Page 24 of 28 FirstFirst ... 14202122232425262728 LastLast
Results 576 to 600 of 688

Thread: Putinova Rusija - politika i uticaj

  1. #576
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    O, da, i te kako jesi. Znam odlicno, jer.. zanimljivo, ali ja se slazem s tobom po tom pitanju. Ne vjerujem u zvanicne price kako je sve to organizovao neki Osama. Nego, to je sad manje bitno. Meni bode oci ovaj momenat koliko ti ne znas ko ti glavu nosi i sta si juce pisao. Kako da te smatram ozbiljnim sagovornikom kad bukvalno za 180 stepeni mijenjas stavove. Presmijesno...
    Siguran sam onda da ti neće biti problem da pronađeš te postove.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nije bio dobar čovjek ali je bio dobar za Libiju, nije ni Tito bio cvjećka ali je bio dobar za nas jer bi se poklali mnogo prije devedesetih
    Ne bih rekao da je bio dobar ni za Libiju. Rekao bih da je bio nužno zlo za koje nije postojala adekvatna zamjena.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-03-24 at 12:09.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #577
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Siguran sam onda da ti neće biti problem da pronađeš te postove.
    I sta onda?


  3. #578
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    15,162
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne znas ti, brate, kako se odje pisalo kad je bio uzas u Libiji i kad su smaknuli Gadafija. BAR ovoga danas zove "botoksirani", a Gadafija je jos gore. Nesto mu se Gadafi opasno zamjerio bio. Zvao ga je, sjecam se, "poremeceni megaloman". Jer, naravno, demokratija... I sta ti posle da pricas sa takvim covjekom, koji prizeljkuje smaknuce onakvog lidera? Bluemoon se jos nije bila prekinula pupcana vrpca tada na ovom forumu, a 100% je ispratila desavanje poput Klintonove. Srece njene...



    Ljudi su prepuni neke zlobe, izjesce ih skroz...
    Znači ti si 100% siguran iako ja ođe ništa nisam napisala da mi podmetneš nešto što sa mnom veze nema.Pa ovo je genijalno ubuduće nemoj drugima govoriti kako tebi nešto podmeću jer ovo je haj lajt podmetanja.

    Jedino što mogu ođe da rečem sasvim otvoreno da me daleko više zanima što se dešava sigurnonosno u Evropi nego na bliski istok.Jer je država đe živim u Evropi.
    Jel to licemjerno?Ne to je ljudska priroda samo neko krajnje licemjeran može reći da ga više zanima šta se dešava na bliski istok nego na kontinent đe živi a đe je Putin napravio totalni kolaps u sigurnosti sistema,i đe prijete njegovi glasnogovornici i Crnoj Gori koja je na listi neprijateljskih mu država.

    Eto toliko o licemjerju.
    Last edited by Bluemoon; 25-03-24 at 12:23.
    No pasaran!

  4. #579
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Evo, meni nece biti tesko da se javno izvinim ako tebi nije bilo milo sto su smaknuli Gadafija. Ali uopste.

    Druga stvar je sto sam ja potpuno uvjeren da ti je bilo milo i sto me je nemoguce razuvjeriti po tom pitanju...


  5. #580
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    15,162
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Ne opravdavam smaknuće ni najvećeg zločinca na planeti jesi ti uopšte svjestan koliko ja ne opravdavam bilo čije smaknuće,postoje sudovi đe se odgovara i za zločine.
    I lutamo od teme ajde da se vrnemo na istu tako da se ja isključujem iz diskusije o bliskom istoku isključivo iz toga razloga što smo u totalni off.
    No pasaran!

  6. #581
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ok, izvini, molim te.

    Placeno je to...

    I? Sta odlucismo? Putinu je bilo neophodno ovo krvoprolice u Moskvi zbog..?


  7. #582
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne bih rekao da je bio dobar ni za Libiju. Rekao bih da je bio nužno zlo za koje nije postojala adekvatna zamjena.
    svejedno, bio je manje loš od ostalih eto

    ne znam koliko ste ti i bluemoon (ne)svjesni da ni Putin nije baš ono najgore za Rusiju nego da bi moglo biti i gore, nije da im fali tamo ludaka pri vrhu, i ja bih volio da Rusija sjutra postane Norveška ili Švajcarska ali to nije baš realno očekivati
    She is only here to annoy herself!

  8. #583
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Велики, вели, државник:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pan_Am_Flight_103
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  9. #584
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    565
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ljudi su odje samo protiv Putina, a on nije nikad niti će biti Rusija. ako ti ne praviš razliku imedju jednog čoeka i države no ih izjednačavaš to je tvoj problem. za dobro Rusije bolesnik treba da ode sa vlasti, i da dodje neko normalniji.

    sa druge bande, nema osobe koja podržava bolesnika na ovom forumu koja je za prekid vatre. to vam je samo priča nekakva, loša veoma vi ste samo da gine što više Ukra. onaj banovani je slavio kad Rusija pobije jedno 20-30 ljudi, al dobro to ste vi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Izlaznost 77.49% a njega glasalo 88.48% molim te nemoj vise sa komentarima, Rusija je jedinstvena i politika se ne bi promijenila sa njim.

  10. #585
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    565
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jesi li se ošišao do glave ili je to u nekom drugom stepenu tranzicije do kojeg još nisi došao? Idu li tetovaže prije ili poslije?
    "Zrtva rata" to ne postoji. Jeste li prije neki dan izbacali slike i snimke kako ukrajina unistava naftna postrojenja po Rusiji? Desetinama i stotinama kilometara udaljena od granice? I sad hoces da ja vidim ukrajinu kao neku zrtvu? Jeste li izbacali snimke i slike kako ukrajinci svasta rade protivnicima? I to se sve desavalo na teritoriji koja se odvojila i koja vise nije ukrajina. (DNR I LNR)

    koji je to genocid Rusija izvela, moze li se porediti sa Izraelom? Ne moze.

    Ne branim ja Rusiju nego mi je zao ukrajine, ali kako vrijeme prolazi - prestaje da mi ih bude zao i nije me briga.

    Nemoj vise da mi se obracas nego kad pozelis nesto da mi kazes, zaustavi ukrajnica koji se seta tvojim gradom pa njega posalji na ratiste da brani svoju drzavu, ja sa ukrajinom nemam nista.

    A ja da zaustavim rusa i da ga posaljem na ratiste, opet ne bi valjalo.

  11. #586
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Велики, вели, државник:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pan_Am_Flight_103
    Ne veliki, nego jedan od najvećih 20-og vijeka! Gadafi je rame uz rame sa Mandelom, Čerčilom, FDR-om i Ataturkom.

    Da mi je mozak osobe koja tako nešto može da izjavi. Samo na jedan dan da i ja odmorim.

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    "Zrtva rata" to ne postoji. Jeste li prije neki dan izbacali slike i snimke kako ukrajina unistava naftna postrojenja po Rusiji? Desetinama i stotinama kilometara udaljena od granice? I sad hoces da ja vidim ukrajinu kao neku zrtvu? Jeste li izbacali snimke i slike kako ukrajinci svasta rade protivnicima? I to se sve desavalo na teritoriji koja se odvojila i koja vise nije ukrajina. (DNR I LNR)

    koji je to genocid Rusija izvela, moze li se porediti sa Izraelom? Ne moze.

    Ne branim ja Rusiju nego mi je zao ukrajine, ali kako vrijeme prolazi - prestaje da mi ih bude zao i nije me briga.

    Nemoj vise da mi se obracas nego kad pozelis nesto da mi kazes, zaustavi ukrajnica koji se seta tvojim gradom pa njega posalji na ratiste da brani svoju drzavu, ja sa ukrajinom nemam nista.

    A ja da zaustavim rusa i da ga posaljem na ratiste, opet ne bi valjalo.
    Znači li ovo da si se ošišao?
    Last edited by VanjaTheMan; 25-03-24 at 13:34.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  13. #587
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ada kako ne kapirate da je njima svako dobar ko je u bilo kakvoj konfrontaciji sa Amerikom? Uzaludno je ulazit u bilo kakvu razmjenu misljenja sa cg Srbima jer su puni mrznje prema Zapadu.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  14. #588
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    15,162
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    svejedno, bio je manje loš od ostalih eto

    ne znam koliko ste ti i bluemoon (ne)svjesni da ni Putin nije baš ono najgore za Rusiju nego da bi moglo biti i gore, nije da im fali tamo ludaka pri vrhu, i ja bih volio da Rusija sjutra postane Norveška ili Švajcarska ali to nije baš realno očekivati
    Uvijek može biti gore niko to barem ja nisam trvdila eno onaj Karaganov bivši savjetnik što predlaže nuklearne napade ka preventivu.Ima ih kad čovjek zagrebe ispod površine dobar broj đe bi ih u normalne zemlje zatvorili u psihijatrijsko odjeljenje a ovaj ima zatvor đe ljude šalje u bolnice jer su navodno ludi pošto se suprostavljaju njegovom režimu.
    Ogroman je kontrast između recimo Ilje Jašina da navodim sad žive mrtvi su dva metra pod zemlju i svih tih u strukturi partije Jedinstvena Rusija koja drma preko 80% "podrške" u RF-u.Rusko društvo je godinama,da ne kažem decenijama ko poznaje prilike apolitizovano to je bio cilj Jedinstvene Rusije da stvore apolitično društvo bitno je samo zaokružiti Jedinstvenu Rusiju i ne misliti previše.

    Takvo društvo da bi se politizovalo može samo u dva smjera jedan je ovo što Girkin čini (njega navodim ka primjer oštre desnice) đe se zalaže za još jače udare, ili neke struje ko što navedoh no bez medijskog aparata,moći,novca to je gotovo ne izvodljivo.Ruska opozicija se zbog cijele situacije u tom smislu zbog nemogućnosti okupljanja u Rusiji što zbog velike zemlje,što zbog državnog aparata koji ima oči na sve strane i apsi dogovorila nedavno da se sastanu u Beogradu navela sam slučaj KaraMurze đe je BIA dobila dopis da ih špija đe Vulin dobio orden.

    To što se tiče političkih opcija ali ima nešto daleko komplikovanije sami sistem.Ruska Duma je dugo bila u rukama nekoga ko je donosio zakone kao na pijaci.Svi ti zakoni su važeći a oni su ukratko nimalo pozitivni za ni promil jedne Norveške tako da evo biću realna tamo bez neke ozbiljne revolucije,reforme na svim nivoima ne ni da se dovede do Norveške nego da se vrati u normalnu ne vidim što može da se desi.
    No pasaran!

  15. #589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ada kako ne kapirate da je njima svako dobar ko je u bilo kakvoj konfrontaciji sa Amerikom? Uzaludno je ulazit u bilo kakvu razmjenu misljenja sa cg Srbima jer su puni mrznje prema Zapadu.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Nije to tako jednostavno u glavama. 95% tih bi trceci poslali sina ili kcerku da studira/radi/zabavlja se u tu demonsku Ameriku prije nego u svijetlu Rusiju. To si principi. Ma ajde molim te.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  16. #590
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Greska

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  17. #591
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Izlaznost 77.49% a njega glasalo 88.48% molim te nemoj vise sa komentarima, Rusija je jedinstvena i politika se ne bi promijenila sa njim.
    pa glasali su za dps i partnere im odje ubjedljivo na neke izbore, pa? znači li to da su oni neki dobar posao radili? stvarno kako je imao toliko glasova u sistemu koji je korumpiran do bola, dje se politički protivnici okliznu i padnu kroz prozor.

    moraš to bolje, loše ti nešto ide ovo.

    neka dodje neki predsjednik drugi pa da vidimo kakva bi bila politika Rusije


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #592
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Njemački stručnjak za migracije: Ako Ukrajina izgubi rat, milioni izbjeglica stižu u Evropu

    Njemački stručnjak za migracije Gerald Knaus izjavio je danas da se, u slučaju da Rusija pobijedi u ratu, može očekivati dolazak nekoliko miliona ukrajinskih izbjeglica u Evropu.

    „Oni koji trenutno oklijevaju da pomognu Ukrajini nisu svjesni šta je sve na kocki. Ako Ukrajina izgubi ovaj rat, uslijediće ogroman talas izbjeglica kakav Evropa nije vidjela od četrdesetih godina prošlog vijeka“, izjavio je Knaus u razgovoru za medijsku mrežu

    Iskreno najbolje nesto sto bi se moglo desiti EU jeste novih 10 miliona ukrajinskih gradjana...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  19. #593
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    15,162
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Edit
    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Uvijek može biti gore niko to barem ja nisam trvdila eno onaj Karaganov bivši savjetnik što predlaže nuklearne napade ka preventivu.Ima ih kad čovjek zagrebe ispod površine dobar broj đe bi ih u normalne zemlje zatvorili u psihijatrijsko odjeljenje a ovaj ima zatvor đe ljude šalje u bolnice jer su navodno ludi pošto se suprostavljaju njegovom režimu.
    Ogroman je kontrast između recimo Ilje Jašina da navodim sad žive mrtvi su dva metra pod zemlju i svih tih u strukturi partije Jedinstvena Rusija koja drma preko 80% "podrške" u RF-u.Rusko društvo je godinama,da ne kažem decenijama ko poznaje prilike apolitizovano to je bio cilj Jedinstvene Rusije da stvore apolitično društvo bitno je samo zaokružiti Jedinstvenu Rusiju i ne misliti previše.

    Takvo društvo da bi se politizovalo može samo u dva smjera jedan je ovo što Girkin čini (njega navodim ka primjer oštre desnice) đe se zalaže za još jače udare, ili neke struje ko što navedoh no bez medijskog aparata,moći,novca to je gotovo ne izvodljivo.Ruska opozicija se zbog cijele situacije u tom smislu zbog nemogućnosti okupljanja u Rusiji što zbog velike zemlje,što zbog državnog aparata koji ima oči na sve strane i apsi dogovorila nedavno da se sastanu u Beogradu navela sam slučaj KaraMurze đe je BIA dobila dopis da ih špija đe Vulin dobio orden.

    To što se tiče političkih opcija ali ima nešto daleko komplikovanije sami sistem.Ruska Duma je dugo bila u rukama nekoga ko je donosio zakone kao na pijaci.Svi ti zakoni su važeći a oni su ukratko nimalo pozitivni za ni promil jedne Norveške tako da evo biću realna tamo bez neke ozbiljne revolucije,reforme na svim nivoima ne ni da se dovede do Norveške nego da se vrati u normalnu ne vidim što može da se desi.
    Akcenat na novac.

    @NSX ako te tema zanima meni je recimo zanimljivo pa sam istraživala vezano i za ovaj skup u Beogradu iza ovog skupa stoji Otvorena Rusija čiji je osnivač Hodorovski koji je bio najbogatiji čovjek u Rusiji kasnije je otišao u egzil u VB.
    Otvorena Rusija je 2017. proglašena nepoželjnom organizacijom ka i sve što je protiv Jedinstve Rusije.Sve te veze,okršaji,uticaj na samu Evropu od Engleske preko Njemačke pa i same Crne Gore,susjedne Srbije sa Moskvom i ovaj rat koji je Putin pokrenuo iz ugla same Rusije ne one na RT-u nego Rusije su mi posebno ušli u opsjeg pažnje u tom trenutku.Malo sam podrobnije istraživala i moram priznati da sam neđe u jednom trenutku bila u totalnom šoku.
    Žao mi je što se dijalog na ovoj temi na forumu svodi na tako nizak nivo šteta što nemamo nekog Rusa na forum.Lol

    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 25-03-24 at 16:07.
    No pasaran!

  20. #594
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Teroristička Islamska država napada drugu terorističku državu.

    Love, peace and respect.

  21. #595
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Što se odje uopšte polemiše o tome da li je Gadafi bio dobar državnik ili nije bio dobar državnik?

    Ono što je ostalo od Libije nakon njega svakako govori da je bio bolji od alternative.

    No, to nije toliko bitno. Maši se poenta.

    Pravo pitanje je kakvi su oni što su napali Libiju, da bi svrgnuli Gadafija???
    Ko je pružio vazdušnu podršku glavosječama na kopnu?
    Ko se histerično smijao kad su te glavosječe uhvatili Gadafiju i nabili mu kolac u bulju? Jel to beše ona gospodja, nesudjena predsjednica USA, čiji je muž ubijao djecu u sličnoj intervenciji po SRJ?
    Ne znam jel se smijala kad su isti ekstremisti na smrt silovali američkog ambasadora u Libiji.
    Ko je poslao najviše aviona da se krvnički bombarduje Libija? Jel to beše onaj francuski predsjednik, koji je prije toga uzeo milione od Gadafija?

    Da ne pominjemo sad Avganistan i Irak, ali samo par godina kasnije ista ta ekipa je zapalila i Siriju u namjeri da svrgnu diktatora Asada, podržavajući opet neke glavosječe kao u Libiji, pa su svim tim svojim djelovanjem izazvali najveću migrantsku krizu u istoriji Evrope.

    Niko njima mrzak nije kad treba svrgnuti diktatora koji njima ne valja, bez obzira na posljedice.
    Ni glavosječe iz OVK, Al Kaide, ISIS...pa ni razni banderovci, desnosektoraši i ostale nacističke zamlate iz Ukrajine, koji su im super došli da svrgnu diktatora Janukoviča.

    Svi smo mi odje zapadnjaci. Čak i oni koji nose i ljube Putinovu sliku su više zapadnjaci, nego rusofili. Samo što oni to ne shvataju, jer istok ni ne poznaju.
    I sama Rusija je više Zapad, nego istok.
    Ali kakve to veze ima?
    Ovo nijesu ratovi Zapada i istoka, nego imperijalnih sila.

    Činjenica je, ili bar je tako moje skromno mišljenje, da to što mi nazivamo "kolektivnim zapadom", već nekoliko decenija vode iščašene neoliberalne elite.
    To su ljudi kojima ni lica ne znamo, već samo njihova oličenja u vidu niza bezveznih likova tipa Bajden, Makron, Ana Lena Berbok i sva plejada kojekakvih zelenih, ovakvih i onakvih unazad 30 godina najmanje.
    Pogledajte samo tu EU na čelu sa Njemačkom...Već danas su se oglasili da nije Ukrajina odgovorna za teroristički napad u Moskvi, već ISIS....Ali zato već dvije godine ne mogu utvrditi ko im je digao Sjeverni tok i poništio stotine evropskih milijardi koje su u njega uložene.

    Činjenica je takodje da je zapadna demokratija ušla u neku terminalnu metastazu, pogotovo u Evropi. Narod se kao i dalje pita, ali narod ništa ne odlučuje. Prava moć je u nekim drugim rukama.
    Nisu to nikakva teorije zavjere.

    Što se Ukrajine konkretno tiče, njoj spasa nema. Pitanje je samo u kakvom obliku će ta država opstati...i da li će opstati.
    Ulozi se povećavaju iz godine u godinu, iz mjeseca u mjesec, iz dana u dan....
    Nema tu Ukrajina šanse nikakve, jer je 100% zavisna od tudje pomoći. A da će Putin odustati, to zaboravite....
    On ima podršku naroda, državu i budžet ubacio u ratni mod...a s druge strane Ukrajina zavisi od volje tamo nekih američkih repiblikanaca koji uslovljavaju i blokiraju pomoć Ukrajini zbog latinoameričkih migranata koji su glasački rezervoar američkih demokrata.
    Ko će pomoći? Babojebac Makron čiju policiju po ulicama tuku žuti prsluci i poljoprivrednici, a čiju su vojsku poćerali iz Afrike?
    E ne bih se ja kladio na taj štih.

    Kad čojek vrati vrijeme, unazad 10 godina zbog čega je sve počelo u Ukrajini...zarad par fondova i šarene laže od jevropske priče, izginuše milioni. Ali to tako samo izgleda...
    Last edited by Massaro; 25-03-24 at 16:15.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  23. #596
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,000
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    565
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Tolika se hajka digla oko Putina i Rusije a nece da pogledaju sebe, svoje drzave u kakvim su problemima sa raznoraznim strajkovima, skokom cijena, nezadovoljstvom naroda...malo po malo, vlasti se mijenjaju. U toj Francuskoj je malo falilo, sto znaci da ce to biti sledeci put. U Italiji se to vec desilo, desice se svuda.

  24. #597
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,246
    Thanks Thanks Given 
    15,162
    Thanks Thanks Received 
    3,775
    Thanked in
    2,701 Posts

    Default

    Okey evo izjava onog gorepomenutog Hodorovskog.

    Hodorkovski, koji živi u egzilu u Velikoj Britaniji, kaže kako je Putin odlučan da ide do kraja i svoje političke poteškoće će uvijek rješavati ratovima.

    “On ne može promijeniti svoj metod. Problem je što u zapadnim zemljama više nema političkih lidera, već samo političkih predstavnika. U ratnoj situaciji koju Evropa danas proživljava, potreban je lider koji će umjeti objasniti svom narodu da mora korjenito promijeniti mentalitet. Takvu strukturu su imali Winston Churchill, Helmut Kohli i Willy Brandt”, kazao je bivši šef naftne kompanije Jukos.

    Hodorkovski dodaje da je zabrinut zbog rusofobije, koju, kako je naveo, nije primetio u Sjedinjenim Američkim Državama, već u Evropi.

    Sa boldovanim sam potpuno saglasna.
    No pasaran!

  25. #598
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Okey evo izjava onog gorepomenutog Hodorovskog.

    Hodorkovski, koji živi u egzilu u Velikoj Britaniji, kaže kako je Putin odlučan da ide do kraja i svoje političke poteškoće će uvijek rješavati ratovima.

    “On ne može promijeniti svoj metod. Problem je što u zapadnim zemljama više nema političkih lidera, već samo političkih predstavnika. U ratnoj situaciji koju Evropa danas proživljava, potreban je lider koji će umjeti objasniti svom narodu da mora korjenito promijeniti mentalitet. Takvu strukturu su imali Winston Churchill, Helmut Kohli i Willy Brandt”, kazao je bivši šef naftne kompanije Jukos.

    Hodorkovski dodaje da je zabrinut zbog rusofobije, koju, kako je naveo, nije primetio u Sjedinjenim Američkim Državama, već u Evropi.

    Sa boldovanim sam potpuno saglasna.
    Sa čim se tačno slažeš. Objasni svojim riječima.

    Da se podsjetimo, Hodorkovski je jedan od najvećih tranzicijskih pobjednika u Rusiji za vrijeme Jeljcina, koji je našao utočište na Zapadu sa svojim opljačkanim milijardama.

    I sad su njegove izjave relevantne za šta konkretno?
    Da narod u Evropi treba da promjeni svoj mentalitet i da iz komfornog života predje u ratni mod, pa ponovo juriša na Moskvu? Jel to?
    Da bi on sačuvao svoju guzcu i milijarde.

  26. #599
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ada kako ne kapirate da je njima svako dobar ko je u bilo kakvoj konfrontaciji sa Amerikom? Uzaludno je ulazit u bilo kakvu razmjenu misljenja sa cg Srbima jer su puni mrznje prema Zapadu.
    Onda prvo treba da se oslobode stega tog zlog Zapada, da pobacaju sve zapadne izume, uključujući telefone, računare i samim tim internet. Ne valja ni TV da gledaju. Eto im novine i da im je dosta.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. #600
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,498
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Onda prvo treba da se oslobode stega tog zlog Zapada, da pobacaju sve zapadne izume, uključujući telefone, računare i samim tim internet. Ne valja ni TV da gledaju. Eto im novine i da im je dosta.
    Zašto to treba?
    Ja nijedan izum sa Zapada nijesam besplatno dobio, sem prvog mobilnog telefona koji mi je brat poklonio. A i on je to platio.

  28. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


Page 24 of 28 FirstFirst ... 14202122232425262728 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uticaj kućnih ljubimaca na nas
    By Caesar in forum Kućni ljubimci
    Replies: 26
    Last Post: 22-01-24, 21:03
  2. uticaj srpskih masona u SPC
    By nikola_mne in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 19:56
  3. Uticaj Igara
    By robi in forum Game Server CG
    Replies: 24
    Last Post: 06-09-06, 17:33
  4. Muzika i njen uticaj....
    By LoVeRmAn_pG in forum Muzika
    Replies: 54
    Last Post: 27-08-04, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •