Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 74

Thread: Update za Telekom:Optika Huawei Echolife HG8245

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Polako sa tim apdejtima. Mislim da neka od verzija ne podrzava IMS. Ja ovamo ne radim sa optikom i Huavejima ali kao da sam cuo od nekog inga iz T coma.

    Tako je i kod drugih rutera, npr. Pirelli 2 mora imat v1.27 da bi radio IMS (a za njega postoji i novija verzija v1.28). Pirelli 3 mora bit na v1.26 i td.
    TAKUMI

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne bi to bilo nuzno, da Huawei uredjaji ne zaglupe kad ima veliki broj sesija.

    Ipak taj Huawei je dio sastavne opreme za Biznis paket optike, a on radi poluposlovicno (ukines mu WiFi, DHCP, VPN, na FW iza blokiras torrente i maliciozne sajtove - i opet, blokira do te mjere da se mora ugasiti i upaliti Huawei. Zamolio sam T-Com preko ACC.MGR. da mi dostave listu kompatibilnih uredjaja (HCL) za Optiku i IMS, nisam je dobio. Proslo je vise od 3 mjeseca, mislim da smo usli u 6 mjesec.

    Zato ili update nuzan, ili HCL. Telefon ne treba, ExtraTV ni ne ide - samo internet. Ostalo ja cistim.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #28
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Polako sa tim apdejtima. Mislim da neka od verzija ne podrzava IMS. Ja ovamo ne radim sa optikom i Huavejima ali kao da sam cuo od nekog inga iz T coma.

    Tako je i kod drugih rutera, npr. Pirelli 2 mora imat v1.27 da bi radio IMS (a za njega postoji i novija verzija v1.28). Pirelli 3 mora bit na v1.26 i td.
    Zdravo,

    IMS je ustvari implementacija SIP protokola za VoIP. Postoji Huawei HG8245 koji je namijenjen za SIP i drugi za H.248 i u zavisnosti od toga se ubacuje odgovarajuca varijanta firmware-a. V100R006C00SPC122 je za SIP, a V100R006C01SPC122 za H.248, razlika je u C00 i C01.

    Pozdrav

  4. #29
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Ne bi to bilo nuzno, da Huawei uredjaji ne zaglupe kad ima veliki broj sesija.

    Ipak taj Huawei je dio sastavne opreme za Biznis paket optike, a on radi poluposlovicno (ukines mu WiFi, DHCP, VPN, na FW iza blokiras torrente i maliciozne sajtove - i opet, blokira do te mjere da se mora ugasiti i upaliti Huawei. Zamolio sam T-Com preko ACC.MGR. da mi dostave listu kompatibilnih uredjaja (HCL) za Optiku i IMS, nisam je dobio. Proslo je vise od 3 mjeseca, mislim da smo usli u 6 mjesec.

    Zato ili update nuzan, ili HCL. Telefon ne treba, ExtraTV ni ne ide - samo internet. Ostalo ja cistim.
    Zdravo,

    Huawei support kaze da nece da mrdne kad se otvori case sa problemom vezanim za Huawei HG8245, dok Telekom Crne Gore ne proslijedi isti problem - sa istim serijskim brojem uredjaja. Takodje kazu da je obaveza Telekoma da prijavi problem sa Huawei HG8245 uredjajima Huawei support-u kako bi se isti problem rijesio. S toga bi gospoda iz Telekoma mogla da mrdnu malo, znamo svi kako ste zaposljeni i na osnovu kojeg znanja ali bi mogli da se pomjerite malo i zaradite tu platu + varijabilu + dnevnice + zimnicu, regres, topli obrok i bonuse kao i puno osiguranje koje rijetko ko od nas ostalih koji stvarno rade (a ne sjede i parazitiraju) ima.

    Pozdrav

  5. #30
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A druuuze dje me zakla, uradih sve kako rece i sad mi je sve uzas, extra tv kida svaki sekund, internet mi kida, kucni telefon neupotrebljiv...

    imam gresku na ruter
    Detection result:511X ETH1 MAC chip transmission is abnomal; 511X ETH2 MAC chip transmission is abnomal; 511X ETH3 MAC chip transmission is abnomal; !

    Ne mogu nigdje naci staru verziju firmware-a, ima li ko?
    Njak Njak Njak

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Ja sam prije 2 godine imao problem sa wireless signalom i preko 1500 dogovorio da mi pušte update firmware-a na router.
    Zovi na 1500 da ti to završe.

    Samo sam čekao kad će nekome ovo da se desi....
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #32
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Posle 5og update-a ne znam ni ja kojeg firmware-a, za sad radi stabilno, i dalje ima onu gresku, ali obzirom da radi sve ok, pitam se jel ona ima veze s tim...

    Može li neko s ovim ruterom da testira i vidi kako je njemu (nije bitno na koju ste verziju)
    Evo gdje se ulazi, klikne se tu, i pusti da ruter detektuje ima li kakav problem, extra tv ce vam ukocit za to vrijeme, wifi nestat, pa opet udjete na isto mjesto i vidite rezultat.









    I jel normalno ovo?
    Njak Njak Njak

  8. #33
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, kod mene:

    Status:
    Code:
    Hardware version:          130CC600
    Software version:          V1R006C00S122
    ONT registration status:   O5 (Operation state)
    ONT ID:                    10
    CPU usage:                 1%
    Memory usage:              86% (komp i 3 mobilna, samo surfovanje trenutno)
    Hardware Fault Detection
    Detection result: Normal

  9. #34
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja sam prije 2 godine imao problem sa wireless signalom i preko 1500 dogovorio da mi pušte update firmware-a na router.
    Zovi na 1500 da ti to završe.

    Samo sam čekao kad će nekome ovo da se desi....
    Zdravo,

    Dzabe ih coek zove, samo kazu da je proslijedjeno nekome i da oni nista ne znaju o tome vise.

    Pozdrav

  10. #35
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja sam zvao, prvo 1500 pa mislim 5 ili koji li je za kontakt s operaterom... ona rekla da okrenem 1500 1 pa 1 i tamo da im kazem...
    Ja okreni opet, tamo kazu zbog vremenskih neprilika previse je prijavljenih kvarova (WTF) i da posaljem sta me muci na SMS... to automat prica... znaci zbog vremenskih neprilika operatere su ukinuli, bas ima logike
    Njak Njak Njak

  11. #36
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Ja sam zvao, prvo 1500 pa mislim 5 ili koji li je za kontakt s operaterom... ona rekla da okrenem 1500 1 pa 1 i tamo da im kazem...
    Ja okreni opet, tamo kazu zbog vremenskih neprilika previse je prijavljenih kvarova (WTF) i da posaljem sta me muci na SMS... to automat prica... znaci zbog vremenskih neprilika operatere su ukinuli, bas ima logike
    Zdravo,

    Zvao sam i slao poruke prije nevremena i nijesu se udostojili da rijese. Pokusavao na 1500 - 1 -1 dje su mi rekli to je vec prijavljeno u sistemu i proslijedjeno kolegama iz centrale, drugim rijecima proslijedjeno u "Recycle Bin" . Nema vajde od njih izgleda.

    Pozdrav

  12. #37
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Bas me zanima ko je zaduzen za ta sranja. Uz malo srece, znacu sutra.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by itsys View Post
    Zdravo,

    Zvao sam i slao poruke prije nevremena i nijesu se udostojili da rijese. Pokusavao na 1500 - 1 -1 dje su mi rekli to je vec prijavljeno u sistemu i proslijedjeno kolegama iz centrale, drugim rijecima proslijedjeno u "Recycle Bin" . Nema vajde od njih izgleda.

    Pozdrav

    Dzabe zovete sad, ima previse smetnji (na hiljade) tako da to ima prednost.
    TAKUMI

  14. #39
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Imaju monopol, može im se. Da nemaju, brinuli bi o korisnicima.
    Kakav je izgovor imaju smetnji, nemaju ih kad račune štampaju. Baš sramota koliko su bahati
    Njak Njak Njak

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Dzabe zovete sad, ima previse smetnji (na hiljade) tako da to ima prednost.
    Interesantno.

    Mogu li se ja pozvati na 1000 smetnji kad budem trebao platiti racun a ne mogu (zbog smetnji) - a da mi T-Com zbog tog neplacanja ne opali kamatu ili iskljuci uslugu ?

    Sad, mozda je pravo vrijeme za pitanja :
    - kako to radi kvalitetna oprema kad je izbilo toliko smetnji ?
    - zasto nema ljudstva da pokriva toliki broj problema u kratkom roku ?
    - zasto se sporo ulaze u infrastrukturu i nove infrastrukturne pravce ?

    Ne ocekujem odgovore na ovom topicu, jer to nije mjesto ovdje - ali eto, samo da se zapitam naglas.
    Mada, mi na forumu smo svjesni toga, uglavnom. I ministar vajni, vjerovatno....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kenjate. Kreni od sebe, kad bi ti imao 2 rutera, Pirelli i Huawei, prvi na ADSL a drugi na optiku, i prvi je crkao a drugi radi samo te "zeza" firmware, opravka koheg bi imala vecu prednost?
    TAKUMI

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    ko kaze njivice da je oprema kvalitetna
    Who let the dogs out

  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by itsys View Post
    Zdravo,

    Dzabe ih coek zove, samo kazu da je proslijedjeno nekome i da oni nista ne znaju o tome vise.

    Pozdrav
    Quote Originally Posted by itsys View Post
    Zdravo,

    Zvao sam i slao poruke prije nevremena i nijesu se udostojili da rijese. Pokusavao na 1500 - 1 -1 dje su mi rekli to je vec prijavljeno u sistemu i proslijedjeno kolegama iz centrale, drugim rijecima proslijedjeno u "Recycle Bin" . Nema vajde od njih izgleda.

    Pozdrav

    Zdravo.
    Aj pa da skupiš 50 postova.
    Pozdrav.

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Ja sam zvao, prvo 1500 pa mislim 5 ili koji li je za kontakt s operaterom... ona rekla da okrenem 1500 1 pa 1 i tamo da im kazem...
    Ja okreni opet, tamo kazu zbog vremenskih neprilika previse je prijavljenih kvarova (WTF) i da posaljem sta me muci na SMS... to automat prica... znaci zbog vremenskih neprilika operatere su ukinuli, bas ima logike

    Kao što rekoh, prije 2 godine su meni riješili problem. Sad vjerovatno SMS-om ide prijava. Mislim da če tehniku i održavanje da outsourcuju u skorije vrijeme.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Kenjate. Kreni od sebe, kad bi ti imao 2 rutera, Pirelli i Huawei, prvi na ADSL a drugi na optiku, i prvi je crkao a drugi radi samo te "zeza" firmware, opravka koheg bi imala vecu prednost?
    Možda da se stave kvalitetni ruteri i prenaponska zaštita. Ima ljudi kojima crkava 3 rutera godišnje, i Telekom uredno mijenja

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Kenjate. Kreni od sebe, kad bi ti imao 2 rutera, Pirelli i Huawei, prvi na ADSL a drugi na optiku, i prvi je crkao a drugi radi samo te "zeza" firmware, opravka koheg bi imala vecu prednost?
    Pireli mjenja monter, firmware odradjuje neko iz razvoja koji je zaduzen za postavku sistema i projektovanje cijelog sistema - jer je on taj koji je i pregovarao modifikaciju fmw za potrebe telekoma.

    Dva problema koja si naveo se na razlicite nacine tretiraju. Ali ako je T-Com dozvolio da monter mjenja rutere i da taj isti monter komunicira direktno sa vendorom oko fmw-a - onda tu smrdi do glave ? Kne ?

    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #46
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=hercules;3927595]
    Zdravo.
    Aj pa da skupiš 50 postova.
    Pozdrav.


    Vazi . Tebi je ovo komicno ali slobodno produzi dalje, ne trebaju nam minorne smetnje . Odje coek treba da moli nekoga za ono sto placa izgleda, da ima zakona istog momenta bi mi se nacrtali da zavrse ono sto je placeno, zemlja rupa, ljudi s**ka glupa

    Pozdrav

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Zdravo.
    Ajmo da nakupiš još postova meni ne smeta. Momak je sam pomijenio firmware. Dok je imao onaj koji mu je Telekom donio sa routerom sve je radilo tj. nije se žalio.
    Jer ja imam taj isti router i nemam niti jedan jedini problem.
    Pozdrav.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #48
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zdravo.
    Ajmo da nakupiš još postova meni ne smeta. Momak je sam pomijenio firmware. Dok je imao onaj koji mu je Telekom donio sa routerom sve je radilo tj. nije se žalio.
    Jer ja imam taj isti router i nemam niti jedan jedini problem.
    Pozdrav.
    Zdravo,

    Firmware je i meni fabricki koji je dosao sa njime, ali ima usporenja kad se zakaci vise uredjaja na wifi i kad pici vise konekcija na internet (P2P programi). Poslije nekog vremena samo zaglavi i internet nece da mrdne cak i kad se svi P2P programi pogase i ugase WIFI klijenti. Restart uredjaja rjesava problem sto znaci da je problem do firmware-a. Moze jednostavno da se demonstrira i startovanjem SoulSeek programa i obicnom pretragom - ruter je cigla poslije toga dok se ne restartuje.

    Pozdrav

    p.s. Nije problem update-ovat firmware, samo da daju pristup firmware-u za koji je sigurno da ce da radi i internet i telefon (SIP - IMS) - ako vec oni ne znaju kako se to radi.

    p.s. I blizimo se 50-om postu
    Last edited by itsys; 04-12-14 at 15:24.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Možda da se stave kvalitetni ruteri i prenaponska zaštita. Ima ljudi kojima crkava 3 rutera godišnje, i Telekom uredno mijenja

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż

    Telefonska parica je problem.


    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Pireli mjenja monter, firmware odradjuje neko iz razvoja koji je zaduzen za postavku sistema i projektovanje cijelog sistema - jer je on taj koji je i pregovarao modifikaciju fmw za potrebe telekoma.

    Dva problema koja si naveo se na razlicite nacine tretiraju. Ali ako je T-Com dozvolio da monter mjenja rutere i da taj isti monter komunicira direktno sa vendorom oko fmw-a - onda tu smrdi do glave ? Kne ?


    Firmware se moze dobit pozivom na 1500.
    TAKUMI

  25. #50
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Firmware se moze dobit pozivom na 1500.

    Sudeci po prethodnim komentarima, moce se dobit JEDNOG DANA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Huawei Ascend Y210D / Huawei G6800 / 100 eur
    By InSaNiTy in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 04-10-14, 15:10
  2. K: HUAWEI 3G Router/Gateway B560 ili slican i modem Huawei E220
    By Magellan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-11, 13:19
  3. M/K: 3G modem Huawei E620 za Huawei E220
    By Magellan in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-10, 09:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •