View Poll Results: Da li ponovo uvesti vojni rok?

Voters
145. You may not vote on this poll
  • Da

    81 55.86%
  • Ne

    64 44.14%
Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 228

Thread: Uvodjenje vojnog roka

  1. #176
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mala zemlja, okruzena istorijskim neprijateljima, nema vojsku u 21. vijeku. Nemojte ljudi. Da se ja pitam, bili bi ko Izrael- Svaki 5 ili 6 gradjanin bi bio uniformisan.
    Necemo mi da vrsimo agresiju, nejaki smo, ali zato tvrd je orah vocka cudnovata nam ne bi smetalo. Sad, trenutno, bi nas okupirala vojska od 10.000 nekim blietz kriegom.
    Vazda treba biti pripravan. Poslije ce biti aj kuku. Vidite sta se radi po Istoku i SSSR-u...Da nedje pukne, prvi bi mi nastradali kao u svakom sukobu u Evropi.
    Last edited by Sandor Kolar; 05-04-15 at 21:00.

  2. #177
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Što, da branim Ulcinj od Albanaca i Berane od Srba... Samo nek su zdravo pa guzicom đe im bolje...
    #fakenews

  3. #178
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Mala zemlja, okruzena istorijskim neprijateljima, nema vojsku u 21. vijeku. Nemojte ljudi. Da se ja pitam, bili bi ko Izrael- Svaki 5 ili 6 gradjanin bi bio uniformisan.
    Necemo mi da vrsimo agresiju, nejaki smo, ali zato tvrd je orah vocka cudnovata nam ne bi smetalo. Sad, trenutno, bi nas okupirala vojska od 10.000 nekim blietz kriegom.
    Vazda treba biti pripravan. Poslije ce biti aj kuku. Vidite sta se radi po Istoku i SSSR-u...Da nedje pukne, prvi bi mi nastradali kao u svakom sukobu u Evropi.
    ISTINA!

    Razlika između Izraelca i usukanog balkanca?
    - Usukani balkanac "nas je malo(desetine miliona), zato ajmo lizat gujicu jačima jer su veći od nas"
    - Izraelac "nas je malo(6 miliona), zato ajmo je*at mater 400 miliona Arapa i 400 miliona Evropljana i 300 miliona Amera..."
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #179
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ha! Evo Rama oce da ujedini Kosovo i Albaniju. Oce li sad neko da mi kaze da nijesmo na pragu balkanskog rata?

  5. #180
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ha! Evo Rama oce da ujedini Kosovo i Albaniju. Oce li sad neko da mi kaze da nijesmo na pragu balkanskog rata?
    ne sprdaj se...NATO ce nas spasiti

  6. #181
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default Uvodjenje vojnog roka

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Ha! Evo Rama oce da ujedini Kosovo i Albaniju. Oce li sad neko da mi kaze da nijesmo na pragu balkanskog rata?
    Jos kad bi to tako lako bilo ko sto su njih dvojica zamislili. Koji je vid prisajedinjenja. Federacija, konfederacija, kosovo se nista ne pita nego se utapa u Albaniju. Problem sjevernog kosova. U trenutnom svjetskom poretku nisam siguran da nece muka da izbije.
    Dodik sjutra se otcjepljuje iz bosne po istom kljucu.
    Davno sam nedeje i ovdje rekao, izbice zapadu nacin kako su kosovo rijesili na nos, sto se evo godinu vidi sa rusima i ukrajinom
    Stvarno mislis da ce da otvore jos jedno zariste dje nema potrebe , i samo otvaraju vrata rusima da udju u srbiju
    Ne nasijedajte na ovakve vjerovatno predizborne ili dnevno politicke izjave. Mislim da Taci ima velikih problema u svojem dvoristu, jer mu se pola stanovnistva trenutno potuca po vojvodini, pokusavajuci da ode na zapad. Kod nas nije ispraveno u novinama toliko, a srbi su cenzurisali to sto su mogli. Ali je istina da je pregovarano sa srbima da ne protheruju i ne sikaniraju albance koji zele da odu ka zapadu. Ali su sa druge strane njemci poslali 100 granicara sa vozilima i opremom da pomognu srbima
    Ova izjava ke u svijetlu toga jer ih zapad vraca madjarima kuda ulaze, a oni ih deportuju tamo odakle su usli, a to je srbija.
    Ova izjava ima samo prijetnju ka eu da prihvati to stanovnistvo ili ce albanci samostalno napraviti problem.
    Ovaj krug ne vjerujem da ce imati podrsku
    Last edited by Hell Raiser; 07-04-15 at 11:32.

  7. #182
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Sto svakako doprinosi cinjenici da nam treba vojska.

  8. #183
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    3 svjetski rat uskoro pocinje, i nece biti samo jedan front. Rat ce biti u Ukraijini, Balkanski, oko Irana, i jos mnogo frontova, vojska treba sto prije da se uvede

  9. #184
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Evo ja odma da se pozovem na prigovor savjesti i ravne tabane.

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #185
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    3 svjetski rat uskoro pocinje, i nece biti samo jedan front. Rat ce biti u Ukraijini, Balkanski, oko Irana, i jos mnogo frontova, vojska treba sto prije da se uvede
    Viđi, cijenim ja dobru volju, tradicije ali ako i u ovaj treći budemo kolovođe, onda bez četvrtoga rata ništa. Mi znamo i bez svjetskija da organizujemo po koji. Daj makar da nas jednom jedno zlo zaobiđe.

    A vojni rok, to obavezno!
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  11. #186
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    545
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Steta sto je ukinuto sluzenje vojnog roka. Ostale su generacije i generacije uskracene za veliko iskustvo

  12. #187
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    850
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Vojska da je srece nije trebala ni da se ukida ! Mozemo se sprdati mi sta ako nas napane ovaj , sta ako ovaj , ali logicni je zakljucak da ako ne pruzimo ni malo otpora da nas moze porobiti i gaziti ko god hoce i koliko god hoce , zato treba vratiti vojsku da se cuva drzava . Kao sto je neko pomenuo dovoljno je i 6 mjeseci da vidi neko kako treba postupati u nekim datim momentima ( rata , napada , elementarnih nepogoda ...) da znaju ljudi koristiti oruzje , prezivjeti u prirodi i mnoge druge stvari , a najlakse je pricati .

  13. #188
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    i to hitno ga vratiti.pod obavezno.

  14. #189
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ođe nažalost nikome ne treba radan (nema posla), disciplinovan (kad sve preko protekcije ide), kao ni građanin koji se drži nekog reda (jer je isti selektivnom primjenom zakona uslovljen)...

    Što će ođe kome homogena masa koja djeli iste životne navike proistekle iz iste-zajedničke obuke... a još i TRIKA NEMA da ih se može platit, ili im se što od gorenavedenog obezbjedit. Tako da... trenutno stanje je i više nego ekonomski i politički "isplativo", pardon - LOGIČNO!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #190
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    sve je logicno odje jos od 1989,kad se samo sjetim mladih,lijepih i godine pocinju januarom,a vidi sad.....a vojni rok je bio onda nesto sto je bilo tako da je bila cast sluzit ga..

  16. #191
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Služenje vojnog roka je u potpunosti nepotrebno, skupo i gubljenje vremena. Nama nije potrebna vojska osim specijaliziranih profesionalnih vojnika koji su posvećeni poslu i to specijalne jedinice, inžinjerija, obalna straža (mornarica) i mali kontigent helikoptera (više transportnih, a samo par ofanzivnih).

    Ako baš oćemo da imamo nešto mladima da rade onda neka uvodu neki vojni program gdje će naučiti da rukuju naoružanjem u trajanju od 2 do 3 mjeseca, ljeti.

    Što se tiče nečega nalik vojnom roku neka se uvede civilna služba gdje su mladi obavezni da rade neki društveno korisni rad (i muško i žensko) u nekom od drugih gradova, odvojeno od porodice 6 mjeseci, (grade puteve, uređuju okoliš, zbrinjavaju beskućnike ili nepokretne, spasilačka služba ili slično). Ta služba bi se radila po završenoj školi, bez nadoknade osim ličnih potreba i malog džeparca (ali sa upisom u radnu knjižicu).

    Ne treba nam vojni mentalitet nimalo, ono što ovoj državi najviše treba jeste da mladi nauče raditi zajedno i poštovati sebe i druge, potrebno je da mladi ponovo nauče što znači biti drug jedan drugome.

  17. #192
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima smisla ovo za mlade što preporučuje funestis, vojska odnosno vojni rok, je u tom smislu bio i zamišljen. Treba mladima neka obaveza, neka odgovornost, neko druženje kroz oblike korisnog rada, čak i rukovanje oružjem, makar ono osnovno je ok i poželjno. Pomoći ovom našem društvu koje je zaglibilo dobro, bi se moglo pokušat na neko ovako opisan način. Što se tiče upisa u radnu knjižicu itd. tu će se odma pojavit mnogo problema zakonske prirode, ali nijedan nije neprmostiv i nerješiv.

    Zadnja rečenica je odlična. Bravo!

    @funestis ... dobijam ono "you must spread some ...", pa kad bude moglo imas + za ovu ideju
    Last edited by SpongeBob; 25-06-15 at 14:47.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #193
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uvesti vojni rok i sve dolazi u red,i obaveze i odgovornost i druzenje i rukovanje oruzjem......

  19. #194
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,925
    Thanked in
    1,741 Posts

    Default

    Увођење обавезног војног рока би значило и преконфигурисање система одбране.

    У условима гдје ће ЦГ постати чланица НАТО савеза и гдје је једини сукоб у којем би наше ОС могле учествовати онај ограничени, је далеко ефикасније имати Војску састављену од мањег броја професионалаца, него се ослањати на већу Војску, али састављену од регрута и резервиста.Нема бољег војника од професионалног.

    Али свака професионална војска мора имати и своју активну резерву.
    У документима МО Црне Горе, који су дат на увид јавности, планира се увођење резерве јачине мањег батаљона, тј. 400 људи од 2017. године.
    Не знам како ће то бити организовано, али претпостављам да ће бити на добровољној основи и да ће будући резервисти само пролазити основну обуку и добити ВЕС.
    Даља обука би се вршила на редовним годишњим или ванредним вјежбама.

    Ја сам врло заинтересован за ово, али бих волио да завршим ШРО ако се буде вршила обука резервних официра и ако не престарим у међувремену.
    Last edited by BAR; 28-06-15 at 00:32.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. #195
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Zagoric
    Posts
    70
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se zalažem da se napravi paravojna formacija, u stilu ss-ovaca kad smrdljiva država nema vojsku. Neću još da otkrivam za koje bi se ciljeve borili ;-)

  21. #196
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    ...
    Не знам како ће то бити организовано, али претпостављам да ће бити на добровољној основи и да ће будући резервисти само пролазити основну обуку и добити ВЕС.
    Даља обука би се вршила на редовним годишњим или ванредним вјежбама.
    Mogu li te zamoliti, ako još nešto oko ovog čuješ, nađeš, skorije da staviš ovđe jer znam par likova koji su isto zainteresovani za ove stvar, mislim da bi im to bilo korisno.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  22. #197
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Gledam juce vojnu paradu Srbije, i bas mi je zao sto mi nemamo vojsku, sto su ukinuli vojni rok, mjesto gdje se postizu prave vrijednosti i gdje se postaje pravo musko. Moje misljenje je da imamo vojsku ne bi smo imali vndoje, klanove, pucnjave po gradu jer sve te zelje za kriminalom bi tamo bili izbijene iz glave, sto mislite vi?
    Ovo je sada vec pre godinu dana postavljeno ali u Srbiji je obavezni vojni rok ukinut jos od 1. Januara 2011. Mislim da imas dobru poentu ali da nisi skroz u pravu, tvrditi da ne bi bilo zelje za kriminalom da se vrati obavezni vojni rok je jako neozbiljno. Posto ciljas na mladje delikvente, one koji bi da budu novi Zemunci i tome slicno stvar je u tome sto danas vise nema tog nekog jakog autoriteta koji bi zauzdao tu nakurcenu decurliju, nastavnici i profesori su nemocni, roditelji nezainteresovani, drustvo celokupno ignorise necije pojedinacne postupke... Pritom kao sto sam rekao u jednoj drugoj temi, zakon (ne znam kakav je u CG ali ne moze biti previse drugaciji) nam je previse blag, verovatno zbog uskladjivanja sa EU zakonima. Dete do 14 godine zivota moze prakticno da radi sta hoce, ja bih to lepo snizio na 10 godina a od 15-e da moze da ti se sudi kao odraslom i uveo dozivotnu robiju posto smrtnu ne mozemo. Sve kazne poostrio za minimum 5 godina, imamo slucajeve da neko zbog silovanje izadje posle par godina ili ubistva za manje od 10. To samo ohrabruje kriminal. Politicarima naravno nije bitna buducnost necije dece sve dok je njima dobro a roditelji koliko god se trudili ne mogu da zastite decu od stetnih uticaja koji dopiru sa svih strana. Pa mi ne mozemo da izadjemo na kraj sa fudbalskim huliganizmom a ne sta drugo. Starlete (citaj elitne kurve) se svakodnevno promovisu. Korupcija na sve strane i kod svakoga ko je i na kakvom polozaju, nepotizam, stranacko zaposljavanje, itd... Obavezni vojni rok bi mozda malim delom smirio neke raspustene klipane ali ne bi ni IZBLIZA resio situaciju.
    Last edited by Severnjak; 08-08-15 at 23:51.

  23. #198
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U sljedećem citatu ne bi trebalo da je riječ o eventualnoj odgovornosti Alberta (i Mileve) za A bombu, kao ni o nelogičnosti da su SAD u avgustu 1945. imali dvije operativne, relativno različite bombe, uranijumsku i plutonijumsku (ono što se nameće je da je jedna od njih dvije - ili makar samo nuklearni materijal za nju - vjerovatno zaplijenjen nacistima tokom prethodnih mjeseci za koje se do dana današnjeg nije promjenilo odveć uvreženo mišljenje da nisu imali ni sirovi uranijum, ni reaktore, ni centrifuge pa ni tešku vodu čak)... već mnogo da je prije riječ o tome kako ispod šljema fizike nema... đe kaže;

    “Kad sam već kod tog predmeta da kažem i koju riječ o najgorem izrodu - "života krda", o meni omrznutoj vojsci. Kada je neko u stanju sa zadovoljstvom marširati strojevim korakom, ja ga već prezirem: veliki je mozak dobio zabunom, jer za to bi mu bila potpuno dovoljna i leđna moždina.
    Ta civilizacijska sramota zvana vojska morala bi nestati što je moguće prije. Junaštvo po naredbi, besmisleno nasilje i slijepo rodoljubništvo, kako ja sve to silno mrzim, kako mi je rat niska i mrska rabota; prije bih se dao sasjeći na komade negoli učestvovati u tom bijednom činu”

    — Albert Einstein
    Last edited by Xerxes; 10-08-15 at 17:51.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  24. #199
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podogrica
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vojska treba ni zbog cega drugog no da ova omladina napravi neke navike i da se izgradi u nesto odgovorno a ne ka' sa kruske...

  25. #200
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Metalna konstrukcija od vojnog satora
    By DavidM in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-12, 17:27
  2. I: uvodjenje motora u saobracajnu
    By Anagastum in forum Vozila i oprema
    Replies: 16
    Last Post: 30-09-11, 13:32
  3. uvodjenje adsl-a, troskovi
    By cpu in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-10, 14:27
  4. Nova dokumenta,ukidanje vojnog roka
    By srdjan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 24-05-06, 08:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •