Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 262

Thread: Novi Sjaj Žabljaka

  1. #76
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Da, upravo ta padina.

    Kako sam shvatio druga korpa ne radi (takozvana dvojka) iz bezbjedonosnig razloga.

    Sa vrha prve korpe, dakle ne izlazi se na medjustanici nego se ide do vrha, ima kada se krene lijevo jedna prelijepa padina, prilicno strma, dugacka i siroka, a koju ranije nisu stampali. Valjda ratrak nije mogao tako strmo da se popne. Valjda sad imaju 2 nova normalna ratraka, a ne onaj modifikovani buldozer koji su prije koristili.

    Poenta moje cijele price je da ako su sada cijelu stazu sredili, onda se i isplati poc na skijanje za vikend gore.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nijesam bio nekolika dana na sjever pa cu se raspitati sjutra pa ti javljam kakva je situacija.


    Black velvet, mene su ljudi htjeli da biju kad sam im pricao isto ovo sto si ti gore ispisao. Zaposljavaju majmune koji ne umiju da se nasmiju, kad ti donesu pice kazhu na, kad trazis makijato pitaju te jel to kava sa varenikom. A ocekuju da se pare zaradjuju po starom komunjarskom sistemu, mi cemo da otvorimo a gosti ce sami da dodju.
    Ti imas srecu sto si nas covjek, pojma ljudi nemaju sa kakvim se problemima susrecu stranci. Dodje u restoran naruci zelenu salatu a konobar mu donese kilo ribe. I kad ti kazes ljudima da to tako ne ide, ti si im najveci krvnik, i budala i svastocina.

    Kako objasniti ljudima da u 21v, moras imati cisto kupatilo(nezamrzle cijevi, da ne smrdi kanalizacija, ventilacija itd), Wifi dostupan svuda, da svuda u smjestaju/hotelu bude sobna temperatura u svakom trenutku, da konobar ili recepcioner zna makar osnove engleskog/ruskog. Da nije sva hrana ovoga svijeta mijesano meso i barena jagnjetina, i da meni moze da sadrzi vise od 5 jela.

    Ima dosta i krivice drzave, u Turistickoj organizaciji su zaposleni nesposobni ljudi koji o turizmu znaju kao sto ja znam o istoriji trinidada i tobaga. Zabljak mjesto gdje ljudi dolaze da setaju i planinare podju u TO da traze poosranu mapu da znaju dje ce da idu, ovi nemaju mape nego ih salju u trafiku da kupe mapu 5eur. Alooo osnovna stvar planinskog turizma.
    Nacionalni park po 3eur naplacuje ulaz, u sezoni kad je los dan prodaju po 2000 karata, a ja se kunem da 3 godine koliko sam odje jedan jedini pisljivi cent nijesu ulozili. Da promijene slomljene znakove, klupe, korpe za smece, ma nista. Markacije su na dobrom dijelu pjesackih/planinarskih staza zarasle, isprale se, znakovi se raspali ili jednostavno pali, i onda posle sto se gube gosti. I ti kad kazes to nekome za Zabljaka, kao da si mu shamar opalio, posto su u TO, Opstini i Nacionalnom parku zaposleni sve do jednoga DPS-ovi vojnici koji se opet ne pitaju sa poslom koji obavljaju nego idu na posao da prime platu i parazitaju.

    Preko 90% objekata ne izdaje fiskalne blokove, neprijavljeni su radnici (uglavnom sirovine lokalne), i lokalna inspekcija nikoga ne dira da se kome slucajno ne zamjeraju jer su svi rodjaci i prijatelji. Ali zato mene ne mogu mashiti to pola godine sto radim eo ih svake nedjelje da vide da slucajno nije prosao gost da je neprijavljen. Parkiraju mi se pred objekat uvece i broje goste, i evo ih ujutro, dobro jutro vidjeli smo sinoc 18 gostiju dajte knjigu gostiju i knjigu prometa.

    Potresem se svaki put kad pricam o ovome gradu. Srce me moje boli sta rade nesposobnjakovici i partijske gnjide. Ovo su Alpi u malom, a ja garantujem za 10 godina ako se ne promijeni sta ici ce ljudi iz Kolasina na rafting a ovaj ce grad postati kao Savnik.
    Last edited by Gandalf_White; 17-02-15 at 16:21.
    One Ring to Rule them all...

  3. #78
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Da se razumijemo. Bash volim Zabljak. Volim da sam gore i volim prirodu. Ono sto ne volim je pristup mjestana gostima (makar vecine).

    Alo druze sto je ono. Sve zivo znaju, u sve se razumiju i niko im ne valja. Sta ce im gosti, "sve unistise". Sta oni imaju od turizma i slicne price. Pa kad uces u jedan od hotela i vidis kako se lokalni gazda ponasa i kako izgleda, sve ti je jasno. Ima par likova gore koji imaju pristojne apartmane i generalno ima izuzetaka, ali premalo.

    Cuo sam pricu da je prethodni gradonacelnik za onog lika sto je investirao u hotel Zabljak rekao: kakva budala. Na pitanje zasto je budala, odgovorio je: zato sto ce da zaposli ljude sa Zabljaka koji ce sve goste da mu rasceraju. Kad pogledas, covjek je imao pravo. Poslije par mjeseci samo oni koji natrce naidju. Pa kad jednom cekas kafu pola sata i jos samo sto te ne izbiju jer si im je trazio, ne pada ti na pamet da dolazis.

    Voznja biciklom, pjesacke ture, kuliranje sa drustvom, citanje ili kartanje u ladovini i rostiljanje oko vikendice, spavanje pod jorgan ljeti, to je stvarno odmor bez premca.

    Sa jedne strane ne bih volio da naprave Zlatibor (vasar) gore, ali da treba upotpuniti malo sadrzaje i poraditi NEOPISIVO MNOGO na kvalitetu usluga to ne da stoji nego je pod obavezno.
    Last edited by kimmi; 17-02-15 at 18:11.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Prije 2 mjeseca 10-15 prije nove sjeli u restoran zlatni bor . Unutra sve fino sredjeno fin ambijent dok gazda nije poceo da busi i lupa u susjednoj prostoriji :lolblue: Dolaze gosti a u pozadini se cuje busilica i lupnjava ... Tragikomedija klasicna....

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    D

    Cuo sam pricu da je prethodni gradonacelnik za onog lika sto je investirao u hotel Zabljak rekao: kakva budala. Na pitanje zasto je budala, odgovorio je: zato sto ce da zaposli ljude sa Zabljaka koji ce sve goste da mu rasceraju.

    Moram reci nesto i za jednoga i za drugoga.

    Bivsi gradonacelnik je bio izandjala stara drtina koja je izmedju ostalog i dovela grad dje je, sa ekipom ostalih drtina. Niti ga je sta zanimalo niti je sta uradio za ovaj grad.

    Gospodin koji je otvorio hotel zabljak je u njega ulozio 2.5 miliona eura. Restoran je napravljen vrhunski. Ali...

    Hotel od 10 spratova koji nema LIFT. - procitajte im komentare na booking.com

    Hotel kojem je grijanje odradjeno tako, da ili se grije cijeli hotel ili se ne grije. Ne mogu po spratovima ili sobama da popale. Tako da se gosti ili smrzavaju ili se trosi 600eur dnevno na grijanje.

    Recepcioneri koji ne znaju jednu jedinu rijec engleskog jezika. JEDNU JEDINU. Ili bilo kog drugog jezika.

    Osoblje u kaficu/restoranu koje je preuzeto iz starog HM Durmitora, gdje su konobari 55-60 godina, sankerica 60 godina koja u sred svirke prosle godine u 22:00 izlazi iz sanka i ide kuci da nema ko da izda pice jer joj se zaboga zavrsilo radno vrijeme.

    Bajata hrana i kuhinjsko osoblje budi BOG sa nama.

    Idiotski meni.

    Sobe su velicine da moze da stane krevet i to je to.

    Radno vrijeme menadzeru 8h i u 15:00 kuci. Menadzeru/ki plata kao konobaru.

    Ocjena na booking.com 7.9.



    I onda dodje isti taj gazda da krivi drzavu, strategiju itd ali je dao investiciju od 2.5(slovima : dva i pol miliona eura) nesposobnim ljudima da vode. Hoce da ustedi na plate ali cijeli hotel u Brazilskoj tresnji. Hoce visokoplatezne goste a niko ne umije da komunicira sa tim gostima.

    Evo cu samo par komentara sa bookinga iskopirati :



    Disappointing

    19 June 2014


    Staff didn't speak English. They wouldn't help carry luggage up 26 steps to hotel in heavy rain and no lift inside. Food was ghastly - don't stay at this hotel if you want a happy stay!




    2.5

    Very poor

    12 June 2014


    they offered us diner in the price, but after less than 10 people we could eat ŕ la carte, that's what we did, what they didn't tell us was:::::you can only chose from some menus from the ŕ la carte, you can not eat what you wantthe breakfast was very bad, bad coffee, bad tea....nothing at all to drink, even the orange juice was badthe rooms are so small (claustrophobic)





    I sta ocekujes ?

    Ko ce da ti plati 100eur nocenje sa ovakvim komentarima ?

    Nekad mi ljudi bas nijesu jasni

    One Ring to Rule them all...

  6. #81
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Bolje i vašar, pa da za Novu Godinu ima 50 hiljada gostiju, nego ovaj sadašnji "butik ekskluzivni" u koji nema turista ni kad je 2 metra snijega, niti kad je 20 cm! U oba slučaja neće ljudi da rizikuju da dodju na zimovanje kad ne znaš oćeš li se moć vratit kući jer je napadao snijeg a putari su šokirani ako napada preko 30 cm, struje nema pa nema ni skijanja tj ne možeš doć do skijališta jer nema o sniejg da očisti a onda kad i stigneš ne radi jedna jedina raspala žičara! O odlasku na večeru, ručak, neću da pričam! Umjesto da oko Savinoga Kuka ima 10 restorana dje možeš popiti kuvano vino, čaj, kafu pojest neki domaći specijalitet, priganice, kačamak, kupit sendvič ma ručat durmitorskoga kajmaka, sira, pršute, ti da si srećan ako ti čaj imaju skuvat! Momčilov grad više ne radi no radi a žičara do gore godinama ne radi! Ako nema preko po metra snijega nemaš što ić ni na Savin kuk ni na Javorovaču jer više ima zemlje i krša no snijega! Da ne pominjem one face što stoje na liftove i žičaru...ne znaš oli njih da pojašeš ili ono sidro, pošto izgledaju načmoreni ka da im za vrat sjediš!
    Ne može me niko ubijediti da nijesmo mogli na onu ljepotu od planine napravit još 10 staza, dodati zičara, liftova! Otkad znam za sebe Žabljak ima ove dvije tri staze od kojih ona kod gornje žičare više ne radi no radi tj ako vjetar duva, ako je mnogo snijega, a gore je vazda mnogo više snijega nego niže i sl, a Kopaonik je za samo nekoliko poslednjih godina dobio kilometre i kilometre staza, tri moderne žičare šestosjede, mnogo ovih dvosijeda i manjih žičara, od iduće godine imaće i gondolu koja će do skijališta da razvozi narod od hotela! A na Žabljaku nemamo bz jednu prodavnicu! Ne daj bože da ti donji veš zatreba iz nekog razloga, nemaš ga dje kupit! Doktora neću da pominjem! Nemaju ambulantu tj nema se dje kost snimiti ako se čovjek ambisa niz one visove! Nema ortopeda u skijalištu, nema gipsaona?! Ma plače mi se što reče Gandalf jer nema nikoga ko više od mene voli Žabljak, toliko ga volim da idem tamo čak iako za iste pare i sto puta bolju uslugu mogu i na Jahorinu i na Kopaonik pet puta bolje da zimujem! Make isjekirah se! Kod na mora prvo neko da se ugradi u eventuralni projekat, pa na štetu projekta a za korist ugradjivača se može možda i ubacit koji top za snijeg! PI!
    Slušam prije petnaestak dana direktora TO Žabljak ili neki slični funkcioner (stojaše onamo preko puta hotela Žabljak nedje ispred pošte, što li je ono, ledjima okrenut ka Savinome kuku) kako ladno, bez trunke stida izgovara riječi da je ski centar Savin kuk i Žabljak lider (alooo LIDER) u regionu što se tiče zimskog turizma, ponude i sadržaja!!!! To izvali čovjek koji ima jednu žičaru tri lifta i 3 km staza naspram: 62 km za alpsko i nordijsko skijanje, noćno skijanje, 90% staza opremljenih spravama za vještački snijeg, tri šestosijeda, 7 četvorosijeda, 2 dvosijeda i 13 ski liftova na Kopaoniku, pa 1 šestosijed i dva ski lifta plus staza za tjubing i 4 staze sa topovima za vještački snijeg pa bob staza na točkove i sve to na prslome Torniku?! Koji nije do prije tri dvije godine ni imao skijanja bez za djecu, pa Stara planina, pa Jahorina.....baš mi se plače!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #82
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    GW,

    nisam upoznao ni jednog gradonačelnika Žabljaka, nemam pojma ko je sad na toj "funkciji", a nisam siguran da li je ova priča koju sam ja čuo od onog prošlog ili pretprošlog.

    Upravo je to ono o čemu pričam. Ne možeš gore planirati da ulažeš i da vodiš posao a da zaposliš Žabljačane. Ljudi su jednostavno operisani od turizma. Imam utisak da na sve mrko gledaju sa pitanjem u očima: "što smo mi došli u tu ljepotu koja je samo njihova". Namrgođeni su, grubi, nepristupačni. Moram opet podvući da nisu svi takvi, i da ima dobrih i prijatnih ljudi, ali generalno je to utisak koji se nameće. Ko da se pojedini trude da opravdaju naziv gorštaka u najgorem smislu.

    Evo priča mog drugara koji je prilično stariji od mene. Otišla ekipa ozbiljnijih ljudi (blizu 50 godina) da se malo se proveseli u kafanu/kafić. Njih 3-4 koji imaju para se opuštili, piju itd. U lokalu nekoliko ženskih prilika i kako je atmosfera se opuštila poslato piće itd.... Par momaka sa možda 30 godina se tu crtaju i odma zaštitnički nastupaju sa mrkim pogledima.

    Ovi ljudi šta će, ono kao ajde pušti budale, đe će se oni starci sad tu kačit sa momcima, ajde da spušte loptu, i pošalju i momcima piće.
    Reakcija je sljedeća sa poznatim akcentom: Šta vi Podgoričani mislite da mi nemamo para da platimo sebi piće. Šankeri i konobari smiruju situaciju. Ekipa iz PG se kupi iz lokala sa izgubljenom svakom voljom da nastave sa provodom....

    Već u restoranu na Savinom kuku, moje iskustvo sa uslugom ove zime. Naručilo se, pojelo i ajde da se plati. Dolazi konobar donosi račun, ja vadim karticu, kaže konobar ne može! Kako reko ne može, pa imate tamo posterminale. Imamo kaže ali moraš da najaviš da ćeš da platiš karticom a oni već kucali. Za baksuza sa gotovinom nikako. Nos okiđeni, skupljaj pare, gledaj po džepovima, nakupismo nekako.

    Sjutra dan, ne izmišljam ljudi ovo je živa istina, opet isto mjesto, pauza na skijanju, klinci tople čokolade, kafe, sokići. Dolazi konobar sav srećan i kaže da platite karticom. Ja reko neću karticom ponijeli smo gotovinu zbog situacije od juče pa ćemo gotovinom. On opet kaže ne može jer kaže kucao je da će da se plati karticom. Ajde šta ćeš platiš karticom. Pitam ga što bi bilo da sam danas ostavio karticu kući, on sliježe ramenima. Pa majku mu *****, koliko govedo treba da budeš pa da ne naučiš da pitaš gosta čime će da plati, karticom ili gotovinom. Sprdnja.

    Smještaj varira od jako dobrog do nikakvog. Ima ljudi koji izdaju vikendice koje se griju na struju. Napon na ŽB je posebna priča i ko se gore ugrije na struju ........ mislim nemoguće.

    Sa druge strane, prijatno sam se zimus iznenadio sa smještajem koji su moji neki prijatelji našli. Dva vlasnika grupe vikendica su se dogovorili i asfaltirali taj mali dio ulice, napravili ulični rasvjetu, parkinge za kola i genrealno napravili jedan izdvojen kutak od te grupe vikendica i da se stvarno gost lijepo osjeća. Na stranu što su sve vikendice povezane na isti sistem centralnog grijanja, da kad je napolju -20 ti unutra možeš u majci kratkih rukava, što je sve uredno i čisto i što gostu niko ne zabada nos šta radi i raspituje se i priča sa gostima do iznemoglosti. Da sad ne objašnjavam mikrolokaciju, u pitanju je grupa vikendica na padini koja gleda na hotel Planinku. Vjerovatno ti znaš gdje je i ko su vlasnici. Mislim da je jedan od te dvojice taksista na Žabljaku. Možda si ti drugi? :-D

    Zvončice,

    Ne slažemo se u dijelu što ja mislim da nije bolje da Žabljak bude vašar. Neka ostane nešto i za budućnost. Onu ljepotu je lako sjebati. Priroda je ono što je tamo autentično i nju treba sačuvati. Sva ona jezera i staze za šetnju i planinarenje. Evo gore idem baš dugo i svake godine otkrijem po nešto novo.

    Ta priča oko neodržavanja puteva, mislim isto da ne stoji. U principu ako ideš na 7-10 dana nemaš što da strecaš.
    U najgorem slučaju nije prohodno pola dana. Pogledaš vremensku prognozu, sad fala bogu ovaj 3G postoji, i pomjeriš put za jedan dan prije ili poslije.

    Kakvih crnih 50k gostiju, pa ne znam đe bi to stalo.

    Generalno, Žabljak je IMBA ljeti, sem usluge naravno, a zimi je totalna žalost.
    Veliki problem je riješen izgradnjom puta Šavnik Žabljak.

    Ovo sve oko doktora i ostalog se slažem.

    Skijališta

    Ovaj problem nije realno riješiti na kvalitetan način. Durmitor je surova planina i nije je bog stvorio za skijanje. Ne može se tamo pričati o mogućnosti da praviš ski centar sa 100 km staza. To je jednostavno činjenica i sa tim se treba pomiriti.

    Ono što bi bilo možda moguće je povezati Savin Kuk sa Crnim jezerom sa korpama. Tu inače ima lijepa pješačka staza ljeti koju bi u principu trebalo samo znatno proširiti. Vrh Savinog Kuka povezati sa prostorom između Savinog Kuka i Međeda. Tamo se nalazi lednik "Debeli Namet". Na taj način bi ljudi mogli skijati i u Avgustu. E to bi bila atrakcija. Dalje, od tog lednika bi trebalo spojiti ski stazu sa ovom potencijalnom žičarom i stazom Savin Kuk Crno Jezero i eto mogućnost za širenje kapaciteta. To je maksimalno što je ja mislim moguće sa najvećom mogućom dobiti. Skijanje ljeti, EJ!!!

    Druga je priča da dok država ne uloži u takav projekat pare, od toga ljeba nema.
    Treća je priča da li je to uopšte moguće raditi kroz nacionalni park.
    Siguran sam da i kad bi sve bilo volje i sredstava da bi iz NVO sektora skočili na noge da se bune protiv toga.

    No to je naša realnost.

    Ono što Žabljak svakako može biti je jedan mali ski centar sa pristojnom opremljenošću i ne prevelikim izborom staza.
    Ono čime se Durmitor izdvaja je "stmoglav" i mogućnost skijanja po najcrnjim od crnih staza. Ljudi su dolazili na Žabljak samo zbog čuvene dvojke na Savinom kuku. Sad ona na radi jer je bezbijednost na nezadovoljavajućem nivou. Ne znam što reći. Radila je toliko pa nije bilo problema. Sa druge strane, priča stoji da nije bezbjedno (ni lift ni staza) jer ako bi neko poginugo gore, što nije nezamislivo, svi bi se digli na noge.

    Ono što svakako treba uraditi je unaprijediti postojeće kapacitite. Osposobiti Savin Kuk. POD HITNO NABAVITI TOPOVE. Koliko znam jedan top je 30 k eura. Ok, treba tu i voda i struja da se dovede ali me niko ne može ubijediti da je to nemoguće. Pa majku mu *****, koliko sezona skijanja treba da propadne jer okopni donji dio staze pa da ukapiraju da su topovi neophodni.

    Napraviti par bebi liftova po gradu. Kod Planinke, Jezera...

    Osposobiti ponovo Štuoc.
    E sad oko Štuoca. Koliko znam novi vlasnik restorana "Momčilov grad", upravo isti koji je renovirao hotel Žabljak, je koliko sam čuo htio da reaktivira žičaru. Ponudio je seljacima čija je zemlja na trasi skijališta da im napravi mobilne međe (da se sklone kada je snijeg i ponovo vrate kada se otopi) i da im nešto sitno plaća za korišćenje. Nijesu htjeli ni da čuju, tražili su neke grdne pare. Ko da će im propast livada ako neko skija preko nje zimi. Strašno. Takva je svaka rabota gore.

    GW,

    ajde molim te na PM mi objasni đe je tvoj smještaj gore i pošaji neki link.

    Možeš i ođe, ako ti nije crnjak da se reklamiraš :-D

    I ne zaboravi da javiš da li je cijela staza odštampana.
    Last edited by kimmi; 17-02-15 at 23:22.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kimmi poslao sam ti pm

    Nema potrebe da se reklamiram posto domace goste ne primam To mi je prvi i osnovni princip i do sad se pokazao kao pravi.


    Sto se tice ovih prica za tuche. Ja cu potvrditi da je ovo apsolutno istinito, ne samo sa strane, nema vikenda da jedni drugima ne krenu ochi da povade. Zabljacani djevojke muvaju kao pecinski ljudi, cekaju da im pridje neki momak pa ga onda nabodu. Da se nije otvorio Zlatni papagaj opet, ne bi se imalo dje izaci ni na kafu.


    Sto se tice skijalista, ima prostora da se napravi laganih 30-40km staza da se ne osjeti, gdje bi trebalo pustiti u promet savin kuk da radi cijeli, a ostale da budu vise rekreativnog tipa. Prosiriti javorovacu, otvoriti Stuoc OTETI zemlju lokalcima, naci jos 3-4 lagane lokacije i to je to. Jednom mom prijatelju iz engleske koji ovdje ima 16 vikendica mjestani nijesu dali da dovede struju sa ulice, izmedju ostalog NJIMA da dovede struju posto od ove sto su imali nijesu mogli telefon napuniti. Covjek je kupio trafo stanicu, i samo je trebalo da bude na seoskom, to je 20metara kvadratnih, oni su mu trazili da u 4 kuci podijele 40 000eur. Covjek je sagorio, postavio trafostanicu 2km od mjesta dje je trebala kupio tamo bruka zemlje, platio 50 000 za ovu zaebanciju, samo da ga mjestani ne bi drali. E sad su i bez struje i bez para.

    Nego nikoga odje ne zanima to. Zanima ih kako se pojavi strani investitor, da mu sto prije pridju i ponude zemlju, da ga oderu za prikljucke za vodu i struju, kako bi isti sto prije utekao.
    Tako mi je milo sto zadnje 2 godine rusi nijesu kupili metar zemlje pa su se stisla damu.
    Last edited by Gandalf_White; 18-02-15 at 10:21.
    One Ring to Rule them all...

  9. #84
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Sto se tice zimskog turizma, Zabljak je za mene zadnja opcija. Divalj narod, divlji skijasi, divlja posluga, kamenje po stazi itd...Mora co'ek pistolj da nosi sa sobom.
    E, ljetnji turizam je totalno druga prica. Hiking, biking, fishing...Ono nidje u Svijet nema, da je onako koncentrisano all in one. Zadnjih 5 godina, svakog Avgusta odem 3-4 dana da se verem i pecam po Durmitoru. Prelijepo.
    Last edited by Sandor Kolar; 19-02-15 at 11:21.

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Sto se tice zimskog turizma, Zabljak je za mene zadnja opcija. Divalj narod, divlji skijasi, divlja posluga, kamenje po stazi itd...Mora co'ek pistolj da nosi sa sobom.
    E, ljetnji turizam je totalno druga prica. Hiking, biking, fishing...Ono nidje u Svijet nema, da je onako koncentrisano all in one. Zadnjih 5 godina, svakog Avgusta odem 3-4 dana da se verem i pecem po Durmitoru. Prelijepo.
    bratic objasnio sve u par rijeci.. toliko o zimskom turizmu...

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Executor View Post
    bratic objasnio sve u par rijeci.. toliko o zimskom turizmu...
    Upravo tako. Imam gore vikendicu jos od 90te i pamtim skijanje po Stuocu, Razanoj Glavici i generalno sta je Zabljak bio u to vrijeme. Da se razumijemo, uvijek je gore bilo primitivaca ali je tada ipak bio neuporedivo veci nivo kako ponude i usluge, tako i klijentele. U kraju u kome se nalazi moja vikendica su vecinom bile kuce Hrvata (Rijeka, Pula), Beogradjani i Novosadjani. Znaci nesto stvarno dobro je definitivno postojalo cim je moglo nekoga iz Rijeke natjerati da napravi vikendicu na ZB i putuje 900+km do njega!

    Zadnjih 10tak godina nisam otisao zimi tamo, niti mi pada na pamet. Ljeto je druga prica jer u velikom dijelu ne moras da zavisis od tamosnjih domorodaca, imas 1000 razlicitih opcija koje mozes da radis sam ili sa drustvom, i to je jedino zbog ceka Zabljak nije propao sve ove godine. Toliko jezera, suma, vrhova, Tara koja je blizu po meni ne nudi ni jedna planina u blizini.

    A zimi da se smrzavam i lomim po manitom Savinom kuku, da se nerviram oko guzve, sporih nesretnih dvosjeda, neuredjenih staza, neprokrcenih puteva, lokala koji su vec ranije opisani (mada licno nisam imao nikad problema, znam masu ljudi koji jesu) za svoje pare - ne hvala!

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default


    Evo za gandalfa jedna trenutna sa Zabljaka
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Sjedi jedan medjed u onoj kucici na rampi kod prilaza za Crno jezero i trazi 3 eura za ulaz. 3 eura za koje jezero crni mrco ?
    Jedva gazimo onom stazom do tamo, nisu je mogli ni ocistiti, a na jezero nemaju sto ponuditi ni u ljeto a kamoli sad sa snijegom do koljena.
    Niti ima kakvih staza ociscenih po tom snijegu za setnju, niti ima kakav javni toalet, niti neka klupa da se sjedne ili nesto slicno.
    Ponudismo mu nas desetoro po 1e da udjemo do jezera (iako se nema sto vidjet jer je jezero pod snijegom) i da se vrnemo, ali medjed nece ni da cuje.

    Kakvi su ono divljaci gore da nece ni da uspore kada prolaze pored pjesaka ono nisam odavno gledao.
    Who let the dogs out

  14. #89
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Sjedi jedan medjed u onoj kucici na rampi kod prilaza za Crno jezero i trazi 3 eura za ulaz. 3 eura za koje jezero crni mrco ?
    Jedva gazimo onom stazom do tamo, nisu je mogli ni ocistiti, a na jezero nemaju sto ponuditi ni u ljeto a kamoli sad sa snijegom do koljena.
    Niti ima kakvih staza ociscenih po tom snijegu za setnju, niti ima kakav javni toalet, niti neka klupa da se sjedne ili nesto slicno.
    Ponudismo mu nas desetoro po 1e da udjemo do jezera (iako se nema sto vidjet jer je jezero pod snijegom) i da se vrnemo, ali medjed nece ni da cuje.

    Kakvi su ono divljaci gore da nece ni da uspore kada prolaze pored pjesaka ono nisam odavno gledao.
    Taj medjed tu radi da bi prehranio porodicu za neku mizernu platu .Ne idu njemu te pare u dzep nego gradu.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  15. #90
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Taj medjed tu radi da bi prehranio porodicu za neku mizernu platu .Ne idu njemu te pare u dzep nego gradu.
    I svaka mu cast sto nije uzeo mito eto taj medjed ima u sebi ljudskosti ako nista drugo.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  16. #91
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post




    Zvončice,

    Ne slažemo se u dijelu što ja mislim da nije bolje da Žabljak bude vašar. Neka ostane nešto i za budućnost. Onu ljepotu je lako sjebati. Priroda je ono što je tamo autentično i nju treba sačuvati. Sva ona jezera i staze za šetnju i planinarenje. Evo gore idem baš dugo i svake godine otkrijem po nešto novo.

    Ta priča oko neodržavanja puteva, mislim isto da ne stoji. U principu ako ideš na 7-10 dana nemaš što da strecaš.
    U najgorem slučaju nije prohodno pola dana. Pogledaš vremensku prognozu, sad fala bogu ovaj 3G postoji, i pomjeriš put za jedan dan prije ili poslije.

    Kakvih crnih 50k gostiju, pa ne znam đe bi to stalo.

    Generalno, Žabljak je IMBA ljeti, sem usluge naravno, a zimi je totalna žalost.
    Veliki problem je riješen izgradnjom puta Šavnik Žabljak.

    Ovo sve oko doktora i ostalog se slažem.

    Skijališta

    Ovaj problem nije realno riješiti na kvalitetan način. Durmitor je surova planina i nije je bog stvorio za skijanje. Ne može se tamo pričati o mogućnosti da praviš ski centar sa 100 km staza. To je jednostavno činjenica i sa tim se treba pomiriti.

    Ono što bi bilo možda moguće je povezati Savin Kuk sa Crnim jezerom sa korpama. Tu inače ima lijepa pješačka staza ljeti koju bi u principu trebalo samo znatno proširiti. Vrh Savinog Kuka povezati sa prostorom između Savinog Kuka i Međeda. Tamo se nalazi lednik "Debeli Namet". Na taj način bi ljudi mogli skijati i u Avgustu. E to bi bila atrakcija. Dalje, od tog lednika bi trebalo spojiti ski stazu sa ovom potencijalnom žičarom i stazom Savin Kuk Crno Jezero i eto mogućnost za širenje kapaciteta. To je maksimalno što je ja mislim moguće sa najvećom mogućom dobiti. Skijanje ljeti, EJ!!!

    Druga je priča da dok država ne uloži u takav projekat pare, od toga ljeba nema.
    Treća je priča da li je to uopšte moguće raditi kroz nacionalni park.
    Siguran sam da i kad bi sve bilo volje i sredstava da bi iz NVO sektora skočili na noge da se bune protiv toga.

    No to je naša realnost.

    Ono što Žabljak svakako može biti je jedan mali ski centar sa pristojnom opremljenošću i ne prevelikim izborom staza.
    Ono čime se Durmitor izdvaja je "stmoglav" i mogućnost skijanja po najcrnjim od crnih staza. Ljudi su dolazili na Žabljak samo zbog čuvene dvojke na Savinom kuku. Sad ona na radi jer je bezbijednost na nezadovoljavajućem nivou. Ne znam što reći. Radila je toliko pa nije bilo problema. Sa druge strane, priča stoji da nije bezbjedno (ni lift ni staza) jer ako bi neko poginugo gore, što nije nezamislivo, svi bi se digli na noge.

    Ono što svakako treba uraditi je unaprijediti postojeće kapacitite. Osposobiti Savin Kuk. POD HITNO NABAVITI TOPOVE. Koliko znam jedan top je 30 k eura. Ok, treba tu i voda i struja da se dovede ali me niko ne može ubijediti da je to nemoguće. Pa majku mu *****, koliko sezona skijanja treba da propadne jer okopni donji dio staze pa da ukapiraju da su topovi neophodni.

    Napraviti par bebi liftova po gradu. Kod Planinke, Jezera...



    .
    Nijesi me razumio...ne smatram da treba napraviti vašarište od Žabljaka, naprotiv, no od muke velim da je bolje i to nego ići unazad kako konkretno Žabljak ide godinama i decenijama! 50000 turista je pomenuto samo zarad poredjenja, pošto je zimus novu godinu dočekalo 50 000 turista na Zlatiboru....a za sve ostalo se slažemo izuzev što ja mislim da se na Žabljaku može napraviti još par desetine kilometara staza, u svakom slučaju to je MNOGO više od ovih par km koliko ih sad ima...no kod nas je bitnije puniti sopstvene nego državne dzepove tj prioritet je puniti sopstvene džepove i mnogo će se još puta zalediti Crno jezero, a mi
    ćemo odavno biti prošlost kad Žabljak zauzme u turizmu ono mjesto koje mu odavno pripada! MEKA turistička! Možda i neće nikad
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #92
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Ako nemas sto vidjet na crno jezero nisi ni trebao tamo da ides. Imao bi 3e vise u dzep i ne bi nista propustio.

  18. #93
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Taj medjed tu radi da bi prehranio porodicu za neku mizernu platu .Ne idu njemu te pare u dzep nego gradu.
    Da, da biće da je tako, svaki čačka ipad i tel od 500e... Te pare grad vidi isto koliko ja i ti...

    Inače teška glupost onaj sistem naplaćivanja... Ako ode čoek na duže od par dana, bankrotira plaćajući pogled, pošto ništa drugo ne dobija (a i to se svojski trude uništiti)...
    #fakenews

  19. #94
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Sistem naplacivanje jeste los nema price.
    U svaki nacionalni park kad udjes moras da platis ulaz.
    Da su pametni pa da imaju neke naplatne rampe pri ulazu u grad pa da je tri eura ulaz na svako nmesto koje je na teritoriji NP Durmitor.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  20. #95
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    To je već druga priča... Ili na ulazu u grad, ili da se plaća po broju noćenja u TO, jer nije realno naplatiti isto nekome ko dođe jedan dan na izlet i ljudima koji ostaju full odmor gore...
    #fakenews

  21. #96
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Nije tesko provjeriti koja praksa je najbolja u Evropi pa tako i kod nas primjeniti.

    No tesko je to onim ajvanima gore dokazati.

  22. #97
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    To je već druga priča... Ili na ulazu u grad, ili da se plaća po broju noćenja u TO, jer nije realno naplatiti isto nekome ko dođe jedan dan na izlet i ljudima koji ostaju full odmor gore...
    Onda bi dosli u situaciju da opstina placa ulaz gostima iz privatnih hotela.
    Doputujes recimo u Bec i grad Bec ti zato sto si turista pokloni kartu za svakodnevne ulaske u muzeje i njihovu filharmoniju.

    Dodjes u Pariz kao turista i ceka te karta besplatna karta za Luvr.
    Last edited by e-rotic; 15-03-15 at 23:09.

  23. #98
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Placanjem boravisne takse ili kako li se vec zove placas samo da mozes slobodno da ides po teritoriji NP nista vise.
    Ulazi u muzeje i slicno normalno da ne bi ulazilo u tu taksu.

  24. #99
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by e-rotic View Post
    Onda bi dosli u situaciju da opstina placa ulaz gostima iz privatnih hotela.
    Doputujes recimo u Bec i grad Bec ti zato sto si turista pokloni kartu za svakodnevne ulaske u muzeje i njihovu filharmoniju.

    Dodjes u Pariz kao turista i ceka te karta besplatna karta za Luvr.
    I ja i ti znamo da cijena jednodnevne karte nije ista kad se kupuje samo za jedan dan i kad se uzima za vishe... Nema potrebe da se pravish glup, nadji kakvu drugu zanimaciju osim trolovanja...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #100
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    I ja i ti znamo da cijena jednodnevne karte nije ista kad se kupuje samo za jedan dan i kad se uzima za vishe... Nema potrebe da se pravish glup, nadji kakvu drugu zanimaciju osim trolovanja...

    Sent from Tapatalk
    Neko od nas dvojice zaista jeste glup.

Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 12:04
  2. Replies: 135
    Last Post: 30-04-05, 20:13
  3. Novi zakon o drzavljanstvu?
    By Elizabeta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 34
    Last Post: 06-09-04, 22:21
  4. NOVI SRPSKI TENAK
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 10
    Last Post: 11-07-04, 18:35
  5. WIMBLEDON
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 91
    Last Post: 05-07-04, 12:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •