Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Ideje za biznis

  1. #1
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ideje za biznis

    Kako red nalaze da ja prvi dam ideju za posao mada nemojte mi zamjeriti ako je ovo neko vec radi,,,ja stvarno nemam pojma radi li ili ne ali je ideja sjajna.Kupite nekoliko stanova u svjetskim centrima npr Tokiju,Londonu,Moskvi,Parizu itd itd i onda ih izdajete crnogorskim ambasadama ili nekom drzavnom preduzecu tipa Montenegro eirlines i sl...Utalite se i eto...pare ulozene u stan ili poslovni prostor se brzo vracaju i vuk sit i magarci na broju..
    Last edited by zagoric; 15-01-15 at 12:15.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Hvala.
    Isprobaću pa javljam.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Vidi kada uzmes stan u Tokiju kako se krecu cijene, planiram da kupim 3-4 za iznajmljivanje studentima.
    \\
    OFL•GIC

  4. #4
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemojte da odustajete odma..ako vam je problem novac vi mozete naci nekoga jeftino u katastar,taj ce vam dati potvrdu da ste vlasnici cega mu recete.Onda sa tom potvrdom u banku oni ce vam dat kredit kolki zinete i sa tim parama fino podjete u Tokio,kupite oglase i birate..kad nadjete stan ostalo je cista rutina...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Znas li nekog u katastar ko moze da zavrsi to?
    \\
    OFL•GIC

  6. #6
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Znas li nekog u katastar ko moze da zavrsi to?
    Vjeruj mi da ne znam nikog iz katastra ali sam cuo da tamo rade mnogo fini ljudi,odlicni djaci i tako to...inace sva CG ti je takva...no da se vratim na pitanje ..to je samo ideja...shvatas..da mlade navedem na poduzetnicki duh...

  7. #7
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    863
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nista ako lokal ne otvoris u podgoricu ,strasan PODuzetnicki duh

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zagoric View Post
    to je samo ideja...shvatas..da mlade navedem na poduzetnicki duh...
    Vdnoje?
    \\
    OFL•GIC

  9. #9
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Vdnoje?
    Vidoje je moj zagoricanin ali njegova skola se razlikuje od moje..ipak je on covjek sa najvecim hakerskim poduhvatom u CG sto god neko mislio o njemu..

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Treba ukrštati pse da bi se dobila što krvoločnija rasa i prodavati iz za borbe. Prvo tako zaradiš, a onda kasnije možeš da se kladiš na njih, ako si siguran da su pakleni.

    Eto nekome ideja od ovih mladih ljudi, ja ću je svakako predlagati djeci iz komšiluka, tu do 14 godina.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Prodavajte drozu, tu lijeze pare.
    Forever young, i want to be forever young

  12. #12
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,870
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Daj jos malo informacija, ovo dosad zlata vrijedi...
    look right through me

  13. #13
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odes prosetas evropom, amerikom, moze i do Tokija pa snimis nesto prilagodljivo nasem trzistu. Npr. nismo mi izmislili samousluzne autoperionice nego je neko prvo to nedje vidjeo i procijenio da bi to moglo da radi kod nas.
    Samo sa takvim stvarima je problem sto te brzo prekopiraju i svima ubiju biznis, ako si prvi u necemu dobro ces proci.

  14. #14
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Radio sam ja ovo sa stanovima, i mogu ti reci tezak posao, veoma. Jedva sam uspio da dodjem na nulu. Sa bankama sam se dogovorio da oni uzmu stanove, a da im ostatak kredita ne vracam. Problem je bio i sa naplatom. Kasne cesto, a i nece da uplacuju preko WU, jer im je velika provizija, pa sam morao svaki mjesec carter let da uzimam, i veliki mi trosak ispao. Mislio sam da uzmem jedan avion, ali sve benzinci i puno trose, pa sam onda isao Rajanerom, jer su koliko toliko jeftinije karte. U svakom slucaju, ako neko pocne, ima podrsku od mene, iako se ja nisam obogatio. Pozdrav

  15. #15
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Radio sam ja ovo sa stanovima, i mogu ti reci tezak posao, veoma. Jedva sam uspio da dodjem na nulu. Sa bankama sam se dogovorio da oni uzmu stanove, a da im ostatak kredita ne vracam. Problem je bio i sa naplatom. Kasne cesto, a i nece da uplacuju preko WU, jer im je velika provizija, pa sam morao svaki mjesec carter let da uzimam, i veliki mi trosak ispao. Mislio sam da uzmem jedan avion, ali sve benzinci i puno trose, pa sam onda isao Rajanerom, jer su koliko toliko jeftinije karte. U svakom slucaju, ako neko pocne, ima podrsku od mene, iako se ja nisam obogatio. Pozdrav
    Nije vazno sto se nisi obogatio bitno je da se para obrce.....sto su ti buduci planovi,prica se da je buducnost u energiji iz govedjih balega a mi goveda imamo dosta..

  16. #16
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Za razliku od saljivih komentara (zaista ima originalnih) ja cu postaviti neku realnu ideju o kojoj sam razmisljao u poslednje vrijeme. Naime stupio sam u kontakt sa jednom firmom iz Dubaija ciji su svi proizvodi 100% prirodni (prodavao sam vec nekih njihovih proizvoda ali na manje kolicine). Mislio sam da otvorim tako neku manju radnju od iskljucivo njihovih proizvoda jer imaju ogroman asortiman svega i svacega (od zdrave hrane do mirisa, cajeva, ulja itd). Oni su naravno zainteresovani za saradnju ali problem je sto ne salju svoje proizvode nego bih morao to direktno da preuzmem tamo i da transportujem kako znam i umijem. Oko placanja bih mogao da odradim da im tamo direktno platim ali oko transporta sam zakocio i nemam pojma kako bi to sve islo sa carinama itd itd tako da sam na kraju odustao od te ideje iako mislim da bi dobro prosla. Naravno da je bilo ok i ovo sa transportom prvo bih izvrsio analizu trzista i zainteresovanost za ovakve proizvode. Vidim da u Pg vec ima par radnji sa prodajom zdrave hrane ali ovo ne bi bilo ograniceno samo na to vec bi imalo i drugih proizvoda koji nisu vezani samo za ishranu.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  17. #17
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zagoric View Post
    Nije vazno sto se nisi obogatio bitno je da se para obrce.....sto su ti buduci planovi,prica se da je buducnost u energiji iz govedjih balega a mi goveda imamo dosta..
    Govedarstvo mi nije jaca strana. Ali znam da veliki broj ljudi prodaje govedji izmet za djubrenje baste. E sad, posto bi trebalo da se udje u EU, trebalo bi i da se poostre standardi proizvodnje hrane. Tako da ne bi bila losa ideja da se otvori laboratorija za provjeru kvaliteta djubriva. Jer jedino kvalitetno i zdravo djubrivo, uz kvalitetno i zdravo sjeme, moze da garantuje kvalitetnu i zdravu hranu.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,933
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    907
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    I onda se ta hrana malo genetski modifikuje i bude super. I zdrava :-)
    Nego ja skrenuh sa teme.
    Prave ideje za biznis tesko da ce ko da podijeli ako su blize realizaciji :-)
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ako imas jedno 2-3 iljade eura dajes pare na kamatu. Ukoliko nemas ni centa uletis sa corcem i fantomkom u postu, elektroprivredu i sl. klepis jedno 3-4 iljade eura i imas da zapocnes biznis. To je jedino danas profitabilno i sigurno da bi imao posla, a i zarade.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolje je proizvoditi hranu bar za potrebe svoje porodice.Ne mora iskljucivo za prodaju.Svejedno se hrana mora kupovati.U Niksicu 70% ljudi proizvodi hranu po prigradskim naseljima i to im omogucava solidan zivot.Uz plate koje imaju.U Klicevu koje je najvece prigradsko naselje skoro da ne postoji kuca koja ne proizvodi hranu.Obratite paznju ako ste u prolazu.Skoro svi sade nesto a vecina ih drzi svinje,kokoske,telad,suvo meso.Neki cak i krave.Zbog toga opstaje nas narod jer barem hranu ne mora kupovati.

    eto ideja za biznis,ko oce zaraditi novac neka proizvodi hranu za svoje potrebe i imace ustedu.
    Last edited by flash.score; 17-01-15 at 10:01.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bi dodao nesto laksu verziju bogacenja.odes u banku neku stranu dje uzmes kredit na crne,zelene,plave oci od milion($,€ zavisi kakav milioner zelis biti ) i kupis akcije na nasoj berzi,koje ce ti neko obezbijedit po nizoj cijeni .i za pola godine ih prodas po duplo vecoj cijeni.jedan milopn vratis jedan zadrzis i to je to . imate primer da funkcionise upravo kod nas ....

  22. #22
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim sto reci..nas covjek ti je suva inteligencija sto se biznisa tice i kako zajebati ostale (neki to zovu drzavom).Nama ostaje zal sto ne mozemo da postavljamo sudije,tuzioce,policajce,sto ne mozemo da zaposljavamo po bankama pa onda da trazimo kredite i protivusluge i tako to...A vi kao ne bi to radili da vam se moze jeli hehehehe

  23. #23
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    891
    Thanks Thanks Given 
    791
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Đe ćeš jači biznis, ko ima barku sad da prevozi ove iz Bečića i ostale do Budve danas na crno, eeee

  24. #24
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nesto nijesam vidio u CG one pokretne restorane sto npr prodaju hot dog i brzu hranu. Ne znam kako je to kod nas regulisano, da li bi mogla da se dobije dozvola da se vozas sa svojim kamionom i prodajes brzu hranu. Svaki skup, utakmica, skolski odmor, ili neko tranzitno mjesto, kao i uvece kada se narod vrace iz grada, posla ne bi hvalilo.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pokretni restorani? Dako te cuje ko od ovih ministara nasih ili pomocnika i savjetnikA ili experata pa ce bit odma promjena zakona, neplacanje nicega za pokretne restorane i 20 kamiona restorana i prica kako je on jedini imao smjelosti da pocne. Uzeo je kredit 200000 i krenuo u posa. A zalozio je obraz svoj, covjek od rijeci. A ja za 3000 eura oce kucu od 100000 da im potpisem. Ne daj boze da nam funkcionise drzava po "ps"-u ne bi celjadeta na ulicu ostalo. Zatvor, treba zatvor privatni otvorit. To je biznis za nase prostore. Kad krene kukala ti majka, kljuc vise ce se trazit. HahHH.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Surogat Dyn.dns-a ;) ideje... iskustva...
    By Vujos in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 27-11-12, 18:31
  2. Ideje
    By Oljce in forum Sve i svašta
    Replies: 57
    Last Post: 15-02-12, 20:26
  3. biznis ideje...
    By popesku in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-06, 21:22
  4. evo nove ideje
    By stinger in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 09-05-04, 21:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •