View Poll Results: Da li ponovo uvesti vojni rok?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    81 55.86%
  • Ne

    64 44.14%
Page 6 of 10 FirstFirst ... 2345678910 LastLast
Results 126 to 150 of 228

Thread: Uvodjenje vojnog roka

  1. #126
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    319
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obuka koriscenja oruzja ali vazdusnog jer je ta municija jeftina i dosta ih dodje u kutiju a pojedinci bi se uspjeli poubijati sa tim..)

  2. #127
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mogu da povjerujem, blizu dvije trećine anketiranih u Srbiji je za ponovno služenje vojsci! (((LINK)))
    Znaju li oni o kakvom se gubitku slobode i o kolikom trpljenju manjih ili većih idiota tu radi?

    Osim toga, devet desetina anketiranih morali bi biti hrišćani, a ovamo ignorišu Isusovu izričitu zabranu svakog nasilja, pa i vojnog... Otprilike to je i procenat onih koji znaju ko je Mica Diskrecija, ali ne i ko je Dositej (čuo sam al ne znam da li je grčki filozog ili brazilski fudbaler (možda ne brazilski, to bješe Sokrat...)...). Srećom po njih - za takve stvari odavno niko ne pita, dok Goldman & Sacks ne odluče drugačije...

    Ne kažem, treba vratiti vojnu disciplinu i obuku , jer će inače pozamašan broj današnje muške mladosti početi da dobija menstruaciju, ALI pod uslovom da je dobrovoljno - da se treniranje discipline odnosi na one koji hoće a ne i na one koji neće. Što se tiče obuke, tu ima načina za sprovođenje i bez obaveznog vojnog roka. Recimo da bi osam radnih sati jednom nedjeljno tokom par mjeseci, ne duže od pola godine, bilo sasvim dovoljno da se savladaju najosnovnije vojne vještine, od efikasnih tehnika onesposobljavanja protivnika i pružanja prve pomoći, ishrane u prirodi, pa preko čišćenja oružja i klozeta... i tako sve do pucanja i pjevanja u horu.... (ovo s vikend-obukom nije ništa originalno, takva rješenja postoje i u nekim drugim zemljama).
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    A od tih, 90% je onih koji ga ne mogu sluzit jer su stariji. Ostalih 10% je ,, ubi zakolji rusija za kralja,, mladja populacija
    f6

  4. #129
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ukratko - da se uvede ONO i DSZ u školama za početak
    Vojni rok ne mora da bude ni 12 ni 6, nego barem 4 mejseca. Dosta da se savlada prva pomoć, što činjet u slučaju požara, poplava i sl., rukovanje i održavanje oružija, pucanje u metu i malo upravljenje vozilima. To nije gubljenje vremena, to je potrebno, imali smo poplave, imali smo onaj gnjili snijeg i ne treba zaboravit na kakvo trusno područije živimo (nikad nam ne zatrebalo).
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #130
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Nasa drzava nije ukinula vojsku zato sto nije bilo potrebe za sluzenjem vojnog roka, nego zato sto su im bile potrebne pare koje su isle za vojsku, npr za otvaranje brojnih privatnih hotela, gradnju vila, kupovinu jahti i to sve za korist ovog naroda, da moze da prolazi ispred tih stvari i da se slika

  6. #131
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ali sad ćemo u NATO, ne brini, oni će nam čuvat nebo i gasit požare, naša vojska im već pomaže u njihovim ratovima...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  7. #132
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ali sad ćemo u NATO, ne brini, oni će nam čuvat nebo i gasit požare, naša vojska im već pomaže u njihovim ratovima...
    "njihovim" ratovima?nije tema za to,ali mi samo kazi ko ce da se obracuna sa isil-om?mislim da rusija nece,a?sta ako dodju do evrope,ko ce da te brani?

  8. #133
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Ukratko - da se uvede ONO i DSZ u školama za početak
    Vojni rok ne mora da bude ni 12 ni 6, nego barem 4 mejseca. Dosta da se savlada prva pomoć, što činjet u slučaju požara, poplava i sl., rukovanje i održavanje oružija, pucanje u metu i malo upravljenje vozilima. To nije gubljenje vremena, to je potrebno, imali smo poplave, imali smo onaj gnjili snijeg i ne treba zaboravit na kakvo trusno područije živimo (nikad nam ne zatrebalo).
    apsolutno saglasan. Tako nesto i ja vidim tu obavezu koju bi zaista vrijedilo vratiti


  9. #134
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    "njihovim" ratovima?nije tema za to,ali mi samo kazi ko ce da se obracuna sa isil-om?mislim da rusija nece,a?sta ako dodju do evrope,ko ce da te brani?
    A oćeš mi reć šta ako počne nuklearni rat? Kako glupo pitanje...
    Ako bi stvarno došlo do toga, čemu služe saveznici, udružene zemlje protiv zajedničkog neprijatelja? Znaš, WWI, WWII, bilo je ratova i prije NATOa.
    Sve i da uđemo u NATO i dođu ti ludaci, oni nas sigurno neće branit na način kakav većina ljudi zamišlja.
    Po tvome, mi ćemo da sjedimo i ništa ne radimo, a oni nas branit umjesto nas, mi samo treba da plaćamo članarinu.

    Zbog ovakvih postova i treba uvest vojni rok.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  10. #135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne mora uopste da se ide u vojsku. Napravi se kurs neki 3 mjeseca, prva pomoc, pucanje, osnove samoodbrane i dosta. U 21vijeku dje sve ide brzo toliko je glupo gubiti godinu zivotnog iskustva na marsiranje i drkanje da je to smijesno.
    One Ring to Rule them all...

  11. #136
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vojsku treba jos vise ukinuti i ostaviti samo policiju.Kamo srece da nikad nije bilo vojske.Da nije bilo JNA sigurno se ne bi dogodio rat.

    Sta ce nam mornarica i ovih 5000 vojnika osim sto primaju platu za nerad?Od cega nas brane? Nas Admiral,nacelnik generalstaba ili kako se to zove,je od ministarstva dobio stan u centru Tivta vrijednosti 400 000 eura. Alooo?

  12. #137
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    A oćeš mi reć šta ako počne nuklearni rat? Kako glupo pitanje...
    Ako bi stvarno došlo do toga, čemu služe saveznici, udružene zemlje protiv zajedničkog neprijatelja? Znaš, WWI, WWII, bilo je ratova i prije NATOa.
    Sve i da uđemo u NATO i dođu ti ludaci, oni nas sigurno neće branit na način kakav većina ljudi zamišlja.
    Po tvome, mi ćemo da sjedimo i ništa ne radimo, a oni nas branit umjesto nas, mi samo treba da plaćamo članarinu.

    Zbog ovakvih postova i treba uvest vojni rok.
    osim sto kazes da je glupo pitanje koje sam ti postavio(a mislim da nije)ti i izvrces moje rijeci.

    ako pocne nuklearni rat,ode planeta zemlja na pocinak,to je valjda svima jasno. inace,ne mislim da ce ga amerika i nato prvi upotrijebit,ako ga iko i bude upotrijebio...

    ne mislim da bismo mi sjedjeli skrstenih ruku kad bi nas neko napao,ali mi prije svega nemamo naoruzanje kakvo posjeduju neke mocnije zemlje tako da nam je manje-vise svejedno oce li bit uveden vojni rok.ako se nekome cefne izbrisace nas sa lica zemlje za dva dana.e zato nam treba nato da bi nas zastitio.ne znam ko bi drugo ako ne najveci vojni savez na svijetu...

    sto se tice teme,ja nisam za uvodjenje vojnog roka.najradije bih da budemo neutralni,da zivimo mirno i u prosperitetnoj drzavi,ali ovo je balkan...

  13. #138
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj vojni element,razvijanje vojske i istocnjacki mentalitet su kod nas donijeli komunisti pod uticajem SSSR-a.Koje samo pare je bivsa drzava bacila finansirajuci vojsku i naoruzanje.Stanovi za desetine hiljada oficira,vojnika,hrana za vojsku,oprema,vozila. Time nismo dobili nista,osim 10 miliona ljudi koji znaju barati oruzjem,tenkovima,avionima....koji su napravili tolike zlocine.

    NATO pakt ako zeli pomoci Balkanu(a ja mislim da ne zeli) trebao bi zabraniti balkanskim drzavama vojsku i naoruzanje.Slicno kao sto je zabranio Njemackoj nakon 2.svjetskog rata.Ja polazim od pretpostavke da je 80% gradjana svih balkanskih drzava psihicki poremeceno.Bez obzira o kojoj se naciji ili politickoj ideji radi. Ljudi na Balkanu nemaju nikakav osjecaj za suzivot,demokratiju i toleranciju.Za iole pristojniju osobu Balkan je nesnosno mjesto za zivot.

  14. #139
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,270
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    295 Posts

    Default

    Potpuno sam za uvodjenje vojnog roka, i to na godinu dana.. Da se malo ocelice nove generacije jer je drustvo u kolapsu, u svakom pogledu.

    Nije tacno da smo to donijeli iz SSSR-a.. Kako onda objasniti Svajcarsku dje je obavezan vojni rok a zemlja je neutralna? Vojska je bila simbol one SFRJ i podsjetnik da se niko sa nama nije mogao zajebavat, posebno niko na Balkanu.. Mislis li da bi Jugoslavija progurala kroz Hladni rat neutralna da nije imala JNA? Razmisli dobro..
    Zlocine su napravili ti kojima je zapala komanda, koji su gledali svoje ciljeve da zadovolje a vojnici se moraju odazvat pozivu jer ih onda proglasavaju dezerterima u suprotnom..

    NATO pakt je organizacija koja je potpuno izgubila svoju svrhu od kako se Hladni rat zavrsio..Njima je sad glavni cilj zastita Evrope od Rusije, kao da nam Rusija predstavlja neku opasnost tj. citav sistem im opstaje na tome da se na Rusiju gleda kao na prijetnju. Pa jbt kad gledas sad kako oni misle o Rusiji reka bi coek vecu opasnost predstavljaju nego Sovjetski Savez, sto je budalastina...Sve je to maska za sirenje kapitalizma i njihovog imperijalizma...

    Jedno je jasno..Demokratija na Balkanu ne moze da uspije..Toliki smo pokvarenjaci,oportunisti i pohlepnici da se tacno uklapamo u onu hardcore teoriju kapitalizma.. Licni interes pojedinca prevazilazi samu drzavu.. Nema trunke patriotizma..Ne gajimo parce zemlje koje imamo nego gledamo da se u sve use'eremo ako je moguce, sto nas naravno dovodi to toga da sami sebe nazivamo govnima..

  15. #140
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj um ne moze podrzavati celicenje mladih kroz ucenje o bacanju bombi,rukovanju oruzjem,sistemom pvo,topova,tenkova.....to je meni van pameti.To smo vec imali,i vidjeli smo u sta se pretvorilo.

    Nije SFRJ ulagala u vojsku zbog hladnog rata i neutralnosti,nego zbog ocuvanja vlasti Tita i komunisticke partije.Vojno su branili svoju vlast od spoljnih i vanjskih neprijatelja.Posto nas niko nije napao onda smo bacili u etar toliki novac ulozen u vojsku.I pride stvorili ratne monstrume u domacem stanovnistvu. Svajcarska se od bilo koje zemlje sa kojom se granici ne bi mogla odbraniti ni par dana.Njena vojska predstavlja izraz tradicije i casti i nema veze sa odbranom zemlje.Kao sto je pitanje tradicije plotun za drzavne praznike i slicno tome.

    Mi u Crnoj Gori moramo izbiti svaku pomisao o formiranju vojske.I ova danasnja je preglomazna.Niko nas nece napasti.A i ako nas okupira,to moze biti samo privremeno.Nijedna okupacija nikad trajno nije opstala.Mi smo medjunarodno priznata drzava,clanica UN, i sve ostalo je manje vazno.
    Last edited by bike1; 30-03-15 at 17:50.

  16. #141
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podrzavam ulazak u NATO,ali smo pod jednim uslovom.Da mi(nasi gradjani i drzava) nemamo nijednog vojnika i ni gram oruzja u zemlji.Ko zeli neka ide u Avganistan,to ne bih sprecavao.Ali bih sprecavao postojanje lokalne,crnogorske vojske u okviru NATO pakta. Najbolja varijanta jeste da im placamo za clanstvo 5% budzeta.Od njih bi trazili samo odbranu ukoliko budemo ugrozeni.Mada i to bi bile bacene pare,ali ajde.

    Ne zelim u zemlji gledati generale,porucnike,potpukovnike,tenkiste.Na to se nadovezuju imuniteti,privilegije,plate iz nasih poreza.Treba nam radna snaga koja ce povecavati gdp.A ne trositi novac poreskih obveznika.Vojska je teret za gradjane.Primaju plate a nista ne rade.Iako bi nas neko napao ne bi se mogli odbraniti.Necu to da finansiram.Bolje novac dati sirotinji i bolesnima za operacije nego Vice Admiralu kupovati stan od par stotina hiljada eura.

    Balkancima ne treba dati oruzje u ruke jer nas je vecina poremeceno.Ma ima bezbroj razloga za ukidanje vojske.

  17. #142
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    osim sto kazes da je glupo pitanje koje sam ti postavio(a mislim da nije)ti i izvrces moje rijeci.

    ako pocne nuklearni rat,ode planeta zemlja na pocinak,to je valjda svima jasno. inace,ne mislim da ce ga amerika i nato prvi upotrijebit,ako ga iko i bude upotrijebio...

    ne mislim da bismo mi sjedjeli skrstenih ruku kad bi nas neko napao,ali mi prije svega nemamo naoruzanje kakvo posjeduju neke mocnije zemlje tako da nam je manje-vise svejedno oce li bit uveden vojni rok.ako se nekome cefne izbrisace nas sa lica zemlje za dva dana.e zato nam treba nato da bi nas zastitio.ne znam ko bi drugo ako ne najveci vojni savez na svijetu...

    sto se tice teme,ja nisam za uvodjenje vojnog roka.najradije bih da budemo neutralni,da zivimo mirno i u prosperitetnoj drzavi,ali ovo je balkan...
    Znači da bi nam neko pomogao mi moramo da uđemo u NATO?
    Ko je nepravedno napadnut, taj nije ostao bez pomoći... A vojska i neutralnost nemaju veze, primjeri SFRJ i Švajcarska, a NATO nije jedna ujedinjena vojska nego skup vojski zemalja koje čine tu članicu, tako da mi svakako moramo imati naoružanje ako postanemo članica, ima pošteđenih manjih zemalja koje bukvalno imaju svoje zaštitnike u vidu mnogo većih komšija, ali mi ne možemo nikako računati na Hrvatsku (oni sada nemaju elementarne stvari ni za nadzor neba), a još manje na Albaniju.

    Pristojna vojska i mirna kuća, ne da nas niko neće dirati, nego nas niko neće ni zebavat...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  18. #143
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,270
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    295 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Moj um ne moze podrzavati celicenje mladih kroz ucenje o bacanju bombi,rukovanju oruzjem,sistemom pvo,topova,tenkova.....to je meni van pameti.To smo vec imali,i vidjeli smo u sta se pretvorilo.

    Nije SFRJ ulagala u vojsku zbog hladnog rata i neutralnosti,nego zbog ocuvanja vlasti Tita i komunisticke partije.Vojno su branili svoju vlast od spoljnih i vanjskih neprijatelja.Posto nas niko nije napao onda smo bacili u etar toliki novac ulozen u vojsku.I pride stvorili ratne monstrume u domacem stanovnistvu. Svajcarska se od bilo koje zemlje sa kojom se granici ne bi mogla odbraniti ni par dana.Njena vojska predstavlja izraz tradicije i casti i nema veze sa odbranom zemlje.Kao sto je pitanje tradicije plotun za drzavne praznike i slicno tome.

    Mi u Crnoj Gori moramo izbiti svaku pomisao o formiranju vojske.I ova danasnja je preglomazna.Niko nas nece napasti.A i ako nas okupira,to moze biti samo privremeno.Nijedna okupacija nikad trajno nije opstala.Mi smo medjunarodno priznata drzava,clanica UN, i sve ostalo je manje vazno.
    Dobro, neka se celice od Facebooka,interneta i kompjutera..Ja mislim celicenje putem discipline i cvrste ruke a bacanje bombi,tenkovi i ostalo nije toliko bitno (niti CG ima resursa da sprovede takvu obuku), osim taj basic training (rukovanje sa oruzijem).

    Ulagala je SFRJ najveci dio budzeta u vojsku ali netacno je da je zbog ocuvanja vlasti. Komunisticka partija je nastavila i posle smrti Tita pa sto se nije krenulo sa ocuvanjem nego su separatisti isplivali? Tada je JNA napravila gresku sto nije izvela drzavni udar, da sprijeci pokolj koji je kasnije uslijedio..Tito ne bi uspio da se suprotstavi Staljinu da mu nije bilo jake vojske.. Mozda nam je i tad trebao neki rat sa spoljasnim neprijateljem jer bi mozda i pojacao to jedinstvo unutar zemlje
    Ne bi se ni CG mogla branit od bilo koje vojno sposobne zemlje iz okruzenja jer ima samo 600 hiljada stanovnika ali bi im mogla "otezati" posao.. I kod nas je bogami vojska tradicija a drzava nas razoruzava..Koliko se ja sjecam Crnogorci su kroz istoriju pamceni kao veliki borci i uvjek uz pusku rasli. Sad ti to interpretiraj kao losu stvar ali tako je..
    Ja ne pricam o formiranju vojske zato sto nam prijeti neka opasnost od spolja, nego da se nove generacije podignu postujuci drzavu,tradiciju i njenu istoriju..


    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Ne zelim u zemlji gledati generale,porucnike,potpukovnike,tenkiste.Na to se nadovezuju imuniteti,privilegije,plate iz nasih poreza.Treba nam radna snaga koja ce povecavati gdp.A ne trositi novac poreskih obveznika.Vojska je teret za gradjane.Primaju plate a nista ne rade.Iako bi nas neko napao ne bi se mogli odbraniti.Necu to da finansiram.Bolje novac dati sirotinji i bolesnima za operacije nego Vice Admiralu kupovati stan od par stotina hiljada eura.
    Sve se to moze regulisati.. Ne gubi se nikakva radna snaga. CG moze uzeti isti broj aktivnih vojnika kao i sad ali sa znanjem da u rezervi imaju dosta spremnih i obucenih (ne daj Boze da nam ikad zatrebaju).
    Dje je sad ta radna snaga? Svaka veca fabrika u CG je na rubu propasti, drzava se finansira iskljucivo od poreza i turizma a kad to malo zakoci onda se zaduzujemo ne bi li pokrili rupe.. Ne izvozimo nista a uvozimo sve..Imamo dovoljno zemlje da sami sebe hranimo i opet nista od toga ne koristimo. 600 hiljada ljudi da nahranis je smijesno,ali bukvalno..

    Sad nemas Vice Admirala ali imas dosta funkcionera sa po 10 stanova od par stotina hiljada eura.
    Pricas kao da ce to da pogorsa stanje..Nize od ovoga tesko mozemo potonuti..

  19. #144
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Treba vratit vojsku makar godinu.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  20. #145
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post

    Pristojna vojska i mirna kuća, ne da nas niko neće dirati, nego nas niko neće ni zebavat...
    CG nema para za pristojnu vojsku a neće skorije ni imati, lijepo bi bilo ali želje su jedno a realnost drugo.
    She is only here to annoy herself!

  21. #146
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Znači da bi nam neko pomogao mi moramo da uđemo u NATO?
    Ko je nepravedno napadnut, taj nije ostao bez pomoći... A vojska i neutralnost nemaju veze, primjeri SFRJ i Švajcarska, a NATO nije jedna ujedinjena vojska nego skup vojski zemalja koje čine tu članicu, tako da mi svakako moramo imati naoružanje ako postanemo članica, ima pošteđenih manjih zemalja koje bukvalno imaju svoje zaštitnike u vidu mnogo većih komšija, ali mi ne možemo nikako računati na Hrvatsku (oni sada nemaju elementarne stvari ni za nadzor neba), a još manje na Albaniju.

    Pristojna vojska i mirna kuća, ne da nas niko neće dirati, nego nas niko neće ni zebavat...
    ne moramo uci,ali ti niko osim nato-a nece garantovati da ce te braniti(naravno,bilo bi zemalja koje bi nas branile,svjestan sam toga).dokaz za to je da nijedna nato clanica od njegovog postanka nije napadnuta koliko znam.u tom slucaju su valjda ostale clanice duzne odbraniti tu napadnutu.

    ne zagovaram ja odje ulazak u nato,samo bih da neke stvari na
    pomenem.radi mene ne moramo ni ulazit,ali ne smatram nato nekom teroristickom organizacijom kakvom je nazivaju anti-nato aktivisti.

    a ovo za tvoju zadnju recenicu bih mogao samo reci - ha ha. mi smo mala drzava,svaka drzava u regionu je mocnija od nas,ako cemo realno,
    pa sve i da se krenemo da se naoruzavamo i imamo neku brojniju vojsku,i dalje smo maali.

    bojim se da su bitke iz crnogorske istorije
    previse uticale na tvoje razmisljanje da mi mozemo nekom da prkosimo,a pogotovo sad kad postoji modernije oruzje,a mi para nemamo itd.

  22. #147
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    188
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Miha,Jugoslavija bi Staljinu odolijevala najvise mjesec dana.Tako da 1948.godine ne bi imali ni promil sanse.Staljin je htio smijeniti Tita,a nas predsjednik je htio uvuci citavu zemlju u rat zbog njegove vlasti.

    Zasto je SSSR odustao od napada to je jos uvijek misterija.Vjerovatno su posredovale zapadne sile na celu sa Cercilom,istrgovalo se nesto.Ima nekoliko varijanti o tome.Ja Tita smatram totalnim nedemokratom i tiraninom.Kao i citavo komunisticko razdoblje. Nije Tito bio monstrum kao Pavelic i Mihailovic,to necu reci.Ali osnova svega je sloboda govora i privatna svojina.To u komunizmu nije postojalo.Za jednu rijec protiv Tita ili partije se islo u zatvor.Cenzurisala se stampa.Bilo je i dobrih strana u toj zemlji.Nego odosmo u off

    Nadam se,iako je to lazna nada,da ce Amerika biti razumna i zabraniti nama,Crnoj Gori,,vojsku.Kao i svim balkanskim drzava.Barem na period od 100 godina.Pogledaj nesretnu Srbiju,tu siromasnu i jadnu zemlju,koja 500 miliona godisnje daje za vojsku.Dok im stanovnistvo umire od gladi.

    Vojska je rupa bez dna,paraziti na drzavnom koritu gori od svih.Bukvalno nista ne rade.Vozikaju se,primaju plate,dnevnice,hrane se besplatno.Posto mi pukne film kad o tome govorim i iznerviram se,pomislim da je bolje platiti potencijalnom okupatoru 10 milijardi da nas zaobidje.Vise nam se isplati.Tu sam misao uzeo od Anta Tomica,splitskog pisca koji tvrdi da bi se Hrvatskoj vise isplatilo da je Srbiji platila 10 milijardi da ih zaobidje.Nego sto ce vjecno finansirati braniteljske penzije i vojne privilegije.
    Last edited by bike1; 30-03-15 at 23:55.

  23. #148
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bike1 View Post
    Miha,Jugoslavija bi Staljinu odolijevala najvise mjesec dana.Tako da 1948.godine ne bi imali ni promil sanse.Staljin je htio smijeniti Tita,a nas predsjednik je htio uvuci citavu zemlju u rat zbog njegove vlasti.
    na osnovu čega misliš da bi odolijevala samo mjesec? YU je 48. mogla mobilizovati par miliona ljudi pod oružjem i to sa dobrim ratnim iskustvom, a tada Sovjeti još uvijek nisu imali nuklearke. Da ne pominjem logističku podršku sa zapada koje bi sigurno bilo u izobilju. Samo pogledaj kako su Sovjeti prošli u Avganistanu.
    She is only here to annoy herself!

  24. #149
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default Uvodjenje vojnog roka

    JNA je bila respektabilna vojna sila do neke 80te i u danasnjim okvirima. 220 000 ljudi u stalnom sastavu, 2000 tenkova i jos oko 5000 raznih oklopnih vozila, blizu 500 aviona od cega dva iz svoje proizvodnje, topovi u desetinama hiljada i raketni sistemi, mislim Frog2 dometa oko 100km i oko 100 ratnih brodova.
    Ukloni NATO kao takav, britance i francuze kao i ruse. JNA je mogla da izore pola evropskih drzava za manje od mjesec dana koliko su bile ozbiljne vojske svih drzava u evropi. Mozda bi se sa svedjanima malo pomucili, ali za ostale bi otprilike trebalo 30 dana. Da ponovim, ukloni britance francuze i ruse u evropi

  25. #150
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,270
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    295 Posts

    Default

    TO-teritorijalna odbrana, do 8 miliona ljudi bi moglo bit postavljeno na front, i to Jugoslovena.. To se vec ne moze za mjesec dana savladat ali nema trika, jedino sa oruzijem masovnog unistenja..
    Mogli smo i to nuklearno naoruzanje imat samo tadasnje rukovodstvo nije previse interesovalo za to. Taman bi ih na sebe koristili koliki smo ludaci..

Page 6 of 10 FirstFirst ... 2345678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Metalna konstrukcija od vojnog satora
    By DavidM in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-12, 16:27
  2. I: uvodjenje motora u saobracajnu
    By Anagastum in forum Vozila i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 30-09-11, 12:32
  3. uvodjenje adsl-a, troskovi
    By cpu in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-10, 13:27
  4. Nova dokumenta,ukidanje vojnog roka
    By srdjan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 24-05-06, 07:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •