Results 1 to 11 of 11

Thread: Snowboard oprema - dje kupiti i cijene

  1. #1
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Snowboard oprema - dje kupiti i cijene

    Dje postoji dobar izbor opreme za skijanje, za bordere, i po kojoj cijeni se moze kompletiarati jedan pristojan set? Mislim na kompletan paket, od daske do rukavica. Hvala.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Zavisno od zahtjeva tvojih i budzeta kojim raspolazes, mada kod nas u CG teako da se moze naci mjesto gdje nude opremu od glave do pete,sto nije alucaj sa recimo Srbijom ili Bosnom

    Послато са C6603 користећи Тапаток 2

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Prije svega, ako si border početnik nemoj bježat od polovne opreme.

    Daska sa vezovima - možda može i nova da se nađe za 200e.
    Čizme - nove od 70e pa na više.
    Skafander i jakna - može za 150e da se kompletira.
    Rukavice - Ovdje ne treba štedjeti jer ako ti prsti promrznu možeš batalit sve, računaj dobre rukavice oko 30-40 (obavezno da imaju Goretex membranu)
    Kaciga - OBAVEZNO, pogotovo ako si početnik, može se naći za 30eura.
    Potkapa, naočare, aktivni donji veš - znače mnogo ako voliš dosta da boraviš na snijegu, za ovo računaj isto 100tinjak eura.
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na informacijama... Pocetnik jesam ali bih od pocetka da startujem sa kvalitetnom opremom koja ce mi trajati. Za dasku razumijem zasto ne bih trebao uzimati novu, da je ne bih "stetovao" dok naucim da bordam, ali sto se ostatka opreme tice tu ne bih zalio. Naravno, ne mislim kupovati najskuplje ali ne bih ni najjeftinije... Sto se daske tice, posto ima razlicitih modela itd, postoje li neke preporuke u tom pravcu? Koji proizvodjac, koje duzine itd? Hvala. Ne bih da me "odrade" prodavci, volio bih da se sto bolje pripremim za trgovinu.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Proizvođača ima raznih i vjeruj mi to ti neće igrati nikakvu ulogu u prve dvije sezone bordanja, dok se malo ne uhodaš.
    Barton, DC, GNU, Elan, Cygnus, Quicksilver.. Visina borda treba da ti bude do brade, to je neko (nepisano) pravilo, ali ljudi uzimaju i manje ili veće zavisi od afiniteta

    Pošto si početnik dosta vremena ćeš provodit u snijegu (dizanje-padanje) tako da je jako bitno da imaš dobre čizme i rukavice, da ne dolaziš u dodir sa snijegom.


    By the way, pročačkaj ovaj topik

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...eme&highlight=
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala. Nailazio sam na daske sa magnetima umjesto vezova, valjalo to sta? Djeluje prakticno.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Mislis na step in vezove? Ako mene pitas kupi dobar vez sa jakim kopcama i po mogucnoati od finansija Fast vezivanje, prakticni su samo tako. Niposto da te neko ne nagovori na tvrde vezove, a sto se tice daske ja na mojih 183 vozim od 155 do 159cm najvise, kupio sam bio duzu i te patnje,al sto kaze iznad, u stojecem stavu da ti je do brade

    Послато са C6603 користећи Тапаток 2

  8. #8
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da mislio sam na te vezove, djeluju mi prakticno. Fast vezivanje? Moze li neko pojasnjenjesa preporukama, neupucen sam...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    evo moze link pa pogledaj, imas na youutube masu snimaka dje ti pokazuju o vezu specificnosti

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Step in vezovi ni u ludilu, vjeruj mi da ne zelis da trcis za daskom citav dan na snijeg
    Flow vezovi su jako prakticni, mada tesko ces ih kupit ovdje kod nas... Po mom misljenju sa Burtonom ne mozes kiksat, doduse u njih ulazis kao na 90% vezova tako sto stezes kajiseve dok u flow samo uskocis i dignes klapnu iznad pete... Mislim da ovo ne smije bit presudno kod kupovine opreme, sve je stvar navike...

    Pogledaj ovaj sajt http://thegoodride.com/snowboarding-tips/ i ovaj http://www.evo.com/how-to-choose-a-s...ing-guide.aspx

    U Podgorici opremu mozes kupiti u Tempo, Intersport i BS Sport /Delta City/
    Ja ti preporucujem da podjes do BS-a vidis kakve su cijene Burtona i uporedis sa cijenama na internetu (blue tomato, amazon.de) pa vidis kakva je razlika.
    U slucaju da imas nekoga ko zivi nedje po Evropi a dolazi ovamo najbolje ti je da trgujes sve online, i posaljes na njegovu adresu pa ti on to sve fino donese ovdje kad bude dolazio (kolima), ja sam tako uradio i ustedio sebi sigurno 200e plus sto sam birao sto mi je srcu dragu a ne se ogranicavao samo na ono sto nude lokalni prodavci.

    Sto se tice velicine daske, imas na ovom linku gore, s tim sto sve to varira u nekoliko cm velicine daske koji se itekako osjete na snijegu.
    Ja sam 176cm i imam oko 78kg a vozim dasku 159cm. Ucio sam na 161cm, novu sam uzeo 159, a sledecu kad budem uzimao ne vjerujem da cu preko 156...
    Sve zavisi sto volis, duza daska ti daje ubrzanje ali je za nijansu teza za kontrolu, dok krace daske ne ubrzavaju ali se mnogo lakse kontrolisu...

    Kao sto je i esseny rekao, obavezno dobre rukavice i kaciga!!!

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Zaboravih i ovo

    Ako si pocetnik ne mora da znaci da ces nagrdit dasku i da ces je ostetit, tako da nemoj da te to odbija od kupovine nove opreme.

    Pametno bi bilo da se snadjes za opremu dok naucis, tih 5-6-7-8 dana i eventualno malo savladas ovaj sport, pa onda vidis kakvu bi opremu kupovao jer vjeruj mi da su razlike velike pocev od oblika daske, flexa kao i namjene /voznja po stazi, voznja van staze, voznja po snowboard parkovima i sl./ ovo je vec postala nauka tako da imas milion opcija da odaberes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. K: Snowboard oprema
    By higher in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 21-05-10, 17:48
  2. Info: Gdje u PG kupiti snowboard i vezove?
    By Igi in forum Ostali oglasi
    Replies: 19
    Last Post: 04-02-09, 23:17
  3. snowboard oprema...
    By BANDITO in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 19-12-06, 23:20
  4. Ski oprema - snowboard
    By Cuore Sportivo in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 22-03-06, 08:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •