Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 262

Thread: Novi Sjaj Žabljaka

  1. #126
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pocket
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Korisno, hvala.
    Rade li ski centri, ima li dovoljno snijega?
    Pametna, zgodna žena u Crnoj Gori može da živi ka' grofica.

  2. #127
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Radi savin Kuk, ali kisa je utukla snijeg. Ne nadaj se dobrom skijanju
    One Ring to Rule them all...

  3. #128
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A lupo didjento vidimo se sa cijenama. Oro ti je top za uvece, mozda najbolji

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040D using Tapatalk 2
    Renault

  4. #129
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pocket
    Posts
    420
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Javorovača ništa?
    Vodim početnika sa sobom, Savin kuk je isto malo ozbiljniji koliko vidim.
    Pametna, zgodna žena u Crnoj Gori može da živi ka' grofica.

  5. #130
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Na zabljaku nema vise nista...

    Ima da se vrtis Lupo,Zabljak,Zlatni papagaj, Javorovaca... uzas jedan, nikad gore nije bilo...a da ga volim volim...
    Hellblazer...

  6. #131
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Neka preporuka za sjestaj ili vikendica za iznajmljivanje na 7 dana?

    Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  7. #132
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Neka preporuka za sjestaj ili vikendica za iznajmljivanje na 7 dana?

    Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    Ako ces sa fameljom : http://www.durmitorski-bungalovi.com/
    One Ring to Rule them all...

  8. #133
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Obicno biram hotel jer idem sa djecom ali reko da se proba nesto drugo.Fala za preporuku cuo se sa momkom. Imas pivo prekosutra ako si na Zabljak.

    Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  9. #134
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    I koliko te je ispalo za 7 dana?

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #135
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    35 eurica dnevno

    Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  11. #136
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    Пар питања идем са странцима горе, гдје јести у које ресторане, да ли има ђе доброг качамака, грушевине, кајмака и осталих специјалитета, не мора у ресторан него и неко дома да спреми, и шта гледати а да се не планинари превише, која језера осим црног посјетити итд и сл.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  12. #137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Cicvara ti je najbolja u Lunu(ne ocekuj top ambijent) kacamak i kisjelo mlijeko u Nostalgiju. Najbolja jagnjetina nadaleko organska u Momcilov grad.

    Za dorucak Lupo D argento (isto espreso najbolji imaju).

    Najbolji restoran u gradu ali nemaju bas nacionalnu kuhinju(hrana + ambijent top) je Dvoriste

    Povedes ih na Sedlo pa odatle malo pjeske dolje da probate sira ili skorupa u katune.

    Od Crnog jezera ti je lagano sat - satipo do Zmijnjeg.

    Obavezno na Curevac i na malu crnu goru ih vodi

    A povezi ih i do Vrazjeg, iznad Vrazjeg najnoviji Unesco site - grcko groblje. Ako ti treba jos kakav info pitaj specificno

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  13. #138
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    da znam nisam do sad pisao u ovoj temi, ali evo i ja da se javim kao neko ko je kao dijete svako ljet bio na zabljaku preko Radoje Dakica, a zadnji skoro 20 godina sam vrlo cesto tamo, jer smo napravili vikendicu.
    Malo je reci da volim da idem na Zabljak...koristim svaku priliku da idem gore...narocito ljeti... ali situacija gore je tako losa da se u zadnje vrijeme razmisljam da li da idem gore ili da platim negdje sa strane i povedem porodicu...
    1. bezobrazluk je karta koja se naplacuje za ulaz na jezero...cijena te karte ako je vec na dnevnom nivou ne bi smjela da predje 50centi... razumijem da ce da plate turisti koje dovedu tu i izbace ih tu iz autobusa, ali neko ko dodje da provede 7-10 dana sa porodicom treba da udje jednom i vise nikad??? Ja ludim od onih ljudi koji rade tamo... nemam protiv njih nsita licno naravno, ali kad dodjem gore uglavnom ih zaobidjem... e sad fora je sto u jeku sezone rasporede ljude bukvalno na svm prilazima jezeru...tako da im ljudi sjede u auto negdje u ladovini, pa kad se primaknes evo ga da te zaskoci...
    nisam bio odavno na mostu na Tari ali cuh i da tamo naplacuju ljudima ko hoce da predje preko mosta pjeske???
    2. neljubaznijih i sporijih ljudi od Zabljacana ja ne znam, i dok je to tako tesko da im turizam moze napredovati
    3. cijene svega sto nude su katastrofa u poredjenju sa konkurencijom...na zlatiboru za 700din po osobi dobijate kartu za zicaru, spustanje "bob-om" po sinama i spustanje niz nekustranu na gumi... na zabljaku zicara po osobi ksota skoro 10€, camac da se iznajmi je ja mislim 9€.... hrana u najvecoj prcvari je na nivou najveceg turisticko centra i nekog luksuznog restorana...a hrana u vecini objekata je prilicno losa...narovito ako se uporedi sa cijenom
    4. hotela nekih vecih vise i nema...a sad se tek renovira fudbalski teren ispod planinke... da ne pominjem da ne znam dje ima teren za kosarku, tenis i sl.... za bazen i ne znaju sta je to...
    5. Voli u centru ima cijene katastrofa...
    6. igralista za djecu nema, sem sto nudi hotel polar star i restoran javorovaca...
    7. zicara preko bosace koja bi mogla da bude krcata vec godinama ne radi, i samo propada bezveze... a inace da radi vjerovatno bi se neko zeznuo da ode jednom do momcilov grada kad vidi cijene...
    8. skijam kao amater, svake zime sam gore, jos nisam skijao na savinom kuku. 2-3 godine za redom sam skijao na kopaoniku...ko je bio zna da je poredjnje nemoguce...

    sve u svemu, ponuda za turiste je losa losa losa.... nema ni ponude za sportske ekipe...mada je napravljena sala, ali ja gore nikad nikoga sem rukometasica nisam vidio... dok npr na zlatiboru se ne mozete mimoici od fudbalera i drugih sportista... sto iz srbije sto iz crne gore...

    ima dosta tih primjera... sad i ne mogu svega da se sjetim.... ali na Zabljak ko dodje jednom, doci ce opet jedino ako je ljubitelj setnje i prirode sto i jeste glavni adut zabljaka...ne postoji druga stvar koja nekoga moze privuci da ponovo dodje...

  14. #139
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ko dozivljava Zabljak kao mjesto za nocni provod i mjesto dje ce djecu voditi na ringispil, na Zabljak slobodno neka ne ide.

    Zabljak na zalost nije vise zimska destinacija ali je postao destinacija za ljetnji ODMOR i bijeg od vrucina ili kao polazna tacka za aktivan odmor u smislu rafting, kanjoning, planinarenje, voznje kruznim putem oko Durmitora.

    Ne bih volio da se Zabljak pretvori u Zlatibor.

    To za zicare se slazem ali voznja velikim camcem za 2+2 za 9eura po satu na Crnom jezeru (ili 6 eura po satu u manjim camcima za dvoje) nije skupo.

    Ako je ko gore stalni posjetilac onda sigurno zna makar 3 nacina da bez ikakve velike muke dodje na jezero da ne plati kartu.

    Pricati da li su cijene u Voli vece za 20% ili nijesu je za nekog ko se zove turistom je bespredmetno.

  15. #140
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    ja konkretno ne dozivljavam zabljak kao mjesto za nocni provod... niti sam kad nesto izlazio gore posebno....ali kad ti dodje drustvo, pa oces nedje da ih izvedes, onda trt...sve se svodi sad da popijes kafu nedje...
    slazem se da postoji nacina da se udje...i ja ih znam 10....a onda setam i dodje mi onaj covjek i maltretira me da mu pokazem kartu....
    ja vise pricam ovo gore kroz oci nekog turiste, jer ja koji sam gore cesto znam sto i kako da uradim...
    inace zabljak ima ogroman potencijal ali nije iskoriscen.... kad vec pomenu rafting, moje drustvo je sad bilo na rafting..njih 15tak su platili bosancima, jer su bili prilicno jeftiniji...zasto da te pare idu u bosnu? zasto da ljudi koji su zeljni odmora i setnje idu u na jahorinu, bjelasnicu ili zlatibor... kad zabljak moze da ponudi mnogo mnogo vise???
    ne kazem da treba da postane vasar, da sve treba unistiti zbog turizma...ali da se krene nesto raditi, da se ponude sadrzaji neki za porodicne ljude, da se poboljsa nivo usluge, da se cijene za neke stvari koriguju.... garantujem ti bi zabljak tokom ljeta i tokom zime bio pun... da bi svi kapaciteti smjestajni bili puni...a od toga mjestani moraju imati koristi... druga je stvar sto oni imaju neki stav tipa dodjose da nam sve uniste....a onda uvece kad gledas zalazak sunca preko stuoca, nisi u mogucnosti zbog oblaka dima koji prekriva zabljak zbog paljenja smeca na deponiji...
    a da ne pominjemo sto bi mogao da ponudi kao zimska destinacija....a onda cijene za ono sto sad nudi kao ski centar su katastrofa u odnosu na mnogo bolje uredjeni ski centri...

  16. #141
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Oko Ski centra i gostoljubivosti mjestana se potpuno slazemo.

    Generalno, vecini stranaca su Zabljak i Durmitor super, dok vecina mojih Podgoricana i primoraca grinja kako nema sadrzaja i pominju Zlatibor kao primjer kako treba da izgledaju ti sadrzaji.

    Ne kazem da ti spadas u te ali ti kojim je Zlatibor pojam odmora nek idu tamo i sve super. Ja cu na Zabljak.

    Opet ponavljam ne bih volio da Zabljak postane Zlatibor.
    Last edited by kimmi; 26-07-16 at 13:06.

  17. #142
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    ista stvar.... ja zlatibor ne volim... niti imam neku zelju da idem gore... ali ja bih prvi volio svako malo da odem na zicaru na savin kuk, na momcilov grad...u avanturisticki park....ali da to platim po nekoj normalnoj cijeni... a ne da razmisljam 5 puta mogu li ili ne mogu...jos ako treba nekoga da povedem sa sobom odose pare dok trepnes...
    ako se ne varam na zlatiboru je samo zicara 300din, a 700din je komplet od 3 karte koje sam pomenuo vec ranije...
    povedem bratanice, prvo treba da ih provucem kroz sumu nedje da ne bi platili po 3e ulaz...a onda dodjes u avanturisticki dje mislim da nema nista ispod 10€ po osobi...
    zar nije bolje da je ulaz na jezero 50centi pa bi ga vjerovatno vecina i placala...ili makar mnogo veci dio....
    zar ne bi bilo bolje da je zicara 3eura po osobi, i da bude uvijek puna, a ne sto je prazna...ili ugalvnom sto ne radi...
    zar ne bi bilo bolje da onaj hotel durmitor koji je na najljepsem mjestu na zabljaku radi, da je renoviran a da izgleda kao i sto jje i sad....da je ispred njega puno djece kao sto je nekad bilo... a ne nekakav park zabavni iz cijih se zvucnika cuje neka teska narodna muzika, od koje vukovi pobjegnu u vrh medjeda...
    da ne pominjem hotel jezera, koji bi uvece uvijek bio pun, neka ziva muzika, pivce i sl...preko dana tereni za fudbal, kosarku i sl...a sad izgleda kako izgleda... jezera,durmitor i planinka su bili zastitni znaci zabljaka...pogledajte na sta sad lice...
    da ne pominjem koliko su priganice koje su na sred planine dolazile bez icega kostale u restoranu pored jezera ranije dok je radio... pa onda moras da trazis da ti donesu (naravno uz dopaltu) med ili sir, i obicno ti donesu neki usecereni med... alo, to je planina, sira i meda treba da imaju vazda... i onda dvije procije priganica paltis kao dobar rucak u PG....
    imali bi da pricamo o zabljaku i zabljacanima do sjutra....jos ako bise dofatili policajaca/saobracajaca, e to su tek teski ljudi....gore kad sam, sabracajnu i vozacku ostavim pored menjaca, jer svako malo me zaustave da vide imam li opremu...
    Last edited by E_K_V; 26-07-16 at 13:29.

  18. #143
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rece mi jedan sa Zabljaka da bi Podgoricanima naplaciva 100e ulaz na crno jezero, jer sve pare idu u PG pa pukose od ljubomore. A sto je ovoo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Renault

  19. #144
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Zabljak je prska. Ne idem vise. Prodat goMna srbima i zdravo.




    Sent from my HUAWEI NXT-L09 using Tapatalk
    Hellblazer...

  20. #145
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Prodat Italiji.

  21. #146
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    najlakse se sprdat
    zabljak, pljevlja, savnik i pluzine bi mogle da zive od turizma na Durmitoru, Tari....

  22. #147
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    A dobra im je nacionalna kuhinja. Umjesto kacamaka posluze ti palentu a dvije omanje krtole prepolovljene i ispecene u rernu sa malo sira naplate 8 eura.
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  23. #148
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    da znam nisam do sad pisao u ovoj temi, ali evo i ja da se javim kao neko ko je kao dijete svako ljet bio na zabljaku preko Radoje Dakica, a zadnji skoro 20 godina sam vrlo cesto tamo, jer smo napravili vikendicu.
    Malo je reci da volim da idem na Zabljak...koristim svaku priliku da idem gore...narocito ljeti... ali situacija gore je tako losa da se u zadnje vrijeme razmisljam da li da idem gore ili da platim negdje sa strane i povedem porodicu...
    1. bezobrazluk je karta koja se naplacuje za ulaz na jezero...cijena te karte ako je vec na dnevnom nivou ne bi smjela da predje 50centi... razumijem da ce da plate turisti koje dovedu tu i izbace ih tu iz autobusa, ali neko ko dodje da provede 7-10 dana sa porodicom treba da udje jednom i vise nikad??? Ja ludim od onih ljudi koji rade tamo... nemam protiv njih nsita licno naravno, ali kad dodjem gore uglavnom ih zaobidjem... e sad fora je sto u jeku sezone rasporede ljude bukvalno na svm prilazima jezeru...tako da im ljudi sjede u auto negdje u ladovini, pa kad se primaknes evo ga da te zaskoci...
    nisam bio odavno na mostu na Tari ali cuh i da tamo naplacuju ljudima ko hoce da predje preko mosta pjeske???
    2. neljubaznijih i sporijih ljudi od Zabljacana ja ne znam, i dok je to tako tesko da im turizam moze napredovati
    3. cijene svega sto nude su katastrofa u poredjenju sa konkurencijom...na zlatiboru za 700din po osobi dobijate kartu za zicaru, spustanje "bob-om" po sinama i spustanje niz nekustranu na gumi... na zabljaku zicara po osobi ksota skoro 10€, camac da se iznajmi je ja mislim 9€.... hrana u najvecoj prcvari je na nivou najveceg turisticko centra i nekog luksuznog restorana...a hrana u vecini objekata je prilicno losa...narovito ako se uporedi sa cijenom
    4. hotela nekih vecih vise i nema...a sad se tek renovira fudbalski teren ispod planinke... da ne pominjem da ne znam dje ima teren za kosarku, tenis i sl.... za bazen i ne znaju sta je to...
    5. Voli u centru ima cijene katastrofa...
    6. igralista za djecu nema, sem sto nudi hotel polar star i restoran javorovaca...
    7. zicara preko bosace koja bi mogla da bude krcata vec godinama ne radi, i samo propada bezveze... a inace da radi vjerovatno bi se neko zeznuo da ode jednom do momcilov grada kad vidi cijene...
    8. skijam kao amater, svake zime sam gore, jos nisam skijao na savinom kuku. 2-3 godine za redom sam skijao na kopaoniku...ko je bio zna da je poredjnje nemoguce...

    sve u svemu, ponuda za turiste je losa losa losa.... nema ni ponude za sportske ekipe...mada je napravljena sala, ali ja gore nikad nikoga sem rukometasica nisam vidio... dok npr na zlatiboru se ne mozete mimoici od fudbalera i drugih sportista... sto iz srbije sto iz crne gore...

    ima dosta tih primjera... sad i ne mogu svega da se sjetim.... ali na Zabljak ko dodje jednom, doci ce opet jedino ako je ljubitelj setnje i prirode sto i jeste glavni adut zabljaka...ne postoji druga stvar koja nekoga moze privuci da ponovo dodje...

    Daleko od Toga da je savrseno, ima toliko prostora za unapredjenje, ali Zabljak (ma citava CG) nije destinacija za lokalce, treba to da se utuvi u glavu. Vikendasi su najvece prokletstvo Zabljaka, oni nijesu turisti vec tipovi koji se grinjaju i krivnicki se redja po njih 50 po vikendici. Evo da ja svedem ovu tvoju analizu kao neko ko godinama zivi i radi ovdje :

    1. Karta se mora naplacivati jer se svuda u svijetu naplacuje ulaz u nacionalni park, ako ostajes 7-10 dana kupis 7dnevni pass koji ce da te kosta 12 umjesto 21 eur. Nije istina da se naplacuje na tari ko hoce da predje pjeske.

    2. Slazem se da su zabljacani najgori ljudi na svijetu.

    3. Poredjenje Zabljaka sa Zlatiborom i Kopaonikom je kao da poredis Kotor sa Sutomorem tako da tu trositi rijeci necu. Samo cu reci Zlatibor i Kopaonik su ciganske mahale za sirotinju. Ko hoce hamburger za 100dinara - daleko mu lijepa kuca, taj ne zasluzuje da odmara u CG.

    4. Hotele vece je DPS pogasio, ali tebe to kao lokalca ne treba da zanima jer ti nikada neces nociti u hotelu. Teren za Kosarku i tenis je renoviran prosle godine kod srednje skole pristup je besplatan, imas kuglanu u sportskom centu kao i teren za mali fudbal i kosarku na zatvorenom. Bazen ima u Ski hotelu i dnevni ulaz je 5eur.

    5. Voli u centru ima cijene katastrofa i nikakvo osoblje, ali to je uglavnom zbog vikendasa i srba koji se hrane po supermarketima.

    6. Imaju 3 javna igralista za djecu : Javorovaca - Park u Centru grada i Crno jezero. Takodje hotel zabljak nudi ogromnu zatvorenu igraonicu za djecu gdje je euro sat

    7. Zicare ne rade zahvaljujuci DPS-u, Milu i ministru Gvozdenovicu, zabljacani i Zabljak nemaju veze sa tim. Kilo jagnjetine na Momcilovom gradu je 20eur sto je vise nego povoljno za turiste, za domacu sirotinju i 5eur bi bilo skupo.

    8. Dje skijas ako ne skijas na savinom kuku. Nemoguce je da si odje godinama a nikad nijesi bio na Savinom kuku L O L

    Na Zabljak i dolaze ljudi koji su ljubitelji setnje i prirode i to je prvenstvena djelatnost ovog mjesta, to sto nasi ljudi nijesu fit da podju u setnju i nemaju kulturu to je druga stvar.

    Sto se tice nocnog provoda trenutno do 01:00 svake veceri rade Cudna Suma, Kino Durmitor, Zlatni Papagaj, Lupo i Oro i svaku noc je ziva muzika. A poslije 01:00 do 04:00 se mozes presesliti u jedan od 2 nocna kluba u gradu, tako da ne znam sta je mukica tu ?

    Quote Originally Posted by masster View Post
    A dobra im je nacionalna kuhinja. Umjesto kacamaka posluze ti palentu a dvije omanje krtole prepolovljene i ispecene u rernu sa malo sira naplate 8 eura.
    Reci dje si to pojeo na Zabljaku, ja cu da odem da im jeebbem mater.

    Nemoj da mlatimo i jedemo ***** bezveze...


    Apelovao bih na domace "turiste" da ne dolaze na Zabljak ako ce da se zale poslije. Pogotovo ne paradajz turiste kojim je skupa Karadjordjeva od 450g za 7eur

    A pogotovo vikendase koji nose hranu od kuce
    Last edited by Gandalf_White; 05-08-16 at 11:02.
    One Ring to Rule them all...

  24. #149
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Kad smo kod igralista za djecu onaj u centru necu ni da pominjem jer ima jednu ljuljasku i slomljen tobogan. Javorovaca je mozda interesantna djeci do 3 godine jer ima samo one plasticne kucice i jedan sto za stoni tenis. Igraonica u hotelu zabljak nije uopste ogromna cak sto vise i ima samo dva playstationa. Jedino sto je uradjeno u zadnjih 10 godina je sportski centar. A jedino dva mjesta dje moze da se pojede normalno je lupo i zlatni bor a kafa da se popije i staru varos. Necu da spominjem lokale gdje sam sve ocajne stvari jeo pocev od jagnjetine ispod saca koja je uzasno suva i donesu ti 2/3 kostiju u porciju do pice koju prave sa onim najgorim parizerom. A ljetujem evo 40 i kusur godin na zabljak od cega zadnjih 7 godina kao omrazeni vikendas. A kakvih se sve komentara cuje od lokalaca o gostima a pogitovo podgoricanima to je tek za pricu. Zato se trudim da komunikaciju sa lokalcima svedem na najmanji moguci nivo.
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  25. #150
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Crna Gora nije destinacija za lokalce'. Ovo je jedino sto si tacno rekao, Crna Gora nije zemlja za Crnogorce.

    Kao neko ko mi se cini da zivi od toga, jer ocigledno izadajes nesto tamo, tvoj stav razumijem. Ta, radije ces izdati nesto strancu koji ce znatno vise potrositi, nego coeku iz Crne Gore, jer pored vise novca tu su i atavisticke frustracije.

    Nego da zakljucimo. Zabljak je selo, selendra. Turizam proseljacuje, seoski turizam proseljacuje dva put. Divlje, jadno i kukavicki cinicno. Turisti odje dolaze ne zato sto je najljepse, nego sto je najjeftinije. Ljetovali bi oni u Alpe, ali odje pojedose Karadjordjevu za 7e.

Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 12:04
  2. Replies: 135
    Last Post: 30-04-05, 20:13
  3. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 22:21
  4. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 18:35
  5. WIMBLEDON
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 91
    Last Post: 05-07-04, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •