Page 136 of 137 FirstFirst ... 3686126132133134135136137 LastLast
Results 3,376 to 3,400 of 3416

Thread: Filmovi za izbjeci

  1. #3376
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Evo cu i ja da se slozim da je film prosjecan. Da nema neke posebne dubine koju svi vide. Nije za izbjeci, ali ako neko kaze da film nije nesto, ne morate ga razapeti odmah.
    Ja nemam zal za "slavnim danima holivuda", ne tripujem se na dzez. Posebno me ne dodiruje na emocionalnom nivou da li se osjecam ispunjenim jer jesam ili nisam pratio svoje snove ili sam ih prodao za novac.
    Film je ukratko kriza srednjih godina, nezavisno od zanra(cak mi i nije mjuzikl)

  2. #3377
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Nećemo nikoga da "razapinjemo" ali na ovom forumu je Interpol uveo neka pravila koja su godinama lijepo funkcionisala, pošto je nažalost odavno odsutan i u nemogućnosti da se bavi forumom, ovaj forum nema adekvatnu moderaciju...

    ovo je tema Filmovi za izbjeći, nijesam niti stručnjak niti neki vrsni poznavalac filmova, ali se jako dobro sjećam da su ovdje ljudi kačili filmove koje bukvalno nijesu mogli da odgledaju koliko su im neinteresantni da ne upotrijebim neku težu riječ...upravo zato postoje teme:
    na ovoj predlažete šta da se pogleda, naravno, oslanjajući se na svoj ukus i milite da je dobro
    http://www.forum.cdm.me/showthread.php?14924-Predlozi

    na ovoj postavljate precijenjene filmove
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...y-Topic-quot-)

    na ovoj najbolji i najgori rimejk-filmovi
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...-movie-remakes

    na ovoj imate IMDB ratings i nelogičnosti na listi, dobro ocijenjen loš film, ili loše ocijenjen dobar film
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...s-nelogicnosti

    da ne pametujem ovdje, istina je da nije pravilo da nešto što smatraš precijenjenim stavljaš na temu "Filmovi za izbjeći" ...ja ne volim horore i svaki bih stavila na ovu listu jer ja izbjegavam horore, isto kao što nijesam luda za naučnom fantastikom, ali nije realno da filmske hitove ovdje stavljam....eto povedite računa o tome pa koristite teme koje postoje....ukoliko ni tu ne nađete temu kojoj pripada film i vaš pdnos prema tom filmu, otvorite novu temu
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #3378
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Nije "vau" ali daleko bilo da je za izbjeći :star:
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  4. #3379
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Kamen mi u usta i što mi bi da ga gljedam, jednu ispraznost na minus miljion..

    Jackie
    http://www.imdb.com/title/tt1619029/
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #3380
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Dva posta od objašnjenja/intervencije...

    Sent from my Redmi+Note+3 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  6. #3381
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Gledah film Neprijatelj pred vratima, film je u jednu ruku presmijesan.
    Imati takvu temu, bitka za Staljingrad a tako ga upropastiti djeluje nevjerovatno.Ono sto bas kvari utisak je da u filmu je da rusko dijete cisti cizme njemackom snajperisti, sto je smijesno...
    Tada nije ptica mogla da preleti a ne neko slinavo dijete da dodje nepozvano u njemacki stab.Ocjena 1.

  7. #3382
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Jedan od boljih - možda najbolji - Holivudski prikaz Sovjetske strane u WW2. Dobar film s fantastičnom ekipom.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  8. #3383
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Silence (2017)

    Tesko je film ovakvog produkcijskog nivoa, (i ne samo produkcijskog), stavit u "za izbjeci", prilichno sam se premisljao tbh, no kad stadoh i zapitah se bih li ga kome preporuchio i bih li ikad vise potrosio vrijeme na njega, nestade dileme.

    Martin Skorseze je prije skoro 30 godina napravio prilichnu pometnju Poslednjim Hristovim iskusenjem (takva su to vremena bila), od najgorih osuda, vecinom od strane vjernika, pa do hvalospjeva ne-vjerujucih, dijela makar.
    Jedan nesvakidasnji pogled na Hrista i njegovo uchenje. Vjerovatno ekranizovan prikaz unutrasnje borbe Skrosezove izmedju vjerovanja-nevjerovanja.
    No ko nije (hriscanski) vjernik ili ljubitelj filozofije religije i pored maestralnog W. Dafoea, prilichno zaheban za gledanje, kao i svaka apstrakcija te vrste.

    Evo posle dosta godina, da li zbog primicanja odlaska na nebo.. ili iz nekog drugog razloga, Martin je snimio, sort of nastavak Poslednjeg Hristovog iskusenja, a nastavci su zahebana sorta..
    Silence je nesto sto traje 2:41 min i gdje se apsolutno nista ne dogadja osim dileme oko vjere i dileme stradanja za istu. Da je produkcija zeru gora, bez mnogo dvoumljenja reakcija bi bila, -crkvenjachki propagandni pamflet. Ovako, -wth?!

    Iako je tesko pouzdano reci, da li se radi o Martinovom pokajanju, iskupljenju, ispovijesti, pokori (za Poslednje iskusenje) ili naprosto konachnom odgovoru da li vjeruje ili ne, ili, najvjerovatnije i najprije, svemu tome zajedno. -Osim ako se bas nije duboko religiozno i opsjednuto ovakvim temama-dilemama, tesko je objasniti ko je i zasto stavio paraf da se ovo snimi. Vjerovatno je crkva dala pare ili neko jako blizak tamo njoj.

    Da se radi o tek jednom od slojeva-djelova priche, bilo bi svakako na mjestu, vjerovatno i sjajan chinilac cjeline. Ovako, sta je ovo moj Martine?!
    ><

  9. #3384
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,658
    Thanks Thanks Given 
    82
    Thanks Thanks Received 
    188
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    u yebemti, koliko bi tek napisao da ga predlažeš

  10. #3385
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Mnogo manje, naravno.
    (ako je 10ak rechenica puno).
    ><

  11. #3386
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Man Down

    Uh j*bote, kako dosadno težak film.. Izdržah solidno 40 minuta. Dosadan film, skače se iz kadra u kadar (doduše nije mi teško bilo da shvatim tok u kojem se radnja odvija) ali me ubilo to kako se taj tok jako sporo odvija. Ili nisam u tom raspoloženju ili je jednostavno do filma.

    Šia kao da je doživio još jedan psihološki raspad (da ga tako nazovem) koji se iz ozbilje dešavao dok je glumio u filmu..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #3387
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Opet - legitimno je da ti se ne sviđa, ali je i dalje promašena tema.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  13. #3388
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vecina tema se na ovom podforumu bazira na subjektivnom dozivljaju, percepciji. Tako da teme nisu promasene. Najbolje bi bilo da na njima svi pisemo uz poruku odricanja prava: Ovo je moje subjektivno misljenje, a misljenja nabijedjenih filmskih kriticara prihvatam i samo njih uzmite kao legitimna, jer boze moj, ona su u startu proizvod intelektualno superiornijih forumasa.

  14. #3389
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Promašena tema u smislu promašio vas je film.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #3390
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    A nemojte se sprdati ljudi, Kubrickov film treba izbjeci jer su prevelike pauze u govoru...
    Ako neko vec misli da neki film te velicine ne valja, trebalo bi bar da napise neki valjan razlog, a ne da u 2 recenice nista ne kaze.

  16. #3391
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mada, što bi rekao Godar, uvijek sam osjećao da dvoje koje ne vole iste filmove će se vremenom razići. )
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #3392
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    A nemojte se sprdati ljudi, Kubrickov film treba izbjeci jer su prevelike pauze u govoru...
    Ako neko vec misli da neki film te velicine ne valja, trebalo bi bar da napise neki valjan razlog, a ne da u 2 recenice nista ne kaze.


    Ne znam jeste li primijetili al svi glumci su usporeni, treba im da izgovore pola sata jednu obicnu recenicu.
    Tom Kruz nije lose odglumio, on vuce film al je zato Nikol cista 0.Losa gluma, prazna prica, sve neko buncanje i neka nebulozna prica pa ne znas jel masta il bunca.
    Serbedzija isto los, los engleski, nejasna situacija njega i njegove kcerke, je li on njen makro ili otac....
    Kraj filma potpuno unisten, posle duboke price o sekti, zrtvovanju, bezizlaznoj situaciji, Nikol hoce samo da se kreshe...potpuno nejasno?
    Film je los, jer nema poentu, jedva sam cekao da se zavrsi, iscrpio me je jer sam ocekivao da ce da raskrinka tu sektu)
    ocjena 2.

  18. #3393
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bez uvrede.
    Dok mi je pokojna baba bila živa, ja sam bio klinac jel, odgledamo po neki film zajedno. Poslije dok baba priča šta smo gledali, ja bih se pitao jesmo li gledali isti film.
    U stvari to je ljepota 7 umjetnosti, života uopšte.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #3394
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Sve u svoje vrijeme
    Djeca gledaju filmove za djecu, tinejdzeri filmove o temama koje zanimaju tinejdzere, studenti filmove koji opisuju njihovo zivotno doba, mladi bracni parovi filmove o ljubavi do kraja zivota, malo iskusniji Eyes Wide Shut, Revolutionary Road i ostale dosadne drame sa pauzama
    Ja sam tri puta gledala neke filmove u razlicitim zivotnim dobima i svaki put mijenjala misljenje.
    Npr. "Amelie Poulain" mi je prvi put bio cudan i dosadan film (ah ti cudni Francuzi), da bih drugi put (desetak god kasnije) uvidjela da je film genijalan, a sada mi je u top 3.

    Ova tema bi morala samo da se podijeli u nekoliko starosnih grupa i interesnih zona.
    Last edited by Kliker17; 27-03-17 at 00:32.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  20. #3395
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Da je tema namijenjena iznošenju manjinskog mišljenja o nečemu popularnom, savjetovao bih da niko ne ide da gleda onu bruku od "Beauty and the Beast", ali pošto film postiže rekordne zarade, očigledno ima svoju publiku.

    Kad bi se ljudi držali ovoga, manje bi ovdje bilo prazne priče a više stvarno negledljivih anti-preporuka.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  21. #3396
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Bez uvrede.
    Dok mi je pokojna baba bila živa, ja sam bio klinac jel, odgledamo po neki film zajedno. Poslije dok baba priča šta smo gledali, ja bih se pitao jesmo li gledali isti film.
    U stvari to je ljepota 7 umjetnosti, života uopšte.
    Ne samo 7. umjetnosti, vec umjetnosti generalno. Svi smo razliciti i logicno je da razlicito reagujemo na neko djelo, posmatramo ga iz razlicitih uglova s obzirom na to koliko nas interesuje uopste, koliko smo spremni da istrazujemo, da nadjemo dodirne tacke, poistovjetimo se sa situacijom i preispitamo sebe i taj nacin na koji bi se nosili sa istom. Tajna svih velikih djela lezi upravo u toj nemogucnosti da ih dvoje ljudi tumaci na identican nacin. Taj dozvljaj nekog djela je nista vise nego odraz onog unutrasnjeg sto onaj koji tumaci nosi u sebi. Ocjenjivanju umjetnosti pribjegavaju samo i iskljucivo oni koji ne razumiju poentu umjetnosti uopste.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  22. #3397
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Wide shut sam odgledao podavno, ima sigurno 7-8 godina. Nikako mi se nije svidio, sjecam se da sam ga tada okarakterisao kao kaku.
    I vidim prije dva mjeseca evo ga na Tv Prvu, ajde reko opet da pogledam, mora da nijesam gledao pazljivo ili ga nisam razumio....
    Ucinjeh to, i nisam promijenio misljenje. Meni je Bredova gluma onamo korektna, ne vidim nekih ispada, ali je film citav nedorecen i ima praznina koliko oces. Ostavio me u nekom nadrndanom raspolozenju i definitivno ga nebih preporucio.

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  23. #3398
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    ^Bred?

  24. #3399
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mora da je mislio na 7 godina na Tibetu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #3400
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,875
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Mislio je na Breda Kruza
    look right through me

Page 136 of 137 FirstFirst ... 3686126132133134135136137 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crtani filmovi :)
    By Desert Eagle in forum Film
    Replies: 123
    Last Post: 16-02-14, 21:05
  2. the najbolji reziser(i) danasnjice
    By moon safari in forum Film
    Replies: 48
    Last Post: 23-04-08, 12:12
  3. Filmovi ispred vremena!
    By Antares in forum Film
    Replies: 46
    Last Post: 06-01-06, 15:10
  4. Filmovi Sergia Leonea i Stanleya Kubricka
    By Argonaut in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 15-10-04, 09:56
  5. dvd filmovi 4 eura
    By doberman in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 6
    Last Post: 23-02-04, 16:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •