Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 126 to 150 of 212

Thread: HTC One (M9)

  1. #126
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Igore da te zamolim ne mlati

    Birate je imao m8 pola godine a ti si gledao bratove slike... Ja sam imao z1 a drug m8 i kad god smo uporediti kamere na m8 je PRESMIJESNA.... Sto kaže Stivi dok se gleda na tel i nije toliko loša ali kad se prebaci na komp....

    Ali reci da je kamera na m8 bolja od z3 je izjava godine )))


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #127
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ispade da M8 ima kameru od 1.2 Mpx. Ne mlatite molim vas, M8 pravi izuzetno dobre fotografije. Ovo nije tema o M8 nego o M9 pa nemojte kvarit temu jer o tome je pričano dosta puta na drugi topic.

    Dualtone dizajn
    32-64-128GB + Slot za SD karticu (to nema na S6 i I6)
    Boomsound zvučnici sa Dolby Digital Audio Surround nekim čudom
    Prednja kamera 4Mpx Ultra pixel + glavna 20Mpx
    64bit Octa Core procesor (2.0+1.5Ghz)
    3Gb RAM
    Gorila Glass 4
    Ne krivi se (naravno da to nisu rekli na predstavljanju kao ona metla iz Samsunga što potencira na to, a ja ne viđoh nijedan I6 koji se iskrivio) i izgleda cool (opet je to morao Samsung da kaže da bi tako bilo)
    Love, peace and respect.

  3. #128
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Igore da te zamolim ne mlati

    Birate je imao m8 pola godine a ti si gledao bratove slike... Ja sam imao z1 a drug m8 i kad god smo uporediti kamere na m8 je PRESMIJESNA.... Sto kaže Stivi dok se gleda na tel i nije toliko loša ali kad se prebaci na komp....

    Ali reci da je kamera na m8 bolja od z3 je izjava godine )))


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Makar sam za tebe mislio da si normalan...
    Nisam gledao bratove slike nego brat ima taj telefon i ja sam napravio pa sigurno par stotina slika sa tim telefonom i uporedio.
    Naravno za vas je izjava godine a vi niste uporedjivalita dva telefona a ja jesam i na dnevnu svjetlost i sa blicem i slabije osvjetljenje..
    Ali naravno posto na forum svi sve znaju nisu ni testirali nesto ali znaju da to nije tako i da je to izjava godine. S6 i m9 su juce predstavljeni
    A kvdje vec znaju sto valja i sto ne valja kod njih...
    I naravno ti znas da ne valja na m8 kamenra a pozivas se na Biratea

  4. #129
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://fortheloveoftech.com/2014/10/...d-ultrapixels/

    "The HTC One M8 takes a bit better of a picture; however, the Sony takes amazing 20 MP photos allowing the user to zoom after he takes it"

    Ali naravno za vas je "izjava godine" kad neko kaze da je bolja kamera na m8.
    Standarno cdm strucnjaci...

  5. #130
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,954
    Thanks Thanks Given 
    4,794
    Thanks Thanks Received 
    9,840
    Thanked in
    3,731 Posts

    Default

    Ja pominja Z3 nisam no sam reka fino da sam ima M8 po godine da sam isto slika sa njim stotine slika, X puta sam pomenuo kako me telefon odusevio ali da jednostavno kamera nije dostojna takvog telefona. Mozes ti postavljat odje 50 linkova, jedni ce udesit slike u korist ovoga, drugi u korist onoga i tako u krug. Ja ti pricam iz mog iskustva.

    Primjer dje me najvise razocarao su slike sa proslave firme mi, uzeo sam tad 'svemocni' M8 tek i reko da opalim koju sliku. Sjutradan smo gledali slike u firmi svi zajedno na TV-u 50" Full-HD, slike su bile manje vise sve mutne, prosjecne ka' s digitalca od 30e. I ne, nije mi tresla ruka, bas sam vodio racuna o tome, jednostavno su slike lose ispale. Sad koristim 6+ i razlika je ogromna u korist iphone-a. Nebo i zemlja.

    Posto od M8 napravi najbolju kameru od mobilnih uredjaja ili medju najboljim (cim je bolja od Z3), interesuje me koja 3 telefona po tebi i kojim redosledom imaju najbolju kameru?

    Izvinjavam se na offtopicu i molim moderatora da prebaci ove nase zadnje postove u temu o M8
    War. War never changes.

  6. #131
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nidje nisam napravio od njega najbolju kameru na svijet. ja samo pricam ono sto sam probao. i6+ nisam probao i6 jesam i odlicnu kameru ima.
    Sve sto sam ja rekao jeste da sam testirao sa z3 i da je po meni bolja slika bila na m8. e onda su svi skocili to glupost to izjava godine bla bla...
    ja sam iznio moje misljenje i gledajuci review po internetu vidim da su tu nedje te kamere tako da i ako je malo bolja na z3 nije glupost ako neko kaze da je bolja na m8

  7. #132
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,608
    Thanked in
    2,430 Posts

    Default

    Po onome sto sam ja gledao (a nesto i sam testirao, na brzinu), rekao bi da Note 4 ima najbolju kameru trenutno... Moje skromno misljenje... Sad me ebite.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #133
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ocigledno da svi mi imamo neke svoje kriterijume

    kad sam ja rekao da mi je bolja kamera na S5 nego na i6 isto su svi skocili na mene.
    mada je ocigledno da je htc shvatio da je promasaj stavljat 4 ultra mpix na zadnju kameru pa se sad ispravio sa 20mpix , da nije tako mislim da bi i na M9 koristio istu kameru samo poboljsanu.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #134
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ocigledno da svi mi imamo neke svoje kriterijume

    kad sam ja rekao da mi je bolja kamera na S5 nego na i6 isto su svi skocili na mene.
    mada je ocigledno da je htc shvatio da je promasaj stavljat 4 ultra mpix na zadnju kameru pa se sad ispravio sa 20mpix , da nije tako mislim da bi i na M9 koristio istu kameru samo poboljsanu.
    naravno svi pricamo o vrhunskim telefonima i vrhunskim kamerama, ali ovo ne bi bio forum cdm da se odma ne skoci na nekoga ako ima drugacije misljenje.

  10. #135
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,608
    Thanked in
    2,430 Posts

    Default

    Inace po onoj prezentaciji, gjde uvelicava oko one djevojke, reklo bi se da su u M9 ubacili full-frame DSLR

    Kapiram ja da je to marketing ali ne treba ni precerivat' tako jer poslije slijedi zagarantovano razocarenje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #136
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Inace po onoj prezentaciji, gjde uvelicava oko one djevojke, reklo bi se da su u M9 ubacili full-frame DSLR

    Kapiram ja da je to marketing ali ne treba ni precerivat' tako jer poslije slijedi zagarantovano razocarenje.
    Isto je i meni bilo komicno, "DSLR-like pictures." ne znam kako ih nije sramota da tako nesto izjave.

    Generalno mi je prezentacija bila JAKO cudna, 10 minuta o telefonu, samo nesto najosnovnije, zbrzano...

  12. #137
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Ne pravi m8 lose slike, daleko od toga... Ali reci da pravi bolje od z3 e to je bar meni smijesno.... Ako treba prilozicu slike sto ja slikah sa z1 koju mozete da zumirate koliko ocete i pročitate sto pise na nekoj gradjevini npr dok sa m8 samo vidite da tu nesto pise....


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #138
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    jedini razlog zasto vidis sta pise na z je sto ima 20Mpx, a M8 ima 4 pa ne mozes dovoljno zumirat da bi vidio sta pise na zgradi.

  14. #139
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Pa o tome pričam... Mislim svakako se ti bolje razumijes

    Al bas zbog nedostatka mp ne mogu slike ispasti vrhunske... Da je valjala toliko ne bi je zamijenili sad


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #140
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahhahahah e ovo je ona klasicna prica "koliko ti ima megapixela" hahahha
    aooo ja sam mislio da se bolje razumijes stefke...
    jeste bolje mozes zumirat slike sa z3 telefona ali to ne znaci da su kvalitetnije slike.
    evo primjer, imam stari aparat canon 300d koji ima 6.3 mpx i ne nemozes mu sliku zumirat kao na z3, ali znas li kad ce z3 napravit tako kvalitetnu sliku, nikad.
    eto jedan primjer zasto nisu megapikseli najvazniji.
    Stevan ce to to nogo bolje objasnit ako ti i dalje nije jasno.

  16. #141
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Pa o tome pričam... Mislim svakako se ti bolje razumijes

    Al bas zbog nedostatka mp ne mogu slike ispasti vrhunske... Da je valjala toliko ne bi je zamijenili sad


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    MP = Kolicina detalja, tako da si u pravu, nisi nista pogresno rekao.
    Ali opet i to ne mora da znaci, jer moze recimo neki telefon od 16MP da prikaze vise detalja od onog sa 20MP. Recimo Note 4 pravi slike sa vise detalja, manje suma u odnosu na Z2/Z3.

    M8 slike su dobre, kao sto neko rece dok se gledaju na ekranu telefona. Na FHD monitoru se vide nedostaci istih o 4K da ne pricam.
    Stavis sliku na 100% i vidis da je kolicina detalja jako losa, da je kontrast uglavnom omasen itd. Zasto? Zbog rezolucije od "samo" 4MP... izmedju ostalog.
    Ti "Ultrapixeli" nisu bili losi uopste, posebno za low light slike i trebali su to da unapredjuju jos nakon M7 a ne da izbace M8 sa istim senzorom BEZ OIS-a i malo poboljsanim softverom. Za M9 su trebali da idu na 8 Ultrapixela.
    Last edited by Emix; 02-03-15 at 16:43.

  17. #142
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default HTC One (M9)

    Normalno da može biti bolja od 16mp nego od 20mp, sto je i slucaj kod note4/z3 ali od 4up???!!

    Evo ti je i Emix objasnio... Ali dobro tebi se cini da su bolje, i ti mislis tako, ali mislis pogrešno to ce ti svako reci nego odosmo debelo u off


    Da si rekao da su bolje slike po noci ili kad je slabo osvetljenje, podrzao bih te... Ali "obicne" slike po danuuu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #143
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Možete poredit kamere na telefone do prekosjutra, sve su očajne 15 minuta poslije zalaska sunca, pa čak i ta na HTC, ISO 800 gori slika, ni za hipstagram a ne za HD monitor.
    Džabe piksel veći od 2 mikrona kad je to i dalje mali senzor. Unazad nekoliko godina kad je SE telefon sa Cybershotom bio pojam za mnoge, nisam ni tad palio kameru osim za nešto hitno da ne moram da pišem, zna se šta se koristi za fotografisanje.

    Ako neko želi da napravi pristojnu fotografiju sa mobilnim telefonom, neka izdvoji 1000 eura, kontaktira rođake u DE ili FR i uzme Panasonic CM1, za sada ga ima samo u tim zemljama.
    Ima senzor iz Sony RX100 M2/3 - 1'' ako se ne varam 13x8mm i Lajka sertifikovanu optiku što je minimum za nešto normalno u današnje vrijeme.
    Pričajte o prijemu signala, bateriji, izradi, OS-u itd, o kameri nema što pametno...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  19. #144
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,608
    Thanked in
    2,430 Posts

    Default

    ^ Sa profesionalne strane bi se u potpunosti slozio sa tobom.

    Sa druge strane (konzumerske) skoro svi koriste telefone za slikanje (namjerno ne koristim termin 'fotografisanje') na dnevnoj bazi. Ko ce se nosit' sa DSLR-om cijeli dan, svaki dan... Znaci kamerica na telefonu moze da zamjeni fotoaparat u vecini slucajeva. Opet ponavljam: ne u profi smislu ali u onom koji je obicno potreban. Bio to selfi, da se slika cijena u radnji, ime necega, dokaz prilikom neke 'nezgode' itd. itd. (da sad ne nabrajam jer lista ide u beskraj)...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #145
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    231
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj kenet reče nešto pametno, svi se uhvatili za pišljivu kameru,a ne o drugim perfomansama,u zadnje vrijeme skoro svi smart telefoni imaju finu kameru, gledajte malo i bateriju,a ne da vam telefon 5x visi na punjač ka da je fiksni telefon,ako ovaj m9 bude imao dobru bateriju ima odma da ga kupim,a nadam se daće biti dobra sa 2900mAh

  21. #146
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    razocaran sam malo cinjenocom da je gotovo pa potpuno isti kao i m8.
    vidjet cemo koja ce cifra biti u pitanju kad stigne kod ovih nasih lopovskih operatera.
    ako ne bude neka astronomska cifra u pitanju, mislim da bih sa njim bio miran naredne 2-3 godine.

  22. #147
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Nickname vjeruj mi, ako ko ne voli samsung to sam ja... Ali ce da ih UGASI! bas ne vidim razlog da neko uzme m9 prije s6.... JEDINO bolji zvuk i prednja kamera, (ovo u slucaju da su TW ispeglali da ne laguje galerija, dialer itd)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #148
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    koristim HTC evo zadnjih 2 godine skoro i navikao sam se i nekako vezao za taj brend.
    S6 stvarno izgleda kao bolja opcija, ako cijena bude priblizna.
    pretpostavljam i ja da ce se malo ko odlucit za HTC (osim okorelih fanova) ako ne bude znacajno jeftiniji od S6.
    tome se i nadam, iskreno!

  24. #149
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    ^ Sa profesionalne strane bi se u potpunosti slozio sa tobom.

    Sa druge strane (konzumerske) skoro svi koriste telefone za slikanje (namjerno ne koristim termin 'fotografisanje') na dnevnoj bazi. Ko ce se nosit' sa DSLR-om cijeli dan, svaki dan... Znaci kamerica na telefonu moze da zamjeni fotoaparat u vecini slucajeva. Opet ponavljam: ne u profi smislu ali u onom koji je obicno potreban. Bio to selfi, da se slika cijena u radnji, ime necega, dokaz prilikom neke 'nezgode' itd. itd. (da sad ne nabrajam jer lista ide u beskraj)...
    Eto, samo za to i služi, hitne potrebe. U moru mirorlesa i objektiva palačinka dizajna, fenomenalnih kompakta, grijeh je fotografisati pejzaš ili portet sa telefonom. Da oprostim na sekund šum i boje, svaki telefon ima krajnje odvratnu distorziju po ćoškovima kojoj ne pomaže ni softverska korekcija
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  25. #150
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,285
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    4,608
    Thanked in
    2,430 Posts

    Default

    A nije samo hitne potrebe... Za tebe vjerovatno...

    Ali eto, neko recimo ja sam vani 5-6 mjeseci i ocu da se cujem sa nekim fino preko video poziva da vidi kako izgledam i dje sam... Ne mogu DSLR-om docarat'. Aj ti misko fotkaj pa to sredi u PS pa onda upload-uj pa salji link ili sta vec... A ne daj boze da isto to radis sa videom. Ovako pritisnes dugme i 'stream'-ujes uzivo. Ima tu masu primjera gdje ta posrana kamerica moze mnogo da znaci pa je ne treba ni u potpunosti zanemarivati...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •