Results 1 to 23 of 23

Thread: Nije valjda da cemo konacno jeftinije putovati?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nije valjda da cemo konacno jeftinije putovati?

    Nista citam ovih dana da bi vlada Crne Gore trebala izdati licencu za tkz No thrill airlines i da ce se recimo moci letjeti iz recimo Londona za Tivat i Podgoricu po cijenama od € 50.
    Mislim licno da ce to biti najveci potez za promociju turizma u nasoj zemlji i da ce samim tim doprinijeti unaprijedjenju turizma u cijelini kao i svih onih djelatnosti koje su vezane za turizam:ekonomiju,zaposljavanje,trgovinu,porezi...
    Nadam se da se sve nece zavrsiti na zeljama kao i do sada i da ce monopolisticki lobi koje ima Montenegroailines i JAT konacno biti pobijedjen za dobrobit gradjana i turista mada malo sam skeptican kad znam kako se dolje radi?
    Last edited by Kapo; 07-03-06 at 12:30.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eto oni iz MN-a placu kukaju kako nece moc da prezive!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se sjećam da je prošle godine bila priča o otvaranju neke kompanije "er maksi" po uzoru na easy jet i da ce karte biti jeftine ko u EJ i to je trebalo da počne od juna 2005. čini mi se, pa ništa od toga...
    dako ovaj put budemo imali više sreće
    Kako Vaša bolest ?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako sam ja procitao Ryanair je strasno zinteresovan kao i ministarstvo turizma ali razni ministri koji su inace placeni "savjetnici" Montenegro Airlines vec stavljaju klipove u tockove i segaju krila?:-)

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim zamislite samo da bi jednom prosjecnom Britancu bilo jeftinje doci i provesti vikend u CG nego recimo otici na fudbalsku utakmicu.
    To bi narocito doslo do izrazaja u tkz pred ili post sezoni kada hotelijeri kukaju da nema nikoga a da ne govorim o ekonomskoj koristi koji bi ti turisti ostavili nasoj zemlji pocetno od aerodromskih taksi pa na dalje.
    Ovako JAt dere po € 400 pa ko hoce nek izvoli,srecom sada ima jeftinih letova iz i za Dubrovnik ali bi bilo ljepse sletjeti kuci ovako kajmak skidaju pametni Hrvati a nama ostaje da samo gledamo u nebo i da kao uvijek komentarisemo i nadjemo uvijek nekog dezurnog krivca i sve to lijepo isplatimo u cash-u!

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da da, apslotuno se slažem. korisnost tog poduhvata je ocigledna ali... ko nas sta pita
    Kako Vaša bolest ?

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo nesto gledam kartu koju sam kupio za Dubrovnik u maju.
    Na osnovu toga ispada da je pola karte avio prevozniku a ostala polovina u aerodromskim taxama pa po tome ispada da recimo ovi u Cilipima uzimaju ladno € 40 po putniku samo u taxama naravno doci ces ranije par sati prije leta pa ces da popijes,pojedes nesto,dute free,suveniri,parking..etc kad to pomnozimo sa brojem putnika ispadaju nevjerovatne cifre!
    O cemu samo razmisljaju nasi ekonomisti nije mi jasno,mozda neko moze da mi objasni..?
    Ja sam recimo vise puta putovao sa Easy Jet,Ryan air,Berlin Air..koja divota bukiras kartu na pc dobijes tkz E-ticket,bez problema Barcelona,Nica ,Pariz,Bec € 70-80 povratna karta problem je samo naci malo vise slobodnog vremena pri ovolikim cijenama ko bi stajao kuci?

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Razmisljaju o svom dzepu, a SISTEM je takav kakav je i zato ovdje ljeba biti nece.
    She is only here to annoy herself!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by Kapo
    Ja sam recimo vise puta putovao sa Easy Jet,Ryan air,Berlin Air..koja divota bukiras kartu na pc dobijes tkz E-ticket,bez problema Barcelona,Nica ,Pariz,Bec € 70-80 povratna karta problem je samo naci malo vise slobodnog vremena pri ovolikim cijenama ko bi stajao kuci?
    Meni sestra svako ljeto placa kartu Dusseldorf-Tivat oko 35-40 eura, a Ja Beograd-Tivat 80 (u jednom pravu, "naravno", uz nedoumice da li cu stici zhiva doma pored onih pilota-akrobata)... I npr. sasvim joj je normalno da na vikend ode na Palma de Mallorcu jer je karta ispadne svega 30ak eurica... Haos.
    Zbilja bi vishe vakat bio da se uchini neshto po tom pitanju...
    Last edited by kIkICa; 08-03-06 at 11:00.



    Mademoiselle.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kapo
    Mislim zamislite samo da bi jednom prosjecnom Britancu bilo jeftinje doci i provesti vikend u CG nego recimo otici na fudbalsku utakmicu.
    To bi narocito doslo do izrazaja u tkz pred ili post sezoni kada hotelijeri kukaju da nema nikoga a da ne govorim o ekonomskoj koristi koji bi ti turisti ostavili nasoj zemlji pocetno od aerodromskih taksi pa na dalje.
    Ovako JAt dere po € 400 pa ko hoce nek izvoli,srecom sada ima jeftinih letova iz i za Dubrovnik ali bi bilo ljepse sletjeti kuci ovako kajmak skidaju pametni Hrvati a nama ostaje da samo gledamo u nebo i da kao uvijek komentarisemo i nadjemo uvijek nekog dezurnog krivca i sve to lijepo isplatimo u cash-u!
    slazem se sa svijem...trebalo bi neshto uchinjet e ja bankrotiraG...e saT otje li shta bit uchinjeno...pod velikim je znakom pitanja...ali eto ta opcija koju pominjesh preko Dubrovnika sa Sky Europe-om...nije losha ali ona je samo u sezoni...nemash je vazda...samo tamo jul-avgust...
    E osevapili bi se sa tim...ako ni od koga a ono od mene koliko dolazim chesto kutjiTri puta godishnje po 400 eura ...pa samo na meni zaradu imaju ihaaaaa

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    nista me nebi srecnijeg nacinjelo od tog poteza. fino uvedes par kompanija koje ce po smijesnim cijenama odradjivat posao i vrh svima. njima non stop puni avioni, a nama banja jer za bagatelu putujemo. e sad, kao i za sve ostalo u ovoj drzavi, monopol igra najvecu ulogu. oce li kome odgovarat da uvede te kompanije i da MNA i JAT malo smire strasti i spuste cijene koje ne da nisu normalne no su za zatvor, vidjecemo. da napomenem da su i JAT i MNA spustili cijene karte na 30tak eura poslije zeljeznicke nesrece do BG-a(ili povratna?) i isplatilo im se vozit, a ne sad 150E povratna karta... definitivno za zatvor.
    mislim da ce ipak morat prihvatit ove stranske kompanije, e ako mislimo put Jevrope gazit, moracemo prifatat neke stvari koje nam evropa "nudi"
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^
    slazem se sa svijem...trebalo bi neshto uchinjet e ja bankrotiraG...e saT otje li shta bit uchinjeno...pod velikim je znakom pitanja...ali eto ta opcija koju pominjesh preko Dubrovnika sa Sky Europe-om...nije losha ali ona je samo u sezoni...nemash je vazda...samo tamo jul-avgust...
    E osevapili bi se sa tim...ako ni od koga a ono od mene koliko dolazim chesto kutjiTri puta godishnje po 400 eura ...pa samo na meni zaradu imaju ihaaaaa
    Ja recimo u maju letim sa BA(lete iz Londona preko cijele godine)cijena Ł 126 ili nesto prevedeno u € 190 sto je opet bagatela u odnosu na ovih € 400.I ja kao i ti dolazim barem 3-4 puta godisnje tako da ne mari ustedjeti koju crkavicu?:-)
    Poenta je ipak to da bi svima bilo bolje sa malo konkurencije i da se ovi iz JAT-a i MNA konacno skinu sa grbace,nije ni cudo sto samo 20% Crnogaraca ima pasos sa ovakvim platama i cijenama avioprevoznika i to je previse?

  13. #13
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Near PC
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me ide za Frankfurt na SP svakako mn air
    Your IQ is your fashion

  14. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Ova konkurencija ce da dodje kod nas na isti nacin kako se napravio velelepni trzni centar od 19 spratova preko puta televizije...najpoznatija rupa u Crnoj Gori.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Near PC
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bolje reci ka sve u CG sto se desava zadnjih godina
    Your IQ is your fashion

  16. #16
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    nk-bg
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam kartu Pg-Bg-Pg placala 110 eura MNA,a JAT je kao nesto malo jeftiniji
    ali zato sam malo zeznula ove iz MNA-a,skupljala sam karte jer sam jedno vrijeme putovala svakog mjeseca i rekla mi zena iz agencije da ih donesem i ne znam koliko sam imala besplatnih :mrgreen: cini mi se 3 u jednom pravcu i 1 povratnu :mrgreen:
    I posle svega ja te cekam
    to me ubija polako
    moja jedina...

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by ^Saska^
    ali zato sam malo zeznula ove iz MNA-a,skupljala sam karte jer sam jedno vrijeme putovala svakog mjeseca i rekla mi zena iz agencije da ih donesem i ne znam koliko sam imala besplatnih :mrgreen: cini mi se 3 u jednom pravcu i 1 povratnu :mrgreen:
    Nisi ti njih nishta zeznula.
    Na svaku petu kartu (puna cijena) dolazi shesta gratis (u toku godine, naravno). A ako uzimash karte sa popustom nemash pravo na to, tako da kad izrachunash ispada isti matrak...
    Nece se oni zafrknuti, ne brini.



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa oce li bit sta od toga,zna li se??Da li je ta vijest ono "prica se" ili je neko procitao u nekim dnevnim novinama ili gledao na TV-u??

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha a mediji su nam baš pouzdani :mrgreen:
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    nk-bg
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Na svaku petu kartu (puna cijena) dolazi shesta gratis (u toku godine, naravno).
    za ovo nisam znala...
    a za pola godine sam ih imala 7(povratnih) i tada sam dobila 3 u jednom pravcu i jednu povratnu.
    a da ce se zafrknuti,nece sigurno..samo gledaju na sta ce da ukradu
    I posle svega ja te cekam
    to me ubija polako
    moja jedina...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Kapo
    Mislim zamislite samo da bi jednom prosjecnom Britancu bilo jeftinje doci i provesti vikend u CG nego recimo otici na fudbalsku utakmicu.
    To bi narocito doslo do izrazaja u tkz pred ili post sezoni kada hotelijeri kukaju da nema nikoga a da ne govorim o ekonomskoj koristi koji bi ti turisti ostavili nasoj zemlji pocetno od aerodromskih taksi pa na dalje.
    Ryan air bi vrlo brzo odustao od toga da drzi liniju van sezone. To sto letis iz Londona do Drezdena ponekad i za 5 funti bilo bi drugacije kod nas jer bi se sve svelo na klasicne carte letove gdje bi se moglo rezervisati par mjeseci unaprijed po par jeftinih karata, a ostalo slicno kao i dosad. Naravno to ne znaci da ne treba razbiti monopol nacionalne kompanije koja se buni. Trebalo bi dozvoliti Ryan airu za pocetak sve destinacije sa kojih se MA povukao i gdje nema direktne i redovne linije. Cijene bi odma pocele padati.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    990
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako Ryan Air ili neka slicna kompanija pocne leteti za CG, to ce biti banja. Pa meni ce 3 puta jeftinije biti da letim za npr. London pa do CG nego da idem kao sto je sad, preko Beograda za CG. Ako bude tako, ja cu sigurno dolaziti svaki drugi mesec, a daj Boze da zaista krene.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    London
    Posts
    414
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JAT: LONDON-BEOGRAD-PODGORICA Ł256+aerodromske taxe?Nisam odavno isao preko Bg pa neznam tacno ali mislim da sve ispadne nekih Ł300.Vrijeme letenja i to ako ste srecni da vas avion za PG saceka je minim 5 sati?Ovaj JAT-ov stalno kasni iz starta pa obicno hvatate onaj nocni za pg tako da ste negdje oko ponoci na Golubovcima to jest 10 sati kasnije?Mogao sam do Indije stici?:-)
    British Airways:LONDON-DUBROVNIK Ł140 ukljucene sve taxe!Ako se potrudite i bukirate nekoliko mjeseci unaprijed moze i za Ł 99.Uvijek na vrijeme i 2:15 leta.
    O ponasanju carinika i osoblja necu ni komentarisati ko je god putovao znat ce "srdacnost" carinika i osoblja na Surcinu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 02-11-10, 17:45
  2. Nastavak sa starog foruma: Sunday Mirror - iz CG se trafing
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 115
    Last Post: 17-03-04, 18:28
  3. Pravila cutanja...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 17-03-04, 07:33
  4. Ahmed Deedat o...
    By Kralj_Tvrtko in forum Religija i filozofija
    Replies: 4
    Last Post: 12-03-04, 18:56
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •