Page 18 of 113 FirstFirst ... 81415161718192021222868 ... LastLast
Results 426 to 450 of 2824

Thread: Republika Srbija - unutrašnja i spoljna politika

  1. #426
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U Srbiji opšta opasnost "rasno svjesnima"...

    Kaže(po kremanskom proročanstvu): doći će ŽUTI ČOEK do Morave! :chuncky:


    Što sad, kako i čim, zaštititi svoj bijeli recesivni gen? :lolblue:

    Oće li sastavit petnaest dana a da se ne osramote?
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #427
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Šešelj Nikoliću: Tito i Đinđić su pred smrt imali problema sa nogom:
    http://www.vijesti.me/svijet/seselj-...a-nogom-810804

  3. #428
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Je li ispratio ko da je na kraju preksinoćnjeg TV Dnevnika Vojvodine potpuno ozbiljno, bez ikakve ograde, objavljena vijest kako Deda Mraza i njegove irvase na putu oko Zemlje prate i štite američki ratni lovci i Komanda vazduhoplovne odbrane Sjeverne Amerike (NORAD)?

    A sinoć je tu istu djetinjastu stupidariju kao ozbiljnu vijest objavio i RTS! Javni servis Srbije.

    Neviđena pragmatičnost na svakom bogovetnom stepeniku komšiluka :lolblue:


    Dok sa druge strane čitam komentare na stranom twitter-u tipa "50 godina NORAD prati Deda-Mraza i još nisu uspjeli da ga obore". Meni je ta izjava uljepšala dan recimo...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #429
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Monah Nikolaj: mileševska eparhija je postala stecilište homoseksualaca, biseksualaca, lezbejki i pedofila, i vračara.

    http://www.e-novine.com/entertainmen...ljudomora.html

  5. #430
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma nemoguće… đe bi oni tako… pastiri… stado…
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #431
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    PRETUČEN Na nosioca izborne liste DS u Mionici nasrnulo 10 napadača

    - Bukvalno sam upao u zasedu! Vraćao sam se iz Nanomira, nakon obilaska biračkog mesta, kada mi je „lada niva“ valjevskih registarskih tablica preprečila put ispred, a drugi automobil iza mog. Izašao sam, predstavio se najnormalnije i najpristojnije, kada je bar deset ljudi nasrnulo na mene i počelo da me bije. Nije bilo šanse da se odbranim od toliko napadača, pukla mi je arkada – priča kandidat DS za predsednika Opštine Milan Gavrilović, dok čeka na prijem u valjevski Urgentni centar.

    - Prethodno, kod prostorija naše stranke napali su aktiviste i samo je prisutni policajaca sprečio da ne dođe do tuče i težih posledica. Ovo je teror, te ekipe iz džipova i automobila ljude bukvalno kidnapuju na ulici, hvataju ih za gušu i teraju da idu na biralište da glasaju. Čekamo informacije iz Beograda, pa ćemo videti da li će izbori u Mionici biti prekinuti – kaže Gavrilović.

    prema Rakićevim rečima, prošle noći je "ozbiljnih problema imalo još nekoliko članova DS-a, kojima su nepoznati ljudi dolazili u dvorišta i pokušavali da uđu u kuće".


    Zbog ovog incidenta demokrate su u republičkoj skupštini tražile prekid sednice, kako bi se utvrdilo šta se dogodilo, ali je predsednica skupštine Maja Gojković umesto prekida sednice, prekinula prenos zasedanja uživo.


    Inače, o pretučeni Gavrilović (tada zamenik predsednika opštine Mionica) je u aprilu prošle godine učestvovao u incidentu u kome je udario odbornika Nove Srbije (NS) Tomislava Radojičića.

    Spekulisalo se da je povod za svađu koja se završila pesnicama to što je Radojičićeva ćerka ostala bez posla u opštinskoj upravi, kao i to što je na sednici skupštine opštine NS trebalo da pokuša da smeni aktuelnu vlast u kojoj su bile DS i SPS.

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/52...lo-10-napadaca
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  7. #432
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kaže: “Најискреније не могу да схватим како је могуће да већ две и по године идемо у добром правцу, а стање је све горе.“
    Стрма раван

    Ili je pravac dobar, ali je smjer omašen?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #433
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Kaže: “Најискреније не могу да схватим како је могуће да већ две и по године идемо у добром правцу, а стање је све горе.“
    Стрма раван

    Ili je pravac dobar, ali je smjer omašen?!
    Nevjerovatan članak za državne dnevne novine.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #434
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    EKSKLUZIVNO: Najnoviji intervju premijera Srbije Aleksandra Vučića (03.01.2015)



    Pred Srbijom je veoma ozbiljna budućnost, poručuje premijer Srbije Aleksandar Vučić i obećava da će u 2016. godini građani osetiti boljitak i Srbija postati zdravija država.


    "Ne bavimo se trikovima, radimo za budućnost i rezultati će se videti do maja 2016. godine. Moramo da radimo odgovorno i svi u Srbiji, uključujući i mene, moramo da se menjamo, radimo i zaradimo, da dobijamo onoliko novca koliko radimo", rekao je Vučić za Prvu televiziju.


    On je ponovio da nijedan stručnjak iz zemlje i inostranstva nije protiv mera vlade, kao i da svi u Evropi i svetu govore da je Srbija na pravom putu.


    "Buduće generacije će mi biti zahvalne, iako sam siguran da od 70 do 80 odsto ljudi teško da razume i podržava ono što radimo", rekao je Vučić.


    Premijer je dodao da je smanjeno samo 40 odsto penzija i 80 odsto plata, ali samo u javnom sektoru, što svi, kako je naveo, zaboravljaju.

    Bićemo kao Čile



    Vučić je ponovio da neće tražiti izgovore za reforme i da će nastaviti da se trudi da se one sprovode, ističući da će se do dobrih rezultata može doći samo radom, trudom i znojem.


    "Ako uspemo da završimo posao oko Železare, ako nastavimo dobre rezultate u Kolubari i Boru, podignemo proizvodnju uglja... mi smo probleme što se tiče rasta rešili", rekao je Vučić.


    On je kazao da će se Srbija zaduživati do početka 2017. godine, kada bi javni dug mogao da dostigne i 78 odsto bruto društvenog proizvoda, ali da bi tada uz disciplinu u budžetu i fiskalni deficit ispod četiri odsto, javni dug trebalo da počne "da pada", a prema njegovim rečima Srbija će tada biti "spasena".


    "Godine 2019. niko neće imati problema sa razvojem, bićemo kao Čile. Srbija neće biti siromašna zemlja kada uđe u EU", rekao je Vučić.

    Preuranjeno govoriti o konačnom rešenju za Kosovo



    Vučić je rekao i da je preuranjeno govoriti o konačnom rešenju za Kosovo i Metohiju i da je u stalnom konatktu sa prersdnikom Srbije Tomislavom Nikolićem o tom pitanju.


    Premijer je rekao da treba videti kako se stvari kreću, da je život dinamična kategorija, da je u stalnom kontaktu sa predsednikom Srbije i da smatra da će doći do rešenja.


    On je dodao da misli da ulazak u EU ne treba očekivati pre 2020. godine, da jeste da nam se žuri ali pre svega zbog nas a ne zbog formalnog članstva.


    Kako je dodao ima bezbroj tumačenja sporazuma u Briselu, ne može se svima sve objasniti a u Briselu, kako je naveo, ništa ga lepo ne čeka već su u pitanju teški razgovori u teškim uslovima.


    O rekonstrukciji Vlade krajem januara


    Vučić je ponovio da o rekonstrukciji neće razmišljati pre kraja januara i da nije reč o tome da li on to voli već je to pitanje efikasnosti.


    "Rekao sam da neću da razmišljam pre kraja januara o tome. Vidim da su neki drugi ušli u rekonstrukciju, niko ne zna ni kog su ubacili ni kog su izbacili", rekao je Vučić.


    On je rekao da nije pitanje da li on voli rekonstrukciju ili ne već se radi o tome da neko može da prati tempo, a neko ne.


    "Koka kola svake godine ubaci 10 do 15 odsto novih ljudi. Želite da imate novu energiju, novu snagu, imate ljudi koji mogu dugo da drže, imaju veliki snagu, brzinu, a imate ljude koji to ne mogu da prate...", rekao je Vučić.


    Na pitanje da li ima ministara čijim je radom nezadovoljan, premijer je odgovorio da će o tome govoriti kada bude vreme.


    Razumem prosvetare, nisu dobili ništa od 2008.


    Upitan o štrajku advokata i prosvetnih radnika Vučić je kazao da razgovara sa nadležnim ministrima pravde Nikolom Selakovićem i prosvete Srđanom Verbićem o tim problemima.


    On je kazao i da najviše razumevanja imam za prosvetne radnike i da će čim to bude moguće Vlada raditi na tome da poboljša njihov položaj, jer kako je rekao "ti ljudi nisu dobili ništa od 2008. godine".


    Vučić je kazao da se ne plaši reakcije naroda, kakva god ona da bude i da ga jedino plaše trenutna globalna situacija, odnosno sukob Rusije i zapada i elementarne nepogode, jer smatra da Srbija ne bi mogla da podnese troškove još jedne poplave.


    Trebalo je autoputeve da damo u koncesiju


    Predsednik Vlade smatra da mu je najveća strateška greška koju sebi ne može da oprosti to što Srbija nije dala koncesiju za svoje puteve kao Hrvatska.


    "Ja bih sebe sad razapeo zbog toga što sam pogrešio, što nisam izračunao i što sam bio glup da to ne uradim. Hrvati su ušli u to da daju koncesiju za svoje puteve, uzeće na tome dve milijarde, biće im održavanje puteva bolje nego što je danas", prokomentarisao je Vučić.


    On je rekao da je pogrešio što je Hrvatskoj, kako je rekao, dao prednost po tom pitanju.

  10. #435
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    EKSKLUZIVNO: Olja Bećković - Aleksandar Vučić je zabranio "Utisak nedelje" (Pressing N1 - 06.01.2015)





    Gostujući u Pressingu N1 novinarka Olja Bećković je izjavila da nije normalno da premijer zove novinare i da je Aleksandra Vučića zvala isključivo kao predsednika Vlade Srbije i lidera Srpske napredne stranke da bi došao u Utisak nedelje ili dozvolio nekom ministru ili članu stranke da gostuje u emisiji.


    Autorka Utiska nedelje je potvrdila da je komunicirala sa Aleksandrom Vučićem jer, kako je rekla, "nije moguće pozvati u goste bilo kog ministra ili poslanika dok on to ne odobri".


    "Ja sam nedavno dala intervju za "Human rights watch" i novinarka nije mogla da veruje da premijer može da zove, mislila je da prevodilac loše prevodi. To je nešto za šta nikad nije čula da je moguće. Ali, zar nije logičnije da se to pitanje postavi premijeru? Jednom se na konferenciji za štampu novinarka "Blica" usudila to da pita i čuli smo zanimljiv odgovor - "nemam nameru da se pravdam koga sam sve privatno zvao, zvala je i ona mene". I to je više nego šarmantno", kaže Bećkovićeva.


    Ona smatra da je svaki poziv premijera pritisak i da to što su mnogo puta razgovarali telefonom ne shvata kao privilegiju i ne znači da će imati drugačiji način ophođenja sa njim ili ljudima iz SNS-a.


    "Pritom, nekad je zvao da čestita, nekad da se ljuti. I nije zvao samo on, zvali su ljudi iz B92 koji su plaćeni da drže relaciju između njega i novinara i vlasnika", ističe ona.


    Kako je rekla "nikada je nijedan premijer niti predsednik pre toga nije zvao" i da takve odnose nije imala ni sa kim na vlasti.


    "Premijer živi u uverenju da smo mi komunicirali tako sa svim vlastima. Ja znam da su druge kolege imale pritisak i od bivše vlasti, ali ja nisam".


    Utisak nedelje je zabranjen


    Na pitanje Jugoslava Ćosića zašto se Utisak nedelje više ne emituje, Olja Bećković kaže da njene emisije nema zato što je zabranjena. Kako je istakla, Utisak postoji od 1991. godine "i preživeo je Miloševića, Tadića, Koštunicu, ali nije preživeo Vučića".


    Jugoslav Ćosić: Kada kažete da je zabranjen to ima samo jednu adresu, smatrate da ga je zabranio Vučić?


    Olja Bećković: Da. To je moj duboki utisak i nije se promenio tri meseca kasnije. Kada ja to kažem onda se kaže gde je dokaz. Gde je dokaz da premijer nije zabranio, pa u tome što on kaže da nije. I to je, koliko shvatam, javnosti dovoljan dokaz. Dokaz je u čistoj logici, ja sam 12 godina radila na B92, ugovor sam samo produžavala od marta do marta. Prošle godine je sezonu trebalo da završim 15. jula, iz nekog razloga mi je saopšteno da mogu 1. jula da idem na more i da te dve emisije nije potrebno da se emituju.


    Posle toga je, kako je navela, jedan visoki funkcioner vladajuće stranke, kada je video da je odložena emisija u kojoj je bio najavljen ministar kulture, zvao organizatorku Utiska i rekao "da li ste vi svesni da je ovo bio poslednji put".


    "Vratila sam se u septembru, trebalo je da počnem 1. onda su mi javili da nije 1. nego 15. Onda nije 15. nego 21, onda sam iznenada pozvana dva dana pred svoj nastup da mi kažu da mogu da imam emisiju po važećem ugovoru, pod uslovom da potpišem ugovor da od novembra prelazim na Info kanal", objašnjava ona.
    "Tu vrstu nelogičnog ucenjivanja, ja ne mogu da je razumem drugačije nego kao politički nalog".


    Olja Bećković kaže da nije istina da je i emisijama Insajder i Kažiprst ponuđeno da pređu na Info kanal B92.


    "Moj uslov da bih poverovala u dobre namere da me šalju na Info kanal da bi podigli novi kanal, koji će biti informativan, je da potpišemo protokol o dobrim namerama, gde bi pisalo da ću ja preći kada pređu i Insajder i vesti. To mi nije dozvoljeno. Ja sam nudila da pređu i oni, ali mi nije ponuđeno. Ponuđeno je da ja pređem u novembru, onda kad ja izgradim da oni pređu", objasnila je novinarka.


    "Slučaj" ostavke Saše Radulovića


    Jugoslav Ćosić:
    Vi ste pozvali ministra Sašu Radulovića, koji je imao nameru da u emisiji saopšti da daje ostavku, a onda je premijer poželeo da gostuje i vi ste na to pristali?


    Olja Bećković: Ja sam pozvala tada ministra Radulovića i on je imao nameru da kod mene u emisiji podnese ostavku. U međuvremenu je dignut visok stepen uzbune u kabinetu premijera i mene su zvali iz menadžmenta B92 da mi saopšte da je premijer van sebe i da to ne smem da uradim. Najava je već otišla na sajt. Ja sam rekla da ja mogu da uradim da Radulovića nema samo pod uslovom da okrenem Radulovića i da mu kažem Vučić je zabranio da dođeš u emisiju.


    - Rečeno mi je da to nikako ne sme da se desi. Premijer je u subotu ujutru iznenada raspustio Vladu i raspisao izbore i u tom trenutku Radulović više nije ministar. I šta je onda atraktivnije, da dođe premijer koji je raspustio Vladu ili ministar koji više nije ministar i čija ostavka nema smisla. To je jedan od najgorih dana u mojoj karijeri, užasno me je sramota, kaže ona.

    Olja Bećković je odgovarala i na pitanja koja su postavljena putem društvenih mreža ili na našem sajtu.





    Cenzura i autocenzura zbog straha za posao


    Komentarišući pisanje portala "Cenzolovka", koji je objavio da su dnevne novine u 2014. godini Aleksandra Vučića 877 puta stavile na naslovnu stranu, od čega šest puta u negativnom kontekstu, Bećkovićeva kaže da je "sigurna da je premijer uveren da je obrnuto i da njega najviše kritikuju".


    "Ja sam uverena da je premijer uveren da je objektivan i da je jedino objektivno novinarstvo danas "svaka čast Vučiću". I da on nema nikakav problem sa tim udvorištvom, već da ima problem što ima nekih koji govore nešto drugo. Mi smo sada svedoci nečega što se zove, ja se toga stvarno ne sećam, znate i u Miloševićevo vreme su novinari postavljali pitanja, pa su pitanja glasila "je l da da ste u pravu, je l da da ste veliki genije". Mi sada nemamo ni to, imamo novinare koji umesto pitanja govore "dabome", smatra ona.


    Bećkovićeva kaže da je samocenzura posledica cenzure i da je posledica paničnog straha i konkurencije u dodvoravanju "da ukoliko niste prvi, najbrži i najslatkorečiviji - ostajete bez posla".


    "Utisak nedelje traje 24 godine i Srbija nema nijedan Ustav koji je trajao toliko. I da je Utisak dugovečniji od Ustava i da je u tom smislu zanimljivo da ga je neko skinuo. Kada vidite tu demonstraciju da mogu da ukinu nešto što traje 24 godine, šta će drugo da rade nego da pišu pozitivne naslovne strane", navodi novinarka.


    Objašnjava da od septembra nije dobila nijednu ponudu za posao i da veruje da niko ni ne sme da je pozove i ponudi angažman.


    "Kada sam razgovarala sa nekim ljudima jasno mi je rečeno da čak i onaj ko mene želi da pozove da taj zna da prosto uvozi problem i da neće moći da dobije ni jednu jedinu reklamu ukoliko angažuje državnog neprijatelja. Ja sam iz vrlo pouzdanih izvora dobila informaciju o tome kako premijer govori ljudima iz nekih privatnih televizija, ajde uzmi je pa da vidimo. Ja imam status državnog neprijatelja", rekla je Olja Bećković u Pressingu N1.

  11. #436
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evolucija iz majmuna u covjeka 20 godina

    One Ring to Rule them all...

  12. #437
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default


  13. #438
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    PRETUČEN Na nosioca izborne liste DS u Mionici nasrnulo 10 napadača


    - Bukvalno sam upao u zasedu! Vraćao sam se iz Nanomira, nakon obilaska biračkog mesta, kada mi je „lada niva“ valjevskih registarskih tablica preprečila put ispred, a drugi automobil iza mog. Izašao sam, predstavio se najnormalnije i najpristojnije, kada je bar deset ljudi nasrnulo na mene i počelo da me bije. Nije bilo šanse da se odbranim od toliko napadača, pukla mi je arkada – priča kandidat DS za predsednika Opštine Milan Gavrilović, dok čeka na prijem u valjevski Urgentni centar.

    - Prethodno, kod prostorija naše stranke napali su aktiviste i samo je prisutni policajaca sprečio da ne dođe do tuče i težih posledica. Ovo je teror, te ekipe iz džipova i automobila ljude bukvalno kidnapuju na ulici, hvataju ih za gušu i teraju da idu na biralište da glasaju. Čekamo informacije iz Beograda, pa ćemo videti da li će izbori u Mionici biti prekinuti – kaže Gavrilović.

    prema Rakićevim rečima, prošle noći je "ozbiljnih problema imalo još nekoliko članova DS-a, kojima su nepoznati ljudi dolazili u dvorišta i pokušavali da uđu u kuće".


    Zbog ovog incidenta demokrate su u republičkoj skupštini tražile prekid sednice, kako bi se utvrdilo šta se dogodilo, ali je predsednica skupštine Maja Gojković umesto prekida sednice, prekinula prenos zasedanja uživo.


    Inače, o pretučeni Gavrilović (tada zamenik predsednika opštine Mionica) je u aprilu prošle godine učestvovao u incidentu u kome je udario odbornika Nove Srbije (NS) Tomislava Radojičića.

    Spekulisalo se da je povod za svađu koja se završila pesnicama to što je Radojičićeva ćerka ostala bez posla u opštinskoj upravi, kao i to što je na sednici skupštine opštine NS trebalo da pokuša da smeni aktuelnu vlast u kojoj su bile DS i SPS.

    http://www.blic.rs/Vesti/Politika/52...lo-10-napadaca
    Kaskaju za nama. Isti je tretman bio u Crnoj Gori prema Liberalima .
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #439
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Marek Obrtel: Stidim se pogroma nad Srbima, sagoreo sam na Kosmetu

    Češki potpukovnik koji je, posle učešća u brojnim vojnim misijama širom sveta, odlučio da vrati NATO ordenje kaže za Novosti: Posle doživljenog na KiM napustio sam Generalštab češke vojske. Bio sam u BiH kada je "humanitarno" bombardovana vaša zemlja

    PISMENO obraćanje dr Mareka Obrtela, bivšeg potpukovnika češke vojske, svom ministru odbrane Mareku Stropnickom, poslednjih dana prošle godine, gde traži da mu se oduzme ordenje koje je dobio u NATO misijama od Bosne do Avganistana, odjeknulo je ne samo u češkoj javnosti. Oficir koji je, kao lekar, služio u NATO jedinicima na gotovo svim neuralgičnim tačkama sveta, svoju odluku obrazložio je aktuelnim događanjima u Ukrajini kao neposrednim povodom, ali je uzrok mnogo dublji - lično je bio svedok kako NATO ubija države i narode.

    Za "Večernje novosti" potpukovnik Obrtel pojašnjava da su događaji u Ukrajini samo kap koja je prelila njegovu "čašu časti". Zbog svega što je video na KiM, a tiče se odnosa međunarodne zajednice prema Srbima, izašao je, čim se vratio iz te misije, iz Generalštaba češke vojske. Bio je, kaže, zgađen. Upravo pogrom nad srpskim narodom bio je inicijalna kapisla za njegovu današnju odluku da vrati NATO ordenje.
    http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...sam-na-Kosmetu

  15. #440
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    U emisiji "Teška reč" na RTV Pink gosti Milomir Marić, Nenad Čanak i Veljko Lalić diskutovali su na temu "Da li je ovo diktatura, da li je ovo cenzura?" o slobodi medija u Srbiji i najnovijem slučaju sa lažnim porno-snimkom hrvatske predsednice.



  16. #441
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default


  17. #442
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Лака му црна земља.
    Један фин човјек, на предавањима никад превише озбиљан, пун анегдота (често о медлин олбрајт) а на испитима жмурио на оба ока.
    Запамтио ме је као јединог студента који је знао (макар дио) онамо намо за брда она.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #443
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Lider radikala prof. dr Vojislav Šešelj posetio Vranje! (20.01.2015)



    Govor na trgu i gostovanje na RTV Vranje

    ***********************************

    EKSKLUZIVNO: Najnoviji intervju dr Vojislava Šešelja u Bačkoj Palanci


    (Vojislav Šešelj u emisiji "Četvrtkom u devet" na RTV BAP - 22.01.2015)






    Predsednik Srpske radikalne stranke, prof. dr Vojislav Šešelj gostovao je u četvrtak, 22. januara 2015. u 20:45 u emisiji "Četvrtkom u devet" na RTV BAP iz Bačke Palanke kod novinarke Rade Milišić.

  19. #444
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pera Todorovic:Vojislav Seselj - pronadji razliku

  20. #445
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ukinuli "Veče sa Ivanom Ivanovićem" pošto se sprdao sa Nikolićem
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #446
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mimo tih gluposti, nevjerovatno je sa kakvom seljackom i pateticnom politikom Vucic drzi vlast suverenije nego ikad. Bukvalno nema prijetnju iz opozicije, lupa gluposti, prodaje maglu i jeftine fore..

    Sto ti je menadzerski tim iza lika i djela jado moj. I ja bih mogao biti sultan umjesto sultana, samo nemam para da platim agenciju.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  22. #447
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas, ako neko ima makar malo mozga i ima internet, nikakva propaganda ne moze uticati na njega. E sad, je li neka kolektivna dijagnoza kod naroda, da prihvata sve sto mu se kaze, jer mu se kaze ono sto zeli da cuje, drugo je pitanje.....

  23. #448
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Mimo tih gluposti, nevjerovatno je sa kakvom seljackom i pateticnom politikom Vucic drzi vlast suverenije nego ikad. Bukvalno nema prijetnju iz opozicije, lupa gluposti, prodaje maglu i jeftine fore..

    Sto ti je menadzerski tim iza lika i djela jado moj. I ja bih mogao biti sultan umjesto sultana, samo nemam para da platim agenciju.
    Grdno grešiš ako misliš da je to tek do menadžerskog tima i agencije.
    Možda ti nemaš para, ali ima mnogo ljudi u Srbiji koji mogu da ih priušte. A opet niko nije dominirao ovako kao Vučić.

    On sam je očigledno vrhunski PR menadžer. Ne treba mu niko drugi.
    Pričao je i Šešelj o tome koliki je Vučić fanatik oduvek bio kad su u pitanju mediji. Nema te strane i domaće literature iz oblasti medijske propagande koju on nije pročitao i izučio. Ranije je bio okovan u stroge programske okvire radikala, ali od kada se osamostalio, više ništa mu ne može stati na put.

    Vodi računa o svemu. Ne samo o onome šta priča, već i kako to izgovara,intonaciji, pantomimi, kad treba sklopiti prste, koju boju košulje obući....Ma ludak totalni. Pre par dana se izleteo pa smo saznali da čita revnosno i sve najznačajnije forume i komentare čitalaca.
    On je prvi u Srbiji organizovao i one stranačke botove koji su preplavili internet.
    Onaj bivši ministar privrede Radulović, koji je najveći Vučićev kritičar u Srbiji i verovatno najozbiljnija opozicija ne može da živi od tih botova. Šta god napiše na twiteru zaskoče ga u momentu njih deset sa trolovanjem, vredjanjem i provokacijama. Ne bi me čudilo ni da se sam Vučić krije iza nekih od tih lažnih profila.

    Neću reći da je Vučić bolestan čovek, ali je tu negde...Ako ništa, vrlo je opsesivan i fanatičan. Zbog toga je i veoma opasan. Neće taj lako predati vlast. Neće ponavljati greške prethodnika koji su se toliko uljuljkali u svoju samodopadljivost , misleći da će vladati 100 godina.

  24. #449
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johannes View Post
    Danas, ako neko ima makar malo mozga i ima internet, nikakva propaganda ne moze uticati na njega.
    Moja baba nema internet, ali gleda TV. I nju je Vučić ubedio da joj se penzija smanjuje za opšte dobro, kako bi nam za dve godine bilo bolje.

    A čak i oni koji imaju internet, podložni su propagandi, ove ili one vrste.
    Ja nekad imam utisak da je na forumima 70 % ljudi na neki način zaslepljeno..ili mi je bar u toj meri njihovo mišljenje neprihvatljivo.
    Verovatno to mnogi misle i za mene.

  25. #450
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To jeste. Internet stvara siroko polje dje se razmjenjuju misljenja. Medjutim, stvar je u tome sto kad se otvori neka tema svako ima potrebu, ponekad mi to djeluje kao patoloska potreba da se nesto kaze, da se udje u diskusiju pa makar da se nista ne zna o tome. Ono cime sam se vodio uvijek jeste da posle procitanog novinskog clanka postavim pitanje: a sta ako nije tako. I naravno, odavno ne citam novine

Page 18 of 113 FirstFirst ... 81415161718192021222868 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Republika Hrvatska - unutrašnja i vanjska politika
    By starwalker in forum Politika generalno
    Replies: 187
    Last Post: 04-04-24, 08:42
  2. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 05-03-20, 10:52
  3. Spoljna politika Crne Gore
    By Jal Cargo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-14, 12:20
  4. P: PSP 1000 - 90 eura. PS3 igre, cijene unutra
    By chatnick in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 28-08-11, 11:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •