Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 36 of 36

Thread: Sta radite s knjigama?

  1. #26
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kupujete li ih i koju ste poslednju kupili?
    Poklanjate li ih i kome?
    Pozajmljujete li ih i imaju li obicaj da vam ih ne vracaju nakon citanja? Vi, da li vracate pozajmljene knjige uredno? ("Nije grijeh knjigu ukrasti" - nepoznati autor)
    Sta radite s njima nakon citanja?
    Volite li da preporucite knjigu? Plasite li se od onih koji su i dalje zakleti pobornici papira i citanja knjiga? Jeste li i Vi jedan/jedna od njih?
    Odlična tema Raquel

    01. Sebi samo stručnu literaturu i ako baš nešto ne mogu da nađem u e book formatu i ako mislim da vrijedi, zašto da ne, onda i kupim + obavezno su tu kompleti knjiga pisaca za koje znam da ću im se uvjek vraćati (Dostojevski, Njegoš, Selimović, Dučić itd...)
    02. Naravno, ali vrlo rijetko jer slabo ko i čita a ne volim da mi poklon kupi prašinu. Zadnji poklon je bio ocu i to kompleti Branka Ćopića (kojeg on čita na repeat (a kojeg sam ja sredio kao mali), kao i Andrića, Lalića itd) i Slavomira Nastasijevića.
    03. Ranije sam to i radio dok se nisam opametio, jer je ili ne vrate pa se prave blesavi ili je vrnu u ruinama pa kupim novu, dok je na pozajmici kod mene čuvam kao oči u glavi pa je takvu i vratim.
    04. Sortiram ih više puta jer se jedan dio kupi koji ću sigurno nekad nekom pokloniti kad napravim radnu sobu jer i ja kao i svi posjedujem dio kurton literature koja se samo jednom upotrijebi (mladost / ludost).
    05. Ne, ne namećem se, jedino ako me pitaju mogu reći šta mislim o istoj.
    06. Ne zašto, pa upravo mi je e-book čitač omogućio da počnem da čitam sve ono što ko zna kad bi i uopšte i pročitao zbog finansija ili nemogućnosti da se ovdje kupi. I sam sam bio skeptičan dok mi čitač nije stigao, a moja radost nije imala granica jer me oči nisu boljele kao na tabletu jer je ekran kao da čitate novine (zato se i zove e-ink) a baterija traje i po desetak i kusur dana (dnevno po sat vremena čitanja). I dalje mislim da je papir papir, tako da i fetiš onih koji mirišu knjige mogu shvatiti ali i ljude koji koriste čitač i zaborave da u rukama drže elektronski uređaj već dobru knjigu.

    Uglavnom, da ne bude da ćeram vodu na svoju vodenicu (većina vas zna da prodajem iste (čitače)) već suprotno, obećavam vam sledeće, čim nanovo sredim svoju e-biblioteku uploadovaću je na nekom od servera i podijeliti ovdje sa vama. Kažem podijeliti jer je u fazi sređivanja, svaki dan zbog reklame na fb stranici dodam po nekoliko desetina naslova (smeće brišem a kvalitenije naslove ostavljam, trenutno se popunjava album Beletristika 2), pa eto predloga svima za čitanje.

    P.S. Kategorije će biti: beletristika, biografije, dječja literatura, duhovna literatura, enciklopedije, folozofija, istorijska literatura, klasična, popularna nauka, putopisi, rječnici i sf (naučna i epska literatura).

    https://www.facebook.com/vasizborfilmova

    Pozdrav i svako dobro.
    Prodaja Kindle E-Book Reader-a
    067/528-777
    FB Vaš Izbor
    [email protected]

  2. #27
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Knjiga je budala
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  3. #28
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kupujete li ih i koju ste poslednju kupili?
    Poklanjate li ih i kome?
    Pozajmljujete li ih i imaju li obicaj da vam ih ne vracaju nakon citanja? Vi, da li vracate pozajmljene knjige uredno? ("Nije grijeh knjigu ukrasti" - nepoznati autor)
    Sta radite s njima nakon citanja?
    Volite li da preporucite knjigu? Plasite li se od onih koji su i dalje zakleti pobornici papira i citanja knjiga? Jeste li i Vi jedan/jedna od njih?

    1) Kupujem.Poslednja je autobiografija od Mateje Kezmana.

    2)Ne poklanjam,ne znam zasto.

    3)Pozajmljujem ih jer se ne mogu odbiti.Neki vrate a neki "zaborave".Dok ja ne uzimam knjige od drugih odavno.

    4)U zavisnosti od kvaliteta knjige ide na policu ili u ostavu.

    5)Volim da preporucim knjigu....evo preporucujem ovu koju trenutno citam od Kezmana "Samo mi Bog moze suditi".Lik je crkvi dao 3 miliona eura a za pomoc bolesnima i siromasnima jos toliko.
    Zakleti sam pobornik papira.Citanje preko neta je dobro samo iz finansijskih razloga,moze se procitati besplatno svaka knjiga.Sve ostalo je na stranu papira.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Dobar jutar. Kao sto sam i obecao, ako neko zeli link ka knjigama (oko 3100 naslova) neka posalje poruku u inbox ili na mail jer je piraterija na forumu zabranjena. Knjige preporucujem da citate na e-book reader-ima i uzivajte u istim a ako ih citate na tabletu, telefonu ili pc-u sta da vam kazem bez da cuvate oci.
    Forumaski pozdrav.
    Prodaja Kindle E-Book Reader-a
    067/528-777
    FB Vaš Izbor
    [email protected]

  5. #30
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dok sam zivio po normalnim gradovima, najveci mi je strah bio svracanje u knjizaru ili odlazak na sajam. Ja uvijek nadjem nesto sto mi "treba" ili sto bih zelio procitati. Ali kako sada zivim u selendri gdje nema ni jedna knjizara oslanjam se na http://www.bookdepository.com/ i na e - reader. Sa ovog sajta knjige mi dolaze za 7 do maximum 10 dana. Poslednja mi je stigla Brandon Sanderson - Way of the kings.

    Knjige vise ne pozajmljujem nikome, od kad sam kupio 2 razlicita seta pjesme leda i vatre i od kad nemam nista strucne literature

    Volim pokloniti knjigu kad imam kome... ne cita vise puno ljudi

    Dobar ovaj sajt. Hvala za link
    Davor

  6. #31
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    -Obicno knjige procitam po preporuci, pozajmim i vratim odmah nakon citanja i ako mi se svidi, kupim je, jer nekad kasnije volim opet da procitam.
    -Knjige poklanjam (kupujem) obicno za rodjendane drugaricama (:
    -Vec napisah za vracanje, a ne pozajmljujem ih jer ne vracaju, a volim da imam knjige koje su mi se svidjele. Kao 16godisnjak sam radio na gradjevini, fizicki, 3 dana po 12 sati, da bih sakupio da kupim Gospodara prstenova u kutiji sa mapom (: Nemam namjeru ikome da ih pozajmim. Evo sad muku mucim da kompletiram Dinu, jer prodavac iz Bosne nece da salje knjige za CG, nego mora licno da se dodje, a nidje ih drugo nema /:
    -Nakon citanja knjigu odlozim na policu. Mozda nekome i poklonim koju, ali jos nisam sazreo za to.
    -Volim da preporucim ako iz price vidim da imamo slican ukus. Takodje sam otvoren za predloge, ali predloge usvajam od osoba sa kojima sam vec imao neku komunikaciju, pa mogu da pretpostavim da bi mi se svidjelo isto. Znam da se drvece mora stedjeti ali ne mogu da citam knjige preko kompa ili tableta. Iovako previse vremena provodim ispred racunara. A i nije mi to TO.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  7. #32
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by graveolens View Post
    Koliko imate knjiga? Da li ste ikad vrsili popis?
    Preko 3700 komada ukljucujuci i duplikate kojih imam oko 100.

    Knjige se mogu kupiti vrlo jeftino,polovne naravno.Cijena za solidne naslove je 1-2 eura.U knjizarama su nenormalno skupe,sto je velika sramota za nase drustvo i drzavu.Da ne navodim sad naslove ali popularna beletristika se krece od 9 do 14 eura. Uzimaju marzu za neka izdanja 700%, sto je sramotno mnogo. I to za izdanja sa mekim koricama! Nakon par citanja otpadaju listovi jer su lijepljene nekvalitetnim,jeftinim lijepkom i prevazidjenim tehnikama.

    U nepocinstvima prednjaci Nova Knjiga koja ima najgora i najnekvalitetnija izdanja koja sam imao prilike gledati, a brutalno je skupa.Marze su joj minimum 500%,pa se pitam je li uopste zakonski dozvoljeno poslovati sa tolikim marzama?
    Last edited by bibliotekar; 12-04-15 at 09:44.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzimaju maržu i 900% vjeruj mi
    Zavisno od tiraža, formata i obima strana, proizvodna cijena knjige broširanog poveza (knjiga lijepljena na binder) u cb štampi sa kolor koricama može biti i ispod 1e.

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bibliotekar View Post
    Preko 3700 komada ukljucujuci i duplikate kojih imam oko 100.

    Knjige se mogu kupiti vrlo jeftino,polovne naravno.Cijena za solidne naslove je 1-2 eura.U knjizarama su nenormalno skupe,sto je velika sramota za nase drustvo i drzavu.Da ne navodim sad naslove ali popularna beletristika se krece od 9 do 14 eura. Uzimaju marzu za neka izdanja 700%, sto je sramotno mnogo. I to za izdanja sa mekim koricama! Nakon par citanja otpadaju listovi jer su lijepljene nekvalitetnim,jeftinim lijepkom i prevazidjenim tehnikama.

    U nepocinstvima prednjaci Nova Knjiga koja ima najgora i najnekvalitetnija izdanja koja sam imao prilike gledati, a brutalno je skupa.Marze su joj minimum 500%,pa se pitam je li uopste zakonski dozvoljeno poslovati sa tolikim marzama?

    Na žalost kod nas se knjige ne prodaju mnogo pa stoga i jesu skupe. Još nisam vidio knjižaru koja živi samo od prodaje knjiga, već većina prometa dolazi od prodaje kancelarijskog i školskog materijala a mnoge se bave i prodajom sitne kompijuterske opreme, memorija, igara ili DVD-a (većinom piraterija).

    Međutim ako hoćemo iskreno, 9 do 10€ je pravedna cjena za dobru knjigu. Mislim da neko ko ima stabilno zaposlenje, za tu cjenu može sebi priuštiti dva ili 3 izdanja mjesečno.

  10. #35
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Uzimaju maržu i 900% vjeruj mi
    Zavisno od tiraža, formata i obima strana, proizvodna cijena knjige broširanog poveza (knjiga lijepljena na binder) u cb štampi sa kolor koricama može biti i ispod 1e.
    Vjerujem ti slobodno.Na primjer, edicija Remarka koja se sad daje uz Vijesti,kako li vec ide,vidim da primjerak kosta 5 eura,a odgovorno tvrdim da je izdanje mnogo lose.Proizvodnja jednog takvog naslova ih ne moze kostati vise od 0,7 eura,a oni je uz popust prodavaju za 5 eura! To je po meni pljacka.Zato pitam,je li zakonski dozvoljeno poslovati sa tolikim marzama?

    Prije par dana podjem u knjizaru kupiti za poklon "Grof Monte Kristo" i prestravim se cijenom koju sam vidio.Naslov kosta nevjerovatnih 13,80 eura!

  11. #36
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Na žalost kod nas se knjige ne prodaju mnogo pa stoga i jesu skupe. Još nisam vidio knjižaru koja živi samo od prodaje knjiga, već većina prometa dolazi od prodaje kancelarijskog i školskog materijala a mnoge se bave i prodajom sitne kompijuterske opreme, memorija, igara ili DVD-a (većinom piraterija).
    Međutim ako hoćemo iskreno, 9 do 10€ je pravedna cjena za dobru knjigu. Mislim da neko ko ima stabilno zaposlenje, za tu cjenu može sebi priuštiti dva ili 3 izdanja mjesečno.

    Ako hocemo iskreno,ti nisi upucen. U drzavama Zapadne Evrope cijena knjiga je priblizno ista kao kod nas,dosta naslova je cak jeftinije.A plate su im vece 6-7 puta od nasih.

    U Hrvatskoj su izdavacke kuce prije par godina(ne znam kako je danas) bile oslobodjene PDV-a i zato su knjige u Hrvatskoj bile puno jeftinije. U Srbiji su knjige takodje skupe,ali ne u mjeri kao u CG, jer Srbija ima razvijeno izdavstvo i konkurencija im ipak obara cijene.Kod nas u CG je prava katastrofa po pitanju cijena knjiga.

    Mi u CG niti imamo konkurenciju u izdavstvu,niti smo oslobodjeni PDV-a,niti imamo velike plate.Onda se desava da knjizare imaju apsolutni monopol drzeci velike cijene,a opstaju zahvaljujuci kancelarijskom materijalu i skolskoj opremi.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. *** U potrazi za knjigama ***
    By apsolutno_nemoguca in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 798
    Last Post: 26-02-24, 20:49
  2. Gdje radite
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 59
    Last Post: 16-07-08, 21:04
  3. Sta Trenutno Radite
    By robi in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 22-03-07, 21:49
  4. Đe to radite?
    By Corwin in forum Sex i erotika
    Replies: 83
    Last Post: 27-04-06, 06:38
  5. Kad radite...
    By Desert Eagle in forum Sve i svašta
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-04, 14:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •