Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627
Results 651 to 658 of 658

Thread: Jugonostalgija

  1. #651
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,169
    Thanks Thanks Given 
    14,371
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    2,501 Posts

    Default

    Sasvim kratko realno sam i bila u "Jugoslaviji" i sad namjerno pod ovim znacima navoda jer sve što sam tu i voljela za tako kratak period prije njenog raspada počinje da mi se razbija slika o nekom kao savršenom pojmu društva.Kad si dijete sve idealizuješ uostalom još ako odrasteš u kućnoj atmosferi gdje nema ni trunke nacionalizma.

    Da je bila po mjeri Danila Kiša bila bi smislena, no sad kad listam kadrove te Jugoslavije izgleda mi sve kao jedna velika laž.Imala je sjajne umjetnike, arhitekte, književnike pa i političare no se meni čini da je na tako slabašnim temeljima bila zasnovana da se srušila ko kula od karata.

    U prevodu, yugonostalgija fajnal DEL dugme što se mene tiče.Laž obična.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 16-02-23 at 12:24.
    No pasaran!

  2. #652
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,575
    Thanks Thanks Given 
    10,456
    Thanks Thanks Received 
    4,985
    Thanked in
    2,318 Posts

    Default

    Zaludu ja pritiskam DEL.Upisano je to neđe na hard disc a i ovi dobitnici tranzicije mi svojim postupcima, nesvjesno,svako malo aktiviraju data recovery.Pitah neke što se razumiju u IT,što da činim?Vele,jedino da fizički uništiš hard disc.Evo,ne znam što mi je činjeti?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. #653
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,169
    Thanks Thanks Given 
    14,371
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    2,501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Zaludu ja pritiskam DEL.Upisano je to neđe na hard disc a i ovi dobitnici tranzicije mi svojim postupcima, nesvjesno,svako malo aktiviraju data recovery.Pitah neke što se razumiju u IT,što da činim?Vele,jedino da fizički uništiš hard disc.Evo,ne znam što mi je činjeti?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    To mora da su neki Marksisti.Samo bace hard disk kroz prozor umjesto restarta.

    Ne znam @joni meni se čini da i dalje živimo u nekom partijskom sistemu i ništa mi se to ne sviđa.



    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  4. #654
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    146
    Thanks Thanks Received 
    84
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Sasvim kratko realno sam i bila u "Jugoslaviji" i sad namjerno pod ovim znacima navoda jer sve što sam tu i voljela za tako kratak period prije njenog raspada počinje da mi se razbija slika o nekom kao savršenom pojmu društva.Kad si dijete sve idealizuješ uostalom još ako odrasteš u kućnoj atmosferi gdje nema ni trunke nacionalizma.

    Da je bila po mjeri Danila Kiša bila bi smislena, no sad kad listam kadrove te Jugoslavije izgleda mi sve kao jedna velika laž.Imala je sjajne umjetnike, arhitekte, književnike pa i političare no se meni čini da je na tako slabašnim temeljima bila zasnovana da se srušila ko kula od karata.

    U prevodu, yugonostalgija fajnal DEL dugme što se mene tiče.Laž obična.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Prosla sam kroz fazu ovakvog razmisljanja kao ti ovde. Sad mi se cini da je pokojni Srdja Popovic bio u pravu kada je govorio da je ona bila veliki projekat kojem mi nismo bili dorasli.
    Neke postavke na kojima su pokusali da je zasnuju su mi definitivno divne.

  5. #655
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,360
    Thanks Thanks Given 
    2,455
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default

    dusek i skoda

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  7. #656
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    62
    Thanks Thanks Given 
    48
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default


  8. The Following 2 Users Say Thank You to mmi For This Useful Post:


  9. #657
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,360
    Thanks Thanks Given 
    2,455
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default



    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  11. #658
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,169
    Thanks Thanks Given 
    14,371
    Thanks Thanks Received 
    3,497
    Thanked in
    2,501 Posts

    Default

    Arhitektura definitivno,arhitektura.Čista perverzija.

    Izložba Toward a Concrete Utopia globalnoj publici predstavlja vrhunce jugoslavenske arhitekture, drugačije od bilo čega što su Istok i Zapad mogli ponuditi.



    Poslano sa mog CPH2135 koristeći Tapatalk
    No pasaran!

Page 27 of 27 FirstFirst ... 172324252627

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •