veze sa religijom. A zene u islamu imaju sva normalna prava u zivotu, ne znam otkud ti toliko gluposti.

    Pa prve rijeci u Kuranu pise: uci, studiraj... Nidje ne pise da je to samo muskom rodu namjenjeno.

    Sta fali jednoj muslimanki iz rozaja ili pg a ima neka beranka ili pgcanka? Bas nista...

    Ja nisam vjernik i ne praktikujem vjerske obicaje, samo poticem iz muslimanske familije i odrastao sam u konzervaticnoj sredini pa znam neke stvari..


    Tapatalk.
    Procitao sam i primjeri su na mjestu. Pricamo li o Islamu ili pricamo o CG islamu. Ti si uzeo za primjer da svestenici siluju djecu, ja sam ti dao za primjer da je u islamskim zemljama sex medju djecacima potpuno normalan sve dok nijesu ozenjeni, i to sam licno svjednocio slucaju. Da prostitucije IMA sto je suprotno od NEMA i naveo ti primjer.

    Jednoj muslimanki iz Rozaja ili pg-a ne fali nista. I ja bih volio da tako ostane. Ali ako muslimani u CG hoce da praktikuju islam koji se praktikuje recimo u Saudijskoj Arabiji onda npr. jedna zhena ne moze da izadje iz kuce tj. da putuje bez pismenog odobrenja muskog clana familije, isto tako nije joj dozvoljeno da vozi, a za visokim obrazovanjem nema potrebe jer samo 15% zena tamo radi. Izmedju ostalog zeni je zabranjeno da se vozi taxijem itd itd da ne nabrajam. Ili druga islamska zemlja opet Maroko gdje je preko 30% zhena nepismeno... Itd.

    Tako da ja ne zelim nasim dobrim muslimanima i muslimankama nista sem da ostanu dje su. Da ih ne pomamljuju razni Zukorlici i ISIS-i, da se ne vracaju i kopaju po proslosti. Nista vise i nista manje. Dobro je kako moze bit
    One Ring to Rule them all...

  9. #159
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem

    Pa vidis, mi se slazemo samo me nerviraju neki vasi citati koji izvucete iz konteksta a nikako se ne uklapaju u profil Islama kao vjere.

    I ne bih da mi se zena vozi taksijem, zaista.

    I da, Bog nam je ostavio vjeru i Kuran preko poslanika kao putokaz, svaki musliman neka slijedi svetu knjigu i bice na pravom putu, nista Arabija i Turska nema tu sta da se slijedi....




    Tapatalk.
    Last edited by Rookie; 27-01-15 at 01:39.

  10. #160
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Takvog te volim.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  11. #161
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Nadam se da nije onaj crnogorski trip "ja ateista" a kuci sve neki krstovi, bogorodice i cuda.
    Takvi ateisti ne postoje sem ako ne žive u kući roditelja koji su vjernici pa se ne pitaju šta će visit na zidovima
    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Na kraju krajeva ti si taj koji smaras sa nekim citatima naopackim koje bas nemaju veze...
    Ti citati su citati vaših hadisa. Pod ovo "vaših" mislim na sunite (kojima vi pripadate)

    Daklen 'vako
    Suniti (većina muslimana u svijetu kojoj pripadate i vi) u svojim svetim tekstovima imaju zapisano da je Muhamed s.w.a.t. Nekrofil, Pedofil, Biseksualac i S&M praktikant. Oni krivovjernici Šiije to nemaju.

    Slike. Činjenica je da je većina slika Prorokovih slika nacrtana u oblastima u kojima žive Šiiti ali ih i te kako ima i kod Sunita
    Last edited by Rakun; 27-01-15 at 03:32.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #162
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tynna View Post
    Prvo, hvala na odgovoru
    Imam jos pitanja Ajde da zamislimo da ja i muz odemo u dzennet i kako se tamo vec ispunjavaju sve zelje, moja zelja je da on nema ni jednu huriju, samo mene. Sto se onda desava? Cija zelja je vaznija?
    I jos jedno pitanje, nisam sigurna je li bilo na prethodnim stranicama, zasto ne mozete da imate fotografije ljudi u kuci?
    Auu vidim da ste se bas raspisali, nisam stigao sve da procitam pa ako je neko jos nesto pitao neka ponovi pitanje
    Tynna sto se tice prvog pitanja mislim da je ono kod tebe proizislo iz dunjaluckih (ovozemaljskih) zelja gdje ti kazes moj muz je samo moj muz i nema da ima druge hurije Dakle vracamo se na onu ljubomoru koje nece biti u dzenetu. Uostalom ti si kraljica dzenetskih hurija, najljepsa od svih njih. One su stvorene samo iz tog razloga u dzenetu a ti si bila na ovoj zemlji, prosla si mnoga iskusenja, i zasluzila dzenet. Znaci dzenetske hurije su naspram tebe njihove kraljice kao robinje naspram sultanije
    Drugo pitanje nije prije bilo na prethodnim stranicama. Razlog zasto ne smiju biti slike likova po kuci nije zbog idolopoklonstva, niko od muslimana se nece moliti likovima to je sigurno. Nego je razlog vjerodostojni hadis gdje je poslanik Muhamed sallallahu alejhi ve sellem rekao:

    “Meleki (andjeli) ne ulaze u kuću u kojoj se nalazi pas ili slika.’’ (El-Buhari, 3322, Muslim, 5514)

    Ovdje se pod izrazom slika podrazumijeva slika živog bića.

    U komentaru ovog hadisa, imam En-Nevevi, rahimehullah, rekao je: “Slikanje životinja je jedan od velikih grijeha, jer je u tome oponašanje Stvoritelja Uzvišenog, svejedno bilo to na odjeći, novcu, zidu ili nečemu drugom. Što se tiče slikanja mrtve prirode, poput drveća, ili nečega sličnog, to nije zabranjeno.” (El-Minhadž, 7/307).

    Imam En-Nevevi, rahimehullah, u nastavku spominje da meleki ne ulaze u kuće u kojima ima slika iz razloga što je slikanje živih bića zabranjeno i što se to smatra poistovjećivanjem sa Allahom. A što se tiče neulaska meleka zbog psa, to je zbog toga jer pas jede nečist i ima ružan miris, a meleki ne vole ružan miris. (El-Minhadž, 7/310)

    Dakle, stavljanjem ovakvih slika ukućani od sebe udaljavaju mnogo dobro, jer ostaju uskraćeni za prisustvo meleka koji povećavaju bereket u toj kući, zatim za milost koju meleki spuštaju na ukućane, te za oprost koji bi meleki tražili za njih. A Allah najbolje zna.

    Hadis i nastavak sa komentarom hadisa sam iskopirao sa
    http://minber.ba.dedi474.your-server.de/fetve/index.php?option=com_content&task=view&id=1714&Ite mid=77
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #163
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Kolega, zamolio bih te da mi ne vrijedjas religiju.

    Unaprijed hvala.

    Raquel, ti kao moja žena treba da se pokrijes, nema potrebe da lucke i ostali vide tvoje grudi, dupe itd... Tako, budi dobra.


    Tapatalk.
    Niti sam ti vrijedjao religiju, niti sam rekao da su svi muslimani stoka... samo sam iznio svoje misljenje u odnosu na ponasanje muslimana prema svojim zenama, a tu mislim na ove koji su zagrizeni i furaju svaki obicaj do kraja , kao zukorlic i ekipa... tako da se ne pronalazim u tome da sam te uvrijedio vec samo koristim svoje pravo govora zagarantovano ustavom... sad me ubi ka oni novinare charlia

    Evo vidis sta ljudi pisu o pravoslavlju, citiraju i cuda postavljaju, ja nisam ni jednom rekao da me neko vrijedja ili moju religiju boli me uvo... svako ima pravo na misljenje...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #164
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Žene ne idu u Dženet (raj) već u Džehenem (pakao)

    Sahih Muslim, Abdul Hamid Siddiqi, tr., 142.:
    "Također sam vidio i vatru Pakla i nikad nisam vidio tako strašnog prizora. Vidio sam da su većina stanovnika žene." Ljudi su pitali: "O Alahov Apostolu! Žašto je tako?" Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "Zbog njihove nezahvalnosti." Bilo je pitano da li su one nezahvalne Alahu. Prorok (blagoslov i mir Alahov nad njim) je rekao: "One su nezahvalne svojim drugovima u životu (supruzima) i nezahvalne prema dobrim djelima.""


    Tako vam i treba kad ste nezahvalne


    Naveo si vjerodostojan hadis (mada ne znam odakle je iskopiran zbog ovog Apostolu ali razumije se sustina)
    A slagao si sa gore napisanim da zene ne idu u dzenet. Vec lijepo pise da ce vecina u dzehenemu biti zene. I lijepo je objasnjeno zasto. Zbog njihove nezahvalnosti muzevima. Cak ima jedan hadis koji detaljno pojasnjava ovaj hadis, da ga sad ne trazim uglavnom se kaze da ce muz konstantno zeni raditi dobro a da ce nekad nesto pogrijesiti a ona ce reci NIKAD od tebe nisam vidjela nikakva dobra! Dakle bice nezahvalna na svim dobrocinstvima koje joj je muz radio i pomagao.

    Muhammedov s.a.v.s. odnos prema voljenoj Hatidži r.a.

    Božiji Poslanik, Muhammed a.s. svojim stavom, svojim odnosom prema svojoj ženi, učinio je da oslonac, smirenost, podršku nađe kod svoje drage Hatidže r.a. Hatidžu r.a. je posebno volio. Zato što je ona pokazala svoju spremnost da žrtvuje sve što ima, pa i sebe na putu kojim je živio Božiji Poslanik s.a.v.s.
    Hazreti Hatidža nije ratovala, nije bila na Bedru, na Uhudu i Hendeku, pa što je to ona učinila da ima takvu ulogu u životu da nju, Božiji Poslanik toliko voli!
    Upravo, što je ona bila podrška, oslonac Muhammedu s.a.v.s., mjesto smirenosti.

    Poslanik a.s. je znao reći svojoj ženi:„Hatidža, doista, ja te ne mogu nikada obradovati, kao što ti mene možeš obradovati.“

    Da vidimo kakva je to ona bila.
    Džibril a.s. je jednom došao Muhammedu a.s. i rekao mu:
    „O Muhammede, reci Hatidži da je Gospodar poselamio i obavjesti je da je čeka kuća u Džennetu od dragulja u kojoj nema umora, u kojoj nema galame i buke.“
    Pazite kog stepena, zato što je odigravala pravu ulogu, našla je sebe u njemu. Ona je bila biznismen, pravi biznismen, imala je firme, poslovala je, i svu svoju firmu uložila je Poslaniku a.s.
    Podrška i firma i oslonac i smirenost.
    Ona je dobila sve što joj je potrebno bilo.
    Zato nema niko pravo da kaže, da se u islamu ne daje nikakvo pravo ženi, da se zatvara u kuću,....
    Ne, Hatidža je onda bila svjetski bizmismen, ali je taj svoj biznis usmjerila ka pravim stvarima.
    Božiji Poslanik s.a.v.s. preporučuje vjernicima muškarcima da imaju razumjevanje i da budu pažljivi prema njima i rekao je u hadisu:
    „Pripazite mi dva slabića; jetima i ženu.“Dakle, budite nježni, budite blagi, razumjevajte dakle njenu prirodu.
    Nemojte od nje tražiti ono što ona ne može.
    Primjer za to, rekli smo da mi želimo da ona radi kao i muškarac 8 sati. Muškarac dođe kući izvrne se legne, a ona mora da radi, napravi ručak, da počisti, smiri djecu,...
    Treba smanjiti radno vrijeme za ženu ili nemojte očekivati zadovoljenje potreba bračnih, porodičnih, kako bi normalno funkcionisala.
    Gospodar joj ne zabranjuje da radi, a mnogi žele da prišiju islamu da žene ne smiju raditi, zatovorena je,....sjetite se Hatidže.
    U drugom hadisu, Muhammed a.s. kaže: „Zadovoljstvo Gospodara je u zadovoljstvu roditelja.“
    Muhammed a.s. kaže: „Džennet je pod majčinim nogama.“
    Hadis: „Najbolji među vama je onaj koji bude najbolje postupao prama svojoj ženi, a ja sam nabolji prama svojim ženama.“
    Dakle, želiš li da vidiš kakvog je ko ponašanja, kakva je veza čovjeka s Gospodarom, obatimo pažnju kakva je veza njegova prama ženi, koliko je on poštuje, cijeni, razumije, voli – tu će on pokazat koliki je vjernik.

    http://merjem.com/index.php?option=c...savs&Itemid=97

    Inspiracija 6 dio:
    Last edited by Archi; 27-01-15 at 07:56.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  15. #165
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta Archi bi sa onim slikama koje ste vi suniti slikali ?


    I kad već ponovo poče sa hadisima, da i ja bačim par provjerenih

    "Ja Muhamed sam je pokrio svojom košuljom da bi bila odjevena na nebu i vodio ljubav da joj olakšam pritisak groba jer je poslije Abu Talib-a bila najljepše Allahovo stvorenje" (Nekrofil)


    "Muhamed je zadigao svoje haljine da bi ga čovjek ljubio" (Homoseksualac )


    "otkrovljenja mi nikad nisu došla kada nosim žensku odjeću osim Aišine" (Transvestit )
    Kad su provjereni napisi mi tacno gdje se nalaze u zbirkama hadisa. OVako se navodi hadis ako zelis dalju diskusiju:
    "“Meleki (andjeli) ne ulaze u kuću u kojoj se nalazi pas ili slika.’’ (El-Buhari, 3322, Muslim, 5514)"
    Dakle ovaj hadis se nalazi i u Buharijinoj i u Muslimovoj zbirci hadisa pod ovim brojevima koji su navedeni. To su dvije najvjerodostojnije zbirke hadisa. Ima i ostalih naravno. Samo ti navedi izvore ovih tvojih hadisa pa cemo dalje diskutovat. Samo nemoj kao ono za ajete iz Kurana kada si navodio npr ajete 74 a ta sura koju si naveo nema ni 60 ajeta. Interesantna mi je tvoja vjerodostojnost zato bih te zamolio za tacne brojeve hadisa i iz kojih zbirki si ih naveo pa da mogu potraziti njihovo tumacenje jer ja prvi put cujem za njih.

    Doduse ovaj drugi mi je poznat u ovakvom obliku, a ti ako ne mislis na taj onda pojasni odakle je ovaj sto si ti naveo:

    "U toku same pripreme za Bitku na Uhudu, Poslanik je poredao ashabe u redove. Među njima je bio Sevad ibn Gazija,koji je bio deblji od ostalih. Kada je Poslanik vidio da se on nije lijepo postavio u red, došao je do njega i svojim misvakom (misvak je malo drvce velicine cetkice za zube koje se koristi bas za ciscenje zuba) ga udario malo po stomaku, tražeći da se precizno postavi. Tada Sevad izrazi negodovanje zbog udarca, rekavši da je Poslanik onaj koji je poslat od Allaha sa Istinom, (aludirao je na to da Poslanik ne smije tako postupati). U tom momentu Poslanik mu reče da mu uzvrati udarac medjutim ashab je rekao da ne bi bilo pravedno jer on nije imao odjecu u gornjem dijelu tijela (zbog siromastva) a poslanik je imao odjecu, i tada Poslanik sallallahu alejhi ve sellem otkri svoj stomak tražeći od Sevada da mu uzvrati udarac. Šta misliš da je Sevad uradio? Obgrlio je Poslanika i ljubio njegov stomak, govoreći: “Poslaniče,ne znam hoću li izići živ iz ove bitke, pa bih želio da posljednje što činim u životu bude dodir tvog mubarek tijela.”. Poslanik je uputio dovu za Sevadovo dobro." Hadis bilježi Ibn-Madža, 1415.

    Subhanallah kakva je samo bila ljubav ashaba prema poslaniku. Koristili su svaku priliku da mu iskazu ljubav kakvu mi danas ne mozemo zamisliti. Oni koji su bili u izvidnice i nosili vijesti vladarima koji su htjeli da se bore protiv muslimana govorili bi svojim vladarima: "vi ih nikada necete poraziti jer kada njihov poslanik prica, njihovi glasovi utihnu, kada poslanik naredi, utrkuju se ko ce prvi ispuniti naredbu, da njihov poslanik pljune oni bi uzimali njegovu pljuvacku i brisali po licu". To je ljubav ashaba koju mi danas zamisliti ne mozemo, to je Rakune ono sto ti prigovaras i pokusavas lazno da predstavis.
    Last edited by Archi; 27-01-15 at 08:36.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  16. #166
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A je li vjerodostojan hadis u kome Muhamed kaze:
    "Ubijajte potpuno crne koji imaju samo dvije tačke, jer su oni šejtani." ?

  17. #167
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Tynna, koliko sam sad vidio izgleda da jeste jer se nalazi u Muslimovoj zbirci hadisa:

    Preneseno je da Aiša, radijallahu ‘anhu, rekla: Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, se dogovorio s Džibrilom, ‘alejhi selam, u koje vrijeme da mu dođe. Džibril, ‘alejhi selam, nije došao u dogovoreno vrijeme. Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, je u ruci držao štap, bacio ga i rekao: Allah i Njegov izaslanik ne krše dogoovore! Kada se okrenuo, ugledao je malog psa ispod svog ležaja. Upitao je: Aiša, kada je ovaj pas ušao u kuću? Rekla je: Tako mi Allaha, ne znam. Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, je naredio da ga izbace.
    Nakon toga, Džibril ‘alejhi sellam, je došao. Poslanik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, mu je rekao: Dogovorili smo se kad ćeš doći, ja sam te čekao ali ti nisi došao. Rekao je: Spriječio me pas koji je bio u tvojoj kući. Mi ne ulazimo u kuću u kojoj se nalazi pas ili slika. (26)

    Iz zabrane se izuzimaju samo lovački psi i psi čuvari, ali oni ne smiju biti crni jer je Vjerovjesnik, sallallahu ‘alejhi ve sellem, rekao: Crni pas je šejtan. (27)

    Naredio je da crni psi budu ubijeni. Rekao je: Ubijajte potpuno crne koji imaju samo dvije tačke, jer su oni šejtani. (28


    Preneseno je od Ibn-Omera, radijallahu ‘anhu, da je rekao: Čuo sam Poslanika, sallallahu ‘alejhi ve sellem, kada je rekao: Ko ima psa, a nije lovački pas ili ovčar, svaki dam mu se od nagrade uzima dva kirata. (29)

    27. Muslim mea’ šerhi en-Nevevi, 4/227.
    28. Muslim mea’ šerhi en-Nevevi, 10/237.
    29. Buhari mea’ El-Feth, 9/68; Muslim mea’ šerhi en-Nevevi, 10/237.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #168
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I sto ti mislis o tome? Tj. da li postupas tako kad vidis takvog psa?

  19. #169
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    što sve čoeku neće pasti na pamet...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #170
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ako je hadis vjerodostojan ja tu nema sta vise da mislim, ja znam da je to istina.
    Mora se vidjeti komentar ovog hadisa sta se tacno podrazumijeva pod ovim crni a da imaju samo dvije tacke (kakve tacke bijele ili sta se pod tim podrazumijeva to sigurno ima u komentarima ovog hadisa). Ja ne drzim pse pa se u tu tematiku ne razumijem. Mozda tebi to izgleda okrutno ali ako vise volis drustvo djavola nego andjela onda se ti druzi sa takvim psima a ja cu ih izbjegavati gdje god ih vidim
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  21. #171
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je potpuno ok da neko ne drzi psa (sto god bili njegovi razlozi) ali pitam za ovo njegovo ubistvo dje god ga vidis. Znaci, vidis takvog psa na ulici i ubijes ga i ti tu nema sto da razmisljas?!

  22. #172
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Evo ga citav taj hadis iz Muslima:
    ‘Ubijajte samo potpuno crne pse sa dvjema bijelim tačkama na glavi – to je šejtan!’” (Muslim, br. 4103)
    Prvo ja nemam sa cim da ga ubijem, ni vakcinu ni pistolj ni nista slicno. Drugo vjerovatno bi zavrsio u zatvor zbog takvog djela u nasoj zemlji a to je vece zlo od onoga kojeg bih pokusao da uklonim sa ubijanjem takvog psa. A u Islamu postoji jedno zlatno pravilo da uvijek biramo manje zlo od veceg, dakle ja da vidim takvog psa upozorio bih njegovog vlasnika da nije lijepo da drzi takvog psa i naveo bih mu ovaj hadis, ukoliko me ne poslusa ja sam skinuo obavezu sa sebe sa tim upozorenjem a ja bih se klonio takvog psa i takvog vlasnika ukoliko me ne poslusa. Ovo je veoma detaljan opis, da je pas potpuno crn i da ima dvije bijele tacke na glavi. Koliko takvih pasa ima u Cg, taj postotak je sigurno veoma mali, ako ih uopste ima.

    Trece ja sam veoma human, gledam da mrava ne zgazim. Ali jedno su propisi za koje znas da su istina a drugo su ljudska osjecanja i tumacenja. Kada nam dodje jasan vjerski dokaz ni vjerniku ni vjernici nije dozvoljeno da postupaju na neki drugi nacin shodno Allahovom ajetu u Suri Al-Ahzab, ajet 36:
    "Kada Allah i Poslanik Njegov nesto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo po svom nahodjenju postupiti. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne poslusa, taj je sigurno skrenuo s Pravoga puta"

    Last edited by Archi; 27-01-15 at 09:41.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  23. #173
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    izvini, ja mislim da ti potpuno pogrešno tumačiš to što čitaš.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #174
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Nema sta da se izvinjavas. Moguce je. Ja nisam Islamski alim i ucenjak, samo prosjecan musliman koji mozda zna 1% od mora znanja Islama. Ako u necemu grijesim slobodno me ispravite (ko zna o tome bolje od mene), reci mi ti tvoje tumacenje mozda si u pravu.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  25. #175
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Evo ga citav taj hadis iz Muslima:
    ‘Ubijajte samo potpuno crne pse sa dvjema bijelim tačkama na glavi – to je šejtan!’” (Muslim, br. 4103)
    Prvo ja nemam sa cim da ga ubijem, ni vakcinu ni pistolj ni nista slicno. Drugo vjerovatno bi zavrsio u zatvor zbog takvog djela u nasoj zemlji a to je vece zlo od onoga kojeg bih pokusao da uklonim sa ubijanjem takvog psa. A u Islamu postoji jedno zlatno pravilo da uvijek biramo manje zlo od veceg, dakle ja da vidim takvog psa upozorio bih njegovog vlasnika da nije lijepo da drzi takvog psa i naveo bih mu ovaj hadis, ukoliko me ne poslusa ja sam skinuo obavezu sa sebe sa tim upozorenjem a ja bih se klonio takvog psa i takvog vlasnika ukoliko me ne poslusa. Ovo je veoma detaljan opis, da je pas potpuno crn i da ima dvije bijele tacke na glavi. Koliko takvih pasa ima u Cg, taj postotak je sigurno veoma mali, ako ih uopste ima.

    Trece ja sam veoma human, gledam da mrava ne zgazim. Ali jedno su propisi za koje znas da su istina a drugo su ljudska osjecanja i tumacenja. Kada nam dodje jasan vjerski dokaz ni vjerniku ni vjernici nije dozvoljeno da postupaju na neki drugi nacin shodno Allahovom ajetu u Suri Al-Ahzab, ajet 36:
    "Kada Allah i Poslanik Njegov nesto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo po svom nahodjenju postupiti. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne poslusa, taj je sigurno skrenuo s Pravoga puta"
    I treba ovakve ljude ostatak svijeta da shvati ozbiljno? Pa vama treba da se rugamo gdje god stignemo. Crtezi Muhameda su vam najmanji problem.
    Last edited by VanjaTheMan; 27-01-15 at 16:41.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 7 of 13 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šams ad-Din Muhamed Hafiz, (1320-1389)
    By Raquel in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 2
    Last Post: 08-02-12, 01:05
  2. P: Boxerske rukavice EVERSLAST Muhamed Ali
    By Majx in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 31-12-11, 14:02
  3. Poslanik HGI Božo Nikolić izjavljuje !
    By Zvek_Zivi in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-07, 10:42
  4. Bivši poslanik SRS prešao u PSS. Karić ušao u Skupštinu
    By G R A D in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 18-05-05, 23:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •