Results 1 to 25 of 25

Thread: Urbana gerila

  1. #1
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default Urbana gerila

    disclaimer: riječ gerila je ovdje metafora...

    Bilo bi sjajno kad bi se u Podgorici (a zašto ne i u drugim gradovima) organizovala grupa entuzijasta koja bi sprovodila nekonvncionalne akcije "utjerivanja" kulture življenja nesavjesnim građanima kao i sramoćenja neažurnih javnih službi, sa plemenitim ciljem upristojavanja prostora koji dijelimo. Problem je što bi takva urbana gerila povremeno morala da pribjegava minimumu fizičke prisile gdje treba smisliti način kako izbjeći prijave, kao i eventualno nalijetanje na opasne likove. Ali barem da iznesem ideju, a konkretne metode se mogu razrađivati u cilju izbjegavanja problema.

    Recimo, organizuju se nekolike grupe koje ordiniraju po kvartovima i "kažnjavaju" nesavjesne građane za razna ponašanja koja naružuju grad. Naprimjer mislim na sankcionisanje stvari tipa bacanja praznih kesica, limenki i sličnog, za istresanje noseva po trotoaru, parkiranje po trotoaru ili travnjaku, lomljenje klupa, lomljenje autobuskih stajališta, puštanje pasa da kakaju po trotoarima itd.....

    Kako kazniti počinioca? Naprimjer, grupa hoda za njim jedno 500 metara i verbalno ga maltretira, izlaže javnoj poruzi pred prolaznicima ili tako nešto. Ili uhvatiti i slikati, pa postaviti sliku na FB stranicu grupe i opisati da je tog i tog dana uhvaćen kako radi to i to. Ko bude uhvaćen da nešto lomi, odvaljuje i slično, da se naprimjer ubaci u kakvu lokvu ili blato, ili u krajnjem slučaju u kontejner. Podsjeti me na ovo jedna "gospođa" koju neki dan viđeh kako razgleda izlog od zlatare u Nikićevu zgradu, zatim baca na trotoar papirnu maramicu i ulazi u zlataru. Poslije mi bješe krivo što ne uđoh za njom u zlataru da je malo verbalno izribam pred svima, dako bi se postiđela i dako bi drugi put bolje razmislila đe će bačit smeće.

    Urbana gerila može preduzimati i konstruktivne akcije. Uzmimo za primjer nešto što je zadnjih dana bilo upadljivo, a to je količina opalog lišća koje se nagomilalo po gradu a komunalne službe nisu marile. Pokupiti jednu gomilu lišća u par vreća i prosuti pred ulaz nekom načelniku odgovorne službe ili u bliznini opštine ili tako nešto. Ili u sred noći iscrtati farbom jedno 50 metara biciklističke staze duž neke ulice ili trotoara, za inat praznim obećanjima.

    Možda je ovo utopija, ali nije nepoznata stvar i nije izmišljanje rupe na saksiji, treba smo malo volje i hrabrosti.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Poslije dve ili tri uspesne akcije vodje dobiju nekakve pare koje pocnu trosit na sebe pa se posvadjaju ko vozi bolje biciklo.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    disclaimer: riječ gerila je ovdje metafora...

    Bilo bi sjajno kad bi se u Podgorici (a zašto ne i u drugim gradovima) organizovala grupa entuzijasta koja bi sprovodila nekonvncionalne akcije "utjerivanja" kulture življenja nesavjesnim građanima kao i sramoćenja neažurnih javnih službi, sa plemenitim ciljem upristojavanja prostora koji dijelimo. Problem je što bi takva urbana gerila povremeno morala da pribjegava minimumu fizičke prisile gdje treba smisliti način kako izbjeći prijave, kao i eventualno nalijetanje na opasne likove. Ali barem da iznesem ideju, a konkretne metode se mogu razrađivati u cilju izbjegavanja problema.

    Recimo, organizuju se nekolike grupe koje ordiniraju po kvartovima i "kažnjavaju" nesavjesne građane za razna ponašanja koja naružuju grad. Naprimjer mislim na sankcionisanje stvari tipa bacanja praznih kesica, limenki i sličnog, za istresanje noseva po trotoaru, parkiranje po trotoaru ili travnjaku, lomljenje klupa, lomljenje autobuskih stajališta, puštanje pasa da kakaju po trotoarima itd.....

    Kako kazniti počinioca? Naprimjer, grupa hoda za njim jedno 500 metara i verbalno ga maltretira, izlaže javnoj poruzi pred prolaznicima ili tako nešto. Ili uhvatiti i slikati, pa postaviti sliku na FB stranicu grupe i opisati da je tog i tog dana uhvaćen kako radi to i to. Ko bude uhvaćen da nešto lomi, odvaljuje i slično, da se naprimjer ubaci u kakvu lokvu ili blato, ili u krajnjem slučaju u kontejner. Podsjeti me na ovo jedna "gospođa" koju neki dan viđeh kako razgleda izlog od zlatare u Nikićevu zgradu, zatim baca na trotoar papirnu maramicu i ulazi u zlataru. Poslije mi bješe krivo što ne uđoh za njom u zlataru da je malo verbalno izribam pred svima, dako bi se postiđela i dako bi drugi put bolje razmislila đe će bačit smeće.

    Urbana gerila može preduzimati i konstruktivne akcije. Uzmimo za primjer nešto što je zadnjih dana bilo upadljivo, a to je količina opalog lišća koje se nagomilalo po gradu a komunalne službe nisu marile. Pokupiti jednu gomilu lišća u par vreća i prosuti pred ulaz nekom načelniku odgovorne službe ili u bliznini opštine ili tako nešto. Ili u sred noći iscrtati farbom jedno 50 metara biciklističke staze duž neke ulice ili trotoara, za inat praznim obećanjima.

    Možda je ovo utopija, ali nije nepoznata stvar i nije izmišljanje rupe na saksiji, treba smo malo volje i hrabrosti.
    Nas narod nema obraza tako da ne znam koliko bi to proslo sa slikavanjem i verbalnim ribanjem i pricom. Dzabe sva slikavanja i cuda nas narod se jedino moze opametiti ako ga dobro udaris po dzepu.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,052
    Thanked in
    844 Posts

    Default

    Zasto to raditi? Nisu oni krivi sto su takvi vec oni sto su ih bahatosti i naucili. Ali ko smije da udari na njih!? Pssssst.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Podsjeti me na ovo jedna "gospođa" koju neki dan viđeh kako razgleda izlog od zlatare u Nikićevu zgradu, zatim baca na trotoar papirnu maramicu i ulazi u zlataru. Poslije mi bješe krivo što ne uđoh za njom u zlataru da je malo verbalno izribam pred svima, dako bi se postiđela i dako bi drugi put bolje razmislila đe će bačit smeće.
    Ae posteno reci, bi li ti bilo krivo i da je to uradio neki grmalj od 2m i 120 kg, kome se mala torbica pod miskom opasno zategla necim sto neodoljivo podsjeca na pistolj...?
    bi li onda zalio- a u p.materinu, treba sam uc za njim i svasta mu rec...
    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    gdje treba smisliti način kako izbjeći prijave, kao i eventualno nalijetanje na opasne likove.
    malcice licemjerno, moras priznat...
    da ne bude da trolujem, svidja mi se ideja...
    ali vidji ovo- pominjes nekakvo lisce i maramice po ulica... sve je to lijepo, ali zar ne bi bilo korisnije da se npr. nekom kontroverznom biznismenu preko noci polomi auto, isto zapali, isara fasada, da se izvrijedja na sred ulice i tako to...
    ono, gerila je ipak jaka rijec...
    Last edited by karamazov; 15-12-14 at 18:32.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,978
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Polako, prvo gerilica, pa gerila...
    Samo šteta što se komunalna policija ne bavi sa ovim, ima ovlašćenja ali nema mudah

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #7
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je lijepa ideja, ali nema moodah u narodu za takvo što.

    A vjerujte da niko nije imun na javno blaćenje. Koliko vas je odustalo od nekog glupiranja javnog, sa mišlju ''Koji će mi ovo kooratz, da me neko uslika i okači na Pg vremeplov''?

    Ali kao i svuđe, i tu bi bilo zloupotrebe. I prećerivanja. I svega.

  8. #8
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Zasto to raditi? Nisu oni krivi sto su takvi vec oni sto su ih bahatosti i naucili. Ali ko smije da udari na njih!? Pssssst.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Malo bi teze bilo naci roditelje doticne osobe. Previse je posla to.

    Tesko je to ostvariti. Niko nece da se zamjera drugima, da se eksponira, a malo ko bi to cijenio. Kad bi se vec radilo u tajnosti, pod okriljem noci, mozda se nesto i ucini.

    Gledam ljude na ko zna koji sprat solitera kako mijenjaju prozore. Stemuju oni, opada beton, i sve to po trotoaru i travi ispod. Nidje zastitne trake, nidje niko da opomene prolaznike. Gledam ja tako, opsujem koji put glasno, ali ipak odoh svojim poslom. Svi mi svakodnevno precutkujemo razne stvari.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ae posteno reci, bi li ti bilo krivo i da je to uradio neki grmalj od 2m i 120 kg, kome se mala torbica pod miskom opasno zategla necim sto neodoljivo podsjeca na pistolj...?
    bi li onda zalio- a u p.materinu, treba sam uc za njim i svasta mu rec...

    malcice licemjerno, moras priznat...
    da ne bude da trolujem, svidja mi se ideja...
    ali vidji ovo- pominjes nekakvo lisce i maramice po ulica... sve je to lijepo, ali zar ne bi bilo korisnije da se npr. nekom kontroverznom biznismenu preko noci polomi auto, isto zapali, isara fasada, da se izvrijedja na sred ulice i tako to...
    ono, gerila je ipak jaka rijec...
    Evo moja komšinica je na bulevar Sv. Petra Cetinjskoga stala na pješački izmedju dvije trake, pošto ne možeš preć za trajanje zelenoga svijetla i staje džip na crveno, otvara se prozor i grmalj od dva metra izbacuje praznu kutiju cigara ispred nje, tik, dobro je pogodio nije, ona se ladno saginje podiže kutiju i kucnu na prozor, ovaj ga odškrinu-"ispalo vam je nešto"...dodade mu onu zgužvanu kutiju....pogleda je zbunjeno, uze kutiju i ni riječ ne progovori! E to treba svi da radimo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #10
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ja se bukam samo kad vidim da je u pitanju neko slabiji fizički od mene... Ako je neki grmalj onda se ućutim kao fukara i psujem u sebi...
    look right through me

  11. #11
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fizička snaga je danas dobrodošla samo na skeli, ratu i potpunom mraku... dok je u nešto uređenijim društvima odlična za razriješit kesu. Takoreći - NEPRAKTIČNA spram snage uma.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #12
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Fizička snaga je danas dobrodošla samo na skeli, ratu i potpunom mraku... dok je u nešto uređenijim društvima odlična za razriješit kesu. Takoreći - NEPRAKTIČNA spram snage uma.
    Neprakticna je snaga grmalja od 2 m i 120 kg nasprem, evo recimo tebe, koji oces da mu ukazes na pogresnu stvar, ili da mu ukazes na pogresnu stvar ubacujuci mu kutiju kroz prozor od auta i on krene na tebe, ne sigurno da se rukuje s tobom.... neprakticna je? Onda ga ti ipak smiri umom-kad si vec izazvao zajebanciju. Nemoj me pogrsno shvatit, ne ciljam na tebe, nego uopsteno govorim ovo. Racunajuci da danas i svako drugo dijete od 17 god ima noz sa sobom a kamoli ko stariji (to se nikad ne zna) -ne treba se petljati u tudje stvari sve dok se neko ne petlja u tvoje.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Um caruje...
    Reputaciji Fjodora Jemeljanenka sa tvoga avatara snaga itekako ide u prilog, dok se faktorom iznenađenja ne smatra odmjeravanje snage već vrlo promišljen čin.
    A gorenavedeni slučaj i nije neki primjer, jer ko se igra sa vatrom - bude opečen.

    Borbene vještine i osnove u baratanju vatrenim i drugim oružjem su nešto sasvim drugo - nekada i nasušno predstavljano svakome od nas... naravno za razliku od današnjih igraonica, roštilja, rođendana, karaoka, kladionica i još sto čuda.

    Mada, nađoh neđe, prigodan tekst baš za ovu temu...

    "Kasno uveče šetao sam parkom. Odjednom sam začuo vrisak koji dolazi iz žbunja. Nastavio sam da slušam i shvatio da je žena napadnuta, čuo sam zvuke borbe i jauke. Nekoliko trenutaka sam oklevao, treba li da se umiješam, da pomognem sirotoj ženi?

    Uspaničio sam se, strah me je bilo da i ja ne budem povrijeđen, šta ako ima oružje, mogao bih izgubiti svoj život, ovo nije moja borba. Možda je bolje da pozovem policiju, pomislio sam? Onda sam shvatio da ženski glas postaje sve slabiji, tako da sam znao da moram brzo da djelujem. Da li mogu da pobjegnem od ovog, lomio sam se? Konačno sam odlučio da moram da pomognem nepoznatoj ženi, čak i ako rizikujem svoj život! U trenutku odluke osjećao sam neku čudnu transformaciju iznutra, moralnu i fizičku snagu , pa sam utrčao u grmlje. Izvukao sam napadača, i navalio na njega svom svojom snagom. Posle nekoliko minuta borbe, uspio je da se iskobelja iz mog stiska i pobjegne.

    Teško sam disao, polako sam došao do djevojke, koja je skrivala iza drveta. Bio je mrak , pa nijesam mogao da joj jasno vidim lice. Osjećao sam da je veoma uplašena, nisam se približavao i iz daljine sam pokušao da je smirim: "Sada ste bezbjedni, sve je u redu, on je pobegao". Posle nekoliko trenutaka čuo sam njene reči i sa velikim čuđenjem prepoznao njen glas : " Tata , jesi li to ti? ". Djevojka koju sam spasio bila je moja kćerka."
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #14
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Istinit primjer drustvene odgovornosti i pomoci osobi u nevolji: Noc, mada ne prekasno. Svadjaju se momak i djevojka, sta li su vec, i momak fizicki napadne djevojku sa par samara. Covjek koji je bio u blizini pridje da smiri situaciju i spasi djevojku, kad lik i njega pofino isprebija. Vidi sin, 18-ak godina, da mu bije oca, pritrci, kad i on dobije fine batine. Krvavi obojica zavrsili.
    Treba gradjani da obavljaju posao policajaca, koji u paru sjede u kola i zaustavljaju, koji grupno u kombiju idu na hamburgere, koji sjede po kancelarijama umjesto da su na terenu. I jos nadrljaju. No aj.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mogu svi biti dušebrižnici, ima ih i brzonogih . . .
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,823
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,052
    Thanked in
    844 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by useruseruser View Post
    Istinit primjer drustvene odgovornosti i pomoci osobi u nevolji: Noc, mada ne prekasno. Svadjaju se momak i djevojka, sta li su vec, i momak fizicki napadne djevojku sa par samara. Covjek koji je bio u blizini pridje da smiri situaciju i spasi djevojku, kad lik i njega pofino isprebija. Vidi sin, 18-ak godina, da mu bije oca, pritrci, kad i on dobije fine batine. Krvavi obojica zavrsili.
    Treba gradjani da obavljaju posao policajaca, koji u paru sjede u kola i zaustavljaju, koji grupno u kombiju idu na hamburgere, koji sjede po kancelarijama umjesto da su na terenu. I jos nadrljaju. No aj.
    Istu sam imao priliku doduše sa drugačijim ishodom. Sjedim i čitam na parkingu jedne skole čekajući klince sa treninga negdje oko 20h. Jesen. Oblačno bez kiše. Mrak. Kad iz nekoga auta nekih 15-ak metara od mene čuje se "Biljanaaaaaa nemoj da me nerviraš, Biljanaaaaaa!!!". Međutim Bilja grdna nastavi da ga nervira i kad ono fljaaaas, fljas, fljas po Bilji. Vrišti Bilja, kumi, moli da je ne bije ali ovaj navalio i lema li lema. Tu se naravno normalnoj osobi javi nagon da interveniše ili zovne policiju ali ne i meni iako sam bio vidno iznerviran jer ne mogu sa mirom da čitam. Elem, posle 10 minuta lemanja i vike počeše oni da se izvinjavaju jedno drugom i da se ljube, maze itd. Ne znam što je dalje bilo jer sam morao đecu kući da vraćem ali oću da vam kažem da situacija često izgleda da zahtjeva intervenciju, a ustvari u pitanju je ljubaf čista i iskrena. Bilja to odlično zna jer je On ne bi tukao da je ne voli. Ako ti nije stalo do nekog zašto bi se mučio da ga biješ jel?

    Naravoučenije: Ili zovite policiju ili nađite neko mirnije mjesto za čitanje. Ja prvo nisam uradio zbog pozamašnog iskustva sa parkinga u PG, a drugo iz gore navedenog razloga. Đeca su prioritet.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,981
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    A i reka' je da je nece vise bit'.
    Slazem se.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima i masu situacija dje se svadjaju momak i djevojka, i dje on nju krece da lema, lupa samare, ti upadnes tu da je odbranis a ona po tebi svasta. Zato je najbolje gledat svoja posla.
    Slicno nesto kao sto je CAESAR gore rekao.

  19. #19
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Ima i masu situacija dje se svadjaju momak i djevojka, i dje on nju krece da lema, lupa samare, ti upadnes tu da je odbranis a ona po tebi svasta. Zato je najbolje gledat svoja posla.
    Slicno nesto kao sto je CAESAR gore rekao.
    E to da mi se desi - da priskočim njoj u pomoć kad je bije momak i da onda oboje na mene nasrnu.... tačno bi i njoj uradio seriju lijeva, lijeva desna lagana, samo da je prizemljim
    look right through me

  20. #20
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Istu sam imao priliku doduše sa drugačijim ishodom. Sjedim i čitam na parkingu jedne skole čekajući klince sa treninga negdje oko 20h. Jesen. Oblačno bez kiše. Mrak. Kad iz nekoga auta nekih 15-ak metara od mene čuje se "Biljanaaaaaa nemoj da me nerviraš, Biljanaaaaaa!!!". Međutim Bilja grdna nastavi da ga nervira i kad ono fljaaaas, fljas, fljas po Bilji. Vrišti Bilja, kumi, moli da je ne bije ali ovaj navalio i lema li lema. Tu se naravno normalnoj osobi javi nagon da interveniše ili zovne policiju ali ne i meni iako sam bio vidno iznerviran jer ne mogu sa mirom da čitam. Elem, posle 10 minuta lemanja i vike počeše oni da se izvinjavaju jedno drugom i da se ljube, maze itd. Ne znam što je dalje bilo jer sam morao đecu kući da vraćem ali oću da vam kažem da situacija često izgleda da zahtjeva intervenciju, a ustvari u pitanju je ljubaf čista i iskrena. Bilja to odlično zna jer je On ne bi tukao da je ne voli. Ako ti nije stalo do nekog zašto bi se mučio da ga biješ jel?

    Naravoučenije: Ili zovite policiju ili nađite neko mirnije mjesto za čitanje. Ja prvo nisam uradio zbog pozamašnog iskustva sa parkinga u PG, a drugo iz gore navedenog razloga. Đeca su prioritet.
    evo jedna slicna prica... drugarica se dosta puta zalila kako zivi u staru zgradu dje su zidovi tanki a komsije sa sprata, mladi par, znaju da budu bucni... u pocetku je sve bilo lijepo i fino, ponekad bi se komsije kresnule malo glasnije, ali nista strasno... medjutim, sa vremenom su medju njima pocele i prve svadje...pa sve cesce i cesce... iiiiiiiiii, skoro nedje, komsije se ponovo posvadjaju... ali ovaj put znatno ozbiljnije... Bilo je rijeci- UBIT, ZAKLAT, nesto u tom smislu... Nevjesta vristi nesto u smislu ODLAAZIIIM, lupa vratima, kad ovaj krece za njom, i u hodnik na sprat ispod, tj sprat dje mi zivi drugarica, ovaj pocinje da je bije. E sad, po njenim rijecima, nije se radilo o par samara, vec o pravim batinama, djevojka je pala na stepenice a ovaj manijak je udarao nogama, a onda je poceo ZA KOSU da je vuce nazad u stan... Prica mi da kad je pogledala kroz spijunku, toliko se prestravila, da je pocela da drhti i da place, da nije mogla da uzme telefon da pozove policiju... iiiii, kad se malo smirila, posla je, uzela telefon, i po njenim rijecima, taman je ukucala 1, kad je opet cula hajku na sprat... Samo, ovaj put se radilo o takvom SEXU, da je ova mucenica vristala kao da je kolje... Ponavljam, to se sve izdesavalo u roku od nekoliko minuta... ujutro ih je srela zagrljene...
    sto reci, koju poruku poslati...
    Last edited by karamazov; 17-12-14 at 18:24.

  21. #21
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Par šamara, umjesto predigre, za dobar i vatren SES?

  22. #22
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Oce coek da napada stare zene a ne smije betone koji izadju iz teretane i udju u auto koje je na trotoar npr. Zbog ovakvih slucajeva nejednakosti trebalo bi smislit gerilu za urbanu gerilu.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Evo jedan odličan primjer akcije u prilog temi


  24. #24
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolko je farbanje?

  25. #25
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicno :-)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi Urbanisticki Plan ? ( urbana legenda ili bliska stvarnost ) ?
    By Black_Pirate in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-10, 01:57
  2. Replies: 8
    Last Post: 17-09-10, 20:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •