Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 120

Thread: Rodjendanski pokloni za curu

  1. #51
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Naprotiv, loš si glumac, ali svakako jesi neki vid “ludila“. Mjeriti nečiju želju za davanjem, pa još kao obavezu i pritisak, je nakaradno, ali svakako u startu olakšava nivo komunikacije. Ko nije u stanju da primi, ni ne daje od srca već iz kalkulacije. Kud ćeš jasniji poklon...

  2. #52
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Naprotiv, loš si glumac, ali svakako jesi neki vid “ludila“. Mjeriti nečiju želju za davanjem, pa još kao obavezu i pritisak, je nakaradno, ali svakako u startu olakšava nivo komunikacije. Ko nije u stanju da primi, ni ne daje od srca već iz kalkulacije. Kud ćeš jasniji poklon...
    Ne znam na osnovu čega zaključi nešto tako o ovome momku?!
    Potpuno ga shvatam i otprilike znam možda i zašto razmišlja na taj način.
    A kad se već zalazi malo dublje u ovu tematiku, onda da napomenemo i ovo....
    Želja za davanjem je plod iskrenih osjećanja i kao takva ne trpi nikakve kalkulacije i "taktike". Što bi u današnjim okvirima i uslovljavalo neki poklon primjeren našem izuzetno plitkom džepu
    A kad je u pitanju želja za primanjem poklona.....e tu su pobude vrlo diskutabilne i nekako bi bilo logično da se neprijatno osjećamo ako bi to bio neki "neprikladno" skup polon. Ali ne zbog toga što bismo trebali to i uzvratit(što danas i jeste slučaj), već što da je sreće u toj vezi za tako nečim i ne bi postojala neka potreba.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dobro,nećemo s kopljem na njega. U pravu je.Kad god kupujete skupe poklone za nekog ko je možda u periodu kad jedva sastavlja kraj s krajem sa računima,ko nikad ranije nije dobio nešto tako skupo ili prosto čak i kad ima od malena ga nisu navikavali na poklone učinit ćete da osjeti nelagodu i potrebu da uzvrati na isti način.Ne pominjem naravno one zasebne koji će uzet sve što mogu a ne osjetit' potrebu za uzvraćanjem.Moramo nekog da upoznamo(to je važnije), da provodimo što više vremena sa njim (važnije) pa ideja za neki dar dodje vrlo lako jer mi onda znamo kakav je on i šta voli.Nije to onda neka velika filozofija.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #54
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Na osnovu moje psihičke "starosti" zaključih...

    Izgleda da je potreban pool šta je to "skup a šta jeftin poklon" obzirom da se u startu polazi od potrošačke korpe u CG, pa je već sve preko 50e skup poklon. A da li je to poklon ili je "poklon" heh.

    Da li sam ja neskromna, ukoliko bih u bliskoj budućnosti bila u komunikaciji recimo poslovnoj sa čičom iz Italije koji je bogatun i pritom vozi macijalaga, i ponudi mi da ufatim đir sa predmetnim vozilom? Ukoliko ja zaista imam lijepo mišljenje o marcijalagu, i vozi mi se, zašto bih propustila priliku i poklon koji mi čiča nudi jer je vidio da simpatišem vozilo? Zato što zarađujem malo u odnosu na njega, zato što bih ispala ____ (u name it), zato što čiča tim činom ustvari želi nešto od mene? Svašta. Ukoliko ja ne očekujem ništa od sebe, zašto bih se potresala oko toga šta tamo neko drugi, treći očekuje od mene. Njihov probljem...

    Ne razumijem uopšte potrebu da ukoliko neko nama priredi nešto lijepo, pokloni nešto, zbog čega se u startu pravi lanac da se treba i vratiti istom mjerom? Zbog čega to?

  5. #55
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To je ljudska potreba.Uzvratiti nekim činom, darom.

    Ako bih pošla od sebe, da mi srce gori za vožnjom najdražeg mi auta od nekog bogatuna a to je neko kome ne mogu čak ni prijateljski da pomognem nekad nešto a kamoli da imam prisan odnos sa njim, vjeruj mi ja bih odbila.I opet to što ja bih ne znači da sebi dajem za pravo da osudjujem ili mislim loše o nekom ko ne bi nešto uradio kao ja.

    Pool nije potreban,svako ima neku predstavu što je skroman i što je skup dar.Nekome ništa nije skupo al drugome do njega recimo dosta toga jeste pa nije računica već samo razmišljanje o drugom i uvažavanje onoga što on voli i kako on voli.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #56
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    910
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Samo sam vidio jednu osobu, u mojim pozamašnim godinama , koja poklanja ....onako od srca bez ikakve promišljenosti. A pošto znam kakav mu je život bio i kakvim sad živi, ne mogu nikako da se načudim čudu.....KAKO TO???. Jer se nikako ne uklapa u situaciju onako kako je ja vidim.
    Znam!!!! Sad ćete vi reći kako imam pogrešan pogled na ljude.....kako ste baš VI! ti koji poklanjate bezuzvratno i onako od srca
    Ali isto tako ZNAM!!! da vi nemate pojma koje su vaše prave pobude i namjerno ŽMURITE pred ljudima kojima se to licjemjerstvo čak i u očima vidi, a sve to iz razloga što volite da primate DAROVE. a I pomalo VAM gode srcu ti razlozi zbog kojih dobijate darove od suprotnog pola
    Jedan mali savjet......nastavite da primate, ali barem onda ćutite LOL.

  7. #57
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Naprotiv, loš si glumac, ali svakako jesi neki vid “ludila“. Mjeriti nečiju želju za davanjem, pa još kao obavezu i pritisak, je nakaradno, ali svakako u startu olakšava nivo komunikacije. Ko nije u stanju da primi, ni ne daje od srca već iz kalkulacije. Kud ćeš jasniji poklon...
    Nema to veze sa tim, al' bas nikakve veze.

    Mi muskarci, ustvari pricacu samo u svoje ime. Odmah znam sta hocu od djevojke. Prosto odmah kad nekog upoznas saznas neke osnovne stvari o njemu. Neke tebi bitne. I odmah projektujes u svojoj glavi sta hoces. Obicno za mene je to samo neka kratka avantura.
    E te avanture se nekada malo oduze. Ali tebi se ne promijeni onaj prvi utisak o djevojci. Sad ce me razumjeti moj pol vise, nego zene. Ali desilo mi se u zivotu da ostanem duze sa nekim nego sam zelio, jer ta djevojka je imala stan/sobu(student sa strane). I za Podgoricanina sa nekih 20-23 godine to je najvise trazena situacija.
    Imam takvu neku vezu koja mi ne stvara obavezu i zasto bih dozvolio da se to promijeni. Lako je primati poklone, nekima.

    Da ne sirim, ali prosto poklon koji sam smatrao vrednijim me je obavezivao na to da tu ostanem. Najmanji je problem naci nesto "jednako" za uzvratiti, ako se kalkulise.
    Takodje isti je slucaj sa emocijama. Samo nezrela, neodgovorna osoba ce nekog navesti da je zavoli(ima li vrednijeg poklona?), ako to isto ne moze da uzvrati. Nema podlije stvari od te.
    Ko razumije, shvatio je o cemu govorim.
    Last edited by samson; 25-12-14 at 11:46.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Ne znam za Vas, ali meni ovaj hladan vazduh jako prija, pa sam misljenja da mi ne moze stvarati obavezu niko ko mi je po dusi blizak.
    Ne znam prije koliko vremena se odomacio izraz "veza bez obaveza", niti sta predstavlja to, ali vjerujem da dvije individue, ukoliko se vise ne prepoznaju, nikakav poklon ne moze zadrzati u tom odnosu, pa bio taj poklon i njihovo dijete.

    Ne znam ni kako iko ikoga moze navesti da ga zavoli? Opet neka dresura? Fuj.
    Jel to ono javi vam se posle 9 mjeseci i kaze " ovo dijete je tvoj poklon" i natjera vas da je volite, zenite, pravite opstenarodno veselje, sa srcetom u grudima sto preskace :-D

    Zivot bi mi bio prilicno dosadan kada bih znala od prvog kontakta sta hocu od tog nekog. Naprotiv, uopste ne tragam ni za kakvim bitnistvarima van sebe same.
    Nisam jos imala nijednom slucaj da mi poklon daruje neko "nebitan" - bahat, nekulturan, iskompleksiran i etc... pa da osjetim potrebu da ga odbijem. To moze biti jedini razlog kod mene, mada ukoliko je primanje i od takvih kod mene prepoznato kao mogucnost da im pomognem da porastu... Nije mi problem da se "zrtvujem" ;-)

  9. #59
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Na osnovu moje psihičke "starosti" zaključih...

    Izgleda da je potreban pool šta je to "skup a šta jeftin poklon" obzirom da se u startu polazi od potrošačke korpe u CG, pa je već sve preko 50e skup poklon. A da li je to poklon ili je "poklon" heh.

    Da li sam ja neskromna, ukoliko bih u bliskoj budućnosti bila u komunikaciji recimo poslovnoj sa čičom iz Italije koji je bogatun i pritom vozi macijalaga, i ponudi mi da ufatim đir sa predmetnim vozilom? Ukoliko ja zaista imam lijepo mišljenje o marcijalagu, i vozi mi se, zašto bih propustila priliku i poklon koji mi čiča nudi jer je vidio da simpatišem vozilo? Zato što zarađujem malo u odnosu na njega, zato što bih ispala ____ (u name it), zato što čiča tim činom ustvari želi nešto od mene? Svašta. Ukoliko ja ne očekujem ništa od sebe, zašto bih se potresala oko toga šta tamo neko drugi, treći očekuje od mene. Njihov probljem...

    Ne razumijem uopšte potrebu da ukoliko neko nama priredi nešto lijepo, pokloni nešto, zbog čega se u startu pravi lanac da se treba i vratiti istom mjerom? Zbog čega to?
    Sta je macijalago/marcijalago?

  10. #60
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post

    Zivot bi mi bio prilicno dosadan kada bih znala od prvog kontakta sta hocu od tog nekog. Naprotiv, uopste ne tragam ni za kakvim bitnistvarima van sebe same.
    Vrlo brzo po upoznavanju djevojke znam da li to nesto moze biti ozbiljni ili ne. Jedini parametar za to mi je odgovor na pitanje ''Da li zelim da ta osoba sjutra vaspitava moje dijete''. Kada odgovorim na to pitanje, znam dje sam Ali udaljili smo se od teme.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Kako sam vas isprzio ka krompirice pod volat
    Evo izgubih 20min čitajući sve pažljivo od početka do kraja i mogu samo jednu stvar reći što se tiče ove teme a to je:

    @safre vas je stvarno ispržio... 😎

  12. #62
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Sta je macijalago/marcijalago?
    To je Lamborghini, mada cudno mi je da se on pominje na zenskom forumu. Pohvalno, moram priznati.

  13. #63
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Benzin View Post
    To je Lamborghini, mada cudno mi je da se on pominje na zenskom forumu. Pohvalno, moram priznati.
    Lamborghini Murcielago, da znam. Ali MACIJALAGO, to stvarno nisam znao sta je. Oce zene da se provozaju u auto a ni ime mu ne znaju.
    Sto ti kazes, pohvalno bas. Ni manje ni vise. BMW izgleda davno otpao.

  14. #64
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,619
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Ostara sam ja za ovakve price

  15. #65
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    sve to zavisi od osobe do osobe....realno, ja obožavam da dobijem neku "korisnu" stvar, a to znači da nikad ne možeš pogriješiti ako mi pokloniš cvijeće (svježe, dakako) i neki lijepi slatkiš, iako ne volim slatkiše uzivam da to dobijem...ili neku lijepu flašu nekog lijepog likera....knjigu koja je trenutno bestseler, može i dobri stari klasik (knjige "skupljam" i uvijek su dobrodošle tako da su moji ukućani poštedjeni mnogo razmišljanja) parfem, jedino ako znaš koji volim, kozmetiku takodje, samo ono što znaš da koristim inače su ti to bačene pare...s tim u vezi, ne bih nikada voljela da dobijem neki odjevni predmet, tašnu, cipele, jer mogu cipele biti jimmy choo ako mi se ne dopadaju - ne dopadaju mi se i ne volim da dobijam takve stvari na poklon...takodje sam jako osjetljiva na mirise i bilo što što ima intenzivan miris, liše prirodnog cvijeća mi smeta ako taj miris niej meni ugodan....a volim jako da dobijem poklon...recimo, ne bi mi smetalo kad bi mi moj čojak auto poklonio, ali bi to moralo da bue auto koje sam rekla da je predivno i neke slatke (meni) boje....meni je to bitnije nego stvarna vrijednost toga auta, mjerena njegovom snagom i kvalitetom (ne govorim o novcu)...eto tako, cvijeća nikad dosta
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #66
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista gore nego kad cvijece pokloni pa moras hodat' do kuce sa travuljinom a svi te gledaju. cus cvijece...nigdje veze. Jos ti usput uvene to ******.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Čuš cvijeće... Ne no BPLUG...

  18. #68
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    NK-PG
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerujete mi sitnice najvise oduseve, ako cete da kupite poklon, povedite je ili ako nedje zastane i to joj se svidi kupite to. Uglavnom je najbolje je da je izvedete da bira sta ce

  19. #69
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,818
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad već pominjete rođendanske poklone.... Gdje u Podgorici ima da se kupe plišane igračke???

  20. #70
    Join Date
    May 2004
    Location
    Podgorica - Cambodia
    Posts
    2,016
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikola555 View Post
    Kad već pominjete rođendanske poklone.... Gdje u Podgorici ima da se kupe plišane igračke???
    Znam da ima u Mil Pop

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    Budućnost

  21. #71
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default


    deuscroix

  22. #72
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,358
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    2,195
    Thanked in
    1,662 Posts

    Default

    Ma kakav Paco Rabanne... Giorgio Armani SI
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  23. #73
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,043
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    E ja sam mojoj pokolonio neki komplet, trenerka je u pitanju :fat:
    But if you never try, you'll never know..

  24. #74
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,358
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    2,195
    Thanked in
    1,662 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	nd.25947.jpg 
Views:	111 
Size:	5.7 KB 
ID:	128727
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    319
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pupina sminka..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ajmo da glasamo i poguramo curu! :)
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 07-01-14, 17:32
  2. Pokloni
    By oglas11 in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-13, 09:14
  3. Pokloni...
    By Phénix in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 63
    Last Post: 30-12-11, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •