Page 8 of 653 FirstFirst ... 4567891011121858108508 ... LastLast
Results 176 to 200 of 16323

Thread: KK Budućnost

  1. #176
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umek View Post
    Johnny, posto se ti razumijes u kosarku vise nego ja i vise nego vecina forumasa - kako objasniti onaj faul? Cijenio bih tvoje misljenje.
    Možda je Jovović zvao faul ranije, možda ga nije ni zvao, odakle znam? Vitkovcu je za ono mogao slobodno da bude suđen nesportski, ali zbog osjetljivosti trenutka, sudije su mu progledale kroz prste. Da je neko uhvatio onaj Vilijamsov odbitak, sad bi slavili i Vitkovca i Jovovića. Ili da naši najbolji šuteri nisu promašivali bacanja, ne bi ni bilo egal završnice. Ili, ili... Pola koša razlike, pa tu najsitniji detalji odlučuju, a ovdje se piše o treneru Budućnosti kao neviđenom analfabeti, što veze s mozgom nema. Malo mi to smeta. Poslije bitke je lako biti general.
    In vino veritas

  2. #177
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na pojasnjenju. Ali trener mora da odluci kako se brani zadnji napad, da li se faulira, ako da - onda odma, ako ne onda se branis do kraja ili dok protivnicki igraci ne iznude faul. A faul Vitkovca definitivno nije bio iznudjen, vec je prosuo covjeka za koji def mogao sudit nesportski. Krivo mi je sto izgubismo dobijenu utakmicu. No kao sto rekoh, "srecom" s Jovovicem rijetko ulazimo u ovakve zavrsnice jer kad gubimo - prosipamo se u trecoj cetvrtini i ulazimo u zadnju bez ikakve nade.

    edit: samo da napomenem, vidjelo se da smo prvo krenuli da branimo zadnji napad

  3. #178
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Zasto je Cook pickica ako je promasio slobodno? Kao da ih sutira 105% pa se ne moze desit da ih promasi.. Utakmica je izgubljena nizom gresaka, posebno u odbrani. Takodje u zadnjoj cetvrtini, poslednjih 5 minuta, egzekucija je bila ocajna.. Zvezda je pocela da igra neku zonu tobos a tacno su vidjeli da se Buducnost uplasila pobjede cim nisu htjeli na kos da krenu.. Lopta je isla od Cooka do Reynoldsa i nazad, cekajuci samo vrijeme da istekne.. Samo da su tu krenuli da probijaju u reket komotno su mogli faul da izvuku ili da daju loptu nekom od sutera u cosku (Sehovic).. Isto tako ta zona Zvezde je ostavljala ogroman prostor i prakticno nebranjenu liniju za 3 poena a Buducnost nista od toga nije iskoristila.. Tuga..
    Ne razumijem ovo. Zona se i postavlja da se zaštiti reket i spriječi penetracija ka košu (i naravno, poremeti napadački ritam protivnika) :?:
    In vino veritas

  4. #179
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Momci, stvari su jasne.

    Učitelj podučava učenika, ali mu nikad ne pokaže svaki štos. Za poraz je krivo isključivo neiskustvo Jovovića. Ali, u ovakvim utakmicama se i to stiče.

    Koliko su samo bolji kad Aleksa Popović ne igra... milina za gledat. Kakvo poštovanje za Vitkovca i Subotića... ali zato Kuk...

  5. #180
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,462
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,261
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Upravo ovo sto Umek kaže kad su uske završnice trenerov izbor taktike je u većini slučajeva to što donosi pobjedu.Da li faulirati ili braniti šut? Ako je taktika bila da se faulira igrač zvezde što to nije učinjeno na 15 sekundi prije kraja nego na 6?Dakle neko je platio danak neiskustvu ili neodlučnosti na kraju.
    Last edited by goldfinger; 26-01-15 at 21:11.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  6. #181
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo nocas u Moracu je bila jedna velika komedija..
    Pocev od sviranog faula u napad Planinicu 50 sekundi do kraja koji je odlucio utakmicu,do nevjerovatnog faula Vitkovca i savrsene taktike naseg trenera..
    Sve u svemu KOMEDIJA!!!

  7. #182
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Vitkovac nije ukapirao da treba da se brani napad rece Jovovic na presu.

  8. #183
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by prikac94 View Post
    Ovo nocas u Moracu je bila jedna velika komedija..
    Pocev od sviranog faula u napad Planinicu 50 sekundi do kraja koji je odlucio utakmicu,do nevjerovatnog faula Vitkovca i savrsene taktike naseg trenera..
    Sve u svemu KOMEDIJA!!!
    Ovo za faul Planinica jos nedje procitah,nijesam neki strucnjak ali mislim da je opravdano sviran.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #184
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Možda je Jovović zvao faul ranije, možda ga nije ni zvao, odakle znam? Vitkovcu je za ono mogao slobodno da bude suđen nesportski, ali zbog osjetljivosti trenutka, sudije su mu progledale kroz prste. Da je neko uhvatio onaj Vilijamsov odbitak, sad bi slavili i Vitkovca i Jovovića. Ili da naši najbolji šuteri nisu promašivali bacanja, ne bi ni bilo egal završnice. Ili, ili... Pola koša razlike, pa tu najsitniji detalji odlučuju, a ovdje se piše o treneru Budućnosti kao neviđenom analfabeti, što veze s mozgom nema. Malo mi to smeta. Poslije bitke je lako biti general.
    Kad Vitkovac pravi onakav faul, tijelom raznosi Williamsa na 8 metara od koša, ne može nikako biti da je slučajno.
    Pravljenje faula u onakvoj situaciji, sa protivnikom koji za 8 minuta zadnje četvrtine da 2 poena iz igre, je katastrofalna greška sve i da je bio samo produžetak.
    Ostaviti da bek i krilo grade bacanje na 6 sekundi do kraja, dok je centar na klupi, je bespotrebno kockanje koje se obilo o glavu. Samo ta dva detalja ni jedan ozbiljan trener sebi ne bi dozvolio. Dodaj na to crne serije koje nam se konstantno dešavaju čim naiđe prosječan/jači protivnik, greške u nizu u ključnim trenucima, užasnu kombinatoriku sa izmjenama u kojoj eto noćas izvisio Subotić koji je očigledno bio raspoložen.
    Na kraju krajeva, od početka sezone ova ekipa samo nije skinula gaće pred divljim Sasarijem od svih malo ozbiljnijih ekipa sa kojim smo igrali. To što smo igrali na pola koša sa zvezdom koja je u silaznom trendu nije nikakav podvig. I Mega je sa njima skoro igrala na jednu loptu. Sve bi to bilo ok da nije jasno da se sa ovim igračkim kadrom može bolje i da nije ambicija euroliga sledeće sezone. Ostane li Jovović, skoro sam pa siguran da dalje od polufinala plej ofa nećemo dogurati.

  10. #185
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Muta je slobodan.



    Inače:

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Vitkovac nije ukapirao da treba da se brani napad rece Jovovic na presu.
    In vino veritas

  11. #186
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Sad se sjetih da je i Luka slobodan.
    Uh.
    Hladan znoj.
    Pušti, dobar je Jovović, zaebajem se ja malo e mi je ovaj poraz teško pao

  12. #187
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brate nisam ni ja dobro vidio,al svirat faul u napad uz to jos iz bloka 50 sekundi do kraja je stvarno smijesno..jer Rejnolds je vec bio proso,znaci imao je otvoreno polaganje za pobjedu..

  13. #188
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,370
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    cist faul je bio, morao ga je svirat kad je navro kao sivonja

  14. #189
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Nemojte da branite Planinića, molim vas. Ko god prati naše utakmice redovno zna da momak svaku utakmicu MORA napravit jedan onakav faul i uvijek se pritom čudi. Noćas ga je napravio u najgorem momentu. Ne znam kad ću preboljet ovaj poraz.

  15. #190
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Vitkovac nije ukapirao da treba da se brani napad rece Jovovic na presu.
    Sram ga bilo da to kaze,ispade da nam je Vitkovac kriv za utakmicu citavu
    Podgorica Podgoricanima!

  16. #191
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Rekao je da su bekovi znali ali Vitkovac nije, zato su se bekovi povukli a on kad je vidio da niko ne pravi faul istrcao onamo da pravi. Ovo parafraziram sto mi je rekao drug.

  17. #192
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Faul Planinica je bio. Namjerna Vitkovca je bila i svirali bi mu je u svakoj dugoj situaciji. Sudjenje u prvom dijelu je bilo potpuno na nasoj strani. Imali su dobijenu utakmicu i sjebali su je.

    Greska trenera je sto ne uvede jos jednog centra da zagradi kos posle slobodnih. Greska nije faul Vitkovca. Jer tu imaju dvije solucije...ili rizikujes i branis napad poslednji, gdje mozes da primis trojku. Ili pravis faul. Izabrati jedno ili drugo je slobodna procjena trenera koju on licno treba da osjeti.

    Sto se utakmice tice, bila je odlicna i ja sam uzivao. Najvise iz razloga sto volim obije ekipe i volio bi ih vidjeti u finalu. I moram istaci da mi je izuzetno drago sto Aleksu nisam puno gledao veceras na terenu.

  18. #193
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Greska trenera je sto ne uvede jos jednog centra da zagradi kos posle slobodnih. Greska nije faul Vitkovca. Jer tu imaju dvije solucije...ili rizikujes i branis napad poslednji, gdje mozes da primis trojku. Ili pravis faul. Izabrati jedno ili drugo je slobodna procjena trenera koju on licno treba da osjeti.
    tu takodje postoji filozofija dje se centri izbacaju jer u protivnom pri odbrambenom skoku, protivnik faulira istog a ovaj pri sutiranju slobodnih na suprotnoj strani, moze promasiti i sporije se vratiti u odbranu kod kontranapada. zato je, pretpostavljam, sehovic isao na skok sa donjeg bloka jer je dobar bek skakac a time i dobar suter. nazalost, lose je zagradio kalinica.
    sto se tice faula kod prednosti svog tima od 2 poena, tu mislim da ce veoma mali broj trenera traziti faul, osim ako je lopta u rukama igraca koji lose sutira slobodnjake. kad je vec prednost od tri poena, tu se, vecinom, ide na faul (kod nekih 4-8 sekundi na kraju napada / utakmice), osim ako nije gregg popovich u pitanju a protivnik trojkas ray allen. :tennis:

  19. #194
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ima li gluplje stvari u evropskoj kosarci od tzv. namjernog ili nesportskog faula? Mogu da shvatim da to sviraju u prvom poluvremenu, ali nevidjena je glupost da se to svira na kraju meca...gledao sam sad skoro u spaniji su igrali valensija-barselona ili tako nesto, i na nekih 10 sekundi do kraja je jedan razlike za barselonu i ovi iz valensije ih fauliraju kad sudija sudi namjernu i odlucuje utakmicu...po meni najveca je glupost svirati namjernu u takvim situacijama...

  20. #195
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,748
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    123
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Raspored do kraja Budućnosti i potencijalnih rivala u polufinalnoj seriji:

    20.kolo

    Mega : Budućnost
    MZT : Partizan
    Levski : Cedevita

    21.

    Budućnost : Zadar
    Partizan : Levski
    Cedevita : Cibona

    22.

    Olimpija : Budućnost
    Cibona : Partizan
    Crvena zvezda : Cedevita

    23.

    Szolnoki : Budućnost
    Partizan : Crvena zvezda
    Cedevita : Mega

    24.

    Budućnost : Krka
    Mega : Partizan
    Zadar : Cedevita

    25.

    Cedevita : Budućnost
    Partizan : Zadar

    26.kolo

    Budućnost : Partizan
    Szolnoki : Cedevita


    Dobiti narednih pet mečeva i da Cedevita izgubi u Beogradu i onda bi direktni dueli sa glavnim rivalima bili bitni samo da se odluči protiv koga od njih ćemo igrati za plasman u Evroligu, a možda i četiri pobjede budu dovoljne u tih pet utakmica.

  21. #196
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Ima li gluplje stvari u evropskoj kosarci od tzv. namjernog ili nesportskog faula? Mogu da shvatim da to sviraju u prvom poluvremenu, ali nevidjena je glupost da se to svira na kraju meca...gledao sam sad skoro u spaniji su igrali valensija-barselona ili tako nesto, i na nekih 10 sekundi do kraja je jedan razlike za barselonu i ovi iz valensije ih fauliraju kad sudija sudi namjernu i odlucuje utakmicu...po meni najveca je glupost svirati namjernu u takvim situacijama...
    Nije to namjerna(namjerna je svaka koja se pravi na kraju utakmice i kad se sprecava kontra)vec nesportska koja se sudi kad je neko sivonja (kao Vitkovac sinoc trupacke uskace u protivnickog igraca). To pravilo je po meni logicno i neophodno inace kakvih sivonja ima svasta bi bilo. Tesko se to svira na kraju meca ali bi je ja svirao onome sinoc jer nikakve potrebe za takvim faulom nema. Nekad kad rijeto sudila nesportska treneri su trazili da se igrac dobro udari da bi bilo vise sanse da promasi slobodno bacanje.

  22. #197
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,356
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pavle_23 View Post
    (namjerna je svaka koja se pravi na kraju utakmice i kad se sprecava kontra).
    Pobrka si malo. Kraj utakmice nema veze sa namjernim fauliranjem i sudjenjem istog, makar ne u FIBA pravilima. Slicno nesto ima u NBA i tzv. "Shaq pravilo" kad se svaki faul u zadnja dva minuta utakmice nad igracem koji nema loptu kaznjava slobodnim i loptom sa strane.
    Kad se sprecava kontra svira se namjerni faul jedino ako to napravi zadnji igrac odbrane sa ledja igracu koji ide u kontru..
    "Ako roboti ikad budu igrali kosarku, igrace je kao Tim Duncan".

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,952
    Thanks Thanks Given 
    4,788
    Thanks Thanks Received 
    9,825
    Thanked in
    3,725 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Sad se sjetih da je i Luka slobodan.
    Uh.
    Hladan znoj.
    Realno onaj treba da je slobodan do kraja zivota, eventualno da drzi casove fizickog u neku osnovnu skolu. Ili skolu kosarke eto, mozda.


    Sent from my iPhone 6+ using Tapatalk
    War. War never changes.

  24. #199
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Manu View Post
    Pobrka si malo. Kraj utakmice nema veze sa namjernim fauliranjem i sudjenjem istog, makar ne u FIBA pravilima. Slicno nesto ima u NBA i tzv. "Shaq pravilo" kad se svaki faul u zadnja dva minuta utakmice nad igracem koji nema loptu kaznjava slobodnim i loptom sa strane.
    Kad se sprecava kontra svira se namjerni faul jedino ako to napravi zadnji igrac odbrane sa ledja igracu koji ide u kontru..
    Mislio sam da kazem namjerno se pravi ali se ne svira kao namjerna.

  25. #200
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim da niko vise nema snage da komentarise igru nasih momaka. Ne znam sto da kazem, stvarno se prosusmo u ovaj Eurocup kao nikad. Poslije ovakvih rezultata i da izborimu Euroligu, nece nas pustit da je igramo.

    Sinoc odbrana - jedna velika nula, ovi su imali otvorenih suteva za 3 kao na treningu. Dok mi sa druge strane, silimo i sutiramo preko igraca, u zadnjim sekundima napada kad ih uvati panika.

    Juce razgovoram s drugom u vezi s ovom utakmicom i on veli: a dobro brate, nema tu sto, kad nas ne ide sut gasimo se.

    E sad moje pitanje je da li je moguce da imamo toliko oscilacije kad je sut u pitanju? Jedan mec pogadjamo bukvalno sve, drugi bazen ne mozemo pogodit. Ne znam zasto Jovovic nije odgovorio istom mjerom kao i u prvom mecu. Kapiram da smo ih prvi mec iznenadili i njihova nikakva odbrana se odrazila na nas sut sa distance. Ali znali smo da ce ovaj mec oni igrati puno ozbiljnije i zasto nije poradjeno malo na tome da se ubrza malo igra i da dolazimo do otvorenih pozicija, a ne da igramo rukomet i poslije sutiramo kad "sudija digne ruku" sa "9 metara" preko bloka. Ali tim forsiranjem se i dodatno unakazava samopouzdanje igraca i poslije 4 promasena suta preko igraca u zadnjoj sekundi, normalno je da ne pogodi ni onaj peti s otvorene pozicije.


    Sad nas ceka utakmica sezone moze se reci, iako se svaka naredna u ABA biti okarekterisana kao takva. Ne smijemo se nikako prosut protiv Mege ako mislimo bilo sto da napravimo.

    Sto se tice protivnickih meceva, jedine nade su nam gradski i hrvatski derbi Cedevite s Cibonom i Zadrom. To su tereni dje se oni mogu poklizat iako su izraziti favoriti. Mislim da ako ne zadrzimo 3. mjesto, nemamo sansi protiv Cedevite u doigravanju.

    Eto tako, Ajmo PLAVI!!!

Page 8 of 653 FirstFirst ... 4567891011121858108508 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 21:37
  2. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 15:10
  3. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 11:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •