Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 138

Thread: Smještaj - generalno (hotel, hostel, motel...)

  1. #1
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Smještaj - generalno (hotel, hostel, motel...)

    Evo pošto imamo temu "jeftine avio karte" valjala bi jedna teme o smještaju, bookiranje, lokacije, hoteli, hosteli...)

    Dva sajta koja lično mogu da preporučim su booking.com i hostelbookers.com.

    Sada me zanima ovaj airbnb.com pa bi valjalo da neko ko je koristio taj vid smještaja malo pojasni. Kako ide bookiranje, kako se pare skidaju sa kartice , da li je imao nekih problema sa domaćinom i sl.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlična tema.

    Što se tiče airbnb-a taj vid smještaja sam koristio samo kad sam putovao za London. U principu airbnb nema opciju kao na booking.com da odabereš da platiš domaćinu kešom, već plaćanje moraš obaviti putem sajta.
    Pošalješ upit za rezervaciju, airbnb ti skine sredstva sa kartice i domaćinu omogućava preuzimanje novca tek 24 sata nakon što se prijaviš u smještaj. Sa domaćinom tadašnjim nisam imao problema jer je čovjek imao više apartmana po gradu koje izdaje i razrađen biznis.

    Ono što bih dodao je da, prije nego rezervišete preko booking.com ili nekog drugog posredničkog sajta, pogledajte da li sam hotel-hostel ima sajt i mogućnost bukiranja preko tog sajta. Nerijetko sam dobijao dosta bolje cijene na taj način, jeftinije nego preko booking-a. Ne mora da znači, u nekim slučajevima je ista cijena ili čak i skuplja, ali u nekih 20-30% situacija sam nalazio jeftiniju cijenu direktno na sajtu hotela.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    koristio tri puta airbnb...sve proslo bez ikakvih problema. Booking 5-6 puta kao i hotels.com. U svakom slucaju pogledati na 2-3 sajta jer cijene nijesu iste. Npr za Amsterdam sam dobio duplo jeftiniji smjestaj na hotels.com

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    www.hrs.com

    Tu sam nailazio na najjeftinije cijene. Sve bez ikakvih problema, moje preporuke. Kreditna kartica samo kao sigurnost, placanje kes u hotelu. Cak ima i hotela dje nije potrebna kreditna uopste.
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KaLuPG View Post

    Ono što bih dodao je da, prije nego rezervišete preko booking.com ili nekog drugog posredničkog sajta, pogledajte da li sam hotel-hostel ima sajt i mogućnost bukiranja preko tog sajta. Nerijetko sam dobijao dosta bolje cijene na taj način, jeftinije nego preko booking-a. Ne mora da znači, u nekim slučajevima je ista cijena ili čak i skuplja, ali u nekih 20-30% situacija sam nalazio jeftiniju cijenu direktno na sajtu hotela.

    Ovo je ubodeno pravo u centar.

    Uvijek ali UVIJEK. Pokusajte da bukirate direktno sa smjestajem. Kako?

    Podjete na booking.com ili hostelworld ili hostelbookers vidite koji vam odgovara, posaljete mail i to je to. Ukoliko vam ne posalju potvrdu uvijek mozete bukirati preko sajtova. Ali svi ce vam dati barem 10-15% (provizije sajtova) jeftinije.

    Oko sajtova nikada nema problema, pogotovo booking ili hw. Jer oni imaju svoj sistem, jedino moze da se ima problem sa smjestajem direktno.

    Evo npr. jedan Scam koji se radi svuda po svijetu a pocelo je i u CG ja u komsiluku imam primjer:

    Lik izgugla slike top apartmana, postavi ih na booking i stavi cijenu najmanju u gradu. Ti dodjes izbukiras, pojavis se na smjestaj tamo nidje veze ono sto si vidio. Ako neces odes on ti to fino skine sa kreditne kartice. Tip zove booking gazda smjestaja kaze da lik laze i da se nije pojavio. I tako odradi 5-6-10 ljudi dok ga booking ne izgasi. Onda kad ga izgasi pocne nanovo i to ti je to. Tako da nikad ne bukirajte mjesta koje nemaju komentare ili nesto too good to be true.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I dalje mi nije bas jasno za airbnb.
    Znaci ja prvo odaberem smjestaj i datum i zatrazim rezervaciju. Domacin ako ima slobodno za te datume odobrava rezervaciju i meni se salju upute za placanje? I Kada se plati karticom sve je zavrseno? I da, da li se tu treba registrovat prije svega?

  7. #7
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moras otvoriti nalog na AIRBNB pa onda rezervisati. Ja sam koristio par puta i sve je bilo extra. Kad nadjes smjestaj imas da procitas i utiske drugih ljudi koji su ga koristili i to ti dosta pomaze da vidis kakav je i domacin i smjestaj i lokacija. Posaljes upit i nakon sto ti domacin odgovori da je termin koji trazis slobodan zapocinjes rezervaciju koja je jako brza i jednostavna. Sajt ti izbaci ukupnu cijenu ( smjestaj + naknada za ciscenje + provizija sajta) i nakon sto ukucas podatke sa svoje kartice taj novac ti se zamzava na njoj do 24h nakon tvog dolaska na smjestaj. Za slike smjestaja ne brini jer ono sto vidis na slikama to i dobijes.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  8. #8
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ono sto sam cuo za booking.com je da ima najjace provizije koje naplacuje ljudima sto iznajmljuje smjestaj.. Zato oni povecavaju i cijene, da bi im ostao isti profit kad se makne provizija. Zato se cesto desava da isti smjestaj preko drugih sajtova (najbolje direktno preko sajta hotela/hostela) nadjete i do 20% jefninije u odnosu na booking.com. Zato je preporucljivo nakon sto se nadje smjestaj na booking.com, isti smjestaj (pod istim imenom) potrazi na neki drugi sajt. Uglavnom sam bio te srece da sam ga nalazio na druge sajtove. :-)

    Quote Originally Posted by vuki View Post
    I dalje mi nije bas jasno za airbnb.
    Znaci ja prvo odaberem smjestaj i datum i zatrazim rezervaciju. Domacin ako ima slobodno za te datume odobrava rezervaciju i meni se salju upute za placanje? I Kada se plati karticom sve je zavrseno? I da, da li se tu treba registrovat prije svega?
    Treba da se registrujes. Registraciju mozes da odradis preko e-mail adrese ili ako ti je lakse preko Facebook-a.
    Poslije odaberes smjestaj i zatrazis rezervaciju (najbolje da uz zahtijev napises i par rijeci vlasniku da si zainteresovan za smjestaj i da ga pitas je li slobodan, nacin placanja i dr. sto te interesuje). I poslije cekas da ti on odgovori.
    Ja sam recimo par puta odradio varijantu da sam placao kesom na ruke (takav sam imao dogovor sa vlasnikom), a par puta sam placao neki depozite od 20-30% preko paypala, a kasnije kesh na ruke. Na ovaj nacin imas mogucnost da dobijes i manju cijenu u odnosu na cijenu na sajtu, jer ces izbjeci provizije koje sam sajt naplacuje.
    Inace sto se tice airbnb-a imam jako jako pozitivno iskustvo. Ovi koji izdaju smjestaj se trude maximalno da ti udovolje, a i da sam smjestaj bude sto bolje, cistiji.. itd.. Jer znaju da ako budes zadovoljan da ces im ostaviti dobar komentar ili ocijenu.. Samim tim i njihov rejting na sajtu raste.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uglavnom airbnb mi je pao napamet kada sam gledao cijene hotela u Ženevi. Na booking noć ispod 100 eura teeeeško. A na airbnb ladno oko 50 možda i manje ne sjećam se. Onda na Santoriniju se može naći za 20-30 eura sa privatnim bazenima i čudima.

    Znam da zavisi od onoga koji izdaje ali šta na primjer da neko dolazi da se čekira u 23h ili sl, radi leta. Dal se dešavalo nekom tako nešto, dal je bilo problema?

  10. #10
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sam ljetos kad sam bio na putovanju stigao posle 1 u stan jer mi je let bio kasno i domacin me cekao bez ikakvih problema.Naravno znao je da mi je let tada...
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja prije nego bukiram na booking.com (ako moram, tj ako ne vršim rezervaciju preko sajta hotela) obavezno provjerim komentare i na tripadvisor. Takođe, tripadvisor vam da uporedne cijene 6 najvećih booking posrednika da znate preko čega je najjeftinije.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kad smo vec kod tripadvisora. Budite oprezni. Zasto?

    Na booking.com i ostalim sajtovima ne mozes ostaviti komentar ukoliko nijesi bukirao. Dok na tripadvisoru svi mogu ostaviti komentar. Tako npr. otvoris restoran i uzmes sve drugare sa FB-a da ti ostave top komentar na TA page-u. I sad neko kao gost se pojavi ono tamo nidje veze.
    Ovo mi se desavalo par puta sa restoranima i hostelima. Za ovu sad novu godinu ja i zhena smo spavali na madracu koji je postavljen na euro paletama, zbog komentara na trip advisoru. Jeftino bijase i ja reko hajd izbukiraj. Pojavili se tamo, kad ono nidje veze, a posto je nova godina sve normalno i jeftino vec prodato i onda nemas izbora.
    One Ring to Rule them all...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    imas mogucnost na airbnb instant book.
    U svakom slucaju review je najbolje mjerilo o nekom smjestaju. znaci...REVIEW REVIEW i samo REVIEW

    Ja sam na Majorci stigao u pola 1 ujutru i dogovorio se sa gazdom da mi ostavi kljuc u kutiji za postu. Dao mi covjek lozinku i bez problema zavrseno. Drugi put mi je lik ostavio kljuc u lokalu pored zgrade. Znaci oni su tu da izdaju i da zarade sto je i normalno. Ima svakakvih prevara to je sigurno ali vecina je tu da zaradjuje posteno.
    Imas foru da pozoves prijatelje da se uloguju i ostvare putovanje i ti dobijas 18e popusta (fee sajta) a ako neko od tih prijatelja izda stan nekome dobijas popust 50e. Nije lose Ja sam npr vec 3 puta koristio ovaj popust od 18 e )) jednom na moje, drugi put na djevojkin nalog a treci put...hmm uglavnom se snadjes )

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo su sve male prevarice i 99% smjestaja je 1/1. Ali brale valja znati sve fore. Neces da budes u ono 1% iz*ebanih

    Kad smo vec kod prevara bar 10 gostiju mi se zalilo do sada. Uzmu im u hrvatskoj u rent a car depozit 300-500e i oni uzmu auto nedelju - dvije tri. Kad vrate auto lik nadje nesto sto je tamo vec bilo, ogrebotinu, ulubljenje (a ti si budala pa nisi fotkao to) i samo ti zadrzi depozit
    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo su sve male prevarice i 99% smjestaja je 1/1. Ali brale valja znati sve fore. Neces da budes u ono 1% iz*ebanih

    Kad smo vec kod prevara bar 10 gostiju mi se zalilo do sada. Uzmu im u hrvatskoj u rent a car depozit 300-500e i oni uzmu auto nedelju - dvije tri. Kad vrate auto lik nadje nesto sto je tamo vec bilo, ogrebotinu, ulubljenje (a ti si budala pa nisi fotkao to) i samo ti zadrzi depozit
    E ovo je najvjerovatnije zezanje koje vam se može desit u inostranstvu. Ne znam kako funkcioniše po zapadu rent a car, nikad nisam uzimao ali po brdovitom balkanu bogami jesam dosta puta. Ko nije uzimao rent a car po Grčkoj i Hrvatskoj ne zna što su prevare Nikad mi ništa naplatili nisu jer kao što je gandalf pomenuo, uvijek slikam auto dobro prije nego ga počnem koristiti ali sam gledao kako strance, pogotovo engleze, deru više puta.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    zato se uplati full insurance i uzivas
    u Portugalu mi je bila doplata 7e po danu a u Spaniji 15e po danu. Uopste te ne interesuje kakvo uzimas i kakvo vraces, sve ti je pokriveno sa osiguranjem, cak i gume prozori i kljuc. Recimo sta mi se svidjelo u Portugalu i to kod ne bas poznate agencije je da pri izdavanju automobila zajedno se pregleda i zabiljezi svaka sitnica koju ti na kraju samo pogleda ono reda radi, mada to je i nebitno ako uplatis ful osiguranje

  17. #17
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svakako treba biti oprezan jer je najmanje sto ti treba da ti neka glupost pokvari raspolozenje i cjelokupan utisak putovanja. Ali mislim da tamo toga ima neuporedivo manje nego kod nas. I za smjestaj i za rent-a-car kod nas su se specijalizovali...Po BD ljeti cuda rade, kao da im je cilj da zeznu a ne zarade i ostave dobar utisak.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  18. #18
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Je li bolje uzeti hotel na Taksimu ili Laleli/Beyazit? Takodje me interesuje u Atini dje uzeti hotel

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Preko airbnb-a rezervisah po 4 noci u Budimpesti i Krakowu, sad u novembru, sa 25 eura za noc garsonjere u sred centra grada. Za 2+ ljudi se ovako najvise isplati smjestaj, pogotovo sto se tice cijene.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Zavisi dosta od destinacije a u Budimpesti i Krakovu su sve vrste smjestaja vrlo povoljne. Ja vise volim smjestaje sa 24 h recepcijom a i mrzim one dodatke na airbnb tipa njihove provizije pa zavrsno ciscenje. Nekako vise volim hotel sa recepcijom nego stan mada sam bas u Budimpesti jedne nove godine uzeo stan sa spavacom sobom wc odvojen od kupatila garaza besplatna ma fenomenalan smjestaj u centru grada za 40 eura dnevno ali ponavljam vise volim hotel.

    Sto se tice kasnog bukiranja u smjestajima rezervisanim sa airbnb-a u vecini slucajeva jasno pise da je cekiranje recimo posle 22 h moguce ali kosta dodatnih recimo 30 eura.
    Isto tako i rano odjavljivanje- neko i to mora,sve moze ali za ekstra para,zato me nerviraju smjestaji koji nemaju 24 h recepciju.
    Ovo naravno vazi ako nedje se ide par dana,ako se ostaje duze stan je majka!
    Last edited by kurogane; 09-11-14 at 08:49.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ko kakvu preporuku za Istanbul što se smještaja tiče, druga polovina aprila je u pitanju. Nešto na osnovu ličnog iskustva.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    NK-PG
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skini program Trivago za android i OS, onda ne moze da te boli glava

  23. #23
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Booking.com , a imas aplikaciju za Ios i Android. Kartu kupi ranije, jer cesto imas akcije u tom periodu, pa karta bude ~100 eura

  24. #24
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KaLuPG View Post
    Ima li ko kakvu preporuku za Istanbul što se smještaja tiče, druga polovina aprila je u pitanju. Nešto na osnovu ličnog iskustva.
    Nadji na forumu, pisalo je dosta forumasa iz licnog iskustva. Mozes naci bas sve o gradu i to extra objasnjeno.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  25. #25
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    1,347
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me Egipat ima li ko kakvih preporuka?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hostel u BG
    By TroonChica in forum Putovanja
    Replies: 13
    Last Post: 10-09-14, 14:01
  2. Hostel u Bg
    By nimfa in forum Putovanja
    Replies: 13
    Last Post: 16-12-12, 18:10
  3. Film Hostel
    By Alf in forum Film
    Replies: 26
    Last Post: 04-09-07, 17:43
  4. Hostel
    By Calexico in forum Film
    Replies: 4
    Last Post: 29-05-06, 10:38
  5. Hostel
    By ThroughYourGillsIBreathe in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-06, 12:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •