Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 74 of 74

Thread: Update za Telekom:Optika Huawei Echolife HG8245

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ajde da vidimo ko od vas trazi apdejt...
    TAKUMI

  2. #52
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ajde da vidimo ko od vas trazi apdejt...
    Me

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by itsys View Post
    Zdravo,

    Firmware je i meni fabricki koji je dosao sa njime, ali ima usporenja kad se zakaci vise uredjaja na wifi i kad pici vise konekcija na internet (P2P programi). Poslije nekog vremena samo zaglavi i internet nece da mrdne cak i kad se svi P2P programi pogase i ugase WIFI klijenti. Restart uredjaja rjesava problem sto znaci da je problem do firmware-a. Moze jednostavno da se demonstrira i startovanjem SoulSeek programa i obicnom pretragom - ruter je cigla poslije toga dok se ne restartuje.

    Pozdrav

    p.s. Nije problem update-ovat firmware, samo da daju pristup firmware-u za koji je sigurno da ce da radi i internet i telefon (SIP - IMS) - ako vec oni ne znaju kako se to radi.

    p.s. I blizimo se 50-om postu
    Evo trenutno se bakcem sa par racunara i reinstalacijom pa ukratko da navedem sto je konektovano:
    1xPC
    2xLap top
    1xTablet
    4x smartphone
    Svi konektovani preko wirelessa na famozni router i nikakvih problema. Uredno pici torrent.
    Ne hvalim T-Com. Optika im je najbolja usluga koju koristim i radi korektno. Ja jesam imao problem da internet preko kabla pici OK a da wireless zabrljavi. I njihovim updateom routera sve je rijeseno.
    Ja cak ni ovaj test ne mogu da uradim jer moj firmware to nema niti mi pokazuje koliko memorije i procesora koristi.

    Brzo ces do 50 stic.
    Pozdrav.
    Last edited by hercules; 05-12-14 at 08:20.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #54
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koji je to update ? Postuj firmware koji je kod tebe!

  5. #55
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Posle 5og update-a ne znam ni ja kojeg firmware-a, za sad radi stabilno, i dalje ima onu gresku, ali obzirom da radi sve ok, pitam se jel ona ima veze s tim...

    Može li neko s ovim ruterom da testira i vidi kako je njemu (nije bitno na koju ste verziju)
    Evo gdje se ulazi, klikne se tu, i pusti da ruter detektuje ima li kakav problem, extra tv ce vam ukocit za to vrijeme, wifi nestat, pa opet udjete na isto mjesto i vidite rezultat.
    I jel normalno ovo?
    Ja sam se vratio na defaultnu verziju software-a, ovaj update-ovani mi je u svakom mogućem slučaju bio gori, baš ne znam kako je to drugima bolji

  6. #56
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kako si se vratio?
    Možeš mi poslati stari firmware?
    Njak Njak Njak

  7. #57
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je poboljsanje na apdejtu onom koji sam okacio omogucilo da koristim soulseek. Ranije sam to mogao, ali da restartujem ruter izmedju svakog albuma i svake pretrage.

    Nikad nisam imao problem sa torrent-om, nije frka ni torent na 2 racunara + jos par racunara i jedno 3 telefona, ali ako ukljucim soulseek ili nicotine+ (i jos par nekih programa), odma crkne (mora da se restartuje). Soulseek je polovicno radio na ethernet portu. Sad bolje radi na wireless-u nego sto je ranije na ethernetu (ponekad zablokira na ~1 minut), a ethernet radi skroz bez frke.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Ja sam se vratio na defaultnu verziju software-a, ovaj update-ovani mi je u svakom mogućem slučaju bio gori, baš ne znam kako je to drugima bolji


    Je li radio voice?
    TAKUMI

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post

    Firmware se moze dobit pozivom na 1500.
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Dzabe zovete sad, ima previse smetnji (na hiljade) tako da to ima prednost.
    Quote Originally Posted by itsys View Post

    Zvao sam i slao poruke prije nevremena i nijesu se udostojili da rijese. Pokusavao na 1500 - 1 -1 dje su mi rekli to je vec prijavljeno u sistemu i proslijedjeno kolegama iz centrale,
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja sam prije 2 godine imao problem sa wireless signalom i preko 1500 dogovorio da mi pušte update firmware-a na router.
    Zovi na 1500 da ti to završe.

    Samo sam čekao kad će nekome ovo da se desi....
    Dugo si cekao, ali ja i sa tim firmwareom imam iste probleme. Rekoh meni Wireless ne treba, P2P je blokiran firewallima iza tih rutera (gledano sa strane T-Coma) - ali cim krene veliki broj sesija (nebitno od broja uredjaja) - ruteri blokiraju. A jedino sto mi treba, jeste izlaz na net. Ni telefon mi ne treba.

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post

    Firmware se moze dobit pozivom na 1500.
    1515 - 1 -1 (istarijat ide u nekoliko mjeseci unazad):
    1) automat - nista
    2) izbacuje- kao kad neko odbije poziv
    3) operater ne razumije sta mu objasnjavam niti me povezuje sa nekim ko se razumije
    4) acc. mngr ne razumije sta ga pitam niti mi dobavlja HCL, na moju molbu ako ne moze T-Com da mi zamijeni uredjaj drugim modelom

    I ti meni kazes da poziv na 1500 rjesava sve moje probleme ? Ne rjesava sve, ali ne rjesava ni ono zbog cega ih zovem a ne bih ih ni zvao da mi omoguce upotrebu drugih uredjaja.
    Uh, kako bih volio da ti imas ovakav problem jedan dan.
    Ali reci cu ti - zasto sam siguran da T-Com ne rjesava ovaj problem korisnicima biznis paketa. Rjesenje je ponuda biznis korisnicima - iznajmljena linija. Pare, bate. Veliki RUC. I zato ni ne postoji mogucnost doplate staticke IP adrese, kao sto postoji kod drugih operatera u CG a i u okruzenju. A kod drugih operatera ne mogu, jer nisu dostupni u mom kraju/ Perfidno. Rekao bih toliko perfidno, da mi se cini da je bolesno. (Mada, priznajem, mozda grijesim, a ako grijesim - izvinjavam se)
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poseydon View Post
    Koji je to update ? Postuj firmware koji je kod tebe!

    Evo.


    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Dugo si cekao, ali ja i sa tim firmwareom imam iste probleme. Rekoh meni Wireless ne treba, P2P je blokiran firewallima iza tih rutera (gledano sa strane T-Coma) - ali cim krene veliki broj sesija (nebitno od broja uredjaja) - ruteri blokiraju. A jedino sto mi treba, jeste izlaz na net. Ni telefon mi ne treba.
    Nisam vala. Od kad sam prijvio problem poslije par dana su mi updateovali router. Ja priznajem da nisam posebno napredni korisnik,. niti koristim soulseek i slične programe. Ja ne primjećujem problem u mom korišćenju interneta šo ne znači da ih vi nemate.
    Ovdje je više priča o modifikovanom firmware-u.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Dobih ove na 1500, jel moguće, kaže mi da oni ne mogu ništa s verzijom rutera, da sam ja prvi koji im je tražio tako nešto, ni na mail mi ne može poslat jer oni to nemaju :/
    Njak Njak Njak

  12. #62
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Dobih ove na 1500, jel moguće, kaže mi da oni ne mogu ništa s verzijom rutera, da sam ja prvi koji im je tražio tako nešto, ni na mail mi ne može poslat jer oni to nemaju :/
    Aahahahahahaha, a genijalno ahahhaahaahah

  13. #63
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Rezultati brzine interneta:
    Na kompjuter povezan kablom- 20.5 mbps
    Telefon android (WIFI) - 20 mbps
    Laptop na windows 7 (WIFI full signal) - 17.5 mbps
    Laptop na windows xp (WIFI full signal) - 13 mbps


    Jel ovo normalan rezultat? Ne mogu sa sigurnošću znati kako je bilo prije update-a, mislio sam da je laptop vukao kao android, bar se sjecam torenta koji je isao 2.3, sad jedva do 2MB\s
    Njak Njak Njak

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Dobih ove na 1500, jel moguće, kaže mi da oni ne mogu ništa s verzijom rutera, da sam ja prvi koji im je tražio tako nešto, ni na mail mi ne može poslat jer oni to nemaju :/
    Quote Originally Posted by itsys View Post
    Aahahahahahaha, a genijalno ahahhaahaahah
    Covjek bi pomislio da se nista ne unosi u platformu T-coma od strane operatera ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Rezultati brzine interneta:
    Na kompjuter povezan kablom- 20.5 mbps
    Telefon android (WIFI) - 20 mbps
    Laptop na windows 7 (WIFI full signal) - 17.5 mbps
    Laptop na windows xp (WIFI full signal) - 13 mbps


    Jel ovo normalan rezultat? Ne mogu sa sigurnošću znati kako je bilo prije update-a, mislio sam da je laptop vukao kao android, bar se sjecam torenta koji je isao 2.3, sad jedva do 2MB\s
    Pa ok su ova mjerenja, ako ti je paket Optika 20.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #66
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    A jel ok da mi s ovim firmware-om prijavljuje da imam bateriju koja je na 100% LOL



    Inace, baterija je opciona, ima dzek sa strane za nju valjda da drzi napajanje kad nestane struja, da ne pomisli ko da je neka interna i da je stvarno imam jer s proslim firmware-om je pisalo da je nema ili nesto tako
    Last edited by Gorostas; 08-12-14 at 13:52.
    Njak Njak Njak

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Pa koliko ja znam routeri dolaze bet baterije. Ja moj planiram da nakačim na bateriju, jer kad fali struja ni telefon ni internet ne rade.
    Definitivno je do firmware.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #68
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo su ti okej merenja ako je u pitanju 802.11 b/g wireless (ako zelis 802.11 n150, moras da podesis i na ruteru i da ti komp ima n karticu).

    problem je ruteru (firmveru rutera), koji pogresno radi sa wifi hostovima. ako postavis wan na bridge, pa povezes neki drugi ruter kablom da ti radi wireless, wired routing (sa sve komplet dhcp serverom), sve radi kako treba. znaci, nije ogranicenje sa t-comove strane, nego je do rutera. ne razumem kako oni to dozvoljavaju, oni pirelli koji kostaju 10e komad (i to da ti napise kinez sta god oces, ne mora pirelli) su 100x bolje obavljali tu osnovnu duznost. mislim, kontam ja to sve, optika, ali opet... DZABE im je da ubace novi firmver, a njih ne zanima. tacno mora neko igranku da im napravi da bi obratili paznju.

  19. #69
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Kako da udjem u podesavanja ovog rutera?

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    192.168.100.1


    admintelecom
    telecomadmin
    TAKUMI

  21. #71
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,972
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Hvala!

  22. #72
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrej] View Post
    ovo su ti okej merenja ako je u pitanju 802.11 b/g wireless (ako zelis 802.11 n150, moras da podesis i na ruteru i da ti komp ima n karticu).

    problem je ruteru (firmveru rutera), koji pogresno radi sa wifi hostovima. ako postavis wan na bridge, pa povezes neki drugi ruter kablom da ti radi wireless, wired routing (sa sve komplet dhcp serverom), sve radi kako treba. znaci, nije ogranicenje sa t-comove strane, nego je do rutera. ne razumem kako oni to dozvoljavaju, oni pirelli koji kostaju 10e komad (i to da ti napise kinez sta god oces, ne mora pirelli) su 100x bolje obavljali tu osnovnu duznost. mislim, kontam ja to sve, optika, ali opet... DZABE im je da ubace novi firmver, a njih ne zanima. tacno mora neko igranku da im napravi da bi obratili paznju.
    Pozdrav.
    Postoji li način da podesim ovaj ruter da mi brzina bude 40Mb, kao što bi trebalo, preko wi-fija? Preko etherneta je sve kako treba, i upload i download. Wireless adapter mi je N klase do 150Mb, tako da nije do njega.
    Hvala.

  23. #73
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako nekoga i dalje zanima, neko sa 4pda-a je na nekom kineskom forumu nasao poslednju verziju softvera.
    Evo linka: http://4pda.ru/forum/index.php?s=&sh...ost&p=45776325

    Ja sam je instalirao i radi SAVRSENO! DHCP konacno radi kako treba, routing tabela je optimizovana, net radi brze, nemam vise problema sa P2P programima ni sa Wi-Fijem... I ne moze niko da mi pristupi ruteru spolja preko SSH i flashuje firmware (sto je moguce sa T-Comovim matorim firmware-om). Telefon takodje radi, sve sam isprobao.

    Dokaz:



    Samo sacuvajte config i vratite ga posle flash-a.
    Takodje, ovu sifru na ovoj stranici cete morati opet da unesete posle flash-a i kliknete apply:


    Firmware ima par dodatnih opcija, pogledajte. Konacno nesto da valja.

    Naravno, ne preuzimam nikakvu odgovornost za flashovanje niti sam vam tehnicka podrska, samo da javim onima koje zanima da - radi.

  24. #74
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Firmware V1R003C00S205 imaju svi korisnici, ili da budem precizan, ovo je firmware koji je bio na ONT-u zadnje dvije god. kod mene

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Huawei Ascend Y210D / Huawei G6800 / 100 eur
    By InSaNiTy in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 04-10-14, 15:10
  2. K: HUAWEI 3G Router/Gateway B560 ili slican i modem Huawei E220
    By Magellan in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-11, 13:19
  3. M/K: 3G modem Huawei E620 za Huawei E220
    By Magellan in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 13-04-10, 09:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •