Results 1 to 12 of 12

Thread: Pakistan ? Avganistan ?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default Pakistan ? Avganistan ?

    Bio neko , iskustva , sta obici , vidjeti , itd itd itd

  2. #2
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    bio , svaka preporuka , koplikovane procedure oko vize i skupe . koga interesuje vise nek pita , ima sta da se vidi i obidje .

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene interesuje je li tesko glavu sacuvat ?

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    poprilicno tesko , sto od fanatika a mnogo teze od saobracaja

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Ajde brate kaci slike,pisi malo....

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  6. #6
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    evo da ne kucam ovo mi je sa fb

    Nevjerovatno kako jedan nesmotren potez i jedna budala mogu pokvariti odmor ! Juce predvece vracali smo se za Islamabad . Vidim u jedno trenutku nadrealnu scenu , preko viseceg mosta prelaze nekoliko dzipova . Spustim staklo ii bez obzira na kisu slikam to . Vidjeo sam da su u blizini dva vojnika (ili policajca) ali njih smo stalno vidjali . Ali ! Zaustavise nas uz strasno vikanje , izbacise nas iz kola , otrgnu mi aparat i baci ga na asfalt i sve ga nogama izgazi . Drugi nas nimalo njezno baci na asfalt . Lezimo potrbuske , kisa lije oni vicu . Od nadrealne slike do vrlo opasne realne situacije u par sekundi . Pretresose nas , prtljag isto . Mozda je to trajalo pet deset minuta . Samo odjednom odose . Brze bolje u kola i ne okreci se sine , pusti aparat pusti karticu sa fotkama glava je vazna . Sto je bio razlog ovoga neznam , ili sa, slikao nesto vojno ili nelegalno !!!
    Ali necu da nam to pokvari odmor .
    Poceli smo ga sa Kabulom , hotel Serena , pet zvjezdica . Ne zato sto sam htio nego zato sto su nam oni odgovorili na mail i sve sredili i pozivno pismo i transfer od i do aerodroma i cjelodnevno razgledanje Kabula . Volim Aziju jer tamo sve mozete da se dogovorite . Umjesto rucka u zapadnom restoranu trazio sam rucak u restoranu lokalnom kojeg ja izaberem . Tu je bio problem jer u lokalne restorane ne mogu uci zene bez ozbira sto je u burki . Zato je nas vodic izabrao po svojoj volji jela u jednoj ala birtiji gdje je bas bila guzva i sa sve limenim serpicama to donio . Zamislite scene kad smo se vratili u hotel . Na rengenu vide serpice i hranu . Ali recepcioner nam je odmah ponudio da nam to serviraju u njihovom restoranu . Bilo je tu svega , cevapi (nikad ukusnije nisam jeo) , cufti , raznjica (sve su to kebabi) par vrsta mesnih jela jos , rize sa i bez povrca , bamija , kolaca raznih vrsta . Na kraju smo dobili i oprane serpice . Ne boravim cesto u hotele sa pet zvjezdica pa neznam je li to pravilo ili izuzetak .
    U Islamabadu nas je sacekala kisa koja nas je do danas pratila . Zahvaljujucu svojoj fb prijateljici bili smo oripremljeni za ulazak u Pakistan odnosno njihovo nepoznavanje trenutne drzave gdje zivimo . Za njih jos postoji Jugoslavija e sad zamislite pasoc Crne Gore , postoji amb u Beogdadu a nase vize iz Madjarske . Sa agencijom sam se dogovorio umjesto hotela sa cetiri zvjedice i 12 noci da nam obezbjedi smjestaj gdje idu lokalci i da samo moze otpasti izlet dzipovima . I zaista je to sve ispostovao u osam noci sve je stalo . Kretali smo oko pet ujutro a ako ponoci stizali u sledeci smjestaj . Uglavnom su to bili moteli , sumljive cistoce ali bez ijednig turiste . Vecina cak i nemaju naziv na engleskom iako je to sluzbeni jezik . Zato smo se siti ispricali sa vozacima , i svim lokalcima . Samo smo izbjegavali pricu o vjeri i politici . Vrlo su prijatni , otvoreni , ne obrocaju se zeni ali nismo dozivjeli nista neprijatno . Hranili smo se u lokalnim restoranima , to sam naucio kao dijete gdje vidis kamioncije da jedu tu je dobro . Jednom nam se desilo da ne moze zena da udje . Od skoro 40 stepeni sa kisom do minis pet sa suznjezicom . Prelaz sa Kinom na 4730mnm .putevi iz pakla . Puno saobracaja , bez pravila i propisa .ljepote vam mjere prirodne , siromastvo , strah od terorista , doduse mnogo je veca sansa da poginete u saobracaju nego od terorista . Najvise vrhovi svijeta , guzva na pazarima , rucni radovi , kulturno istorisko vjerski objekti ndvjerovatne ljepote , sve je to Pakistan .
    Ostalo nam je jos 5-6 sati voznje do aerodroma i ujutro pre svitanja smo u avionu .
    Posebno ce mo se zahvaliti Hasimu koji je bio nas vozac, vodic i pratioc. Vozio je brzo , ludo ali da ga ne ureknem .
    Osjecanja su nam pomjesana , jedno je sigurno . Trazili smo adrenalinsku turu i dobili smo je .

    P.s. kad se vratimo postavicu nesto slika sto je fotkano tabletom .

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,666
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Svaka cast.
    Always,forever and beyond ...

  8. #8
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,046
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja jos uvijek obilazim evropu, kad je zavrsim (bice to za nekih 10 godina) idem na aziju, inace za sve svaka cast. Samo treba putovati ako je covjek u mogucnosti

  9. #9
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Posto smo poprilicno odusevljeni sa Kabulom (slegli se utisci) planiramo da sledeci odmor odemo ponovo tamo ali ovoga puta na desetak dana i da citav Avganistan obidjemo (manje vise)
    eto ako ima zainteresovanih da nam se pridruze . idemo samostalno . ovoga puta nece biti hotel Serena vec nesto mnogo mnogo jeftinije i autenticnije . Imamo bar godinu da napravimo plan pokupimo papire i sve ostalo .(i pare nazalost kao najbitniji faktor)

  10. #10
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    100
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E svaka cast na hrabrosti. Ja inace izbjegavam putovanja na tako "opasne" destinacije kada idem sa djevojkom, lakse je sa 2-3 druga.
    Jedva cekamo slike, nisam razmisljao o ovoj turi uopste.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaka cast. Koliko mislis da ugrubo moze kostati po osobi kompletan put? Meni je to osnova nazalost, tek tada pokusavam da raazmisljam i planiram
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  12. #12
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    nisam jos racunao ali ovako , za vizu ti treba oko 150evra (100 viza .oko 50 papiri za vizu) plus put do rima i minimum dve noci tamo .
    povratna do Kabula iz Pg oko 800evra . e sad tamo od do . ovog puta planiramo lokalne hotele , znaci bez obezbjedjenja bez ikakve garancije bezbjednosti . od 10do 20 evra . bus par evra iz grada do grada , avion oko 50evra povratna . ulaznice hrana itd zaista sitno .

    imam neku polaznu ideju gledajuci njihove agencije gdje se moze otici . naravno to je sa ag skupo oko 3000evra po osobi za desetak noci i to min osam ljudi (bez intern leta) . ali se moze lijepo vidjeti sta posjetiti i slicno . jer tu njihovu turu od 3000eevra ja cu izorganizovati za 700-800evra . naravno minus vodic minis obezbjedjenje i slicno .
    sad su me dve noci kostale vise od svega toga .

    Okvirno sto zelimo posjetiti : Herat . Charikar . Bamiyan . Band-I-Amir . Balkh . Pul-I-Sayet . Panishir . Istalif . Vjerovatno bi se to mijenjalo zavisno od situacije . lokalni busevi , moteli ili tako nesto , hoteli sa pet zvedica nisu za mene (svi su brate mili isti ma u kom gradu da su , cak su i gosti isti ) .
    Last edited by brodomaketar; 04-08-15 at 22:08.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Avganistan - Srce Crne Gore
    By cpu in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 138
    Last Post: 04-01-11, 17:03
  2. Silovanje u braku (Avganistan)?
    By Kliker17 in forum Sex i erotika
    Replies: 28
    Last Post: 12-08-09, 21:28
  3. Crnogorski vojnici u Irak i Avganistan?
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 29-02-08, 03:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •