Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 106

Thread: CG i zov Zapada

  1. #76
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Slusaj mali. Ovde dosta ljudi imaju i stan i kucu a nisu bogatuni. Hipoteka.Znas li sta je? ne isplati se ni bogatunu kupiti kucu kes, jer naravno tu ide i porez. okle ti ta 0,2%?

    kapiram ja da se ribanjem zapadnih wc-a moze lako priustiti tv lcd,iphone i slicni aparati koji za par godinu nece imati nikakvu vrijednost.ali zemljiste ili nekretninu ne mozete zaraditi ni za milenijum rada.koliko kosta 300 000 kvadrata zemlje oko Luzerna?

    na tom "demokratskom" zapadu je sva zemlja u vlasnistvu kraljeva,grofova,vojvoda i krupnih kapitalista.a ta nedomokratska i primitivna crna gora sa petrovicima na celu dijelila narodu besplatno zemlju.
    sta ima prosjecan svajcarac u imovinskom kartonu? lcd i iphone?

  2. #77
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ovdje nije bitno ko je Maja, gdje zivi Maja i cime se bavi Maja. Cinjenicno stanje je da to sto nick Maja pise na ovoj temi apsolutno odgovara stvarnoj ekoloskoj i urbanistickoj slici nase zemlje, koju ako neko kritikuje ne znaci da je ne voli! Ja nisam pobornik kritika ukoliko kritiku ne prati i konstruktivni predlog u vezi rjesavanja postojeceg stanja, ali u ovom slucaju slike iz Crne Gore govore vise od rijeci i ne predstavljaju praznu pricu.

    Istina je da se mi ne mozemo porediti sa gradom iz USA koji je velicine PG jer grad PG nema dovoljno novca u budzetu za uredjenje prostora. Medjutim, problem je sto taj isti grad ne pokazuje cak ni zelju da ocisti povrsine pored kojih gradjani svakodnevno prolaze i sa kojima dolaze u kontakt. Dovoljno je da prodjete pored korita rijeke Ribnice, koja prolazi kroz sami centar Podgorice i ugledate pozamasnu kolicinu kesa, plasticnog otpada i ostalih otpadaka kojima nije mjesto u koritu jedne rijeke. Sada mi recite, kako to niko ne vidi i koliko je to para potrebno da se sprovedu akcije ciscenja? Ja sam sigurna da ukoliko bi postojalo volje i inicijative sa pravih adresa moglo bi se pronaci stotine dobrovoljaca koji bi ocistili to ruglo. Ali ne, najlakse se opravdati sa tipicnom frazom "nema se para".

    Kada je rijec o odrzavanju zivotne sredine veliki je problem u mentalitetu nasih ljudi. To je ozbiljan problem na kome mora da se radi (!!!) jer nasi ljudi ne postuju zivotnu sredinu u kojoj zive, nazalost. Prije dva, tri dana imala sam priliku da vidim covjeka koji izlazi iz zgrade i nosi stablo hrasta (vjerujte to je bilo stablo, a ne grana badnjaka) i baca ga pored kontejnera!!! Da li je potrebno nesto prokomentarisati? Pored toga, mislim da nasim ljudima, generalno, nije dovoljno da slikom i dobrim primjerom pokazete kako nesto treba da se uradi i za to mi je pravi primjer situacija u nasim supermarketima, koji su privatni biznis, i trebalo bi da funkcionisu savrseno i da usvoje sve inovacije u njihovom sektoru poslovanja, a to u Crnoj Gori nije slucaj. U nastavku, navescu par problema koje uocavama u nasim supermarketima.

    1. Dodjete do kase i prvo sto vidite jeste da svako stavlja svoju korpu na pokretnu traku. To se tako ne radi, svako bi trebao da izbaci svoje namirnice na pokretnu traku i vrati korpu na svoje mjesto jer je nehigijenski stavljati korpu koju ste spustali po podu na traku po kojoj idu namirnice koje ste kupili.

    2. Nerijetko se desava da kasirke izmijesaju artikle dva kupca jer ne postoji nista sto bi fizicki podijelilo namirnice koje su ta dva kupca stavila na kasu. Tesko je nabaviti malu plasticnu precku (ne vjerujem da to kosta vise od 10 eura) koja ce razdvajati dvije kupovine ?

    3. Ljudi se zale na ljubaznosst kasirki a ne shvataju da one rade vise od potrebnog jer pored svog posla i pakiraju namirnice. Zasto to samo u nasoj zemlji (jer vidim da su i u regionu usvojili nova pravila) kupci cekaju da im kasirka spakuje u kese njihove namirnice? Hej, to je posao svakog kupca, koji ima ruke!!!

    Upravo zbog ovog primjera, smatram da je mnogim nasim ljudima dzabe sto imaju mogucnosti da putuju i posjete neke strane zemlje jer nemaju tu moc da uoce neki dobar primjer i sprovedu ga u svojoj zemlji. Takodje, s obzirom da je kod nas tesko promijeniti stanje u privatnom biznisu koji nekome donosi dobar novac (primjer supermarketa), ja ostajem jako skepticna kada je rijec o promjenama na nacionalnom nivou koje treba da se uvedu zbog boljitka drzave i svih nas gradjana, a ne samih pojedinaca.

    Pozdrav
    Last edited by AltaMarea88; 18-01-15 at 08:21.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  3. #78
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Sve se to da lako objasniti, stanovnici CG su velikom većinom glibovi i zalud je meni što ne bačam smeće i što se trudim da imam lijepo dvorište kad 80% mojih komšija bača smeće sami sebi deset metara ispred vrata.
    Naravno opet većina smatra da su na zapadu žive budale ispranog mozga a mi smo ponosni gorštaci čiji preci su jeli zlatnim viljuškama, ne bih da smetam ali ipak ako se ne može putovati može se ponešto pročitati.
    Naši ponosni preci su skakali po ovom kamenjaru i čistili junačko dupence kršima dok je na tom zapadu postojala kultura življenja u gradovima.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    To sto u Supermarketima kasirke i pomocnici pakuju namirnice - jeste preslikano iz USA, posebno iz najcivilizovanije drzave u drzavi - Kalifornije. Svi stranci su odusevljeni sto je jedino CG u ovom dijelu Evrope to kopirala. Topla voda se ne izmslja, sve vec postoji, pa i najbolje.
    Svaka cast menadzerima Volija na tome i sto su svojim potezom povukli i druge da preuzmu nacin rada, i x puta sam to napisala.
    Sto se tice budzeta grada kad je u pitanju higijena, tu nema odbrane za prljavstinu i nedostatak zakona o javnom redu, jer za politikantske budalastine zastite sopstvenih beneficija izglasavaju svasta.
    Foto sa zapada (koje vecini smetaju) su primjer o urednosti i o normama zivljenja, a u CG se daju dozvole za svasta, daju se krediti i oprastaju za halapljive partijske privatnike i to za urbanisticko uzurpiranje sa necim sto je odraz skorojevickog rasipnistva, preskupe gluposti na namjestenim tenderima itd.. Toliko raskalastvo je nepojmljivo za zapad a uredni su i postuju svoj ambijent, gradove i drzavu. To se i vidi na foto.
    Tako da sa bajkama da nema novca za ciscenje, skladistenje otpada i donosenje zakona o odnosu gradjana prema zajednickom ambijentu i infrastrukturi a imaju za zaposljavanje svojih partijskih sluga koji ne rade nista, za svoje skorojevice i njihov privatni dzep - zato o tome nekom drugom i na x tema koje su protiv zapadne civilizovanosti.
    A da PG nema masine da izravnaju gomile napravljene kopanjem pa zatrpavanjem kanala, jer postaju gomile za odlaganje smeca.. E nemojte...Smijesno je za ovu temu..


    Ne pamtim ovako prljavu PG i njenu okolinu jos od vremena pocetaka rada g. Mugose.. Ali, nazalost, previse vremena u svojim mandatima je trosio na poltikantstvo i ko zna cije licne interese umjesto na definitivno uvodjenje reda u PG.
    Ovaj iz Zete ne zna ni sta ga je snaslo, ni sta treba da radi, pa se i to zapustanje vidi ..


    Kome odgovara istocnjacki odnos u CG prema zajednickom ambijentu, taj i nema sta da ucestvuje na ovoj temi, jer tema o "losem" zapadu i divnom istoku ima dovoljno.
    Mislim da sam u startnim postovima jasno to napisala.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-01-15 at 10:10.

  5. #80
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Naši ponosni preci su skakali po ovom kamenjaru i čistili junačko dupence kršima dok je na tom zapadu postojala kultura življenja u gradovima.
    naravno da su zapadnjaci zivjeli po gradovima kad nijesu imali svoje zemlje.i mi bi zivjeli po gradovima da su nasi vladari petrovici uzimali svu zemlju za sebe.
    zapadnjaci su bezemljasi.

  6. #81
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kada ova tema "urodi plodom" i apsolviramo da nismo ni za dupe omirisat zapadu... što onda?
    Onda će naše vrijednosti sa sve unutrašnjim snagama da se stave u čiju službu? :cocksure:
    Klasičan odnos maćehe i pastorčadi.

    Ili da lijepo rečemo zagovornicima ove i ovakvih tema;
    - JESTE, SVI SU BOLJI OD NAS, MI NIŠTA NE VALJAMO!
    - SAD SREĆNI?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto vam fali da niste isti kao oni po urednosti i higijeni uopste? Sto morate biti bolji ili gori?
    Covjek koji je sve pokusao da PG uvede u civilizaciju,i morao pobeci od primitivaca i ludaka koji su mu se suprostavili jer su tezili istocnjackom odnosu prema ambijentu...
    Kako tada, tako i sada..
    Vujadin Popović - čovjek kome je Podgorica ležala na srcu

    I tada smo se, ukratko, klanjali autoritetu pojedinca na vlasti - autoritetu "gospodara" - kao što to činimo i danas
    27PREGLEDA
    4KOMENTARA

    Ove urbanisticke osnove posleratne PG lice na ovaj gradic u USA cije sam uglavnom foto postavljala... Sirina, jednostavnost, sklad, i put ka redu...
    Tada se govorilo da Podgorica/Titograd moze bez ikakvog problema da bude prostran grad za milion ljudi.. Sad.. he..
    Zalud...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-01-15 at 11:13.

  8. #83
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Što bi zapadnojenglesci kazli, it 's beyond my understand how these illogical conclusions have been reached by many of our citizens!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #84
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u vezi naseg smeca i zagadjenja.....u parizu je vazduh prosle godine bio zagadjen 180 mikrograma stetnih cestica po kubnom metru a dozvoljeni stepen je 80 na skali.u londonu je 2012. godine stepen bio rekordnih 210.....u podgorici usporedbe radi ovaj stepen iznosi 20,30,40

    kalifornija je drzava u kojoj postoji 150 000 clanova ulicnih bandi.u neke djelove L.A. policija ne ide.u tom gradu trenutno traje krvavi ulicni rat izmedju crnackih i hispanskih bandi.2009. godine je jedna crna 14.godisnja djevojcica ubijena jer je prolazila kroz hispansku cetvrt.toliko o kulturi gradjana Kalifornije.trenutno najjac banda u L.A. jeste latino banda MS13 (Mara Salvatrucha)

  10. #85
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-01-15 at 11:50.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Neko spomenu skupocu nekretnina u Swiss, pa uopsteno pored palmi i bazena, infrastrukture, ambijenta, uredjenosti, sigurnosti, i nacina zivljenja...
    Primjeri... Sta je to sto tako skupo kosta tj. nudi se "skupo", a vrijedi kao jedan CG lokalno procijenjeni kucerak i siprazje po CG primorju






    Kucice, stanovi, ambijent.. u gradicu upola manjem od PG...

    p.s, Koliko zgrada u PG, gdje temperature dostizu preko 40C, imaju bazene za svoje stanare a kvadratura je bila nedavno skuplja nego u ovom gradicu.. Nesto sam neobavijestena o takvoj ponudi, a o cijenama jesam... da.. Cudno.. No nebitno.. kao i ono o nelijecenju socijalnih slucajeva i tako to u swiss...


    Samo zamislim iskolacene ochi i mentalnu prenerazenost ovih politickih namjestenika po MZ da im neko predlozi da svi vlasnici stanova samofinansiraju izgradnju bazena za zgrade po PG na njihovim teritorijama uz zone za rostilj i odmor .. iha.. .. A tek oni u lokalnoj samoupravi na nivou opstine sto su sLjegli s neke bukve sa partijskom knjizicom iz kolijevke (nekad su istocnjaci u CG stavljali zlatnik u kolijevku bebe crnogorca, a sad partijsku knjizicu da se nadje za nacionalnu penziju) ... Sto bi se oni ispresnecivali na taj predlog.. Praziluk bre..
    Strasno..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 18-01-15 at 14:59.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Placamo porez za nekretnine gradu (ukupno ogromne sume koje rasipaju na licnu dobit i ko zna ciju, a ne na ugodnost zivljenja gradjana koji ih finansiraju... i jos ubijedise gradjane da nemaju novca u kasi da pociste i urede grad i okolinu), placamo parkinge nekoj partijskoj izmisljenoj agenciji za "odrzavanje parkinga" na isaranim ulicama asfaltiranim prije 30 godina, davno placenih i pretplacenih od stanovnika grada.. Trotoari iskrunjeni od istrosenog cementa.. Ni drvceta da posade dalje od onog posadjenog iz tog vremena.

    I, nakon podsmijevanja zapadnim drzavama i samoj Svajcarskoj medju njima, idemo dalje sa "obrazom" i tuznom istinom koju neki velje patriJote podrzavaju da istraje u istom stilu i istim intenzitetom zaostalosti CG za savremenim svijetom.....

    Pogled na ...




    Hvala Lepo

  13. #88
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/forum/nase-je-ovo-do-ploce-815846

    Samo naprijed. Ima materiala pa se moze o tome godinama....
    Pomjerite im doopentze...

    Hvala Lepo

  14. #89
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/drustvo/podgorica/...naplata-usluge

    Problem parkiranja u Podgorici: Cilj nije kažnjavanje, već efikasnija naplata usluge

    Komentari (9)A A A

    Parkiranje u glavnom gradu na mnogim lokacijama, blago rečeno, haotično je, a osnovni problemje nepoštovanje odluke o javnim parkiralištima i garažama na teritoriji grada, kazao je za Pobjedu novoimenovani direktor „Parking servisa Podgorica“ Nusret Canović.
    Parkiranje veliki problem


    Od kada je u januaru stupio na funkciju zalaže se, ističe, za izmjenu i dopunu ove odluke, koja se, prevenstveno, odnosi na usaglašavanje sa Zakonom o prekršajima.
    „Do skoro Zakon o prekršajima nije omugućavao da opštinske odluke imaju kaznene odredbe. Izmjenama zakona to je omogućeno, tako da ova nova odluka sadrži i prekršajne odredbe.
    Ono što je najbitnije jeste da se doplatna karta mijenja prekršajnim nalogom koji će funkcionisati kroz registar novčanih kazni“, rekao je Canović.
    Dok u centru grada skoro da i nema slobodnog parking mjesta, garaže „Parking servisa“ su prazne. Direktor Canović kaže da je razlog takvog paradoksa, što određeni broj ljudi misli da se parking usluga ne plaća.
    Kako navodi, i kada izdaju doplatnu kartu većina sugrađana smatra da im to nikad neće doći na naplatu. No, putem suda, prije ili kasnije dužni su da izmire sve obaveze.
    „Kada vam se napiše prekršajni nalog imate osam dana da ga platite. Ako ga platite u tom roku, umanjuje se iznos za trećinu. Stranka može u tom roku i da se žali sudu i sudija odlučuje o nalogu“, istakao je on.
    Canović navodi da im nije intencija da kažnjavaju korisnike i da na taj način stiču novčana sredstva.




    „Namjera nam je da ljudi plate onu uslugu koju pruža „Parking servis“. Naše usluge čija je cijena 30,40 i 50 centi po satu, u zavisnosti od zone parkiranja, niže su nego u nekim drugim crnogorskim gradovima. Privatni „divlji“ parkinzi više naplaćaju parkiranje nego mi“, istakao je Canović, dodajući da za sugrađane koji stanuju u određenim zonama, postoje i povoljne mjesečne karte u iznosi od sedam, osam i 10 eura.
    Koji su to privatni "divlji" kad im vec znaju i tarife? Znaci li ovo da ta gospoda sto izmislise pozicije i radna mjesta da bi dobijali korist za sebe, na racun naroda i drzave, znaju da postoje nelegalni parkinzi i kao drzavna institucija ne prijavljuje - ne reaguje u interesu Drzave eliminacijom "divljih", tj. neregistrovanih parkinga koji neregistrovani ne mogu ni da placaju porez drzavi za ono sto rade, vec uporedjuju cijene?
    Ovo je sprdnja.
    Gdje ide toliki novac i za sta?
    Za farbu? Za pozicije i plate partijskih piona?
    Ulice na kojima ubiraju ogroman novac, a koje su isplatili davno nasi roditelji su u ocajnom stanju, a trotoari pored njih u jos gorem. Za sta ide toliki novac, u ciju to kasicu prasicu?
    Alo bre novinari? "Urednicima" se vise nema sta rec...



    Da mi je znati o kojim "uslugama" ovaj govori? Uslugama za placanje parkinga na ulicama uradjenih i isplacenih od gradjana prije 25 godina? Druga stvar je sto ni jedna NVO, a ni Ombudsman, ne smiju da zucnu (ili nijesu obavijesteni), o nigdje vidjenom pravilu o parking satnici koja je i u sire u svijetu, a i u regionu, odreden samo do kraja administrativnog drzavnog radnog vremena. Ovi alapljivci do ponoci.





    BG od 7-21 i subotom u administrativnim zonama od 7-14. U BG prva zona 56dinara - 45c, a u PG i do 60c sat na israubovanoj ulici u lokvama i sa rizikom da nedostaje slivnik.


    Zagreb.7-21, i subotom od 7-15 - administrativne zone. Cro prosjecna plata je 750e.. Znaci duplo veca od crnogorske, U prvoj zoni im je cijena 70c, u PG i do 60c. Da vam neko ne prica biciklisticke bajke i basne.
    * Novinari i NVO godinama (7-24h) ne istrazuju nista, a Ombudsma-a ne zanima, mozda sjedi na usima ili pije kafu po Zeti.

    Na ovo cute
    Podgorica: Zona III - 40centi


    Kad sam o ovome pisala prije nekoliko godina, slikala sam po svijetu table parking satnica - isprovocirana PG drskoscu i alapljivoscu partijskih lezilebovica. Upravo da bih slikama postavila poredjenje.
    I.. Zbog pokusaja da uslikam javno postavljenu takvu tablu u PG imala sam neprijatnost jer su neke osobe u civilu poiskakali iz kabine da mi kazu da je fotografisanje te table zabranjeno od strane opstinskih Organa. Srecom imala sam licno "obezbedjenje" u vidu prijatelja da popricaju sa razgoropadjenim Organima u civilu, inace zavrsismo kao u Sjevernj Koreji zbog fotografisanja javno istaknute table..
    Ispada da je ovaj reporter prekrsio neki komunisticki CG zakon fotografisanjem - zabranjenog.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-01-15 at 10:57.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Danas sam bila u pokusaj kupovine mesa u CG radnji... Pokusala, ali zaista.. Ja vam se divim kako opstajete ovdje..
    Izuzetno sredjena radnja, sve pod konac... Do..
    Obicno kupujem zapakovanu svezu piletinu ali nije bilo, pa sam zatrazila od mesara da mi izdvoji odredjenu kolicinu pileceg bijelog mesa.. "Mesar" je rukama, bez rukavica, i bez posebne 'viljuske' probrao komade i stavio na foliju... Smrzla sam se...
    Dodajuci mi upakovanu foliju sa racunom, bez detaljnog pranja ruku (tj. nikakvog)krenuo je odmah da priprema drugu porudzbinu trazenu od gospodje u redu do mene uzimajuci na isti nacin govedinu.. Vratila sam piletinu i zahvalila se sa rijecima da sam se "predomislila"..
    Vjerujem da svaka domacica zna kako se barata sa piletinom, sta se apsolutno ne smije.. Ali da zaposleni "mesari" to ne znaju, e zaista...
    Vise mi ne pada na pamet da spominjem "rad" sanitarne i koje god inspekcije u CG.. Jednostavno vise ne vjerujem da postoje.


    Hleb u papirnim kesicama na rafu koji je na principu samoposluzivanja tek.. "Ispipavanje"... strasno..
    Na zapadu se hleb za samoposluzivanje ostavlja u zastitnoj kompletno zatvorenoj celofanskoj kesici (perforirana na rupice). Ovo u PG u "elitnijoj" radnji .. Ne znam zaista..

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-01-15 at 15:46.

  16. #91
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Danas sam bila u pokusaj kupovine mesa u CG radnji... Pokusala, ali zaista.. Ja vam se divim kako opstajete ovdje..
    Izuzetno sredjena radnja, sve pod konac... Do..
    Obicno kupujem zapakovanu svezu piletinu ali nije bilo, pa sam zatrazila od mesara da mi izdvoji odredjenu kolicinu pileceg bijelog mesa.. "Mesar" je rukama, bez rukavica, i bez posebne 'viljuske' probrao komade i stavio na foliju... Smrzla sam se...
    Dodajuci mi upakovanu foliju sa racunom, bez detaljnog pranja ruku (tj. nikakvog)krenuo je odmah da priprema drugu porudzbinu trazenu od gospodje u redu do mene uzimajuci na isti nacin govedinu.. Vratila sam piletinu i zahvalila se sa rijecima da sam se "predomislila"..
    Vjerujem da svaka domacica zna kako se barata sa piletinom, sta se apsolutno ne smije.. Ali da zaposleni "mesari" to ne znaju, e zaista...
    Vise mi ne pada na pamet da spominjem "rad" sanitarne i koje god inspekcije u CG.. Jednostavno vise ne vjerujem da postoje.


    Hleb u papirnim kesicama na rafu koji je na principu samoposluzivanja tek.. "Ispipavanje"... strasno..
    Na zapadu se hleb za samoposluzivanje ostavlja u zastitnoj kompletno zatvorenoj celofanskoj kesici (perforirana na rupice). Ovo u PG u "elitnijoj" radnji .. Ne znam zaista..

    Hvala Lepo
    Ma to je sve sa svrhom treninga imunog sistema i čeličenja naših odbrambenih mehanizama. Što se ranije izložimo infektivnim agensima to razvijemo imunost koja nam pomaže da pri sledećem susretu otresemo infektivni agens kao DPS-ovci osjećaj stida. Stafilokok, ešerihija, enterokok, proteus, salmonela, mi smo rezistentni na te trivijalnosti. To je rezervisano za vas sa zapada što vas drže pod sterilnim staklenim zvonom

  17. #92
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kakvi smo gorštaci pored svega što nam rade


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #93
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ukucaš Vrela Ribnička ili smeće u Podgorici i copy paste slike i uporediš sa turističkim brošurama sa zapada.

    Ajde da vidimo kako to izgleda u kontra smjeru:

    USA L.A.Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	77 
Size:	10.1 KB 
ID:	129246Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	74 
Size:	10.2 KB 
ID:	129247Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	88 
Size:	10.3 KB 
ID:	129248Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	77 
Size:	10.3 KB 
ID:	129249



    MONTENEGRO

    Click image for larger version. 

Name:	1.jpg 
Views:	79 
Size:	10.3 KB 
ID:	129250Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	75 
Size:	10.3 KB 
ID:	129251Click image for larger version. 

Name:	3.jpg 
Views:	73 
Size:	9.2 KB 
ID:	129252Click image for larger version. 

Name:	4.jpg 
Views:	67 
Size:	10.3 KB 
ID:	129253Click image for larger version. 

Name:	5.jpg 
Views:	61 
Size:	9.7 KB 
ID:	129254Click image for larger version. 

Name:	6.jpg 
Views:	72 
Size:	10.6 KB 
ID:	129255

    Meni se strašno sviđaju USA predgrađa, sa širokim ulicama, travnjacima i bazenima ispred kuća, za razliku od nasih divljih predgradja sa uskim ulicama bez trotoara, ali treba imati u vidu da sem Pearl Harbour-a i 11.09. nisu imali rat na svojoj teritoriji bog te pita od kad, a da smo mi samo u zadnjem vijelu preturili 2 svjetska, građanski, bombardovanje i možda najgore sankcije od cijelog svijeta.
    Kad se to sve uzme u obzir nismo ni mi toliko katastofalno ispali.

    Rijetko ću se kome pomjeriti da više želi da naš narod usvoji zapadne civilizacijske vrijednosti, a i da uđe u bezbjedonosne sisteme sigurnosti (NATO). Lično ne preferiram koncept liberalne ekonomije iz USA i više mi se sviđa socijaldemokratija u skandinavskim zemljama....

    Ne kažem ja da kod nas cvjetaju ruže i da je sve sjajno, naprotiv!
    ALI, daj da ne poredimo korito Ribnice, Vrela Ribnička i Konik u najgorem izdanju sa brošurama za prodaju nekretnina u SWISS.
    Last edited by kimmi; 26-01-15 at 17:40.

  19. #94
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja koristim foto mog gradica iz USA koji se razvio iz "sela" 70-tih sa jednim aerodromom koji je bio kao "autobuska stanica", tek od 80-tih dobija obrise "varoshice" sa nekoliko zgrada, a tek sada ima priblizan broj stanovnika kao PG. Tako da znam sa cim uporedjujem, a ne sa Gradom LA koji ima oko 4 miliona stanovnika, sa LA "srezom" od cc 18 miliona,ili sa "kontinentom" od USA i 300 mil stanovnika, CG od cc 500 000 stanovnika koji konstantno zive u CG.
    Takodje i ono iz zapadne Evrope su uglavnom foto od manjeg gradica od PG..Zavisno od teksta metropole EU su jasne.
    Urednost je urednost, red je red.. I tu "opravdanja" nema.
    p.s. Meni ne trebaju foto jer znam kako je gdje, jer zivim tamo-amo decenijama u tim mjestima, a znam i CG odlicno. Foto su tu da pojasnim bolje, da ne bih pisala kilometarske postove sa opisima.
    Sve je ovo moj "Lovin', Touchin', Squeezin' "

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 26-01-15 at 18:21.

  20. #95
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Bezimeni grad na zapadu
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	uploadfromtaptalk1422436970336.jpg 
Views:	119 
Size:	10.9 KB 
ID:	129313  
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #96
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Bezimeni grad na zapadu
    Tivat....za one koji ne prepoznaju.
    Ipak i tu se malo zasralo. Ako se uporedi sa slicnim radovima u susjednom Porto Montenegru vidi se da je kvalitet radova znacajno losiji.

  22. #97
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    http://m.cdm.me/iphone/prikazvijesti...t=1000&rkat=-1


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #98
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/berane...j-ulici-816525
    Svaka cast... a ja mislila da ce PG biti primjer za ostale opstine...
    E jos da Berane srede higijenu sa otpadom ljudski da ne nagrdjuju i sebe i Prijepolje preko Lima...
    ne znam da li je slucajno ali i u bg su donijeli odluku o skidanju sarenih tendi i postavljanju samo u crnoj, bez i bijwloj "boji" suncobrana za lokale...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 29-01-15 at 15:42.

  24. #99
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/uhvati...reaguju-816621
    E njegova djevojka ima super covjeka za sebe, i oca koji ce znati kao pravi primjer da vaspita buducu djecu...
    Svaka cast decko.
    Kad ce opstinska nagrada?
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 30-01-15 at 08:56.

  25. #100
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,316
    Thanked in
    2,018 Posts

    Default


    Divlja gradnja betonirala crnogorsku obalu

    aljazeera.net/balkans

    Zvanične procjene kažu da je u Crnoj Gori blizu 100 hiljada nelegalno izgrađenih objekata
    28 februar 2015



    Crna Gora godinama se suočava sa problemom divlje gradnje, posebno na primorju. No i pored obaveza države da taj problem konačno riješi, Zakon o legalizaciji već tri godine je u skupštinskoj proceduri.


    Iz vlasti kažu da se za to vrijeme broj nelegalnih objekata smanjio. S druge strane, civilni sektor tvrdi suprotno. Za arhitekte problem je planiranje koje je, kažu, betoniralo crnogorsku obalu.
    Petrovac, malo mjesto na crnogorskoj obali, a posljednjih godina zapljusnuo ga je talas gradnje. To ljuti Marinu, stanovnicu koja više ne šeta gradskom rivom. Ne želi, kaže, da gleda novo betonsko lice grada.
    „Imamo nekoliko zgrada koje su po formi soliteri, obzirom na dimenzije i visinu, gabarite. To se, kao što svako vidi, ne uklapa u ambijent Petrovca, u postojeće urbano jezgro, koje je vijekovima i decenijama nastajalo. To strši, to je krajnje estetski neprikladno“, kaže Marina Zec-Medin.
    Petrovac je dio opštine Budva, sinonima graditeljskog buma na crnogorskom primorju. Samo prošle godine izdato je skoro 100 dozvola za gradnju. Ona nelegalna, tvrde u Opštini, svedena je na minimum, i gdje je bilo zakonski moguće - ucrtana u planove.

    Dug put do zakona


    „Broj nelegalnih objekata u Budvi je broj objekata koji je nastao između 1990. i 2000. godine. Nakon donošenja detaljnih planova od 2007. do danas, broj nelegalnih objekata se može smatrati da ni ne postoji, posebno od 2008. kada je zakon divlju gradnju okarakterisao kao krivično djelo“, kaže Danijela Marotić iz Opštine Budva.
    Zvanične procjene kažu da je u Crnoj Gori blizu 100 hiljada nelegalnih objekata. Preciznog podatka - nema. Dio civilnog sektora upozorava da je on mnogo veći, a hronična dijagnoza primorja - gradnja bez kontrole i prostornog planiranja.
    „Skoro na samoj obali mora se grade soliteri od po 12 ili 13 spratova. E sada, ako znate ko stoji iza tih objekata - moćni pojedinci povezani sa vlašću, onda vam je jasno zašto Vlada dozvoljava sve to što dozvoljava“, kaže Ines Mrdović iz nevladine organizacije MANS.
    Nelegalnu gradnju kontrolira osam inspektora u državi. Oni su prošle godine pokrenuli više od tri hiljade postupaka, srušili 64 objekta i podigli 122 krivične prijave.
    Potpisivanjem Bečke konvencije Crna Gora se obavezala da do kraja 2015. riješi pitanje svih neformalnih naselja u državi, no zakon o legalizaciji, kojim se to definira, još je na čekanju - već treću godinu. Crnogorska Vlada još ga dorađuje.
    Više u videosnimku...
    The more things change, the more they stay the same.

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4115
    Last Post: 04-08-23, 17:34
  2. Sramota Zapada ...
    By Xerxes in forum Sve i svašta
    Replies: 65
    Last Post: 17-08-17, 21:29
  3. Bolesti zapada
    By Fidel Castro in forum Sve i svašta
    Replies: 139
    Last Post: 07-10-16, 19:56
  4. Uskoro sankcije zapada protiv SRBIJE...
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-04, 08:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •