View Poll Results: Da li ponovo uvesti vojni rok?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    81 55.86%
  • Ne

    64 44.14%
Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast
Results 151 to 175 of 228

Thread: Uvodjenje vojnog roka

  1. #151
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na osnovu čega misliš da bi odolijevala samo mjesec? YU je 48. mogla mobilizovati par miliona ljudi pod oružjem i to sa dobrim ratnim iskustvom, a tada Sovjeti još uvijek nisu imali nuklearke. Da ne pominjem logističku podršku sa zapada koje bi sigurno bilo u izobilju. Samo pogledaj kako su Sovjeti prošli u Avganistanu.
    Zapravo ne bi ni mjesec dana odlijevala,pregazili bi nas za nedjelju dana.Po sumama bi se nastavila gerilska borba,to je izvjesno.Ali bi SSSR zauzeo sve vazne tacke,gradove,kvote.Mi se od nacisticke njemacke nismo mogli oslooditi koja je sa 5% snage drzala YU.A kamoli od armije koja je pobijedila Njemacku.

    Komunisti 1948.godinje ni oruzja nisu imali.Avione,tenkove,nista.Vec 70.ih bi mogli pruziti neki znacajniji otpor jer smo razvili vojsku. SSSR bi imao pomoc Bugarske,Rumunije,Madjarske i svih komunistickih zemalja.Mogao je angazovati 50 miliona boraca uz stostruko jace naoruzanje od nas.Omjer u tome sukobe je bio slican kao rat izmedju SRJ i Nato pakta. Staljin je odustao od napada na Jugoslaviju,pa je pribjegao alternativnim metodama rusenja Tita trovanjem,atentatom.Zatim se Staljin razbolio,vremena se promijenila,dosao Hruscov i stvar se smirila.Taj sukob sa Rusima nema veze sa huskanjem zapada.Iskljucivi problem je imao licno Tito sa Kominternom i KP koja ga je htjela smijeniti sa polozaja predjsednika.


    Ali zanemari sve ovo sto sam napisao,ja kao pojedinac nisam raspolozen za rat protiv SSSR-a,i protiv bilo koga drugoga.Ne zanima me odbrana bilo cega,bilo kakve politike ako to ukljucuje ubijanje ljudi.Nista nije vrijedno jednog ljudskog zivota.Ukinuo bih vojsku u cijelom svijetu,ali posto ne kmogu uticati na inostrana drustva,mogu uticati na nase crnogorsko.Zalazem se za ukidanje vojske.

  2. #152
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Mogli smo i to nuklearno naoruzanje imat samo tadasnje rukovodstvo nije previse interesovalo za to. Taman bi ih na sebe koristili koliki smo ludaci..
    Itekako smo radili na proizvodnji atomske bombe,ali to je licilo na dogodovstine TNT grupe. Prvo nam je trebao uranijum,pa smo u SAD poslali ljude da donesu spravu za ispitivanje uranijuma.Covjek iz drzavne bezbjendosti je upucen u SAD sa torbom od milion dolara,a ta sprava u Americi se u svakoj prodavnici regularno prodavala za svega 20 dolara.

    Uranijum nije nadjen na teritoriji Jugoslavije i tu se prica zavrsila o atomskoj bombi.Ali sto ti kazes,bolje sto nije nadjen jer bi je sigurno bacili na nekoga.Ili na sebe ili na neki okolni narod.

  3. #153
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ako se zarati ja cu svoj doprinos dat pisanjem dnevnika, ka Ana Frank. Vele da je pero ubojitije od maca.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #154
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    JNA je bila respektabilna vojna sila do neke 80te i u danasnjim okvirima. 220 000 ljudi u stalnom sastavu, 2000 tenkova i jos oko 5000 raznih oklopnih vozila, blizu 500 aviona od cega dva iz svoje proizvodnje, topovi u desetinama hiljada i raketni sistemi, mislim Frog2 dometa oko 100km i oko 100 ratnih brodova.
    Ukloni NATO kao takav, britance i francuze kao i ruse. JNA je mogla da izore pola evropskih drzava za manje od mjesec dana koliko su bile ozbiljne vojske svih drzava u evropi. Mozda bi se sa svedjanima malo pomucili, ali za ostale bi otprilike trebalo 30 dana. Da ponovim, ukloni britance francuze i ruse u evropi
    Po nekim statističkim poređenjima iz '89.godine, JNA je mogla parirati iz okruženja samo, vjerovali ili ne, Turska. Italija, interesantno, nije dolazila u obzir. Može CG da ukine vojsku, ali tek kad svi ostali makar ovi nama blizu to urade. Vojni rok je prijeko potrebna stvar današnjoj "internet" omladini.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  5. #155
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Po nekim statističkim poređenjima iz '89.godine, JNA je mogla parirati iz okruženja samo, vjerovali ili ne, Turska. Italija, interesantno, nije dolazila u obzir. Može CG da ukine vojsku, ali tek kad svi ostali makar ovi nama blizu to urade. Vojni rok je prijeko potrebna stvar današnjoj "internet" omladini.
    Prijeko je potreban omladini posao i veci standard zivljenja a ne vojni rok.

    Sluzenje vojnog roka smo vec imali i desio se krvavi pokolj sa nesagledivim posledicama.

  6. #156
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Udri milicijo ! Pardon, ovo je vojska.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  7. #157
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Neke časne starine pitah o mogućnosti, potrebi i uslovima uvođenja obaveznog vojnog roka, pomenusmo kako je to nekad bilo i...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #158
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Zapravo ne bi ni mjesec dana odlijevala,pregazili bi nas za nedjelju dana.Po sumama bi se nastavila gerilska borba,to je izvjesno.Ali bi SSSR zauzeo sve vazne tacke,gradove,kvote.Mi se od nacisticke njemacke nismo mogli oslooditi koja je sa 5% snage drzala YU.A kamoli od armije koja je pobijedila Njemacku.

    Komunisti 1948.godinje ni oruzja nisu imali.Avione,tenkove,nista.
    naravno da su imali i avione i tenkove, ne previše ali imalo je
    She is only here to annoy herself!

  9. #159
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako UN dozvole okupaciju jedne drzave,onda nam nece pomoci ne znam kakva vojska.Iako budemo imali svoju vojsku,uvijek ce neko imati jacu,tako da je svejedno.

  10. #160
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugari,vojni rok nije izmisljen bezveze....nema to veze sa oruzjem vec sa drugim stvarima,sa redovnom hranom kakva god da je,sa navikama da se obaveze moraju zavrsavati,da postoji neko postovanje prema starijima,neka kultura u drustvu,sad zavisi od osobe i karaktera ali se dosta njih promene malo na bolje...ja sam sluzio 8 meseci 2005 u Zajecaru pa u Bujanovcu...ima li smo i par narkomana,nabedjenih mafijasa i raznih profila ljudi....80 posto njih su izasli iz kasarne sa vise samopostovanja,sa vise kulture i svi smo bili ispunjeni svaki dan,puni prica i zeljni druzenja...to je poenta svega....a,ovih 20 posto....jbg,stoka ostaje stoka

  11. #161
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ako UN dozvole okupaciju jedne drzave,onda nam nece pomoci ne znam kakva vojska.Iako budemo imali svoju vojsku,uvijek ce neko imati jacu,tako da je svejedno.
    UN da dozvole... ma neeeee, to je nemoguće, kako to može da se desi? Jel bilo slučajeva? Sad kad ovo čitam, prosto mi pada na pamet i jedan vojni rok za žene, obavezno, što, i onako furaju neki fazon ravnopravnosti itd.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  12. #162
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Komunisti 1948.godinje ni oruzja nisu imali.Avione,tenkove,nista.
    Notorna glupost.

    Partizani su već 1944 imali i tenkove i avijaciju, ne kao pojedinačne slučajeve zarobljene tehnike, nego prave borbene odrede. Na kraju Drugog svjetskog rata Jugoslovenska armija je imala oko 140 funkcionalnih tenkova.

    Od 1945 do 1948 smo od samog SSSR-a dobili gomilu tehnike. Između ostalog 425 T-34 tenkova i 200 komada JAK-3 lovaca.

    A nakon sukoba Tito-Staljin smo dobili na stotine tenkova i gomilu druge tehnike od zapada.
    Last edited by ASC; 04-04-15 at 15:43.

  13. #163
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Notorna glupost.

    Partizani su već 1944 imali i tenkove i avijaciju, ne kao pojedinačne slučajeve zarobljene tehnike, nego prave borbene odrede. Od 1945 do 1948 smo od samog SSSR-a dobili gomilu tehnike. Između ostalog 200 komada JAK-3 lovaca.
    A nakon sukoba Tito-Staljin smo dobili na stotine tenkova i gomilu druge tehnike od zapada.
    Eto imali smo,ali to uopste nije bitno za kontekst price.Izdrzali bi SSSR-u dvije nedjelje,vise-manje

  14. #164
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    i ti znači smatraš da su avganistanski divljaci bili jači od YU armije?
    She is only here to annoy herself!

  15. #165
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i ti znači smatraš da su avganistanski divljaci bili jači od YU armije?
    Ne smatram, a i nije me briga.Ne zelim ratovati po cijenu nicega,kapiras? Problem je nastao jer su Kominterna i Staljin htjeli smijeniti Tita.To je bio njihov unutar komunisticki konflikt.

    Ako vam je toliko bitno,evo Jugosalvija bi se odbranila od SSSR-a.I pored toga ja se zalazem za ukidanje vojske.Ne smanjenje vec potpuno ukidanje.Ako ce neko dijete poginuti zbog odbrane necega onda ne zelim braniti nikakve granice,ideala,drzave,nacije....

  16. #166
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao neko ko je služio vojni rok mogu vam iz prve ruke reći da je to bila izgubljena i protraćena godina dana. Normalnom čovjeku nije tamo mjesto jer, kako kažu u vojsci: "Nije tvoje da misliš nego neko drugi misli za tebe". Možda je to bilo OK nekada ali sada, prevoditi razumnog čovjeka u brojke i procedure i uz to ga učiti kako da ubija mislim da to više nema smisla. Danas bi svako trebao da misli svojom glavom a kome se ide u vojsku neka ide u profesionalnu i neka tako zarađuje za život dok mu ga neko prijevremeno ne oduzme jer je taj neko "mislio" za njega...

  17. #167
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ne smatram, a i nije me briga.Ne zelim ratovati po cijenu nicega,kapiras? Problem je nastao jer su Kominterna i Staljin htjeli smijeniti Tita.To je bio njihov unutar komunisticki konflikt.

    Ako vam je toliko bitno,evo Jugosalvija bi se odbranila od SSSR-a.I pored toga ja se zalazem za ukidanje vojske.Ne smanjenje vec potpuno ukidanje.Ako ce neko dijete poginuti zbog odbrane necega onda ne zelim braniti nikakve granice,ideala,drzave,nacije....
    znaš kako kažu ko ne hrani svoju vojsku hraniće tuđu
    She is only here to annoy herself!

  18. #168
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    znaš kako kažu ko ne hrani svoju vojsku hraniće tuđu
    Od 1945.godine Crnu Goru vojno nije niko napao,ako izuzmemo NATO pakt. To znaci da je sav novac u zadnjih 60 godina ulozen u vojsku bacen u bunar. Neka sto smo bacili novac,nego smo nagomilali naoruzanje i dali ga u ruke balkanskim kromanjoncima,koji su izvrsili pokolj.

    Kad bolje razmislim,ja bih balkanskim zemljama ukinuo pravo na drzavu.Drzao bih te zemlje u strogom protektoratu,kao recimo BiH. Ali posto Amerika,i ostale svjetske sile,ne zele ukinuti nama vojsku,onda je jedino logicko objasnjenje da Amerika ciljano podstice ratove i ubijanja na Balkanu.Da bi prodavala oruzje.


    Uvijek padnem sa stolice od smijeha kad vidim crnogorske "demokrate" i "liberale" da propagiraju vojsku ili ulazak u NATO.

  19. #169
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znači da od 1999. Crna Gora nije vojno napadnuta? Jesam li dobro razumio?

    Ako govorimo samo o Crnoj Gori, ne sjećam se da je u poslednjih 60 godina bilo pokolja, ne računajući pojedinačne kriminalne slučajeve. Ukinuti nekome pravo na državu je omiljena praksa velikih i moćnih naspram malih i nikakvih, imamo dosta primjera do sada, a i sada traje na minimum 100 mjesta u svijetu, ako ne i više.

    Ideja o služenju vojnog roka u Crnoj Gori, nije objava rata svima u okruženju i šire, već jedna fina ideja koja je ostala u kakvom takvom sjećanju večine zrelije populacije Crne Gore. To je bila obaveza koja je nastavila naše tradicije ratničkog naroda i koja je uticala na pozitivno formiranje karaktera mladih ljudi. Oni su osim rukovanja naoružanjem, dobijali i mnogo značajnije znanje, a to je osjećaj obaveze, odgovornosti, kolektivnog organizovanja i samoinicijative. Šta danas u ovom smislu mogu naučiti mlađi naraštaji, sjedeći ispred ekrana i gledajući akcione i SF fillmove koji nemaju veze sa realnošću? Iskrivljenu kičmu? Deformisane prste od kliktanja po mišu i tastaturi i sl.

    Konačno, nemojmo bježati od novca, vojni rok je ukinut upravo zbog nedostatka novca, a moderne demokrate i liberali nemaju na umu ovo što pokušah opisati, nego ipak samo novac, tj. zaradu još više novca.

    Treba uvesti vojni rok ponovo, makar zbog druženja i socijalizacije većine pripadnika društva.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  20. #170
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vojno napadnuta jeste,ali cemu onda ulaganje u vojsku ako se u konacnici ne mozemo odbraniti?

    Velike sile ne zele ukinuti nasu drzavu i vojsku,vec ja kao drzavljanin i gradjanin ove zemlje apelujem na velike sile da nas stave pod strogi protektorat.I zabrane nam vojsku.Barem na 100 godina,a za kasnije o tom potom.Kao sto su ucinili sa BiH. Balkanske drzave nisu u stanju starati se o sebi.Pazi,ja zelim dobro ovom narodu zato ovo predlazem.Da zelim zlo predlagao bih ulaganje u vojsku.

    U Crnoj Gori liberala i demokrata nema vise od 1%.Ovo je zemlja fasista i komunista kojih je 99%.A to ste se neki pojedinci izjasnjavaju liberalima i demokratama-to nema veze sa mozgom i zivotom.

  21. #171
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    vec ja kao drzavljanin i gradjanin ove zemlje apelujem na velike sile da nas stave pod strogi protektorat
    Srce moje,i ti si meteoropata??Mene ubi

    Pazi ovo,ovaj tvoj apel me na ovo podsjeca:kad je zasijedao mjesni odbor saveza komunista,u nekom selu pored Danilovgrada,sade vec davne pedeset i neke,i zahtijevao pod hitno da se trupe SSSR povuku iz Madjarske,a kad neko priupita glavnoga a sto da radimo ako se ne povuku?A onda sjednica sjutra opet,tako i ti opet sjutra mozes da uputis apel.

    Da ne idem skroz off,ja se zalazem za privatnu vojsku,nek neko od ovih parasa napravi armiju,pa ko ima da plati neka sluzi








  22. #172
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    http://www.vice.com/rs/read/10-stvar...ource=vicefbsr

    Malo o vojsci.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #173
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    http://www.vice.com/rs/read/10-stvar...ource=vicefbsr

    Malo o vojsci.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Ovaj je baš dobro opisao kako izgleda obavezni vojni rok, a to i ja mogu potvrditi iz svopstvenog iskustva, potpuno beskorisnih i izgubljenih godina dana.

    I što kaže čovijek ako ti je baš toliko do vojničkoga života, ajde brate prijavi se i budi profesionalac, makar ćeš dobijati platu i nećeš bit na teret roditeljima da ti šalju pare da možeš kupit pivu isteklog datuma u kantini.

    Obavezni vojni rok, nipošto.

  24. #174
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Od 1945.godine Crnu Goru vojno nije niko napao,ako izuzmemo NATO pakt.
    ni Švajcarsku niko nije napao evo par vjekova pa imaju jaku vojsku
    She is only here to annoy herself!

  25. #175
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni amerikance evo godinama nije niko direktno napao, osim izmisljene al-kaide i isprovociranog napada japanaca, pa opet imaju vojsku.

    Humor?
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 7 of 10 FirstFirst ... 345678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Metalna konstrukcija od vojnog satora
    By DavidM in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-12, 17:27
  2. I: uvodjenje motora u saobracajnu
    By Anagastum in forum Vozila i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 30-09-11, 13:32
  3. uvodjenje adsl-a, troskovi
    By cpu in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-10, 14:27
  4. Nova dokumenta,ukidanje vojnog roka
    By srdjan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 24-05-06, 08:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •