Page 122 of 137 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132 ... LastLast
Results 3,026 to 3,050 of 3416

Thread: Filmovi za izbjeci

  1. #3026
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Meni ništa nije falilo u filmu, naprotiv. To za ritam stoji, ali narativno je toliko toga utkano u reakcije i vizuelne nagovještaje i simboliku da mi se čini da Fury Road daje više materijala za razmišljanje i analizu nego većina "pametnih" filmova sa 1000 strana scenarija.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  2. #3027
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Meni ništa nije falilo u filmu, naprotiv. To za ritam stoji, ali narativno je toliko toga utkano u reakcije i vizuelne nagovještaje i simboliku da mi se čini da Fury Road daje više materijala za razmišljanje i analizu nego većina "pametnih" filmova sa 1000 strana scenarija.
    Upravo ovo, zamislite recimo da je Nolan rezirao ovaj film, trajao bi 5 sati i kroz dijalog bi morao da se objasni svaki detalj koji se pojavljuje u filmu...
    Filmove prvenstveno dozivljavamo vizuelno i sam Miler je rekao da je pravio film koji ce ljudi u Japanu moci da gledaju bez titlova. A to su filmovi u zadnje vrijeme prepuni praznog dijaloga i ekspozicije i sto se prave da se pametniji nego sto jesu je za neku drugu diskusiju. Evo pomenuh Nolana, da ne ispadne da mrzim coveka jedno vrijeme mi je bio omiljeni reziser ali kako sam vise gledao filmove shvatio sam da nije to to, da njegovi filmovi pate od ovih problema koje sam naveo gore.

  3. #3028
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Post

    Uz duzno postovanje, ne moze se gurati, pored sve audio-vizuelne fantastichnosti, u okvire Davida Leana ili Stanley Kubricka (Jedni od naj naj "vizuelnih" rezisera, za moj ukus bez premca). Iz jednostavnog razloga sto kod njih ima strasno puno toga sto vizuelnom daje prijeko potrebni background, punocu.
    Takodje ne mislim da je uputno "uchitavati" znachenja kojih nema. For the record, bas bas volim dobru akciju, ali ako se zeli ici stvarno visoko, reziserovo je da valjano motivise radnju, da motivise postupke, chinjenja, na svim nivoima. Da uchini vizuelno -intelektualno smislenim/dopadljivim, pa i vise od toga. Toga ovdje nazalost nema, a evo primjera koji to potvrdjuje, gdje se islo "vise od". (dijelom je i sam reziser kriv, podigao je odredjene standarde podavno..).

    -Road Warrior!
    Sve sto govoris za Fury Road, za moj ukus, iskljuchivo je primjenljivo na Road Warriora. Tamo je kombinacijom raznih tehnika i elemenata utakno, da ne moze bolje, koliko samo toga, -Od sjajnog uvoda/prologa, gdje se epski predstavlja i uvodi na scenu lik Maxa (skroz drugog chovjeka od onog ko je bio prije nego su mu ubili porodicu), objasnjava ko je, sta je i zasto je, zatim Maxova chinjenja, stav i generalni prikaz kroz film, radjaju legendu i sve posle tog.
    Upravo zbog ovog sto pomenuh, na trenutke smijesna i ubrzana akcija, prerasta u nesto fantastichno i legendarno. Gdje fading lik Maxa, uz sjajnu naraciju (da ne preprichavam sad), postaje inspiracija za filmove, serije, video igre i evo Fury Road.

    Otprilike, to je ono sto fali Fury Road-u u najkracem.
    Last edited by NexusVI; 03-07-15 at 03:28.
    ><

  4. #3029
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Jedno je da se nekom film ne svidja a drugo je kad neko kaze da je film smece, ja recimo ne mogu da gledam filmove David-a Lyncha ali njegovi filmovi su za one koji to vole da gledaju odlicni.
    Tako da postoji razlika izmedju loseg filma i filma koji se nekom ne svidja.
    bravo, to je ono sto ovdje vecina ljudi ne kapira...ili jednostavno vole da troluju ili isprovociraju

    druga stvar, ljudi koji vjerovatno nisu gledali staru Mad Max trilogiju, prije svega Road Warrior, pa podju na Fury Road zbog pozitivnih reakcija ljudi i onda se razocaraju, jer su ocekivali ne znam sto...ljudi, neki filmovi nisu za vas i pomirite se sa tim...i bolje je u tim slucajevima, ako ipak odgledate takve filmove i ne svide vam se, da ne postujete nista nego da govorite pojedine nebuloze...primjera radi, skoro nijedan oskarovac u zadnjih nekoliko godina (na pomen dosta njih se ovdje rezu vene koliko su dobri) mi se ne svidja, jednostavno me u takvim filmovima skoro nista nije privuklo, ali zato necu da prdoklacim na forumu jer ipak radi se o nekim objektivno dobrim filmovima

    isto kao sto imenjak iznad kaze, postoje neki univerzalno dobri filmovi i vecina ljudi uziva u njima, a u takvim slucajevima bolje zadrzat misljenje za sebe a ne pricat kako je takav film tesko sran*e ili nesto slicno...ili mozete napisat sto god ocete, ali se nemojte onda cudit ovakvim reakcijama na vase postove. simple as that
    Last edited by Screaming Lord; 03-07-15 at 10:52.

  5. #3030
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Keyboard
    Posts
    2,563
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Topik je filmovi za izbjeci, a ne svidio mi se ili nije... mad max se mora pogledati svidjao se planeti 50% 50% a filmovi za izbjeci su nesto totalno drugo...ana karenjina me smorila nikad je ne bih procitao opet...al nije knjiga za izbjeci...gotcha?

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    Last edited by Mindcircus; 03-07-15 at 13:15.
    Hellblazer...

  6. #3031
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Evo ja filmove sa Stivenom Sigalom i ostalom kompanijom ne mogu na oci gledat'. Ali to smatram svojim 'ukusom' a ljudi koji vole da gledaju tuce itd. mozda vole i takve filmove...

    Evo ja odgledah 'Primer' sinoc, neko ga je preporucio... Ocjene previsoke svugdje. Meni je bio bzvz. Ali ga ne stavljam ovdje jer mozda nekome bude zanimljiv.

    Naidjoh i na neki ScFy film o ajkuli.. Mega Shark ili tako nesto koji bi definitivno mogao stavit' odje ali smo vec apsolvirali da je sve u toj produkciji kanala najvece smece pa nema rasta stavljat' te filmove...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #3032
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Generalno gledano, zadnjih 5-6 godina rijetko koji film je ostavio utiska na mene. Moguće, gledam previše serija sa prosječnom ocjenom 9 pa od svega očekujem i "dubinu", glumu, razradu likova, mind blown momente etc..
    Evo da uzmemo novog Maksa i Kingsmena. Maks suva akcija koja me je oduševila, Kingsmen prost film sa prostim zapletom ali predstavljen na zabavan način, što ne znači da su za izbjeći.
    A onda, na drugoj strani, već pomenuh The Gunmen, sa jednom glumačkom veličinom od Šon Pena, koji me ni na momenat nije ubijedio da gledam film, sa zapletom koji sam vidio u makar 300 gorih filmova sa Sigalom, Majklom Dudikofom etc..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  8. #3033
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje od serija nekako sam se odvikla od filmova. Ne kazem da je Mad Max ******, kad se vecinom svidja mora da ima nesto ali mene smorilo sva ta akcija. Jos kad vidjeh one golisave manekenke u pustinju samo sam cekala da iskoci neki repper i da pocne to prskanje crijevom uz neki "Yo Mottha fuckin' Bitches", pa posle sva ta jurnjava bez nekog "Pit stopa" barem. Eto da vam pravo kazem nisam odgledala skroz do kraja. A posto sam obozavala Mad Max-ove sa Gibsonom ali to sam davno gledala tako da sad razlog zbog kojeg mi se nije svidio ovaj je mozda manjak koncentracije, slabe vizuelne reflexe,... starost, djao ga zna

    A mislim da bi tema trebala da se preimenuje u : "moj utisak o filmu..." jer za izbijeci sigurno nije, a naisla sam na ovu temu na neke filmove koji su mi se bas dopali, tako da sve stvar ukusa i naravno nije ok rec za neki film da je smece jer svi mi imamo drugih pogleda na stvari, na svijet tako i na filmove. I hvala Bogu nismo Zombiji.
    Last edited by Phénix; 03-07-15 at 15:15. Reason: "z"
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  9. #3034
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Filmovi za izbjeci

    A dobro ocekivati je reakcije na Maxa "****** od filma" isto kao sto su neki rekli da je "najbolji akcioni film godinama unazad" "odusevljen" "ostavlja bez daha" sto su jednako glupave konstatacije kao i "nije ti se svidio jer nisi gledao u bioskopu"

  10. #3035
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Nije uopšte glupo za bioskop. Ne kažem da bi se svidio nekome kome nije, ali bioskop je za jako puno filmova doživljaj x10. Indie dramu mogu i na telefonu da gledam.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #3036
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Znam da je osjecaj bolji. Ali dobar film je dobar film, pa makar ga gledao i na telefonu. Tipa matrix sam gledao u cineplex-u u bg u prvom digitalnom bioskopu, ali ponovno gledanje na monitoru nije promijenilo stav da je film ono sto ce godinama usmjeravati filmsku industriju.
    Fury road to jednostavno nije

  12. #3037
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A dobro ocekivati je reakcije na Maxa "****** od filma" isto kao sto su neki rekli da je "najbolji akcioni film godinama unazad" "odusevljen" "ostavlja bez daha" sto su jednako glupave konstatacije kao i "nije ti se svidio jer nisi gledao u bioskopu"
    potpuno legitimne reakcije od strane iskrenih fanova stare Mad Max trilogije...deal with it

  13. #3038
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Lorde daj mi tvoju ocjenu mad maxa?

  14. #3039
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ono sto ce godinama usmjeravati filmsku industriju.
    Fury road to jednostavno nije
    Mislim da to niko nije ni pomislio a ne rekao.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  15. #3040
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    A koji je to film u zadnjih 10 godina uspio da usmjerava filmsku industriju?

  16. #3041
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Samo komentarisem situaciju u kojoj neko kaze da je film prosjecan, dok vecina koja je ocijenila film kao fantastican pokusava da izvrsi javno kamenovanje.
    Evo i ja sam ljubitelj stare trilogije, ali je novo ostvarenje u najmanju ruku prosjecno.
    Dubina likova u orginalu je mnogo bolje razradjeno, cak i max-ova unutrasnja borba izmedju humanosti i evolucije tj prezivljavanje najpodesnijih.
    Ovdje je sve to skumbuljeno na gomilu i akcija radi akcije. Ukloni cgi i imas film kao Swat dje ne znam kad je film poceo kad se zavrsio.
    Objasnjavanje ovog filma i njegove dubine scenama iz proslih djelova je u najmanju ruku smijesno

  17. #3042
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Nisu ljudi govorili da je prosjecan nego da je film smece, ti si iznio razloge zbog kojih ti se film ne svidja i ja se ne slazem sa njima, pogotovo ovo za cgi koji minimalno koriscen u ovom filmu(za neke stvari je normalno morao da se koristi).
    A ja ne znam kako su to stari filmovi imali neku strasnu dubinu likova koje ovaj nije imao. Prvi dio je potpuno drugaciji film i od Road Warriora i Fury Road-a, jer skoro da nije bio post-apokaliticni film.
    A po vasoj prici ispade da film od prve do zadnje sekunde ne staje i da nema nista osim akcije.

  18. #3043
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Meni se bas svidja sto se nisu udubljivali u Maxov lik, vec je sve to razradjeno i vidjeno, ovo dodje kao epizoda iz njegovog zivota, a akteri po njegovim akcijama zakljuce(bolje receno naslute ) ko je i kakav nepoznati pustinjak(tj *ajeban igrac)...
    Za razliku od @Phenix(izvini za e koje nije isto kao u nicku) scena sa manekenkama mi je najbolja, kada misli da je halucinacija.

  19. #3044
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A koji je to film u zadnjih 10 godina uspio da usmjerava filmsku industriju?
    Nolanov Batman
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #3045
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A koji je to film u zadnjih 10 godina uspio da usmjerava filmsku industriju?
    U zadnjih 10, nijedan. A u malo sirem okviru, -Matrix, i jos malo sirem, ultimate one -Pulp Fiction.


    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    potpuno legitimne reakcije od strane iskrenih fanova stare Mad Max trilogije...deal with it
    Uz duzno postovanje, ne bih se slozio. Naprotiv chak.
    Koliko se da vidjeti iz onog sto govoris, ti od svega iz MMax fransize vidis tek pojedine, uglavnom "najbljestavije" segmente (da ne kazem najbanalnije), a to Max nije nikako, makar ne samo to. So nema se sa chim dealovati, pravo rec. Opet, uz svo postovanje ovog svijeta.
    Last edited by NexusVI; 03-07-15 at 21:32.
    ><

  21. #3046
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i u istoj godini Natural born killers
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  22. #3047
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Eto neki bolje poznaju svet Mad Max-a od coveka koji ga je kreirao.

  23. #3048
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Meni je novi Max jedna velika, neprekidna akciona scena
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  24. #3049
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Eto neki bolje poznaju svet Mad Max-a od coveka koji ga je kreirao.
    Mi sve znamo bolje od svakoga. Zato smo tu đe smo.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  25. #3050
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim Gunmen se pominje iz stranice u stranicu. Izgleda da je razlog što je "veliki" Šon Pen glavna uloga (mada je citava ekipa legendarna ali film je tesko ******).

    Nik Kejdž je mnogo veći pa snima smeće zadnjih 10 godina (čast izuzecima).
    Last edited by clapton; 04-07-15 at 13:54.

Page 122 of 137 FirstFirst ... 2272112118119120121122123124125126132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crtani filmovi :)
    By Desert Eagle in forum Film
    Replies: 123
    Last Post: 16-02-14, 22:05
  2. the najbolji reziser(i) danasnjice
    By moon safari in forum Film
    Replies: 48
    Last Post: 23-04-08, 13:12
  3. Filmovi ispred vremena!
    By Antares in forum Film
    Replies: 46
    Last Post: 06-01-06, 16:10
  4. Filmovi Sergia Leonea i Stanleya Kubricka
    By Argonaut in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 15-10-04, 10:56
  5. dvd filmovi 4 eura
    By doberman in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-04, 17:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •