Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Sta mislite o otvaranju trafike/kioska?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ursa Minor
    Posts
    2,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default Sta mislite o otvaranju trafike/kioska?

    Sto mislite o otvaranju trafike u danasnje vrijeme, isplativo ili ne? Zivim na jednoj dobroj lokaciji gdje u okolini 500,600 m nema nikavkog marketa ni trafike.A bas tuda je velika cirkulacija ljudi s obzirom na dvije skole i fakultet. (s tim sto bih morao da cekam odobrenje opstine za postavljanje privremenog objekta, tako da pretpostavljam da bi mi kao i za sve trebala dobra veza).
    Ali ono sto mene interesuje je postotak na robu itd. Ako ko ima vec iskustva sa tim, neka pise..
    Ad astra.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    u principu nije neka velika zarada ali je sigurna para...ako vec imas uslova otvori to
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Odes u Voli, nakupijes cokoladica i sokova Dobro i komotno ih mozes marzirati 50% i opet da imas ok cijenu nabavljaj Trokadero i Merlin cigare, uvijek imaj zvaka i mentol bombone i to je to

    Sent from my Nexus One using Tapatalk 2
    Tu es mon héro!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,999
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mok4 View Post
    Sto mislite o otvaranju trafike u danasnje vrijeme, isplativo ili ne? Zivim na jednoj dobroj lokaciji gdje u okolini 500,600 m nema nikavkog marketa ni trafike.A bas tuda je velika cirkulacija ljudi s obzirom na dvije skole i fakultet. (s tim sto bih morao da cekam odobrenje opstine za postavljanje privremenog objekta, tako da pretpostavljam da bi mi kao i za sve trebala dobra veza).
    Ali ono sto mene interesuje je postotak na robu itd. Ako ko ima vec iskustva sa tim, neka pise..
    Ako ne traže neke velike dažbine za dozvolu, probaj. Izgubiti ne možeš...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

  6. #6
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako imas svoj kiosk pa ne moras placati zakup,probaj. Ako nemas to onda mislim da nema leba od toga,probao sam.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa ovom opstinskom administracijom, ako nisi DPS-ovac "high class", nacekaces se za potrebne dozvole....ako vide da moze i lokacija je atraktivna - ladno ce te odbiti i cuvati za nekog "svog" ko im donosi vise glasova
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #8
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    trafika blizu moje kuce rokspedova svaki dan ispod 300 nije pazar
    Volim kada mi pricaju iza ledja, jer tada znam da sam korak ispred njih...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam radila jedno ljeto u trafiku, lokacija i nije nesto, ali je dnevni pazar bio 300-400 eura. Bilo je novina, cigara, zvaka, standardno, ali nam je ovo dvoje poslednje najbolje islo. Lik je imao veze u opstini pa nije nikom uplacivao doprinose, male plate davao, i zato je kupio sebi dva stana. Ispocetka je mozda bolje da ti marza bude 15-20%, polako se stice kapital. Ako budes pohlepan i dignes odmah cijene, mozes je treci dan zatvorit. I nemoj davati na veresiju. To je mnoge zatvorilo.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  10. #10
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Na zahtjeve u opstinu ti se po nekom novom pravilu mora odgovorit u roku od mjesec dana, a inace tu imas svaki mjesec nekih bzvz izdataka. Sto turisticka taksa, sto reklamni pano, zakup javne povrsine.... Probaj, ako je dobra lokacija i da te ne krene nesto posebno neces u minus bit.... Ko riskira profitira :-)
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  11. #11
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Da bi dobio/la lokaciju na opstinskom zemljistu potrebna ti je saglasnos seretarijata za urbanizaciju,novu lokaciju za privremeni objekat(kiosk)mozes dobit samo u novim naseljima jer su sve lokacije predvidjene za kioske uglavnom nekome dodijeljene(najcesce rokspedu i njigovim sestrinskim firmama). Lokaciju ne mozes dobit u blizini skole,postoji odredjena udaljenost koja se mora ispostovat.
    Ako odobre lokaciju ide se na licitaciju,pored tebe moze bilo ko licitirat za tu lok.i ako ponudi vise uzet ti je "pred nos". Za kiosk od 6m2 godisnja zakupnina je 960 e.,za 7m2 ~1100 e itd. (ovo su cijene u jednoj od primorskih opstina,u drugoj zoni,od 7),pocetna visina zakupnine zavisi od zone i kvadrature,mislim da se ne razlikuje mnogo od opstine do opstine,konacna cijena se formira na licitaciji.

    Ako dobijes lok.i platis zakup postavljas tipski kiosk cije dimenzije moras ispostovat,propisuje ih sekretarijat,u zavisnosti od materijala i m2 tipski kiosk te kosta od 4000 do 6000 eura.

    Rabati za elektronsku dopunu su za sve mreze od 3.5 do 4 %, rabati na dnevnu stampu 6%,ilustrovanu 8%,cigare koje distribuira Roksped 3.5%,Bar-kod i Neregelia daju do 6-7% zavisi od brenda.
    Stampu dobijas samo od Spresa(opet podfirma Rospeda),moras im uplatit 500e.depozita,kad ih vracaju neznam,vjerovatno posle nekog duzeg vremenskog perioda.
    Racune za cigare u pocetku moras avansirat,posle nekog vremena dobijas odlozeno 3-7 dana,kako kod koga,opet Roksped ti ne da preko 5 dana,dok se sa drugima mozes i dogovarat oce da ucine. El.dopunu odlozeno 1 dan.
    Ostalu robu tipa lizalice zvake i sl.imas do 20 % marze,ali je to samo mali dio dnevnog pazara da bi ti pokrilo ove kriminalne rabate za dopunu i cigare tako da ti generalno imas dobit od nekih 6-7% od ukupnog prometa.

    Odvoz smeca komunalnom ~230eura godisnje, kjigovodja ~80e mjesecno,doprinosi po radniku min. ~135 mjesecno.
    Dozvola od agencije za duvan se dobija na 2 ili 3 god.na njihovom sajtu imas sve info,sa cijenama (aduvan.me)
    Moras racunat da ce ti inspekcije(trzisna/poreska) napisat bar po jednu kaznu godisnje,minimum 300 e(trzisna) / 500 (poreska) ,i ako radis sve po propisima nesto ce izmislit.

    E sad posto ovi strucnjaci kazu da ne mozes mnogo izgubit ti saberi ove troskove,i racunaj da moras uci u robu 5000-7000 e,najvise oduzmu cigare ima oko 150 vrsta koje moras imat.

    I ako imas 300 e.pazara,vidi koliko ce ti ostat na kraju godine,i koliko ti treba da izvuces ulozeno.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast na objasnjenju!

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

  13. #13
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    viđi neku brzu hranu kad su ti škole blizu, samo ti ne preporučujem ništa, kako su počeli da kradu po PG katastrofa

  14. #14
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Bar
    Posts
    621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I jesi li je otvorio?

  15. #15
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Genoa
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trafiku je skoro pa nemoguce razraditi.Potreban je ogroman pazar za malu zaradu.A kako ga ostvariti na zvake,novine i cigarete?

  16. #16
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne otvaram novu temu. Razradio sam butik, na divlje, i dosao do te mjere da mi se isplati da otvorim sve legalno. Znaci imam papire za prostor, vodu. Koliko novca mi je potrebno da ulozim za kasu, knjige i te obaveze?

  17. #17
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fecfatidis View Post
    Trafiku je skoro pa nemoguce razraditi.Potreban je ogroman pazar za malu zaradu.A kako ga ostvariti na zvake,novine i cigarete?
    Zarada nije na krupnim stvarima, nego na sitnim. Obične prodavnice npr. ne zarađuju većinu novca na čokoladama, keksovima, nego upravo na žvakama, krem bananicama i sl...
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  18. #18
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    ako su blizu srednja ili osnovna skola cak, ja bi se tu oprobao sa brzom hranom nekom, tipa krovnice, sendvici, pite, bureci, sve nejedno.. Ali samo ako su prilicno blizu skole.. to je vazda radilo.. Ali je kljuc za uspjeh takve vrste, kvalitet

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,152
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Konobar View Post
    Da ne otvaram novu temu. Razradio sam butik, na divlje, i dosao do te mjere da mi se isplati da otvorim sve legalno. Znaci imam papire za prostor, vodu. Koliko novca mi je potrebno da ulozim za kasu, knjige i te obaveze?
    Mnoge agencije koje se bave knjizenjem otvaraju firmu bez naknade ali da ti oni vode knjige kasnije.
    Njihova mjesecna usluga je 100-150€ , kako ko.
    Kasa ti je oko 200€, pogledaj Handy 500 u Vg, najzahvalnija je i cesto im je na akciju.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Zašto plaćati nekom da ti registruje firmu kada sva procedura ( i dokumetni potrebni za reigistraciju ) može da se nađe na sajtu CRPS-a.
    Preporučujem DOO, nikako preduzetnički oblik društva.

    http://www.crps.me/index.php/propisi-i-obrasci

  21. #21
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se ukljucim u ovu temu jer sam i sam razmisljao ok ovoga i prema nekim mojim "istrazivanjima" rekao bih da je isplativo. Ali taman onoliko da ne radis ni za koga i da imas mozda jednu malo jacu platu, ukoliko imas dva ili tri zaposlena. Govorim konkretno o Budvi. Mislim da za ta 3 mjeseca moze dobro da se zaradi i ne samo na trafici vec i na nekim drugim slicnim poslicima.
    Konkretno, znam za par njih koji super rade ali im doprinosi sama lokacija sto je podrazumijeva se najvaznije.
    na kraju, mislim da moze da bude isplativa investicija. Ne znam kolika su ulaganja? Ako neko moze malo vise o tome. Gdje nabavljati robu?

  22. #22
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Drzali smo trafiku i fine novce uzimali od toga. O lokaciji necu. Zatvorili smo je prije vise od 3 godine kada smo dosli u situaciju ili mi ili jedna bagra. Zbog reketa koji je htio da nam ubija. Nebitno, da ne sirim puno. Ali racunaj na takve stvari, pritom..moram ti reci da smo najbolji novac uzimali u nocnoj smjeni. Tj period do 2i po 3h.

    Sto se tice privatnog biznisa, treba imati rezervnu kintu. Bez toga otvarati bilo sta je losa stvar. I sve moze da se razradi, ako se fino isplanira. Ovo kazem jer imam iskustva sa tim. Ako ti kazem da mi je dobar prijatelj akva park na sred livade razradio..jasno ce ti sve biti Bitna ideja, volja, kvalitet usluge i ne biti guzica.. Cijene moraju biti pristupacne, ne pravi se milion tako brzo

    Robu za trafiku sam uzimao u Tuzi. Imao sam dogvor sa par ljudi i dobijao sam po nizim cijenama + jos neke..

  23. #23
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa time. Moze sve da se razradi a svakako da treba neka rezervna varijanta. Ko kaze da na sitnoce ne moze da se zaradi mislim da nije u pravu. Kako rade sve te trafike kod nas? Mijenjaju li se vlasnici svako malo? Mislim da ne bas. A na kraju krajeva radis ti i zena ti. Nadjes nekoga za 3.smjenu za pocetak i mislim da je dobar rezultat zagarantovan.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    ║▌║█║▌║▌║█
    Posts
    2,442
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Drzali smo trafiku i fine novce uzimali od toga. O lokaciji necu. Zatvorili smo je prije vise od 3 godine kada smo dosli u situaciju ili mi ili jedna bagra. Zbog reketa koji je htio da nam ubija. Nebitno, da ne sirim puno. Ali racunaj na takve stvari, pritom..moram ti reci da smo najbolji novac uzimali u nocnoj smjeni. Tj period do 2i po 3h.

    Sto se tice privatnog biznisa, treba imati rezervnu kintu. Bez toga otvarati bilo sta je losa stvar. I sve moze da se razradi, ako se fino isplanira. Ovo kazem jer imam iskustva sa tim. Ako ti kazem da mi je dobar prijatelj akva park na sred livade razradio..jasno ce ti sve biti Bitna ideja, volja, kvalitet usluge i ne biti guzica.. Cijene moraju biti pristupacne, ne pravi se milion tako brzo

    Robu za trafiku sam uzimao u Tuzi. Imao sam dogvor sa par ljudi i dobijao sam po nizim cijenama + jos neke..
    Reket na trafiku, jes ti ozbiljan brate? Mozes li rec makar u koji grad zivo me zanima....
    Last edited by nemam ti kad; 12-11-14 at 20:50.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo za reket i mene zanima

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 25
    Last Post: 31-07-13, 13:53
  2. Najam Izdajem ili prodajem dva kioska površine 14 m2
    By Scepan in forum Nekretnine
    Replies: 7
    Last Post: 24-06-13, 16:07
  3. trafike/ stajalista
    By primarius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 05-09-12, 08:50
  4. Replies: 2
    Last Post: 16-06-11, 14:16
  5. Kafana 'Dom starosjedioca' /lokal u otvaranju/
    By monitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 154
    Last Post: 20-08-07, 17:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •