Page 9 of 20 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast
Results 201 to 225 of 478

Thread: Da li preci na Linux ?

  1. #201
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Ima opcija u LibreOffice, ipak. Izvinjavam se, nisam vidio odmah: File > Export as pdf.
    In vino veritas

  2. #202
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Evo da se i ja ovdje ukljucim iako nisam Linux user, jos uvijek.

    Jedino sam koristio Kali Linux kad su mi trebale komsijine sifre ali to je to. Znaci znam 'koncept' kako izgleda, ne mnogo vise od toga.

    Elem, imam laptop sa kojim imam problema oko osnovnih stvari (gledanje YT klipova, gledanje 1080p offline filmova itd.) pa sam razmisljao da li bi se problem rijesio prelaskom na Linux jer nakon mnogih 'tradicionalnih' pokusaja, sto hardverskih, sto softverskih, nisam uspio da rijesim problem.

    Inace u pitanju je HP Pavilion dm1 4000-en.

    S' obzirom na stvari koje koristim mislim da na Linux-u mu ne bi nista nedostajalo sto imam na Win-u trenutno. Koliko znam (moguce da grijesim, nisam mnogo istrazivao) Photoshop ne moze na Linux. Ne koristim ga cesto na tom laptopu ali mi ponekad zareba. Isto sam negdje usput procitao da Linux (makar tada, mozda vise ne) ima problem sa Broadband WiFi adapterima a meni je bas taj na ovom laptopu. Da li je moguce da ne bi imao WiFi uopste? Jer ako je tako onda ne bi bilo nista od prelaska posto ne bi mogao da funkcionisem bez njega.

    I glavno pitanje... koju bi Linux-ovu distribuciju preporucili? Kontam da je glavno da je 'lagana'. Znam da su sve laganije od bilo kog Win-a ali bi opet gledao da nabasam na najlaganiju... Linux Mint? (na njega slucajno naleceg skoro)

    Eto, par savjeta bi dobro dosli
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #203
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo da se i ja ovdje ukljucim iako nisam Linux user, jos uvijek.

    Jedino sam koristio Kali Linux kad su mi trebale komsijine sifre ali to je to. Znaci znam 'koncept' kako izgleda, ne mnogo vise od toga.

    Elem, imam laptop sa kojim imam problema oko osnovnih stvari (gledanje YT klipova, gledanje 1080p offline filmova itd.) pa sam razmisljao da li bi se problem rijesio prelaskom na Linux jer nakon mnogih 'tradicionalnih' pokusaja, sto hardverskih, sto softverskih, nisam uspio da rijesim problem.

    Inace u pitanju je HP Pavilion dm1 4000-en.

    S' obzirom na stvari koje koristim mislim da na Linux-u mu ne bi nista nedostajalo sto imam na Win-u trenutno. Koliko znam (moguce da grijesim, nisam mnogo istrazivao) Photoshop ne moze na Linux. Ne koristim ga cesto na tom laptopu ali mi ponekad zareba. Isto sam negdje usput procitao da Linux (makar tada, mozda vise ne) ima problem sa Broadband WiFi adapterima a meni je bas taj na ovom laptopu. Da li je moguce da ne bi imao WiFi uopste? Jer ako je tako onda ne bi bilo nista od prelaska posto ne bi mogao da funkcionisem bez njega.

    I glavno pitanje... koju bi Linux-ovu distribuciju preporucili? Kontam da je glavno da je 'lagana'. Znam da su sve laganije od bilo kog Win-a ali bi opet gledao da nabasam na najlaganiju... Linux Mint? (na njega slucajno naleceg skoro)

    Eto, par savjeta bi dobro dosli
    Mint i Ubuntu su ti najpopularnije, a imas lakse za kompjuter, Kubuntu, Lubuntu...Photoshop i Adobe cijeli ne radi na Linux, uglavnom nista poznatije za obradu i montazu ne radi na Linux kolko ja znam, ali imas te free alternative tipa gimp i sl...Napravi image tog sistema dje ti je windows i onda prederi linux preko pa probaj, nista te ne kosta, ako ti se ne svidi restore...Sto znam, banja je kad se ne cimas oko programa, imas baze ogromne sa programima kao google play i sa njih instaliras, valja ga probat...Sto se hardwera tice meni je sve radilo, imaju i oni podrsku ogromnu taman ka windows sto se drajvera tice...Glavno ti ne rekoh, ja bi instalira Ubuntu
    Last edited by zoster; 14-08-15 at 20:21.

  4. #204
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Fidele moja preporuka su Mint ili Xubuntu. Lubuntu je definitivno 'najlaganiji' kad su resursi u pitanju. Koristio sam ga neko vrijeme na laptopu i moram priznat da je što se tiče brzine i stabilnosti definitivno broj jedan. Jedina mana je što je prilično ružnjikav, bar za moj ukus. I da, meni je broadband kartica na laptopu, sve je u redu bilo. Jedini problem je bio što nisam mogao da podešavam brightness (mora da nešto nije u redu bilo sa drajeverima za grafiku što nikako nisam uspio riješit'), zato sam se i vratio na Win7. Sad na desktopu koristim xubuntu koji je takođe prilično lagan sa resursima i pruža mnogo više customizing opcija nego lubuntu kad je izgled u pitanju. Uglavnom, prezadovoljan sam, UX na Linux-u mnogo bolji od Windows-a.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  5. #205
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @Fidel Castro

    Ubuntu ili Mint, oni su najlakši za korišćenje. Ja koristim Mint Mate tako da moja preporuka ide za njega. Mislim da je Mint je u suštini Ubuntu, koriste iste pakete...

    E sad kada se pominju Ubuntu i Mint naići ćeš na sledeće termine:

    Ubuntu, Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu

    Mint Mate, Mint Cinnamon

    U čemu je razlika između Xubuntu i Lubuntu? Samo u korisničkom interfejsu, ono ispod haube je isto. Idi na Youtube pa ukucaj Xubuntu pa onda Lubuntu itd da vidiš kako izgledaju pa odaberi onaj koji ti se najviše sviđa. Ja klasičan Ubuntu koji dolazi sa Unity okruženjem ne bih koristio jer mi se ne sviđa korisnički interfejs za Unity. Inače ako instaliraš Xubuntu (to je Ubuntu sa XFCE okruženjem) nisi samo ograničen na njega nego možeš instalirati i okruženje koje po defaultu dolazi uz Kubuntu (KDE). Kada instaliraš Ubuntu gledaj da odabereš distribuciju koja u svom nazivu ima LTS (Long Term Support). Ubuntu 14.04 je LTS a 15.04 mislim da nije. Mislim da se Linux Mint 17 koji koristim zasniva na Ubuntu 14.04 verziji. Dakle Ubuntu i Mint to ti manje više isto dođe, samo treba odabrati koji ti se interfejs naviše sviđa...

    Ja sam odabrao Linux Mint Mate najviše zbog korisničkog interfesja jer taj njegov interfejs je po meni najbliži Windows XP-u a na njega sam navikao. Laptop je iz 2009. ili 2010., dual core procesor, 4 GB RAM-a, integrisana Intelova grafička.

    Za Linux imaš program Wine koji ti omogućava da instaliraš neke programe koji se mogu instalirati samo na Windowsu. Wine podržava Photoshop, baci pogled na https://appdb.winehq.org/appview.php?appId=17. Preko Wine sam probao Office 2003 i 2007 da instaliram i rade...

    Meni recimo treba Corel za Windows pa imam instaliran Windows XP na VirtualBoxu i preko njega pristupam Corelu. VirtualBox podržava i Windows 7 i Windows 8 samo što je za njih potrebno izdvojiti više memorije.

  6. #206
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Zahvaljujem na informacijama.

    + rep
    Last edited by Fidel Castro; 16-08-15 at 12:10.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #207
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Svaka čast @Kaz

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #208
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    647
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Moje preporuke su Xubuntu ili Linux Mint Cinnamon, probao sam oba na kraće vrijeme i super su i lagani za mašinu, a plus imaju sličniji interfejs Windowsu nego recimo Ubuntu 14.04 LTS koji koristim duže vrijeme na desktopu, ali najbolje bi bilo ako imaš vremena da skineš par tih popularnijih distribucija i vidiš sam šta najviše leži, prepoznavaju li hardver, ima li problema sa drajverima etc. kad su već linuksi besplatni

  9. #209
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam imao problema sa grafikom na mom 5 godina starom laptopu sa mint cinnamom, kočilo i sjeckalo. Sa Mate nije bio slučaj tako da bih za stariju prije preporučio Mate varijantu koja je xfce verzija minta (ako ne griješim). Ja sam stavio lubuntu na svoj
    ko pijan? kakav sank?

  10. #210
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    reče mi jedan čoek, da je to danas sve jedno te isto u pogledu funkcionalnosti i na žalost propusta, eto da je win za neku nijansu gori
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #211
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na desktop racunaru koristim Ubuntu 14.04 za neka testiranja itd. Radi odlicno, puno stabilniji nego win, ali isto treba vremena da se covjek navikne, ako ce da koristi terminal itd.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  12. #212
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    326
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja sam probao dosta linux distribucija. Lubuntu sam koristio dosta dugo, brz i stabilan. Lap top star 6-7 godina preporodi - napravi od babe djevojku Isto tako i linux peppermint je dosta optimizovan za slabije konfiguracije. Ubuntu sam koristio do prelaska na unity desktop koji neki hvale jer se nisam mogao navici na njega. Ima on svojih prednosti h koriscenju al ja nisam mogao . Preporucio bih ubuntu mate koji je usao u oficijalnu ubuntu familiju. trenutno koristim linux mint cinamon. Distribucije sa KDE desktopom nisam koristio. I za mene najveca prednost linuxa nad vindowsom "Mozes li mi ovo zavrsit, to je tebi 5 minuta ljubi te brat. - Ja bih al nemam windows, moras sam" 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  13. #213
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Da se vratimo izvornom pitanju.
    -Da li preci na Linux?!

    Iskljuchivo ako ces da radis neke vrlo specifichne taskove (polu/ili profesionalno) koji zahtijevaju takvu vrstu (radnog) okruzenja.
    A ako razmishljash o prelasku iz razloga, "dosadio mi je win","svi koriste win, ocu da budem drugachiji (da ispanem pametniji), ili Win je ka' VW/toyota, dosadan, svi ga imaju i uopste nije cool", onda apsolutno ne!

    Probah ih sve i bez ikakvog navijanja, Win je tata u 80% priche, a sad kad je Dz, to vec raste i na 90%. (za manje vise svakog regularnog nenamjenskog korisnika).
    ><

  14. #214
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Win je tata u 80% priche

    Ajde elaboriraj ako ti nije tesko. Volio bih i da mi nabrojis "
    specifichne taskove (polu/ili profesionalno) koji zahtijevaju takvu vrstu (radnog) okruzenja.". Interesuje me da vidim da li znas o cemu govoris.

  15. #215
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    Ajde elaboriraj ako ti nije tesko. Volio bih i da mi nabrojis "[/COLOR]specifichne taskove (polu/ili profesionalno) koji zahtijevaju takvu vrstu (radnog) okruzenja.". Interesuje me da vidim da li znas o cemu govoris.
    Uh, izrazito ne bih, tesko mi je od Win vs Linux polemika do besmila. Ono, tesko mi je od bilo kakvog navijanja generalno, a od polemika koje liche na Itard zelotske mantre, tek.

    Tako da cu probat malo drugachije,

    Znam da distro loveri i i svi ostali ljubitelji "Raw" stvari, tesko kapiraju zasto neko nema narochitu zelju da se bakce sa skriptama, paketima, verzijama, da o jadu radi ruchno modifikujuci i prilagodjavajuci, tek da bi instalirao/podesio kakvu glupost. Ali eto, ima onih koji vole "pechenije", uoblichenije, a nesto manje, "Raw" stvari, iz ovih ili onih razloga, nebitno.
    Tako, iako sam prvi za apsolutnu slobodu i da korisnik ima zadnju rijech, zaista nemam ni zelju, a ni zivota, da ga ostavljam na ronjenje po foruma, kao glavne Linux support baze, kad nesto zapne, a zapinje ponekad, uz svo duzno i ne-duzno postovanje prema open source-u . Osim, kao sto rekoh, ako nije za kakvo vrlo namjensko koriscenje.

    Nego, sve ovo nije narochito interesantno za prosjechnog korisnika i svodi se na, -Ako se redovno koristi bilo sto od Adobe suita, office-a (MS-vog), a u isto vrijeme oce se avetat i alt-tabovat na kakvu zahtjevnu 3d igru, (o DX12 necu ni da pricham), a ne radi se kakav programersko/developer/admin posao gdje je Linux dobar (prvi) izbor, Win je way 2 go. Ma koliko se to geekovima ne svidjalo, a tek kad je bedza.

    Na koncu moze se instalirati pored Windowsa i to bash lagano i imat se kao alternativa za odredjene stvari ili makar da se proba.
    Lichno bih mu sve falinke oprostio, ali UI uh, karakteristichni flat, suvi, siromasni look, chak i kod verzija koje upravo to pokusavaju izlijechiti, posle izvjesnog vremena tesko je ga je gledat uopste. Vidi se shljakerski outfit s kilometra. Ofc, jasno mi je zasto je to tako, ali kako god, ne prija oku.


    ><

  16. #216
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Kolega koristi Linux i mogu reći da mu kompatibilnost sa Office paketima i nije nešto...

    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #217
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @Bugi
    Reci kolegi da proba Wine da instalira a onda i Office 2003 ili 2007.


    @NexusVI

    Tvoj post je bio navijački, bez ikakvog argumenta. Ja te zbog toga pitao da ga obrazložiš a ti onda kažeš, ako sam te dobro razumio, da nerado obrazlažeš takve postove zato što iza njih slijeduje “rasprava do besmisla” kao i “polemika koje liche na Itard zelotske mantre”. Reci mi onda zašto postuješ u takvim temama? Primjetio sam da si gost i u temama kao što su “Iphone vs Samsung Galaxy”, “Mac vs PC”, “Android vs iOS”. Po meni te teme imaju daleko veći potencijal da se pretvore u veliku glupost od “Linux vs Windows” teme. Istina je da neki inženjeri iako imaju visok IQ i dobro znanje iz operativnih sistema nemaju širinu i znaju da budu isključivi. Često ne znaju ili ne žele da procijene sagovornika i njegove probleme korišćenja operativnog sistema pa njihovi postovi I ponašanje često odbiju ljude od teme. Al ako je nešto nepristupačno (mislim na post) većini ljudi ne znači da je besmisleno ili retardirano. Od toga postoje daleko gore stvari. Na jednom forumu je izbila čuvena tema “Playstation 3 vs Xbox360”. U početku je ta tema možda i ličila na nešto ali poslije… pa dovoljno je reći da su ljudi počeli da “pominju” familije jedni drugima. Ipak “rasprava” je dostigla vrhunac kada je neko naveo sledeći argument u korist Xboxa: “Znate li da Japanci imaju mali penis?”. Vjerovali ili ne mislim da ovaj post vam prilično dobro može objasniti ponašanje pojedinaca u ovakvim temama. Ko što reče moj profesor filozofije Balkanac će pošto-poto gledati da vam pokaže da je njegov duh jači od vašega. Zato se pominje ovo, ono, familije, prijeti se batinama a na kraju i ono najbitnije – veličina penisa. Da sumiram suština je u sledećem: “Moj je veći”. Nexus je bio dovoljno drzak da kaže “Itard zelotske mantre” ali ja ću se suzdržati da kažem šta mislim o ovakvim ljudima. Možda zbog toga što ih je na neki način zabavno posmatrati.

    Tako da cu probat malo drugachije,
    I šta je to “drugačije” u tvom postu? Što si odlučio da nas počastiš sa par argumenata. Poruka primljena. Znači li to da svaki argumentovan post je “drugačiji“ a svaki navijački je normalan tj nije drugačiji.

    Za početak nisam distro lover, štaviše naklonjeniji sam Windowsu. Ne zato što mislim da je bolji nego zato što sam ga više koristio. E sad, kako da ti protumačim ovo Raw? Šta je pisac htio da kaže? Da Linux ne dolazi podešen I sa odgovarajućim programima? To ne važi za sve distribucije. Arch Linux ne dolazi ni sam GUI-jem nego sve podešavaš preko komandne linije. S druge strane distribucije kao što su Ubuntu I Mint dolaze potpuno podešene sa gomilom instaliranih programa.

    Na Ubuntu I na Mintu nije bilo potrebe da se bakćem skriptama I konfiguracionim fajlovima jer je sve podešeno. Što se tiče ronjenja po forumima moraš nekad da roniš da bi riješio problem u Windowsu a ne samo Linuxu. Prije par sedmica sam instalirao drajvere za štampač na Windowsu. Ispostavilo se da štampaču treba čudo božje vremena da krene da štampa. Bio sam u čudu, drajveri instalirani sve instalirano kako treba a na ovaj problem prvi put nailazim. Onda sam zahvaljujući jednom forumu saznao u čemu je problem: PCL6 drajveri znaju da prave problem pa zato treba instalirati PCL5 drajvere. Sve to na Windowsu.

    Pominješ prosječne korisnike. Prvo mi moraš reći šta je za tebe prosječan korisnik. Prema mom iskustvu prosječan korisnik misli da su mu podaci nestali sa fleške zato što ima previše jak računar koji je uspio da pojede te podatke a ne zato što ima onaj čuveni virus što ti sakrije podatke sa fleške. Prosječan korisnik po mom iskustvu obavezno ima neki spyware I neki toolbar u browseru. Jednom sam sestri ostavio da koristi Windows 7 kao administrator. Ja ga nisam koristio par mjeseci ona jeste. Kada sam nakon toga upalio taj računar imao sam šta da vidim: prilikom podizanja sistema nekakav spyware skenira registy i hard disk a na sistemu je bilo više spyware-a nego što sam ja ikada uspio da skupim. I dok nepostojanje virusa, spyware-a za Linux bi bio razlog da im daš da probaju Linux tu nailaziš na jedan problem: većina ne bi mogla da prihvati malo drugačiji korisnički interfejs. Tu dolazimo do toga da se Windows koristi između ostalog jer smo navikli na njega. Ako odlučim da se vratim na Windows to će biti zbog te navike.

    Meni su računari struka ali ne koristim Adobe pakete. Photoshop se može instalirati preko Wine kao i Office 2003 I 2007. Što se tiče developerskog posla i Windows I Linux mogu da posluže. Za C# programiranje je Windows bolji izbor. S druge strane nije rijetkost da Java programeri prelaze sa Windowsa na Linux mada se može fino programirati u Javi i na Windowsu. To što je Win džabe (biće jedno vrijeme kolko shvatam) neće mu mnogo podići rejting. Znam da se Steve Balmer zaprepastio kada je do njega došao podatak da su u Kini 90% Windowsa piratski.


    Navodiš DX12. To je ok. Ako ste gamer onda Windows i tačka.

    Kažeš zatim da ti je UI (korisnički interfejs) problem. Jesi li znao da Windows ima samo jedan korisnički interfejs a za Linux postoji barem 15 različitih korisničkih interfejsa? Jesi li ih sve isprobao? Ja priznajem da nisam. Moj kolega radi kao programer u Amsterdamu. Veli da ne može poslije XP-a da smisli nijedan Windows između ostalog zato što mu se ne sviđa interfejs. Dakle tebi se sviđa Windows-ov interfejs a nekom drugom ne sviđa. Ukusi su različiti izgleda.

    Na kraju: svaki operativni sistem ima svoje za i protiv. Mozete naici na primjere tri vrhunska strucnjaka od kojih jedan koristi OSX, drugi Windows, treci Linux. Znam da kada se ljudi zaposljavaju u Facebooku (raspitajte se ko tamo moze da se zaposli) daju im da biraju izmedju Mac racunara I PC-a kao i da sami odaberu koji ce operativni system. Ako prelazite sa jednog na drugi budite spremni da jedno vrijeme izdvojite za privikavanje na taj sistem. Ako vas mrzi da se privikavate (po meni sasvim razumljivo) na novi OS to ne znaci da je on nuzno los. Ako je ocigledno da jedan sistem lose poznajete a izjavite koliko je on u procentima bolji ili losiji (ja stvarno nemam muda da izjavim koliko je u procentima jedan OS losiji ili bolji od drugog)… pa za to je potrebna velika arogancija u sprezi sa gluposcu.

  18. #218
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najjace mi je sto su glavni pljuvaci ovi sto su ga jednom ili ni jednom probali
    sent from tabure

  19. #219
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Da se vratimo izvornom pitanju.
    -Da li preci na Linux?!

    Iskljuchivo ako ces da radis neke vrlo specifichne taskove (polu/ili profesionalno) koji zahtijevaju takvu vrstu (radnog) okruzenja.
    A ako razmishljash o prelasku iz razloga, "dosadio mi je win","svi koriste win, ocu da budem drugachiji (da ispanem pametniji), ili Win je ka' VW/toyota, dosadan, svi ga imaju i uopste nije cool", onda apsolutno ne!
    Da budemo krajnje prizemni.

    Linux od kante napravi računar
    Linux nema viruse
    Linux ne "pada"

    Više nego dovoljni razlozi za prelazak
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #220
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Probao sam vidio da znam i batalio, vratio se VindoFsu i OsIKS-u. Meni je iskreno Linux top os ali kako starim tako gubim entuzijazam za eksperimentisanje i istraživanje. Inače sam se brzo "uklopio " jer sam paralelno sa Dos-om "odrastao" na HP-Unixu pa mi nije bio neki problem da brzo sredim sistem po mom ukusu i za moje potrebe. Linux je ok i tu nema priče, ja bih ga okarakterisao kao veoma zabavan os i ko ima stvarno vremena na pretek da ga prilagodi svojim potrebama, dobiće os koji što se tiče izgleda i UI-a, ne da pi ša na win nego izgleda 3x bolje i od OSx-a. Virusa ima ali je njihov broj zanemariv, treba da si baš maler da zakačiš neki, ali zato spy i mal je počeo da se gomila i za linux. Kako raste broj linuxaša pravo proporcijalno raste interesovanje za pisanje malicioznog softvera i za njih jer upravo zbog nonšalantnog stava "linux je siguran" postaju laka i zanimljiva meta. Mislim da svako ko želi da se informatički emancipira mora bar jednom da proba linux ali ne na 10 min ili jedan dan, nego da provede bar 15 dana na njega. 50 ako ne i više posto, garantovano će se zaljubiti u njega pa win će koristit baš kad moraju.

  21. #221
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Nekoliko razloga zbog čega je Linux bolji:
    - cijena
    - moguća instalacija na uredjaje koji troše mnogo manje struje od PC računara
    - moguća optimalizacija nekog sistema
    Zaključak:
    kućna upotreba - Windows
    poslovna upotreba ( osim na mjestima dje se zahtijeva windows ) - linux
    deuscroix

  22. #222
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    poslovna upotreba ( osim na mjestima dje se zahtijeva windows ) - linux
    Dakle 90% radnih mjesta windows.
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  23. #223
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by An0n1mUs View Post
    Dakle 90% radnih mjesta windows.
    Prije će bit obratno
    deuscroix

  24. #224
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Koja firma kod nas recimo ima Linux na kompjuerima?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #225
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nijedna, krekovani windows svudje

Page 9 of 20 FirstFirst ... 567891011121319 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje su zivjeli vasi preci?
    By nikola_mne in forum Sve i svašta
    Replies: 23
    Last Post: 07-10-11, 23:50
  2. Preci i Potomci (dokumentarni film)
    By Montenegrino-CT in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 04-02-10, 12:20
  3. Linux
    By Micky in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 03-02-08, 19:03
  4. Linux Irc
    By Ego_and_his_own in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 27-06-06, 17:43
  5. Linux
    By SpeedFreak in forum Software
    Replies: 99
    Last Post: 16-12-04, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •